Karmienie piersią - wątek wsparcia ;) - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-09, 10:46   #2131
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
A macie mleczną biżuterię?
W ogóle nie wiedziałam że takie coś istnieje!
Tyle że ja w ogóle nie noszę biżuterii i kompletnie tym tematem się nie interesuję


Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy jest sens robienie implantów jeśli zamierzam mieć jeszcze dzieci czy lepiej poczekać do ostatniego dziecka i zakończenia karmienia?

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Ja bym chyba wolała poczekać na zakończenie produkcji

Też jestem przerażona wyglądem piersi po ciążach Póki co nie jest jeszcze tak źle, bo nadal karmię ale wiem, że jak przestanę to moje piersi znikną i zostanie tylko, tak jak poprzednio, płat wiszącej skóry z pomarszczonym sutkiem Tragedia!
Ale na operację bym się w życiu nie zdecydowała, bo ja mięczak jestem. Bałabym się że się nie wybudzę z narkozy albo jakieś powikłania będę miała i osierocę 3 dzieci
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 11:46   #2132
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Podobno nie ma. Ale w kolejnej ciąży i podczas karmienia biust znowu rośnie i czy implanty mają sens skoro biust znowu się rozciągnie?
Szczerze mówiąc jestem przerazona tym jak wygląda mój biust po ciąży i 19 miesiącach kp (które wciąż trwa) i najchętniej zrobiłabym to jak najszybciej ale chcę mieć jeszcze dzieci.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Ja też byłam załamana. Ale po tygodniu od zakończenia karmienia zauważyłam znaczną poprawę.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Hafija pisała, że samo kp nie ma prawie wpływu na wygląd biustu.
Najbardziej "działa" ciąża.
Nie wierzę, że ponad trzy lata karmienia nie miały na to wpływu.
Cytat:
Napisane przez sliweczka85 Pokaż wiadomość
Ja bym chyba wolała poczekać na zakończenie produkcji

Też jestem przerażona wyglądem piersi po ciążach Póki co nie jest jeszcze tak źle, bo nadal karmię ale wiem, że jak przestanę to moje piersi znikną i zostanie tylko, tak jak poprzednio, płat wiszącej skóry z pomarszczonym sutkiem Tragedia!
Ale na operację bym się w życiu nie zdecydowała, bo ja mięczak jestem. Bałabym się że się nie wybudzę z narkozy albo jakieś powikłania będę miała i osierocę 3 dzieci
Jakby operacja nie była w pełnym znieczuleniu to bym może rozważała.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 11:47   #2133
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Hafija pisała, że samo kp nie ma prawie wpływu na wygląd biustu.
Najbardziej "działa" ciąża.
Dla mnie to bez różnicy. Ja ta tragedię zauważyłam po 19 miesiącach i jak trochę schudłam (wróciłam do formy sprzed ciazy). Mam sama skórę pomarszczona zamiast piersi.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 11:52   #2134
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Moje piersi też zmieniły wygląd, od końca ciąży jakoś drastycznie się nie pogorszyły, ale kp dopiero 9miesięcy, więc może coś jeszcze sie zadzieje.
Ja chce podnieść je operacyjnie, bo mam duży rozmiar a grawitacja i ciągnięcie córki przy piciu działa. Chce mieć jeszcze dzieci więc zaczekam trochę. Opka mniej inwazyjna i tańsza, myślałam nad implantami jednak lubię swoje piersi bardzo i wystarczy mi lekkie uniesienie.
navioe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 16:24   #2135
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Dla mnie to bez różnicy. Ja ta tragedię zauważyłam po 19 miesiącach i jak trochę schudłam (wróciłam do formy sprzed ciazy). Mam sama skórę pomarszczona zamiast piersi.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
No, ale pisałam w kontekście Twoich planów.
Lepiej zrobić operację po drugiej ciąży.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 09:23   #2136
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Nie wierzę, że ponad trzy lata karmienia nie miały na to wpływu.
Ja nie mam zdania jeszcze.
Karmię 36 miesiąc, a przede mną jeszcze ok. 26. 😂
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 21:02   #2137
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Ja nie mam zdania jeszcze.
Karmię 36 miesiąc, a przede mną jeszcze ok. 26. 😂
Trzy lata zamierzasz karmić młodszego? Ty to długodystansowiec jesteś! I pomyśleć, że kiedyś w ogóle nie chciałaś kp...
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-11, 05:22   #2138
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez sliweczka85 Pokaż wiadomość
Trzy lata zamierzasz karmić młodszego? Ty to długodystansowiec jesteś! I pomyśleć, że kiedyś w ogóle nie chciałaś kp...
Zobaczymy ile będzie chciał, ale starszy na pewno by się nie odstawił wcześniej, gdyby nie drugi poród.
Patrząc po kuzynce - mała skończyła w wieku 3 lat, to raczej taka tendencja.
No i czemu mały ma mieć gorzej niż starszy więc do 2l2m na 100%.
Ale zobaczymy.

Też nie mogę się nadziwić, co widziałam okropnego w kp..
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 08:24   #2139
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Ja też póki co nawet nie myślę o odstawieniu. Głównie dlatego, że nie wiem jakbym miała usypiać Małego i uspokajać Go w nocy
Chciałabym żeby się sam odstawił i żeby nastąpiło to przed pójściem do 1. klasy
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 08:27   #2140
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez sliweczka85 Pokaż wiadomość
Ja też póki co nawet nie myślę o odstawieniu. Głównie dlatego, że nie wiem jakbym miała usypiać Małego i uspokajać Go w nocy
Chciałabym żeby się sam odstawił i żeby nastąpiło to przed pójściem do 1. klasy
Starszy zasypiał w 2 minuty dopóki był na piersi, a potem.. zrobiły się 1,5 h maratony usypiania. :/
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 09:54   #2141
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Moja zaczęła później chodzić spać i zanim przestanie się wiercić i gadać to mija dłuższa chwila.
Generalnie odstawienie od piersi wpłynęło negatywnie na stan jej zdrowia. Nasiliły się jej objawy alergii. Minęły dwa miesiące i już ma za sobą antybiotyk.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-11, 10:15   #2142
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Moja zaczęła później chodzić spać i zanim przestanie się wiercić i gadać to mija dłuższa chwila.
Generalnie odstawienie od piersi wpłynęło negatywnie na stan jej zdrowia. Nasiliły się jej objawy alergii. Minęły dwa miesiące i już ma za sobą antybiotyk.
U nas też.
Momentalnie zaczął chorować.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 13:16   #2143
Niekonwencjonalna_blog
ŁYSA_MÓWI
 
Avatar Niekonwencjonalna_blog
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 86
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

u Mnie 6 miesiąc ciąży i zaczynam słuchac, że planując długie kp upośledzę dziecko, będzie zboczeńcem, bo przecież to cycek...
Ktoś ma mocny argument, prócz brzydkiego słowa zamiast odpowiedzi..?
__________________
Zapraszam na swojego bloga, który jest wsparciem mojej terapii z depresją i pomocą wyjścia z trudnego dzieciństwa.

http://lysamowi.pl
Niekonwencjonalna_blog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 13:57   #2144
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Niekonwencjonalna_blog Pokaż wiadomość
u Mnie 6 miesiąc ciąży i zaczynam słuchac, że planując długie kp upośledzę dziecko, będzie zboczeńcem, bo przecież to cycek...
Ktoś ma mocny argument, prócz brzydkiego słowa zamiast odpowiedzi..?
Nie mam teraz czasu, ale poszukaj sobie u Hafiji i Mataja długie karmienie piersią. Na 100% na tych blogach są mocne argumenty, wiele razy sama się nimi posiłkowałam.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 15:16   #2145
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Niekonwencjonalna_blog Pokaż wiadomość
u Mnie 6 miesiąc ciąży i zaczynam słuchac, że planując długie kp upośledzę dziecko, będzie zboczeńcem, bo przecież to cycek...
Ktoś ma mocny argument, prócz brzydkiego słowa zamiast odpowiedzi..?
A dlaczego w ogóle zaprzątasz sobie głowę tym co mówią inni? To jest indywidualna sprawa każdej mamy. No i dziecka, bo może odrzucić jak moja pierworodna...
Karmienie piersią ma plusy i minusy ale na pewno to co usłyszałaś to stek bzdur. Tak jakby dla dziecka pierś była symbolem seksualnym
Tutaj tak na szybko dwa linki:
https://mataja.pl/2014/11/mama-cycy-...-to-cos-zlego/
https://mataja.pl/2017/03/karmienie-...nosc-u-dzieci/
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 16:02   #2146
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Powiedz ignorantom ze każdy ssak karmi swoje młode piersią. I to jest tak naturalne i normalne że nie trzeba tego planować ani się nad tym zastanawiać. Butelka jest alternatywą.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 19:56   #2147
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Dziewczyny mam pytanie.

Karmię Syna już 2 lata, 9ms.. Od około 3 tyg czuję niechęć do kp. Nie chcę już tego robić, drażni mnie jego ssanie On potrzebuje czasem do usypiania. Nie wiem skąd u mnie takie emocje, bo od początku walczyłam o kp, Mały od początku był cycoholikiem.
Z jednej strony szkoda mi kp, a z drugiej mam dość. Nie wiem co robić, odstawiać czy nie..
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 20:47   #2148
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Takie emocje są normalne. Przemyśl czy faktycznie chcesz skończyć kp. Dziecko może szybko się przestawić z usypianiem. U nas w wieku 2l3m poszło w kilka dni.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 21:37   #2149
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Takie emocje są normalne. Przemyśl czy faktycznie chcesz skończyć kp. Dziecko może szybko się przestawić z usypianiem. U nas w wieku 2l3m poszło w kilka dni.
Nie muszę już usypiać przy piersi, od dawna się nie wybudza w nocy. Wystarczy przytulenie. Boję się nieodwracalności tej decyzji. Ale z drugiej strony już mi chyba źle, drażni mnie już to.
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-11, 21:45   #2150
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Ja odstawiłam niedawno, po 18 miesiącach kp. Jednym z ważnych powodów było właśnie to, że zaczęło mnie już kp drażnić - myślę, że moje karmienie w stanie podirytowania, niechęci - nie byłoby też niczym przyjemnym na dłuższą metę dla mojej córki. Na wieczorne zasypianie bez piersi przestawiła się właściwie bez problemu (to było od jakiegoś miesiąca jedyne kp w ciągu doby).
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 22:38   #2151
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez acidka Pokaż wiadomość
Ja odstawiłam niedawno, po 18 miesiącach kp. Jednym z ważnych powodów było właśnie to, że zaczęło mnie już kp drażnić - myślę, że moje karmienie w stanie podirytowania, niechęci - nie byłoby też niczym przyjemnym na dłuższą metę dla mojej córki. Na wieczorne zasypianie bez piersi przestawiła się właściwie bez problemu (to było od jakiegoś miesiąca jedyne kp w ciągu doby).
Każde dziecko inaczej.
Moje w tym wieku intensywnie ząbkowało i sporo piło w ciągu doby.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 06:40   #2152
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
Nie muszę już usypiać przy piersi, od dawna się nie wybudza w nocy. Wystarczy przytulenie. Boję się nieodwracalności tej decyzji. Ale z drugiej strony już mi chyba źle, drażni mnie już to.
Nie karmiłabym wbrew sobie



A co do tego kp i zboczeńca,to yyy...kim są ludzie,którzy w rocznym, czy dwuletnim (czy starszym) dziecku przy piersi,widzą obraz związany z seksem ? Obrzydliwe.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 09:36   #2153
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Nie karmiłabym wbrew sobie



A co do tego kp i zboczeńca,to yyy...kim są ludzie,którzy w rocznym, czy dwuletnim (czy starszym) dziecku przy piersi,widzą obraz związany z seksem ? Obrzydliwe.
Dokładnie. To ci, którzy mają skojarzenia seksulane z kp to jacyś zboczeńcy.
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 10:33   #2154
szklanka19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 955
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Dziewczyny czy macie doświadczenia z ulewającym dzieckiem?
Moja druga córka ma w tej chwili 6 tygodni, od początku kp. I problem w tym, że ona nie potrafi przestać ssać. Czy mam ją przy piersi 5 minut czy 40 to ciągle aktywnie ssie. Starsza córka jadła kilka/kilkanaście minut i potem potrafiła wisieć przy piersi przez 2h, ale tylko delikatnie ciumkala przy tym. A druga potrafi pić przez 30 minut potem podnosi głowę, żeby ulać i znowu pije. Przybiera dobrze, lekarka stwierdziła, że jest przejedzona i stąd takie duże ulewanie. Ona sama nie przestaje pić, a ja nie wiem kiedy jest już najedzona. Chciałabym choć trochę ograniczyć to ulewanie, córka rzez to gorzej śpi bo od razu się krztusi i ulewa nosem, potem dochodzi czkawka i już jest rozbudzona (a ulewa czasem i 2h po jedzeniu). I teraz błędne koło bo żeby zasnąć znowu, to chce pierś i cała sytuacja zaczyna się od nowa. Pediatra mówi, że jest ok i musi z tego wyrosnąć. A mnie jej szkoda i nie wiem jak ją karmić, żeby się tak nie męczyła. No i żebym ja nie musiała robić 3 prań dziennie Smoczek niestety nie zdaje egzaminu. Macie jakiś pomysł?
szklanka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 11:07   #2155
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez szklanka19 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy macie doświadczenia z ulewającym dzieckiem?
Moja druga córka ma w tej chwili 6 tygodni, od początku kp. I problem w tym, że ona nie potrafi przestać ssać. Czy mam ją przy piersi 5 minut czy 40 to ciągle aktywnie ssie. Starsza córka jadła kilka/kilkanaście minut i potem potrafiła wisieć przy piersi przez 2h, ale tylko delikatnie ciumkala przy tym. A druga potrafi pić przez 30 minut potem podnosi głowę, żeby ulać i znowu pije. Przybiera dobrze, lekarka stwierdziła, że jest przejedzona i stąd takie duże ulewanie. Ona sama nie przestaje pić, a ja nie wiem kiedy jest już najedzona. Chciałabym choć trochę ograniczyć to ulewanie, córka rzez to gorzej śpi bo od razu się krztusi i ulewa nosem, potem dochodzi czkawka i już jest rozbudzona (a ulewa czasem i 2h po jedzeniu). I teraz błędne koło bo żeby zasnąć znowu, to chce pierś i cała sytuacja zaczyna się od nowa. Pediatra mówi, że jest ok i musi z tego wyrosnąć. A mnie jej szkoda i nie wiem jak ją karmić, żeby się tak nie męczyła. No i żebym ja nie musiała robić 3 prań dziennie Smoczek niestety nie zdaje egzaminu. Macie jakiś pomysł?
Słuchałabym pediatry i dawała pierś jak do tej pory.
Mój też ulewał i przy piersi siedział po 3 h..
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 11:15   #2156
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

A mała daje się odłożyć? Może po prostu potrzebuje bliskości? Nie namawiam absolutnie do odrywania dziecka na siłę od piersi, ale może chustowanie sprawdziłoby się w tym wypadku?
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 12:24   #2157
szklanka19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 955
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Czasem daje się odłożyć, chustę mamy i korzystamy a ja mam "pogryziony" dekolt bo ona generalnie jak mnie czuje to od razu zaczyna "jeść".

No właśnie to oderwanie też mi nie pasuje zbytnio. I nie mam nic przeciwko wiszeniu, starsza córka rano zaczynała, kończyła w nocy mniej więcej nie przypuszczałam, że to powiem, ale fajnie by było nauczyć dziecko takiego delikatnego ciumkania, żeby jednak non stop nie jadła z taką siłą tylko trochę odpoczywala przy tym (i jej żołądek też).
szklanka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 12:51   #2158
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Szklanka, a nie pomoże tutaj choć trochę zmiana pozycji jedzenia? Taki, że ty lezycz i córeczka na tobie? Nie będzie działać grawitacja, więc spowolni to wypływ mleka i będzie dla malutkiej bardziej męczące. Może nie zmieni to sposobu ssania (choć jeżeli bardziej się "zmeczy"...?), ale na pewno spowolni wyplyw mleka, więc i nie tak często powinno wracać przez nos... Ja żaden specjalista, ale podobna porada już mi się gdzieś obila o uszy. Nie wydaje się być szkodliwa, więc może warto spróbować?
U mnie schemat z ulewaniem i ponowną potrzebą jedzenia wygląda identycznie, tylko że tutaj dziecko po kilku minutachc przestaje ssać i zaczyna ciumkac, a ulewanie jest wynikiem niedojrzalosci przełyku, co potwierdziło usg.
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 17:26   #2159
szklanka19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 955
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Midusia jemy też tak pod górkę i mała dalej ssie tak samo. Może u nas też przez tą wiotkość krtani jest problem ale pediatra tego nie wiązała w żaden sposób. Kurde szkoda mi jej bo to jednak męczące jest. Może też zrobimy usg brzuszka i zobaczymy czy przez tą wiotkość nie ma refluksu czy coś.

Dziękuję za odpowiedzi!
szklanka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 21:24   #2160
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez szklanka19 Pokaż wiadomość
Midusia jemy też tak pod górkę i mała dalej ssie tak samo. Może u nas też przez tą wiotkość krtani jest problem ale pediatra tego nie wiązała w żaden sposób. Kurde szkoda mi jej bo to jednak męczące jest. Może też zrobimy usg brzuszka i zobaczymy czy przez tą wiotkość nie ma refluksu czy coś.

Dziękuję za odpowiedzi!
Wiotkość krtani chyba nie, a raczej zbyt krótki podprzeponowy odcinek przełyku. Ale odpowiada za refluks, a nie za sposób ssania.
Odnośnie spraw związanych z laktacja pediatra nie zawsze jest dobrym doradcą. Masz może możliwość skonsultować to z certyfikowanym doradcą laktacyjnym?
Na FB jest jeszcze taka grupa Kwartalnik Laktacyjny - karmienie piersią. Jest tam trochę mądrych osób i może ktoś coś poradzi...
__________________
You are so much stronger than you think

Edytowane przez midusia86
Czas edycji: 2017-05-12 o 21:25
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-30 21:15:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:30.