"Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz.VIII" - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-06, 16:34   #4531
Sarame
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 158
Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

Cytat:
Napisane przez agaaa.k Pokaż wiadomość
Sarame widzę, że tego samego dnia ślubujemy i takie małe mam pytanko czy byliście już na I spowiedzi? bo ja dopiero dziś idę, ciekawe czy nie będzie przypału....
Powiem Ci ze my problem mamy z glowy, bo nauki robilismy za granica i tutejszy ksiadz powiedzial ze z racji tego ze wiekszosc z nas i tak mieszka razem jak maz i zona nie bedzie sie bawil w pierwsza spowiedz bo nie ma to sensu maznal tylko jakiegos szlaczka w indeksie ze niby spowiedz sie odbyla, a druga nakazal tuz przed slubem ale nie masz sie co stresowac dlaczego mialby byc jakis przypal
a swoja droga w ktorym kosciele bierzecie slub? My z racji ze w Polsce juz nie mieszkamy od pewnego czasu moglismy sobie wybrac kosciol ktory nie jest nasza parafia z czego bardzo sie oboje cieszymy, slub w Kazimierzowce, obylo sie bez dziwnych oplat itd, a jak czytam o tych pseudo cennikach w niektorych parafiach to az
__________________
31.07.2010
Sarame jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 18:15   #4532
MissZuzia
Zadomowienie
 
Avatar MissZuzia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: z domciu, czasem z pracy ;)
Wiadomości: 1 590
Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

Cytat:
Napisane przez _Maya_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny padłam!! (chyba nie wstanę...)

dzwoniłam właśnie do kilkunastu firm w lublinie i ceny jakie zaśpiewali za przewóz Kościół - sala albo za busy to szok...
MPK kochane za miejski autobus życzy sobie 450 zł (a to jest 17 km- w 2 strony 34km(???) wychodzi 13 zł za kilometr!!!! )
za busy np 600zł za 3 kursy

Dżizas powiem gościom żeby na rowerach przyjechali przynajmniej będzie oryginalnie i zdrowo...
nam w pewnej znanej firmie transportowej powiedzieli 300zł za transport z kościoła do lokalu - jakieś 5km. Wstępnie zarezerwowałam ale jeszcze nie wiem czy będą chętni- popytamy podczas dzwonienia z potwierdzeniami, ehhhh
Mamy ew. opcję ale jeszcze nie dzwoniliśmy - jakiś znajomy od rodziców ma busika...ciekawe ile on by chciał


Cytat:
Napisane przez Sarame Pokaż wiadomość
Powiem Ci ze my problem mamy z glowy, bo nauki robilismy za granica i tutejszy ksiadz powiedzial ze z racji tego ze wiekszosc z nas i tak mieszka razem jak maz i zona nie bedzie sie bawil w pierwsza spowiedz bo nie ma to sensu maznal tylko jakiegos szlaczka w indeksie ze niby spowiedz sie odbyla, a druga nakazal tuz przed slubem ale nie masz sie co stresowac dlaczego mialby byc jakis przypal
a swoja droga w ktorym kosciele bierzecie slub? My z racji ze w Polsce juz nie mieszkamy od pewnego czasu moglismy sobie wybrac kosciol ktory nie jest nasza parafia z czego bardzo sie oboje cieszymy, slub w Kazimierzowce, obylo sie bez dziwnych oplat itd, a jak czytam o tych pseudo cennikach w niektorych parafiach to az
my mamy dwie spowiedzi - mimo że mieszkamy razem, ksiądz spisujący protokół pytał się nam jaki adres wpisać (wiedział że mieszkamy razem) - spytał się czy adres z domu rodzinnego więc powiedzieliśmy ok
__________________
http://s10.suwaczek.com/20100807650116.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57141.png

było 83 jest 63 musi być 60 w sferze marzeń 58
MissZuzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 18:37   #4533
tenebrosa
Wtajemniczenie
 
Avatar tenebrosa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: LSW (lubelskie)
Wiadomości: 2 523
Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

Cytat:
Napisane przez Sarame Pokaż wiadomość
My z racji ze w Polsce juz nie mieszkamy od pewnego czasu moglismy sobie wybrac kosciol ktory nie jest nasza parafia z czego bardzo sie oboje cieszymy, slub w Kazimierzowce, obylo sie bez dziwnych oplat itd, a jak czytam o tych pseudo cennikach w niektorych parafiach to az

Kazimierzówka super, byłam tam raz na ślubie i ksiądz mimo, że wiekowy to takie piękne kazanie powiedział, że wszyscy byli wzruszeni, Pan Młody po przysiędze pocałował Pannę Młodą i potem cały kościół bił brawo, bardzo mi się podobało.

Maya, nie wiem czy brałaś pod uwagę firmę Marko? Ponoć są konkurencyjni np. wobec mpk.

A ja tak też innej beczki, pytanie głównie do Świdniczanek lub osób, które robiły w Świdniku wesele: czy lokujecie/lokowałyście gdzieś gości na nocleg i jeśli tak, to gdzie? (oczywiście nie chodzi mi o domy krewnych) I czy któraś z Was może coś powiedzieć nt. standardu w "hotelu" Zawisza? Tzn. wiem, że na pewno nie ma tam luksusów, ale czy nie jest brudno itd.? Potrzebujemy dużo noclegów, oprócz Zawiszy jeszcze Złotą Podkowę bierzemy pod uwagę, o ile nie będą wykorzystane noclegi przez gości, którzy tam się będą bawić na weselu (nasze będzie gdzie indziej - chyba zdecydujemy się na Impuls). Szukam pomysłów gdzie jeszcze ewentualnie można coś zarezerwować... aha, a może orientujecie się czy z okazji budowy lotniska nie mają zamiaru otworzyć jakiegoś lokum noclegowego? Bo mi się gdzieś obiło o uszy, że ma powstać hotel, ale nie wiem czy na pewno coś takiego będzie - jeśli tak, to super, bo do wesela jeszcze 2 lata i może byłaby to też jakaś opcja.
tenebrosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 19:45   #4534
notizia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 169
Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

Cytat:
Napisane przez maggie123 Pokaż wiadomość
to Gratuacje

Telka, spokojnie. My z tz żarliśmy się o wszystko przed ślubem (nawet w piątek tuz przed i stojąc w kościele o Jego rodziców, którzy wiadomo, co zrobili).
A teraz... zupełnie co innego... nawet nie wiedziałam, że tak inaczej może być. A też mamy mnóstwo spraw, o które moglibyśmy się pokłócić.
Raz mnie nawet tż zaskoczył, bo mieliśmy mega różne zdanie (oczywiście sprawy z rodzicami i mieszkaniem), juz do kłótni było blisko, po czym, za jakąś chwilę tż powiedział, żebyśmy dali spokój, bo przecież to my jesteśmy rodziną i razem do czegoś dojdziemy
]Także wiele cierpliwości Wam życzę i spokoju (bo tylko spokój WAas będzie ratował)
BTW jak tuż przed się masz? dużo spraw jeszcze do załatwienia zostało?
Notizia, a Ty?
a my do soboty pracujemy a od poniedziałku szykujemy wszystko SAMI i już mi wszytsko "rybka" ... cisnienie mi tak skakało mimo proszków ze sobie odpuściłam... będzie co ma być... a MUSI BYĆ DOBRZE!!! innej opcji nie ma... nawet nie wiem co zostalo do załatwienia ... wiem, że DUŻO... ale damy radę

chyba muszę zrobić listę, na kazdy dzień coś...
notizia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 20:10   #4535
Sarame
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 158
Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

Cytat:
Napisane przez tenebrosa Pokaż wiadomość
A ja tak też innej beczki, pytanie głównie do Świdniczanek lub osób, które robiły w Świdniku wesele: czy lokujecie/lokowałyście gdzieś gości na nocleg i jeśli tak, to gdzie? (oczywiście nie chodzi mi o domy krewnych) I czy któraś z Was może coś powiedzieć nt. standardu w "hotelu" Zawisza? Tzn. wiem, że na pewno nie ma tam luksusów, ale czy nie jest brudno itd.? Potrzebujemy dużo noclegów, oprócz Zawiszy jeszcze Złotą Podkowę bierzemy pod uwagę, o ile nie będą wykorzystane noclegi przez gości, którzy tam się będą bawić na weselu (nasze będzie gdzie indziej - chyba zdecydujemy się na Impuls). Szukam pomysłów gdzie jeszcze ewentualnie można coś zarezerwować... aha, a może orientujecie się czy z okazji budowy lotniska nie mają zamiaru otworzyć jakiegoś lokum noclegowego? Bo mi się gdzieś obiło o uszy, że ma powstać hotel, ale nie wiem czy na pewno coś takiego będzie - jeśli tak, to super, bo do wesela jeszcze 2 lata i może byłaby to też jakaś opcja.
Powiem Ci ze ogladalismy pokoje w Zlotej podkowie i naprawde sa na wysokim poziomie, zwlaszcza apartament, niestety w dniu naszego wesela wszystkie pokoje zarezerwowane, podobnie u Buchajskiej, wiec wzielismy Zawisze. Wyslalismy brata mojego Tz-ta zeby sprawdzil jaki jest standard tych pokoii i nie jest tak zle jak opowiadaja. Lazienka w pokoju, czysto ale skromnie. No ale my chcemy tylko 3 pokoje na jedna noc wiec nam to pasuje, goscie tez wybredni nie sa co do hotelu w okolicach lotniska to tez mi sie cos obilo o uszy jednak pewna nie jestem. Masz jeszcze sporo czasu wiec duuuzo sie moze zmienic
__________________
31.07.2010
Sarame jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 20:48   #4536
tikida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 530
Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

Cytat:
Napisane przez MissZuzia Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Tikada powodzenia w kancelarii! Na pewno pójdzie gładko
Dzięki dziewczyny Specjalnie poszliśmy dzisiaj, bo dyżur miał taki sympatyczny ksiądz, który prowadzi też nauki przedmałżeńskie. Spisywanie protokołu poszło nam całkiem gładko. Nawet udało nam się zaliczyć indywidualną lekcję z nauk przedmałżeńskich (bo brakowało nam tylko 5tej, która będzie w tą niedzielę, a nie bardzo nam pasowało na nią jechać, bo w planach mamy zapraszanie i ksiądz był tak miły, że z nami ją przerobił ).

A i teraz w ciągu tygodnia muszę odbyć pierwszą spowiedź przedślubną. Chyba pójdę do kapucynów.

Cytat:
Napisane przez notizia Pokaż wiadomość
i bezrobocie...

ale wszystko się musi ułożyć...
Gratuluję Pani magister Na pewno wszystko się ułoży! Coś nie tak z pracą?

Odebraliśmy dzisiaj obrączki - wyszły super Zostało nam trochę złota, więc je odliczyli od robocizny i wyszło taniej niż było powiedziane .

Co do drażliwości przedślubnej - nam też się udziela. Najbardziej kłócimy się o zapraszanie - ja jestem za odmianą nazwisk, a TŻ nie i nie możemy dojść w tej kwestii do porozumienia. Wyszło tak, że TŻ znajomi są nieodmieniani, a moi odmieniani.
A i jeszcze nam zapraszanie bardzo powoli idzie. Poprzedni weekend mieliśmy cały wolny i w sobotę nikogo nie zaprosiliśmy, a w niedzielę tylko 3 osoby. Dzisiaj ja zaprosiłam z mamą jej koleżankę z rodziną, w czwartek mamy zapraszać chrzestnego, a w niedzielę mamy pojechać do TŻta babć, chrzestnej i cioci. Czas szybko ucieka, ja nie wiem jak my się wyrobimy z zapraszaniem (tym bardziej, że dwa ostatnie weekendy lipca ja mam zajęte).
__________________
Noszę dobrze dobrane staniki, a ty?
64/92=28G

Edytowane przez tikida
Czas edycji: 2010-07-06 o 20:49
tikida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 20:58   #4537
tenebrosa
Wtajemniczenie
 
Avatar tenebrosa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: LSW (lubelskie)
Wiadomości: 2 523
Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

Cytat:
Napisane przez Sarame Pokaż wiadomość
Powiem Ci ze ogladalismy pokoje w Zlotej podkowie i naprawde sa na wysokim poziomie, zwlaszcza apartament, niestety w dniu naszego wesela wszystkie pokoje zarezerwowane, podobnie u Buchajskiej, wiec wzielismy Zawisze. Wyslalismy brata mojego Tz-ta zeby sprawdzil jaki jest standard tych pokoii i nie jest tak zle jak opowiadaja. Lazienka w pokoju, czysto ale skromnie. No ale my chcemy tylko 3 pokoje na jedna noc wiec nam to pasuje, goscie tez wybredni nie sa co do hotelu w okolicach lotniska to tez mi sie cos obilo o uszy jednak pewna nie jestem. Masz jeszcze sporo czasu wiec duuuzo sie moze zmienic
Ok, dzięki, o to chodzi, żeby goście mieli się gdzie odświeżyć, zostawić rzeczy i przespać. Bałam się tylko żeby nie były jakieś zatęchłe te pokoje, ale widać niepotrzebnie. My potrzebujemy dużo więcej noclegów, bo ok. 60 jakby wszyscy przyjezdni dopisali (cóż prawie cała rodzina TŻ jest z daleka), dlatego oprócz Zawiszy szukam czegoś jeszcze na wszelki wypadek, bo tam tylko ponad 30 miejsc jest z tego co wiem.
tenebrosa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-06, 21:45   #4538
8mouse3
Rozeznanie
 
Avatar 8mouse3
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 789
Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

Cytat:
Napisane przez maggie123 Pokaż wiadomość
dokłądnie zezwolenie jest bezpłatne, licencja jest płatna.
(my za zezwolenie nic nie płaciliśmy - nawet nie pytaliśmy, żeby nie "podkusić" losu). Na Twoim miejscu jeszcze raz bym się wybrała do jednej i drugiej parafii i poprosiła o wystawienie. Nie pytałabym o opłate, a jakby chcieli, powiedziałabym, że to jest zaświadczenie bezpłatne. a jeśli chcą za to kasę, to idziesz do kurii i tyle.
Dzięki za odpowiedź...ja wcale nie pytałam się o cenę za wystawienie zezwolenia, ponieważ byłam przekonana, że to jest bezpłatne i od razu poszłam tylko z prośbą o wystawienie tego papierku. Upewniałam się, że nie chcę licencji tylko same zezwolenie- wydaje mi się, że takie rzeczy nie są w kościele ustalone i każda parafia, w zależności od tego czy uciekają z niej młodzi czy nie, ustala sobie swoje zasady "gry". Jeśli się mylę co do tego, to oczywiście spróbuję to tak załatwić, aby nie płacić za zezwolenie, ale chyba to nie są tylko te dwie parafie w Lbnie, które żądają zapłaty za zezwolenie


A tak poza tym to zaczęliśmy rozwozić zaproszenia, ale za to z papierologią jesteśmy trochę do tyłu :p I stres przedślubny też nam się chyba zaczyna udzielać.
Ale przynajmniej wiemy gdzie pojedziemy na podróż poślubną
__________________
11 września to dopiero początek wielkich zmian w Naszym Życiu
8mouse3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 23:56   #4539
VanillaCafe
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 032
Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

Dziewczyny powiedzcie mi proszę gdzie odbyć spotkania indywidualne w poradni?
VanillaCafe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 06:13   #4540
Magda_84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 795
Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

Cytat:
Napisane przez tikida Pokaż wiadomość
Co do drażliwości przedślubnej - nam też się udziela. Najbardziej kłócimy się o zapraszanie - ja jestem za odmianą nazwisk, a TŻ nie i nie możemy dojść w tej kwestii do porozumienia. Wyszło tak, że TŻ znajomi są nieodmieniani, a moi odmieniani.
A i jeszcze nam zapraszanie bardzo powoli idzie. Poprzedni weekend mieliśmy cały wolny i w sobotę nikogo nie zaprosiliśmy, a w niedzielę tylko 3 osoby. Dzisiaj ja zaprosiłam z mamą jej koleżankę z rodziną, w czwartek mamy zapraszać chrzestnego, a w niedzielę mamy pojechać do TŻta babć, chrzestnej i cioci. Czas szybko ucieka, ja nie wiem jak my się wyrobimy z zapraszaniem (tym bardziej, że dwa ostatnie weekendy lipca ja mam zajęte).
może spróbujcie na tygodniu jeśli macie taką możliwość. Do nas dziś przyjeżdża brat cioteczny z zaproszeniem więc to też jest jakaś opcja

Cytat:
Napisane przez 8mouse3 Pokaż wiadomość
A tak poza tym to zaczęliśmy rozwozić zaproszenia, ale za to z papierologią jesteśmy trochę do tyłu :p I stres przedślubny też nam się chyba zaczyna udzielać.
Ale przynajmniej wiemy gdzie pojedziemy na podróż poślubną
gdzie gdzie?
Magda_84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 07:56   #4541
MissZuzia
Zadomowienie
 
Avatar MissZuzia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: z domciu, czasem z pracy ;)
Wiadomości: 1 590
Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

Cytat:
Napisane przez tikida Pokaż wiadomość
A i teraz w ciągu tygodnia muszę odbyć pierwszą spowiedź przedślubną. Chyba pójdę do kapucynów.
my jej jeszcze nie odbyliśmy - a prótokół spisany został na początku czerwca

Cytat:
Napisane przez tikida Pokaż wiadomość
A i jeszcze nam zapraszanie bardzo powoli idzie. Poprzedni weekend mieliśmy cały wolny i w sobotę nikogo nie zaprosiliśmy, a w niedzielę tylko 3 osoby. Dzisiaj ja zaprosiłam z mamą jej koleżankę z rodziną, w czwartek mamy zapraszać chrzestnego, a w niedzielę mamy pojechać do TŻta babć, chrzestnej i cioci. Czas szybko ucieka, ja nie wiem jak my się wyrobimy z zapraszaniem (tym bardziej, że dwa ostatnie weekendy lipca ja mam zajęte).
nam jeszcze zostało parę zaproszeń, ale to do tych co jakoś tak ciężko nam idzie umówienie się (znaczy im wiecznie nie pasuje )
a do ślubu ..... 31 dni
__________________
http://s10.suwaczek.com/20100807650116.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57141.png

było 83 jest 63 musi być 60 w sferze marzeń 58
MissZuzia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-07, 08:36   #4542
mufine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 55
Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

Boże dziewczyny, a my jakoś się zebrać nie możemy do rozpoczęcia tych wszystkich załatwień związanych ze ślubem, a chcemy w przyszłym roku się pobrać. I jakoś nie wiem od czego zacząć, bo zacząć jest najgorzej.... Mam już sale na oku, ale raczej pasowałoby najpierw pojeździć i obejrzeć sporo żeby było w czym wybierać... Podziwiam Was, że tak sprawnie Wam to idzie
mufine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 08:47   #4543
scarlet18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 57
Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

Stacha86 ślubujemy tego samego dnia Ja też miałam ten sam dylemat z sukienką i w końcu zrobiłam tak: Szukałam sukni w salonie bo nie chciałam szyć. Bałam się, że nie wyjdzie taka, jaką chcę. No i znalazłam suknię cieszę się jak dziecko bo już zamówiłam ale... Jak trafiłam do jednego z salonów to ku mojemu zdziwieniu okazało się, że suknie szyte są przez właścicielkę. Poza tym, bez względu na to którą suknię mierzyłam w tym salonie , każda przepięknie modelowała sylwetkę i była idealnie wykonana, lepiej niż w firmowych salonach. Wtedy już wiedziałam, że nawet jak znajdę suknię w innym miejscu, to wrócę do tej kobiety żeby mi ją uszyła. Cena nie jest dużo niższa ale widać, że Właścicielka kocha to co robi i jest to jej pasją. Dlatego też w poniedziałek przyszłam do niej ze zdjęciem sukni i zamówiłam
Nie wiem jeszcze jak wyjdzie ta Moja ale jestem o to całkowicie spokojna
Jeżeli chcesz namiary na ten salon to proszę na priva

Nie miałam wcześniej czasu odpisać ale Ana_01 i Maciejka 83 dziękuję Wam serdecznie za zdjęcia. Jak je oglądałam to aż mi dech zaparło. Wyglądałyście tak cudownie, że ciężko było oczy oderwać od monitora.
Maciejka 83 mam wrażenie, że gdzieś już się spotkałyśmy To szczęście na Waszych twarzach... można tylko pozazdrościć
Samych pięknych chwil Wam życzę!

A jeszcze odnośnie Dj, to ja wybrałam Dj Delegata, zrobił na nas niesamowite wrażenie. Od razu wiedziałam, że nie chcę żadnego innego na swoim weselu Nie wiem jak u niego z językami obcymi ale najlepiej zadzwonić i zapytać.

Pozdrawiam i życzę pięknego dnia, pomimo niesprzyjającej pogody
__________________
Nasz Wielki Dzień 02.10.2010
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2010100201801830.png

Edytowane przez scarlet18
Czas edycji: 2010-07-07 o 08:51
scarlet18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 09:11   #4544
agaaa.k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 27
Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

Cytat:
Napisane przez Sarame Pokaż wiadomość
Powiem Ci ze my problem mamy z glowy, bo nauki robilismy za granica i tutejszy ksiadz powiedzial ze z racji tego ze wiekszosc z nas i tak mieszka razem jak maz i zona nie bedzie sie bawil w pierwsza spowiedz bo nie ma to sensu maznal tylko jakiegos szlaczka w indeksie ze niby spowiedz sie odbyla, a druga nakazal tuz przed slubem ale nie masz sie co stresowac dlaczego mialby byc jakis przypal
a swoja droga w ktorym kosciele bierzecie slub? My z racji ze w Polsce juz nie mieszkamy od pewnego czasu moglismy sobie wybrac kosciol ktory nie jest nasza parafia z czego bardzo sie oboje cieszymy, slub w Kazimierzowce, obylo sie bez dziwnych oplat itd, a jak czytam o tych pseudo cennikach w niektorych parafiach to az
My bierzemy ślub w Kościele NMP (w okrąglaku) i ciekawa jestem ile ksiądz sobie krzyknie za ślub...
__________________
mój ślub 31.07.2010
agaaa.k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 09:24   #4545
ooollaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 92
Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

Cytat:
Napisane przez 8mouse3 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź...ja wcale nie pytałam się o cenę za wystawienie zezwolenia, ponieważ byłam przekonana, że to jest bezpłatne i od razu poszłam tylko z prośbą o wystawienie tego papierku. Upewniałam się, że nie chcę licencji tylko same zezwolenie- wydaje mi się, że takie rzeczy nie są w kościele ustalone i każda parafia, w zależności od tego czy uciekają z niej młodzi czy nie, ustala sobie swoje zasady "gry". Jeśli się mylę co do tego, to oczywiście spróbuję to tak załatwić, aby nie płacić za zezwolenie, ale chyba to nie są tylko te dwie parafie w Lbnie, które żądają zapłaty za zezwolenie

Ja wczoraj będąc w swojej parafii w Świdniku chciałam godz. 16, której nie było więc Siostra zaproponowała aby zapytać księdza o pozwolenie na ślub w innej parafii- bo to żaden problem.

Pytając księdza problemu nie było oczywiście- bardzo chętnie da nam takie pozwolenie bo ślub można brać gdzie się chce......tylko---- za pozwolenie " co łaska" 200 zł dodał!!
ooollaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 10:22   #4546
Sarame
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 158
Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

Cytat:
Napisane przez agaaa.k Pokaż wiadomość
My bierzemy ślub w Kościele NMP (w okrąglaku) i ciekawa jestem ile ksiądz sobie krzyknie za ślub...
ooo kochana szykuj kaskeoni tam maja niezly cennik
__________________
31.07.2010
Sarame jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 10:25   #4547
VanillaCafe
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 032
Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

scarlet dziękuję za odpowiedź na PW. Nie wiedziałam że poradnia jest płatna..

A wy dziewczyny gdzie robiłyście?
VanillaCafe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 10:29   #4548
ooollaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 92
Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

Cytat:
Napisane przez Sarame Pokaż wiadomość
ooo kochana szykuj kaskeoni tam maja niezly cennik
Niezły to znaczy jaki? Możesz coś bliżej powiedzieć-bo ja np. właśnie tym kościołem się interesuje.....
ooollaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 10:38   #4549
Stacha86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4
Question Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

W sumie udało mi się znaleźć suknię w salonie Giselle, oczywiście przeróbki itp. A sukienka całkowicie odbiega od moich początkowych wyobrażeń...ale to tylko szczegół Na początku radość i szybka decyzja, zadatek...a teraz zaczęłam się martwić...Suknia ma długi tren(w wyobrażeniach trenu miało nie być w ogóle) i wyglądam w niej jak księżna, jest przepiękny, haftowany... tylko jeden szczegół mnie niepokoi i nie wiem co z nim zrobić.... suknia i tren to jedna całość, nie jest odpinany i nie wiem czy da się tak przerobić suknię,żeby tren był odpinany...oczywiście pomyślałam o tym dopiero wieczorem w domu jak już zamówiłam suknię... przecież tren jest fajny w kościele i do zdjęć,ale na weselu to się nie sprawdza, bo nawet po zwinięciu go trzeba ten ciężar dźwigać i tańczyć itp. Matko, już sama nie wiem. Weźcie mi powiedźcie-macie jakiś pomysł co z tym zrobić?Bo ja już głupieję
Stacha86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-07, 11:01   #4550
8mouse3
Rozeznanie
 
Avatar 8mouse3
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 789
Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

Cytat:
Napisane przez Magda_84 Pokaż wiadomość
gdzie gdzie?
A wybieramy sie na cypr- do paphos przeszukuje wszystkie dostępne hoele, ale jest tego tyle, że głowa puchnie

Cytat:
Napisane przez ooollaaa Pokaż wiadomość
Ja wczoraj będąc w swojej parafii w Świdniku chciałam godz. 16, której nie było więc Siostra zaproponowała aby zapytać księdza o pozwolenie na ślub w innej parafii- bo to żaden problem.

Pytając księdza problemu nie było oczywiście- bardzo chętnie da nam takie pozwolenie bo ślub można brać gdzie się chce......tylko---- za pozwolenie " co łaska" 200 zł dodał!!
Krew człowieka zalewa, jak słyszy, że za kartkę papieru ma zapłacić 150 zł albo więcej...więc życzę nam duuuużo cierpliwości i spokoju.
__________________
11 września to dopiero początek wielkich zmian w Naszym Życiu
8mouse3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 11:11   #4551
froggie
Zakorzenienie
 
Avatar froggie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żabkowo
Wiadomości: 11 756
Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

Cytat:
Napisane przez VanillaCafe Pokaż wiadomość
scarlet dziękuję za odpowiedź na PW. Nie wiedziałam że poradnia jest płatna..

A wy dziewczyny gdzie robiłyście?
ja za poradnie nic nie płaciłam, i chyba nic sie nie placi jesli robi się ją we 'własnym' kościele albo w tym w którym się bierze ślub.
ja robiłam w św rodzinie (parafia nie moja, ale tu miałam zezwolenie na udzielenie slubu).


---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 12:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Stacha86 Pokaż wiadomość
W sumie udało mi się znaleźć suknię w salonie Giselle, oczywiście przeróbki itp. A sukienka całkowicie odbiega od moich początkowych wyobrażeń...ale to tylko szczegół Na początku radość i szybka decyzja, zadatek...a teraz zaczęłam się martwić...Suknia ma długi tren(w wyobrażeniach trenu miało nie być w ogóle) i wyglądam w niej jak księżna, jest przepiękny, haftowany... tylko jeden szczegół mnie niepokoi i nie wiem co z nim zrobić.... suknia i tren to jedna całość, nie jest odpinany i nie wiem czy da się tak przerobić suknię,żeby tren był odpinany...oczywiście pomyślałam o tym dopiero wieczorem w domu jak już zamówiłam suknię... przecież tren jest fajny w kościele i do zdjęć,ale na weselu to się nie sprawdza, bo nawet po zwinięciu go trzeba ten ciężar dźwigać i tańczyć itp. Matko, już sama nie wiem. Weźcie mi powiedźcie-macie jakiś pomysł co z tym zrobić?Bo ja już głupieję
zalezy jaki jest ten tren
ja w swojej mialam, podpinało się go 'na sznurki' i absolutnie mi nic nie przeszkadzał podczas wesela
__________________
flejksy (klik!)
Zapraszam
froggie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 12:06   #4552
VanillaCafe
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 032
Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

Cytat:
Napisane przez froggie Pokaż wiadomość
ja za poradnie nic nie płaciłam, i chyba nic sie nie placi jesli robi się ją we 'własnym' kościele albo w tym w którym się bierze ślub.
ja robiłam w św rodzinie (parafia nie moja, ale tu miałam zezwolenie na udzielenie slubu).
dzięki, my robiliśmy nauki na Staszica, mamy jedno spotkanie indywidualne podbite i brakuje jeszcze dwóch. Nie bardzo wiem, gdzie się po to zgłosić
VanillaCafe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 12:16   #4553
czekoczeko
Raczkowanie
 
Avatar czekoczeko
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 176
Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

Witam Was Girlsy po długej nieobecności , wypoczeta i opalona melduję sie
Niestety nie nadrobie w czytaniu wszystkiego,ale większosc udalo mi sie przeczytac-strasznie duzo naskrobałyscie

Dziękuję Wam bardzo za każde miłe slowo i za zyczenia udanego wypoczynku- tak tez bylo, lepszej i bardziej bajecznej podrozy poslubnej nie moglam sobie wymarzyc Szkoda,ze tak szybko zleciało...

Przede wszystkim jeszcze raz skladam zyczenia wszystkim mezatkom, ktore slubowaly podczas mojej nieobecnosci.
Maggie, w dzien Twojego slubu pamietalam o Tobie i przyznam,ze bylam bardzo ciekawa jak bedzie Ci sie podobalo, dlatego po powrocie pospiesznie zaczelam od Twojej relacji Bardzo sie ciesze,ze to co mowilam sie sprawdzilo i bylas zadowolona.

Ana- dziekuję Kochana Fryzurka przetrwala mi cala noc, szalalam na parkiecie non- stop i nic sie nie popsulo, bylam bardzo zadowolona, bo wygladala naturalnie ,a jednoczesnie byla bardzo mocno utrwalona i nawet mimo tego skwaru sie nie rozprostowala, ani nie rozpadla.
Bardzo sie ciesze,ze Twoj Dzien byl bardzo udany, czekalam przed wyjazdem na Twoja relacje,ale sie nie doczekalam
Bardzo proszę o zdjecia Maciejkę również

My odebralismy od razu po powrocie film, bo byl juz gotowy i wczoraj tez obejrzelismy caly- rewelacja, nawet ne wiedzielismy,ze film ze slubu moze byc taki fajny i wciagajacy,az zalowalismy kiedy sie skonczyl bardzo jestesmy zadowoleni. Fajnie wrocic do tego dnia i juz na spokojnie jeszcze raz to wszystko zobaczyc...
czekoczeko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 12:29   #4554
00aneczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 894
GG do 00aneczka
Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

Cytat:
Napisane przez VanillaCafe Pokaż wiadomość
dzięki, my robiliśmy nauki na Staszica, mamy jedno spotkanie indywidualne podbite i brakuje jeszcze dwóch. Nie bardzo wiem, gdzie się po to zgłosić
ooo my też robilismy przed naszym slubem nauki na Staszica, ale tam juz nam wszystko podbili i nie musieliśmy już nigdzie chodzic.
czekoczeko witaj, ale Ci fajnie, my czekamy na zdjęcia z Waszego wyjazdu
00aneczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 12:41   #4555
VanillaCafe
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 032
Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

Cytat:
Napisane przez 00aneczka Pokaż wiadomość
ooo my też robilismy przed naszym slubem nauki na Staszica, ale tam juz nam wszystko podbili i nie musieliśmy już nigdzie chodzic.
Ufff, ale ulga
Wychodzi na to, że pieczątka po prostu krzywo przybita. A ja cały czas żyłam w strachu, że trzeba będzie wykresik zrobić
VanillaCafe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 12:56   #4556
00aneczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 894
GG do 00aneczka
Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

Cytat:
Napisane przez VanillaCafe Pokaż wiadomość
Ufff, ale ulga
Wychodzi na to, że pieczątka po prostu krzywo przybita. A ja cały czas żyłam w strachu, że trzeba będzie wykresik zrobić
spokojnie, tak jak pisze; my 1.5 roku temu w prawdzie jak robilismy nauki to wszystko było na Staszica załatwione i podbite i myslę, że nic sie nie zmieniło, ale kto wie ;>
00aneczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 14:55   #4557
Sarame
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 158
Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

Cytat:
Napisane przez ooollaaa Pokaż wiadomość
Niezły to znaczy jaki? Możesz coś bliżej powiedzieć-bo ja np. właśnie tym kościołem się interesuje.....
No jak widzisz z powyzszego postu, za glupi papierek sobie krzycza co laska - 200zl
__________________
31.07.2010
Sarame jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 15:07   #4558
ooollaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 92
Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

Cytat:
Napisane przez Sarame Pokaż wiadomość
No jak widzisz z powyzszego postu, za glupi papierek sobie krzycza co laska - 200zl

No tak, myślałam że może orientujesz się ile właśnie życzą sobie za ślub....

Bo papierki papierkami ale głównie chodzi mi właśnie o koszt ślubu. A jakoś głupio było mi się zapytać wprost księdza ile się płaci za ślub-gdy mamy jeszcze rok czasu no i żeby głupio nie wyszło.
ooollaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 15:09   #4559
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

Cytat:
Napisane przez tikida Pokaż wiadomość

A i teraz w ciągu tygodnia muszę odbyć pierwszą spowiedź przedślubną. Chyba pójdę do kapucynów.
Masz na mysli Kapucynów na krakowskim? Radzę Ci iść do św. Ducha, Dominikanów, Karmelitów albo nawet do Katedry. Ile razy się się spowiadałam u kapucynów do prawie z płaczem wychodziłam tak na mnie ojcowie krzyczeli.... Co ciekawe zupełnie inne mam doświadczenia z Kapucynami na Poczekajce.
Powodzenia
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 15:56   #4560
Sarame
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 158
Dot.: "Oj córuś, córuś już Ty długo panienką nie będziesz-Lubelskie PM 2010 i 2011 cz

Cytat:
Napisane przez ooollaaa Pokaż wiadomość
No tak, myślałam że może orientujesz się ile właśnie życzą sobie za ślub....

Bo papierki papierkami ale głównie chodzi mi właśnie o koszt ślubu. A jakoś głupio było mi się zapytać wprost księdza ile się płaci za ślub-gdy mamy jeszcze rok czasu no i żeby głupio nie wyszło.
Ja co prawda nie jestem z tej parafii ale znam kogos kto musial tam zaostawic prawie tysiac zlotych
teksty w stylu wg nowego taryfikatora
lub na ile cenisz panne mloda to juz lekka przesada
__________________
31.07.2010
Sarame jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:08.