Nachalni wolontariusze WOŚP - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-11, 21:49   #151
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

dobra dajmy juz spokoj cytatom.
a wracajac do nachalnosci wolontariuszy to akurat u mnie od paru lat tego nie spotykam baaa kiedys krazyłam wieczorem po miescie i chciałam gdzies wrzucic pieniadze a nie miałam gdzie. na szczescie udało sie w Lidlu takze tego lidla sie trzymam

a moze to cos w rodzaju takiej rywalizacji u tych wolontariuszy? wiecie ktory sztab zbierze wiecej?
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 22:57   #152
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez Klutka Pokaż wiadomość
D
Każda fundacja ma obowiązek przedstawiania raportów ze swojej działalności - przed czym Owsiak uciekał, no bo jak to on wielki guru musi coś przedstawiać, i d*pa wołowa bo przegrał proces z blogerem, który jak się okazało miał rację.
chodzi Ci o proces z blogerem MatkaKurka?
no to fail, bo go wygral.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=gX6bDyRSLPI


Living zagranico juz 30 months. I zapomniec polski language
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 05:17   #153
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez 79 Marta Pokaż wiadomość
nawet nie mam siły tego komentować.
Ok, zastrzelcie mnie- nie zastosowałam cudzysłowia ale myślałam, że już temat zamknięty. Okazuje się jednak, że pojawia się kolejny tekst.

ogłoszenie: NIE ZASTOSOWAŁAM " " w CYTACIE. Tekst o nieleczeniu sprzętem WOŚP nie wyraża moich poglądów, nawiązywałam do posta powyżej ( o takowym formularzu krążącym po fb).
Wiesz co? Zamiast się ciskać, lepiej edytuj tamten post (dodaj cudzysłów, usuń zwrot "podoba mi się"). Popatrz: skoro kilka osób uznało, że wyraża on TWOJE poglądy to może jednak warto to zrobić zamiast tupać nóżką? Już tak jest: liczy się to, co przekazałaś a nie to, co CHCIAŁAŚ przekazać.

Z mojej strony EOT

---------- Dopisano o 06:17 ---------- Poprzedni post napisano o 06:11 ----------

Cytat:
Napisane przez aer Pokaż wiadomość
chodzi Ci o proces z blogerem MatkaKurka?
no to fail, bo go wygral.
Daj spokój, nie wytłumaczysz. Zaraz dowiesz się, że Owsiak ma kasę i przekupuje sądy, stać go na najlepszych prawników-lisków itd.
Nie przekonasz kogoś, kto i tak zawsze będzie wiedzieć lepiej
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2016-01-12 o 05:13
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 07:37   #154
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

pamiętam, że w tamtym roku wolontariusze mnie trochę wkurzyli i szybko wróciłam ze spaceru, bo się po prostu nie dało w spokoju pochodzić po mieście W tym nie mam takich doświadczeń.


Odnośnie samej akcji, to fajny artykuł był w WO, taki pro WOŚP-owy, klik, "10 powodów by nie dawać na WOŚP"
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 08:16   #155
Celina_CR
Przyczajenie
 
Avatar Celina_CR
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: globalna wiocha
Wiadomości: 13
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Wolontariusze mnie denerwują, owszem, ale nie z tego powodu, że jest ich wielu i każdy usiłuje wykonać jak najlepiej swoje zadanie (za to brawo, mimo wszystko), ale z tego, że w ogóle się tego zadania podejmują (w większości są to młode zmanipulowane osoby).

Już to gdzieś tłumaczyłam, Pana Jurka uważam za wentyl bezpieczeństwa dla nieudolnych / perfidnych rządowców, którzy swobodnie sobie marnotrawią pobierane od Obywateli środki finansowe w formie podatków, winnych być w odpowiedniej ilości przeznaczanymi na prawidłowe funkcjonowanie służby zdrowia oraz całkowite i nowoczesne wyposażenie państwowych placówek medycznych. Wstyd za ludzi, którzy dają się ograbiać dwukrotnie, hańba, że jednocześnie przyczyniają się do trwania tego polskiego patologicznego stanu i postępującej dewastacji Państwa.
__________________
*high-risk*
ZsypiskoCR
Celina_CR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 08:37   #156
Moskit0
Rozeznanie
 
Avatar Moskit0
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 717
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez Klutka Pokaż wiadomość
Każda fundacja ma obowiązek przedstawiania raportów ze swojej działalności - przed czym Owsiak uciekał, no bo jak to on wielki guru musi coś przedstawiać, i d*pa wołowa bo przegrał proces z blogerem, który jak się okazało miał rację.
Nie miał, jak ktoś wcześniej napisał, fail.
Fundacja musi się rozliczyć po każdej zbiórce, przed każdą musi wystąpić o zgodę. Nie ma dożywotniej zgody na zbieranie kasy.

Co do kontroli:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,t...?ticaid=116492

Cytat:
W zeszłym roku byliśmy planowo kontrolowani. Zdajecie sobie chyba sprawę z tego - dziennikarze i Polacy - że gdyby coś nie było w tej kontroli w porządku, to byłaby ona upubliczniona. To nie jest tak, że mogę sobie schować wyniki kontroli. My tego nie chowamy do buta. Jeżeli się rozpoczęły procedury audytowe, to muszą być one upublicznione. W związku z tym, to nie jest tak, że nagle tylko jeden pan - bloger posiada wiedzę, jak wyglądają nasze finanse. Jeżeli ktoś ma je badać - o czym mówiliśmy już w zeszłym roku w liście otwartym, żeby sobie już dać spokój z blogerem - to proszę bardzo. Zapraszamy instytucje, ale profesjonalne. Jeżeli ktoś ma nas sprawdzać, to profesjonalista. Nawet w sądzie prosiliśmy, żeby nam wyznaczyć audyt profesjonalny, żeby powołać biegłego. A nie żeby audytorem był człowiek, który nas bezpodstawnie oskarża. Przez jakiś czas dawaliśmy wszystkim do wglądu nasze dokumenty, ale w pewnym momencie powiedzieliśmy stop. Kontrola naszej fundacji nie powinna polegać na szczątkowym wyciąganiu danych i dobudowywaniu do nich manipulacji i stronniczej interpretacji. I mimo tej otwartości nikt nas nie niepokoił. My nie mamy tutaj jakichś niespodziewanych wejść po godzinie 22. A często tak to właśnie wygląda, jeśli są duże podejrzenia co do osoby czy formy działań. Myślę, że ci, którzy potrafią liczyć i istotnie przyglądają się fundacji, zadowalają się bardzo mocno naszym rozliczeniem, które jest na naszych stronach internetowych. A więc rozliczeniem, w którym pokazane jest, ile pieniędzy zebraliśmy i na co je wydaliśmy. Kontrola, którą można zrobić w każdym szpitalu, w urzędzie skarbowym, może być też dokonana w naszej fundacji.
Moskit0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 09:20   #157
Northpole
Rozeznanie
 
Avatar Northpole
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 637
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez Klutka Pokaż wiadomość
Dyskusja była fajna, dopóki ktoś nie wrzucił wszystkiego do jednego wora i zaczął obrażać Kościół Katolicki, wyborców PiSu itd.

Powinniśmy zacząć od tego, że WOŚP jest organizacją charytatywną, co robi organizacja charytatywna? Zazwyczaj zbiera datki na jakieś cele.
Organizacja charytatywna działa niezależnie od państwa, sama się utrzymuje i sama organizuje swoje działania. To samo jest ze stowarzyszeniami, które w odróżnieniu od fundacji jaką jest WOŚP nie otrzymują wynagrodzenia.
Każda fundacja ma obowiązek przedstawiania raportów ze swojej działalności - przed czym Owsiak uciekał, no bo jak to on wielki guru musi coś przedstawiać, i d*pa wołowa bo przegrał proces z blogerem, który jak się okazało miał rację.
Fundacja może być wspierana przez niezależne, PRYWATNE firmy nawet finansowo, ale jest to działanie oddolne i nie powinna:
- być wspierana finansowo przez instytucje państwowe
- organizować sobie imprezy z naszych pieniędzy (podatników)
- wykorzystywać czas antenowy w tv publicznej, za którą my wszyscy płacimy
- być wspierana przez urzędników państwowych w postaci pomocy do organizacji wydarzeń np. wojska (jeśli są zgromadzenia publiczne to wiadomo, że policja ma obowiązek zapewnić ochronę), służby zdrowia, większych nakładów policji, które nie są potrzebne

Nawet skrajni działacze lewicowi nie popierają takiego działania WOŚP i krytykują fundację za działania niezgodne z prawem, wg ustawy o fundacjach.
w dyskusji pojawiło się, że wydaje się na perliczki zamiast karetki, więc skoro mieszamy politykę do tematu, to wiadomo kto stoi na czele - Pawłowicz, Pięta i inne takie typu osobowości pełne pogardy dla innych.

Policja niedobra, na dzień dziecka tez bierze udział w festynach, robi jakieś miasteczka dla dzieci, ale chamstwo. Za moje piniondze.

Wsparcie urzędników - całe szczęście, że dni młodzieży, na które z budżetu idzie ze 180 mln chyba nie są wspierane urzędniczo. Nikt się w to nie angażuje, niech sobie prywatne firmy dokładają. Bo mamy rozdział państwa i kościoła przecież.

co do dupy wołowej, warto ćwiczyć czytanie ze zrozumieniem, do skutku
Northpole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-12, 09:27   #158
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez Celina_CR Pokaż wiadomość
Wolontariusze mnie denerwują, owszem, ale nie z tego powodu, że jest ich wielu i każdy usiłuje wykonać jak najlepiej swoje zadanie (za to brawo, mimo wszystko), ale z tego, że w ogóle się tego zadania podejmują (w większości są to młode zmanipulowane osoby).

Już to gdzieś tłumaczyłam, Pana Jurka uważam za wentyl bezpieczeństwa dla nieudolnych / perfidnych rządowców, którzy swobodnie sobie marnotrawią pobierane od Obywateli środki finansowe w formie podatków, winnych być w odpowiedniej ilości przeznaczanymi na prawidłowe funkcjonowanie służby zdrowia oraz całkowite i nowoczesne wyposażenie państwowych placówek medycznych. Wstyd za ludzi, którzy dają się ograbiać dwukrotnie, hańba, że jednocześnie przyczyniają się do trwania tego polskiego patologicznego stanu i postępującej dewastacji Państwa.
"Ograbić" Nom, siłą zabierają te pieniądze na WOŚP. Przystawiają nóż do gardła i mówią "kasa albo życie"
Wychodząc z takiego założenia, to wszystkie formy pomocy są złe. Caritas, Fundacja Dymnej, GreenPeace, Amnesty International, Czerwony Krzyż, jadłodajnie Brata Alberta... Wszystkie. Jak jeden mąż. Bo przecież ochrona środowiska, bezdomni, zwierzęta, ubodzy, niepełnosprawni - wszystko leży w gestii państwa. Więc każdy kto prowadzi taką działalność jest "wentylem bezpieczeństwa dla nieudolnych rządowców".
Ciekawe tylko, że takie organizacje działają w każdym państwie, nie tylko w Polsce. Wychodzi na to, że na całym świecie rządzą ludzie nieudolni i perfidni.

Mnie najbardziej wpienia to, że mi się mówi co mam robić z moimi pieniędzmi. Zarobiłam, to mogę robić co chcę. Chcę rozdać na ulicy, wydać na przyjemność, oszczędzać - MOJA SPRAWA.
Ja nie przekonuję nikogo, żeby nie dawał na radio Maryja, w kopercie jak ksiądz chodzi czy kupował dziecku słodycze albo zostawiał w kolekturze lotto albo w monopolowym. Bo każdy ma własny rozum i robi co chce.

Nie chcesz dawać na WOŚP? To nie dawaj. To nie podatek, nie ma obowiązku. Ale odpipaj się od tych, którzy dają, bo to TYLKO I WYŁĄCZNIE ICH SPRAWA.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 09:47   #159
Klutka
Rozeznanie
 
Avatar Klutka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 535
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez aer Pokaż wiadomość
chodzi Ci o proces z blogerem MatkaKurka?
no to fail, bo go wygral.
Radzę poczytać więcej niż wyborczą, wp.pl, interię itp.

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Northpole Pokaż wiadomość
w dyskusji pojawiło się, że wydaje się na perliczki zamiast karetki, więc skoro mieszamy politykę do tematu, to wiadomo kto stoi na czele - Pawłowicz, Pięta i inne takie typu osobowości pełne pogardy dla innych.

Policja niedobra, na dzień dziecka tez bierze udział w festynach, robi jakieś miasteczka dla dzieci, ale chamstwo. Za moje piniondze.

Wsparcie urzędników - całe szczęście, że dni młodzieży, na które z budżetu idzie ze 180 mln chyba nie są wspierane urzędniczo. Nikt się w to nie angażuje, niech sobie prywatne firmy dokładają. Bo mamy rozdział państwa i kościoła przecież.

co do dupy wołowej, warto ćwiczyć czytanie ze zrozumieniem, do skutku
Światowe Dni Młodzieży to festiwal religijny, nie jest organizowany co rocznie. Mam z Piętą kontakt osobisty sporadycznie i jakoś nie odczułam tej pogardy
__________________
2014 - kosmetolog lic
2016 - turystyka rekreacyjna i odnowa biologiczna mgr
2.05.2012

Insta

śpiewam



Klutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 09:48   #160
Moskit0
Rozeznanie
 
Avatar Moskit0
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 717
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez Klutka Pokaż wiadomość
Radzę poczytać więcej niż wyborczą, wp.pl, interię itp.

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------



Światowe Dni Młodzieży to festiwal religijny, nie jest organizowany co rocznie. Mam z Piętą kontakt osobisty sporadycznie i jakoś nie odczułam tej pogardy
No tak, trzeba się przerzucić na "niezależne" media.
Moskit0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 09:50   #161
Klutka
Rozeznanie
 
Avatar Klutka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 535
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez Moskit0 Pokaż wiadomość
No tak, trzeba się przerzucić na "niezależne" media.
Polecam
__________________
2014 - kosmetolog lic
2016 - turystyka rekreacyjna i odnowa biologiczna mgr
2.05.2012

Insta

śpiewam



Klutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-12, 09:52   #162
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez Celina_CR Pokaż wiadomość
Wolontariusze mnie denerwują, owszem, ale nie z tego powodu, że jest ich wielu i każdy usiłuje wykonać jak najlepiej swoje zadanie (za to brawo, mimo wszystko), ale z tego, że w ogóle się tego zadania podejmują (w większości są to młode zmanipulowane osoby).

Już to gdzieś tłumaczyłam, Pana Jurka uważam za wentyl bezpieczeństwa dla nieudolnych / perfidnych rządowców, którzy swobodnie sobie marnotrawią pobierane od Obywateli środki finansowe w formie podatków, winnych być w odpowiedniej ilości przeznaczanymi na prawidłowe funkcjonowanie służby zdrowia oraz całkowite i nowoczesne wyposażenie państwowych placówek medycznych. Wstyd za ludzi, którzy dają się ograbiać dwukrotnie, hańba, że jednocześnie przyczyniają się do trwania tego polskiego patologicznego stanu i postępującej dewastacji Państwa.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 09:52   #163
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez Moskit0 Pokaż wiadomość
No tak, trzeba się przerzucić na "niezależne" media.
Np. Trwam To jest medium niezależne od wszystkiego, szczególnie od rozumu.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 10:02   #164
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
"Ograbić" Nom, siłą zabierają te pieniądze na WOŚP. Przystawiają nóż do gardła i mówią "kasa albo życie"
Wychodząc z takiego założenia, to wszystkie formy pomocy są złe. Caritas, Fundacja Dymnej, GreenPeace, Amnesty International, Czerwony Krzyż, jadłodajnie Brata Alberta...
Albert daje bezdomnym, a nie państwowym placówkom, greenpeace też rządu nie wspiera, caritas też . I żadna z nich nie żeruje na dzieciach - naiwnej, podatnej na wpływy dorosłych i darmowej sile roboczej.

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;54100911]niezależne od wszystkiego, szczególnie od rozumu.[/QUOTE]
No tak, więcej rozumu ma ten kto ma mniej w kieszeni? (ad wośp)
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 10:03   #165
AminoAcids
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 130
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Nie rozumiem naszego kraju.
Jesteśmy, wydaje mi się, jakąś podkategorią rasy homo sapiens, skoro w europejskim kraju, nadal wspiera się bardziej dzieciorobów i patologię (szlachetna paczka) niż faktyczne mądre wydawanie pieniędzy na potrzebny sprzęt ogólnego użytku (WOŚP).
Wystarczy napisać, że Pani Mariola ma ósemkę dzieciaczków, a ojciec siedzi w pierdlu i nie mają na pety i perfumy, już radosne serduszka z księżmi na przedzie biegną w pośpiechu ofiarować jej dary, niczym mirrę i kadzidło.
Ktoś zbiera na sprzęt medyczny, to trzeba go opluć. Bo robi konkurencje księżom.
Gdy przekładano biblie na różne języki, nieraz zdarzało się, ze ścinano tłumacza. Bo robił księżom konkurencję. Czemu ja tu widzę to samo? Tylko, że tamto działo się w średniowieczu.

Edytowane przez AminoAcids
Czas edycji: 2016-01-12 o 10:04
AminoAcids jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 10:04   #166
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Albert daje bezdomnym, a nie państwowym placówkom, greenpeace też rządu nie wspiera, caritas też . I żadna z nich nie żeruje na dzieciach - naiwnej, podatnej na wpływy dorosłych i darmowej sile roboczej.

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------




No tak, więcej rozumu ma ten kto ma mniej w kieszeni? (ad wośp)


Tak, bo ze sprzętow nie korzystają ludzie jako tacy tylko stoją w szpitalach dla ozdoby



Naiwne jest myślenie ze jak wosp nie da to państwo da. Ta, jasne.

Edytowane przez 201605301111
Czas edycji: 2016-01-12 o 10:06
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 10:07   #167
Northpole
Rozeznanie
 
Avatar Northpole
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 637
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez Klutka Pokaż wiadomość
Światowe Dni Młodzieży to festiwal religijny, nie jest organizowany co rocznie. Mam z Piętą kontakt osobisty sporadycznie i jakoś nie odczułam tej pogardy
Widocznie jesteście podobni, gratuluję.

Wyjaśnij o oświecona, czy kościół żeruje na dzieciach ciągając je za sobą po kolędzie, wysługując się podczas mszy?
nie oburza Cię zasada, fakt.
oburza Cię sama osoba Owsiaka, to ile osób za sobą pociąga, ile inni mają z tego radości O tak, pewne osoby radość innych boli najbardziej Zbierac pieniądze, uczyć dzieci zaangażowania, a jeszcze do tego się bawić! Skandal. Należy siedzieć, pierdzieć w stołek i szukać zła wszędzie. Nich inni przejrzą na oczy i też pierdzą.
Northpole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 10:07   #168
AminoAcids
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 130
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Ja myślę, że my to ogólnie jesteśmy debilami, że wspieramy jakiekolwiek organizacje charytatywne. Po co dawać na schroniska? No przecież płacę podatki to rząd się powinien tym zająć nie? Ale ze mnie kretyn, no przecież jak nie dam na schronisko, to rządzący polecą gubiąc buty aby wypełnić lukę po tym czego ludzie nie dadzą. No tak będzie. Tak samo jak wszelkie zbiórki na osoby poszkodowane, no przecież debilizm. Płacimy podatki, jakiś socjal jest, damy się ograbiać dwa razy? e-e-e-ęę. No nie przecież.

Ale szlachetną paczkę to ty szanuj.
AminoAcids jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 10:20   #169
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Przyjrzyj się środkom przeznaczonym w budżecie na służbę zdrowia i porównaj do tego ile jest w stanie zebrać WOŚP. Bo trochę ręce opadają, jak się czyta co piszesz. WOŚP zbiera najczęściej na coś, na co często i w innych krajach służba zdrowia nie ma (nie miała) środków, jakieś "plus" badania, nieraz przecierali szlaki w promowaniu czegoś. Nie zastępując przy tym "państwa", a uzupełniając lub ulepszając to, co placówki miały. Więc przestań tu nam wmawiać, że przy planowaniu budżetu ktoś się w ministerstwie zastanawia "a ile to dostaniem do Owsiaka".
Byłaś kiedyś w szpitalu? Serduszka są na sprzęcie podstawowym, np na aparatach do znieczulenia do operacji, karetkach, inkubatorach - czy to na zachodzie niedostępny luksus? Wiem, że z budżetu idzie wiele więcej ale jednak nie starcza na wiele i wiem też ile rząd marnuje- więcej niż zbiera Owsiak (z tego wniosek, że ta kasa może iść na sprzęt, nie na przyjęcia, kolacje). Ciekawe ile ludzi dałoby do puszki na na imprezę 30 lecia trybunału lub na ośmiorniczki i drogie wina? Nikt. I o to mi chodzi.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-12, 10:21   #170
AminoAcids
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 130
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Tak. Przez 24 lata, WOŚP kupili: jeden inkubator, dwie karetki oraz szmatki i domestos do kibla.

Sprawdzone info.
AminoAcids jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 10:28   #171
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez AminoAcids Pokaż wiadomość
Ja myślę, że my to ogólnie jesteśmy debilami, że wspieramy jakiekolwiek organizacje charytatywne. Po co dawać na schroniska? No przecież płacę podatki to rząd się powinien tym zająć nie? Ale ze mnie kretyn, no przecież jak nie dam na schronisko, to rządzący polecą gubiąc buty aby wypełnić lukę po tym czego ludzie nie dadzą. No tak będzie. Tak samo jak wszelkie zbiórki na osoby poszkodowane, no przecież debilizm. Płacimy podatki, jakiś socjal jest, damy się ograbiać dwa razy? e-e-e-ęę. No nie przecież.

Ale szlachetną paczkę to ty szanuj.
Mylisz się. Wojsko i służba zdrowia to podstawowy obowiązek państwa wobec obywateli- bo jak społeczeństwo wymrze - kim będą rządzić. Schroniska to sprawa x-rzędna dla państwa, bezdomnych jest w PL tylko kilkanaście tyś bodajże i nic rządu nie obchodzą. widzisz więc różnicę?
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 10:29   #172
AminoAcids
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 130
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Mylisz się. Wojsko i służba zdrowia to podstawowy obowiązek państwa wobec obywateli- bo jak społeczeństwo wymrze - kim będą rządzić. Schroniska to sprawa x-rzędna dla państwa, bezdomnych jest w PL tylko kilkanaście tyś bodajże i nic rządu nie obchodzą. widzisz więc różnicę?
AminoAcids jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 10:37   #173
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Byłaś kiedyś w szpitalu? Serduszka są na sprzęcie podstawowym, np na aparatach do znieczulenia do operacji, karetkach, inkubatorach - czy to na zachodzie niedostępny luksus? Wiem, że z budżetu idzie wiele więcej ale jednak nie starcza na wiele i wiem też ile rząd marnuje- więcej niż zbiera Owsiak (z tego wniosek, że ta kasa może iść na sprzęt, nie na przyjęcia, kolacje). Ciekawe ile ludzi dałoby do puszki na na imprezę 30 lecia trybunału lub na ośmiorniczki i drogie wina? Nikt. I o to mi chodzi.
rousse, weź podaj numer konta, ja ci przeleję na te perliczki i ośmiorniczki, bo Ty chyba głodna jesteś i zjadłabyś coś "wyrafinowanego"- ewidentnie nie możesz tych kolacji przeżyć.
Jak inni nakradli na perliczki a Ty nie nakradłaś i to Ci spać nie daje, to ja się dla Ciebie zrzucę i będzie spokój.
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 10:38   #174
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez AminoAcids Pokaż wiadomość
To urocze, że chce Ci się kopać z koniem. Ja już odpuściłam, bo nie na moje nerwy jest walka z argumentami z. no.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 10:39   #175
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Tak, tak, już widzę naszych rządzących, jakby Orkiestry zabrakło: oho to teraz musimy się zabrać do roboty i dać na sprzęt. Juz ich widzę, jak się potykaja o własne nogi, pędząc do pracy.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 10:49   #176
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Czytam ten wątek od niedawna... czy można się podpiąć? Szczerze mówiąc, na Owsiaka przeznaczyłam jak na razie pieniądze może, raz, dwa, a może i wcale, nie pamiętam. Nie wspieram go i nie zamierzam tego robić. Zawsze te pieniądze przeznaczane są na dzieci. Z roku na rok coraz więcej chyba. Wolontariusze to często dzieci, a kto dziecku odmówi Ostatnio zadałam przy stole pytanie - dlaczego Owsiak choć raz w życiu nie zacznie zbierać pieniędzy na rysia, ginący gatunek, czy na schroniska dla bezdomnych zwierząt. Odpowiedź - a bo dzieci to zawsze dzieci. Rasa ludzka zawsze lepsza od pozostałych, a przecież to stosunek do zwierząt bardzo dużo mówi o człowieku. A może tak mi się tylko zdawało. Gdyby zbierać na zwierzęta, tej kasy w puszkach Orkiestry byłoby więc pewnie znacznie mniej. Ja owszem, pieniądze mogę dać, kiedy zbierają je wolontariusze z naszego schroniska na przykład. Ale Owsiakowa szopka - pokaż jaki jesteś hojny, dostaniesz serduszko - nie kręci mnie nawet w najmniejszym stopniu. Ponieważ wiele osób ma inne poglądy od moich, Orkiestra i tak nie zbiednieje, bo masa ludzi te pieniądze da.
Swoją drogą, niektóre argumenty i porównania tutaj - skąd je bierzecie? Przecież na przykład, o ile mi wiadomo, to chłopcy najczęściej stają się ministrantami - czyli chodzą z księdzem po kolędzie - z własnej woli
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 10:53   #177
cud nie kobieta
Ante Pante
 
Avatar cud nie kobieta
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 198
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
stosunek do zwierząt bardzo dużo mówi o człowieku.
Swoją drogą, niektóre argumenty i porównania tutaj - skąd je bierzecie? Przecież na przykład, o ile mi wiadomo, to chłopcy najczęściej stają się ministrantami - czyli chodzą z księdzem po kolędzie - z własnej woli
niekoniencznie...

a do wośpu owsiak ich ciągnie na siłę
cud nie kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 10:55   #178
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Wychodząc z takiego założenia, to wszystkie formy pomocy są złe. Caritas, Fundacja Dymnej, GreenPeace, Amnesty International, Czerwony Krzyż, jadłodajnie Brata Alberta... Wszystkie. Jak jeden mąż. Bo przecież ochrona środowiska, bezdomni, zwierzęta, ubodzy, niepełnosprawni - wszystko leży w gestii państwa. Więc każdy kto prowadzi taką działalność jest "wentylem bezpieczeństwa dla nieudolnych rządowców".
Ciekawe tylko, że takie organizacje działają w każdym państwie, nie tylko w Polsce. Wychodzi na to, że na całym świecie rządzą ludzie nieudolni i perfidni.
Nie wiem jak reszta, ale GreenPeace wcale kryształowe nie jest.

Cytat:
Napisane przez AminoAcids Pokaż wiadomość
Nie rozumiem naszego kraju.
Jesteśmy, wydaje mi się, jakąś podkategorią rasy homo sapiens, skoro w europejskim kraju, nadal wspiera się bardziej dzieciorobów i patologię (szlachetna paczka) niż faktyczne mądre wydawanie pieniędzy na potrzebny sprzęt ogólnego użytku (WOŚP).
Wystarczy napisać, że Pani Mariola ma ósemkę dzieciaczków, a ojciec siedzi w pierdlu i nie mają na pety i perfumy, już radosne serduszka z księżmi na przedzie biegną w pośpiechu ofiarować jej dary, niczym mirrę i kadzidło.
Ktoś zbiera na sprzęt medyczny, to trzeba go opluć. Bo robi konkurencje księżom.
Gdy przekładano biblie na różne języki, nieraz zdarzało się, ze ścinano tłumacza. Bo robił księżom konkurencję. Czemu ja tu widzę to samo? Tylko, że tamto działo się w średniowieczu.
Brawo, skoro też stąd jesteś to też jesteś podkategorią homo sapiens i debilką. Pomyśl czasem zanim napiszesz. I na pewno akurat o Kościół chodzi, ciekawe, że tylko zwolennicy Owsiaka o nim tu wspominają.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 10:55   #179
Moskit0
Rozeznanie
 
Avatar Moskit0
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 717
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Albert daje bezdomnym, a nie państwowym placówkom, greenpeace też rządu nie wspiera, caritas też . I żadna z nich nie żeruje na dzieciach - naiwnej, podatnej na wpływy dorosłych i darmowej sile roboczej.

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------


No tak, więcej rozumu ma ten kto ma mniej w kieszeni? (ad wośp)
Jaki ten WOŚP niedobry, wykorzystuje biedne zmanipulowane dzieci do zbierania kasy i nic im za to nie daje!
Ale za możliwość harówki na Światowych Dniach Młodzieży trzeba zapłacić i to jest spoko
http://www.krakow2016.com/zostan-wolontariuszem
Moskit0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 11:01   #180
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez cud nie kobieta Pokaż wiadomość
niekoniencznie...

a do wośpu owsiak ich ciągnie na siłę
może nie na siłę, ale to jest wszystko trochę na zasadzie: a orkiestra, fajnie, może będziemy w telewizji, jeee! Wszystko, w moim odczuciu, na pokaz
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-04 20:13:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:31.