Naświetlanie podczerwienią, lampa sollux - jak chronić oczy? Fizykoterapia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-18, 16:50   #1
Australija
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 214

Naświetlanie podczerwienią, lampa sollux - jak chronić oczy? Fizykoterapia.


Kochane, lekarz zalecił mi naświetlanie twarzy światłem podczerwonym codziennie wieczorem przez 10 minut (chore zatoki).



Kupiłam promiennik podczerwieni philipsa, ale w międzyczasie moja mama powiedziała że powinnam mieć specjalne okularki ochronne.


Czy muszę specjalnie kupować jakieś okularki ochronne, czy wystarczy np. opaska do spania aby zasłonić oczy? Te okularki w sklepach kosztują między 8 a 10zł, i są chyba i tak z plastiku, więc chyba wszystko jedno czym osłaniam oczy?



Nie zrozumcie mnie źle, stać mnie na takie okularki, tylko po prostu jeśli muszę je mieć to muszę odłożyć naświetlanie o 2 tygodnie, bo jestem w Chorwacji na wsi, gdzie nawet do najbliższego spożywczaka mam 30 minut na nogach :-/. Więc nie mam teraz jak kupić takich okularków. A to naświetlanie przynosi mi ogromną ulgę
Australija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-18, 19:16   #2
iskralight
Zadomowienie
 
Avatar iskralight
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra
Wiadomości: 1 771
Dot.: Naświetlanie podczerwienią, lampa sollux - jak chronić oczy? Fizykoterapia.

Powiedziałabym że zwykła opaska wystarczy, ale fizjoterapeutą nie jestem. Z drugiej strony zaś takie promienie ponoć wnikają nawet 2cm wgłąb ludzkiego ciała, ale nie chce mi się wierzyć, żeby okularki za 10zł miały jakieś super filtry, i jeśli to jest to samo co w solariach, to jest to zwykły plastik.
iskralight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 02:06   #3
ssandrunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 19
Dot.: Naświetlanie podczerwienią, lampa sollux - jak chronić oczy? Fizykoterapia.

powinny byc takie okulary jak w solariach, chroniące przed promieniami. nie mozesz zamówic tam przez internet?
ssandrunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-16, 15:38   #4
Bllaneczka87
Raczkowanie
 
Avatar Bllaneczka87
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 36
Dot.: Naświetlanie podczerwienią, lampa sollux - jak chronić oczy? Fizykoterapia.

Powinnaś ubierać okularki np. takie małe czarne jak do solarium- (tylko nie mówię o takich za 4 zł...)a o takich z filtrem. Moi pacjenci muszą je zakładać.
Możesz oszczędzić na ochronie oczu, a potem wydać na okulistę. Skoro zainwestowałaś w sollux, a nie siedzisz pod zwykłą żarówką to i okulary się przydadzą

Edytowane przez Bllaneczka87
Czas edycji: 2020-04-16 o 15:41
Bllaneczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-16 16:38:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:21.