Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-31, 10:11   #571
OnaJuzNieZyje
Zadomowienie
 
Avatar OnaJuzNieZyje
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z Nieba
Wiadomości: 1 232
Dot.: Grecja :) watek zbiorczy

W Grecji w czerwcu jest już ok 30 stopni i więcej.Temperatury sa już bardzo wysokie ! obowiązkowo przywieź sobie buteleczkę ouzo
__________________
"Wyjatkowosc nie polega na idealnosci"

2014r:
Skalpel x 1
Bez slodyczy 1/30
OnaJuzNieZyje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 11:18   #572
Isenia
Rozeznanie
 
Avatar Isenia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 583
Dot.: Grecja :) watek zbiorczy

My byliśmy w Grecji we wrześniu i było cudownie z organizowanych wycieczek pojechaliśmy na Meteory i to wykupiliśmy w biurze greckim, pani przewodnik była po prostu extra widać było, że wie o czym mówi i że ją to pasjonuje .
Nastawiliśmy się na zwiedzanie na własna rękę, 4dni mieliśmy wypożyczony samochód, zorganizowaliśmy sobie wycieczki:
-na święta górę Atos rejs kosztował 12e od osoby z miejscowości Ouranopoli i trwał ok 4h co jest w zupełności wystarczające ,
-objechaliśmy całą Sithonię gdzie było mnóstwo przepięknych panoram,
- do Petralony- wycieczka do jaskini, gdzie odnaleziono najstarszą ludzką czaszkę
- Olinthos - ruiny antycznego miasteczka
-Verghina - grobowce FilipaII (ojca Aleksandra Wielkiego), jego żony i syna

Do Salonik wybraliśmy się sami autobusem, które kursują co ok 1h , w planach mieliśmy jeszcze zamiar zwiedzić Ateny pociągiem, ale ciut za późno na to wpadliśmy, ale warto się zorientować bo pociągi wg rozkładu jadą ok 5-6h, jeżeli się wyjedzie autobusem do Salonik ok 6rano to w Atenach można być na ok 15.00 pozwiedzać do nocy i wrócić nocnym pociągiem aby być w Salonikach rano i wtedy zwiedzić Saloniki.

W hotelu Aristoteles Beach byli nasi znajomi w lipcu i hotel sobie chwalili obslugę i posiłki. Jedyny minus, że hotel ten jest położony w dosc dziwnym miejscu, bo tak jakby zdala od miasteczek poprostu hotel jakby przy drodze z przejściem nad szeroką ulicą na plażę.

Edytowane przez Isenia
Czas edycji: 2010-01-31 o 11:42
Isenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 12:04   #573
peearl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: paradise
Wiadomości: 906
Dot.: Grecja :) watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez OnaJuzNieZyje Pokaż wiadomość
W Grecji w czerwcu jest już ok 30 stopni i więcej.Temperatury sa już bardzo wysokie ! obowiązkowo przywieź sobie buteleczkę ouzo
Tak tak Ouzo to mój nr 1 na liście pamiątek hehe W zeszłe wakacje byłam z rodzicami w Sharm El Sheikh na początku czerwca i też temperatury dochodziły do 40 także myślę, że jakoś powinnam Grecję przeżyć Dziękuję za opinię

Cytat:
Napisane przez Isenia Pokaż wiadomość
My byliśmy w Grecji we wrześniu i było cudownie z organizowanych wycieczek pojechaliśmy na Meteory i to wykupiliśmy w biurze greckim, pani przewodnik była po prostu extra widać było, że wie o czym mówi i że ją to pasjonuje .
Nastawiliśmy się na zwiedzanie na własna rękę, 4dni mieliśmy wypożyczony samochód, zorganizowaliśmy sobie wycieczki:
-na święta górę Atos rejs kosztował 12e od osoby z miejscowości Ouranopoli i trwał ok 4h co jest w zupełności wystarczające ,
-objechaliśmy całą Sithonię gdzie było mnóstwo przepięknych panoram,
- do Petralony- wycieczka do jaskini, gdzie odnaleziono najstarszą ludzką czaszkę
- Olinthos - ruiny antycznego miasteczka
-Verghina - grobowce FilipaII (ojca Aleksandra Wielkiego), jego żony i syna

Do Salonik wybraliśmy się sami autobusem, które kursują co ok 1h , w planach mieliśmy jeszcze zamiar zwiedzić Ateny pociągiem, ale ciut za późno na to wpadliśmy, ale warto się zorientować bo pociągi wg rozkładu jadą ok 5-6h, jeżeli się wyjedzie autobusem do Salonik ok 6rano to w Atenach można być na ok 15.00 pozwiedzać do nocy i wrócić nocnym pociągiem aby być w Salonikach rano i wtedy zwiedzić Saloniki.

W hotelu Aristoteles Beach byli nasi znajomi w lipcu i hotel sobie chwalili obslugę i posiłki. Jedyny minus, że hotel ten jest położony w dosc dziwnym miejscu, bo tak jakby zdala od miasteczek poprostu hotel jakby przy drodze z przejściem nad szeroką ulicą na plażę.
Meteory napewno zwiedzimy No i Skiathos [mam nadzieję, że dobrze napisałam ] oczywiście też
Zastanawiam się cały czas nad Atenami.. Większość osób mówi, że nie warto bo w jeden dzień nie da się praktycznie niczego zwiedzić i poznać miasta, a z drugiej strony być w Grecji i nie być w Atenach? Chyba trochę bym żałowała No, ale mam jeszcze sporo czasu do czerwca, żeby nad tym pomyśleć i może jeszcze kilka osób opisze tutaj swoje wrażenia z Grecji
Czyli mówisz że w okolicy hotelu nie ma żadnych lokalnych knajpek, barów, sklepów ani nic z tych rzeczy?
peearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 13:45   #574
bybella
Wtajemniczenie
 
Avatar bybella
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: piernikowe miasto i okolice
Wiadomości: 2 344
Dot.: Grecja :) watek zbiorczy

Isenia piękne zdjęcia!!
Cytat:
Napisane przez peearl Pokaż wiadomość
Zastanawiam się cały czas nad Atenami.. Większość osób mówi, że nie warto bo w jeden dzień nie da się praktycznie niczego zwiedzić i poznać miasta, a z drugiej strony być w Grecji i nie być w Atenach? Chyba trochę bym żałowała No, ale mam jeszcze sporo czasu do czerwca, żeby nad tym pomyśleć i może jeszcze kilka osób opisze tutaj swoje wrażenia z Grecji
ja właśnie rok temu byłam w Grecji i ze względu na to, że do
Aten miałam spora odległość zrezygnowałam z nich, bo tez tak myślałam, że na jeden dzień wypad tam jest bez sensu, to będzie po prostu za krótko. ale teraz troszkę żałuję wiec myślę, że do Grecji jeszcze zawitam nie tylko ale też ze względu na Ateny
__________________
Szczęśliwy ten, kto ma kogo kochaćhttp://www.suwaczek.pl/cache/4dc7bc6f13.png
Jestem mamą
bybella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 14:13   #575
Isenia
Rozeznanie
 
Avatar Isenia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 583
Dot.: Grecja :) watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez peearl Pokaż wiadomość
Tak tak Ouzo to mój nr 1 na liście pamiątek hehe W zeszłe wakacje byłam z rodzicami w Sharm El Sheikh na początku czerwca i też temperatury dochodziły do 40 także myślę, że jakoś powinnam Grecję przeżyć Dziękuję za opinię



Meteory napewno zwiedzimy No i Skiathos [mam nadzieję, że dobrze napisałam ] oczywiście też
Zastanawiam się cały czas nad Atenami.. Większość osób mówi, że nie warto bo w jeden dzień nie da się praktycznie niczego zwiedzić i poznać miasta, a z drugiej strony być w Grecji i nie być w Atenach? Chyba trochę bym żałowała No, ale mam jeszcze sporo czasu do czerwca, żeby nad tym pomyśleć i może jeszcze kilka osób opisze tutaj swoje wrażenia z Grecji
Czyli mówisz że w okolicy hotelu nie ma żadnych lokalnych knajpek, barów, sklepów ani nic z tych rzeczy?
no właśnie chyba trzeba wszędzie podjechać lub dojść kawałek, wypytam jeszcze koleżankę dokładnie, ale jak zgarnialiśmy wracając grupę z tego hotelu to wyglądali na bardzo zgranych i zadowolonych wiec chyba na miejscu jest fajnie

Ja żałuje, że nie wypaliło nam z tymi Atenami, a naprawdę niewiele trzeba, żeby sobie zorganizować na własna rękę, wycieczki zorganizowanej nie polecam rozmawialiśmy z ludźmi którzy pojechali i nie do końca byli zadowoleni 12h w autokarze wyrzucają cię na 2h na przebieg po akropolu i powrót kolejne 12h a pociągiem 5h tylko trzeba sobie dobrze uplanować dojazd busikiem z kassandry jedziesz ok 1h do salonikow w salonikach trzeba sie przesiąć na autobus miejski i dojchać do dorca pkp to zajmuje ok 1h przy dużym ruchu i z tego co pamietam ok 11 jest inter city do aten ktory jedzie ok 5h i chyba w dwie strony koszt jest ok 80e więc mniej niz wycieczka ok 100 e , a masz jeszcze czas wracająć żeby zwiedzić saloniki wycieczka do salonik 27e.

A masz szansę pozwiedzać Ateny w dzień i wieczorkiem usiąść w jakiejś knajpce i wypic zimne piwko w zmrozonym kufelku podziwiajac oswietlony w nocy Akropol to było moje marzenie ehhhh jeszcze kiedyś je zrealizuję

Edytowane przez Isenia
Czas edycji: 2010-01-31 o 14:15
Isenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 14:51   #576
peearl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: paradise
Wiadomości: 906
Dot.: Grecja :) watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Isenia Pokaż wiadomość
no właśnie chyba trzeba wszędzie podjechać lub dojść kawałek, wypytam jeszcze koleżankę dokładnie, ale jak zgarnialiśmy wracając grupę z tego hotelu to wyglądali na bardzo zgranych i zadowolonych wiec chyba na miejscu jest fajnie

Ja żałuje, że nie wypaliło nam z tymi Atenami, a naprawdę niewiele trzeba, żeby sobie zorganizować na własna rękę, wycieczki zorganizowanej nie polecam rozmawialiśmy z ludźmi którzy pojechali i nie do końca byli zadowoleni 12h w autokarze wyrzucają cię na 2h na przebieg po akropolu i powrót kolejne 12h a pociągiem 5h tylko trzeba sobie dobrze uplanować dojazd busikiem z kassandry jedziesz ok 1h do salonikow w salonikach trzeba sie przesiąć na autobus miejski i dojchać do dorca pkp to zajmuje ok 1h przy dużym ruchu i z tego co pamietam ok 11 jest inter city do aten ktory jedzie ok 5h i chyba w dwie strony koszt jest ok 80e więc mniej niz wycieczka ok 100 e , a masz jeszcze czas wracająć żeby zwiedzić saloniki wycieczka do salonik 27e.

A masz szansę pozwiedzać Ateny w dzień i wieczorkiem usiąść w jakiejś knajpce i wypic zimne piwko w zmrozonym kufelku podziwiajac oswietlony w nocy Akropol to było moje marzenie ehhhh jeszcze kiedyś je zrealizuję
Właśnie trochę boję się też takiej organizacji na własną rękę, że np nie zdążymy albo wsiądziemy w niewłaściwy autobus i nie dojedziemy do dworca, albo że wgl się na tym dworcu nie odnajdziemy.. Wiem że to takie głupie obawy..
peearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 16:26   #577
Isenia
Rozeznanie
 
Avatar Isenia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 583
Dot.: Grecja :) watek zbiorczy

heh ja tez z tych co się boją takich chachmentow

ale na miejscu okazuje się, że to wcale nie trudne i nie skomplikowane, byleby nie robić tego na ostatnia chwilę, autobusy takie miejskie na dworzec jadą co 20min, mniej więcej, a pociągi miedzy salonikami a Atenami chyba co 1,5 h wiec jeżeli się nie zdąży to zawsze można pojechać następnym , i latwo sie dogadać po angielsku nawet jak sie go umie mocno średnio to chyba tak jakby u nas przejechać sie z Warszawy do Krakowa pozwiedzać i wrócić

więc ahoj przygodo
Isenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-06, 16:00   #578
misiaczek187
Zadomowienie
 
Avatar misiaczek187
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 084
Dot.: Grecja :) watek zbiorczy

Czy w Grecji na początku czerwca woda może będzie już ciepła ?? nie pytam o baseny
__________________
MOJA WYMIANKA

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=338589
misiaczek187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 15:04   #579
Madziusiia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: włocławek
Wiadomości: 70
Dot.: Grecja :) watek zbiorczy

Ja mieszkam w Atenach z powodu mojego TZ a co to w ogule znaczy bo nie wiem wiem tylko ze chodzi o mojego faceta ale skrotu nie rozumiem. wiec jak macie jakies pytania dotyczace aten to chetnie odpowiem POzdrawiam Filakia
Madziusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 15:46   #580
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Grecja :) watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez misiaczek187 Pokaż wiadomość
Czy w Grecji na początku czerwca woda może będzie już ciepła ?? nie pytam o baseny
ja jadę pod koniec maja.Woda będzie ciepła.Polecam zakupić jakieś buty plastikowe żeby jeżowce się nie powbijały.Ja do Grecji jadę 3 raz.
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 16:14   #581
misiaczek187
Zadomowienie
 
Avatar misiaczek187
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 084
Dot.: Grecja :) watek zbiorczy

Ah czyli w każdej wodzie trzeba nosić te buciki kąpielowe ?? miałam dylemat czy Grecja czy Egipt właśnie z powodu bucików padło na Grecję bo myślałam,że tam nie trzeba a skoro trzeba to sama już nie wiem ale dziękuje za ostrzeżenie
__________________
MOJA WYMIANKA

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=338589
misiaczek187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-08, 16:22   #582
ania z wzgórza marzeń
Zakorzenienie
 
Avatar ania z wzgórza marzeń
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 392
Dot.: Grecja :) watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez misiaczek187 Pokaż wiadomość
Ah czyli w każdej wodzie trzeba nosić te buciki kąpielowe ?? miałam dylemat czy Grecja czy Egipt właśnie z powodu bucików padło na Grecję bo myślałam,że tam nie trzeba a skoro trzeba to sama już nie wiem ale dziękuje za ostrzeżenie
ja w grecji nie musialam, byłam na riwierze olimpijskiej, ani pół jezowca
__________________
należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia...

Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem
Nie idź ścieżką, własną depcz, otwórz głowę
Zanim powiesz, zrozum, bądź
Nigdy nie burz, buduj, twórz
Smakuj, milcz, myśl i czuj
ania z wzgórza marzeń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 16:31   #583
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Grecja :) watek zbiorczy

ja byłam na Chalkidiki i były jeżowce teraz jedziemy na Kretę jestem ciekawa jak tam będzie
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 21:42   #584
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: Grecja :) watek zbiorczy

Mimo że plaże są na Krecie zazwyczaj piaszczyste , to jednak dno jest skaliste i bez butów się nie obejdzie
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 14:45   #585
mona_ja
Wtajemniczenie
 
Avatar mona_ja
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 2 568
Dot.: Grecja :) watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Madziusiia Pokaż wiadomość
Ja mieszkam w Atenach z powodu mojego TZ a co to w ogule znaczy bo nie wiem wiem tylko ze chodzi o mojego faceta ale skrotu nie rozumiem. wiec jak macie jakies pytania dotyczace aten to chetnie odpowiem POzdrawiam Filakia
TŻ=Towarzysz Życia
Ja marze o Zakhyntos, był ktoś? Do której miejscowości warto sie wybrać?
__________________
Dawidek 18.10.2012 57cm i 3340g szczęścia


Nasz Ślub 30.05.2009
mona_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 09:09   #586
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: Grecja :) watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mona_ja Pokaż wiadomość
TŻ=Towarzysz Życia
Ja marze o Zakhyntos, był ktoś? Do której miejscowości warto sie wybrać?
Zakyntos , Korfu i Lefkada i Kefallonia to cele mojej następnej podróży

Znalazłem dość ciekawą stronką o Zakyntos . Może być pomocna.

http://zakynthos.blog.onet.pl/
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 10:25   #587
mona_ja
Wtajemniczenie
 
Avatar mona_ja
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 2 568
Dot.: Grecja :) watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez arek*** Pokaż wiadomość
Zakyntos , Korfu i Lefkada i Kefallonia to cele mojej następnej podróży

Znalazłem dość ciekawą stronką o Zakyntos . Może być pomocna.

http://zakynthos.blog.onet.pl/
dzieki za linka, fajna stronka Nad Lefkadą też się zastanawiamy ale żadne BP nie ma ofert na tą wyspę
__________________
Dawidek 18.10.2012 57cm i 3340g szczęścia


Nasz Ślub 30.05.2009
mona_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 10:46   #588
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Grecja :) watek zbiorczy

Byłam na Zakynthos i polecam Naprawdę piękna wyspa!

Ta stronka o Zakynthos też jest warta uwagi:
http://www.zorbas.pl/zakynthos/
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 11:18   #589
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Grecja :) watek zbiorczy

ja już powoli odliczam dni

Edytowane przez blondynkapoznan
Czas edycji: 2010-02-16 o 12:31
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-01, 16:55   #590
mona_ja
Wtajemniczenie
 
Avatar mona_ja
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 2 568
Dot.: Grecja :) watek zbiorczy

Chcemy sie wybrac na Zakhyntos na przełomie maja i czerwca. Teraz sie zastanawiamy nad miejscowością, ma być nie za tłoczno, w końcu jedziemy tam odpocząć a nie bić sie o miejsce na plaży.Alykanas, Tsilivi, Kalamaki... sama nie wiem
__________________
Dawidek 18.10.2012 57cm i 3340g szczęścia


Nasz Ślub 30.05.2009
mona_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 13:37   #591
Strongmenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: austria
Wiadomości: 87
Dot.: Grecja :) watek zbiorczy

Jeśli wolno mi się wtrącić do dyskusji: W Grecji byłam przed trzema laty. (wycieczka objazdowa). Początkowo byłam sceptyczna, sama chciałam jechać gdzie indziej, ale ostatecznie namȯwiła mnie siostra. Muszę powiedzieć że ani przez chwile nie żalowalalam. Grecja zachwycila mnie swoim klimaten, plażami, krajobrazami i serdecznoscią miejscowych mieszkancȯw. Ale to co mnie najbardziej użeklo w Grecji to chyba ta nie samowita swojskość. Można mieć wrażenie że do grecji nie dotarła jeszcze zamerykanizowana popkultura. Grecy moja własną kulture- (muzyke, jedzenie, obyczaje itk.) i naprawde potrafią się z tego cieszyć. Jeśli chce się naprawdę odpocząć i odetchnąć od codziennego zgiełku, to grecja jest to tego idealnym miejscem.
Strongmenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 00:58   #592
jennifer777
Wtajemniczenie
 
Avatar jennifer777
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 346
Dot.: Grecja :) watek zbiorczy

sub.

Dziewczyny, a co z zakupami ciuchowymi lub kosmetycznymi.?
Będe w Salonikach, czy są tam jakies ctr handlowe?
__________________
bruised but never broken
jennifer777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 21:47   #593
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: Grecja :) watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Strongmenka Pokaż wiadomość
Jeśli wolno mi się wtrącić do dyskusji: W Grecji byłam przed trzema laty. (wycieczka objazdowa). Początkowo byłam sceptyczna, sama chciałam jechać gdzie indziej, ale ostatecznie namȯwiła mnie siostra. Muszę powiedzieć że ani przez chwile nie żalowalalam. Grecja zachwycila mnie swoim klimaten, plażami, krajobrazami i serdecznoscią miejscowych mieszkancȯw. Ale to co mnie najbardziej użeklo w Grecji to chyba ta nie samowita swojskość. Można mieć wrażenie że do grecji nie dotarła jeszcze zamerykanizowana popkultura. Grecy moja własną kulture- (muzyke, jedzenie, obyczaje itk.) i naprawde potrafią się z tego cieszyć. Jeśli chce się naprawdę odpocząć i odetchnąć od codziennego zgiełku, to grecja jest to tego idealnym miejscem.
zgadzam się z Tobą w 100% też to odczułam będąc tam byłam tam w 2000 r i teraz po 9 latach pojechałam znów, troszkę się zmieniło (tak jakby właśnei zaczęła powoli wchodzić zamerykanizowana popkultura, chyba że to przez będących tam turystów odniosłam takie wrażenie ), ale nadal jest tam inczej, taki inny klimat
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 19:01   #594
jamaicaDG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 5
GG do jamaicaDG
Grecja - velika 2010

wybiera się ktoś może na wakacje ? wszelkie informacje z doswiadczenia mile widziane
jamaicaDG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 21:54   #595
dorkaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar dorkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 333
Dot.: Grecja :) watek zbiorczy

jejku dopisuje siędo wątku bo pokochałam Grecje.
zawsze było moim marzeniem tam być i w zeszyłym roku spełniłam ! wybór padł na wyspe słońca - Rodos.
ah coś pięknego. wrzesień to super odpowiedni czas, gorąco ale nei upalnie, na plaży romantyczna pustka, całe morze tylko na nas wieczorami cieplutko, wszedzie blisko, by usiąść i napić się piwa czy mohito.
do zwiedzanai piekne miejsca takei jak miasto Rodos ( nowe i stare miasto) LIndos przepiękne istnei Greckie, czy zatoczki albo termy w calithei.
W meidzyczasie zwiedzania mozna wypić w cieniu zimne frape, czy piwko.
Wszedzie można dojść na nogach lub jechać autobusem.
odnadywać odosobnione plaże, pełne jaskiń z koloroymi rybkami. Cudo !
Póki co wyspa Rodos to mój raj. Na pewno kiedyś tam wróce.
polecam każdemu
__________________
dorkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 22:35   #596
julqa123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Grecja - wczasy

Witam,
chciałabym w tym roku wybrać się na wczasy do Grecji, jednak oprócz wylegiwania się na słońcu interesuje mnie zwiedzanie Aten, czy nie tak dalekiego Pireusu. Przejrzałam już wiele ofert, które w większości, o ile nie wszystkie, dotyczą Riwiery Olimpijskiej, czy greckich wysp. Wiecie coś może na temat ofert, które mogłyby mnie zainteresować? a może jest opcja żeby wylegiwać się nie w okolicach Aten, a wybrać się tam na wycieczkę fakultatywną?
Za każdą pomoc z góry dziękuję!
Pozdrawiam
julqa
julqa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 08:53   #597
gracja67@wp.pl
Raczkowanie
 
Avatar gracja67@wp.pl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Z rumi
Wiadomości: 99
GG do gracja67@wp.pl
Dot.: Grecja - wczasy

No ja tez mam zamiar się wybrać do Grecji .
Byłby to mój pierwszy wyjazd za granicę .
I jestem zielona . Heh . ;D
gracja67@wp.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 00:10   #598
radiesteta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Grecje - Paralia - wycieczki z lokalnych biur

Witam

Jedziemy tam pod koniec maja. Interesują mnie wycieczki z lokalnych biur podróży. Będzie ich tam pewnie sporo, ale czy ktoś ma jakieś sprawdzone - z którego jechał, było wszystko ok i może polecić- podać konkretne namiary ? ??
radiesteta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 19:35   #599
Orchide
Raczkowanie
 
Avatar Orchide
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 56
Dot.: Grecja - wczasy

Dziewczyny! Chciałabym pojechać w te wakacje (właściwie na koniec maja, początek czerwca) do Grecji a konkretniej na wyspę Zakynthos (^^), tylko przeraża mnie fakt, że w Grecji jest straszny kryzys i z tego powodu odbywa się wiele strajków itp. Myślicie, że mimo wszystko warto zaryzykować? Nie chciałabym się znaleźć w takiej sytuacji, że nie mogę wrócić do kraju albo coś...
__________________
I am unwritten, can't read my mind!
Orchide jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 09:01   #600
molka11
Rozeznanie
 
Avatar molka11
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 634
Dot.: Grecja - wczasy

Orchide ja właśnie wróciłam z Grecji. Byłam na żaglówce, więc codziennie w innym porcie stałam. NIGDZIE nie było objaw kryzysu. W turystycznych miejscowościach nie raczej tego nie odczujesz (chyba, ze chcesz teraz Ateny zwiedzać
A Grecję polecam każdemu.
__________________

molka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-23 10:01:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:25.