DRGANIE OKA (???) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-19, 09:41   #1
FEMME*BANALE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 343

DRGANIE OKA (???)


<font color=green> [b] Dziewczeta, a moze Wy cos wiecie na ten temat???
Od paru dni czuje jak mi drga oko (nie powieka, ale wlasnie galka oczna tak w zewnetrznym, dolnym kaciku...)
Dzisiaj to drganie bardzo sie nasililo, zaczelam szukac w necie czegos na ten temat, by wyjasnic co to moze byc, zarejestrowalam sie w serwisie oko.info...
i pewnie tez tam zadam na forum to pytanie, ale pytam takze Was, moze spotkalyscie sie z czyms takim???
Bo ja nie mam pojecia co to moze byc i z czego wyniklo?
Hmmm... Jak cokolwiek wiecie - piszcie!
FEMME*BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-19, 09:47   #2
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Re: DRGANIE OKA (???)

Femme, to może być z przemęczenia oka. Jeśli spedzasz duzo czasu przed komputerem, telewizorem, albo długo wysilasz oko, to może zacząć ono buntować się w taki sposób. Ja miałam kiedyś coś odobnego, ale na drugi dzień przeszło, jak dałam odpocząć oczom. Może to jest jakaś rada?
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-19, 09:54   #3
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Re: DRGANIE OKA (???)

mam to często..to przemęczenie oczka..za dużo bywasz na Wizażu
Femme oczka Twoje muszą odpocząć może zrób jakieś kompresiki kojące...
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-19, 10:00   #4
FEMME*BANALE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 343
Re: DRGANIE OKA (???)

<font color=green> [b] Ufff...
No to sie ciesze ze to tylko przemeczenie oka... Hehe!
Zastanowilo mnie to, bo jakos do tej pory nigdy mi sie to nie przydazylo...
Zadzwonilam do mamy, ona mowi, ze to moze byc tez brak magnezu, ktory pozera z organizmu stres, kawa...
Rzeczywiscie ostatnio duzo tego stresu w moim zyciu, kawy dzis wypilam dwie i to mocne, espresso, od rana przed komputerkiem...
A potem sie dziwie ze mi oko drga!!!
FEMME*BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-19, 10:41   #5
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: DRGANIE OKA (???)

Hej.
Podzielam zdaniem Twojej mamy, właśnie poprzez drgania powieki, oka najczęściej objawia się brak magnezu w organiźmie. U mnie jest tak najczęściej w trakcie sesji, czyli jak wypijam tak. ok. 3 kaw dziennie. Najlepszy sposób to ograniczenie picia kawy, do jednej dziennie lub jednej co dwa dni, łykanie tabletek z magnezem lub bardziej kaloryczne jedzenie czekolady no i odpoczynek.
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-19, 10:46   #6
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
Re: DRGANIE OKA (???)

FEMME*BANALE napisał(a):
> Zadzwonilam do mamy, ona mowi, ze to moze byc tez brak magnezu, ktory pozera z organizmu stres, kawa...
> Rzeczywiscie ostatnio duzo tego stresu w moim zyciu, kawy dzis wypilam dwie i to mocne, espresso, od rana przed komputerkiem...
> A potem sie dziwie ze mi oko drga!!!

Mama ma rację, stres, kawa i niedobór magnezu jak nic Kup sobie Magnez- dobry jest MagneB6-najlepiej się wchłania, ale z tego co pamiętam nie mieszkasz w Polsce, więc może go nie być

__________________
Moje życie ->http://www.wiktor.lukasiewicz.net.pl/

http://www.v10.pl

Narodowa strona Polaków-> http://www.narzekalnia.pl

Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-19, 18:18   #7
Martiq:)
Zadomowienie
 
Avatar Martiq:)
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1 453
Re: DRGANIE OKA (???)

oj tez to czasem mam, strasznie dziwne uczucie!! i dziwnie się czuję jak z kimś rozmawiam i nagle czuje ze moja powieka zaczyna "skakać" heheh. tez słyszałam ze to brak magnezu. w kazdym razie to napewno nic groźnego . pzdr
__________________
Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,
bo wszystko stanie się niezrozumiałe...
Martiq:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-01-19, 19:10   #8
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Re: DRGANIE OKA (???)

mnie coś takiego męczyło kiedyś przez miesiąc,do tego drgała mi dolna powieka,było to widoczne i każdy zwracał mi na to uwagę w końcu poczłam do okulisty,pani doktor zmierzyła mi ciśnienie w gałce ocznej i takie tam bzdety po czym oświadczyła że to na tle nerwowym i kazała pić melise nie dostosowałam sie do tego a oczko przestało drgać samo i do dziś mam spokój.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-19, 19:57   #9
FEMME*BANALE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 343
Re: DRGANIE OKA (???)

<font color=green> [b] A oko jak drgalo tak drga... :/
Hmmm... Magnest zazyty - 2 tabletki, czekolada zjedzona - ha, to akurat bylo przyjemne , bowiem w czekoladzie poklady magnesu zalegaja - a dobrze, dobrze, to przez to taka dobra na stres - no prosze, wszystko ma swoja przyczyne...
No, a wiecie gdzie jeszcze znajduje sie magnez? Ja wiem, ze w orzechach i czekoladzie. Cos mi sie w pamieci szweda, ze chyba tez w rybach i owocach morza... Wiecie gdzie na 100 % ???
FEMME*BANALE - "DRGAJACE OKO"
FEMME*BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-19, 20:36   #10
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: DRGANIE OKA (???)

Na pewno jest go duzo w bananach i kaszy gryczanej, fasoli bialej i grochu, w mleku chyba tez? Wiecej grzechow nie pamietam

"Drgajace oko"- brzmi troche indiansko
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-19, 20:52   #11
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: DRGANIE OKA (???)

Tylko uwazaj, zeby nie przedawkowac z tym magnezem, bo moze nie chodzi o brak magnezu. Napisalas, ze czujesz drganie galki ocznej a nie powieki. Szukajac w internecie cos na ten temat, nie znalazlam nic o drganiu oka, tylko o powiece. Zalaczam ci kilka informacji.
Drganie mięśni w obrębie górnej powieki jest najprawdopodobniej spowodowane brakiem magnezu lub wapnia. Czynnikami, które przyspieszają wypłukiwanie magnezu z organizmu są: picie kawy, palenie tytoniu, alkohol, stres. Suplementacja preparatem magnezu przy współistnieniu w/w czynników nie może trwać krótko – należy ją prowadzić nawet ponad miesiąc. Nie napisał Pan czy ten preparat zawiera w swoim składzie witaminę B6. Jest to bardzo ważna informacja, ponieważ magnez bez witaminy B6 wchłania się tylko w około 20%! Należy wybierać tylko te preparaty, które zawierają połączenie magnezu z witaminą B6.

czego brak - wapń
znajdziesz go w mleku, kefirze, jogurcie, serach żółtych, rybach, orzechach, roślinach strączkowych, jajach
do czego jest potrzebny - utrzymuje twardość kości, zębów; utrzymuje pobudliwość tkanki mięśniowej i nerwowej, ułatwiając przewodzenie bodźców; ułatwia wchłanianie żelaza; uaktywnia wiele enzymów

codziennie potrzebujesz 1200 mg

dawka uderzeniowa - puszka sardynek 100 g albo litr mleka, kefiru lub jogurtu, albo szklanka mleka + 3 plasterki sera żółtego

pamiętaj o nim jeśli jesteś zagrożona osteoporozą, popijasz mocny alkohol, palisz papierosy

objawy niedoboru mrowienie języka, warg, mrowienie palców nóg, skurcze mięśni twarzy np. drganie powieki, depresja, zawroty głowy, łamliwość paznokci i włosów, ubytki szkliwa zębów, próchnica

W pierwszym i drugim artykule chodzi co prawda rowniez o drganie powieki, ale pisza o wapniu. Femme dziwne te twoje objawy, moze to jakas choroba. Proponowala bym ci zglosic sie jednak do lekarza, moze to jakies nadcisnienie oka?
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-19, 21:30   #12
FEMME*BANALE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 343
Re: DRGANIE OKA (???)

<font color=green> [b] Beciu, dziekuje slicznie za wyczerpujace informacje - no toscie sie Kochane, mna przejely...
Dzisiaj rano napisalam "drganie oka", bo juz myslalam ze to oko, czulam tak silne drganie, ze sama sie juz pogubilam co mi drga... Ale potem w lusterku zobaczylam, ze to jednak powieka - dokladnie dolna powieka, w prawym oku, prawy dolny rog powieki prawego oka. No.
Gdy przykladam reke to czuje ze az cala czesc twarzy pod okiem, caly ten miesien powieki drga...
HA, wyobrazcie sobie surrealistycznosc sytuacji: moja twarz w lusterku z drgajacym okiem, moje drgajace oko ogladajace swoje drgajace odbicie w lustrze... Hehe...
No, nie przejmowac sie moimi bredniami juz mi troche odbilo z tego drgania i glupotki wypisuje.
W kazdym badz razie to bedzie na pewno powieka, miesnie pod okiem, nie oko. Pomylilo mi sie z tego wszystkiego, sama nie kojarzylam co drga, bo to bardzo dziwne odczucie, trudno ustalic CO drga.
No nic, odzywie sie "zywnoscia magnezowa", kawe ogranicze, palic nigdy nie palilam wiec mam z glowy, alkoholu tez nie naduzywam...
Ale stresu wyeliminowac z codziennego jadlospisu niestety sie nie da, a tegoz mi ostatnio pod dostatkiem...
O pracy rzecz mowa.
No, ale moze sie ustatkuje.
Badzmy pozytywnej mysli!
Aha, dzis na kolacyjke zjadlam pizze frutti di mare, ale na leciutkiej pascie, coby sie tymi rybkami dozywic. I sardynki tez tam byly.
P O Z D R A W I A M !!!!!
FEMME*BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:24.