jak utrzymać fryzjerski efekt w domu??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-21, 09:03   #1
josefine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 136
GG do josefine

jak utrzymać fryzjerski efekt w domu???


Zawsze po wyjsciu od fryzjera(do Loreala chodzie akurat)włoski sa idealne, lśnice, spręzyste-jak z reklamy.A co sie z nimi dzieje w domu??? Jak utrzymac taki efekt samemu? Czy to czary jakieś? Wiem, że w salonie uzywaja kosmetyków profesjonalnych. Ale jak mi wytłumaczycie fakt, ze kupilam sobie szampon ten 3D Kerastase i odzywkę Kerastase(finis) , 150 zl, dałam, zeby miec super wlosy i.... klęska. efekt jak po normalnych szamponach. Czy te dwa kosmetyki to juz za duzo jak na moje wlosy? sam szampon tez nie daje takiego efektu jakbym chciała....A i odżywka z innym szmponem nie dziala jak trzeba Dodam, ze mam włosy delikatne cienke ale duzo ich. Czego uzywac? I jak?
josefine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-21, 09:22   #2
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: jak utrzymać fryzjerski efekt w domu???

Tajemnica tkwi we fryzjerskim suszeniu włosów: silny i skoncentrowany (mocno spłaszczona nakładka) strumień powietrza z suszarki kierowany od góry głowy do dołu wygładza łuski włosów, co dodaje im sprężystości i blasku. Dobrze suszyć włosy na dużej, lekko zaokrąglonej szczotce z naturalnego włosia (z dzika) cały czas wyciągając je do dołu i wygładzając powietrzem suszarki.
Druga kwestia to profesjonalne mycie włosów - dłużej zachowują świeżość. Spróbuj robić podobnie: łagodne, powolne ruchy, szamponu oszczędnie i nie bezpośrednio na głowę, letnia woda.
Jeszcze jedna rzecz to farba: jeśli poddajesz się zabiego koloryzującym, musiałaś zauważyć, że włosy do pierwszego mycia mają wyjątkowy błysk i sprężystość...
Pozdrawiam!
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-21, 10:19   #3
aanuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 178
Re: jak utrzymać fryzjerski efekt w domu???

Haha a ja nigdy nie chce, aby fryzjerka modelował mi włosy. Mówię po prostu że w domu nie bede tego robić, więc chce zobaczyć jak fryzurka bedzie wyglądać po zwykłym wysuszeniu Przeważnie jest ok! Akurat zmieniłam fryzjera i jestem super zadowolona A fryzjerka zaproponowała mi tylko lekko akcentować wycieniowane włosy odrobiną zelu (wygląda to na prawde bardzo naturalnie) - tak właśnie postąpiłam i efekt jak po wyjściu z salonu A zaznaczę, że też mam cieniusieńkie włosy.
aanuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-21, 10:51   #4
josefine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 136
GG do josefine
Re: jak utrzymać fryzjerski efekt w domu???

no tak...ale mnie zależy, bo mam włosy długie mocno pocieniowane obciete "pod żelazko"...pewnie, ze nie chce codziennie zelazkowac ale na wyjscie bym chciała szalowo wygladac.. a wiesz, ze z tym suszeniem to moze cos byc...bo jak mi psiapsiółka modeluje to lepsze sa tylko jak samej sobie tak modelować jak u fryzjera-mając długie wlosy jest ciezko-chyba, ze macie jakis sposób???
josefine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-21, 11:14   #5
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: jak utrzymać fryzjerski efekt w domu???

Kwestia wprawy: suszarka w lewą łapkę, szczota w prawą, nakładasz dość grube pasma włosów chwytając pomiędzy płasko złożone palce wskazujący i środkowy prawej ręki (w tym czasie trzonek szczotki w pozostałych dwóch paluszkach podtrzymywany kciukiem ) i ciągnąc szczotkę do dołu podążasz za nią suszarką wzdłuż włosów, w dół, w bliskiej odległości (ze 3 centymetry). Modelujesz od spodu do góry, tzn zepnij wszystkie włosyna czubku głowy, zostawiając tylko część tusz nad karkiem i od tej części zacznij. Potem odpinaj kolejne "poziomy" włosów: środek głowy i boki oraz czubek i przód. Zwykle wystarczą 3 takie etapy.
W wersji skróconej po prostu susz włosy trzymając suszarkę cały czas nad głową, niezbyt intensywnym strumieniem, ale jednocześnie szczotkując włosy, kiedy są już w 80% suche.
Oczywiście lustro niezbędne!
Suszę tak włosy od lat i wymodelowanie dowolnej fryzury zajmuje mi około 10 minut. Ale tylko na własnej głowie, na cudzej byłoby ciężko!
Powodzenia!
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-21, 11:18   #6
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: jak utrzymać fryzjerski efekt w domu???

TUŻ, oczywiście chciałam napisać, wybaczcie!
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-21, 11:27   #7
josefine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 136
GG do josefine
Re: jak utrzymać fryzjerski efekt w domu???

jasne-doskonale wiem o co chodzi, bo klientkom tak własnie susze włosy....tylko sobie samej tyl tak zrobić przy długich wycieniowanych włosach to cięzko bo "uciekaja" i się kręcą nie tak jak chce) ale spróbuje tak je potraktować jak mówszpodzielę sie wrażeniami
josefine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-21, 17:11   #8
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: jak utrzymać fryzjerski efekt w domu???

Josefine - co to za szamponik Kerastase 3D? Jakaś nowość?
Jestem fanką kosmetyków tej firmy. Rozumiem, że dają efekt niejako "trówymiarowy"
Pozdrawiam
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-22, 07:09   #9
josefine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 136
GG do josefine
Re: jak utrzymać fryzjerski efekt w domu???

Gosiabie, ten szmpon to (jeśli dobrze pamiętam ) Kerastase Bain Volume 3D czy jakos tak. Ja go kupowałam we wloszech, wieć moze faktycznie jest nowoscią....tu nie orientowalam sie wcześniej czy jest taki szmponik w salonach. Kupilam go tam, bo byl wg opisu do moich wlosów-czyli do delikatnych wlosów nadaje efekt powiększenia objętości włosków. Fajny jest. ale ja ciągle marze o włosach "jak od fryzjera"moze to nie wina kosmetyków-bo kerastase to najwyzsza półka....no nic trzeba jakoś do tego dojść
josefine
josefine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:18.