nadbudowa poddasza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-18, 14:14   #1
xsylwiax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5

nadbudowa poddasza


Witam . Otóż jak już kiedyś pisałam planuje rozbudowe mojego domu. Przy okazji dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Mam do was jeszcze jedno pytanko. Czy jest konieczny proces wymieniania dachu na nowy? Dach jest stary. Przy czym jak juz pisalam pokoik na poddaszu chciałabym postawic na tych dobudowanych pokoikach na dole. Więc dach byłby nowy na te dobudowane pokoje ale nie wiem czy byłaby mozliwosc jakoś go ,,wpleść'' w ten stary bez możliwosci ruszania starego. dziękuje.
xsylwiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 14:38   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: nadbudowa poddasza

PO co zakladasz kolejny wątek ?trzeba bylo zapytac w poprzednim, a najlepiej idz do kogoś kompetentnego w tym temacie .
minął tydzień a ty nic w tym kierunku nie zrobiłaś .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 19:19   #3
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: nadbudowa poddasza

Nikt nie widział twojego domu, więc ciężko powiedzieć. Powinnaś się udać z tym do architekta, jeśli naprawdę poważnie interesuje cię rozbudowa... Tylko fachowiec oceni stan budynku i możliwości rozbudowy.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 20:22   #4
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: nadbudowa poddasza

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 07:05   #5
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: nadbudowa poddasza

jest jak najbardziej iststna bo jesli to stara blacha to po jej zdjeciu nie ma mozliwosci polozenia jej na nowo. oczywiscie jesli ktos sie uprze to podlozy podkladki i przybije na nowo ale o przecieki wtedy latwo.

po drugie dziewczyny dobrze radza. tylko ktos kto sie zna moze fachowo strwierdzic czy obecny stan budynku, fundamentow i scian wytrzyma kolejny poziom. nikt bez takiej wiedzi i dokladnego obejrzenia nie powie czy bedzie dobrze czy zle.
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 07:28   #6
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: nadbudowa poddasza

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 09:27   #7
turekdi
Raczkowanie
 
Avatar turekdi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 58
Dot.: nadbudowa poddasza

jeśli chcemy dobudować piętro czy podwyższyć ściany już istniejącego poddasza to i tak musimy mieć najpierw zgodę na nadbudowę, ja mieszkam w kamienicy z 37 roku, czyli budynek przedwojenny, w planach miał dodatkowe piętro, ale zabrakło funduszy i powstało niższe poddasze ze skosami, ostatnio postanowiliśmy z mężem zmienić strych na poddasze, staraliśmy się długo o pozwolenie, ale je uzyskaliśmy, budynek ma mocne fundamenty i grube wytrzymałe ściany konstrukcyjne, więc nie było przeszkód, zrezygnowaliśmy jedynie z ciężkiej podłogi, a jeśli chodzi o dach to kładliśmy nowy, stary został "podwinięty", ścianki podciągnięte do góry, położony nowy i dopiero cięty i likwidowany stary, dlatego bo pod nami mieszka rodzina, więc nie można było inaczej, ale nasz dach i tak był do remontu, a raczej do położenia nowy, stary wytrzymał 70 lat, więc jeśli chodzi o dach to konieczna konsultacja z fachowcami, którzy przede wszystkim muszą na miejscu sprawdzić i wtedy zaproponować korzystne rozwiązanie

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

a jeżeli chodzi o rozbudowę czy nadbudowę nie można bez pozwolenia, bo kary za samowolkę są niemałe, albo rozbiórka ... a tego chyba nikt nie chcę, ja też nie byłam pewna czy mogę podwyższyć tylko ściany bez zezwolenia, ale dowiedziałam się że nie mogę, do tego zawiadomienie do sąsiadów z okolicy i czy nikt nie ma sprzeciwy co do naszej budowy i wszelkie inne zezwolenia, wszystko załatwione, a potem jeszcze przed decyzją o przyznanie zgody dodatkowa lista do załatwienia, której się nie spodziewaliśmy, a na to 2 tygodnie, po prosty masakra, no ale już mieszkamy

Edytowane przez turekdi
Czas edycji: 2011-02-19 o 09:28
turekdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:45.