Po co komu audiobooki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-19, 10:05   #1
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482

Po co komu audiobooki?


Pracując w księgarni zauważam ogromny napływ audiobooków. Kiedyś zajmowały 2 półki; teraz rozszerzyły się na 2 regały.

Sama próbowałam parokrotnie przekonać się do tej cyfrowej wersji "czytania", jednak bez sukcesu. Nie odczuwam praktycznie żadnej przyjemności z odbioru książki w ten sposób. Zbyt szybko się rozpraszam i nie potrafię "wczuć się" w akcję.

A jak jest z wami? Miałyście już do czynienia z tą formą "czytania"? No i ostatecznie: komu najlepiej mogą służyć audiobooki?
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 10:41   #2
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Po co komu audiobooki?

Słuchałam audiobooka chyba jednej książki,ale ogólnie było to wieczorami, kiedy nie chciałam męczyć oczu wieczorem A ogólnie taka forma może się przydawać np osobom niewidomym, albo gdzieś w podróży, czy nawet autobusie do pracy/szkoły, bo przecież nie będziesz targać ze sobą np 800 stronicowej książki
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 11:41   #3
Amambada
Wtajemniczenie
 
Avatar Amambada
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 342
Dot.: Po co komu audiobooki?

Dla mnie audiobooki są genialnym wyjściem np. podczas wakacji. Na plaży nie musze szukać cienia żeby czytać, no i nie musze dokładać książkowych kilogramów do bagażu Poza tym słucham lektur szkolnych późnymi wieczorami. Tylko wtedy mam na to czas, a nie chce czytać przy słabym świetle.
Oczywiście książki, które czyta się dla przyjemności w wersji audio to nie to samo, ale jak coś trzeba przeczytać to audiobook może być ciekawą alternatywą. Audiobooki nie wyprą nigdy papierowych książek, więc kto chce ten ma wybór
Amambada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 12:45   #4
siarczan_sodu
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 015
Dot.: Po co komu audiobooki?

Też myślałam, że audiobooki będą lekarstwem na moją wiecznie za ciężką torebkę, ale nie udało mi się, bo po prostu nie umiem wczuć się w fabułę, wyobraźnia jakos nie styka, a zresztą wyłączam się - nawet nie wiem, w którym momencie, co przy tradycyjnej książce raczej mi się nie zdarza(chyba, że jest bardzo nudna)
__________________
it's over.
siarczan_sodu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 13:10   #5
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Po co komu audiobooki?

uwielbiam
Gringo, Chłopów, Tomka Sawyera, Wołoszańskiego, Tony Halika (mój syn to Antek)
położyć się w łóżku z moimi facetami i słuchać

mąż potrafi całą górę prania ( ścierki do podłogi też ) wyprasować przy książce czytanej

749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 18:48   #6
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: Po co komu audiobooki?

wow praca w księgarni zazdroszczę

Ale powracając do tematu mnie to nie przekonuje,choć mój brat się przekonał i czasem słucha.Ja wolę wziąć książkę do łóżka i czytać,choć do usypiania może być niezła i słuchana,ale jakoś nie mogę się przekonać tak jak Ty skupiam się na czymś innym wtedy.
Książka to książka jak dla mnie,co prawda wzrok mi się bardzo przez nie psuje,ale mam nadzieję,że będę mogła nadal czytać
Po Twoim temacie może znowu spróbuję,ale jakoś czuję,że to nie dla mnie
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 19:50   #7
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: Po co komu audiobooki?

Ooooooooooo, ja to poluję na jednego audiobooka, ale w Polsce nie ma akurat. Po co? Do samochodu
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-19, 20:13   #8
Anatomia
Rozeznanie
 
Avatar Anatomia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 852
Dot.: Po co komu audiobooki?

Ano właśnie. Najlepsze miejsce do słuchania audiobooków to samochód. Bo wszędzie indziej jestem w stanie czytać (i to robię) a kierując jednocześnie samochodem to jednak trochę ciężko...(chociaz przyznam że zdarzyło mi się kiedyś w dużym korku)
__________________
House: "They didn't break me. I am broken."

Anatomia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 20:20   #9
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Po co komu audiobooki?

Cytat:
Napisane przez Ponura Pokaż wiadomość
Ooooooooooo, ja to poluję na jednego audiobooka, ale w Polsce nie ma akurat. Po co? Do samochodu
A jakiego, jakiego??

Ja właśnie wgrałan na iPhona Jedz Módl się, Kochaj... ale już czuję, że głos Dereszowskiej może mnie niestety irytować
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 22:17   #10
mivol
Rozeznanie
 
Avatar mivol
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 838
Dot.: Po co komu audiobooki?

Jest popyt, jest podaż Dla wielu osób to idealne rozwiązanie ja osobiście nie przepadam, próbowałam ale po 10 min myślę już o czymś innym... ale Narrenturm Sapkowskiego zamierzam wypożyczyć

No właśnie, a co sądzicie o wypożyczaniu audiobooków w bibliotekach?
mivol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 07:06   #11
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Po co komu audiobooki?

Mnie zupełnie nie przekonuje słuchana wersja książek. Nie potrafię wczuć się w fabułę i to po prostu nie to samo co książka w łapkach
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-20, 10:45   #12
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Po co komu audiobooki?

Cytat:
Napisane przez Anatomia Pokaż wiadomość
Ano właśnie. Najlepsze miejsce do słuchania audiobooków to samochód. Bo wszędzie indziej jestem w stanie czytać (i to robię) a kierując jednocześnie samochodem to jednak trochę ciężko...(chociaz przyznam że zdarzyło mi się kiedyś w dużym korku)
też tak mam
ja słucham audiobooków podczas jazdy na rolkach
__________________
oszalałam
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 11:08   #13
monaa01
Rozeznanie
 
Avatar monaa01
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 662
Dot.: Po co komu audiobooki?

ja wolę tradycyjne książki, szeleszczące kartki, to że mogę założyć, odłożyć, wrócić do fragmentu, podkreślić, ale kilka razy kupilam tacie- wlaśnie z myślą, że dużo jeździ to posłucha
monaa01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 13:35   #14
Madziunia93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 143
Dot.: Po co komu audiobooki?

Raz słuchałam, z konieczności - miałam do przeczytania dosyć obszerną lekturę, a mało czasu, więc pożyczyłam od koleżanki audiobooka (jak się okazało było to bardziej streszczenie, niż cała książka). Fajny patent dla kogoś, kto potrafi skupić się na wielu rzeczach, ale mnie chyba jakoś nie przekonało...
Madziunia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 16:43   #15
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Po co komu audiobooki?

Jestem wzrokowcem więc musze mieć przed oczyma to co czytam.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 17:42   #16
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Po co komu audiobooki?

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Pracując w księgarni zauważam ogromny napływ audiobooków. Kiedyś zajmowały 2 półki; teraz rozszerzyły się na 2 regały.

Sama próbowałam parokrotnie przekonać się do tej cyfrowej wersji "czytania", jednak bez sukcesu. Nie odczuwam praktycznie żadnej przyjemności z odbioru książki w ten sposób. Zbyt szybko się rozpraszam i nie potrafię "wczuć się" w akcję.

A jak jest z wami? Miałyście już do czynienia z tą formą "czytania"? No i ostatecznie: komu najlepiej mogą służyć audiobooki?
A ja lubię.
Wychowałam się na słuchowiskach radiowych i tak tez czytanych w radio książkach i teraz kiedy jakoś tego brak, to pojawienie się audiobooków trochę poprawia sytuację.
Nie mam najmniejszego problemu ze skupieniem się na treści, mimo że najczęściej słuchałam książek przy pracy (żmudna dłubanina w programach graficznych).
No i sa wybawieniem przy długich trasach samochodem, zwłaszcza jeśli jadą także dzieci.

Na co dzień czytam, bo jest szybciej.

Ach i jeszcze genialnie sprawdzają się przy chorobie, jak nie bardzo da się czytać z przyczyn różnych, a posłuchać jakoś zawsze się da i czas się tak nie dłuży
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2010-09-20 o 17:47
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 14:38   #17
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Po co komu audiobooki?

po to aby się nie nudzić w pociągu jak jednocześnie rozwiązujesz Sudoku
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 16:51   #18
Karaluszysko
Wtajemniczenie
 
Avatar Karaluszysko
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 060
Dot.: Po co komu audiobooki?

Audiobooki i ebooki - zdecydowanie jestem na NIE.
Nie przekonam się do nich nigdy.
Uwielbiam usiąść na balkonie z książką, niektóre fragmenty czytać po kilka razy czy odłożyć na chwilę książkę i się nad tym zastanowić.
Ebooki i audiobooki odbierają książkom cały urok.
Podczas słuchania audiobooku szybko się rozpraszam, gubię wątek. Na dodatek głos lektora bywa czasem koszmarny.
W trakcie czytania ebooku jest podobnie.
Oczywiście audiobooki to świetne wyjście dla osób niedowidzących.

Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, które ktoś kiedyś wypowiedział, że ebooki i audiobooki wyprą kiedyś zwykłe książki.

A autorce zazdroszczę Moim marzeniem jest praca w księgarni lub bibliotece
Karaluszysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 18:49   #19
aanemone
Raczkowanie
 
Avatar aanemone
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łodź
Wiadomości: 160
GG do aanemone
Dot.: Po co komu audiobooki?

Ja jestem na wielkie TAK.
Jestem na studiach na których bardzo dużo rysuję i wtedy świetnie mi się słucha audiobooków (: Podwójnie wykorzystuję czas.
Mam też problem z czytaniem w autobusie takim dalekobieżnym, bo bardzo szybko robi mi się wtedy niedobrze (; Zimą dodatkowo kiedy wracam raz w tygodniu 2,5 h do domu, w autobusie jest ciemno i audiobook sprawdza się dla mnie x2 tam (:
Ale nie neguję wartości książki papierowej, bo audiobook nie powinien byc traktowany jako jej zastępstwo, ale jako inna opcja do innych warunków
__________________
'and if the sky falls, mark my words, we'll catch mocking bird' <gwiżdże melodyjnie>

aanemone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-22, 15:15   #20
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Po co komu audiobooki?

Nie znoszę audiobooków bo jestem nerwowa i normalnie książka zajmuje mi wystarczająco ręce, a jak słucham to od razu muszę wziąć się za coś innego i nie mogę się skupić.
Ale ogólnie rozwiązanie jest fajne, bo można słuchać i robić coś jednocześnie, jeśli ma się podzielną uwagę No i nie męczy oczu.
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 17:41   #21
nesquiki
Raczkowanie
 
Avatar nesquiki
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 137
Dot.: Po co komu audiobooki?

ja lubie audiobooki. znaczy i tak wole normalne ksiazki, ale jak nei ma warunkow do czytania, to milo jest czegos posluchac chociaz. wiec slucham w pociagu albo jak mnie oczy bola wieczorem i nie chce mi sie czytac.
ale i tak najpiekniejsze jest w audiobookach, to ze odsluchasz i kasujesz i nara. i dlatego czasem zdarza mi sie sciagnac cos, czego w zyciu bym nie kupila w formie ksiazkowej (czyli tzw. literature z nizszej polki - glupawe romanse itd.), bo byloby mi szkoda pieniedzy i "glupio wyglada na polce".
nesquiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 14:49   #22
aanemone
Raczkowanie
 
Avatar aanemone
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łodź
Wiadomości: 160
GG do aanemone
Dot.: Po co komu audiobooki?

Cytat:
Napisane przez mivol Pokaż wiadomość
Jest popyt, jest podaż Dla wielu osób to idealne rozwiązanie ja osobiście nie przepadam, próbowałam ale po 10 min myślę już o czymś innym... ale Narrenturm Sapkowskiego zamierzam wypożyczyć

Audiobook 'Narrenturmu' rewelacyjniy! Kurde to tak jakby się oglądało świetnie zrobiony film (: Ponad 100 aktorów bierze udział w nagraniu. Aż się zdziwiłam, że można tak zrobić audiobook i tam mi strasznie żal, że reszta trylogii już jest normalnie czytana.
Dla zainteresowanych reportaż z nagrania - http://www.youtube.com/watch?v=yT6uD37L83c
__________________
'and if the sky falls, mark my words, we'll catch mocking bird' <gwiżdże melodyjnie>

aanemone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 17:40   #23
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Po co komu audiobooki?

Nie lubię audiobooków. Nrytuje mnie tempo czytania, sama czytam bardzo szybko i nuży mnie jak ktoś czyta...
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 18:55   #24
Nicponianka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 564
Dot.: Po co komu audiobooki?

Nie jestem jakąś specjalną fanką audiobook'ów. W swoim życiu słuchałam tylko jednego i to nawet w tym roku. Studiuję architekturę i pełno czasu spędzam na kreśleniu projektów/robieniu makiet itd. Ręce i oczy mam zajęte, ale umysł się nudzi czasem "oglądam'' wtedy filmy, ale to właśnie polega tylko na słuchaniu, najczęściej słucham po prostu muzyki i przy ostatniej sesji pomyślałam właśnie o audiobook'u. Miałam tylko szóstego Potter'a, włączyłam i... nie wiem jakim cudem dotrwałam do końca. Głos pana Fronczewskiego, którego normalnie lubię, tak mnie irytował, źle czytane nazwiska, nazwy, zła interpretacja głosowa. To była mordęga.
Ale nie mówię audiobook'om nie, może przy następnej sesji włączę inną książkę i ona mnie bardziej przekona.

Na pewno jest to świetny wynalazek dla osób niewidomych.
__________________
Zielony. Szkło kolorowe...

Zapraszam do siebie papierowo --> Wszystko, co kocham https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=598830
Nicponianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 21:20   #25
sante
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 359
Dot.: Po co komu audiobooki?

audiobooki są idealnym rozwiązaniem dla mojej koleżanki,która ma guza mózgu.Nie może czytać , oglądać itp. szkoda gadać
sante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 09:19   #26
aliask
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Po co komu audiobooki?

Z braku czasu i wielu godzin spędzonych przed komputerem nałogowo słucham audiobooków. Jest to dla mnie naprawdę najlepsze rozwiązanie. Gdybym nie słuchała książek, pewnie nie "przeczytałabym" tak wielu.
aliask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 21:28   #27
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Po co komu audiobooki?

Cytat:
Napisane przez Nicponianka Pokaż wiadomość
Nie jestem jakąś specjalną fanką audiobook'ów. W swoim życiu słuchałam tylko jednego i to nawet w tym roku. Studiuję architekturę i pełno czasu spędzam na kreśleniu projektów/robieniu makiet itd. Ręce i oczy mam zajęte, ale umysł się nudzi czasem "oglądam'' wtedy filmy, ale to właśnie polega tylko na słuchaniu, najczęściej słucham po prostu muzyki i przy ostatniej sesji pomyślałam właśnie o audiobook'u. Miałam tylko szóstego Potter'a, włączyłam i... nie wiem jakim cudem dotrwałam do końca. Głos pana Fronczewskiego, którego normalnie lubię, tak mnie irytował, źle czytane nazwiska, nazwy, zła interpretacja głosowa. To była mordęga.
Ale nie mówię audiobook'om nie, może przy następnej sesji włączę inną książkę i ona mnie bardziej przekona.

Na pewno jest to świetny wynalazek dla osób niewidomych.
No popatrz, a ja tylko dlatego przebrnęłam przez Pottera, bo tego słuchałam w IMO rewelacyjnym czytaniu P. Fronczewskiego.
Przeczytałam tylko 1 część, 2 ga już zmęczyłam "bo była" i nie znalazłabym cierpliwości do czytania kolejnych. Ale skoro były do posłuchania, to a to przy pracy, a to w trasie z dziecmi i się odsłuchało.


Hmm... no miałam wczoraj w rękach audiobooka z "Narrenturm" Sapkowskiego i tez mnie zaintrygowało że aż tylu czytających. To chyba w ogóle jak rasowe słuchowisko będzie?
No to się chyba skuszę, bo czytać tego jakoś mi się nie chce, przejadł mi się Sapek po 3 części sagi o Wiedźminie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 11:59   #28
lee_monka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 2 344
GG do lee_monka
Dot.: Po co komu audiobooki?

A ja na przykład słuchałam kiedyś książek po angielsku w tej właśnie formie, po to żeby uczyć się słuchać ładnej wymowy, no i w ogóle łapać sens z takiego słyszanego tekstu
__________________
na avatarze: ja

biorę udział w konkursie welli kto ma ochotę zagłosować, będzie mi miło
lee_monka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 15:12   #29
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Po co komu audiobooki?

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Pracując w księgarni zauważam ogromny napływ audiobooków. Kiedyś zajmowały 2 półki; teraz rozszerzyły się na 2 regały.

Sama próbowałam parokrotnie przekonać się do tej cyfrowej wersji "czytania", jednak bez sukcesu. Nie odczuwam praktycznie żadnej przyjemności z odbioru książki w ten sposób. Zbyt szybko się rozpraszam i nie potrafię "wczuć się" w akcję.

A jak jest z wami? Miałyście już do czynienia z tą formą "czytania"? No i ostatecznie: komu najlepiej mogą służyć audiobooki?
Nie wiem po co komu, ale najwidoczniej zapotrzebowanie jest #

Nie moja bajka, ale jak ktos lubi posluchac jadac samochodem, czy robiac cos w domu, to juz przeciez kwestia gustu, czyz nie ?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 13:54   #30
ania_trojaczki
Zadomowienie
 
Avatar ania_trojaczki
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 166
GG do ania_trojaczki
Dot.: Po co komu audiobooki?

odświeżę wątek
akurat jestem w trakcie słuchania pierwszego audiobook'a
jeżdżę rowerem do i z pracy i dla mnie to świetne rozwiązanie
w ciągu dnia słucham sobie jednej książki a wieczorem kładę się z drukowanym egzemplarzem innej
__________________
Miłosz - Promyczek
https://www.facebook.com/pomocdlapromyczka/

Przekaż swój 1%
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy 1%: 1/Y Miłosz Yeromenko
ania_trojaczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-13 21:47:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:37.