dobudowa kilku pokoi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-13, 11:04   #1
xsylwiax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Question

dobudowa kilku pokoi


Witam wszystkich. Może ktoś mi cos doradzi. Na wiosnę planuje dobudowe kilku pomieszczeń do mojego domu. Domek jest zwykły prostokątny, parterowy. drzwi pośrodku domu. chciałam dobudowac 3 pokoje na parterze i jeden na poddaszu. Nad tymi 3 pokoikami na parterze chcialabym jeden pokój. Dodam ze obecnego dachu nie chciałabym wogóle ruszać tylko dobudowac dach pod ten jeden pokoj. Orientujecie sie ile by mnie kosztowala ta inwestycja? I czy wogóle da się tak zrobić jak planuje?
xsylwiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 12:30   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: dobudowa kilku pokoi

Pewnie trzeba na to miec jakies pozwolenia przede wszytskim.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 17:38   #3
bob_glazurnik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 60
Dot.: dobudowa kilku pokoi

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Pewnie trzeba na to miec jakies pozwolenia przede wszytskim.
Dokładnie tak jak piszesz. Do tego potrzebne oczywiście będą projekty i inne dokumenty od rzeczoznawców. Sama dokumentacja będzie kosztowała ładnych parę tysięcy jak nie kilkanaście.
bob_glazurnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 18:26   #4
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: dobudowa kilku pokoi

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 18:29   #5
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: dobudowa kilku pokoi

Cytat:
Napisane przez bob_glazurnik Pokaż wiadomość
Dokładnie tak jak piszesz. Do tego potrzebne oczywiście będą projekty i inne dokumenty od rzeczoznawców. Sama dokumentacja będzie kosztowała ładnych parę tysięcy jak nie kilkanaście.
No bez przesady, nie strasz dziewczyny. Kilka tysięcy ok, to tylko rozbudowa o pokoje mieszkalne, więc instalacje wod-kan są zbędne, a co do rzeczoznawców, to nie wiem o czym nawet piszesz - to budynek mieszkalny, jedynie należy wykonać ekspertyzę techniczną stanu istniejącego w ramach projektu budowlanego.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 19:16   #6
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: dobudowa kilku pokoi

Bez przesady z tymi kosztami kosmicznymi, TŻa brat będzie budynek gospodarczy przerabiał na mieszkalny, wszystkie zezwolenia, zgody i cała papierkologia zamknie się w 5 tys i to z duuuużyyyym zapasem piszę w tej chwili.
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 14:24   #7
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: dobudowa kilku pokoi

Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
Bez przesady z tymi kosztami kosmicznymi, TŻa brat będzie budynek gospodarczy przerabiał na mieszkalny, wszystkie zezwolenia, zgody i cała papierkologia zamknie się w 5 tys i to z duuuużyyyym zapasem piszę w tej chwili.
Ja bym koszta uzależniała od tego, jakie stawki ma architekt. Są projektanci, którzy biorą za zwykły projekt (już gotowego) pomieszczenia kilka tysięcy, a inny nawet kilka razy mniej. Tutaj jest problem o tyle większy, że będzie trzeba budować wszystko od fundamentów, więc bezpiecznej jest zwrócić się do kogoś z odpowiednim doświadczeniem i renomą. Warto się popytać wśród znajomych (i znajomych znajomych ), którzy mieli podobne doświadczenia i zobaczyć efekty prac na własne oczy.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-17, 16:45   #8
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: dobudowa kilku pokoi

Cytat:
Napisane przez millia Pokaż wiadomość
Ja bym koszta uzależniała od tego, jakie stawki ma architekt. Są projektanci, którzy biorą za zwykły projekt (już gotowego) pomieszczenia kilka tysięcy, a inny nawet kilka razy mniej. Tutaj jest problem o tyle większy, że będzie trzeba budować wszystko od fundamentów, więc bezpiecznej jest zwrócić się do kogoś z odpowiednim doświadczeniem i renomą. Warto się popytać wśród znajomych (i znajomych znajomych ), którzy mieli podobne doświadczenia i zobaczyć efekty prac na własne oczy.
Przecież się nie idzie do architekta, który ma wysokie, zaporowe stawki, tylko do tego, którego cena za projekt jest przystępna i rozsądna. Taka rozbudowa to mały projekcik i nie ma co się zastanawiać nad "renomą" architekta, przecież to nie pawilon handlowy czy kościół .
Efektów pracy nie ma co porównywać, bo tak czy siak projekt jest robiony pod inwestora, który i tak wykańcza budynek po swojemu, a architekt jest od uzyskania pozwolenia na budowę i wszelakiej papierkowej roboty .
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 08:33   #9
bob_glazurnik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 60
Dot.: dobudowa kilku pokoi

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
... Taka rozbudowa to mały projekcik i nie ma co się zastanawiać nad "renomą" architekta, ...
A później nie narzekać, że ściany pękają i sufit przecieka
bob_glazurnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 09:39   #10
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: dobudowa kilku pokoi

Cytat:
Napisane przez bob_glazurnik Pokaż wiadomość
A później nie narzekać, że ściany pękają i sufit przecieka


Z takimi problemami to trzeba do wykonawców. Projekt budynku mieszkalnego potrafi zaprojektować student 1-go roku architektury i ściany nie będą pękać a sufit nie będzie przeciekać, no chyba że ma być budowany z tektury, ale nie wiem czy polskie normy to przewidują .
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 12:04   #11
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: dobudowa kilku pokoi

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2011-02-18 o 12:08
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-18, 13:09   #12
bob_glazurnik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 60
Dot.: dobudowa kilku pokoi

Może się mylę ale coś mi się zdaje, że przy takim zakresie prac ta inwestycja będzie traktowana tak jak budowa nowego obiektu. Jeżeli tak to będzie potrzebna pełna dokumentacja budowlana z dziennikiem budowy włącznie. Jeżeli będzie dziennik budowy to potrzebny jest kierownik budowy żeby robić w nim wpisy. Kierownik budowy jest również po to aby dopilnować żeby wykonawcy wykonywali wszystko zgodnie z projektem. Jeżeli projekt będzie do bani to i robota będzie do bani.
Co do tego, że jak niektóre z Was piszą to przecież prosta robota - dostawić parę ścian, zrobić strop i dach - to nie jest kanapka, tu się nie da dołożyć dwóch plasterków wędliny, jednego plastra sera i listka sałaty.
Powiązanie nowo budowanych ścian z już istniejącymi (zwłaszcza, że chodzi o ściany nośne) wcale nie jest takie proste jak się Wam wydaje. Wystarczy mały błąd na etapie projektowania lub wykonania i będzie wszystko pękało.
bob_glazurnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 14:00   #13
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: dobudowa kilku pokoi

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 16:10   #14
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: dobudowa kilku pokoi

Cytat:
Napisane przez bob_glazurnik Pokaż wiadomość
Może się mylę ale coś mi się zdaje, że przy takim zakresie prac ta inwestycja będzie traktowana tak jak budowa nowego obiektu.
Mylisz się, to rozbudowa istniejącego budynku a nie "budowa nowego obiektu".

Cytat:
Napisane przez bob_glazurnik Pokaż wiadomość
Jeżeli tak to będzie potrzebna pełna dokumentacja budowlana z dziennikiem budowy włącznie. Jeżeli będzie dziennik budowy to potrzebny jest kierownik budowy żeby robić w nim wpisy. Kierownik budowy jest również po to aby dopilnować żeby wykonawcy wykonywali wszystko zgodnie z projektem. Jeżeli projekt będzie do bani to i robota będzie do bani.
Mylisz pojęcie projektu budowlanego i projektu wykonawczego. Architekt nie ma obowiązku wykonywać projektu wykonawczego do uzyskania pozwolenia na budowę i generalnie przy małych inwestycjach projektu takiego się nie wykonuje. Przy konstrukcjach murowanych, budowanych tradycyjnie, ryzyko błędu architekta, konstruktora, projektanta instalacji czy osoby nadzorującej roboty budowlane jest niewielkie, więc naprawdę nie wiem w czym problem.
Gwarancją doświadczenia, wiedzy i fachowości architekta są jego uprawnienia, tak samo konstruktora i projektantów instalacji - tak więc uwaga o "przeciekającym stropie i pękających ścianach" jest bezpodstawna. Konstrukcje murowane, konstrukcje dachu jak i warstwy posadzkowe, dachowe są od lat niezmienne i ciężko cokolwiek spartaczyć na etapie projektowania, jedynym problemem są fachowcy i budowlańcy, którzy nie zawsze mają doświadczenie i odpowiednie kompetencje.

Cytat:
Napisane przez bob_glazurnik Pokaż wiadomość
Powiązanie nowo budowanych ścian z już istniejącymi (zwłaszcza, że chodzi o ściany nośne) wcale nie jest takie proste jak się Wam wydaje. Wystarczy mały błąd na etapie projektowania lub wykonania i będzie wszystko pękało.
Może to zostawisz architektowi do zaprojektowania? Osobie która ukończyła studia wyższe, ma wiedzę, doświadczenie?
Przerwa dylatacyjna załatwia sprawę tych pęknięć, którymi się martwisz. Takie trudne? Nie sądzę.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 21:49   #15
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: dobudowa kilku pokoi

Cytat:
Napisane przez bob_glazurnik Pokaż wiadomość
Powiązanie nowo budowanych ścian z już istniejącymi (zwłaszcza, że chodzi o ściany nośne) wcale nie jest takie proste jak się Wam wydaje. Wystarczy mały błąd na etapie projektowania lub wykonania i będzie wszystko pękało.
Ale nie trzeba być do tego cudotwórcą.

Zresztą, ja mam trochę skrzywiony punkt widzenia, bo cała nasza chata (moich rodziców konkretniej) była stawiana bez jakiejkolwiek porządnej ekipy tak naprawdę, własnymi siłami (i siłami wujków Heńków ), a jakoś mimo tego nic nam na głowy nie cieknie, ściany się nie sypią ani żadnych innych dziwnych rzeczy.
__________________
W świni siła! W świni moc!



Edytowane przez Świniaczek
Czas edycji: 2011-02-19 o 22:34
Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 18:43   #16
bob_glazurnik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 60
Dot.: dobudowa kilku pokoi

Nie no właściwie to ja się na tym kompletnie nie znam. Tak tylko chciałem się trochę powymądrzać.
Skoro dzieci potrafią budować domki z klocków to przecież my dorośli sami poradzimy sobie z budową domków z cegieł.
bob_glazurnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 22:33   #17
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: dobudowa kilku pokoi

Cytat:
Napisane przez bob_glazurnik Pokaż wiadomość
Nie no właściwie to ja się na tym kompletnie nie znam. Tak tylko chciałem się trochę powymądrzać.
Skoro dzieci potrafią budować domki z klocków to przecież my dorośli sami poradzimy sobie z budową domków z cegieł.

A czy ktoś mówi, że się kompletnie nie znasz?
Po prostu nie uważam, żeby porządne postawienie domu równało się prawie że z cudem, a tak odbieram Twoje wypowiedzi. Pewnie, że nie jest łatwe, ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność.
A swoją drogą, kto niby, jak nie my dorośli budujemy domki z cegieł? Czy to może jakiś inny gatunek, a ja o czymś nie wiem?
Zaznaczam (po raz drugi zresztą w tym poście), że wiem, że nie jest to łatwe, ale też ja się za to nie zabieram i nie mam takiego zamiaru, ba! mój TŻ, który w budowlance robi stwierdził, że murów stawiać nie będzie jak się będziemy budować, bo po prostu nie umie tego zrobić na tyle dobrze i zostawi to komuś, kto się lepiej na tym zna.
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 21:49   #18
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: dobudowa kilku pokoi

Że się wtrącę - my 2 lata temu dobudowywaliśmy 2 pokoje tz. nadbudowa. Do starych ścian (jedna nośna) zostały dobudowane 2 pokoje. Dach trzeba było położyć nowy. Nie wiem czy to taka straszna filozofia ale u nas remont przebiegł sprawnie. Nic nie pęka. Oczywiscie był zrobiony projekt przez architekta, trzeba było załatwić wszelkie pozwolenia i inne papierkowe sprawy, które "trochę" czasu pochłaniają itd. Znaleźliśmy dobrą ekipę, która wykonała wszelkie roboty.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 21:56   #19
bob_glazurnik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 60
Dot.: dobudowa kilku pokoi

Czasami wkurza mnie jak ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem, a później się wymądrza.

Po pierwsze nie pisałem, ze będzie to budowa nowego obiektu tylko, że bedzie to tak samo traktowane czyli potrzebne będzie pozwolenie na budowę, a co się z tym wiąże inne niezbędne dokumenty.
Po drugie nie ma znaczenia czy jest to mała czy duża inwestycja. Architekt i tak musi wykonać projekt architektoniczno-budowlany, który jest niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę. Budowę prowadzi się zgodnie z tym projektem, no bo chyba po coś on jest.
Po trzecie posiadane uprawnienia nie świadczą o doświadczeniu. Owszem potwierdzają wiedzę teoretyczną (chociaż nie zawsze) ale to ma niewiele wspólnego z doświadczeniem.

I niech mi nikt nie wmawia, że dobudowa do istniejącego domu dodatkowych trzech pokoi z użytkowym poddaszem to tylko malutka przebudowa.
bob_glazurnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-21, 05:04   #20
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: dobudowa kilku pokoi

Cytat:
Napisane przez bob_glazurnik Pokaż wiadomość
Po drugie nie ma znaczenia czy jest to mała czy duża inwestycja. Architekt i tak musi wykonać projekt architektoniczno-budowlany, który jest niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę. Budowę prowadzi się zgodnie z tym projektem, no bo chyba po coś on jest.
Generalnie projekt jest do pozwolenia na budowę...W praktyce jednak, podczas budowy - wprowadza się zmiany i nie jest to nic nadzwyczajnego.

Cytat:
Napisane przez bob_glazurnik Pokaż wiadomość
Po trzecie posiadane uprawnienia nie świadczą o doświadczeniu. Owszem potwierdzają wiedzę teoretyczną (chociaż nie zawsze) ale to ma niewiele wspólnego z doświadczeniem.
Aby zdobyć uprawnienia trzeba mieć doświadczenie zawodowe. Odsyłam do prawa budowlanego.

Cytat:
Napisane przez bob_glazurnik Pokaż wiadomość
I niech mi nikt nie wmawia, że dobudowa do istniejącego domu dodatkowych trzech pokoi z użytkowym poddaszem to tylko malutka przebudowa.
Nie, już pisałam, że to rozbudowa istniejącego budynku. Nie ma w prawie budowlanym pojęcia "dobudowa". "Przebudowa" to też nie jest, gdyż zwiększa się powierzchnia zabudowy.
__________________


Edytowane przez Velvet Acid Kitty
Czas edycji: 2011-02-21 o 07:40
Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:34.