Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-07, 10:44   #1
ishtar4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 632
Smile

Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.


Co myślicie o tych zapachach. Jak je odbieracie? Czy to jeszcze średnia półka? Tak rzadko się o nich pisze na Wizażu, może są mało interesujace? Są tu jakieś amatorki?
__________________
-xyx-
ishtar4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 11:44   #2
taka taka
Zakorzenienie
 
Avatar taka taka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 085
Dot.: Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.

ja mam i bardzo lubię kokosowo-pudrową Dalimanię, czasem w lecie niezobowiązujące cytrusowe Sea&Sun, to z kolei jeden z ulubionych zapachów mojej córki

też zastanawiam się dlaczego ta marka jest tak mało popularna


bardzo lubię buteleczki tych perfum
taka taka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 13:12   #3
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.

Dali byl bardzo popularny w polowie lat 90.
Pamietam, ze moja siostra uzywala wowczas Dalissimy, ktora bynajmniej nie byla postrzegana jako niskopolkowiec. Zreszta do dzis ta marka nalezy do troche drozszych.
Moim marzeniem jako dziewczynki bylo miec Lagune, do zcasu az moja mama dostala ja w prezencie. Zapach (dla mnie) okazal sie dziwnie rozwodniono-pudrowy, strasznie meczacy. Nie moglam go zniesc i zawedrowal do mojej cioci.
Najnowsze dziela tej firmy np. Rubylips albo Purple lips niespecjalnie mi sie podobaja. Sa zbyt slodkie, owocowe i troche syntetyczne. Nie znam wszystkich zapachow Dalego, ale ogolne pojecie mam - dla mnie to sa zapachy-landrynki, kojarza mi sie ze starszymi osobami.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 13:23   #4
lady-dark
Zadomowienie
 
Avatar lady-dark
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 1 713
Dot.: Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.

kiedyś byłam szczęśliwą posiadaczką setki Dalimanii, potem przeżywałam swój okres ,,buntu'', wtedy wydawalo mi sie ze potrafię doskonale radzić sobie w życiu bez slodziaków. . Trochę czasu mineło i teraz znowu wspominam Dalimanię z utęsknieniem. Wcale bym nie pogardziła jakąkolwiek pojemnością tego zapachu.

Ale do rzeczy:

Uwielbiam Dalimanię za optymizm i tegio słodziutkiego kokosa i boskiego ananasa! !
jednym słowem zapach nie jest jakoś bardzo skomplikowany,ale ma w sobie pewien urok i sdoskonale poprawia samopoczucie. A butelka - dla mnie extra!
__________________
Perfumy są jak narkotyki - zmieniają i tworzą nową rzeczywistość. Zmieniają życie...



lady-dark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 13:27   #5
jaszczurka_2007
Zadomowienie
 
Avatar jaszczurka_2007
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 544
GG do jaszczurka_2007
Dot.: Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.

Ja się zakochałam w zapachu Sea&Sun dla mnie jest niesamowity,uwielbiam mieć go na sobie
jaszczurka_2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 13:57   #6
ishtar4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 632
Dot.: Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.

Testowałam większość jego zapachów.
Laguna - dziwna, jakby kolońska, z nutą słodkiego plastiku, anyżu, przypomina mi zapach zaprawionego olejkami maku w makowcu mojej babci
Daliflor EDT (seledynowy) - zaczyna się zapachem soku winogronowego, kończy miodowym sandałowcem. Również "plastikowy" ale fajnie rozpływa sie po skórze. Wersji EDP (żółtej) niestety nie znam :rolleeyes: Nie wiem czy różni się od EDT trwałością, czy w ogóle składem.
Dalimania - pachnie jak olejek kokosowy do kominka, nie wyczuwam brzoskwiń.
Dalissime - raczej ulepny, taki dżem morelowy z "kurzem" w tle.
Dalimix - gruszki ulęgałki i żelki Harribo. Zna ktoś wersję Dalimix Gold?
Eau De Dali - landrynka, jakby lekko jeżynowa? Bardzo delikatny zapach.
Dali Femme - zapach "w typie" Chanel 5, ale jakiś taki "podgniły", wyczuwam żółte lilie.
Rubylips - dżem z czerwonej porzeczki z kilkoma poziomkami, mleczno-miodową nutą ujawniającą sie z czasem i kadzidlaną poświatą w bazie.
Eau de Rubylips - cytrynowe, z nuta ananasa, raczej bez wyrazu. Cos w stylu Light blue.
Purplelips - jedne z ładniejszych, coś jak czarna jagoda z białymi kwiatami.
Purplelight - białe lilie i pachnące goździki, trochę cmentarny.
Iced Blue - paskudna syntetyczna cytryna, coś ja Ciff
Daring Gold - raczej płaski zapach, ma się wrazenie że składa sie jedynie z nuty bazy. Przypomina obficie posłodzone miodem Libertine.
Sun & Sea en Cadaques - za bardzo kojarzy się z Lenorem, ma jakieś porzeczkowo-krówkowe nuty, nie podoba mi się, pewnie przypadnie do gustu dziewczynom lubiącym np. Angel Innocence.
Dalistyle - bardzo chłodny zapach, dominuje frezja z gruszką.
Le Roy Soleil homme - damskich nie znam męskie takie sobie, cytrusowe.
Laguna homme - to chyba ładniejsza wersja, zapach słodkawy, z nutą kokosów.
Salvador Dali homme (czarna butelka) - benzyna, jakieś lilie i puder; dziwny zapach.
Aqua Verde - typowo meskie, raczej sportowe, z nutą figi.
__________________
-xyx-
ishtar4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 10:02   #7
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.

Boże, Ishtar, i Ty wszystkie te zapachy tak dobrze pamiętasz?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-08, 10:25   #8
Katty_p13
Piers do przodu
 
Avatar Katty_p13
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 285
Dot.: Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.

mój ukochany to Le Roy Soleil - ciepły, orientalny zapach na jesienne chłody wpsikany w ulubiony szal .... pod warunkiem, że to perfumy toaletowe
__________________
Dying is easy it's living that scares me to death .
Katty_p13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 10:27   #9
ishtar4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 632
Dot.: Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.

Aggie - No pewnie Wyćwiczona pamięć olfaktoryczna. Ale chyba nie jestem wyjątkiem na tym forum
__________________
-xyx-
ishtar4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 11:53   #10
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.

Salvador Dali Femme - na obecne standardy, kiedy jest coraz słodziej i kwiatowiej to zapach wręcz męski - mocny, ostry, nieco kadzidlany. Na nadgarstku interesujący, ale nie jestem pewna czy dobrze bym się czuła używając go globalnie.

Le Roy Soleil - landrynka, owoce, mnóstwo słodkości z bardzo delikatną paczulą w tle. Niestety błyskawicznie się ze mnie ulatnia...

Dalissime - nie spodobał mi się, syntetyczny i wtórny, owoce unurzane w pudrze.

Laguna - bardzo lubię, tylko nie jestem pewna, czy nie przez skojarzenie z moją przyjaciółką, która zużyła już ze dwie buteleczki. Słodki ale nie za bardzo, trochę orzeźwiający i w sumie trudno powiedzieć czym pachnie, wszystkie składniki są tak wymieszane, że trudno mi cokolwiek wyodrębnić.

Buteleczki tej firmy uwielbiam Wszystkie
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 11:56   #11
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.

Ja przyznam, z S.D. kojarzę tylko Eau de Rubylips - myślałam, że nuta ananasa będzie ciekawa, niestety, zapach był dla mnie wręcz odpychająco zimny. Nie miałam nawet okazji przetestować słynnego Króla Słońce, a dużo dziewczyn się nim zachwyca. Jest on dostępny w jakichś sklepach, gdzie mogłabym go niuchnąć?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-08, 12:56   #12
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Ja przyznam, z S.D. kojarzę tylko Eau de Rubylips - myślałam, że nuta ananasa będzie ciekawa, niestety, zapach był dla mnie wręcz odpychająco zimny. Nie miałam nawet okazji przetestować słynnego Króla Słońce, a dużo dziewczyn się nim zachwyca. Jest on dostępny w jakichś sklepach, gdzie mogłabym go niuchnąć?
Oj, z Królem Słońce jest problem. Czasem jeszcze widuję go na Allegro, a sama poznałam go dzięki uprzejmości jednej z Wizażanek, która zrobiła mi sporą próbkę. Ze względu na jej "sporość" mogę Ci podesłać kropelkę, jak dostanę fiolki.
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 23:07   #13
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.

Wiecie czy Dalistyle można jeszcze gdzieś dostać w sprzedaży stacjonarnie czy może wycofali go tak jak mojego ukochanego, nieodżałowanego Króla Słońce? Szukam świeżych, chłodnych perfum i po nutach sądzę, że może mi przypaść do gustu, ale boję się kupować w ciemno Dzisiaj w sephorze wąchałam little kiss cherry - początek i koniec po prostu boski, ale w środku pojawia się taka charakterystyczna, dla niektórych zapachów Daliego gorzko-słodka nutka, która mnie po prostu mdli (czuję ją też w Dalimix). Wiem, że odbiór zapachów jest indywidualny, ale jeśli ktoś wyczuł coś takiego w Dalistyle, będę wdzięczna za info
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 23:10   #14
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Wiecie czy Dalistyle można jeszcze gdzieś dostać w sprzedaży stacjonarnie czy może wycofali go tak jak mojego ukochanego, nieodżałowanego Króla Słońce? Szukam świeżych, chłodnych perfum i po nutach sądzę, że może mi przypaść do gustu, ale boję się kupować w ciemno Dzisiaj w sephorze wąchałam little kiss cherry - początek i koniec po prostu boski, ale w środku pojawia się taka charakterystyczna, dla niektórych zapachów Daliego gorzko-słodka nutka, która mnie po prostu mdli (czuję ją też w Dalimix). Wiem, że odbiór zapachów jest indywidualny, ale jeśli ktoś wyczuł coś takiego w Dalistyle, będę wdzięczna za info
Wiem gdzie może być, sprawdzę i dam znać
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 22:51   #15
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.

Dzięki
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 12:04   #16
Ania8000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 42
Dot.: Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.

Hej, ja UWIELBIAM Lagunę, zużyłam kilka butelek i miniatur.
Zaczęłam używać w liceum i na pocz. studiów (lata 90-te) tak, tak! latka lecą ) Pierwsze moje dorosłe perfumy.
Cuudny, swieży, niepowtarzalny, jedyny. Mój pierwszy chłopak też je b. lubił. Ach te randki nocą w Łazienkach i przechodzenie przez kraty, hi hi!
Lubię też Ruby Lips ale to już nie to...
Ania8000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 13:56   #17
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Ania8000 Pokaż wiadomość
Hej, ja UWIELBIAM Lagunę, zużyłam kilka butelek i miniatur.
Zaczęłam używać w liceum i na pocz. studiów (lata 90-te) tak, tak! latka lecą ) Pierwsze moje dorosłe perfumy.
Cuudny, swieży, niepowtarzalny, jedyny. Mój pierwszy chłopak też je b. lubił. Ach te randki nocą w Łazienkach i przechodzenie przez kraty, hi hi!
[...]
Pojawiła się niedawno nowa Laguna, wiesz? Laguna Maravilla się nazywa --> KLIK i KLIK.
Testowałam edt. Bardzo do klasycznej Laguny podobna, ale jakby więcej w niej przestrzeni. Wypróbuj

Edytowane przez homyk
Czas edycji: 2010-09-09 o 20:38
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 17:39   #18
itaka
DobraRada-NieGłaszczGada.
 
Avatar itaka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Opolszczyzna
Wiadomości: 11 417
GG do itaka
Dot.: Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.

Testowałam wszystkie z wyżej opisanych, nie każdy jednak mi się podobał
No ale - co nos to inne odczucia , zaś parę z nich zapadło mi w pamięci (w mniej lub bardziej miły sposób).

Miałam Dalimanię - dostałam jako prezent pod choinkę, ale okazał się dla mnie migrenogenny - sama wanilia z miodem, oj. Po cierpieniach zapach został szczęśliwie sprzedany osobie która do dziś mile ów zapach wspomina . Na mnie był nie do zniesienia

Od paru lat w zimie na dzień wierna jestem Dalissime - słodki- ale nie do przesady, poziomkowy z pudrową, delikatną nutą . Żadnej mdłej nuty w tle, nic duszącego tam nie ma, tyle osób pyta zawsze czym tak ślicznie pachnę i nikt nie wierzy, ze to Dali - każdy pyta o tę pyszną słodycz, są skojarzenia konfitur, nalewki poziomkowej itd,. Parę koleżanek ten zapach kiedyś kupiło i w związku z tym znaczna parterowa damska część urzędu w zimie pachniała tak samo
Na mojej skórze rozwija się bardzo ciepło, słodko i smakowicie ( podoba się bardzo moim dzieciom i mężowi. Gdy zeszłej zimy szli korytarzem do mnie do biura to dosłownie "wywąchali" z powietrza zapach tychże perfum i wiedzieli, że przed chwilą tędy szłam - no bezbłędnie, bo ja wlazłam na schody wychodząc z korytarza, oni parę sekund po mnie tym korytarzem podążali)

Gdy jest naprawdę zimno i trzaskaj mrozy - lubię od czasu do czasu, głównie po południu, dla odmiany skropić się klasyczną Laguną - to już jest zdecydowana słodycz, ciepła, miła i miękka, ale z pazurem ( to chyba nutka anyżu), otulająca jak ciepły szal. Trzeba oszczędnie...bo za duże steżenie może skończyć się bólem głowy lub mdłościami.

Ostatni mój nabytek ( jakieś dwa tygodnie temu) to Laguna Maravilla - to nadal ta sama piękna Laguna, ale już bardziej figlarna, złagodzona nutami owocowymi i tym samym bardziej znośna dla delikatnego nosa. Jest lżejsza, radośniejsza i chyba ładniejsza (moim zdaniem), bo nie tak mroczna jak klasyczna Laguna.

Pod koniec września nabędę ( już postanowione) Eau de Dali - miałam miniaturę, zużyłam całąw lecie i przyznać muszę, że te oba zapachy ( Eau de Dali i Laguna Maravilla) najbardziej mi się podobają ze względu na swoją delikatność, piękno w odbiorze tych zapachów ze strony osób trzecich i nie-narzucający się, łagodny i miły dla nosa charakter.

Podobają mi się jeszcze Purplelips - jeżynowo-słodko-kwiatowe. No- podobają i jednocześnie nie podobają. Byłoby wszystko w porządku gdyby nie te drażniące kwiaty w tle - nadają zapachowi syntetycznej sztuczności, jakby nuty palonego plastiku.

Daliflor - mi się nie podoba. Ostry, mdły, mocno kwiatowy. To nie moje klimaty
Rubylips - oj nie. Myślałam, ze skoro czerwony to będzie słodko i ciepło. A tu..... było ostro, dusząco, mocno mydlano i za bardzo wzbudzało u mnie skojarzenia z podgnitą różą. Po godzinie wyszło coś w rodzaju podpleśniałej truskawki + czułam się jakbym siedziała zbyt blisko ogniska, w którym ogrodnik na jesień pali liście. Zła mieszanka, momentami przykra, nie dla mnie
Gdzieniegdzie próbowała przebić się słodycz - niby to jakiś owoc, ale ta zepsuta truskawka.....to na mojej skórze komponuje się tak nieudanie, że postanowiłam nigdy więcej nie wracać do tego zapachu.
__________________



B
ądź dobry! Każdy, kogo spotykasz, prowadzi ciężki bój...

Fragrantica

Mój wątek wymiankowy : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1260976

Edytowane przez itaka
Czas edycji: 2010-09-09 o 17:46
itaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 20:58   #19
kenio26
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 892
Dot.: Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.

Mam pytanie czy zapach Little kiss ma Salvadora Dali można spokojnie kupić w sephorze czy ogólnie gdzie? dostałam próbkę i nie wiem czy ta woda jest jeszcze gdzieś do kupienia?
__________________
Jestem kobietą,a w nicku nie jest podany mój wiek()

Odwyk kosmetyczny od jutra
kenio26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-03, 15:12   #20
IvonaMM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 294
Dot.: Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.

Hej ishtar4 Ty jesteś obeznana w Dalim jak mało kto, więc wierzę, że mi pomożesz. Parę lat temu w niedużej perfumerii w Szczecinie kupiłam sobie Dalimix. Były małej pojemności, tj. w formie długopisu, malutki podłużny atomizerek, pojemność parę ml (mam nadzieję, że potrafisz wyobrazić sobie to co pisze ehhe). Ten długopisik był przezroczysty, miał srebrną zatyczkę i na zielono było napisane Salvador Dali Dalimix. Jak się pytałam w tej drogerii to pani mi mówiła, że czegoś takiego nie mieli, a ja dam sobie uciąć ręce i nogi bo u nich je kupiłam. Trudno jest znaleźć coś takiego na allegro nawet. Powiedz mi, czy Dalimix jest jeszcze w sprzedaży i gdzie ewentualnie mogę je znaleźć. Chcę kupić większe opakowanie tylko nie wiem, które będzie adekwatne do tego mojego długopisu. Czy mam szukać po srebrnej zatyczce (ustach)? Po zielonym napisie? Nie mogę znaleźć srebrnych ust z zielonym napisem.
Proszę daj znać, czy kojarzysz te Dalimix i czy można je jeszcze gdzieś kupić, bo podobno seria Dalimix została wycofana ale mi się nie chce w to wierzyć bo w necie jeszcze są pojedyncze sztuki w sprzedaży. Np. na http://pl.strawberrynet.com/perfume/...r/9502/#DETAIL ale nie wiem czy to będą te same co miałam. A może orientujesz się, gdzie można kupić te małe pojemności (długopisiki)?
Z górki WIELKIE DZIĘKI za odp.
IvonaMM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 15:24   #21
Monika_U
Raczkowanie
 
Avatar Monika_U
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 391
Dot.: Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.

Dziewczyny ja też mam pytanie odnośnie Laguny. Mam próbkę firmową i miniaturkę tego zapachu i dopiero teraz zauważyłam, że mają one kompletnie inny kolor. Woda toaletowa w miniaturce ma kolor zielony a woda w próbce jest lekko żółta.
Nie widzę różnicy w zapachu .
Może któraś z Was wie dlaczego tak jest?

Edytowane przez Monika_U
Czas edycji: 2011-04-03 o 15:30
Monika_U jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 15:28   #22
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.

Monika w próbce pewnie zapach jest starszy, bardziej zleżały
i to normalne, że zmienił kolor
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 15:33   #23
Monika_U
Raczkowanie
 
Avatar Monika_U
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 391
Dot.: Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez jessica855 Pokaż wiadomość
Monika w próbce pewnie zapach jest starszy, bardziej zleżały
i to normalne, że zmienił kolor

Dzięki
normalnie do głowy mi nawet nie przyszło, że aż tak może się kolor zmienić

ale zapach nadal jest ok
a próbkę kupiłam niedawno na allegro i już nie była zielona :-(
Monika_U jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 07:35   #24
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.

Ech, wspomnień czar, dobrych wspomnieńMoje pierwsze własne perfumy to Dalimix.Pamiętam, że najstarsza siostra je miała i marzyłam aby też takie mieć i w końcu nabyłam -niezwykły flakonik, w pięknej puszeczce, śliczny zapach, choć teraz już chyba nie mogłabym go nosić, bo gust już mam ciut inny
Potem odkryłam eteryczne, kwiatowe i lekko słodkie Eau de Dali- za tymi do tej pory szaleję i chyba kupię dużą pojemność, bo są dobre ceny
Laguna-miała je średnia siostra i lubiłam czasem je podkradać, choć chyba nigdy nie podobały mi się aż tak, żeby kupić własny flakon
Z ostatnich propozycji firmy polubiłam świeżaczka-Little Kiss, mam go w penie, zapach może nie jest wielkim, perfumeryjnym ,,halo", ale na lato bardzo dobry
Ogólnie firma ma fajne zapachy, przystępne ceny i nie uplasowałabym jej na średniej półce, a raczej na tej wyższej, no może nie na tej samej co Chanel, Dior, Armani, ale jednak
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 12:00   #25
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.

Kupiłam w tamtym roku na stronie Empiku w ciemno Dalissimę i to było to i zapach kojarzy mi się z pomaranczami i słońcem, kompletnie nie czuje pudrowej nuty.
Chciałam powąchać inne zapachy od Daliego, ale w Sephorze powiedziano mi że zostały once wycofane z produkcji
Na stronie Empiku dalej są, więc znowu wybiorę coś w ciemno i może dobrze trafie.
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-12, 09:07   #26
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.

Dziewczyny czy któraś zna/posiada zapachy Dalimix wersję Gold i Black?
Byłabym wdzięczna za kilka słów na ich temat, bo opinii w necie niewiele i są bardzo skrajne
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 20:31   #27
Mellamina
Zadomowienie
 
Avatar Mellamina
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa/Brwinów
Wiadomości: 1 760
Dot.: Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.

Perfum Dalego miałam/mam chyba najwięcej. Bardzo je lubię i cenię - szczególnie te starsze propozycje, które uważam za ponadczasowe i absolutnie "wieczne" na skórze. Mody się zmieniają, a mnie ogromnie cieszy, że dla dzisiejszych elegantek i perfumoholiczek wiele tych perfum jest pasee.
Dzięki temu testery z korkiem o pojemności 100 ml można kupić w perfumeriach internetowych za 50 - 60 PLN.
Moim absolutnym Nr 1 z kolekcji Salvadora jest Salvador Dali Femme.
Na Fragrantice:
http://www.fragrantica.pl/perfumy/Sa...fum-34536.html
Strzałem w dziesiątkę jest również odświeżona nieco wersja z 2011 roku, która niewiele ustępuje w trwałości i kobiecości:
http://www.fragrantica.pl/perfumy/Sa...tte-13072.html
Bardzo lubię i chętnie używam szczególnie w upalne dni Dalilight:
http://www.fragrantica.pl/perfumy/Sa...ght-11187.html
Laguna jak dla mnie nie jest letnim odświeżaczem. Idealnie wpasowuje się w polską wczesną jesień
Eau de Dali traktuję jak wodę kolońską i chętnie używam w szczególnie gorące dni na zmianę z Lovely Kiss, Dalistyle i ISTLOVE, które pachną jak wyprana i wysuszona na słońcu bawełna. Dają niesamowite uczucie świeżości i czystości.
Cenię sobie również Daliflor, są mega kwiatowe, trwałe i kobiece. Jeśli używamy z umiarem dają fantastyczny, kobiecy obłoczek. Namiar może otoczenie zadusić;-)
Z nowszych propozycji podoba mi się słodka i różana kompozycja Sun & Roses. Trwałość ok, cena jeszcze lepsza
Nie podobają mi się wersje Rubylips Collection oraz Dalimixy. Reszta godna polecenia i testowania Bardzo się cieszę, że ktoś w końcu przypomniał sobie Dalego
Mellamina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-17, 05:43   #28
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.

Z zapachów S. Dali miałam Dalissime, które nam początku wydały mi się dziwne, kwaśne, ale po odstawieniu i ponownej próbie nawet je polubiłam. Znam jeszcze Lagunę, a właśnie ze względu na niską cenę perfum S. Dali zwróciłam uwagę na Dalimix Gold i Black. Gdyby były w pojemności np. 30 ml bez zastanowienia brałabym w ciemno, ale pojemność 100 ml trochę odstrasza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-17, 07:35   #29
Iryska75
Zakorzenienie
 
Avatar Iryska75
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: z kociego raju
Wiadomości: 4 716
Dot.: Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.

Mam i lubię Dalimix Black. Przejrzałe owoce przykryte mchem, zapach jest słodko-gorzki, suchy i ciepły.
Iryska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-17, 13:00   #30
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Perfumy Salvadora Dali - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Iryska75 Pokaż wiadomość
Mam i lubię Dalimix Black. Przejrzałe owoce przykryte mchem, zapach jest słodko-gorzki, suchy i ciepły.
Dziękuję za opinie znalazłam na allegro próbkę, zakupię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-17 14:00:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:21.