Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-15, 19:19   #841
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tinkussia Pokaż wiadomość
ja w życiu nie wzięłabym kolorów z canona, co to to nie nikonowskie są świetne- naturalne i delikatne


zdjęcia robi fotograf a nie aparat
Wiesz ja mówiłem o fotografach, którzy coś na ten temat wiedzą więcej bo używają dwóch systemów równocześnie.

http://www.blog.moment.com.pl/

Po za tym proponuje dowiedzieć się dlaczego niektórzy fotografowie ślubni przesiadają się z D700 na 5D MkII i odwrotnie.
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 19:30   #842
famka89
Zadomowienie
 
Avatar famka89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: zdolnyśląsk
Wiadomości: 1 041
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ameliax Pokaż wiadomość
Lustrzanki do 2 tysięcy nie kupisz.
Kupi .
Ja np jestem zmusza sprzedac swoją a200 aż boli -ale jak mus to mus.
famka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 19:31   #843
D50
Raczkowanie
 
Avatar D50
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 389
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Po za tym proponuje dowiedzieć się dlaczego niektórzy fotografowie ślubni przesiadają się z D700 na 5D MkII i odwrotnie.
Niektórym i tak to nic nie pomoże... Rzemieślnik zostaje rzemieślnikiem
__________________
Fotograf pasjonat. Fuji S5Pro i kilka szkieł. MyPort.pl. Strona domowa
S5Pro nie został stworzony po to, żeby używać jakiejkolwiek opcji "auto"
Nigdy tak nie rób...
D50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 19:33   #844
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Wiesz ja mówiłem o fotografach, którzy coś na ten temat wiedzą więcej bo używają dwóch systemów równocześnie.

http://www.blog.moment.com.pl/

Po za tym proponuje dowiedzieć się dlaczego niektórzy fotografowie ślubni przesiadają się z D700 na 5D MkII i odwrotnie.
ale ja też robie zdjęcia jednym z systemów i też mogę zabrać głos, jednemu się podoba jedno, drugiemu co innego, a i miałam okazje używać obydwu systemów(różnych modeli) w pewnym odstępie czasu, więc pojęcie mam... większość ludzi na świecie to fotografowie- amatorzy tacy jak ja, nie rozumiem tej ''dyskryminacji''

a i są powody dla których wszyscy zostają przy ''matczynych'' systemach, oraz podowy dla których canonier przesiądzie się na nikona

Edytowane przez tinkussia
Czas edycji: 2009-12-15 o 19:35
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 21:29   #845
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tinkussia Pokaż wiadomość
zdjęcia robi fotograf a nie aparat
Słaby aparat nigdy nie zrobi dobrego zdjęcia
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 09:05   #846
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez arek*** Pokaż wiadomość
Słaby aparat nigdy nie zrobi dobrego zdjęcia
Dokładnie - to, że fotograf robi zdjęcie a nie aparat to banał, nie wytrzymujący zderzenia z rzeczywistością.
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 09:10   #847
limetka87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 835
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

dziewczyny ja bym chciala otrzymac wiadosmosc czy nikon d60 jest dobry dla amatora ?czy sobie znim poradzi a nie wywody ze od fotografa zalezy zdjecie a nie od aparatu..no ludzie
limetka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-16, 09:54   #848
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez limetka87 Pokaż wiadomość
dziewczyny ja bym chciala otrzymac wiadosmosc czy nikon d60 jest dobry dla amatora ?czy sobie znim poradzi a nie wywody ze od fotografa zalezy zdjecie a nie od aparatu..no ludzie
Ale tego nikt nie wie - skąd ludzie mają znać Twoje preferencje.
Kiedyś byłem na szkoleniu, na którym wyjaśniono fenomen podobnych zapytań - ludzie lubią zrzucać odpowiedzialność za swoje wybory na barki innych.
Jest szukajka i można tam takie coś znaleźć i samemu porównać a potem wybrać:

D60
http://www.optyczne.pl/index.html?te...rat&test_ap=78
D90
http://www.optyczne.pl/index.html?te...rat&test_ap=84

i wiele innych modeli aparatów różnych systemów

Ja sobie poradziłem jako zupełny laik 7 lat temu z wyborem systemu.
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 13:18   #849
progresywna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 63
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez limetka87 Pokaż wiadomość
dziewczyny ja bym chciala otrzymac wiadosmosc czy nikon d60 jest dobry dla amatora ?czy sobie znim poradzi a nie wywody ze od fotografa zalezy zdjecie a nie od aparatu..no ludzie
A czemu miałby sobie amator z nim nie poradzić? Jesli potrafi czytać instrukcje obsługi to sobie poradzi
jednak lepiej dla amatora byłoby wziąć jakąś poręczną hybrydkę niż lutro i musieć później zmieniać obiektywy.
progresywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 13:58   #850
czikitaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 5
lepsza lustrzanka czy aparat cyfrowy ? pomocy

który lepszy .?
i który robi ładniejsze zdjęcia ?
czikitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 14:01   #851
czikitaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 5
Smile lustrzanka czy cyfrowy ? pomocy .

który lepszy .?
który robi ładniejsze zdjęcia ?
czikitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-16, 14:17   #852
Super Fotograf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Cały świat
Wiadomości: 356
Dot.: lepsza lustrzanka czy aparat cyfrowy ? pomocy

Wszystko zależy od umiejętności jakie posiadasz. Jeśli potrafisz obsługiwać lustro to kup lustro, jeśli nie to uwierz mi, że będziesz robiła lepsze zdjęcia kompaktem. Polecam artykuł:
http://www.superfoto.pl/static.php/e...0_buyingCamera
Super Fotograf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 14:26   #853
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: lepsza lustrzanka czy aparat cyfrowy ? pomocy

Cytat:
Napisane przez czikitaa Pokaż wiadomość
który lepszy .?
i który robi ładniejsze zdjęcia ?
Jak chcesz pstrykać zdjęcia i nic po za tym to kup kompakta.
Jeśli fotografia Cię interesuje, chcesz się rozwijać (czytać książki, oglądać zdjęcia znanych fotografów, eksperymentować itd.) bierz lustro.

Ja 7 lat temu kupiłem swoją pierwszą lustrzankę też byłem zielony ale szybko się uczyłem bo kolega zaraził mnie swoją pasją.
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 14:28   #854
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: lustrzanka czy cyfrowy ? pomocy .

Cytat:
Napisane przez czikitaa Pokaż wiadomość
który lepszy .?
który robi ładniejsze zdjęcia ?
Po co mnożysz wątki?
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=389081
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 14:50   #855
fooosy
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 209
Dot.: lepsza lustrzanka czy aparat cyfrowy ? pomocy

Mi się wydaje, że nie ma takiej wielkiej różnicy, jezeli ktoś jest amatorem. Lustrzanki ogólnie są drogie i to aparaty raczej dla profesjonalistów, aparaty cyfrowe natomiast sa bardziej popularne. Mój TŻ ma lustrzankę iu robi genialne zdjęcia, ale do tego tzrba wprawy - zainwestował tez troche kasy w obiektywy. Mi w zupełnosci wysracza aparat cyfrowy - robi świetne zdjęcia, które dobrze wychodza w różnej rozdzielczości. Ja wogóle gdzieś znalazłam taki artykuł jak robić zdjęcia dla laików, czy coś. http://www.abcgospodyni.pl/fotografia-kobiety.html. Co prawda nie powie ci on który aparat wybrać, ale może podpowie jak zrobić fajne zdjęcie?
fooosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 15:13   #856
Nusia_15
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia_15
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 531
Dot.: lepsza lustrzanka czy aparat cyfrowy ? pomocy

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Jak chcesz pstrykać zdjęcia i nic po za tym to kup kompakta.
Jeśli fotografia Cię interesuje, chcesz się rozwijać (czytać książki, oglądać zdjęcia znanych fotografów, eksperymentować itd.) bierz lustro.

Ja 7 lat temu kupiłem swoją pierwszą lustrzankę też byłem zielony ale szybko się uczyłem bo kolega zaraził mnie swoją pasją.
nie rozumiem co lustrzanka ma do 'większego' zainteresowania się fotografią ?
__________________
kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634573 #post45634573

ciuchy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634451 #post45634451

Nusia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 15:26   #857
olinekokraglinek
Raczkowanie
 
Avatar olinekokraglinek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 44
Dot.: lepsza lustrzanka czy aparat cyfrowy ? pomocy

Cytat:
Napisane przez Nusia_15 Pokaż wiadomość
nie rozumiem co lustrzanka ma do 'większego' zainteresowania się fotografią ?
Właśnie też się zastanawiam...
Ja pięć lat temu poszukiwałam aparatu bo miałam na to fundusze, a aparat wiadomo - fajna rzecz i dobrze go mieć.
Nie myślałam wtedy kompletnie o zawodowstwie. Ot tak, chciałam tylko mieć pamiątki z różnych momentów życia. Nastawiałam się na hybrydę Fuji ale kolega z pracy - foto-amator polecił mi wydać więcej, a kupić lustrzankę - zdjęcia o niebo lepsze niż ze zwykłego kompaktu czy nawet hybrydy. Więc za jego radą zakupiłam moje pierwsze pstrykadło - Olka E-500. Nie miałam pojęcia wtedy o większości funkcji jakie posiadał więc zaczęłam się interesować no i... wsiąkłam
Teraz przesiadłam się na Nikona, na zdjęciach zarabiam i z fotografią właśnie wiążę swoją przyszłość.
Oczywiście, nie jest to norma, że każdy kto kupi lustrzankę od razu staje się fotografem. To po prostu lepsza maszynka do robienia zdjęć. Ale szczerze powiem, że w większości przypadków, jeśli amator skusi się na lustro na początku - tak jak ja - to też wsiąknie
Z autopsji natomiast wiem, że nie trzeba znać się na fotografii żeby kupić lustrzankę. Może jest odrobinę trudniej z przyswojeniem jej sobie, ale mimo wszystko - to świetna sprawa
__________________
Moje fotografie
olinekokraglinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 15:34   #858
cokolwiekasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 139
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Dokładnie - to, że fotograf robi zdjęcie a nie aparat to banał, nie wytrzymujący zderzenia z rzeczywistością.
Ja bardzo przepraszam, ale ilekroć słyszę/czytam cytowane wyżej dictum, moja reakcja najbliższa jest
To powiedzonko jest dość popularne wśród amatorów, który nie wiedzą, że do wykonywania pracy fotografa potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Bo oczywiście aparat sam zdjęć nie robi, ale zdjęcia robi fotograf aparatem, a dobre zdjęcie jest wypadkową umiejętności fotografa, możliwości sprzętu i... szczęścia, czy też szóstego zmysłu, jak zwał tak zwał.

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Cytat:
Napisane przez D50 Pokaż wiadomość
Niektórym i tak to nic nie pomoże... Rzemieślnik zostaje rzemieślnikiem
Przepraszam, a czy mógłbyś mi wytłumaczyć, cóż takiego uwłaczającego jest w byciu rzemieślnikiem? Oczywiście żeby było jasne: dobrym rzemieślnikiem.
cokolwiekasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 15:46   #859
cokolwiekasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 139
Dot.: lepsza lustrzanka czy aparat cyfrowy ? pomocy

A dla kogo lepszy i do czego lepszy?
Dla kogoś kto ma cierpliwość poznać sprzęt i wyjść poza strzelanie w trybie automatycznym - lustro. Dla kogoś, kto planuje zainwestować pieniądze w system szkieł, lamp i masę innych drobiazgów - lustro. Dla kogoś, kto po prostu chce, żeby aparat "robił zdjęcia" z jego minimalnym udziałem - kompakt.
cokolwiekasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-16, 15:52   #860
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: lepsza lustrzanka czy aparat cyfrowy ? pomocy

Cytat:
Napisane przez Nusia_15 Pokaż wiadomość
nie rozumiem co lustrzanka ma do 'większego' zainteresowania się fotografią ?
Wyjaśniam na przykładzie jak się Cię nie podnieca prędkość to lepiej kupić SUVa niż sportowe autko.

Tak samo jak kogoś nie zbyt interesuje fotografia i ma zamiar cykać zdjęcia na "auto" to lepszy kompakt.

Chyba, że aparat czy autko ma służyć lansowi tudzież nie spełnionym za młodu marzeniom.
Pamiętam jak wyprzedzałem seicento(120 km/h) mazdę Mx5 jakiś dziadek nią jechał.

Edytowane przez Emir1994
Czas edycji: 2009-12-16 o 15:57
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 16:06   #861
D50
Raczkowanie
 
Avatar D50
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 389
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Dokładnie - to, że fotograf robi zdjęcie a nie aparat to banał, nie wytrzymujący zderzenia z rzeczywistością.
Tak w rzeczywistości to fotograf nie jest potrzebny... wystarczy samowyzwalacz i pstryk...

Cytat:
Napisane przez cokolwiekasia Pokaż wiadomość


Przepraszam, a czy mógłbyś mi wytłumaczyć, cóż takiego uwłaczającego jest w byciu rzemieślnikiem? Oczywiście żeby było jasne: dobrym rzemieślnikiem.
Zmiana wiertarki nie spowoduje, że marny rzemiocha wywierci prosto dziurę...
__________________
Fotograf pasjonat. Fuji S5Pro i kilka szkieł. MyPort.pl. Strona domowa
S5Pro nie został stworzony po to, żeby używać jakiejkolwiek opcji "auto"
Nigdy tak nie rób...
D50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 16:51   #862
cokolwiekasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 139
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez D50 Pokaż wiadomość
Zmiana wiertarki nie spowoduje, że marny rzemiocha wywierci prosto dziurę...
Tia, szkoda tylko że nie na temat. Powtarzam pytanie: cóż uwłaczającego jest w byciu solidnym rzemieślnikiem?
cokolwiekasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 17:00   #863
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez D50 Pokaż wiadomość
Tak w rzeczywistości to fotograf nie jest potrzebny... wystarczy samowyzwalacz i pstryk...


Zmiana wiertarki nie spowoduje, że marny rzemiocha wywierci prosto dziurę...
Tak a profesjonalni fotografowie zmieniają puszki na nowsze bo muszą być trendy.

Nie wiem co chcesz udowodnić pokazując skrajności bo my tu o nich chyba nie rozmawiamy.

Rozmawiamy o ogóle fotografujących i o jakiś uśrednionych umiejętnościach.
Zadam Ci retoryczne pytanie:
Dwóch fotografów o podobnych umiejętnościach robi zdjęcia jeden d60 drugi d700, który zrobi ładniejszą fotkę?
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 17:26   #864
D50
Raczkowanie
 
Avatar D50
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 389
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Zadam Ci retoryczne pytanie:
Dwóch fotografów o podobnych umiejętnościach robi zdjęcia jeden d60 drugi d700, który zrobi ładniejszą fotkę?
Takie pytanie może być tylko retoryczne. Dlatego, że nie ma ładniejszych fotografii.. Fotografia to treść i forma. Takie 100% ładunku!! Czasem treść to 90% fotografii (przykład fotografia reporterska), a czasem to forma przekazu dominuje (np. landszafty) nad treścią.
Ładne zdjęcia to "wizja" cioci Kasi... jak zobaczy foty wnusi z komunii, ślubniaki z pod kościoła, bo będą ostre i kolorowe...
I nie ma znaczenia czy d60 czy d700... czy pudełko po butach, tu jest potrzebny człowiek z mózgiem, w przeciwnym przypadku wystarczy samowyzwalacz.
__________________
Fotograf pasjonat. Fuji S5Pro i kilka szkieł. MyPort.pl. Strona domowa
S5Pro nie został stworzony po to, żeby używać jakiejkolwiek opcji "auto"
Nigdy tak nie rób...
D50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 17:43   #865
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez D50 Pokaż wiadomość
Takie pytanie może być tylko retoryczne. Dlatego, że nie ma ładniejszych fotografii.. Fotografia to treść i forma. Takie 100% ładunku!! Czasem treść to 90% fotografii (przykład fotografia reporterska), a czasem to forma przekazu dominuje (np. landszafty) nad treścią.
Ładne zdjęcia to "wizja" cioci Kasi... jak zobaczy foty wnusi z komunii, ślubniaki z pod kościoła, bo będą ostre i kolorowe...
I nie ma znaczenia czy d60 czy d700... czy pudełko po butach, tu jest potrzebny człowiek z mózgiem, w przeciwnym przypadku wystarczy samowyzwalacz.
Widzę, że na siłę coś chcesz udowodnić, tylko trudno zrozumieć co!
Jak już napisałem profesjonaliści nie kupują lepszych puszek po to że chcą być trendy tylko dlatego, że są one mniej zawodne mają większą rozpiętość tonalną itd. itp.
Na koniec D60 bez lampy nie zrobisz dobrego zajęcia ślubnego w ciemnym kościele bo albo będzie poruszone albo będą szumy.
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 17:45   #866
cokolwiekasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 139
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez D50 Pokaż wiadomość
Takie pytanie może być tylko retoryczne. Dlatego, że nie ma ładniejszych fotografii.. Fotografia to treść i forma. Takie 100% ładunku!! Czasem treść to 90% fotografii (przykład fotografia reporterska), a czasem to forma przekazu dominuje (np. landszafty) nad treścią.
Ładne zdjęcia to "wizja" cioci Kasi... jak zobaczy foty wnusi z komunii, ślubniaki z pod kościoła, bo będą ostre i kolorowe...
I nie ma znaczenia czy d60 czy d700... czy pudełko po butach, tu jest potrzebny człowiek z mózgiem, w przeciwnym przypadku wystarczy samowyzwalacz.
Bzdurzysz i to okrutnie. Dobre zdjęcie można zrobić będąc w odpowiednim czasie i odpowiednim miejscu. True. Ale jeśli zamiast lustrzanki mam compact rejestrujący obraz z opóźnieniem chociażby 0,5 sekundy, to choćbym miała najwybitniejszy z wybitnych zmysł obserwacji - nie będę w stanie zarejestrować tego, co wypatrzę. Wrażliwy fotograf zrobi zdjęcie, o ile ma narzędzie, które go w tym nie ogranicza. I w tym miejscu nawiązanie do pudełka po butach ma się nijak, bo co jak co, ale fotografia otworkowa do reporterki ma się nijak.
cokolwiekasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 20:11   #867
D50
Raczkowanie
 
Avatar D50
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 389
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Na koniec D60 bez lampy nie zrobisz dobrego zajęcia ślubnego w ciemnym kościele bo albo będzie poruszone albo będą szumy.
Śmiech... swoim Canonkiem zrobisz? Jesteś dobry w teorii, w prktyce używasz wszak sigmy, po co?

Cytat:
Napisane przez cokolwiekasia Pokaż wiadomość
Bzdurzysz i to okrutnie. Dobre zdjęcie można zrobić będąc w odpowiednim czasie i odpowiednim miejscu. True. Ale jeśli zamiast lustrzanki mam compact rejestrujący obraz z opóźnieniem chociażby 0,5 sekundy, to choćbym miała najwybitniejszy z wybitnych zmysł obserwacji - nie będę w stanie zarejestrować tego, co wypatrzę. Wrażliwy fotograf zrobi zdjęcie, o ile ma narzędzie, które go w tym nie ogranicza. I w tym miejscu nawiązanie do pudełka po butach ma się nijak, bo co jak co, ale fotografia otworkowa do reporterki ma się nijak.
Piękne brednie.. weź zenita za 50 PLN i spróbuj.. da się
__________________
Fotograf pasjonat. Fuji S5Pro i kilka szkieł. MyPort.pl. Strona domowa
S5Pro nie został stworzony po to, żeby używać jakiejkolwiek opcji "auto"
Nigdy tak nie rób...
D50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 20:33   #868
cokolwiekasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 139
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez D50 Pokaż wiadomość
Piękne brednie.. weź zenita za 50 PLN i spróbuj.. da się
Widzisz, kolego, ja z obsługą Zenita nie mam problemu, za to Ty z wypowiadaniem się na temat - okrutny.

Niemniej przykład, który podałeś, tylko potwierdza to, co napisałam: sprzęt nie może ograniczać fotografa, czy to ma być analog czy cyfra.
cokolwiekasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 22:08   #869
Marcineq856
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Cieszyn woj. śląskie
Wiadomości: 379
GG do Marcineq856
Dot.: lustrzanka czy cyfrowy ? pomocy .

cyfrowa lustrzanka i masz pełnię szczęścia
__________________
Zapraszam do mnie
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=300190&page=2
Komentarze bardzo mile widziane, te dobre i te złe tym bardziej
Marcineq856 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 09:19   #870
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Fotograf robi zdjęcie nie aparat - prawda
Dobry sprzęt ułatwia pracę -prawda
Mniej profesjonalnym sprzętem można robić świetne zdjęcia-prawda
Canonier przesiadający sę na Nikona-znam przypadki-prawda
Użytkownik Nikona przesiadający się na Canona znam przypadki-prawda

Spór o wyższość marki Nikon czy Canon odwieczny -prawda

Wszyscy macie rację
__________________
"Chcę być pomylona , pomyleni mają w głowie Słoneczko ..."

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2009-12-17 o 09:22
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-05 20:59:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:42.