krosty na nogach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-06, 19:15   #1
Aga_mentosek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4

krosty na nogach


Bardzo proszę o radę! Golę nogi pół na pół, tzn. łydki depilatorem a uda golarką. Skóra moich nóg jest okropna! Wstydzę się jej przed narzeczonym. Pojawiają się krostki, niektóre z ropą w środku (tych jest na szczęście mało), ale ogólny widok nie należy do najprzyjemniejszych. Macie jakieś rady dla mnie?
Aga_mentosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 19:27   #2
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Re: krosty na nogach

To może zapalenie mieszków włosowych? Polecam wypróbować SVR Xerial ,chyba 30. Ok. 40 zł.
Może to efekt smarowania nóg po goleniu zwykłym balsamem. Ja używam tylko balsamu po goleniu i to w wersji męskiej, bo wydaje mi się, że lepiej działa. Wpisz do wyszukiwarki zapalenie mieszków, na pewno coś znajdziesz. Poleca sie tez pilingi, nacieranie miejsc szorstką gabką.
__________________
Smoczy kram wymiana
Shu Uemura, The Body Shop, YSL, Sephora i kolczyki hand made
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post8452157
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 19:51   #3
kamkam
Rozeznanie
 
Avatar kamkam
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Lu :)
Wiadomości: 769
Re: krosty na nogach

no właśnie,ja mam dokładnie to samo...tzn krostki pojawiają się,jesli używam kremu lub zwykłej maszynki z ostrzami;po użyciu depilatora elektrycznego ich nie ma, natomiast dla odmiany uzyskuję dzięki temu popękane naczynka...i tak źle i tak niedobrze, ale z dwojga złego wolę chyba te naczynka, zawsze można łykać rutinoscorbin
to chyba niestety faktycznie kwestia zapalenia mieszków, do tego mogą się pojawić wrastające włoski, brrr, okropność;
proponuję bezpośrednio po goleniu(najlepiej wieczorem) nie używać żadnych balsamów,ew miejsca strategiczne(strefa bikini)potraktować męskim płynem po goleniu(np Fa), adopiero rano wklepać jakiś delikatny,nietłusty balsam
być może ktoś uzna moje metody za barbarzyńskie,ale niestety innych nie znam
kamkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 19:57   #4
kjudi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 132
Re: krosty na nogach

ooooo barbarzynskie czy nie, byleby byly skuteczne. wyprobuje ten patent, bo mam problem z bikini. bleh - krostki i wrastajace wloski. aaaa mam pytanie, czy jak sie wydepiluje wloski tak... hmmmmm... na wzgorku lonowym ale nie na calym tylko tak u gory, o czy one nie odrosna wyzej?? bardzo mnie to interesuje
pozdro
kjudi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 20:04   #5
kamkam
Rozeznanie
 
Avatar kamkam
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Lu :)
Wiadomości: 769
Re: krosty na nogach

u mnie niestety odrastają...czasem chciałabym być blondynką o jasnej oprawie oczu i delikatnych włosach(lub lepiej żadnych na całym ciele, niestety tak nie jest...dośc wcześnie zaczęłam się depilowac i teraz niestety jeśli używam maszynki, muszę to robić codziennie...a do bikini nic innego się nie nadaje, bo kremy strasznie mnie podrażniają; choć ostatnio katowałam się depilatorem(nie,nie golarką)...nie powiem ile mnie to kosztowało, w każdym razie możesz się domyślec, że sporo
aha, do strefy bikini mam jeszcze kolejny patent, ale to juz naprawdę trade mark i w ogóle best quality choc moze profesjonalista by mnie wyśmiał...no więc tuz po goleniu traktuję tę strefę dezodorantem Nivea Balance w kulce.....
kamkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 20:15   #6
kjudi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 132
Re: krosty na nogach

oooo to sie nie bede tam golic chociaz moze nawet bym bardzo chciala, bo ostatnio interesuja mnie te sfery tzn w wersji wizualnej , ehh szkoda ze ja takze nie jestem blondynka... dzieki za odp .

patent z dezodorantem nivea wyprobuje jak tylko go kupie

kjudi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 20:21   #7
kamkam
Rozeznanie
 
Avatar kamkam
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Lu :)
Wiadomości: 769
Re: krosty na nogach

no mnie też interesują w wersji wizualnej, bo gdyby chodziło tylko o przeżycie to zostawiłabym wszystko samopas
i muszę Ci powiedzieć że nie mam po depilatorze żadnych krostek i co najważniejsze na drugi dzień skóra w dotyku jest gładka,nie przypomina jak po użyciu maszynki popołudniowego męskiego zarostu....tylko w chwili użytkowania trzeba wziąc się w garśc
kamkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-06, 21:57   #8
kjudi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 132
Re: krosty na nogach

ohh tak depilator w garsc i sama siebie razem z nim... nie wiem czy sie odwaze... poki co to tylko nozki zrobilam, sama nie mam depilatora, ale moze pozycze jak dojrzeje do tej decyzji
kjudi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-07, 01:12   #9
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: krosty na nogach

Ja też zmagam się z konsekwencjami depilacji, w postaci krosteczek i wrastających włosków. Imałam sie już różnych sposobów, obecnie zakupiłam kremik BioDermy Sebium K2 (stosuje go jako kurację na buzię) i postanowiłam sprawdzić jak sprawdzi się w tym celu-krem ten jest do skóry trądzikowej, ma działanie antybakteryjne, oczyszczające, regulujące- więc pomyślałam raz kozie śmierć, może pomoże Pierwszy test wykonałam w czwartek po depilacji bikini i łydek woskiem. Posmarowałam bezpośrednio po depilacji - troszkę zapiekło,(krem ma kwasy) szczególnie na bikini a po czasie, skóra była wygładzona leciutko ściągnięta, ale bez uczucia dyskomfortu. Przez kolejne 3 dni smarowałam wydepilowane miejsca codziennie rano - i nie miałam zadnych krostek a ślady po starych jakby leciutko się rozjaśniły. Nie wiem jeszcze jak z tym wrastaniem, muszę poczekać aż mi włoski zaczną odrastać żeby to ocenić. Generalnie, była to pierwsza próba więc nie mogę powiedzieć że działa, ale dzielę się wrażeniami bo są obiecujące. Będę kontynuować test . W sumie to dość droga metoda - kremik kosztuje jakieś 35 zł, i myślę, że trzeba by go tak co drugi dzień kontrolnie wsmarować, ale jak ma zadziałać...no zobaczymy.

Pozdrawiam
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-07, 09:59   #10
Aga_mentosek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4
Re: krosty na nogach

ślicznie dziękuję za rady <cmok> na pewno kilka z nich wykorzystam
pozdrawiam!
Aga_mentosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-07, 21:30   #11
kamkam
Rozeznanie
 
Avatar kamkam
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Lu :)
Wiadomości: 769
Re: krosty na nogach

hm,chyba warto spróbować...tylko obawiałabym się nadmiernego wysuszenia,jednak skóra w okolicy pachwin jest b.cienka i delikatna...
a jeśli chodzi o depilatory,to jesli przed depilacją zrobi się piling czy choćby pod prysznicem potraktuje się ciało ostrą gąbką,a dodatkowo depilator ma odpowiednią nasadkę(ja mam od ok 2 lat silk'epil supersoft plus)rozmasowująco-podnosząco włoski, to powinno być ok
te wszystkie chłodzące nasadki czy rękawice spokonie można zastąpić domowymi metodami, zresztą zniosę każdy ból byleby mieć gładkie nogi
kamkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-08, 07:42   #12
LiliBlue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 58
Re: krosty na nogach

Ja każdą krostę traktuję 10 % Benzacne i jak na razie się nie zawiodłam.
LiliBlue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 13:20   #13
Elfka86
Zakorzenienie
 
Avatar Elfka86
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 187
krostki na udach :( i wąsik :P

pytanie nr 1 : jak pozbyć się czerwonych krostek na udach??? wychodzą mi nie wiem skąd i po co a po goleniu jest jeszcze gorzej
pytanie nr 2 : najlepszy sposób na usuniecie wąsika???
Elfka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 13:34   #14
Sylussia
Raczkowanie
 
Avatar Sylussia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 152
GG do Sylussia
Wink Dot.: krostki na udach :( i wąsik :P

Hej ja z tymi krostkami na udach tez miałam problem =/ ale jakoś sobie poradziłam ktos mi powiedział, że to sa potówki i, że moga się robić od dżinsów. Pozbyłam się ich myjąc dokładnie, troszke szorstką gąbką i mydłem oczywiście =D a po myciu przecierałam je watką ze spirytusem i na koniec nakładałam troszke kremu "Sudocrem' moze go znasz ale nie wiem. Jakby co to kupisz go w każdej aptece. Małe opakowanie kosztuje ok.15 zł mam nadzieje, że Ci choć troszke pomogłam Trzymaj się
Sylussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 13:36   #15
NeskaCaffe_
Raczkowanie
 
Avatar NeskaCaffe_
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 79
Dot.: krostki na udach :( i wąsik :P

Odp nr1. krostki na udach to raczej rpoblem wyzszej wagi z ktorym najlepiej isc do dermatologa bo nie sadze a by balsamy czy peelingi je zlikwidowały..niestety.Wi ec radze Ci nie wydawać pieniazków na kosmetki, kotre nie pomoga tylko zainwestowac w wizyte u dermatologa i ona polecic Ci albo kosmetki albo jakies inne mechaniczne sposoby redukcji tych krostek.
Odp nr.2 wdg mnie najlepszy byłby chyba wosk??Albo laserowa depilacja(na stałe) ale jest b.droga:/
NeskaCaffe_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 13:40   #16
Elfka86
Zakorzenienie
 
Avatar Elfka86
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 187
Dot.: krostki na udach :( i wąsik :P

hmmm wlasnie slyszalam ze wąsik można zlikwidować u kosmetyczki przynajmniej na jakiś czas tylko nie wiem ile to mogloby kosztowac?? a wosku się trochę boję.. nie chcę żeby mi one potem wyrastały grubsze i mocniejsze

krostki myśle że robią się właśnie od dżinsów bo w lecie jak chodzę w krótkich spodenkach to ich nie ma Sylussia dziękuję spróbuję z tym kremem pozdrawiam
Elfka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 13:43   #17
Sylussia
Raczkowanie
 
Avatar Sylussia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 152
GG do Sylussia
Wink Dot.: krostki na udach :( i wąsik :P

Ja w lecie też ich nie miałam a potem pojawiły się znowu =/ ale ta moja metoda naszczęście mi pomogła i mam nadzieje, że Ty też sobie poradzisz pozdrówka
Sylussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 18:05   #18
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: krostki na udach :( i wąsik :P

z tym wąsikiem to może rozprawić się za pomocą pęsety
potem za każdym razem będą chyba odrastały słabsze
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 15:22   #19
zuczka
Raczkowanie
 
Avatar zuczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 79
Dot.: krostki na udach :( i wąsik :P

A ja polecam krem do rozjaśniania włosków Sally Hansen.
Rewelacja w- łoski robią się złote i ich nie widać
zuczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-12, 16:20   #20
Elfka86
Zakorzenienie
 
Avatar Elfka86
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 187
Dot.: krostki na udach :( i wąsik :P

strasznie dziękuję
pęsety się boję bo może byc tak jak z brawiami które mi odrastają w zastraszającym tempie ale kremu spróbuję jesteście kochane
Elfka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 17:34   #21
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Dot.: krostki na udach :( i wąsik :P

krostki na udach mogą być spowodowane zapaleniem mieszków włosowych , podrażnieniem mieszków , może to być rogowacenie okołomieszkowe. W zależności od tego która przypadość Ciebie nęka inaczej trzeba postępować. O rogowaceniu okołomieszkowym pisałyśmy już wiele razy -znajdziesz na forum. Przypomnę jeszcze ,że sprawdzona metoda to peeling np.solą morską , nacieranie solanką np.ciechocińską , pomaga także naświetlanie w solarium (lub na słońcu ) - z umiarem. Delkatne opalanie zaleca się po natarciu skóry solanką.
Jezeli jest to podrażnienie mieszków włosówych w wyniku golenia ,depilacji chemicznej czy mechanicznej to potrzebne są preparaty łagodzące np.ampułka po depilacji , balsam łagodzący po depilacji ,może pomagać maść z nagietkiem , tormentiol.
Jeżeli jest to zapalenie mieszków to konieczna jest wizyta u dermatologa i stosowanie zaleconych leków.
Na usunięcie wąsika najlpeiej zdecydować się na zabieg u kosmetyczki - woskiem ciepłym lub twardym lub elastycznym.Kosmetyczka nie powinna zapomnieć o wykonaniu po depilacji d'arsonvalizacji i poleceniu prepartów łagodzących.
Nad depilacją laserową zastanawiałabym się i jeśli już to wybrałabym miejsce polecane przez inne osoby. W Krakowie podobno jest skutecznie działający laser - jak znajdę namiary to podam.
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 20:41   #22
Elfka86
Zakorzenienie
 
Avatar Elfka86
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 187
Dot.: krostki na udach :( i wąsik :P

dziekuję bardzo pani Beato


a ten krem Sally Hansen to w jakiej cenie?? orientujecie się moze??

Edytowane przez Elfka86
Czas edycji: 2005-11-14 o 17:27
Elfka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 13:36   #23
marta_shop
Raczkowanie
 
Avatar marta_shop
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 50
Post krostki na nogach

Krostki na nogach. Od dłuższego czasu na moich nogach pojawiają się pojedyncze, czerwone krostki zbiałym środkiem. Jestem ciekawa jaka może być przyczyna ich powstawania. Goląc dzisiaj nogi doszłam do wniosku, że chyba robię to niepoprawnie. Po pierwsze: nie używam żadnej pianki do golenia, jedynie mydło. Po drugie: golę je maszynką taty hihih To teraz następne pytanie co zrobić zeby ich się pozbyć i jak nie dopuścic do powstania nowych?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
__________________
"Jeśli zmarszczki pojawią się na naszej twarzy, niech nigdy nie zostaną wyryte w naszym sercu. Duch nigdy nie powinien się starzeć"

Edytowane przez marta_shop
Czas edycji: 2007-07-11 o 11:35
marta_shop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 14:56   #24
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: krostki na nogach

poszukaj info na tym forum. walkowalysmy ten temat tysiace razy
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 17:40   #25
goosia:)
Wtajemniczenie
 
Avatar goosia:)
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 262
Dot.: krostki na nogach

Cytat:
Napisane przez marta_shop Pokaż wiadomość
Krostki na nogach. Od dłuższego czasu na moich nogach pojawiają się pojedyncze, czerwone krostki zbiałym środkiem. Jestem ciekawa jaka może być przyczyna ich powstawania. Goląc dzisiaj nogi doszłam do wniosku, że chyba robię to niepoprawnie. Po pierwsze: nie używam żadnej pianki do golenia, jedynie mydło. Po drugie: golę je maszynką tata hihih To teraz następne pytanie co zrobić zeby ich się pozbyć i jak nie dopuścic do powstania nowych?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi


ja tak samo robie -maszynka taty + mydło
i od zauwazylam czerwone krostki,niewiem co z tym zrobic ?!
__________________
goosia:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 19:19   #26
domciaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 13
Krosty :(

Witam,
otóż od jakiegoś czasu mam krosty na udach, tzn nie są to żadne krosty ropne czy coś takiego. Po prostu moja skóra jest sucha i szorstka. Wstydzę się pokazywać w stroju kąpielowym czy krótkich spódniczkach
Co mogę zrobić ? peelingi ? jeśli tak to czy są jakieś szczególne, warte polecenia ?
Proszę o pomoc jestem załamana

Dominika
domciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 13:34   #27
Healene
Raczkowanie
 
Avatar Healene
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 83
Dot.: Krosty :(

Też miałam takie krostki. Zniknęły jak co dwa dni używałam pilingu na uda. Dokładnie to jest peeling antytrądzikowy StIves. Może i Tobie pomoże.
Powodzenia ;-)
Healene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 14:08   #28
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Krosty :(

Peeling i balsam.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 18:02   #29
kasiaczek141
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 535
Dot.: Krosty :(

Też takie miałam zdecydowanie Peeling najlepiej taki na trądzik
kasiaczek141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 10:59   #30
Anna123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4
Dot.: Krosty :(

ja też miałam ten problem, ale już sobie z nim poradzilam
Mogę Ci polecić krem Keranorm oraz kremy z mocznikiem, np Xerial 30 - skóra staje się gładsza i znikają krostki.

Oprócz tego peelingi - jak dla mnie najlepiej działa domowy z kawy (co 2 dni)
Czyli:
zaparz 2 kopiaste łyżeczki kawy sypanej, jak ostygnie, odcedź najlepiej na gazie. Kawę włóż do miseczki, dodaj łyżkę soli (jeśli masz wrażliwą i podrażnioną skórę to nie polecam soli - szczypie przy peelingu), 2 łyżeczki cynamonu i trochę żelu pod prysznic (czasem używam oliwki zamiast żelu - skóra jest wtedy super nawilżona). Peelingiem się masuję cała, a szczególnie miejsca o których piszesz.

Pozdrawiam
Anna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:10.