ja i on - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-11, 08:22   #31
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: aparacik:)

ja tez mialam maetalowy i najbardziej mi sie podobał ,jest najtanszy i najmocniejszy.moja kolezanka miala przezroczytsy i zrobil sie taki szary przez kawe ,herbate,palenie przez co zęby wydawały sie szare.
przy maetalowym zęby mają naturalny kolor a z kolorowymi gumeczkami wygląda super.

cholerka ide po klej i przyklejam swój stary
teraz stoi w kubeczku na biurku
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-11, 08:54   #32
10.100.0.148
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 206
GG do 10.100.0.148
Re: aparacik:)

A ja mam aparacik wlasnie na sobie Tak sie sklada ze wczoraj bylam u pana doktora i zabki mi bolo ze chyba zaraz sie pogryze :P Nosze juz prawie dwa latka (w styczniu bedzie dwa) i bede nosic jeszcze do wakacji I szczerze mowiac juz nie moge sie doczekac kiedy mi go zdjejma Zabki mi sie bardzo poprawily, sa rowniutki i ladniutkie) zZobaczymy jaki bedzie efekt koncowy Ale jest jeden plusik bolu, rano mi tak strasznie zabki bolaly ze nie poszlam na 3 pierwsze lekcje
A jeszcze co do tych osemek, oj przestraszylyscie mnie troszke... mi tez maja je wyrwac, ale jeszcze nie wiem kiedy... oj no teraz to sie normalnie boje...
Acha i mam jedno pytanko do dziewczyn ktore zdjely aparacik: Mialyscie jakies odznazenia? Tzn, czy zabki tam gdzie aparaciku nei bylo byly zółtsze?? Nio to juz lece papapa
Margarecia
10.100.0.148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-11, 08:58   #33
donata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 101
Re: aparacik:)

=

Edytowane przez donata
Czas edycji: 2012-12-10 o 19:06
donata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-11, 09:12   #34
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: aparacik:)

witam
gumeczki maja pomóc dodatkowo w przesuwaniu zebów,sa malutkie i kolorowe :niebieskie,zielone,zółte -moje ulubione
zęby bola po wizytach kontrolnych kiedy lekarz podkręca zamki.ok 3 dni dieta płynna przynajmnie u mnie.
poza tym wypadałoby myć zęby po każdym posiłku ,przynam się ,że nie zawsze było to możiwe szczególnie kiedy często podróżowałam pkp ,mycie zębów w zimnej wodzie to dla mnie koszmar o ile w pociągu była woda :/

po ściągnięciu lekarz czyści zeby z kamienia i nalotów ,moje sa bielutkie ,moj TZ prosi mnie żebym mu nie świeciła po oczach
w rzeczywistosci zawsze miala biale zęby ale z aparatem nie było tego tak widac .
czasami obcieraja się usta od wewnątrz wtedy należy zakładć odrobine wosku(lekarz powinnien dać )po kilku dniach obtarcie znika.
ja uzywałam 3 rodzajów szczoteczek ,co 1,5 miesiąca do wymiany (kolejna kasa):/
doliczyc do tego ,że mialam 3 w łazince ,torebce, u rodziców to spory wydatek.

teraz kolejna kasa na stomatologa ,pare dziurek się zrobiło :/.
bylam sie wczoraj umówić do stomatologa który stwierdził ,że te dziury możnabyło naprawic jeszcze w czasie noszenia aparatu ,ja to wiedziałam ale pani nie pomyślała ,że nie stac mnie na wydanie kasy na ortodonte i stomatologa równocześnie.

i tak nie zmienie zdania :chce mój aparat spowrotem !
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-11, 12:22   #35
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Re: aparacik:)

Czesc sloneczko
Ceny to mniej wiecej 1400zl za metalowy i 1800 za przezroczysty.
Przy kazdej wizycie mam wymieniany drut i gumeczki.
Wyglada to tak:na zebach masz przyklejone klamerki z takim rowkiem w ktory wsadza sie drut,pozniej drucikami 'przywiazuje' sie drut do klamerek i na to naklada sie gumeczki zeby lepiej trzymalo
Sa oczyywiscie przezroczyste,ale tez roznokolorowe-moje ulubione to blekitne,zlote i jasnorozwe.
Kazdy zab moze byc w innym kolorze hehe

Po zdjeciu aparatu(dentysta sciska lekko szczypcami klamerki,ktore latwo odchodza_)nie ma zadnych sladow itp.
Przynajmniej u mnie,watpie zbey ktos mial takie slady.

Powiem ci ze ja bardzo chcialm zdjac,pod koniec noszenia bylam juz mniej sklonna do zdjecia A jak mi zdjeli to prawie sie poplakalam tak sie zle bez niego czulam.
Chlopcy mowili mi ze wygladam w nim slicznie i slodko.
Zeby po zdjeciu aparatu poleruje sie i sa gladziutkie i blyszczace.

Masz jeszcze jakies pytanka?

__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-11, 15:05   #36
donata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 101
Re: aparacik:)

=

Edytowane przez donata
Czas edycji: 2012-12-10 o 19:07
donata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-11, 15:12   #37
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: aparacik:)

A ja tak marudziłam temu koledze, że aparat jest fajny, ale jak widzę, ile on ma teraz w sobie optymizmu... Dzisiaj rozbroił mnie, kupując sobie zapiekankę i jedząc z takim smakiem... I mówi do mnie: "Wiesz, jaka to przyjemność nareszcie zjeść ze smakiem? Nie martwiąc się o aparat?".

I ja już rozumiem...
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-12-11, 17:47   #38
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Re: aparacik:)

Zastanawiam się czy nie poczekać z wizytą u ortodonty aż mi całkiem wyrosną ósemki (już je trochę widać). Ale Was męczę
zalika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-11, 19:31   #39
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Re: aparacik:)

U mojego ortodonty placilo sie jedna cene za pierwasz i druga wizyte-pierwsz to byly ogledziny zebow,i zdjecie rentgenowskie i zwykle,zeby zobaczyc czy wszystko jest rowne.
Do tego wyciski.
Na drugiej omowienie planu leczenia.

Moze warto isc na jedna konsultacje,na ktorej obejrza ci zeby i powiedza czy warto zakladac aparat,usuwac zeby itp.

A tak btw to bardzo proszeNie ma sprawy,ja na szczescie mam lekarza,ktorego moglam zameczac pytaniami,wiem jak to wyglada od strony lekarza i pacjenta(bylam raz u niego w gabinecie caly dzien i sie przygladalam-chce w przyszlosci robic to samo)

Lejka,a wiesz jakie to mile uczucie jak po raz pierwszy raz od roku nie wchodzi ci nic miedzy zeby przy kazdym posilku?Jak nie musisz wydlubywac ryzu(tragedia),albo jak ci sie guma zaplacze?hehe,wiem ze guma jest zakazana ale zulam ja ze 3 razy

Aha,zaraz po zalozeniu zeby okropnie bola,jak jadlam bagietke(sam srodek bez skorki)wydawalo mi sie ze jest twarda jak kamien.Ale pozniej bol mija,chyba warto troszke pocierpiec zeby miec sliczne zabki
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-11, 21:48   #40
dziewczyna
Zakorzenienie
 
Avatar dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 29 946
Re: ja i on

Dziewczyny mają rację - nie daj się. Jeżeli chcesz być z nim to walcz o niego.
dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-13, 14:32   #41
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: aparacik:)/pozycjoner :/

witam ponownie
odebrałam swój pozycjoner (2 przżroczyste ,profilowane szyny na zeby)mają pomóc w ew. przesuwaniu się zzębów po zdjęciu aparatu.nosic 2 tygodnie non stop (ściągac tylko do jedzenia i mycia zębów)ppo 2 tyg. tylko na noc.

musze powiedziec ,że aparat sciągnełam w środe w czwartek wieczorem jedynka juz zaczł uciekac na poprzednie mijsce ,i to nie jest moj wymysł.widziałam to i czułam.
więc musze nosic pozycjoner aby nie zepsuc 2,5 roku noszenia aparatu.
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-01-22, 09:45   #42
donata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 101
Re: aparacik i gumki ???

=

Edytowane przez donata
Czas edycji: 2012-12-10 o 19:03
donata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-22, 10:25   #43
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: aparacik i gumki ???

hey
nie zrozumiałam tej odpowiedzi jaką uzyskałaś ale ok.
gumki maja za zadanie pomagać wciągać zęby na właściwe miejse ale nie jest to tak ,że zakłada się je za każdym razem ja miałam zakładane średnio co 2 wizytę.
w niektórych przypadkach nie sa one zupełnie potrzebne.

poprostu zapytaj lekarza prowadzącego a nie personel.
pzdr.
paula (juz bez aparatu ale z pozycjonerem
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-22, 10:49   #44
donata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 101
Re: aparacik i gumki ???

=

Edytowane przez donata
Czas edycji: 2012-12-10 o 18:37
donata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-22, 11:57   #45
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: aparacik i gumki ???

hey
pozycjoner jest zdejmowany przeze mnie ,on nie jest na stałe.zdejmuje do jedzenia.
nosze go jak tylko moge poniewaz rzeczywiscie zęby wracaja na poprzednie miejsce szczególnie górna jeynka mi ucieka :/
w kwietniu ide na kontrole do tego czasu musze nosic pozycjoner ,w nocy obowiązkowo.

a pasta ? Elmex .
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-22, 14:29   #46
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Re: aparacik i gumki ???

Gumki sa elastyczne i maja pomagac przesuwac zeby-ja teznie zawsze je mialam-ze dwa razy mi ich nie zalozono.
Porozmawiaj z lekarzem,on ci to wszystko lepiej wytlumaczy

Ps.a te gumeczki to sa najpiekniejsze w calym aparacie

Paula ja mam przykeljony taki drucik za zebami-na poczaktu trudno bylo sie przywczyczaic,teraz nie zwracam uwagi,zebby mi sie nie przesuwaja.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-22, 16:46   #47
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: aparacik i gumki ???/do Estelli

hey
czy ten drucik spełnia role aparatu czy tz po sciągnieciu aparaty masz ałożonny takie cos w rodzaju pozycjonera?

jesli spełnia role aparatu to jest on zakładany gdy wada nie jest duża w moim przypadku brano tylko pod uwagę normalny aparat metalowy (zreszt aja tez taki chciałam ,no i jest najtańszy i najlepiej wygląda na zębach )
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-22, 18:29   #48
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Re: aparacik i gumki ???/do Estelli

JA mialam metalowy aparat-byl tanszy i mialam go tylko na dolnych zebach,ktorych wogole u mnie nie widac.
Po zdjeciu(po12 m-cach) zrobili mi wyciski i pozniej zalozyli drucik(zrobiony na podstawie wycisku).Przykleili go takim klejem jak klamerki na poczatku.
Jest powyginany tak jak zeby z tylu(jest przyklejony z tylu) i prawie go nie czxuc-tzn przywyczailam sie tak smao jak do aparatu.
Wogole nic nie bolalo po zalozeniu go,ma za zadanie utrzymywac zbey w jednym polozeniu zeby sie nie przesuwaly.
Wizyta kontrolna jest jedna-po 6ciu m-cach od zalozenia druciku

Jakbys miala jeszcze jakies pytanka to pisz,nie wiem czy o czyms nie zapomnialam.

Aha i nie nosze nic poza tym druciekiem.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-09, 12:48   #49
aanuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 178
Re: aparat ortodontyczny

Teraz ja odkopuję
Mam kilka pytań:

1. Ile kosztuje aparat (dziewczyny pisały, że ok 1200za łuk, mnie doszły słuchy, że 600zł)??

2. Czy przed założeniem aparatu trzeba wyleczyć wszystkie zęby, czy można leczyć w trakcie?

3. Po czym poznać "dobrego" ortodontę?

4. Czy może być tak, że jeden ortodonta uzna usunięcie zęba/ów za konieczne, a drugi , że to całkowicie zbyteczne?

Piszcie dziewczyny!!!

Papa
aanuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-09, 12:56   #50
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: aparat ortodontyczny

1..Ile kosztuje aparat (dziewczyny pisały, że ok 1200za łuk, mnie doszły słuchy, że 600zł)??

normalny metalowe kosztuje ok. 1200 zalezy jaki gabinet i w jakim miescie.za 600 nie słyszłam ale sam piszesz ze to tylko 'słuchy " najlepiej isc i zapytac ale nie sadze zeby 600.

2.Czy przed założeniem aparatu trzeba wyleczyć wszystkie zęby, czy można leczyć w trakcie?

najlepiej przed ząłożeniem ,w trakcie noszenia aparatu nie da rady borowac ,plombowac itp.

3.Po czym poznać "dobrego" ortodontę?

po ilosci klientów ,mozna zawsze zaczepic i popytac czy jest dobry i czy ktos jest z niego zadowolony.
porozmawiac popytac jak bedzie to przebiegało itp ,jesli jest otwarty i miły to warto zaryzykowac.

4Czy może być tak, że jeden ortodonta uzna usunięcie zęba/ów za konieczne, a drugi , że to całkowicie zbyteczne?

ja miał stłoczenie czyl za małe łuki na ilosc zebów wiec bylo wyrwanie 4 zebów konieczne ,ja to wiedzialam bo bylo widac ze brakuje miejsca w łukach.
obejrzy swój zgryz i popros o wytłumacznie kazdego z ortodontów dlaczego tak lub nie.
zawsze możesz isc do 3 chociaz dla osoby nie zorientowanej ,laika moze to byc utrudnieniem.
ja przed pójściem na założenie aparatu przestudiowałam kilka ksiazecz aby dowiedziec sie co i jak bedzie wygladało pozatym mam ogromny pociąg do medycyny ale nie moge sie zdecydowac na specjalizacje
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-09, 13:15   #51
aanuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 178
Re: aparat ortodontyczny

paula78 napisał(a):
>
> normalny metalowe kosztuje ok. 1200 zalezy jaki gabinet i w jakim miescie.za 600 nie słyszłam ale sam piszesz ze to tylko 'słuchy " najlepiej isc i zapytac ale nie sadze zeby 600.


tzn 1200zł za dwa łuki czy za jeden???
>
aanuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-09, 13:34   #52
Edii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Re: aparat ortodontyczny

za jeden łuk. ceny są różne, w zależności od miasta a nawet gabinetu.
ja noszę już półtora roku ale na razie mam tylko górę, choć moja wada nie była jakaś wielka. Tak się zastanawiam, kiedy założą mi dół i ile jeszcze muszę nosić...
__________________
Edii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-09, 13:41   #53
bagera
Rozeznanie
 
Avatar bagera
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 786
Re: aparat ortodontyczny

Ja też mam pytanka w sprawie aparaciku, jestem nie chetna ale muszę się zebrać i iść do ortodonty(zbieram sie od pół roku ).Mam pytanie ile kosztuje aparacik na jeden łuk??(bo mi tylko trzeba na dolne) i czy któraś z was nie zna dobrego ortodonty w Krakowie.
czy noszenie aparaciku boli???(( bo tego obawiam się najbardziej. A i czy istnieje aparacik kolorowy i ile kosztuje. Oraz co to są te gumeczki i czy nimi ozdabia się aparat metalowy ??
Z góry dzięki i buziaki ** przesyłam
__________________
nikt nie przytula jej i nikt nie ma jej
nie zdobyta wciąż od tylu lat
nie pamięta już czego tak jej brak
bagera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-09, 13:55   #54
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: aparat ortodontyczny

na jeden łuk kosztuje 1200 zł w zaleznosci od miasta ,gabinetu.

co do reszty pytan to aparacik nie boli tylko 2-3 dni po wizycie skręcajacej.
gumki sa do ściagania i wiekszego nacisku na prawdłowa strone .
kolorowy aparact? nie widziałam ,wystarczy założyc gumki chociaz nie zawsze lekarz je zakłada ,bo one nie sa do ozdoby tylko w wspomaganiu leczenia.
z chęcią załozyłabym swój aparat jeszcze raz ,wspominam go bardzo dobrze .
pzdr i odwagi to naprawde fajna sprawa.
paula -tęskniąca za aparatem .
p.s poszukaj w archiwum forum ,temat aparatów był poruszany kilkakrotnie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 15:11   #55
quakegirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 15
Re: aparat ortodontyczny

To teraz moja kolej..
Wreszcie podjelam decyzje,ze trzeba by zalozyc na jakis czas na zabki bizuterie-dzieki Wam juz sie tak nie boje tego co mnie czeka ale mam pytanko-czy ktos moze orientuje sie gdzie w Poznaniu jest w miare dobry(godny polecenia )gabinet ortodontyczny??I jakie tam sa ceny??

Przed przeczytaniem waszych postow uwazalam,ze aparatu nigdy w zyciu nie zaloze(predzej na operacje bym sie wybrala- mam tzw."brame szczescia" - po prostu szparke miedzy jedynkami)ale teraz to co innego-piszecie o aparaciku jak o najlepszym przyjacielu i ja tez chce to przezyc!!taki maly romans z aparatem na zabki

Buzka dla Was
quakegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 15:11   #56
quakegirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 15
Re: aparat ortodontyczny

To teraz moja kolej..
Wreszcie podjelam decyzje,ze trzeba by zalozyc na jakis czas na zabki bizuterie-dzieki Wam juz sie tak nie boje tego co mnie czeka ale mam pytanko-czy ktos moze orientuje sie gdzie w Poznaniu jest w miare dobry(godny polecenia )gabinet ortodontyczny??I jakie tam sa ceny??

Przed przeczytaniem waszych postow uwazalam,ze aparatu nigdy w zyciu nie zaloze(predzej na operacje bym sie wybrala- mam tzw."brame szczescia" - po prostu szparke miedzy jedynkami)ale teraz to co innego-piszecie o aparaciku jak o najlepszym przyjacielu i ja tez chce to przezyc!!taki maly romans z aparatem na zabki

Buzka dla Was
quakegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 15:11   #57
quakegirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 15
Re: aparat ortodontyczny

To teraz moja kolej..
Wreszcie podjelam decyzje,ze trzeba by zalozyc na jakis czas na zabki bizuterie-dzieki Wam juz sie tak nie boje tego co mnie czeka ale mam pytanko-czy ktos moze orientuje sie gdzie w Poznaniu jest w miare dobry(godny polecenia )gabinet ortodontyczny??I jakie tam sa ceny??

Przed przeczytaniem waszych postow uwazalam,ze aparatu nigdy w zyciu nie zaloze(predzej na operacje bym sie wybrala- mam tzw."brame szczescia" - po prostu szparke miedzy jedynkami)ale teraz to co innego-piszecie o aparaciku jak o najlepszym przyjacielu i ja tez chce to przezyc!!taki maly romans z aparatem na zabki

Buzka dla Was
quakegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 19:45   #58
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: ja i on

jak ja zazdroszczę Wizażankom po tych przejściach, mających proste ząbki, nie wracają Wam na swoje miejsce zęby, czy wady nie wracają?
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 19:59   #59
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: ja i on

nadal możecie byc razem-zamknij go w pudełeczku i noś ze sobą
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:27.