Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-) - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-20, 11:35   #3931
kardashi
Zakorzenienie
 
Avatar kardashi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 869
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Szaja ale piękne wdzianko

Bianka Super Wit wygląda w tej piaskownicy

Edzia
gratulacje ząbka

U nas cieplutko, Blanka od samego rana z babią na dworze i z pieskami

Usnęła wczoraj w drodze do domu o 19, przełożyłam ją do wyrka, obudziła się o 22 i o 4 na jedzenie i spałyśmy prawie do 9
__________________



10.11.12 - zapuszczam włosy





kardashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 12:40   #3932
bydgoszczanka
Zakorzenienie
 
Avatar bydgoszczanka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7 375
GG do bydgoszczanka
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Jestesmy po spacerze, 2 h. Drugi pewnie ok.17 z mężem

Dziekuję jeszcze raz za miłe komentarze

Gratuluję miesięcznic, pieknych fotek , przespanych nocy ( niedoczekanie moje ), świadomych słów i ...... nie pamiętam czego jeszcze

Wiecie, Luiza nie chce chodzic na dworze Zaraz chce na ręce
__________________
Łukasz

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44203.png

Luiza

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44331.png

Jaka jest różnica między kobietą z PMS a terrorystą?
Z terrorystą można negocjować.
bydgoszczanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 13:01   #3933
Edzia400
Zakorzenienie
 
Avatar Edzia400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Niebo :)
Wiadomości: 3 374
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Kardashi - dziekujemy

szczesciara ze spaniem do 9 to s moge pomarzyć

my niestety uziemione do 15 ale potem full wypas wracamy koło 7.30/8.00 i potem jeszcze jak Ami nie zasnie do 21 na naszym placyku

bydgos- moze sie boi wszystko widzi z innej perspektywy
moja nie chce za chiny siedziec w wózku musze zakupić laske albo lekka spacerówke bo ten moj sie nie nadaje na pchanie 1 reka chodz nie powiem super sie prowadzi

a po 2 Ami mi wszystko ogryza dosłownie wszystko nie wiem co mam dac jej zeby sie zabawiła
dosłownie naprawde swiadczy dosłownie bo obgryza stołek drewniany w kuchni przyssie sie suszarki wszystkie ksiazeczki sa obzarte
swoich gryzaków nie wezmie
nie moge głupiego obiadu ugotowac bo albo mi wisi u nóg albo se idzie gdzies sama boje sie jej zostawiac jeszcze bo sie zachwieje czasem
mówiłam ze ja nadopiekuncza
__________________
Amelcia 6 MAJ 2010


http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=69629- JULECZKA 14 marzec 2014
Edzia400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 15:33   #3934
kumkura
Rozeznanie
 
Avatar kumkura
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 904
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Silpe- może być i w tvn-ie
Edzia-nie jesteś nadopiekuńczą, tylko normalna kochającą mamusią
Bianka- Wit cudo, doroślak
My po spacerze południowym, drzemka zaliczona, do godz. 15 miałan dziecko-cud..a po masakrioza-zęboza jak tylko przeniosłam go do jego pokoju w celu uspania, zaczęło się hektolitry śliny, darcie jakiego daaawno nie było...ibufen podałam, bobodentem nasmarowałam ( w miare mozliwości, bo przecież nie da się dotknąć...), popsiukałam hasco cośtam i zasnął...a ja jeszcze w szoku, tak mi go żal... i jak na złość takie przyjemności spotykaja nas jak jestem sama w domu..ehh
ps. Czy któraś z Was robiła chlebek taki typowo wielkanocny w foremce np. barana albo zająca? Szukam foremki...a na zamówienie na necie już za późno..widziałyście gdzieś??
__________________
Adaś 26.06.2010
Agatka 17.02.2012
kumkura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 15:59   #3935
panna migotka
Rozeznanie
 
Avatar panna migotka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 754
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez kumkura Pokaż wiadomość
Silpe- może być i w tvn-ie
Edzia-nie jesteś nadopiekuńczą, tylko normalna kochającą mamusią
Bianka- Wit cudo, doroślak
My po spacerze południowym, drzemka zaliczona, do godz. 15 miałan dziecko-cud..a po masakrioza-zęboza jak tylko przeniosłam go do jego pokoju w celu uspania, zaczęło się hektolitry śliny, darcie jakiego daaawno nie było...ibufen podałam, bobodentem nasmarowałam ( w miare mozliwości, bo przecież nie da się dotknąć...), popsiukałam hasco cośtam i zasnął...a ja jeszcze w szoku, tak mi go żal... i jak na złość takie przyjemności spotykaja nas jak jestem sama w domu..ehh
ps. Czy któraś z Was robiła chlebek taki typowo wielkanocny w foremce np. barana albo zająca? Szukam foremki...a na zamówienie na necie już za późno..widziałyście gdzieś??
ja mam foremkę baranka ale ..... do masła a w takich sklepach ze sprzętem typu zastawy, garnki itp?
moje dziecko też jest nieznośne jak jesteśmy sami a przy kimś to aniołek

byliśmy do południa na spacerze ale krótkim bo musialam wrócić do domu i czekać na kuriera, w tym czasie dałam Wiktorowi obiad i położyłam spać bo był już strasznie zmęczony, normalnie śpi mi o tej porze z jakieś 40 min a teraz czekam już 2 godz, mieliśmy iść na drugą część spaceru i zakupy czemu dzieci nie są przewidywalne?
__________________
the simpliest complicated girl in the world
panna migotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 18:30   #3936
bratkab
Zadomowienie
 
Avatar bratkab
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 064
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;26463234]I chwalę się, nie wiem czy córą bardziej czy ubraniem :d[/QUOTE]
Masz się kim i czym chwalić Superowe
A focha strzelę jak tylko będę miała okazję. Co się odwlecze to nie uciecze
[1=38c1d5d45cddcf54e3786f1 c4160e951215d24cd_5ff1091 60b8e8;26463886]otwarli u nas super sklepik- taki lumpeks z wyższej półki- wszystkie ciuszki na wieszakach, i same perełki, nie ma szmat, tylko prawie nówki i idealny stan, same firmówki, normalnie jestem wniebowzięta, . Już Maksiowi dwie koszule kupiłam, dla TŻ koszule i jeansy, dla siebie sweterek- nietoperek i bezrękawnik. jutro znów tam wskocze na chwilkę. [/QUOTE]
Rewelacja. Ja też odkryłam fajne dwa lumpki. Dziś tam byłam i polarek znalazłam. Na 92 ale mi się bardzo spodobał, a polarek zawsze się przyda.
Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
dziś, z okazji skończonego 10 miesiąca, Ewcia zrobiła mi mega niespodziankę. doczekałam się świadomego "mama" i to kilka razy.
najpierw nie mogłam uwierzyć, potem się oczywiście poryczałam, potem znów zwątpiłam, bo jednocześnie pojawiło się "am am" i mlaskanie na widok jedzenia i picia, ale ostatecznie potwierdziło się, że świadomie mnie woła/mówi o mnie. są świadkowie.

Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość
U mnie też pranie na tapecie prawie na okrągło od 2 tygodni. A to dlatego, że popsuły nam się oba wodomierze Więc piorę wszystko co mi w ręce wpadnie.
Przy ostatnich odczytach mąż sie dziwił, że tak mało wody zużyliśmy, a potem była kontrola ze spółdzielni i okazało sie, że oba wodomierze popsute! Dodam, że w zeszłym roku były wymieniane na nowe. Więc jak mamy płacic jakąś kare za te wodomierze, to chociaz sobie wczesniej pouzywam do woli, zanim wymienią na nowe
Zapłacą wszyscy lokatorzy. Wyjdzie w ubytkach Pierz ile się da Przecież ich nie zniszczyłaś. Same się zepsuły. Albo mogą Was za pewien czas rozliczyć ryczałtem. Kary się nie nalicza. Przynajmniej w SM w której pracuję.

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:22 ----------

Biankaa Wit super wygląda Ja też przymierzam się do zabaw w piaskownicy ale chyba poślę go tam jak zakupimy jakieś zabawki.

Słuchajcie śmiałam się do łez. W necie na YB jest filmik pt. "Hitler i przejazd przez Rynek w Katowicach".

Dziś znów miałam rano podróż z przygodami - jakiś palant ukradł kable zasilające m.in. semafory i wszystkie pociągi były poopóźniane.
Dojechałam ale z półgodzinnym opóźnieniem. Zabić to mało. Jeden palant miał kasę na parę piw, a kilkaset ludzi nie dojechało na czas do pracy.

Kupiłam sobie półbuty do spódniczki. Zakochałam się w nich. Dawno nie byłam tak zadowolona z zakupu.
__________________
BOGUŚ
Moje ząbki
bratkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 18:50   #3937
kafuniax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 317
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez sparkly Pokaż wiadomość
A co robicie na święta do jedzenia?
własnie, co robicie ciekawego? AnnLee zwłaszcza Twoich pomysłów jestem ciekawa, bo widzę podobieństwa kulinarne

Szaja, piękne te Twoje dzieła!
Bratka... ależ Ci przyszło pracować z takim idiotą...
Bianka super Wit wygląda w piaskownicy
Czytam o Waszych dzieciaczkach i niestety Szczepanek należy do tych, co w dzień wymaga sporo uwagi a w nocy niestety też nie daje odpocząć. Idą nam 3 zęby, widać zmienione dziąsła, ale kiedy się wyrżną() to nie wiem...
słabo u nas z jedzeniem, poszłam po skierowanie na morfologię. Po świętach jedziemy się kłuć:| Będzie to nasza pierwsza morfologia
__________________

Moi chłopcy

"... bo gdy jesteś przy mnie blisko czuję, że mogę wszystko"
kafuniax jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-20, 19:32   #3938
bratkab
Zadomowienie
 
Avatar bratkab
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 064
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

To ja też się chwalę. To kolejny prezent dla Zosi.
Skorzystałam z misia, bo modelki nie mam pod ręką.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dla_Zosi.jpg (49,7 KB, 36 załadowań)
__________________
BOGUŚ
Moje ząbki
bratkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 19:43   #3939
sparkly
Raczkowanie
 
Avatar sparkly
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK / Grudziądz
Wiadomości: 409
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Szaja, Bratka narobiłyście mi ochoty na takie ponczo. Chyba też się wezmę i wysztrykuję cuś
__________________
Więc teraz serca mam ... trzy
...
I miłość po kres
I radość do łez
sparkly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 19:46   #3940
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
chciałam się Wam pochwalić wcześniej, ale mi wizaż nie wchodził:

dziś, z okazji skończonego 10 miesiąca, Ewcia zrobiła mi mega niespodziankę. doczekałam się świadomego "mama" i to kilka razy.
najpierw nie mogłam uwierzyć, potem się oczywiście poryczałam, potem znów zwątpiłam, bo jednocześnie pojawiło się "am am" i mlaskanie na widok jedzenia i picia, ale ostatecznie potwierdziło się, że świadomie mnie woła/mówi o mnie. są świadkowie.
Strasznie się cieszę, gratuluję

Cytat:
Napisane przez yolanda9 Pokaż wiadomość

Ja wczoraj miałam gości Fajnie, przyjemnie było Pogadaliśmy, pośmialiśmy się, pojedliśmy, synek dostał dwie bluzeczki i telefon FP a ja kosmetyczkę No i wczoraj zapomniałam się pochwalić, że "skończyliśmy" 11 miesięcy
I tu również gratulacje miesięcznicowe

Cytat:
Napisane przez kumkura Pokaż wiadomość

Po cichu pogratuluje tych nocek, ale ciiiiii I moje pytanko: lepiej jak Stefuś już chodzi czy lepiej było w tym etapie "przed chodzeniem"??Głupio zabrzmiało, ale wiesz o co chodzi Ja jak Szaja mam nadzieję i "czuję w moczu", że jak wstanie i pójdzie to będzie lepiej...bo teraz faktycznie albo niebezpieczne wstawanie, rączki, albo foch i za chiny ludowe nie można go zostawić samego..
Ooooo jak miło że nie tylko ja tak myślę

Cytat:
Napisane przez Silpe Pokaż wiadomość



Donosze że rybki żyją , podałam antybiotyk i może im nawet lepiej , wczoraj cały dzien ratowałam też moją ulubioną rybke i powiem po cichu że chyba sie udało mam nadzieje że nie odbije jej i nie padnie ..
Super

Cytat:
Napisane przez djerba Pokaż wiadomość
Helo,

Słuchajcie, co mogłabym podać małej w porze obiadowej, poza domem? Jedziemy w takie miejsce, że niestety nie będzie możliwości podgrzania czegokolwiek.. No i w takiej głupiej porze, no ale to nie ode mnie zależy. Macie jakiś pomysł. Muszę się przygotować na to, bo wiadomo to nie pierwszy i ostatni wypad, kiedy będę poza domem w porze obiadowej...Co byście zaserwowały?
Ja biorę np. kanapkę z serkiem białym do smarowania, czasem wcześniej obiadek podgrzewam bardziej niż zwykle, owijam w pieluchy tetrowe i trzyma kilka godzin, a czasem w nosie mam i po prostu daję mleko/kaszkę.

Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość

U nas lato. Jak się młody wyśpi to idziemy sie opalać na działkę Na fotce w swoim królestwie, w zasadzie nie wyłazi z piaskownicy, uwielbia obserwować wszelkie robactwo, i generalnie jest wielbicielem gzrebania w ziemi
Pięknie a on piachu nie je?

Cytat:
Napisane przez panna migotka Pokaż wiadomość



aaa i moje dziecko wykazuje większe zainteresowanie dorosłymi i zwierzętami niż dziećmi (jak na razie)
A u nas pierwszy raz chyba Agu zacieszała się do dzieci na placu zabaw

Cytat:
Napisane przez bratkab Pokaż wiadomość

Rewelacja. Ja też odkryłam fajne dwa lumpki. Dziś tam byłam i polarek znalazłam. Na 92 ale mi się bardzo spodobał, a polarek zawsze się przyda.



Kupiłam sobie półbuty do spódniczki. Zakochałam się w nich. Dawno nie byłam tak zadowolona z zakupu.
Ja ostatnio 2 pary sztruksów dorwałam, jak nowe HM, na 92 i 98 po 5zł, a spodnie zawsze się przydadzą.

Poooooka...

Cytat:
Napisane przez kafuniax Pokaż wiadomość
C Będzie to nasza pierwsza morfologia
Ooo a po 3 miesiącu nie kazali wam robić? u nas to norma

Cytat:
Napisane przez bratkab Pokaż wiadomość
To ja też się chwalę. To kolejny prezent dla Zosi.
Skorzystałam z misia, bo modelki nie mam pod ręką.
eeeee

Zwłaszcza czapeczka, z głowy czy wzór???

U nas upadek dzisiaj, wsadziłam królewnę w wózek, mówię mężowi: zapmnij ją, ja idę drzwi zamknąć, no i... młoda zrobiła nagły ruch i wyrżnęła z wózka, głową w schody, guz na czole. Ale poza tym ok, nic się nie dzieje. No i niestety chyba ma chorobę lokomocyjną, drugi raz przy nieco dłuższej trasie (czyli ok. 30 minut) było rzygnięcie... Po mnie to ma. A co na to można takiemu maluchowi dać???

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Aaaa no i dziękuję za pochwały wszystkim
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 19:53   #3941
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez yolanda9 Pokaż wiadomość
lea35 Ty to chyba też masz "motorek w pupce", że tak powiem
No i wczoraj zapomniałam się pochwalić, że "skończyliśmy" 11 miesięcy
no, żebyś wiedziała.
to gratki za wczorajszą miesięcznicę.

Cytat:
Napisane przez justin18061976 Pokaż wiadomość
nie wiem czy powinnam chwalic, ale od ponad dwoch tygodni Stefek przesypia cale noce


Cytat:
Napisane przez kumkura Pokaż wiadomość
I moje pytanko: lepiej jak Stefuś już chodzi czy lepiej było w tym etapie "przed chodzeniem"??
pytanie nie do mnie, ale odpowiem: zdecydowanie lepiej, Tymek nie marudzi, nie smęci, tylko sam sobie idzie gdzie chce, nie trzeba zgadywać, o co mu biega. Jak dla mnie dziecko chodzące, to super ulga. Gdziekolwiek do sklepu nie zajdę, on sobie drepcze, a ja kupuję/oglądam; na placu zabaw sam za dziećmi biega, na tarasie się bawi, nie wymaga już tak wiele uwagi i ciąglej asysty, bo jest stabilniejszy i sprawniejszy, sam wchodzi do piaskownicy, wychodzi z niej, a ja sobie siedzę i gadam ze znajomymi, lub pije kawkę.
A co się chodzenia tyczy: mam chodzik do opchnięcia, nie chce któraś? Nam już zbędny zupełnie.

Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
U nas lato. Jak się młody wyśpi to idziemy sie opalać na działkę Na fotce w swoim królestwie, w zasadzie nie wyłazi z piaskownicy, uwielbia obserwować wszelkie robactwo, i generalnie jest wielbicielem gzrebania w ziemi

mamy taką sama piaskownicę, z tymi ławeczkami otwieranymi.
Niestety u nas te ławki służą Tymkowi do stania na nich...

Cytat:
Napisane przez bratkab Pokaż wiadomość

Kupiłam sobie półbuty do spódniczki. Zakochałam się w nich. Dawno nie byłam tak zadowolona z zakupu.
jakie? pochwal się.
ja zakupiłam takie jak na poniższej fotce, do tego mam nową sukienkę - małą czarną- wystroję się na święta, a co.

Cytat:
Napisane przez bratkab Pokaż wiadomość
To ja też się chwalę.


za nami kolejny, wypełniony po brzegi dzień, znów padam na stojąco, ale taka fajna pogoda, że aż żal całego dnia w różnych formach na podwórku nie spędzić (rower, spacer za wózkiem, plac zabaw).
Byłam w mieście, ostatecznie załatwiłam wszystkie sprawy z moją "niby-firmą".
zahaczyłam o sanepid i nadzór budowlany podpytać o wytyczne do biznesu, do cechu zgłosić TŻ na egzamin mistrzowski, do rosmanna na zakupy, ... ciągle w biegu, ale ja chyba inaczej bym nie mogła.

Edytowane przez 38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Czas edycji: 2011-04-20 o 19:54
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-20, 20:00   #3942
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;26479854]
Pięknie a on piachu nie je?

U nas upadek dzisiaj, wsadziłam królewnę w wózek, mówię mężowi: zapmnij ją, ja idę drzwi zamknąć, no i... młoda zrobiła nagły ruch i wyrżnęła z wózka, głową w schody, guz na czole. Ale poza tym ok, nic się nie dzieje. No i niestety chyba ma chorobę lokomocyjną, drugi raz przy nieco dłuższej trasie (czyli ok. 30 minut) było rzygnięcie... Po mnie to ma. A co na to można takiemu maluchowi dać???
[/QUOTE]
dla powypadkowej Agatki.

Tymek piachu nie je, ale stokrotki owszem.
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 20:03   #3943
djerba
Wtajemniczenie
 
Avatar djerba
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 681
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Dzięki dziewczyny za podpowiedzi co do obiadku, ale mała miała znowu mnie dzisiaj konkretnie w D. Znowu nie chciała jeść..za to mleko z chęcią wypiła..a myślałam już, że będzie lepiej, skoro wczoraj tak jej zasmakowała moja zupka ;(
Tak wogóle to byłyśmy nad jeziorkiem...ahh superancko, pogoda idealna i mała szalała
__________________
....When was d last time u did somethin for d first time?...
djerba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 20:23   #3944
kumkura
Rozeznanie
 
Avatar kumkura
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 904
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Lea- a jaki biznesik kręcisz??Chodzik juz mamy, schodzony przez dwóch siostrzeńców, ale daje radę Na razie Ad uczy się nim operować. Powiedzcie: ile czasu mniej więcej mija od kiedy dziecko staje na nogi itd a samodzielnie potrafi chodzić?Wiem, że to indywidualne, ale jak było w waszym przypadku?(Lea, Justini, Djerba)
Czekam na małża. Młody śpi, ale bardzo niespokojnie- juz była jedna pobudka- jestem zszokowana ilością i jakością pozycji spania
__________________
Adaś 26.06.2010
Agatka 17.02.2012
kumkura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 20:34   #3945
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez kumkura Pokaż wiadomość
Lea- a jaki biznesik kręcisz??Chodzik juz mamy, schodzony przez dwóch siostrzeńców, ale daje radę Na razie Ad uczy się nim operować. Powiedzcie: ile czasu mniej więcej mija od kiedy dziecko staje na nogi itd a samodzielnie potrafi chodzić?Wiem, że to indywidualne, ale jak było w waszym przypadku?(Lea, Justini, Djerba)
Czekam na małża. Młody śpi, ale bardzo niespokojnie- juz była jedna pobudka- jestem zszokowana ilością i jakością pozycji spania
biznesik na razie jest na etapie bardzo wstępnego szeroko pojetęgo planowania, zdobywania informacji, itp... a ma to być punkt przedszkolny.

hmmm... Tymek zaczął sam wstawać- przy meblach, przy szczebelkach, jak miał 6,5 m-ca, na 7 m-cy chodził w łóżeczku, zaraz potem przy meblach, na 8m-cy zaczął zapitalać za pchaczem, za taboretem, pierwsze kroki bez trzymanki na 9-cy i 10 dni. a już tydzien później chodził sprawnie.

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

sparkly, dopiero teraz dojrzałam Twoje foty w klubie.
ale porównanie, takie maleńkie były, a teraz takie już dzieciaczki spore.
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 20:53   #3946
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Kumkura Michał zacząl stać jak miał 6,5 miesiąca, chodzić jak miał 9,5

Edzia dziękuję za życzonka dla mojego Szymona z okazji miesięcznicy

Wit super w tej piaskownicy
Shade, Lusia i Agatka cudo
Lea buty świetne
Bratka ekstra wdzianko
Justin zazdroszczę przespanych nocy
Margo gratki za słowo ,,mama,,
Yolanda gratki za 11 miesięcy


U nas mały kryzysik, normalnie wysiadam przy tym dziecku. W dzien mało śpi, wieczorem ma takie problemy z zaśnięciem, że potrafi się godzinę drzeć i nawet rączki nie pomagają. W nocy fatalnie sypia, nie długo na czworaka będę chodziła Może to przez zęby, druga dolna jedynka chyba się jeszcze nie przebiła, choć wyraźnie ją widać.

Dobrze, że chciaż cudowna pogoda, dziś byłam z chłopakami na placu zabaw, pełne słońce, ukrop a każde jedno dziecko w czapie i kurcie. Aż czekałam na komentarz babci , że źle dzieci ubrałam. Wyobrazacie sobie, że było dziecko w skórzanej kurtce, apaszce na szyje i czapie na uszy, matka zdjeła mu kurtkę a tak jeszcze jedna kurteczka Sama była na krótki rękaw.
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53

Edytowane przez ona1981
Czas edycji: 2011-04-20 o 20:55
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 21:09   #3947
Edzia400
Zakorzenienie
 
Avatar Edzia400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Niebo :)
Wiadomości: 3 374
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Amelia chodzi ale czasem nia pozamiata dlatego ja za nia chodze ale pokoj cały 5 metrowy przejdzie mysle ze jeszcze max tydz zeby sama po domu sobie chodziła bez anioła stróża

wrócilismy o 20 normalnie nie poznaje swojego dziecka w piaskownicy sie ładnie bawiła poł paczki chrupek zjadła wypiła dwa kubki niekapiki wody z sokiem i non stop wyłaziła mi z wózka spacerujemy z kumpela która ma córeczke o 2 mce starsza niż Ami swietnie sie dogaduja chrupkami sie czestuja na koniec wypiła 210 ml mm z kleikiem na gesto i padła bez zadnego usypiania


Szaja - kurcze buziaczki dla Małej Agutki

Ona mloda dzis miała krótki rekaw i sweter sukienke i rajstopy i wsio na placu zabaw były dzieciaki ubrane w czapy polarowe Amelia oczywiscie bez bo gdzie ona czape bedzie nosiła

ja ja jutro nagram i zobaczycie co za diabła mam

djerba a ogólnie to jak wyglada plan jedzenia u was moze jej za czesto dajesz jesc lub za duzo i ona potem nie ma juz miejsca w brzuszku ??
__________________
Amelcia 6 MAJ 2010


http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=69629- JULECZKA 14 marzec 2014

Edytowane przez Edzia400
Czas edycji: 2011-04-20 o 21:10
Edzia400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 21:48   #3948
panna migotka
Rozeznanie
 
Avatar panna migotka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 754
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

dziewczyny wróciłam niedawno z tż z lekcji tańca i padam i do you can dance się nie nadajemy hehe
z Wiktorem została moja siostra i pierwszy raz tak późno, dała mu mleko i usypiała- mały troszkę popłakiwał i podobno kwilił sobie ma..ma... ma może mnie wołał?

biankaa Wit super się w piachu bawi, ja to myślałam, że jeszcze za wcześnie na piaskownicę a czy nasze dzieciaki będą się bawić już łopatkami itd?

bratka ależ cudo wydziergałaś i pochwal się butami

lea u nas na ciebie powiedzieliby, że jesteś powsinoga a buty bardzo ładne

szaja ucałuj Agatkę ja mojemu tacie też wypadłam z wózka i to sturlałam się jeszcze ze schodów

edzia fajnie wygląda jak takie maluchy maj.ą już swoich "kumpli"
__________________
the simpliest complicated girl in the world
panna migotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 22:07   #3949
kumkura
Rozeznanie
 
Avatar kumkura
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 904
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Lea- ja tez myślę o czymś takim..ale na razie myślę..na razie mam powiedzmy współpracownika znajoma ostro napędza mnie do chociazby omyslenia o klubiku czy punkcie przerażają mnie kwestie organizacyjne i mój wieczny brak czasu..i pomyśleć, że kiedyś byłam taka zorganizowana..od czego zaczęłaś? napisz na priv, jeśli czas pozwoli
spadam spać, małż dotarł, zjedliśmy obiado-kolacje i padam na pys..zczek, dobrej nocy kochane
__________________
Adaś 26.06.2010
Agatka 17.02.2012
kumkura jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-22, 14:58   #3950
sparkly
Raczkowanie
 
Avatar sparkly
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK / Grudziądz
Wiadomości: 409
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

A tu co się porobiło? Zniknął nam cały jeden dzień?
__________________
Więc teraz serca mam ... trzy
...
I miłość po kres
I radość do łez
sparkly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 15:26   #3951
kumkura
Rozeznanie
 
Avatar kumkura
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 904
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

No właśnie nic nie kumam...gdzie jesteście?jest jakiś inny wątek???
__________________
Adaś 26.06.2010
Agatka 17.02.2012
kumkura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 17:00   #3952
Silpe
Zadomowienie
 
Avatar Silpe
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 453
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

hej - też myślałam że może inny wątek juz jest
Myśle że to przygotowania do świąt są takie zajmujące no i ta pogoda , aż grzech siedziec w domu.
U nas młoda na dworze z tatą a ja juz sernik i babke drożdżową upiekłam , zrobiłam galarete , teraz baranek sie piecze
wiec jest co robic
Jutro machne dwie sałatki , ogarne chate i moge świetowac .

Jak by co to dziś skonczyłysmy 10 miesiecy
__________________
God is a DJ
---------------------------------------




Silpe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 18:43   #3953
sparkly
Raczkowanie
 
Avatar sparkly
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK / Grudziądz
Wiadomości: 409
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez Silpe Pokaż wiadomość
hej - też myślałam że może inny wątek juz jest
Myśle że to przygotowania do świąt są takie zajmujące no i ta pogoda , aż grzech siedziec w domu.
U nas młoda na dworze z tatą a ja juz sernik i babke drożdżową upiekłam , zrobiłam galarete , teraz baranek sie piecze
wiec jest co robic
Jutro machne dwie sałatki , ogarne chate i moge świetowac .

Jak by co to dziś skonczyłysmy 10 miesiecy
Przygotowanie przygotowaniami, ale wszystkie wpisy z wczoraj zniknęły.

gratulujemy 10 miesięcy
__________________
Więc teraz serca mam ... trzy
...
I miłość po kres
I radość do łez
sparkly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 19:16   #3954
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Ejjj no co jest??? Nie podoba mi się to bardzo

Z innej beczki - czy jest ktoś jeszcze bez zębów?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 19:24   #3955
Silpe
Zadomowienie
 
Avatar Silpe
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 453
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez sparkly Pokaż wiadomość
Przygotowanie przygotowaniami, ale wszystkie wpisy z wczoraj zniknęły.

gratulujemy 10 miesięcy
dzieki

Wpisy znikneły bo kombinują z wizażem , dopiero zauważyłam braki, no i stara ramówka która bardziej mi sie podoba , tzn tamta była ok ale ta jest jakaś taka bardziej wyrazista
No i dzis były też trudnosci z wejsciem na wizaż , przynajmniej u mnie .

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;26493214]Ejjj no co jest??? Nie podoba mi się to bardzo

Z innej beczki - czy jest ktoś jeszcze bez zębów?[/QUOTE]

szaja może na roczek Agu zrobi prezent
u nas ciągle przebija sie prawa jedynka juz jest pół ząbka
i naprawde zero skutków ubocznych tego ząbkowania , może to prawda że że najgożej przy pierwszym...
__________________
God is a DJ
---------------------------------------




Silpe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 19:25   #3956
sparkly
Raczkowanie
 
Avatar sparkly
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK / Grudziądz
Wiadomości: 409
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Szaja, ja Ci wczoraj pisałam o tej chorobie lokomocyjnej. Nie wiem, czy zdążyłaś przeczytać. W każdym razie, jest taki środek przeciwwymiotny dla dzieci i można go podawać w przypadkach choroby lokomocyjnej: DIFERGAN. Oprócz tego możesz spróbować plasterka na nadgarstek albo herbatki imbirowej. Słyszałam też, że zaklejanie pępka zwykłym plastrem pomaga, ale na ile to skuteczne to nie wiem.
__________________
Więc teraz serca mam ... trzy
...
I miłość po kres
I radość do łez
sparkly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 19:31   #3957
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Dziękuję Sparkly
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 19:38   #3958
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez sparkly Pokaż wiadomość
A tu co się porobiło? Zniknął nam cały jeden dzień?
Cytat:
Napisane przez kumkura Pokaż wiadomość
No właśnie nic nie kumam...gdzie jesteście?jest jakiś inny wątek???
ja od rana nie umiałam się zalogować. potem nie miałam czasu, a teraz "ukradli" nam jeden dzień, i znów stara oprawa... nie wiem, o co biega. Wiem, że znów jestem padnięta i zaraz zmykam moczyć się w wannie, .
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 20:09   #3959
ałła
Rozeznanie
 
Avatar ałła
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 650
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Eee... ale numer!! Zasiadlam zeby nadrobic zaleglosci a tu niespodzianka

Ja dopiero jutro ruszam pelna para z przygotowaniami swiatecznymi, nie wiem jak wszystko ogarne. Co prawda nie mam duzo do zrobienia ale w towarzystwie Macka wszystko jest teraz trudniejsze.

Z nowosci powiem tylko ze bylismy w poradni rehabilitacyjnej we czwartek. Dr spytala czy Maciek raczkuje, odpowiedzialam ze nie, po czym zaprezentowal ten swoj specyficzny chod i dr stwierdzila ze jeszcze moze sam sie do raczkowania przekonac. Jesli w ciagu 2 miesiecy nie zacznie sam raczkowac to mam sie zglosic do poradni i chyba beda go sila do raczkowania przekonywac, hehe

11 miesieczniakom skladam najlepsze zyczenia
ałła jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 20:22   #3960
djerba
Wtajemniczenie
 
Avatar djerba
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 681
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Hej dziewczyny..

Nie wiem jak niektóre z Was dają radę, ale ja, a bynajmniej mój organizm nie jest gotowy na bycie matką w 100%... Moje myśli biorą się stąd, bo już od ponad tygodnia mam zawroty głowy...Czuję się jakbym wypiła sobie co nieco...
Często mam problem ze zmianą pozycji..nawet wtedy gdy zniżam się do małej do wózka, to wstając wykręca mnie..
Podejrzewam, że to przez zmęczenie, bycie z małą 24h/dobę...ale kurde, nie stać mojego organizmu na więcej? Eh..mam dość...bo co dopiero będzie później..
Podziwam Was babeczki naprawdę...
__________________
....When was d last time u did somethin for d first time?...
djerba jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:17.