Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-06, 10:27   #2581
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Z kolei podniesienie ścianki kolankowej "na własną rękę" może brzydko zmienić proporcje domu, ale większość ludzi się tym nie przejmuje.
Poza tym przeważnie na stronach internetowych brakuje przekroju projektowanego domu, czego nigdy nie potrafię pojąć.

I jeszcze jedno - jak czytam, że ktoś nie może znaleźć nic dla siebie z gotowców (czemu się nie dziwię) i dlatego sobie sam zaprojektuje swój dom, to odechciewa mi się komentować. Jakoś wielu ludziom wydaje się, że to taka łatwizna i bardzo chętnie wydaliby swoje oszczędności na swoje własne, amatorskie pomysły

Jeśli chodzi o skosy, to najlepiej wybrać dom z dachem dwuspadowym. Wtedy z pewnością łatwiej zaaranżujemy przestrzeń poddasza.
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 10:43   #2582
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Ilena Pokaż wiadomość
dziękuję bardzo za wytłumaczenie ... z tego co wiem większość ludzi właśnie tą rzecz zmieniała w tym projekcie podczas budowy.. ile według ciebie powinno być cm żeby było ok ?
Podpisuję się pod tym co napisała asiuk.
Nie należy podnosić ścianki kolankowej na własną rękę, to może zachwiać proporcje w elewacjach - wysoka ścianka kolankowa i mały okap naprawdę bardzo negatywnie wpływają na proporcje/estetykę elewacji frontowej, tak więc radzę skonsultować tę kwestię z architektem adaptującym. Nie z majstrem na budowie
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 10:49   #2583
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

ale ludzie właśnie zmieniali ten projekt u architekta
na własną rękę bym się nie odważyła..
Jak już mówię te domy są już wybudowane i bardzo ładnie wyglądają .. nie widać aż tak bardzo tych zmian
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 12:40   #2584
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

No ale skoro ładnie wyglądają, i Ty jesteś przyzwyczajona do życia na kolanach, to po co prosisz o opinię ? Skoro dom Ci się podoba to buduj.

Ktoś pytał skąd moje uprzedzenie do skosów. Z doświadczenia.

Pracuję tyle lat na rynku nieruchomości, i w ciągu całej swojej pracy udało mi się być może w 2 czy 3 dobrze zbudowanych domach. Na 2 lub 3 tysiące.

Mam 175 cm wzrostu i prawie w każdym domu zwyczajnie obijam sobie głowę, a umówmy się, nie jestem żyrafą, 175 to raczej nie jest dużo, przecietny mężczyzna w Polsce tyle mierzy. I dlatego portale ogłoszeniowe są wypełnione ogłoszeniami o "ślicznych, nowych domkach" na przedmieściach - bo ludzie niemający kompletnie pojęcia o domu budują gotowca, i dopiero po kilku miesiącach okazuje się, że a to nie można kupić mebli, a to nie można wstawić łóżka, a to przy skosach nie ma ścian tylko dach, więc w lecie sauna, a w zimie lodowiec, że ciemno, bo okna połaciowe ...

Jak ktoś jest przyzwyczajony do tego, bo nigdy normalnie nie mieszkał, to się tak buduje i jest zadowolony. Tylko po co w takim razie przychodzi na forum, jak ładne to niech buduje i już.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 13:48   #2585
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 14:52   #2586
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ściankę kolankową wzmacnia się tak samo jak wszystkie inne ściany konstrukcyjne, każdy majster to potrafi i absurdem by było przejmowanie się konstrukcyjnym aspektem podniesienia ścianki o wysokość kilku pustaków. Nie budujemy nowej kondygnacji.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 19:08   #2587
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
ten link co podałam http://www.domoweklimaty.pl/projekty...roject_id=2858 po prawo klikamy zobacz na forum i tam są zdjęcia

ja mieszkam w normalnym domu, mój TŻ w skosach

jeszcze mam czas na wybór projektu więc poszukam czegoś podobnego do tego a z innym rozwiązaniem dachu

Na pewno nie zrobię nigdy tak że kupię gotowy projekt i go nie zmienię bo takie domy nie istnieją. Zawsze coś nie pasuję. A mało jest projektów które w ogóle mi się podobają. Jak radziła mi jedna z was szukam domu z innym dachem
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-06, 19:19   #2588
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

No i doskonale widać, np. TUTAJ, że na górze nie ma kawałka miejsca na normalną szafę i straszny kurnik. Kuchnia jak przedział w pociągu, w bloku są większe i bardziej ustawne ...
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 19:22   #2589
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

no ja mam mniejszą kuchnię niż w tym domu i mam wiele pustych szafek więc to już zależy od wymagań i potrzeb.. w kuchni nie ma stać stół a same szafki więc nie rozumiem po co marnować przestrzeń szeroką kuchnią ?

http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m44d83962c3425 inny rodzaj dachu o którym jedna z was mi mówiła to chodzi o coś takiego ? tutaj ścianka kolankowa aż 120 cm

Edytowane przez Ilena
Czas edycji: 2011-01-06 o 19:28
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 19:28   #2590
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

No to po co Ci tak naprawdę dom ? Kuchni nie potrzebujesz, dużych pokoi nie potrzebujesz ... Może więc warto kupić normalne, duże mieszkanie w bloku w ładnej okolicy niż cudować z koszmarem architektury ?

Edit: a teraz jeszcze Archon ...
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 19:35   #2591
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
No to po co Ci tak naprawdę dom ? Kuchni nie potrzebujesz, dużych pokoi nie potrzebujesz ... Może więc warto kupić normalne, duże mieszkanie w bloku w ładnej okolicy niż cudować z koszmarem architektury ?

Edit: a teraz jeszcze Archon ...
ten przykład to pytam o rodzaj dachu jak byś nie zauważyła a nie o projekt bo mi się ten dom średnio podoba

Nie będę mieszkać w bloku bo to nie dla mnie wolę mały ale własny domek. Nie wiem czemu masz manie dużych przestrzeni. mam mała łazienkę i mam dużo luzu. W tych projektach to te łazienki są ogromne. A po co mam budować większa kuchnię niż potrzebuję ? 2 ściany z szafkami mi w zupełności wystarczą. Widzę że nie rozumiesz że nie każdy lubi ogromne domy. Już pomijając te skosy. Ja mam pokój który ma prawie 8m2 i mam w nim wszystko i jeszcze dużo wolnego miejsca. Nie mam potrzeby że pokoje miały po 14 m2 jak w niektórych projektach. Wszytko kwestia umeblowania.

Nie wiem co ty się tak tego bloku uczepiłaś. Widać sama w nim mieszkasz i nie widzisz różnicy. Będę miała dużą działkę i piękny ogród z altanką to pierwszy +. Nie będę miała sąsiadów za ścianą +. Większa prywatność +. Bardzo ładne otoczenie. Lasy. Świeże powietrze. Ja nie lubię miasta i tłumów dlatego nie mogła bym psychicznie tam mieszkać. Ogólnie dom to same +. Mieszkanie jest dobre jak się jest studentką a nie jak chce się rodzinę zakładać.

Edytowane przez Ilena
Czas edycji: 2011-01-06 o 19:39
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-06, 20:06   #2592
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Ilena Pokaż wiadomość
Nie wiem czemu masz manie dużych przestrzeni.
Nie mam manii dużych przestrzeni, mam manię przestrzeni dobrze zaprojektowanych.
Cytat:
W tych projektach to te łazienki są ogromne.
Niestety nie są ogromne, ponieważ są pod skosami, łazienka na górze ma tak naprawdę jakieś 2 m2
Cytat:
Ja mam pokój który ma prawie 8m2 i mam w nim wszystko i jeszcze dużo wolnego miejsca.

Cytat:
Będę miała dużą działkę i piękny ogród z altanką to pierwszy +. Nie będę miała sąsiadów za ścianą +.
Który sam się będzie uprawiał, kosił i odśnieżał.
Cytat:
Większa prywatność
Nie będziesz mieć żadnego sąsiada ? Szczekające psy, wydzierające się dzieci w lecie w ogrodzie ...
Cytat:
Mieszkanie jest dobre jak się jest studentką a nie jak chce się rodzinę zakładać.
Niektórzy lubią się kształcić, a niektórzy rozmnażać, prawdaż.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 20:15   #2593
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Nie mam manii dużych przestrzeni, mam manię przestrzeni dobrze zaprojektowanych.Niestety nie są ogromne, ponieważ są pod skosami, łazienka na górze ma tak naprawdę jakieś 2 m2
Który sam się będzie uprawiał, kosił i odśnieżał. Nie będziesz mieć żadnego sąsiada ? Szczekające psy, wydzierające się dzieci w lecie w ogrodzie ... Niektórzy lubią się kształcić, a niektórzy rozmnażać, prawdaż.
nie rozumiem czemu śmieszy cię mój pokój . mam biurko łóżko szafę komodę szafkę na książki orbitreka i jeszcze miejsce po środku pokoju. Więc naprawdę mogła byś się pohamować bo jesteś dość nieprzyjemna. Ostatnie zdanie też nie należy do przyjemnych. Jedno chyba nie wyklucza drugiego. A co do ogrodu teraz mam bardzo duży i wiem jakie obowiązki za tym idą.

Co do skosów mówiłam że na pewno nie były by takie jak tu bo projekt został by zmieniony a ty się uparłaś ciągle na ten sam tekst

dziękuję pozostałym dziewczyną za rady. Póki co nie wchodzę na ten wątek ponieważ nie jest tu przyjemnie. Może kiedyś jeszcze do was zajrzę.

Edytowane przez Ilena
Czas edycji: 2011-01-06 o 20:38
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 22:36   #2594
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Ilena Pokaż wiadomość
Mieszkanie jest dobre jak się jest studentką a nie jak chce się rodzinę zakładać.
Naprawdę tak uważasz?

Jeśli budować dom, to sensownie, a nie po to, żeby się gnieść w IDENTYCZNYCH klitkach jak w bloku. Ja nie wiem, po co niektórzy budują dom, skoro mają w nim takie same rozmiarowo kuchnie i pokoiki jak w przeciętnych blokowych mieszkankach. A nawet gorsze, bo ze skosami. To już faktycznie lepiej sobie odpuscić i kupić mieszkanie w bloku, chociaż odejdzie problem dbania o ogród, odśnieżania (a zimy coraz bardziej obfite w śnieg) i ogrzewania.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 22:40   #2595
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Który sam się będzie uprawiał, kosił i odśnieżał.

Nie będziesz mieć żadnego sąsiada ? Szczekające psy, wydzierające się dzieci w lecie w ogrodzie ...

Niektórzy lubią się kształcić, a niektórzy rozmnażać, prawdaż.

A Ilena gdzieś powiedziała, że działka sama się będzie uprawiała, kosiła i odśnieżała? Nie wszyscy lubią zamknąć się w bloku i ograniczyć się do sprzątania mieszkania i klatki schodowej. Ja bym osobiście w bloku dostała na głowę. Właśnie przez brak możliwości skopania ogródka, co mnie odstresowuje

Sąsiedzi będą, ale jak się zamknie w domu, to nie będzie ich słyszała, a w obecnych blokach słychać głośniejsze tupnięcie, nie wspominając o szczekających psach i wrzeszczących dzieciakach. Słychać wyczyny łóżkowe, to co tym bardziej dzieciaki/psy?

Nie wyobrażam sobie całego życia spędzić na studiach. Na odległą przyszłość planuję jakieś małe potwory(oczywiście o ile zmienię zdanie na ich temat z małych potworów na słodkie dzieciaczki ), do których przydałoby się coś większego niż mieszkanie w bloku.


A tak w temacie ścianki kolankowej-ostatnio byłam w mieszkaniu, gdzie miała 100 cm, nie było źle, ale nie było też dobrze, więc wg mnie musi mieć minimum 120 cm. Większość projektów ma zazwyczaj na poziomie ok 80 cm, więc problemu brak, bo podniesienie jej o tyle, to żaden problem

Co do pokoju 8m2- mój ma ok 10-11(wydaje mi się, że 10,5 ale nie jestem na 100% pewna, dlatego przedział ) i czuję się w nim klaustrofobicznie-z tym, że mój pokój nie jest prostokątem, tylko ma w jednym miejscu pokraczną wnękę (z wielką szafą suwaną), która pomimo szafy zabiera sporo miejsca. Tak więc dla mnie 8 metrowe pomieszczenie też jest małe

EDIT: Vixen, jak już pisałam, nie dla każdego uprawianie ogrodu/odśnieżanie jest problemem. Z braku czasu na ćwiczenia jakiekolwiek, bardzo polubiłam te zajęcia, bo to TRZEBA zrobić i już Co do ogrzewania-dlatego możliwie jak najmocniej miniaturyzujemy w rozsądnych granicach plany budowy. I dlatego właśnie od jakichś 5 miesięcy szukamy projektu, a do indywidualnego nam nie po drodze (bo nie jesteśmy na tyle sprecyzowani w kwestii co chcemy od projektu)
__________________
W świni siła! W świni moc!



Edytowane przez Świniaczek
Czas edycji: 2011-01-06 o 22:46
Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 23:00   #2596
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
EDIT: Vixen, jak już pisałam, nie dla każdego uprawianie ogrodu/odśnieżanie jest problemem. Z braku czasu na ćwiczenia jakiekolwiek, bardzo polubiłam te zajęcia, bo to TRZEBA zrobić i już Co do ogrzewania-dlatego możliwie jak najmocniej miniaturyzujemy w rozsądnych granicach plany budowy. I dlatego właśnie od jakichś 5 miesięcy szukamy projektu, a do indywidualnego nam nie po drodze (bo nie jesteśmy na tyle sprecyzowani w kwestii co chcemy od projektu)
Nie znam się na tym, ale to chyba tym bardziej, jeśli nie znacie swoich oczekiwań powinniście porozmawiać z architektem, który się orientuje i wie, jakie mniej więcej warunki by wam odpowiadały.

Ja po prostu wychodzę z założenia, że dom jest jednak po to, aby mieszkało się w nim wygodniej niż w bloku Wiadomo też, że Polacy mają taką naturę, że jak wybudują najkoszmarniejszy, niewygodny dom, to zapewne będą wychwalać, jakie to cudo świata pobudowali
Ale duże: kuchnia, łazienki i salon, wygodne i szerokie schody, (a nie kręte i ciasne, jak w wielu projektach gotowych, czemu ludzie nie myślą, jak wniosą po nich fotel albo sami wejdą na stare lata czy ze złamaną nogą) to dla mnie podstawa.
Bo faktycznie pokoje dla dzieci mogą być mniejsze, ale ustawne, bez chamskich skosów.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 23:09   #2597
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Czysto teoretycznie powinniśmy się wybrać po indywidualny projekt, ale jakoś nie mamy po drodze, bardzo nam się podoba szukanie w gotowcach, co mnie okrutnie dziwi A to powybrzydzamy, a to coś, jakoś tak jeszcze nam nie zbrzydło przeglądanie, ale to kwestia miesiąca-dwóch
Kuchnia i salon przede wszystkim powinny być sporawe. Resztę można ograniczyć do jeszcze wygodnego minimum, ale kuchnia i salon muszą mieć pewną przestrzeń. No i za łazienkę 1x1 też podziękuję
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 13:00   #2598
zophiee
Zakorzenienie
 
Avatar zophiee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 134
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cześć dziewczyny. Juz kiedys prosiłam was o poradę a propos tego projektu, ale jakos przeszło bez odzewu...

Może teraz uda sie Wam coś doradzić,
wjazd od północnego wschodu, wersja lustrzana
piejscowy plan dopuszcza taki dach

martwi mnie wymiar łazienki na dole, czy zmieści sie tam prysznic, bo gabinet bedzie też pełnił funkcję pokoju gościnnego
Jakies inne mankamenty??

http://www.domenaprojekt.pl/pr/rzuti/l/29.aspx
zophiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 11:20   #2599
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez zophiee Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Juz kiedys prosiłam was o poradę a propos tego projektu, ale jakos przeszło bez odzewu...

Może teraz uda sie Wam coś doradzić,
wjazd od północnego wschodu, wersja lustrzana
piejscowy plan dopuszcza taki dach

martwi mnie wymiar łazienki na dole, czy zmieści sie tam prysznic, bo gabinet bedzie też pełnił funkcję pokoju gościnnego
Jakies inne mankamenty??

http://www.domenaprojekt.pl/pr/rzuti/l/29.aspx
Mankamenty?Ładna nowoczesna bryła lecz MAKABRYCZNIE DROGI ale moze nie gra to roli
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-21, 19:42   #2600
zophiee
Zakorzenienie
 
Avatar zophiee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 134
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Dlaczego ma być makabrycznie drogi w budowie?? Myślę że porównywalnie do domów o tej powierzchni... chyba że o czyms nie wiem i nie biorę czegoś pod uwagę???
zophiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 20:37   #2601
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez zophiee Pokaż wiadomość
Dlaczego ma być makabrycznie drogi w budowie?? Myślę że porównywalnie do domów o tej powierzchni... chyba że o czyms nie wiem i nie biorę czegoś pod uwagę???
Bryła budynku jest strasznie skomplikowana.
Fundamenty, więźba, cieplenie budynku, stolarka okienna (każde okno inne), pokrycie dachowe = majątek.

Można wybudować większy budynek taniej, jeśli bryła nie jest skomplikowana - np. na rzucie prostokąta lub dwóch... A tu masz obrys budynku (w rzucie poziomym) bardzo nieregularny, tak więc budynek nie będzie łatwy do budowy.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 10:46   #2602
issa180
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: woj. Podlaskie
Wiadomości: 6
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Hej, co myślicie o tym projekcie?
http://www.extradom.pl/projekt-domu-...3-krk1182.aspx

Jak do tej pory najbardziej mi odpowiada, choć nie jest idealny i wymagałby paru poprawek, np. chciałabym, aby kuchnia nie była otwarta na jadalnie i salon, hall lepiej jakby był szerszy. Zaznaczam, że powierzchnia domu w zupełności mi wystarcza. Całe życie mieszkałam w domu o pow 136m2 i uważam, że to za dużo dla 4 osobowej rodziny.
Działkę mamy dużą, wjazd od północy.
__________________
11.09.2010
issa180 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 18:35   #2603
zophiee
Zakorzenienie
 
Avatar zophiee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 134
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Bryła budynku jest strasznie skomplikowana.
Fundamenty, więźba, cieplenie budynku, stolarka okienna (każde okno inne), pokrycie dachowe = majątek.

Można wybudować większy budynek taniej, jeśli bryła nie jest skomplikowana - np. na rzucie prostokąta lub dwóch... A tu masz obrys budynku (w rzucie poziomym) bardzo nieregularny, tak więc budynek nie będzie łatwy do budowy.
ok, rozumiem, dziękuje za cenne wskazówki
więc inny projekt, dach płaski rzut na planie prostokata w miarę regularny
jest wersja z garażem dwustanowiskowym, i z dobrym ustawieniem według stron swiata
miejscowy plan dopuszcza płaski dach

Mam tylko wątpliwości a propos komina, na wizualizacji wygląda ciekawie, ale co przyniesie rzeczywistość???
proszę o opinie
http://www.z500.pl/projekt/zx21,unik...go,,smaku.html

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

Edytowane przez zophiee
Czas edycji: 2011-01-22 o 18:37
zophiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 18:37   #2604
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez issa180 Pokaż wiadomość
Powinno być odbicie lustrzane.
Kominek w idiotycznym miejscu.
Niewygodne umiejscowienie kuchenki w kuchni.
Brak pralni/suszarni/graciarni.
Jak zlikwidujesz spiżarnię to możesz zamknąć kuchnię, wtedy zrobisz w tym miejscu wejście z wiatrołapu, ale oczywiście nie będziesz miała gdzie powiesić kurtki.
Na górze kurnik i oczywiście ważniejszy balkonik od garderoby lub dodatkowej łazienki.

Generalnie tragedia.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 19:40   #2605
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez zophiee Pokaż wiadomość
więc inny projekt, dach płaski rzut na planie prostokata w miarę regularny
jest wersja z garażem dwustanowiskowym, i z dobrym ustawieniem według stron swiata
miejscowy plan dopuszcza płaski dach

Mam tylko wątpliwości a propos komina, na wizualizacji wygląda ciekawie, ale co przyniesie rzeczywistość???
proszę o opinie
http://www.z500.pl/projekt/zx21,unik...go,,smaku.html
Bryła mi się bardzo podoba, ciekawie wygląda na wizualizacji. Dużo powierzchni szklanych, zupełnie w moim guście.
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 20:33   #2606
issa180
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: woj. Podlaskie
Wiadomości: 6
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Powinno być odbicie lustrzane.
Kominek w idiotycznym miejscu.
Niewygodne umiejscowienie kuchenki w kuchni.
Brak pralni/suszarni/graciarni.
Jak zlikwidujesz spiżarnię to możesz zamknąć kuchnię, wtedy zrobisz w tym miejscu wejście z wiatrołapu, ale oczywiście nie będziesz miała gdzie powiesić kurtki.
Na górze kurnik i oczywiście ważniejszy balkonik od garderoby lub dodatkowej łazienki.

Generalnie tragedia.
Dzięki za opinię
Właściwie przeszkadzają mi te same rzeczy co Tobie. Projekt bardzo podoba mi sie wizualnie z zewnątrz, ale chyba jednak go nie wybiorę. To może ten byłby lepszy : http://www.extradom.pl/projekt-domu-...n-wrw1008.aspx
Tylko zrezygnowałabym z garażu, no i według mnie jest ciut za duży, ale to jeszcze mogę przeżyć.
__________________
11.09.2010
issa180 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 21:07   #2607
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez zophiee Pokaż wiadomość
Mam tylko wątpliwości a propos komina, na wizualizacji wygląda ciekawie, ale co przyniesie rzeczywistość???
proszę o opinie
http://www.z500.pl/projekt/zx21,unik...go,,smaku.html
Według mnie fajny, przestronny dom.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 10:35   #2608
zophiee
Zakorzenienie
 
Avatar zophiee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 134
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

to jeszcze jeden, ma piękną elewację, na parterze brakuje mi pokoju, ale ponoć pracownia stara sie o wersję z pokojem na parterze

Jak wam podobaja się rzuty?? Jakieś mankamenty?
http://www.z500.pl/projekt/zx14,nowo...,wnetrzem.html
proszę o opinie

Edytowane przez zophiee
Czas edycji: 2011-01-23 o 10:37
zophiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 13:14   #2609
zophiee
Zakorzenienie
 
Avatar zophiee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 134
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Znalazłam jeszcze na stronie zupełnie inne rzuty parteru i pietra projektu Zx15

ten wiekszy salon, i możliwość zasłonienie, choćby częściowego klatki schodowej

no i na górze, wieksze pokoje
Mam nadzieję że mój TZ zaakceptuje płaski dach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg parter_1_sz5_zx21_tmb1.jpg (30,2 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg parter_3_sz5_zx21_tmb1.jpg (25,7 KB, 24 załadowań)
zophiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 13:16   #2610
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez zophiee Pokaż wiadomość
to jeszcze jeden, ma piękną elewację, na parterze brakuje mi pokoju, ale ponoć pracownia stara sie o wersję z pokojem na parterze

Jak wam podobaja się rzuty?? Jakieś mankamenty?
http://www.z500.pl/projekt/zx14,nowo...,wnetrzem.html
proszę o opinie
Poprzedni projekt wydaje mi się ciekawszy i rozmieszczenie pomieszczeń lepsze.
Tu masz łazienkę na widoku z salonu i jadalni, bardzo niefajnie .
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:37.