gdy wypadają - ściąć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-07, 01:15   #1
martyn_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 84

gdy wypadają - ściąć?


Witam! Mam pytanie..otóż mam długie włosy - tj. do połowy pupy. Od pewnego czasu wypadają mi strasznie. Farbuje je co 3miesiące, przypuszczam, że i to ma wplyw na wypadanie. Slyszalam, ze bardzo pomaga po prostu scięcie włosów. I teraz moje pytanie - jak bardzo musialabym je przyciąć by mialo to jakiś sens i cebylki faktycznie się wzmocniły?
Jakis czas temu stosowalam szampon z czarnej rzepy (smierdzial nieziemsko), ale glownie przesuszyl mi wlosy. Lykanie witamin i innych takich w zasadzie tez niewiele daje...Ostatnią 'szanse' widze własnie w obcięciu, w zasadzie przycięciu włosów.
martyn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 07:02   #2
Pt6
Raczkowanie
 
Avatar Pt6
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 153
Dot.: gdy wypadają - ściąć?

Wydaje mi się, że ściecie może być dobrym sposobem. Ja niedawno miałam do połowy łopatek, ale też zaczeły wypadać garściami, więc poszłam do fryzjera i przyciełam dwa centymetry (dodatkowo jeszcze ścieniowałam je na całej długości) no i pomogło. W każdym razie na pewno teraz mniej ich wypada.
Ty masz bardzo długie włosy więc cebulki mogą być troszkę zmęczone (w końcu tak długie włosy troszkę ważą). Myślę, że każdy centymetr to będzie dla nich spora różnica.
Może spróbuj też jakiegoś szamponu na wzmocnienie cebulek (bo z tego co pamiętam czarna rzepa jest bardziej skuteczna na porost włosów, a wysusza bo to zioło do włosów prztłuszczających - moja babcia maltretowała czarną rzepą moje włosiska gdy zaczeły się za bardzo przetłuszczać ).
Ja bym jednak na Twoim miejscu spróbowała szampon do długich włosów na wzmocnienie cebulek+odżywka i 3 - 5 centymetrów skrócić. Bo więcej to raczej szkoda by było tak długich (i zapewne pięknych) włosów.
A no i może jednak spróbuj troszkę przystopować z farbą bo jednak farbowanie też ma zapewne wpływ na to że wypadają.
__________________
"Małżeństwo zawsze jest związkiem dwojga ludzi gotowych przysiąc,
że tylko to drugie chrapie..."

Pratchett Terry
"Piąty elefant"
Pt6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 07:50   #3
balenciaga
Przyczajenie
 
Avatar balenciaga
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 17
Dot.: gdy wypadają - ściąć?

Sciac.

Mnie od miesiaca zaczely wypadac wlosy, mialam takie za lopatki. Nie moglam sie patrzec na odplyw w wannie po kazdym myciu - caly zapchany wlosami.

Zaczelam lykac tabletki, stosowac rozne mazidla i szampony. Oprocz tego scielam wlosy - do ramion.

I jest lepiej. Wlosy odzyly. Na pewno duze znaczenie ma fakt, ze sa po prostu krotsze i nawet jak wypadnie ich taka sama ilosc jak przed obcieciem, to optycznie wydaje sie, ze wlosow wypadlo mniej. Poza tym rzadziej je spinam i sciagam gumka, a to tez oslabia wlosy.
__________________
###########
Pozdrawiam

B.
balenciaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 09:08   #4
Karmen_1984
Raczkowanie
 
Avatar Karmen_1984
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka, miedzy Wa-Wą a Białymstokiem
Wiadomości: 401
GG do Karmen_1984
Dot.: gdy wypadają - ściąć?

podobno to MIT ze scięcie włosów zachamuje wypadanie,zalezy w czym tkwi przyczyna.Ale tutaj tak długie wlosy faktycznie mogą byc obciązeniem dla cebulek,najlepiej by było sciąc tak do połowy plecow + szampony,odzywki nie obciązające ( ze spukiwaniem) Pozdrawiam.
Karmen_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 09:26   #5
haircutter
Przyczajenie
 
Avatar haircutter
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 10
Dot.: gdy wypadają - ściąć?

no ja też myślę, że dobrze byłoby je skrócić pare cm. może nie aż tak do połowy pleców jak proponuje karmen ale jednak, ososbiście preferuję dlugie włosy w dziewczyn, a poza tym myślę, że nawet skrócenie tak do połowy pleców byłoby dka ciebie sporym szokiem, więc sproboj pare cm. moze pomoze, aha no i przystopuj z farbowaniem
haircutter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 10:25   #6
Malinka_Malwinka
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_Malwinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 007
Dot.: gdy wypadają - ściąć?

Mi jest ciężko "w głowę" jak mam włoski do łopatek To co dopiero do pupy
__________________
Wystarczy pozostawić na lodówce serek, a po miesiącu nie dość, że ożyje, odzyska barwy, zapach i sprężystość, to na dodatek sam do nas przyjdzie. Gdy zaś poczekamy cierpliwie znów miesiąc, serek ten zacznie do nas przemawiać w ludzkim języku, a przy odrobinie ćwiczeń nad głosem na pewno zaśpiewa
Malinka_Malwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 21:13   #7
lookinka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 112
Dot.: gdy wypadają - ściąć?

Moje włosy sięgały za łopatki. Strasznie mi wypadały, nic kompletnie na mnie nie działało w miedzy czasue zastanawiałam się nad zmianą fryzury (to nie przez to wyoadanie ). Włosy zostały ścięte tak lekko za szyje. Teraz mam tak do łopatek, zgęstniały mi i nie wypadają! Co najwyżej to tak z 10 włosów
__________________

lookinka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-21, 05:50   #8
blekitneoczy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 232
Dot.: gdy wypadają - ściąć?

Ja bym chciala obciac sie na na bardzo krociotko ale jeszcze nie dojarzalam do tej decyzji
blekitneoczy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 14:49   #9
takamagahara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 14
Smile Dot.: gdy wypadają - ściąć?

Hm....
Mam włosy do łopatek, ścięłam je dwa m-ce temu i wypadują garściami. Nie rozpuszczam. Mama chce mi je obciąć 5-10 cm. Chyba ciachnę do ramion. Trochę mi szkoda... A jakie witaminy na poprawę kondycji?
takamagahara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:46.