Zakupy na Vinted - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-11-03, 09:54   #4171
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Zakupy na Vinted

Jak coś kupicie i wam nie pasuje, to wystawiacie na Vinted to od razu do dalszej sprzedaży czy czekacie trochę?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-03, 12:01   #4172
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Jak coś kupicie i wam nie pasuje, to wystawiacie na Vinted to od razu do dalszej sprzedaży czy czekacie trochę?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak mi się chce od razu zrobić zdjęcia, to tak. Przeważnie mi się jednak nie chce.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-06, 08:54   #4173
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jak mi się chce od razu zrobić zdjęcia, to tak. Przeważnie mi się jednak nie chce.
Mam podobnie.
Przy czym raz z drugiej strony widziałam rekordowo szybkie wystawienie rzeczy ode mnie. W styczniu tego roku kupiłam nowe trampki - jakoś nie mogłam się do nich przemóc, przeleżały do września w pudle, wystawiłam je - gdy zostały kupione, to tuż po tym kiedy kupująca odebrała paczkę, wylądowały w jej ogłoszeniach (komentarz od razu dostałam, że wszystko OK, żeby nie było). Swoją drogą, pechowe buty, trzecia właścicielka puszczała je nadal jako nowe.

A propos porównań Polek i kontrahentek spoza Polski, po 4 miesiącach doświadczeń stwierdzam, że te spoza Polski nie różnią się niczym od Polek w kwestii olewania wiadomości. Owszem, tych przypadków odnotowuję mniej, ale z tego prostego względu, że w większości jednak rozmawiam/piszę do Polek (proporcje natomiast są co najmniej zbliżone). Za to problemy jako sprzedająca mam wyłącznie z osobami spoza Polski. Kiedyś sytuacja z babką, która pisała o ważności śmietany w komentarzu, a w wiadomościach za nic nie mogłam się z nią dogadać, musiała używać bardzo potocznego języka, tłumacz wariował, w każdym razie twierdziła m. in., że na kremie brak daty przydatności, a ja jej wysłałam fotki z tą datą na kremie. Ostatnio natomiast kupująca po 3 tygodniach od odbioru paczki napisała w komentarzu, że jest dziura w spodniach. Oczywiście zero kontaktu wcześniej, czy też zgłaszania problemu. Dziury nie było na pewno, dostałam zdjęcia (gdy poprosiłam) szwu, który się rozszedł w jednym miejscu - przypominam, po 3 tygodniach od odbioru. Zastanawiam się, jaki sama mam dać komentarz.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-06, 17:27   #4174
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 116
Dot.: Zakupy na Vinted

Sprzedałam rzecz, kupująca wybrała orlen paczkę. Przy automacie otworzyła się skrytka, w której była inna nadana paczka, więc ją zamknęłam. Na infolinii w weekend nie mogą mi pomóc, nie otworzą skrytki zdalnie, mam se dzwonić jutro na jakąś inną infolinię i wygenerują mi nową etykietę (chyba? tak zrozumiałam). Wróciłam z niby już nadaną paczką do domu i jutro będę się z nią bujać dalej. Dramat, usuwam właśnie orlen paczkę z dostępnych opcji wysyłki.
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-06, 17:31   #4175
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
Sprzedałam rzecz, kupująca wybrała orlen paczkę. Przy automacie otworzyła się skrytka, w której była inna nadana paczka, więc ją zamknęłam. Na infolinii w weekend nie mogą mi pomóc, nie otworzą skrytki zdalnie, mam se dzwonić jutro na jakąś inną infolinię i wygenerują mi nową etykietę (chyba? tak zrozumiałam). Wróciłam z niby już nadaną paczką do domu i jutro będę się z nią bujać dalej. Dramat, usuwam właśnie orlen paczkę z dostępnych opcji wysyłki.
Mam jeszcze gorszą sytuację, nadałam paczkę, nie mam potwierdzenia, paczki nie ma nigdzie w systemie, widnieje jako nienadana. Dzwoniłam i pisałam, że przecież są kamery, mogą sprawdzić, ale nie! kasa przepadła, paczka nie wiadomo gdzie jest

usunełam orlen paczkę i już nigdy nie nadam nic tym posrednikiem.
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-06, 17:46   #4176
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze gorszą sytuację, nadałam paczkę, nie mam potwierdzenia, paczki nie ma nigdzie w systemie, widnieje jako nienadana. Dzwoniłam i pisałam, że przecież są kamery, mogą sprawdzić, ale nie! kasa przepadła, paczka nie wiadomo gdzie jest

usunełam orlen paczkę i już nigdy nie nadam nic tym posrednikiem.
Ja zawsze czekam pod paczkomatem na potwierdzenie nadania. Najlepsza jest u mnie bodajze paczka w ruchu, która nadaje w sklepie i babka skanuje ja jak chce... czasem na następny dzień...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-06, 18:31   #4177
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Ja zawsze czekam pod paczkomatem na potwierdzenie nadania. Najlepsza jest u mnie bodajze paczka w ruchu, która nadaje w sklepie i babka skanuje ja jak chce... czasem na następny dzień...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
paczka w ruchu to teraz wlasnie orlen i tam potwierdzenie nie przychodzi od razu, a nie bede przeciez czekac godziny pod automatem paczkowym
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-11-06, 20:05   #4178
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Ja zawsze czekam pod paczkomatem na potwierdzenie nadania. Najlepsza jest u mnie bodajze paczka w ruchu, która nadaje w sklepie i babka skanuje ja jak chce... czasem na następny dzień...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam tak właśnie z, Orlenem w sklepie Spar. Już że 2 razy dzwoniłam, kiedy zeskanują. Kolejnym razem zapytam, czy otwierają i sprawdzają zawartość 🥴

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-06, 21:24   #4179
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Z punktem DPD jest o tyle fajnie, w tej sytuacji, że przy nadaniu paczki dostaję karteluszek z kodem kreskowym nadania. Jedyny minus, że mój punkt jest czynny do 17.00 i raz o mało nie zdążyłam paczki odebrać w ciągu tych 3 przepisowych dni.
Żeby nie było tak rajsko, to dodam, że niedawno jedna paczka dotarła do sortowni, po czym wróciła do nadawcy jako uszkodzona w transporcie. Żadnych śladów uszkodzenia na paczce nie było.

Czytam ostatnimi czasy posty na Fejsbuku grupy "Oszukani na vinted". Topowym produktem oszustów są torebki Pinko i kurtka Nutspe TNF. Tego drugiego produktu to wcześniej w ogóle nie znałam - i jestem w szoku, że ludzie się o to tak biją^^.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2022-11-06 o 21:28
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-06, 22:01   #4180
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
paczka w ruchu to teraz wlasnie orlen i tam potwierdzenie nie przychodzi od razu, a nie bede przeciez czekac godziny pod automatem paczkowym
Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Mam tak właśnie z, Orlenem w sklepie Spar. Już że 2 razy dzwoniłam, kiedy zeskanują. Kolejnym razem zapytam, czy otwierają i sprawdzają zawartość 🥴

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dlatego ta metoda to dla mnie jakiś dramat... Ja jestem chora jak muszę z tego korzystać...

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Z punktem DPD jest o tyle fajnie, w tej sytuacji, że przy nadaniu paczki dostaję karteluszek z kodem kreskowym nadania. Jedyny minus, że mój punkt jest czynny do 17.00 i raz o mało nie zdążyłam paczki odebrać w ciągu tych 3 przepisowych dni.
Żeby nie było tak rajsko, to dodam, że niedawno jedna paczka dotarła do sortowni, po czym wróciła do nadawcy jako uszkodzona w transporcie. Żadnych śladów uszkodzenia na paczce nie było.

Czytam ostatnimi czasy posty na Fejsbuku grupy "Oszukani na vinted". Topowym produktem oszustów są torebki Pinko i kurtka Nutspe TNF. Tego drugiego produktu to wcześniej w ogóle nie znałam - i jestem w szoku, że ludzie się o to tak biją^^.
Też tej marki kurtki nie znam. Co nie zmienia faktu, że poziom nadużyć na Vinted mnie przeraża.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-07, 18:10   #4181
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 116
Dot.: Zakupy na Vinted

Przebojów z paczką orlen ciąg dalszy. Dodzwoniłam się na odpowiednią infolinię, ale oni zmienić statusu paczki nie mogą zmienić, robi to jakiś inny dział i trwa to kilka godzin. Dzwoniłam o 15.30 - do tej pory status paczki się nie zmienił. Dzwoniłam ponownie - dział pracuje do 18, może jutro odczytają zgłoszenie i łaskawie zmienią status. Nawet jak zmienią, to w automacie już jej nie nadam, będę musiała iść na stację albo do jakiegoś kiosku. Straciłam w sumie godzinę na infolinii, pani jedna przełącza mnie do innej, inna puszcza mi muzyczkę....Dramat, dramat, dramat. Nigdy więcej orlen paczki.
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-11, 07:08   #4182
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Zakupy na Vinted

Kojarzycie może czy w tamtym roku na black friday były jakieś promocje typu tańsza wysyłka? Chce kupić kilka rzeczy i nie wiem czy się wstrzymać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-11, 21:28   #4183
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

A ja mam taki problem... Kupiłam przedmiot 25.10.2022 r., kilka dni później dostałam etykietę z trackingiem, ale przesyłka widniała długo jako nienadana. W międzyczasie pisałam do sprzedającego, twierdził, że przesyłka jest nadana, ale są opóźnienia w tranzycie (wszystko po angielsku mimo że lokalizację ma ustawioną jako Polska). Potem napisałam do Vinted, które zwróciło mi kasę i teraz nagle dostałam przesyłkę, która w trackingu widnieje jako odebrana przez kuriera dzień przed tym jak ją dostałam.

Co ja mam z tym zrobić? Przesyłka wysłana dwa tygodnie po zakupie...
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-12, 11:55   #4184
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Co ja mam z tym zrobić? Przesyłka wysłana dwa tygodnie po zakupie...
A to możliwe? Etykieta nie straciłaby ważności przez 14 dni? Może nadawca pisał prawdę i u niego nie było opóźnień?

Chyba najlepiej skontaktować się z Vinted i później z nadawcą i ustalić jak się rozliczyć za otrzymaną paczkę (najpierw z Vinted, bo może oni mają jakąś procedurę, która rozwiązuje takie błędy i sami rozliczą się z nadawcą).
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-13, 08:10   #4185
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
A ja mam taki problem... Kupiłam przedmiot 25.10.2022 r., kilka dni później dostałam etykietę z trackingiem, ale przesyłka widniała długo jako nienadana. W międzyczasie pisałam do sprzedającego, twierdził, że przesyłka jest nadana, ale są opóźnienia w tranzycie (wszystko po angielsku mimo że lokalizację ma ustawioną jako Polska). Potem napisałam do Vinted, które zwróciło mi kasę i teraz nagle dostałam przesyłkę, która w trackingu widnieje jako odebrana przez kuriera dzień przed tym jak ją dostałam.

Co ja mam z tym zrobić? Przesyłka wysłana dwa tygodnie po zakupie...
Skontaktowałabym się ze sprzedawcom, poprosiła o numer konta i przelała mu te kwotę.
Żadnych innych ceregieli. Tak po prostu uczciwie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-13, 16:17   #4186
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
A to możliwe? Etykieta nie straciłaby ważności przez 14 dni? Może nadawca pisał prawdę i u niego nie było opóźnień?

Chyba najlepiej skontaktować się z Vinted i później z nadawcą i ustalić jak się rozliczyć za otrzymaną paczkę (najpierw z Vinted, bo może oni mają jakąś procedurę, która rozwiązuje takie błędy i sami rozliczą się z nadawcą).
Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Skontaktowałabym się ze sprzedawcom, poprosiła o numer konta i przelała mu te kwotę.
Żadnych innych ceregieli. Tak po prostu uczciwie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zanim mi odpisałyście to ja już do faceta napisałam, jak mam mu przelać kasę, przeczytane, zero odpowiedzi.

Noor, ale kasa jest już u mnie, on nie dostał negatywa, ja też mu nic nie wystawiłam, więc tak naprawdę Vinted tu ma już chyba zero do zrobienia. Etykiety w Inpoście mają miesięczną ważność a w DPD to nie wiem...

https://www.vinted.pl/help/674

Ja podejrzewam, że wysłał dużo po czasie i ogólnie bym tego nie odbierała, ale odebrała moja teściowa niezaznajomiona z tematem.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-13, 21:46   #4187
ewelinka_
Zakorzenienie
 
Avatar ewelinka_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 487
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Zanim mi odpisałyście to ja już do faceta napisałam, jak mam mu przelać kasę, przeczytane, zero odpowiedzi.

Noor, ale kasa jest już u mnie, on nie dostał negatywa, ja też mu nic nie wystawiłam, więc tak naprawdę Vinted tu ma już chyba zero do zrobienia. Etykiety w Inpoście mają miesięczną ważność a w DPD to nie wiem...

https://www.vinted.pl/help/674

Ja podejrzewam, że wysłał dużo po czasie i ogólnie bym tego nie odbierała, ale odebrała moja teściowa niezaznajomiona z tematem.
Ja bym poczekała, pewnie się odezwie ale później.
__________________


wymiana kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1279427







wymiana ubrania https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1272992



Moda przemija, styl pozostaje


Poszukuję La Cautiva Fueguia



Edytowane przez ewelinka_
Czas edycji: 2022-11-20 o 23:43
ewelinka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-13, 22:33   #4188
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez ewelinka_ Pokaż wiadomość
Ja bym poczekała, pewnie się odezwie ale później.


Ostatnio miałam bardzo dziwną sytuację na All, sprzedałam sukienkę marki Shein, kupiła ją dziewczyna o polskim imieniu i nazwisku, zamówiła do paczkomatu, opłaciła i cisza. Wysłałam, paczka czeka w paczkomacie ale dziewczyna jej nie odbiera, napisałam do niej trzy wiadomości że paczka jest wysłana, jest w paczkomacie i czeka na odbiór, a potem że do mnie wraca. Nie było z nią kontaktu przez 3! tygodnie. Napisałam do Allegro żeby ją upomnieli o kontakt. Odezwała się po tych 3 tygodniach że nie dostała kodu do paczkomatu ok, powiedziałam że zwrócę jej pieniądze ale musi mi podać numer konta. Na odpowiedź czekałam półtora tygodnia. Zapomniałam wspomnieć że codziennie się na allegro logowała... Podała numer konta z jakimś zagranicznym imieniem i nazwiskiem. Oddałam jej pieniądze i dalej zero kontaktu. Napisałam do Allegro żeby w końcu zakończyli tą transakcję. W sumie czekałam na sfinalizowanie jej półtora miesiąca, przy czym dziewczyna codziennie się logowała do Allegro, obłęd
No jak u mnie będzie takie tempo jak u Ciebie do oleje sprawę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-14, 02:30   #4189
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 116
Dot.: Zakupy na Vinted

To ja miałam jeszcze lepszą sytuację -kilka lat temu na allegro lokalnie sprzedałam body, nietanie, bo za 150 zł. Paczka do mnie wróciła. Dobijałam się do laski przez wiadomości na allegro, na nr telefonu i na maila. Głucha cisza. Pół roku to body u mnie leżało, w końcu wystawiłam go i powtórnie sprzedałam. Do dziś się nie odezwała pierwsza nabywczyni, a pieniędzy nie miałam jak zwrócić, bo to przez allegro było płacone. Teraz dodali opcję "zwróć wpłatę", ale wtedy jej nie było.
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-14, 12:00   #4190
ewelinka_
Zakorzenienie
 
Avatar ewelinka_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 487
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
To ja miałam jeszcze lepszą sytuację -kilka lat temu na allegro lokalnie sprzedałam body, nietanie, bo za 150 zł. Paczka do mnie wróciła. Dobijałam się do laski przez wiadomości na allegro, na nr telefonu i na maila. Głucha cisza. Pół roku to body u mnie leżało, w końcu wystawiłam go i powtórnie sprzedałam. Do dziś się nie odezwała pierwsza nabywczyni, a pieniędzy nie miałam jak zwrócić, bo to przez allegro było płacone. Teraz dodali opcję "zwróć wpłatę", ale wtedy jej nie było.
czyli takie sytuacja się zdarzyła też Tobie, ja byłam w szoku, przecież to kupującej pieniądze
__________________


wymiana kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1279427







wymiana ubrania https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1272992



Moda przemija, styl pozostaje


Poszukuję La Cautiva Fueguia


ewelinka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-15, 17:01   #4191
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Zakupy na Vinted

Kupiłam wełniany sweter, bardzo tanio, ale jakieś marki no name, więc założyłam, że czyjeś łowy z lumpeksu. Właśnie przyszedł i dopiero widzę na żywo, że zbiegł się komuś w praniu. To, że jest mały to jeszcze ok, bo ja też jestem, ale jest po prostu sztywny. Szczerze, nie wiem czy będę go nosiła. Co byście zrobiły na moim miejscu – zgłosiły problem po odbiorze, czy olały, bo tani, ale obniżyły ocenę? To mój pierwszy nietrafiony zakup na Vinted, nie wiem jak się zachować . Też się trochę boję negatywa w odwecie, bo mam same 5*

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-15, 17:47   #4192
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Kupiłam wełniany sweter, bardzo tanio, ale jakieś marki no name, więc założyłam, że czyjeś łowy z lumpeksu. Właśnie przyszedł i dopiero widzę na żywo, że zbiegł się komuś w praniu. To, że jest mały to jeszcze ok, bo ja też jestem, ale jest po prostu sztywny. Szczerze, nie wiem czy będę go nosiła. Co byście zrobiły na moim miejscu – zgłosiły problem po odbiorze, czy olały, bo tani, ale obniżyły ocenę? To mój pierwszy nietrafiony zakup na Vinted, nie wiem jak się zachować . Też się trochę boję negatywa w odwecie, bo mam same 5*

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
Gdybym kupowała przez system, to bym zgłosiła. Uważam skurczone wełniane ciuchy za nadające się tylko do wyrzucenia.
W sytuacji kupowania poza systemem, wystawiłabym obniżoną ocenę, bo przypuszczam, że jak ktoś celowo i świadomie wystawił taki towar, to nie będzie skłonny do zwrócenia tak z siebie części kasy tylko będzie odwracał kota ogonem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-15, 18:34   #4193
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Jak coś kupicie i wam nie pasuje, to wystawiacie na Vinted to od razu do dalszej sprzedaży czy czekacie trochę?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
od razu zazwyczaj
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-16, 11:28   #4194
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Gdybym kupowała przez system, to bym zgłosiła. Uważam skurczone wełniane ciuchy za nadające się tylko do wyrzucenia.
W sytuacji kupowania poza systemem, wystawiłabym obniżoną ocenę, bo przypuszczam, że jak ktoś celowo i świadomie wystawił taki towar, to nie będzie skłonny do zwrócenia tak z siebie części kasy tylko będzie odwracał kota ogonem.
Dzięki, zgłosiłam wczoraj problem, póki co cisza. Zobaczymy, na szczęście wiele nie stracę (tylko wiarę w ludzi :p)

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-17, 11:26   #4195
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Zakupy na Vinted

Ale mi podnieśli ciśnienie z tym sfilcowanym swetrem. Sprzedająca na zgłoszenie nie odpowiada drugi dzień, więc wciągnęłam w to Vinted. Jakiś Bartek stwierdził, że przedmiot jest dobrze opisany (stan bardzo dobry), z moich zdjęć nie wynika, żeby był uszkodzony (zbliżenia na materiał, pewnie Bartek nie czai o co chodzi z wełnianymi swetrami) i jak mi się nie podoba, to mogę wystawić jeszcze raz. Napisałam do nich jeszcze raz, ale pewnie dalej każdy będzie swoje gadał.
Edit: Bartek odpisał, że traktują wszystkich równo i nie mogą uznać zwrotu. Równo, ale tylko kupujący płaci za ochronę. Szkoda gadać.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2022-11-17 o 11:39
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-17, 12:22   #4196
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Ale mi podnieśli ciśnienie z tym sfilcowanym swetrem. Sprzedająca na zgłoszenie nie odpowiada drugi dzień, więc wciągnęłam w to Vinted. Jakiś Bartek stwierdził, że przedmiot jest dobrze opisany (stan bardzo dobry), z moich zdjęć nie wynika, żeby był uszkodzony (zbliżenia na materiał, pewnie Bartek nie czai o co chodzi z wełnianymi swetrami) i jak mi się nie podoba, to mogę wystawić jeszcze raz. Napisałam do nich jeszcze raz, ale pewnie dalej każdy będzie swoje gadał.
Edit: Bartek odpisał, że traktują wszystkich równo i nie mogą uznać zwrotu. Równo, ale tylko kupujący płaci za ochronę. Szkoda gadać.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
Jak mi tak cos odpisali ostatnio to im napisalam, ze w takim razie za co ja zapłaciłam opłatę za ochronę kupującego i dostalam od razu po tej wiadomości zwrot.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-17, 16:56   #4197
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Jak mi tak cos odpisali ostatnio to im napisalam, ze w takim razie za co ja zapłaciłam opłatę za ochronę kupującego i dostalam od razu po tej wiadomości zwrot.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mu tak odpisałam, ale odpowiedzi i zwrotu kasy brak. Nawet nie zaproponowali mi zwrotu rzeczy, gdzie ja pokrywam koszty przesyłki zwrotnej. Absurd.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-17, 17:49   #4198
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Zakupy na Vinted

zakupy swetrów na vinted to loteria, moim zdaniem sfilcowanie trudno zauważyć na zdjęciach. Z kolei w lumpeksach swetrów wełnianych nie ma, a poza tym wiszą na wieszakach i się odkształcają
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-18, 12:37   #4199
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Żeby nie było tak rajsko, to dodam, że niedawno jedna paczka dotarła do sortowni, po czym wróciła do nadawcy jako uszkodzona w transporcie. Żadnych śladów uszkodzenia na paczce nie było.
Właśnie dostałam powiadomienie, że paczka wraca z sortowni do nadawcy. Jak potoczyła się dalej Twoja historia? Zgłosiłaś sprawę do Vinted czy dogadałaś się ze sprzedającą?

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2022-11-18 o 12:38
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 10:35   #4200
lilly_vanilli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 15
Dot.: Zakupy na Vinted

Mnie teraz udało się sprzedać spódniczkę, która jest bardzo ładna ale niestety miała plamki których nie udało mi się sprać+ pojawiły się nowe od wieszaka, stąd niska cena. Kupiła je jakaś dziewczyna z Węgier i mam nadzieję, że jej tam dobrze przetłumaczyło opis i nie okażę się potem, że coś tam nie tak. Zrobiłam zdjęcia tych plam z bliska, ale nie mam jakiegoś super aparatu w telefonie, że je wyraźnie widać.
lilly_vanilli jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-27 16:02:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:44.