Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-01-14, 17:25   #31
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Sunny20 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie mi proszę z tym składem:

Składniki INCI: Lavender Water, Gliceryn, Panthenol, Allantoina,Lavender Oil, Vinegar, Peg-40 Hydrogenated Oil, Honey, Tinctura Lavandulae, C.I.42090+C.I.45190, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone.

To płyn do twarzy Fitomedu. Czy to możliwe, żeby w składzie był gdzieś ukryty alkohol? Zaczęłam się nad tym zastanawiać po tym jak dostałam od Fitomedu książkę z przepisami jak zrobić domowe kosmetyki i w niej wszystkie lotiony do twarzy są na bazie nalewek alkoholowych. A na opakowaniu tego płynu też jest informacja, że składniki aktywne to min. nalewka z kwiatu lawendy. Co o tym myślicie? Ja jestem laikiem jeśli chodzi o składy, na razie tylko pilnie czytam Wasze posty i staram się zapamiętać chociaż trochę
Tinctura Lavandulae to właśnie nalewka lawendowa.

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
maseczka nawilżająca:
Skład: Aqua, Glycerin, Alcohol, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Hydrogenated Decyl Olive Esters, Shea Butter, Polyacrylamide, Glyceryl Polyacrylate, Allantoin, C13-14 Isoparaffin, Imperata Cylindrica, Laureth-7, Wheat Germ Protein, PEG-8, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Limonene, Hexyl Cinnamal, Hydroxysohexyl-3-Cyclohexebe Carboxaldehyde, Citronellol, Linalool, Geraniol.
Zawiera alkohol (dzięki niemu może się dobrze wchłaniać, ale wrażliwą czy naczynkową cerę może podrażnić); substancje nawilżające i natłuszczające np. glicerynę i masło shea; polyacrylamide* (dopuszczalny w małych ilościach, a to oznacza, że składników występujących po nim [allantoina, jakaś egzotyczna trawa, proteiny pszenicy, hialuronian sodu] jest jeszcze mniej.
Wolałabym się posmarować masłem shea i uniknąć konserwantów, substancji zapachowych etc.
Gdyby mnie nie zapychało

*0,1 mg/kg w produktach pielęgnacyjnych długotrwałego oddziaływania i na poziomie 0,5 mg/kg w innych produktach kosmetycznych

Cytat:
maseczka oczyszczająca:
Skład: Aqua, Kaolin, Alcohol denat., glycerin, bentonite, magnesium aluminum silicate, polysorbate 20, polysorbate 80, silica, corn starch/acrylamide/sodium acrylate copolymer, sodium citrate, methylparaben, xanthan gum, butylene glycol, parfum, tetrasodium edta, citric acid, propylene glycol, cymbopogon schoenanthus extract, phenoxyethanol, glycine soja exctract, helianthus annuus seed extract, melia azadirachta seed extract, vitis vinifera seed exctract, diazolidinyl urea, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben
Może oczyszczać, normalizować, ale także wysuszać i podrażniać (ściągające właściwości glinki, alkohol, dużo środków zapachowych i konserwantów, ekstrakt z trawy cytrynowej).

Dopisz, proszę, nazwy i producentów.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2007-01-14 o 17:49
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-15, 20:26   #32
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Tinctura Lavandulae to właśnie nalewka lawendowa.
Niepokoiła mnie ta nazwa właśnie . Szkoda, bo tak fajnie płyn się zapowiadał. Trzeba będzie ograniczyć jego używanie. A swoją drogą Wasza wiedza jest godna podziwu .
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-16, 10:32   #33
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ja też podziwiam Dziewczyny, które mają rozeznanie w procesach technologicznych. Chciałabym mieć jakąś wiedzę, ale niestety ze mnie kompletny matoł chemiczny.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-16, 15:31   #34
Moniak19
Raczkowanie
 
Avatar Moniak19
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 203
Skład Różanej wody z oriflame...:]...

Czy ten skład jest ok dla cery naczynkowej skłonnej do zaczerwienienia i do tego jeszcze skłonnej do trądziku??

skład;aqua (water), peg-40 hydrogenated castor oil, glycerin, phenoxyethanol, propylene glycol, parfum (fragrance), panthenol, benzophenone-4, sodium citrate, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, rosa canina (fruit extract), sodium hyaluronate, ci 17200 (red 33).
__________________
Jeśli zapomnisz, że jestem. Pamiętaj że byłam.

Ty...to tylko cały mój Świat.
Moniak19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-16, 15:51   #35
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Skład Różanej wody z oriflame...:]...

Cytat:
Napisane przez Moniak19 Pokaż wiadomość
Czy ten skład jest ok dla cery naczynkowej skłonnej do zaczerwienienia i do tego jeszcze skłonnej do trądziku??

skład;aqua (water), peg-40 hydrogenated castor oil, glycerin, phenoxyethanol, propylene glycol, parfum (fragrance), panthenol, benzophenone-4, sodium citrate, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, rosa canina (fruit extract), sodium hyaluronate, ci 17200 (red 33).
to mogą być potencjalne zapychacze. phenoxyethanol to konserwant, powinno go być max. 1%, wg Łuskiewnika to znany alergen. alkoholu nie ma, naczynkom szkodzić nie powinno. pantenol działa łagodząco. róża jest cennym źródłem wit. C, korzystnej dla cery naczynkowej, ale tego ekstraktu to tu nie ma za wiele. wg mnie z tej wody najbardziej zadowolone będą posiadaczki cery suchej.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!

Edytowane przez justa79
Czas edycji: 2007-01-16 o 19:13
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-16, 16:10   #36
Moniak19
Raczkowanie
 
Avatar Moniak19
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 203
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dzieki wielkie...szukam dalej moze w koncu cos znajde dla mojej cery...znasz moze jakis fajny tonik do tego typu skóry??
__________________
Jeśli zapomnisz, że jestem. Pamiętaj że byłam.

Ty...to tylko cały mój Świat.
Moniak19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-16, 16:40   #37
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Hydrolat różany z mazideł http://mazidla.com/index.php?option=...d=12&Itemid=27 mi naprzykład świetnie służy tzn nie podrażnia, skóra bez czerwonych plam i podrażnionych naczynek podczas stosowania tego hydrolatu. Tak naprawdę nie wiem czy ma jakieś działanie długofalowe, wspomagające walkę z naczynkami ale doraźnie sprawdza się bardzo dobrze
arba jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-16, 17:04   #38
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Iwostin, krem półtłusty

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Iwonicz Aqua, Polyglyceryl-3, Diisostearate, Cyclomethicone, Glycerin, Aluminum/Magnesium Hydroxide Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Vitis Vinifera Oil, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Chloride, Magnesium Sulfate, Propylene Glycol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Disodium EDTA, Retinyl Palmitate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid

Powiedzcie, co mnie tak upiornie szczypie w oczy? Dodam, że nie smaruje okolic oczu (najblizej oczu krem nakładam na czoło, skronie i policzki) A drażni tak bardzo że czasem muszę go aż zmyć tonikiem
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-16, 19:51   #39
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

ja chciałabym zapytać o zapychacze w tej maseczce i w ogóle czy jakiś sensowny ten skład:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=748

aqua, carbomer, propylene glycol, PEG-40 hydrogenated castor oil, panthenol, bytelene glycol (and) aloe aloe barbadensis leaf extract, camellia sinensis leaf exstract, triethanolamine, methyldibromo glutaronitrille (and) phenoxyethanol, parfum


ślicznie proszę
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-16, 22:28   #40
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Iwostin, krem półtłusty

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Iwonicz Aqua, Polyglyceryl-3, Diisostearate, Cyclomethicone, Glycerin, Aluminum/Magnesium Hydroxide Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Vitis Vinifera Oil, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Chloride, Magnesium Sulfate, Propylene Glycol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Disodium EDTA, Retinyl Palmitate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid

Powiedzcie, co mnie tak upiornie szczypie w oczy? Dodam, że nie smaruje okolic oczu (najblizej oczu krem nakładam na czoło, skronie i policzki) A drażni tak bardzo że czasem muszę go aż zmyć tonikiem
Pakosta, miałam identyczny problem z tym kremem - okropnie mnie szczypał. Potem kupiłam jeszcze wodę z Iwostinu i znów ten sam problem. Historia powtórzyła się kiedy uzywałam kremu tłustego na noc oraz toniku.
Ośmielę się twierdzić, że taka jest Twoja reakcja na wodę z Iwonicza, bogatą w siarczany, co nie wszystkim pasuje. Jest to chyba najbardziej specyficzna z dostępnych wód termalnych, raczej dla cer tłustych/mieszanych - taka jest specyfika tej wody. Będąc zresztą w sanatorium w Iwoniczu potwierdził mi to jeden z lekarzy z uzdrowiska. Iwonicz jest polecany cerom wrazliwym/alergicznym, ale nie tym, ktore sa wrazliwe na samą iwonicką wodę.

W skłądzie kremu nie ma nic niepokojącego - poza wodą z Iwonicza.

Cytat:
Napisane przez rzęsa Pokaż wiadomość
ja chciałabym zapytać o zapychacze w tej maseczce i w ogóle czy jakiś sensowny ten skład:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=748

aqua, carbomer, propylene glycol, PEG-40 hydrogenated castor oil, panthenol, bytelene glycol (and) aloe aloe barbadensis leaf extract, camellia sinensis leaf exstract, triethanolamine, methyldibromo glutaronitrille (and) phenoxyethanol, parfum


ślicznie proszę
Rzęsa, niezbyt mi się podoba. Patrząc od początku składu:

Carbomer - zagęszczacz

Propylene glycol - rozpuszczalnik, podejrzewany o szereg nieporządanych działań: podraznienia, alergie, pękające naczynka aż do twierdzeń o działania kancerogenne -to ostatnie wg Różanskiego]. Pewne jest jedno - unikac tych kosmetków,w których widnieje na poczatku składu i w zasadzie już chociazby z tego powodu maseczka wg mnie odpada.

PEG40 Hydrogenated Castrol Oil - emulgator, zmiękczacz i detergent. Może powodować powstawanie ropnych wyprysków, jeśłi ktoś ma trądzik.

Butylene glycol - humektant, ma działąnie łagodzące - bardzo bezpieczny skłądnik, raczje nie powoduje podraznien

Potem mamy wyciąg z liści aloesu oraz wyciąg z lisci herbaty. Dalej juz tylko triethanolamine - regulator ph, potem dwa konserwanty i zapaszek

Producent podaje, ze jest tu jeszcze wyciag z pestek winogron i olejek z avokado - ja tego nie widzę. Moze ktos jeszcze raz przejrzy sklad, ja juz ślepnę na starość
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-17, 06:35   #41
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

ojej, dzięki!

no to muszę szukać czegoś innego, bo na gwałt mi pootrzebna maseczka nawilżająca !
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-17, 06:38   #42
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez rzęsa Pokaż wiadomość
ojej, dzięki!

no to muszę szukać czegoś innego, bo na gwałt mi pootrzebna maseczka nawilżająca !
Od siebie polecam maseczke nawilżająco-kojącą z Avene albo maskę Hydraphase LRP, sprzedawana w saszetkach.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-17, 08:06   #43
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dzięki, wypróbuję

EDIT: no jednak nie wypróbuję, obie mają w składzie parafinum liqidum (czy jak to się pisze - a to wybitnie mi szkodzi
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-17, 09:17   #44
sommerfugl
Raczkowanie
 
Avatar sommerfugl
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z daleka :-)
Wiadomości: 61
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam was kochane
Prosze was o udzielenie mi odpowiedzi.

Jaka jest roznica miedzy kwasem glikolowy a kwas salicylowym.?


Obecnie stosuja kuracje kwasem glikolowym 15%, i witamine A 0,025%.

Ale bym chciala wyprobowac La Roche Posay, Effaclar Kalbo Avene, Diacneal.Czy te produkty by byly silniejsze od moich?
sommerfugl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-17, 10:05   #45
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez sommerfugl Pokaż wiadomość
Witam was kochane
Prosze was o udzielenie mi odpowiedzi.

Jaka jest roznica miedzy kwasem glikolowy a kwas salicylowym.?


Obecnie stosuja kuracje kwasem glikolowym 15%, i witamine A 0,025%.

Ale bym chciala wyprobowac La Roche Posay, Effaclar Kalbo Avene, Diacneal.Czy te produkty by byly silniejsze od moich?
To pytanie troche nie do tego watku, co wiecej caaaała biochemia jest o roznicach pomiedzy kwasami i poszczególnymi preparatami - wyszukiwarka na pewno by coś podpowiedziała.

Lektura na najbliższe dni:

Vademecum - lektura obowiązkowa:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=99094

Wątek o diacnealu:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=99094

Wątek o Effaclarze:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=145048


W tym wątku wpisujeny składy kosmetykow, kotre chcialybysmy poddac analizie - prosze o zadawanie kolejnych pytan juz w wątkach "tematycznych", ewentualnie, w razie wiekszych watpliwosci PW
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-17, 10:23   #46
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez sommerfugl Pokaż wiadomość
Jaka jest roznica miedzy kwasem glikolowy a kwas salicylowym.?


Obecnie stosuja kuracje kwasem glikolowym 15%, i witamine A 0,025%.

Ale bym chciala wyprobowac La Roche Posay, Effaclar Kalbo Avene, Diacneal.Czy te produkty by byly silniejsze od moich?
kwas glikolowy - AHA:
http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha_1.php
kwas salicylowy - BHA:
http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha_2.php
porównanie:
http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha_3.php

Effaclar K zawiera 1,5% LHA (pochodnej kwasu salicylowego), preparat b. łagodny.
Diacneal - 6% AHA (a więc mniej niż Twój preparat) i 1% retinaldehydu (forma wit. A - nie wiem, jaką formę wit. A zawiera Twój preparat, więc trudno porównywać, jeśli retinoidy, to Twój będzie silniejszy).
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-17, 10:25   #47
sommerfugl
Raczkowanie
 
Avatar sommerfugl
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z daleka :-)
Wiadomości: 61
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Przepraszam za nieodpowiednie umieszczenie mojego pytania, i dziekuje za odpowiedz.
sommerfugl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-18, 18:38   #48
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witam
czy moge prosic o rozszyfrownie 3 skladow :

podklad lavera -
wyciąg z płatków róż*, oliwka z oliwek*, roślinna gliceryna, roślinny olejek glicerynowy, squalan, trójglicerydy (roślinna mieszanka olejków), estry kwasu glicerynowego, olejek kokosowy, lecytyna, olejek jojoba*, olejek migdałowy*, Glucose Glutamate, żel z aloesu*, masło shea, ksantan, wit. E, hydrolat kwiatów lawendy*, hydrolat melisy*, sterole roślinne, wit. C, mieszanka olejków eterycznych. (+/- dwutlenek tytanu, tlenki żelaza)

krem tonujacy lavery -
Składniki: żel z aloesu*, roślinna gliceryna, oliwka z oliwek*, roślinny olejek glicerynowy, squalan, estry kwasu glicerynowego, olejek kokosowy, trójglicerydy (roślinna mieszanka olejków), lecytyna, olejek z dzikiej róży*, Glucose Glutamate, ksantan, masło shorea, olejek jojoba*, wit. E, sterole roślinne, masło shea, kwasy hialurynowe, hydrolat kwiatu pomarańczy*, hydrolat mirtu*, wit. C, mieszanka olejków eterycznych. (+/- dwutlenek tytanu, tlenki żelaza)
(fakt ze jest po polsku ale prosze o inf czy posiada zapychacze i inne srednio przychylne skladniki)

oraz krem tonujacy hauschka :
Skład: Aqua, Olea Europaea, Alcohol, Anthyllis Vulneraria, Hamamelis Virginiana, Lecithin, Cera Flava, Parfum, Citral*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Citronellol*, Limonene*, Geraniol*, Benzyl Salicylate*, Coumarin*, Eugenol*, Benzyl Alcohol*, Evernia Prunastri*, Cetearyl Alcohol, Algin, Arachis Hypogaea, CI 75810, CI 77491, CI 77492, CI 77499.


mam nadzieje ze nie za duzo...bede ogromnie wdzieczna na informacje...musze kupic sobie podklad ktory nie bedzie szkodzic mojej skorze,a zapycha mnie nawet Rhea wiec zanim wydam kolejna dosc spora kwote chcialabym sie upewnic co do tych skladow...

pozdrowionka

Edytowane przez zuzaankaaa
Czas edycji: 2007-01-19 o 12:39
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-18, 21:19   #49
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez zuzaankaaa Pokaż wiadomość

podklad lavera -
wyciąg z płatków róż*, oliwka z oliwek*, roślinna gliceryna, roślinny olejek glicerynowy, squalan, trójglicerydy (roślinna mieszanka olejków), estry kwasu glicerynowego, olejek kokosowy, lecytyna, olejek jojoba*, olejek migdałowy*, Glucose Glutamate, żel z aloesu*, masło shea, ksantan, wit. E, hydrolat kwiatów lawendy*, hydrolat melisy*, sterole roślinne, wit. C, mieszanka olejków eterycznych. (+/- dwutlenek tytanu, tlenki żelaza)
Hmm....mnie by to zapchało na 100% - już za same trójglicerydy podziękuje. Na zielono zaznaczyłam oleje roślinne - oleje zapychają rzadko, ale jednak zdarza sie. Mnie np. zapycha jojoba okrutnie;(

Cytat:
Napisane przez zuzaankaaa Pokaż wiadomość
krem tonujacy lavery -
Składniki: żel z aloesu*, roślinna gliceryna, oliwka z oliwek*, roślinny olejek glicerynowy, squalan, estry kwasu glicerynowego, olejek kokosowy, trójglicerydy (roślinna mieszanka olejków), lecytyna, olejek z dzikiej róży*, Glucose Glutamate, ksantan, masło shorea, olejek jojoba*, wit. E, sterole roślinne, masło shea, kwasy hialurynowe, hydrolat kwiatu pomarańczy*, hydrolat mirtu*, wit. C, mieszanka olejków eterycznych. (+/- dwutlenek tytanu, tlenki żelaza)
(fakt ze jest po polsku ale prosze o inf czy posiada zapychacze i inne srednio przychylne skladniki)
Cytat:
Napisane przez zuzaankaaa Pokaż wiadomość
oraz hauschka :
Skład: Aqua, Olea Europaea, Alcohol, Anthyllis Vulneraria, Hamamelis Virginiana, Lecithin, Cera Flava, Parfum, Citral*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Citronellol*, Limonene*, Geraniol*, Benzyl Salicylate*, Coumarin*, Eugenol*, Benzyl Alcohol*, Evernia Prunastri*, Cetearyl Alcohol, Algin, Arachis Hypogaea, CI 75810, CI 77491, CI 77492, CI 77499.
pozdrowionka
Tutaj zapychac moze jedynie lecytyna i wosk pszczeli [cera flava], chyba ze nie tolerujesz olejów, no z oliwek.

Wyciągi:
olea europaea - oliwka
anthylis vulneraria - przelot pospolity
hammamelis virginiana - oczar wirginijski

Ogólnie wygląda bardzo ciekawie - zawiera farnesol -substancja aktywna o działaniu nawilżającym i wygładzającym zmarszczki. Co to za produkt?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-18, 21:28   #50
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V a doradzisz mi coś o podonym składzie do kremu półtłustego z Iwostinu bez tej piekielnej wody? I jakby jeszcze cena podobna była... Albo wydajność dobra

A wracając do samego składu - krem ten działa na mnie tak, że poza zupełnym zlikwidowaniem suchych skórek (super!) pomaga mi w leczeniu ewentualnych krostek i pryszczyków (których na szczeście jest niewiele) - posmaruję sobie te nieco"zapalone" miejsca na noc i rano jest dużo lepiej! Żaden inny krem tak na mnie nie działał, czy wiesz może który składnik odpowiada za tę magię? Poszukałabym go w innych kremach
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-18, 22:15   #51
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
L_V a doradzisz mi coś o podonym składzie do kremu półtłustego z Iwostinu bez tej piekielnej wody? I jakby jeszcze cena podobna była... Albo wydajność dobra

A wracając do samego składu - krem ten działa na mnie tak, że poza zupełnym zlikwidowaniem suchych skórek (super!) pomaga mi w leczeniu ewentualnych krostek i pryszczyków (których na szczeście jest niewiele) - posmaruję sobie te nieco"zapalone" miejsca na noc i rano jest dużo lepiej! Żaden inny krem tak na mnie nie działał, czy wiesz może który składnik odpowiada za tę magię? Poszukałabym go w innych kremach
Hmmm...po pierwsze - nie pamietam ile kosztuje Iwostin - robilam podejscie do tej firmy 3 lata temu i potym jak dostalam uczulenia - odstawilam wszystko i niestety juz nie wracam. Lubię tylko tonik łagodzący z Iwostinu, ktory akurat krzywdy mi nie robi.

W zasadzie nie potrafie wskazac konkretnego skladnika odpowiedzialnego za osuszanie ktostek. Poza standardowymi nawilzaczami i emolientami krem zawiera olej z pestek winogron - moze rozejrzyj sie za tymże olejem w specjalistycznych sklepach. To popularny olej bazowy wykorzystywany do produkcji innych mieszanek - trzeba by bylo sprawdzic czy jest np. w mazidłach.
Ale wiesz.....wydaje mi sie, ze to mogą byc właśnie te anytbakteryjne wlasciwosci wody z Iwonicza - dlatego leczą sie tam chorzy np. na różne odmiany łojotoku czy łuszczyce....

Jesli chodzi o mnie, to teraz uzywam Hydraphase Riche od LRP. Stosuje kuracje retinoidowa, a ten krem doskonale nawilza mi skore, ktora jest w chwili obecnej troche bardziej wymagajaca i nie zapycha. Kosztuje chyba ok 45-50zl, w zaleznosci od apteki. Jest bardzo wydajny.

Lubilam tez Hydrance Optimale Riche Avene, ale ten jest drozszy, chyba ok 60zl. No i jest jeszcze Physiogel firmz Stiefel- baaaardzo prosty skladowo nawilzający kremik, koszt ok 37-40zl.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-19, 12:34   #52
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
witam
L_V dziekuje ci bardzo za swietny opis
ten produkt o ktory pytalas to fluid/krem hauschka tonujacy.

mam jeszcze tylko prosbe co do rozszyfrowania 3 skladow :

krem lavera:
wyciąg z nagietka*, olejek palmowy, olejek sojowy*, roślinny olejek glicerynowy, roślinna gliceryna, naturalny czynnik nawilżający, olejek kokosowy, squalan (z oliwy z oliwek), masło z pestek mango, olejek z babassu (specjalnego gatunku orzecha kokosowego), olejek z awokado*, oliwa z oliwek*, estry kwasu glicerynowego, masło shea*, lecytyna, wit. E, wyciąg z brzoskwini*, wyciąg z moreli*, olejek z nagietka*, hydrolat oczaru wirginijskiego*, hydrolat melisy*, ksantan, sterole roślinne, trójglicerydy (mieszanka olejków roślinnych), wit. C, mieszanka olejków eterycznych.

podklad hauschka:
Aqua, Alcohol, Anthyllis Vulneraria, Daucus Carota, Macadamia Ternifolia, Persea Gratissima, Buxus Chinensis, Glycerin, Althaea Officinalis, Cetearyl Alcohol, Hamamelis Virginiana, Prunus Armeniaca, Butyrospermum Parkii, Rosa Gallica, Cera Flava, Parfum, Limonene*, Linalool*, Citronellol*, Geraniol*, Coumarin*, Citral*, Benzyl Benzoate*, Eugenol*, Farnesol*, Evernia Prunastri*, Bentonite, Xanthan Gum, Sodium Cetearyl Sulfate, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891, CI 77007.

krem weleda:
Water (Aqua), Jojoba (Buxus Chinensis) Oil, Alcohol, Glycerin, Glyceryl Linoleate, Hydrolyzed Beeswax, Magnesium Aluminum Silicate, Calendula (Calendula Officinalis) Extract, Witch Hazel (Hamamelis Virginiana) Distillate, Orris (Iris Germanica) Root Extract, Xanthan Gum, Sodium Beeswax, Fragrance (Parfum)*.

dziekuje za pomoc

aha jeszcze jedno pytanie : producent hauschka zaleca zmieszac tonujacy fluid ( jego sklad podawalam wczesniej - 5 postow wyzej ) z jakims innym kremem. ja chcialam to zrobic z kremem weleda, wiec jak myslicie czy te skladniki nie beda sie wykluczac??
buziaki

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-01-19 o 22:06 Powód: post pod postem
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-19, 21:54   #53
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Uprzejmie proszę o wzięcie pod lupę składu kremu Iwostin "intensywny krem nawilżający o przedłużonym działaniu SPF 20"
aqua, iwonicz aqua, ethylhexyl metholyglucose distearate, butyl methoxycinnamate, ethoxydiglycol polyglyceryl-3, methibenzoylmathane, caprylic/capric triglyceride, isopropyl palimtate, aluminum starch octenylsuccinate, glycerin, paraffinum liquidum, 4-methyldibenzylidiene camphor, glyceryl stearate, cetyl alcohol, sodium acrylate/acrylodimethyltaurate copolymer, isohexadecene, polysorbate-80, soybean protein: oxido reductases, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, disodium EDTA, PEG-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid, parfum

Właśnie wykonałam mozolną pracę szukania w słowniku po kolei i wielu rzeczy tam nie znalazłam. Parę literówek udało mi się samej odkryć ale niestety na tym moja wiedza chemiczna się kończy
Wiem oczywiście że takie filtry to żadne filtry Na razie jednak jestem zmuszona poprzestać na tym co mam
poonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-19, 22:17   #54
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez zuzaankaaa Pokaż wiadomość

krem lavera:
wyciąg z nagietka*, olejek palmowy, olejek sojowy*, roślinny olejek glicerynowy, roślinna gliceryna, naturalny czynnik nawilżający, olejek kokosowy, squalan (z oliwy z oliwek), masło z pestek mango, olejek z babassu (specjalnego gatunku orzecha kokosowego), olejek z awokado*, oliwa z oliwek*, estry kwasu glicerynowego, masło shea*, lecytyna, wit. E, wyciąg z brzoskwini*, wyciąg z moreli*, olejek z nagietka*, hydrolat oczaru wirginijskiego*, hydrolat melisy*, ksantan, sterole roślinne, trójglicerydy (mieszanka olejków roślinnych), wit. C, mieszanka olejków eterycznych.
Jeśli nie zapychają Cię oleje ani masło shea, to ten kremik jest jak najbardziej w porządku. Wszystkiem skłądniki są wartościowe i mają wspaniały wpływ na skórę [zwłaszcza NMF, skwalen, masło z mango, olej z awokado], ale krem wygląda na bardzo treściwy. Zdecydowanie dla cer suchych.

Cytat:
Napisane przez zuzaankaaa Pokaż wiadomość
podklad hauschka:
Aqua, Alcohol, Anthyllis Vulneraria, Daucus Carota, Macadamia Ternifolia, Persea Gratissima, Buxus Chinensis, Glycerin, Althaea Officinalis, Cetearyl Alcohol, Hamamelis Virginiana, Prunus Armeniaca, Butyrospermum Parkii, Rosa Gallica, Cera Flava, Parfum, Limonene*, Linalool*, Citronellol*, Geraniol*, Coumarin*, Citral*, Benzyl Benzoate*, Eugenol*, Farnesol*, Evernia Prunastri*, Bentonite, Xanthan Gum, Sodium Cetearyl Sulfate, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891, CI 77007.
Nie podoba mi sie tu jedynie ten alkohol tak wysoko w składzie. Poza tym to samo zastrzezenie,ktore napisaklam w przypadku Lavery - podkłąd zawiera naturalne oleje i gliceryne oraz wosk pszczeli, co moze niektórych zapychac. Wygląda na kompatybilny z filtrami.


Cytat:
Napisane przez zuzaankaaa Pokaż wiadomość
krem weleda:
Water (Aqua), Jojoba (Buxus Chinensis) Oil, Alcohol, Glycerin, Glyceryl Linoleate, Hydrolyzed Beeswax, Magnesium Aluminum Silicate, Calendula (Calendula Officinalis) Extract, Witch Hazel (Hamamelis Virginiana) Distillate, Orris (Iris Germanica) Root Extract, Xanthan Gum, Sodium Beeswax, Fragrance (Parfum)*.
Zastrzezenie tylko do alkoholu - który to krem dokładnie? DOdatkowo na czarno zaznaczlam potencjalne zapychacze. Weledy sa bardzo chwalone na forum, dziwi mnie troche ten alkohol w składzie


Cytat:
Napisane przez zuzaankaaa Pokaż wiadomość
aha jeszcze jedno pytanie : producent hauschka zaleca zmieszac tonujacy fluid ( jego sklad podawalam wczesniej - 5 postow wyzej ) z jakims innym kremem. ja chcialam to zrobic z kremem weleda, wiec jak myslicie czy te skladniki nie beda sie wykluczac??
buziaki
Nie powinny sie "pogryźć" - ale oba sa na alkoholu wiec trzeba uwazac na podraznienia. nie widze tu zakazanych połączen
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-19, 22:25   #55
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V naprawde strasznie ci dziekuje
ten krem weledy to nawilzajacy, nie z irysem wlasnie bez olejku migdalowego bo ten mnie zapycha...
dzieki twoim radom chyba kupie sobie welede i bede mieszac ja z tym fluidem hauschka...oby mnie nie zapchalo...
jeszcze raz wielkie dzieki i dobrej nocki zycze
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-20, 08:23   #56
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez poonia Pokaż wiadomość
Uprzejmie proszę o wzięcie pod lupę składu kremu Iwostin "intensywny krem nawilżający o przedłużonym działaniu SPF 20"
aqua, iwonicz aqua, ethylhexyl metholyglucose distearate, butyl methoxycinnamate, ethoxydiglycol polyglyceryl-3, methibenzoylmathane, caprylic/capric triglyceride, isopropyl palimtate, aluminum starch octenylsuccinate, glycerin, paraffinum liquidum, 4-methyldibenzylidiene camphor, glyceryl stearate, cetyl alcohol, sodium acrylate/acrylodimethyltaurate copolymer, isohexadecene, polysorbate-80, soybean protein: oxido reductases, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, disodium EDTA, PEG-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid, parfum

Idąc od pocztku skłądu mamy:

wodę oaz wodę z Iwonicza, potem napisałaś: ethylhexyl metholyglucose distearate.... czy chodziło ci o Ethylhexyl Methoxycinnamate oraz Methylglucose Distearate ? Bo jesli tak, to w takim razie ten pierwszy skladnik to fitr anty UVB a ten drugi to emulgator.
Dalej mamy kolejny filtr -
butyl methoxycinnamate.

szczerze mowiac, mam problemy z odczytaniem reszty skłądu - wydaj emi sie, ze zle postawilas przecinki pomiedzy poszczegolnymi nazwami chemicznymi. Weźmy np.ethoxydiglycol polyglyceryl-3. Ni ema takiego czegoś...ale jest z kolei ethoxydiglycol oraz polyglyceryl-3. Pierwszy jest humektantem a drugi emulgatorem...

Dalej są trójglicerydy - nawilżacze i eulgatory, moga zapchac. Zreszta, potencjalne zapychacze zaznaczylam wksladzie na czarno.

Tak ogólnie to średnio podoba mi się tem krem - znalazłam tam dwa skłądniki, ktore wg raportu amerykanskiej FDA powiny byc uzywane najrzadziej jak sie da i w jak najmniejszych ilosciach, ze wzgledu na ich skłonności do powodowania podraznien . a Amerykanie wszytskie takie skłądniki klasyfikuja jako potencjlanie kancerogenne [okaze sie za 15 lat], sa to: aluminum starch octenylsuccinate oraz acrylate/acrylodimethyltaurate copolymer. Ani ten krem nie zawiera porządnych filtrów, a nawilżacze są o wiele lepsze, bez tych dziwact w skladzie. Jestem na nie.


L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-20, 09:17   #57
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziękuję, L_V! Skład skopiowałam z KWC, nie chciało mi się przepisywać ręcznie, choć teraz żałuję Na KWC często zdarzają się takie literówki i źle wstawione przecinki co mi, jako laikowi, całkowicie przekreśla możliwość własnoręcznego sprawdzenia w słowniku
Tyle zła w takim kremie? Szkoda bo dobrze mi się go używa..
poonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-20, 22:12   #58
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez poonia Pokaż wiadomość
Dziękuję, L_V! Skład skopiowałam z KWC, nie chciało mi się przepisywać ręcznie, choć teraz żałuję Na KWC często zdarzają się takie literówki i źle wstawione przecinki co mi, jako laikowi, całkowicie przekreśla możliwość własnoręcznego sprawdzenia w słowniku
Tyle zła w takim kremie? Szkoda bo dobrze mi się go używa..
Nie, pooniu, krem nie jest "zły" - ja juz mam wypaczony pogląd na te sprawy Ale wydaje mi sie, ze Iwostin ma lepsze kremy...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-20, 22:20   #59
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

No ja w każdym razie mam zamiar słuchać się mądrzejszych od siebie
I dokształcam się w takim wymiarze, że mąż już boi się zaglądać co robię przy kompie, bo wie, że i tak zobaczy otwarte na raz forum, słownik składników i skład z KWC
poonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-20, 22:43   #60
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Zastrzezenie tylko do alkoholu - który to krem dokładnie? DOdatkowo na czarno zaznaczlam potencjalne zapychacze. Weledy sa bardzo chwalone na forum, dziwi mnie troche ten alkohol w składzie
Cytuję za Contax:
"Alkohol w kosmetykach naturalnych to normalka, bo to naturalny konserwant. Zawarte w skladzie wyciagi roslinne i olejki skutecznie alkohol neutralizuja. I w tych kremach denat nie piecze i nie podraznia przynajmniej mojej skory."
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=262

Osobiście potwierdzam, mi irysy też nie drażnią skóry (za to drażnią nos, bo zapach mnie trochę denerwuje, ale wobec dobrego działania - przeboleję).
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:01.