szybko przestałam być dzieckiem.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-30, 21:31   #1
insomnieux
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 493

szybko przestałam być dzieckiem....


...czy choć na chwilę byłam nim, jak spiewała Edyta Bartosiewicz.

zbliża się dzien dziecka, wiekszosc z nas to już starsze babeczki, z bagażem doswiadczen ktore same wychowują swoje dzieciaczki

ja chciałabym się jednak dowiedzieć czy pamietacie taki moment, w ktorym życie bezlitośnie pozbawiło was złudzen, ze zycie oczyma dzieciaka jest przerysowane?


ja pamietam, kilka takich momentów kiedy moj dziecięcy swiat zaczął się burzyc, w sumie teraz rzeczywistosc rozdziera resztki jakiejs nie wiem niewinności?
jestem młoda, mam mnostwo planow, zapału ale nie mam jak to pokazać, biurokracja, dorosli ludzie mnie ograniczaja zawsze myslalam ze wystarczą chęci(no wiecie "chciec to moc") ale teraz juz wiem, ze to jakis tam procencik sukcesu.

nigdy nie zapomne, jak kilka lat temu zafascynowana zawodem dziennikarza odliczałam dni az pojde do LO, az je skoncze. napisałam do redakcji istniejącej wtedy Marie Claire. napisałam, ze jestem młoda, ze mnie to fascynuje, ze chciałabym wiedziec jak zdobyc takie doswiadczenie jakie maja tamtejsze dziennikarki. potrzebowałam zapewnienia, ze kazdy może, ze małe miasto nie jest ograniczeniem.
dostałam maila w stylu "na to trzeba zapracowac, miec znajomości od najmłodszych lat, dziennikarzem moze zostac wybrany" aaa i jescze, ze jestem za młoda itp.itd.
zabolało, moje spojrzenie sie zmienilo. teraz to takie nic, chamska odzywka, ale wtedy to było dla mnie jak wyrocznia.

w tym roku pierwszy raz nie dostane symbolicznego prezentu na dzien dziecka
__________________
biegnę przed siebie nie patrząc na to, że mogę się przewrócić.
insomnieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 21:53   #2
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: szybko przestałam być dzieckiem....

Przestałam być dzieckiem w wieku 11 lat kiedy to musiałam zajmować się małym bratem przez całe wakacje,cale dnie.Koleżanki wychodziły na dwór,miały "chłopaków" a ja mogłam wyjść tylko jak wrócili rodzice.

I tak 7 lat...
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 22:17   #3
stargazer
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 966
Dot.: szybko przestałam być dzieckiem....

Ja też około wieku 11-12 lat. Najpierw, rok wcześniej moja babcia zmarła na raka. Wstrząsnęło mną to, ale jakby nie do końca rozumiałam o co chodzi. Myślałam, że to naturalna kolej rzeczy, że starsi ludzie chorują, choć oczywiście to niesprawiedliwe, że na tak bezlitosne choroby. Ale potem, gdy miałam właśnie z 11 lat, zobaczyłam przypadkiem w telewizji film o dzieciach chorych na raka. Takich jak ja, które żyły sobie beztrosko, gdy nagle wykryto u nich jakieś niepokojące objawy. I wtedy zrozumiałam, ze nie jestem niezniszczalna i ze nikt z moich bliskich nie jest. Ze nie zawsze będę mogła sobie spokojnie i beztrosko żyć w swoim wyidealizowanym świecie, gdzie największym problemem jest klasówka z matematyki. Ze taka tragedia może znienacka spaść na każdego i nic już nie będzie takie samo. Ze to, co znam teraz i przyjmuję za pewnik, kiedyś się skończy - w tym życie moje i mojej rodziny.

Ten czas uznaję za koniec mojego beztroskiego dzieciństwa i początek dojrzewania, początek konfrontacji z brutalnością życia i niektórymi jego stronami, których nie byłam świadoma lub których wolałam nie dostrzegać.
__________________
Nie korzystam z tego konta. Urlop od Wizażu - być może na zawsze.
stargazer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 22:24   #4
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: szybko przestałam być dzieckiem....

Cytat:
Napisane przez insomnieux Pokaż wiadomość
ja chciałabym się jednak dowiedzieć czy pamietacie taki moment, w ktorym życie bezlitośnie pozbawiło was złudzen, ze zycie oczyma dzieciaka jest przerysowane?
1. Śmierć bliskiej osoby.
2. Konieczność opuszczenia domu rodzinnego w wieku niecałych 18 lat.

Z tych pewnie powodów teraz czasem zdarza mi się być dużym nieznośnym dzieckiem.
Odbijam sobie młode lata.


Warto nim być i w głębi duszy pozostać...
Dla Waszych rodziców zawsze nimi będziecie.
Bez względu na wiek.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 22:31   #5
marrellic
Zakorzenienie
 
Avatar marrellic
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 383
Dot.: szybko przestałam być dzieckiem....

Współczuje wam dziewczyny nie wiem jak to jest ale się domyślam że musiało być wam cięzko
marrellic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 22:47   #6
Ainsel
Zadomowienie
 
Avatar Ainsel
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 321
Dot.: szybko przestałam być dzieckiem....

jak się dowiedziałam, ze to mama, a nie Święty Mikołaj podkłada mi prezentyale tak na serio, to nie miałam jakiegoś takiego brutalnego momentu w życiu, który by mnie pozbawił złudzeń czy coś. Nawet jak coś szło nie po mojej mysli i wydawało mi się, że świat wali mi się na głowę, to zawsze obok był ktoś bliski (najczęściej Mama), kto pomagał odzyskać równowagę. Tak więc przejście od dzieciństwa do dorosłości przebiegło w miarę bezboleśnie
Ainsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 23:57   #7
Lena_20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec :D
Wiadomości: 20 712
Dot.: szybko przestałam być dzieckiem....

Ja do tej pory jestem jeszcze w srodku dzieciakiem.. Moze nie w tak duzym stopniu jak kiedys...ale jestem
__________________


Lena_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-31, 08:13   #8
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 378
Dot.: szybko przestałam być dzieckiem....

nie miałam takiego momentu, przynajmniej nie przypominam sobie. Wybaczcie, ale twierdzenie że przestało się być dzieckiem w wieku 11-12 lat... w jakim sensie? póki co mnie to nie przekonuje, to że miałam obowiązki od naprawdę najmłodszych lat, a w wieku 15 lat wybyłam z domu i przeszłam niezłą szkołę samodzielności - nie znaczy że nie byłam dzieckiem. Pewne zmiany nie dokonują się ot tak, z dnia na dzień.

no chyba że inaczej to rozumiecie niż ja.

a przypomniało mi się - jak mama delikatnie dała do zrozumienia że czas wybyć z domu na swoje
Alvesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 08:29   #9
wykrasana
Szara Eminencja
 
Avatar wykrasana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Paradise
Wiadomości: 6 126
Dot.: szybko przestałam być dzieckiem....

Nie pamiętam takeigo momentu, chyba wciąż jestem dzieckiem
wykrasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 08:55   #10
lara
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: road paved in gold
Wiadomości: 872
Dot.: szybko przestałam być dzieckiem....

Ja chyba wciąż jestem dzieckiem, w pewnym sensie... zresztą nigdy nie spieszyło mi sie do dorosłości I takiego konkretnego momentu wydaje mi się nie było, może wyprowadzka na studia? a może pewien okres jeszcze w liceum, kiedy miałam jednocześnie problemy rodzinne, miłosne i "przyjaźniane" i niezbyt umiałam sobie z nimi poradzić. Można powiedzieć że wtedy zakończył się etap słodkiej sielanki i odkryłam że życie nie zawsze jest takie piękne
lara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 09:01   #11
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: szybko przestałam być dzieckiem....

Chyba nie miałam takiego boomu, ktory zerwałby z dzieciństem a zrobił ze mnie dorosłą, jako dzicko duzo wyjeżdzałam i podróżowałam bez rodzicwów,całe wakacje nie było mnie w domu, może to jakoś sprawilo,że dość szybko doroslam...
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-31, 09:13   #12
stargazer
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 966
Dot.: szybko przestałam być dzieckiem....

Cytat:
Napisane przez Alvesta Pokaż wiadomość
nie miałam takiego momentu, przynajmniej nie przypominam sobie. Wybaczcie, ale twierdzenie że przestało się być dzieckiem w wieku 11-12 lat... w jakim sensie? póki co mnie to nie przekonuje, to że miałam obowiązki od naprawdę najmłodszych lat, a w wieku 15 lat wybyłam z domu i przeszłam niezłą szkołę samodzielności - nie znaczy że nie byłam dzieckiem. Pewne zmiany nie dokonują się ot tak, z dnia na dzień.
Ja rozumiem to tak. Ja np. utożsamiam prawdziwe dzieciństwo z beztroską, brakiem konieczności myślenia o trudnych dorosłych sprawach i martwieniem się tylko o to, co jest typowo związane z tym wiekiem. Dzieci z reguły nie mają jeszcze poważnych obowiązków (poza oczywistymi typu szkoła i w pewnym zakresie pomaganie w domu), nie muszą zarabiać, nie muszą brać na siebie odpowiedzialności za innych, no i zazwyczaj nie myślą o sprawach egzystencjalnych Gdy się wydarzy coś takiego, jak opisały niektóre dziewczyny, trudno się nadal w pełni cieszyć dzieciństwem, bo traci się w pełni tę beztroskę i wkracza, czasem wbrew woli, w świat dorosłych. Czasem dzieje się to stopniowo, ale nieraz następuje taki przełomowy moment, od którego proces dorastania się zaczyna, przynajmniej w subiektywnym odczuciu.
__________________
Nie korzystam z tego konta. Urlop od Wizażu - być może na zawsze.
stargazer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 09:16   #13
Editaphx
Zadomowienie
 
Avatar Editaphx
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy wierszami.
Wiadomości: 1 475
Dot.: szybko przestałam być dzieckiem....

magiczna granica 18 lat, ale nie dlatego że dostałam plastikową plakietkę.. ale przez ciężką choroba mamy, uczyłam się do matury, później egzaminy na studia, prowadzenie domu, codzienne dojazdy do szpitala, obcowanie z chorobą i śmiercią co dnia.. do dziś stają mi łzy w oczach jak pomyślę o tym. nie wiem skąd miałam tyle siły.. dziś już tyle nie mam. pozniej rozczarowanie studiami, koniec związku, który miał być tym na zawsze... w dość bolesny sposób przestałam być dzieckiem.
__________________

Editaphx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 10:19   #14
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: szybko przestałam być dzieckiem....

Cytat:
Napisane przez insomnieux Pokaż wiadomość

ja chciałabym się jednak dowiedzieć czy pamietacie taki moment, w ktorym życie bezlitośnie pozbawiło was złudzen, ze zycie oczyma dzieciaka jest przerysowane?
W wieku 10 lat już nie byłam dzieckiem, przynajmniej nie bardzo to czułam.
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 10:26   #15
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: szybko przestałam być dzieckiem....

Smierc dziadkow rok po roku w wieku 15 i 16 lat ,potem magiczna 18,pierwszy sex to wszytsko wplynelo na moja dojrzalosc ;-) a tak naprawde dopoki mam rodzicow jestem dzieckiem.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 10:37   #16
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: szybko przestałam być dzieckiem....

ja chyba sama nie chcialam byc dzieckiem a tak na prawde mam cudownych rodzicow ktorzy nauczyli mnie szybkoi samodzielnosci , odpowiedzialanosci, walczenia o swoje , tego ze nic latwo w zyciu nie przychodzi ..

pracowalam cale wakacje juz od 7 klasy podstwawowej -moja pierwsza praca- sad wielki i zbieranie owocow etc ( miastowa dziewczynka bylam) tak co roku , w liceum dorabianie na korkach etc , studia ? w dzien wyklady wieczorami praca w knajpie etc , utrzymywanie sie samej .

patrzac z perspektywny czasu czy to bylo dobre takie szybkie wejscie w swiat i przepychanie sie lokciami walczac o swoje ? pewnie dobre, ale czemu teraz powtrzam mojej corce zeby nie tracila nic z dziecinstwa i tlumacze ze ma czas na sporo rzeczy , zeby dlugooo byla dzieckiem ..
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 10:50   #17
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: szybko przestałam być dzieckiem....

Ciągle jestem dzieckiem, tak jak napisała paula - będę nim dopóki żyją moi rodzice.
Chociaż od jakiegoś czasu czuję, że zaczynam stawać się "dorosła". Wszystko za sprawą ciągłych wyzwisk w domu, nieprzyjemnej atmosfery i widywaniu rodziców ok. dwie godziny dziennie (czasem nawet mniej). Poza tym z rodzicami rzadko kiedy rozmawiam, bo oni wolą swoje towarzystwo. Gdyby tego było mało to niedawno zmarł mój wujek i moja dalsza ciocia. I jeszcze problemy w szkole...
Naprawdę czuję, że wreszcie dostałam jakiegoś porządnego kopniaka od życia hehe
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 12:20   #18
CaRooLa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 352
Dot.: szybko przestałam być dzieckiem....

Gdy dowiedziałam się, że mam nowtwór złośliwy (a właśc. raka kości).
To co teraz przeżywam, to szkoła życia. Zmieniła się u mnie definicja 'problemu', kiedyś to była pała z klasówki - a teraz? Teraz ciężko jest mnie złamać.
Zaczęłam też inaczej pojmować ból. Kiedyś ból to było szczepienie, pobieranie krwi - dziś śmieję się z tego.
__________________
And everywhere we go
The sun will always shine
But tomorrow we might awake
On the other side
CaRooLa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 14:58   #19
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: szybko przestałam być dzieckiem....

Cytat:
Napisane przez CaRooLa Pokaż wiadomość
Gdy dowiedziałam się, że mam nowtwór złośliwy (a właśc. raka kości).
To co teraz przeżywam, to szkoła życia. Zmieniła się u mnie definicja 'problemu', kiedyś to była pała z klasówki - a teraz? Teraz ciężko jest mnie złamać.
Zaczęłam też inaczej pojmować ból. Kiedyś ból to było szczepienie, pobieranie krwi - dziś śmieję się z tego.
Mówi się, że cierpienie uszlachetnia i coś w tym chyba jest...
Zupełnie inaczej postrzega się wtedy rzeczywistość i ją docenia.

Kiedy musiało się walczyć o to, żeby żyć...
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-31, 16:39   #20
insomnieux
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 493
Dot.: szybko przestałam być dzieckiem....

no to ja jeszcze dodam od siebie, że na moje zycie miał tez duzy wpływ pobyt w szpitalu kiedy miałam powazne operacje uszu. przez jakies 3 lata chodziłam w stresie, odliczałam dni kiedy wyjde ze szpitala i kiedy bede mogła byc wreszcie normalna.
__________________
biegnę przed siebie nie patrząc na to, że mogę się przewrócić.
insomnieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 16:56   #21
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: szybko przestałam być dzieckiem....

Moje beztroskie dzieciństwo skończyło się w wieku 12 lat. Tak około.
Najpierw nagle, w ciągu 3 dni zmarła moja babcia, potem tragicznie zginął brat mojej mamy, która bardzo to przeżyła i chyba tak naprawdę nigdy się z tego nie otrząsnęła, niedługo potem po ciężkiej chorobie zmarła mama mamy- moja babcia, 3 miesiące potem brat dziadka, a miesiąc po nim ledwo co odratowano moją chrzestną, a potem wszystko zaczęło się walić i walić i nic nie jest tak samo.
Wszystko to pamiętam, jakby wydarzyło się wczoraj.
I te święta takie beznadziejne, milczenie mamy przez pół roku.

Poza tym ktoś zniszczył moje marzenia raz na zawsze, ale nie ma co narzekać
Szybciej dorosłam. Taki z tego plus, a może i nie..
Nigdy nie miałam problemu typu "mama mnie nie chce puścić na imprezę"albo "nie wiem w co się ubrać".
Trochę żałuję, że tak krótko mogłam cieszyć się beztroską.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 17:12   #22
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: szybko przestałam być dzieckiem....

Też nie miałam takiego momentu, w środku czuję się bardzo młodo, określenie "dorosła kobieta" jakoś nie pasuje do mojej osoby (poza wiekiem metrykalnym), dziwnie się czuę i strasznie staro kiedy ktoś tak do mnie mówi.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 19:01   #23
red Angel
Raczkowanie
 
Avatar red Angel
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 170
Dot.: szybko przestałam być dzieckiem....

6 klasa. Najpierw zmarl moj dziadek. W dniu pogrzebu tata dowiedzial sie ze mama go zdradzała. kilka tygodni - rozwod rodzicow. W gimnazjum zdarzalo sie ze sama mieszkalam w domu. musialam oplacac rachunki... gotowac sobie... sprzatac... wszytko sama czulam sie bardzo opuszczona. Wtedy moje dziecinstwo sie skonczylo. to byl taki punkt... w sumie nigdy nie mialam normalnego dziecinstwo. i nie pamietam momentow w ktorych bylam po prostu szczesliwa, po prostu dzieickiem .
red Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 19:47   #24
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: szybko przestałam być dzieckiem....

Tak naprawde jeszcze nie nadszedł ten moment. I mam nadzieję, że nie nadejdzie nigdy.
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 19:58   #25
kyana
Zadomowienie
 
Avatar kyana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 343
GG do kyana Send a message via Skype™ to kyana
Dot.: szybko przestałam być dzieckiem....

Ja się czuję jeszcze dzieckiem- takim dużym. Pewnie dlatego, że jestem najmłodsza z rodzeństwa
__________________
'Lawina ruszyła i za późno jest na to, by kamyki robiły głosowanie.'
kyana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 20:07   #26
CzarnaLandrynka
Rozeznanie
 
Avatar CzarnaLandrynka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 779
Dot.: szybko przestałam być dzieckiem....

Pierwsza szkoła, pierwszy wyścig szczurów. Zawzięłam się, nie chciałam dopuścić do tego, żeby moja nowo narodzona siostra była bardziej kochana niż ja.Chciałam być najlepsza we wszystkim - to był taki szok, 7 latek, wymarzona siostrzyczka, i nagle zamiast przeżywać wszystkie moje wzloty i upadki zaczęto mnie traktować jak małą-dorosłą. I przez to mam wrażenie że już do końca życia zostanę 'wiecznym dzieckiem', panicznie boje się dorosnąć, chociaż mam 15 lat, i większość moich koleżanek marzy o osiemnastce. Och, i ED. Dodam tylko że mam naprawdę kochającą rodzinę, ale oni za grosz nie umieją wspierać, zaufać w ciemno.
__________________
zdrowe odżywianie → ładna cera → nauka, nauka - LO czeka!

Ograniczamy kupowanie mazideł do ust i zużywamy stare!
kupionych - 1
zużytych - 1


House Addict.
Poniedziałek, wtorek, środa, House, piątek, sobota, niedziela.
CzarnaLandrynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 21:06   #27
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: szybko przestałam być dzieckiem....

ja jestem jedna wielka skrajnoscia i ciezko mi odpowiedziec na to pytanie.
na szczescie nadal czuje sie dzieckiem ale z drugiej strony zawsze bylam troche "dojrzalsza" od innych w moim wieku i chyba nadal tak jest
chociaz od 10 miesiecy coraz bardziej czuje, ze zblizam sie do dojrzalosci..
wlasciwie to od wyprowadzki z domu rodzinnego, rozpoczecia studiow, naglego przyplywu obowiazkow, zamieszkania z TŻ, pierwszego seksu, pierwszych powazniejszych problemow, np. finansowych. coraz czesciej ze zdumieniem odkrywam, ze jestem dziewczyna, nie dziewczynka, i coraz blizej mi do kobiety.
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 21:46   #28
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: szybko przestałam być dzieckiem....

Chyba kiedy zaczęłam studia i równoczesnie pracę. Skończyło się moje dzieciństwo.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 10:29   #29
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: szybko przestałam być dzieckiem....

Cytat:
Napisane przez CzarnaLandrynka Pokaż wiadomość
Pierwsza szkoła, pierwszy wyścig szczurów. Zawzięłam się, nie chciałam dopuścić do tego, żeby moja nowo narodzona siostra była bardziej kochana niż ja.Chciałam być najlepsza we wszystkim - to był taki szok, 7 latek, wymarzona siostrzyczka, i nagle zamiast przeżywać wszystkie moje wzloty i upadki zaczęto mnie traktować jak małą-dorosłą. I przez to mam wrażenie że już do końca życia zostanę 'wiecznym dzieckiem', panicznie boje się dorosnąć, chociaż mam 15 lat, i większość moich koleżanek marzy o osiemnastce. Och, i ED. Dodam tylko że mam naprawdę kochającą rodzinę, ale oni za grosz nie umieją wspierać, zaufać w ciemno.
Zobaczysz, że za kilka lat nie będzie im się tak do dorosłości spieszyło.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 13:39   #30
CzarnaLandrynka
Rozeznanie
 
Avatar CzarnaLandrynka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 779
Dot.: szybko przestałam być dzieckiem....

Ja też jestem o to spokojna, ale teraz po prostu tego nie-ro-zu-miem. Chętnie pobyłabym dzieckiem... takim bez zmartwień, odpowiedzialności.
Btw. wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom i dzieciom-nie-dzieciom.
__________________
zdrowe odżywianie → ładna cera → nauka, nauka - LO czeka!

Ograniczamy kupowanie mazideł do ust i zużywamy stare!
kupionych - 1
zużytych - 1


House Addict.
Poniedziałek, wtorek, środa, House, piątek, sobota, niedziela.
CzarnaLandrynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:18.