Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :) - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: co zrobić by włosy znów były ładne,nie zniszcone?
używać odpowiedniego szamponu 78 3,86%
częściej myć 10 0,49%
stosować różnego rodzaju odżywki 1 413 69,85%
domowe sposoby 522 25,80%
Głosujący: 2023. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-02-20, 21:42   #271
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Smile Dot.: Mam zniszczone włosy :( Co robic?

Hmm jeśli Tobie pomogło to w sumie może rzeczywiście ... mi chodziło o to, że jak są z natury falowane to się tego nie zmieni po cięciu bo i tak będą falować od wilogi albo się zawijać końce ...ale już sama nie wiem, bo chociaż ja mam z natury proste to moje końcówki z tyłu podwijają się lekko do góry (są wycieniowane podobno. Z tego wynika, że sposób cięcia zmienia układanie się włosków. Ale jak to jest z tym, żeby mieć proste jak sie falują ??
besciara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-20, 21:58   #272
Monia512
Raczkowanie
 
Avatar Monia512
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 59
Dot.: Mam zniszczone włosy :( Co robic?

Racja ja tez sie dzis na to zdecydowalam .. i nawet nie musze ich prostowac a jesli chcesz zeby szybciej ci urosly potraktuj je olejkiem rycynowym z jajkiem raz w tygodniu
Monia512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-20, 22:06   #273
ijaa
Zakorzenienie
 
Avatar ijaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 12 984
Dot.: Mam zniszczone włosy :( Co robic?

A u mnie było odwrotnie.
Jakiś czas temu ściełam wloski (na szczeście już sporo odrosły) - tak troszkę krócej niż do ramion.
Falowały się wtedy niemiłosiernie. Jeszcze gorzej niż jak miałam długie.
A właśnie myślałam, że jak zetne to sie będa lepiej układać.

Wydaje mi sie, że krótsze falują się bardziej, bo sa lżejsze, nic nie ciągnie je w dół, więc moga się wywyjać jak tylko chcą
__________________

...i przyrzekam Ci, uśmiech każdego dnia, kawę o poranku i rowerowe wycieczki!
ijaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-21, 10:29   #274
Cytryna01
Rozeznanie
 
Avatar Cytryna01
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 581
Dot.: zniszczone wlosy-pomozcie!!!!!!!!

Cytat:
Napisane przez demetria
maska do włosów gliss Kur taka w słoiku takim różowym albo pomarańczowym bodajże jest to seria aroma grrrr fantastyczna rzecz na moje włosy działa idealnie a też mam bardzo zniszczone
Racja ta maska jest bombowa! Też używamałam tą w pomarańczowym słoiczku. Włoski po niej slicznie pachną przez długi czas, są miękkie i ślniące A do tego niema potem problemy z ich rozczesaniem!
Cytryna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-21, 11:46   #275
magda160184
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7
Dot.: zniszczone wlosy-pomozcie!!!!!!!!

Witam.
Mialam ten sam problem.Moje wlosy byly tragiczne-bylo to rezultatem intensywnego rozjasniania.Podjelam probe ratowania tego co mi jeszcze zostalo.Moja fryzjerka polecila mi odzywke Rigenol (ok 36 zl w sklepie fryzjerskim)-trzymalam ja na glowie ok 30 min.Ponadto tabletki Vitapil( ok 35zl).KJuracja trwaala okolo 5 miesiecy,zadnego farbowania tylko odzywianie.Wyobrazcie sobie ze pomoglo, teraz ciesze sie zdrowymi i ladnymi wloskami.Jesli ktos ma okropne wlosy to radze wyprobowac- napewno pomoze.Kosztuje to troche cierpliwosci ale moim zdaniem warto.Polecam
magda160184 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-21, 11:50   #276
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mam zniszczone włosy :( Co robic?

Cytat:
Napisane przez ijaa
A u mnie było odwrotnie.
Jakiś czas temu ściełam wloski (na szczeście już sporo odrosły) - tak troszkę krócej niż do ramion.
Falowały się wtedy niemiłosiernie. Jeszcze gorzej niż jak miałam długie.
A właśnie myślałam, że jak zetne to sie będa lepiej układać.

Wydaje mi sie, że krótsze falują się bardziej, bo sa lżejsze, nic nie ciągnie je w dół, więc moga się wywyjać jak tylko chcą
Mam dokładnie to samo. Im dłuższe włosy - tym prościejsze. Po ścięciu wywijały mi się strasznie i miałam o wiele większe problemy z ich okełzaniem.
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-21, 12:13   #277
allen15
Rozeznanie
 
Avatar allen15
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z zachodu Polski :)
Wiadomości: 587
Dot.: Mam zniszczone włosy :( Co robic?

Cytat:
Napisane przez besciara
Cytrynka ma rację, włoski dostały za dużo prostownicy :/. Mam pytanko jakich kosmetyków wspomagających używałaś ??. Włoski jak obetniesz może i będą fajne, ale z tego co wiem jak się falują, to po cięciu, struktury włosa się nie zmieni ...

Ale ja nie chcę scinac....ja chcę mieć takie jak są teraz ;( Specjalnie uzywalam olejku rycynowego aby szybciej rosły. Na początku jakby byly trochę dłuzsze, a teraz mam wrazenie ze znów stoją w miejscu A jesli chodzi o kosmetyki to zawsze- szampon, odzywki i olejek r.
__________________
Augustow
Wracam za 10 dni juz tesknie
buziaki *
allen15 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-21, 12:21   #278
allen15
Rozeznanie
 
Avatar allen15
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z zachodu Polski :)
Wiadomości: 587
Dot.: Mam zniszczone włosy :( Co robic?

Cytat:
Napisane przez besciara
Aaa grzyweczkę możesz "traktować" tak jak ja - opaską lub wsóweczkami .
__________________
Augustow
Wracam za 10 dni juz tesknie
buziaki *
allen15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-23, 10:56   #279
kamilllka
Przyczajenie
 
Avatar kamilllka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 22
Exclamation Cos na bardzo zniszczone rozjasniane wlosy!!!! Pomozcie!!

Hej dziewczyny!
Mam rozjasnione i zniszczone wlosy! Jesli mialyscie badz macie ten sam problem, to moglbyscie polecic mi jakas maseczke, krem albo jakies domowe sposoby ktore pomoglyby mi w odnowieniu i odbudowie zniszczonych włosów, a takze takie, które podtrzymywałyby mi kolorek? Z gory dziekuje za poswiecenie uwagi i goraco pozdrawiam!!
kamilllka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-23, 11:06   #280
pinksnickers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 342
Dot.: Cos na bardzo zniszczone rozjasniane wlosy!!!! Pomozcie!!

Szczerze mowiac, to tak do konca nie da sie odbudowac zniszczonych wlosow bo one sa martwe nie maja zdolnosci do regeneracji jak np. skóra. Można jednynie poprawic ich kondycje. osobiście uważam ze najlepsze dla zniszczonych włosów jest ich podcięccie
łatwiej sie będą rozczesywały, a pozatym polecam zestaw ELSEVE loreala do zniszczonych wlosow. W koncu co loreal to loreal. pozdrawiam
pinksnickers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-23, 11:23   #281
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Cos na bardzo zniszczone rozjasniane wlosy!!!! Pomozcie!!

ja rowniez zgadzam sie z pinksnickers,ze zniszczonych farbowaniem wlosow nie da sie calkowicie zregenerowac,ale zawsze mozna im pomoc i postarac sie choc czesciowo domknac ich luske co w rezultacie zapobiegnie ich dalszym uszkodzeniom. Do wlosow rozjasnianych polecam ci jasnorozowa serie DOVE-specjalnia do wlosow rozjasnianych. W sklad wchodzi szampon,odzywka,maseczka i mgielka,wiec napewno znajdziesz cos dla siebie.A jesli chcesz zainwestowac w kosmetyki wiecej to moze linia L'oreal Absolut Repair: wizazanki sobie ja chwala na KWC.
aniser jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-23, 11:58   #282
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Cos na bardzo zniszczone rozjasniane wlosy!!!! Pomozcie!!

Zgadzam się Absolut jest super Też mam zniszczone rozjaśnianiem włosy i on daje najlepsze rezultaty. Niezła jest też maska Matrixa sleek.look. Dodatkowo polecam jakieś serum w postaci olejku. Ja używam tego z Avonu lub z Fructis. Polecam też Waxa + olejek rycynowy
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-23, 12:40   #283
malaika7
Rozeznanie
 
Avatar malaika7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 529
Dot.: Cos na bardzo zniszczone rozjasniane wlosy!!!! Pomozcie!!

Jak już pisałam w paru wątkach, mi pomagają tylko ekstremalne kuracje, np. ampułki Kerastase z cementem. Drogie, ale jedynie skuteczne w moim przypadku, a włosom niedawno dałam nieźle popalić (popalić w dosłownym znaczeniu )
malaika7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-23, 20:16   #284
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Cos na bardzo zniszczone rozjasniane wlosy!!!! Pomozcie!!

A JA MAM PRZEPIS NA DOMOWA MASECZKE ! jest swietna, moje wlosy po niej blyszcza i sa mocne. pewnie znacie dobrze komponenty :

1 opakowanie drozdzy (100g bodajze)
2 zoltka jaj
2 lyzki nafty kosmetycznej
kilka kropel olejku rycynowego

wszystko dobrze wymieszac (ja to ugniatam rekoma na jednolita mase bo lyzeczka jak robie to sa grudki), nalozyc na wlosy suche, niemyte jeszcze, nalozyc folie na glowe i na to recznik, odczekac 30 min lub wiecej, pozniej splukac i umyc wlosy szamponem. efekt gwarantowany, wiem po sobie
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-23, 21:53   #285
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Cos na bardzo zniszczone rozjasniane wlosy!!!! Pomozcie!!

a wlasnie ja tez znam przepis na domowa maseczke,ma za zadanie wspomoc kondycje wlosow zniszczonych wszelkimi zabiegami fryzjerskimi cyz tez czestym uzywaniem suszarki czy prostownicy.
-zoltko jajka
-lyzka do dwoch oliwy z oliwek
-troche soku z cytryny
-odrobina <doslownie kilka kropel>olejku rycynowego
wszystko razem dokaldnie wymieszac i taka papke nalozyc na wlosy przed umyciem.Szczegolna uwage zwrocic na koncowki, ktorym nalezy sie solidna porcja maseczki. Wlosy zawinac w folie i recznik i trzymac na glowie tak dlugo jak sie da <tzn. minimum30minut>,nastepnie splukac woda i umyc jak zwykle. Aha wrazliwcom radze zatkac nosy bo zapach do najprzyjemniejszych nie nalezy,no ale czego sie nie robi dla urody
aniser jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-24, 00:21   #286
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Cos na bardzo zniszczone rozjasniane wlosy!!!! Pomozcie!!

Hm, wygląda dokładnie jak mój sposób http://www.wizaz.pl/forum/showthread...10#post1115810

Naprawdę to polecam, a oprócz tego szampon i odżywkę Inter Fragrances PETROLE - ja używałam dla blondynek, więc nie wypowiadam się o skutecznosci wersji dla ciemnowłosych.
Na KWC są recenzje tych:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3316

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4038

Kilka lat temu zniszczyłam sobie przepotwornie włosy - miała czerwone, potem marchewkowe, znudziły mi się, zarządałam natychmiastowej dekoloryzacji i na to nałożyłenie blondu. To było daaawno temu, tylko ta seria mi pomogła, teraz mam włoski do pasa w naturalnym kolorze i używam innych kosmetyków, ale jako emergency - tylko IF Naprawdę polecam, mam bzika na punkcie włosków i przetestowalam mnóstwo naprawiaczy
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-24, 07:10   #287
ligia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 335
Dot.: Cos na bardzo zniszczone rozjasniane wlosy!!!! Pomozcie!!

ja również bawiłam się w jajko+olejek rycynowy, ale teraz jestem leniwa, mogę natomiast polecić WAX, to jest odżywka dostępna w aptekach, przeznaczona dla osób po różnych chorobach, osłabionych.jest w wersji dla włosów blond i brązowych. Pobudza włosy do wzrostu i wpływa na ich wgląd-warto spróbować
ligia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-24, 20:52   #288
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Cos na bardzo zniszczone rozjasniane wlosy!!!! Pomozcie!!

sandija- bo to ogolnie znany przepis,tylko malo komu chce sie przygotowywac maseczki w domu. A szkoda, bo wychodzi tanio,a jest skuteczne
aha przy farbowanych,suchych wlosach niezle tez sprawdza sie odzywka glisskura plynny jedwab <bez splukiwania>-ladnie nablyszcza i wygladza wlosy i dodatkowo je odzywia.
aniser jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-25, 11:07   #289
miss_holland
Raczkowanie
 
Avatar miss_holland
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 434
Dot.: Cos na bardzo zniszczone rozjasniane wlosy!!!! Pomozcie!!

Moge polecić szampon Pantene Pro-v do suchych i zniszczonych oraz odżywke Wax dla blondynek (w aptece)
miss_holland jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-20, 19:52   #290
mila1658
Raczkowanie
 
Avatar mila1658
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: gdzies :D
Wiadomości: 171
Dot.: Jak dbac o suche,zniszczone farbowane wlosy?

ja też używam waxa i jak na razie mi pomaga ja co prawda włosów nie farbuje, ale mam zniszczone a raczej mialam bo teraz z kazdym uzyciem waxa sa coraz lepsze a o innych metodach moszesz poszukac w archiwum na pewno cos tam znajdziesz jeżeli chozi o zniszczone włosy zalożono juz tysiące takich wątków życze powodzenia w regeneracji papa
mila1658 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-20, 21:14   #291
pumka1234
Przyczajenie
 
Avatar pumka1234
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 17
Dot.: Jak dbac o suche,zniszczone farbowane wlosy?

Hey dziewczyny ja tez mam problem suchych i niesamowicie zniszczonych wlosow .Mam do was pytanko.Mianowicie CO TO JEST TEN SLYNNY WAX ? i na czym polega jego dzialanie...gdzie i w jakiej cenie mogę go nabyc... z gory dziękuje za odpowiedz
__________________
Marzyc będę do końca świata bede tańczyć i latać i skakać


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post1568262 ---> Ciuszki
Poszukuję--->prostownicy Ceramicznej do włosów i fajnych okularków )
pumka1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-20, 21:51   #292
chanell85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 103
Dot.: Jak dbac o suche,zniszczone farbowane wlosy?

to taki zbio porad,ktore sobie wynotowałam--w pigułce.
Wiekszosc przeze mnie wyprobowana.Polecam

1. Oliwa z oliwek na paznokcie i wlosy. Podgrzewam troche oliwy, wsmarowuje odrobine we wlosy (taka maseczke trzeba potem bardzo dokladnie zmyc) zostawiam na godzine lub kilka, jesli mam czas, mocze w niej tez paznokcie, najlepiej ok. 20 min. efekty sa wspaniale: paznokcie mocne a wlosy dobrze nawilzone.


2. Do czterech łyżek oliwy z oliwek dodaje jedno zółtko i wyciska trochę soku z cytryny,miesza i to nakłada na końcówki włosów, pół godziny przed myciem głowy.


3. Na odżywienie i poprawienie kolorytu włosów dobry jest pantenol.. Po zmoczeniu włosów nałożyć pantenol - taki zwykły do oparzeń skóry, do kupienia w aptece - na włosy 30 minut trzymac na wlosach potem dokladnie umyc. Błyszczą się z daleka. Odzyskuja kolor i nabieraja blasku.


4. Na włosy, pomijając rycynę, która jednak nie za łatwo się zmywa polecam naftę kosmetyczną. Do kupienia w aptece. Kupujecie, mieszacie z żółtkiem i paroma kroplami soku z cytrynki i nakładacie na wilgotne wlosy.Owijacie folią i ręcznikiem, trzymacie ok. 0,5 godziny. Potem normalnie myjecie.wlosy. Polecam też dodawanie do ostatniego płukania włosów 3 łyżek octu WINNEGO Błyszczą się po tym jak głupie


5. Jeśli są cienkie i po myciu nie można dojść z nimi do łądu - to można spróbować spłukać włosy (ostatnie płukanie) piwem - i wysuszyć. Ilość piwa - w zależności od długości włosów - szklanka, dwie. Absolutnie już tego nie spukiwać, bo po efekcie będzie nici. Po takiej płukance włosy stają się sztywniejsze i dużo łatwiej nad nimi zapanować.


6. Przepis na lśniące włosy jest prosty: po każdym myciu należy spłukać włosy wodą z odrobiną zwykłego octu(lepiej winnego). Na jedną szklankę (dla krótszych włosów) można dodać parę kropli, pół łżeczki, ale nie więcej. Wylewa się to na włosy, a następnie spłukuje DOKŁADNIE pod bieżącą wodą. Ocet zamyka łuski włosa, dzięki czemu stają się gładsze i odbijają światło, a więc lśnią.
Podobny efekt jak po piwie.


7. Do suchych i matowych polecam
A)ocet jabłkowy rozcieńczony z wodą,
B)można natłuszczać je także jedwabiem w płynie (mała buteleczka kosztuje 10 zł, ale używasz tylko dwóch kropelek),
C) możesz także natłuscić włosy olejem kokosowym (kupisz w zielarniach ze zdrowa żywnościa), D)zwykła oliwą z oliwek, zostawiasz w reczniku na pół godz i płuczesz,
E) ewentualnie maska z morskich alg (7 zł lub 12 zł opakowanie)
F)maska z miodu, bananu i awokado (nakładasz na 20 min), wypróbuj
G)też siemię lniane i woda brzozowa –
sposoby-sprawdzone i naprawde skuteczneJ


8. sposób na włosy- (na łupiez, odzywienie i dodanie koloru (naprawdę działa!))
potrzebujemy tylko łupiny z cebuli, moga być kolorowe, moga być zwykłe. W zalezności od tego, ile mamy włosów- gotujemy te "cebulaki" (05,- 1,5 litra wody), a po przestudzeniu płuczemy nimi włosy (to coś na zasadzie balsamu). Działa rewelacyjnie.


9. Na końcówki włosów-olejek rycynowy /30 min przed myciem glowy

Olejek rycynowy
do małej miseczki, która stawiałam na filiżance z gorącą wodą - co by był ciepły
czasami kilka kropli cytryny
brała starą szczoteczke do zebow i miejsce przy miejscu wcierałam w skóre
potem folia i ręcznik na głowe i potem w zależności dnia - albo tak chodziłam kolo 3-4 godzin, albo przynajmniej godzinke
__________________
chanell85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-20, 21:58   #293
aliksander
Raczkowanie
 
Avatar aliksander
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 189
GG do aliksander Send a message via Skype™ to aliksander
Dot.: Jak dbac o suche,zniszczone farbowane wlosy?

co do odrzywki to polecam vitamin kolor na farbowany wlosy loreal i szapon exsrim
aliksander jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-21, 06:53   #294
monikau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 181
Dot.: Jak dbac o suche,zniszczone farbowane wlosy?

Serdecznie polecam szampon Kadus Imunal do wlosow farbownych w miom przypadku działa świetnie, dobrze nawilza, tak,że przestałam stosować odżywkę.Podobno szczególnie dobrze służy cienkim ale gestym włosom.Poleciła mi go kiedyś fryzjerka, a teraz kupuję go w hurtowniach fryzjerskich w dużej butli 1 l kosztuje ok 60 zł,mała się nie opłaca, bo za 250 ml trzeba zapłacić ok 25 zł.Jeżeli znacie ten szampon to podzielcie sie opiniami na jego temat
monikau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-21, 11:30   #295
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Jak dbac o suche,zniszczone farbowane wlosy?

Cytat:
Napisane przez pumka1234
Hey dziewczyny ja tez mam problem suchych i niesamowicie zniszczonych wlosow .Mam do was pytanko.Mianowicie CO TO JEST TEN SLYNNY WAX ? i na czym polega jego dzialanie...gdzie i w jakiej cenie mogę go nabyc... z gory dziękuje za odpowiedz
Henna Treatment Wax - odżywcza maseczka do włosów. Kosztuje około 20zł i jest do nabycia w aptekach.
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-21, 12:16   #296
Cestia
Zakorzenienie
 
Avatar Cestia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 3 052
Dot.: Jak dbac o suche,zniszczone farbowane wlosy?

Dziewczyny... czy Garnier Neril nadaje się do włosów farbowanych? Tzn chodzi mi o to czy nie powoduje szybszego blaknięcia włosów (tak jak np. szampony przeciwłupieżowe)? Muszę myć włosy co 2 dzień a chciałabym tak przynajmniej co 3 ten szampon pewnie by mi to umożliwił tylko nie wiem czy nie spierze mi kolorku.
__________________
Nikoniara
...całym sercem
...Wish
Cestia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 15:39   #297
PaTrYcJa1989
Wtajemniczenie
 
Avatar PaTrYcJa1989
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraina Mlekiem i Miodem płynąca ;)
Wiadomości: 2 434
Zniszczone wloski ..jak im pomoc?

Jakie polecacie odzywki,szampony, itp. do regeneracji wlosow zniszczonych ?
Ja mam wlosky przetluszczajace sie,po rozjasnianiu staly sie suche i matowe ...czy znacie jakies sprawdzone specyfiki zeby poprawic ich kondycje??
PaTrYcJa1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 18:49   #298
chanell85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 103
Dot.: Zniszczone wloski ..jak im pomoc?

mi pomogła raz w tygodniu maseczka--oeek rycynowy,nafta i zółtko

i henna wax
__________________
chanell85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 22:41   #299
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Zniszczone wloski ..jak im pomoc?

Myślę, że powinnas spróbowac odzywki Henna Treatmen Wax ( o której wpsomina moja poprzednicza) istnieje wersja do włosów blond, używam od lat 6 , zaczęłam właśnie po rozjasnianiu ( choć dziś mam czarne włoski dalej ja stosuję) po identycznym problemie jak Twój. Zaopatrz sie w jakis łagodny szampon ( odradzam wszelkie pachnidła drogeryjne, bo pogłebią przetłuszczanie, niestety nie dla Ciebie tez rewelacyjny na przetłuszczanie Seboradin Niger czy Garnier Neri, bo one wysuszają włoski, co będzie niekorzystne w Twoim przypadku)poszukaj jakiegoś łagodnego szamponu z czarną rzepą. Przy myciu skupiaj się głównie na skórze głowy i włosach u nasady.
Problem z polecanym przeze mnie Waxem jest taki, że odbuduje Twoje włosy , ale może tez podtrzymywac ich przetłuszczanie, ale spróbuj, bo wcale tak byc nie musi. Jeśli po kilku użyciach zauważysz,że jednak przyzcynia się do przetłszczania używaj go wtedy co kilka myć (np raz na tydzień czy dwa).
By dodac zniszczonym włosom blasku i powstrzymac ich puszenie ( pamiętam, że moje po rozjasnianiu były tak suche , że własnie się tak niezdrowo puszyły ) zaopatrz się w Jedwab Farouk( Biosilk lub Bad Azz-ten ostatni wydaje mi się lepszy , dostepne sa głównie w małych , ale mega wydajnych buteleczkach na allegro, stosuj kropeleczke, wcierając na półwilgotne włosy , niezaleznie czy juz przedtem uzyjesz Waxa , czy będzie to mycie bez Waxa.Przy wcieraniu jedwabiu unikaj włosów u nasady , zostaw 3 cm od góry , bo może on wpłynąc na przetłuszczanie). Pozdrawiam.
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 23:00   #300
Annake
Raczkowanie
 
Avatar Annake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 302
Dot.: Zniszczone wloski ..jak im pomoc?

Ja od pewnego czasu używam jedwabiu Jest super, zwłaszcza, że moje włosy po farbowaniu straciły kondycję..
__________________
"To, co znajduje się za nami lub przed nami, to naprawdę drobnostka w porównaniu z tym, co leży w nas.."

R.W. Emerson
Annake jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-04 10:01:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.