Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-23, 19:41   #2491
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez elane8907 Pokaż wiadomość
O pigulkach anty..wlasnie wiem, ze pisze tak na ulotce dlatego sie bardzo zdziwilam gdy lekarz mi tak powiedzial...co prawda po raz pierwszy bede zazywala tabletki ale na ulotce i tak jest napisane ze dzialaja od 1 tabletki wiec nie wiem czemu tak mowil....
I tak to z tymi naszymi lekarzami jest. Pewnie jakiś sceptyk.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-23, 19:46   #2492
elane8907
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 25
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
I tak to z tymi naszymi lekarzami jest. Pewnie jakiś sceptyk.
hm no tak mozliwe:P Najwazniejsze, ze na ulotce napisali wiec chyba tak musi byc:P dziekuje za odp
elane8907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-23, 20:36   #2493
Srokens
Przyczajenie
 
Avatar Srokens
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: ok.Będzina
Wiadomości: 13
Dot.: Brak krwawienia przy tabletkach

no i jednak wszystko jest ok. okresu dostałam dzisiaj, popołudniu. ;]
__________________



'gdy palec wskazuje niebo,tylko głupiec patrzy na palec'


_________________________ _________________________ ___________

szczęście moje nazwałam Twoim imieniem <3
Srokens jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-23, 21:00   #2494
kaktus9327
Raczkowanie
 
Avatar kaktus9327
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 128
GG do kaktus9327 Send a message via Skype™ to kaktus9327
Dot.: problem z miesiączkowaniem

hehe Ankalime ale nie mamy tu chyba do czynienia ze słoncą?! muszę poszukać jakąś panią ginekolog w Łodzi... polecacie kogoś?
kaktus9327 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-23, 21:08   #2495
malutka20068
Zadomowienie
 
Avatar malutka20068
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 118
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Dziś drugi dzień mojego 'zjadania' luteiny a juz się doczekać okresu nie mogę nie myślałam, że kiedyś tak za nim tęsknić będe
A apropo zwiększenia apetytu to nic takiego nie zauważyłam, raczej przeciwnie, ma to gorzki smak i nie bardzo chce mi sie jeść
__________________
20/40
waga: 51->53,5->54,5->55,5
malutka20068 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-24, 10:49   #2496
parapet16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 290
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

hej a jak wygląda pierwsza wizyta u ginekologa? ja też przez odchudzanie nie mam okresu, muszę się więc wybrać do lekarza i mam stracha, boje się też ze przytyje albo od hormonów albo od luteiny, nie wiem jeszcze co mi przepisze
parapet16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-24, 12:00   #2497
Ona 11
Rozeznanie
 
Avatar Ona 11
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 597
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

parapet16 ja tez sie strasznie balam. Ale naprawde nie ma czego
Wszytsko bedzie dobrze
Ona 11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-24, 13:46   #2498
julenka87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Świnoujście/Witkowo/Wrocław
Wiadomości: 5
GG do julenka87
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cześć!!Mam mały problem, możliwe że panikuję... ale proszę o radęBrałam Cilest później lekarz przepisał mi diane 35. Ponieważ okres mi nie pasował i chciałam go przesunąć to wziełam pierwsze opakowanie DIANE i zaraz później bez przerwy drugie opakowanie DIANE. Przy braniu drugiego opakowanie zapomniałam wziąć 14tej tabletki (13.05) wziełam ją następnego dnia (14.05) około 15tej i o 21wszej następną tabletkę. 15.05 - odbyłam stosunek.... 23go powinnam dostać okres a go nie ma. Czy to możlie że się spóźnia czy jest prawdopodobieńswto że jestem w ciąży?? Proszę pomóżcie mi...
julenka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-24, 14:04   #2499
ŻABA MONIKA
Rozeznanie
 
Avatar ŻABA MONIKA
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 657
Dot.: Do pana doktora ... Brak okresu

jejku jak przeczytałam ten watek to az mnie zmroziło .
mam obecnie 30 lat 168 cm wzrostu ok 49 kg wagi i cierpie bo nie moge przytyc!!!!!! przezyłam 3 ciaze nigdy sie nie odchudzałam wrecz przeciwnie ja stale jem a moja waga od kilku dobrych lat nie chce wzbic sie ponad 50 kg.dodam ze normalna waga przy 168 cm to 56 kg
wygladam jak stara baba chuda i koscista
a wy takie młode sie odchudzacie?
pytam z czego?z kilku kilogramów powyzej normy w WIEKU DORASTANIA a potem sie dziwicie ze okres wam zeswirował
ginie bo gdybyscie jeszcze krwawiły o czasie to połowa z was dostałaby anemii(taki system obronny)
ŻABA MONIKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-24, 14:09   #2500
ŻABA MONIKA
Rozeznanie
 
Avatar ŻABA MONIKA
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 657
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez julenka87 Pokaż wiadomość
Cześć!!Mam mały problem, możliwe że panikuję... ale proszę o radęBrałam Cilest później lekarz przepisał mi diane 35. Ponieważ okres mi nie pasował i chciałam go przesunąć to wziełam pierwsze opakowanie DIANE i zaraz później bez przerwy drugie opakowanie DIANE. Przy braniu drugiego opakowanie zapomniałam wziąć 14tej tabletki (13.05) wziełam ją następnego dnia (14.05) około 15tej i o 21wszej następną tabletkę. 15.05 - odbyłam stosunek.... 23go powinnam dostać okres a go nie ma. Czy to możlie że się spóźnia czy jest prawdopodobieńswto że jestem w ciąży?? Proszę pomóżcie mi...
odbyłas "pełny "stosunek wiedzac ze zapomiałas tabletki??????NIE wolno brac dwoch tabletek jednego dnia.tak przynajmniej mówi mój ginekolog
jak sie denerwujesz to okres moze nie wystąpic------stres
a dla spokoju ducha polecam test ciazowy
ŻABA MONIKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-24, 14:16   #2501
julenka87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Świnoujście/Witkowo/Wrocław
Wiadomości: 5
GG do julenka87
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Żaba_Monika - > wziełam dwie bo tak w ulotce napisali... jeśli do poniedziałku nie dostane okresu to kupie test.Nie wydaje mi się żeby to była przyczyna stresy bo dopiero teraz zaczełam się stresować a okres powinien być wczoraj...Może to się organizm rozregulował po dwóch opakowaniach...
julenka87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-24, 14:35   #2502
parapet16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 290
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

a jak wygląda taka pierwsza wizyta u ginekologa, czy jeśli jestem dziewicą to będzie jakieś badanie intymne? czy tylko jakies usg
parapet16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-24, 19:16   #2503
Ona 11
Rozeznanie
 
Avatar Ona 11
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 597
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Ja jestem dziewica i mialam badanie, ale prawie nic nie czulam
Ona 11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-24, 21:34   #2504
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez julenka87 Pokaż wiadomość
Cześć!!Mam mały problem, możliwe że panikuję... ale proszę o radęBrałam Cilest później lekarz przepisał mi diane 35. Ponieważ okres mi nie pasował i chciałam go przesunąć to wziełam pierwsze opakowanie DIANE i zaraz później bez przerwy drugie opakowanie DIANE. Przy braniu drugiego opakowanie zapomniałam wziąć 14tej tabletki (13.05) wziełam ją następnego dnia (14.05) około 15tej i o 21wszej następną tabletkę. 15.05 - odbyłam stosunek.... 23go powinnam dostać okres a go nie ma. Czy to możlie że się spóźnia czy jest prawdopodobieńswto że jestem w ciąży?? Proszę pomóżcie mi...
U mnie po wzięciu dwóch opakowań okres nie występuje w przerwie wcale. Także raczej byłabym na Twoim miejscu spokojna. Zwłaszcza, ze zapomniałaś tabletki z drugiego opakownia, szanse na ciąże są bardzo niewielkie.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-24, 21:35   #2505
parapet16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 290
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

a jak to badanie wygląda?
parapet16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-24, 21:52   #2506
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez parapet16 Pokaż wiadomość
a jak to badanie wygląda?
ginekolog wkłada palec/palce w pochwe a jeśli jesteś dziewicą to najprawdopodobniej w odbyt.
przyjemne nie jest ale raczej nie boli.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 05:59   #2507
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez cofeina88 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Mam prośbe, a raczej chciałabym poznać wasze zdanie. Nie miałam okresu przez ponad 3 miesiące, ginekolog przepisał mi luteine 50, przy okazji poprosiłam go o tabletki anty więc przepisał mi cilest. Okres dostałam prawidłowo, czyli następnego dnia po odstawieniu luteiny i zażyłam pierwszą tabletke cilestu. W międzyczasie koleżanka nastraszyła mnie, że ma znajomą, która właśnie też tak miała i w ciągu 2 tyg zaszła w ciążę o.O czy luteina może mieć wpływ na skuteczność tabletek anty? Wydawało mi sie, że nie, ale po tym co mi nagadała to już sama nie wiem. Jak wam sie wydaje?
podbijam.
jestem ciekawa jak to jest z ta luteina i tabsami.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 12:53   #2508
Queen Of The Damned
Zadomowienie
 
Avatar Queen Of The Damned
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 888
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Ja okresu nie mam od ponad 2 lat... tzn. ostatni raz miałam w ubiegłe wakacje, tak jak 2 lata temu. A jak tylko zaczął się rok szkolny okres znikał. Rok temu byłam u ginekologa i babka przepisała mi Luteinę 50, brałam ją przez 6 dni i nic. Więc odstawiłam. Zostało mi jeszcze 12 tabletek i zastanawiam się czy je wziąć i zobaczyć czy pomogą, czy lepiej iść do ginekologa ??
__________________
Osiągnięcie szczęścia to kwestia motywacji

09.05.2003 - cukrzyca t.1
26.06.2012 - sarkoidoza
172cm- 53 kg
Queen Of The Damned jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 13:01   #2509
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Queen Of The Damned Pokaż wiadomość
Ja okresu nie mam od ponad 2 lat... tzn. ostatni raz miałam w ubiegłe wakacje, tak jak 2 lata temu. A jak tylko zaczął się rok szkolny okres znikał. Rok temu byłam u ginekologa i babka przepisała mi Luteinę 50, brałam ją przez 6 dni i nic. Więc odstawiłam. Zostało mi jeszcze 12 tabletek i zastanawiam się czy je wziąć i zobaczyć czy pomogą, czy lepiej iść do ginekologa ??
przez rok nie dostalas okresu i u ginekologa nie bylas?
nie kombinuj sama z lekami tylko idź do porządnego ginekologa!
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-26, 13:02   #2510
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Queen Of The Damned Pokaż wiadomość
Ja okresu nie mam od ponad 2 lat... tzn. ostatni raz miałam w ubiegłe wakacje, tak jak 2 lata temu. A jak tylko zaczął się rok szkolny okres znikał. Rok temu byłam u ginekologa i babka przepisała mi Luteinę 50, brałam ją przez 6 dni i nic. Więc odstawiłam. Zostało mi jeszcze 12 tabletek i zastanawiam się czy je wziąć i zobaczyć czy pomogą, czy lepiej iść do ginekologa ??
Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
przez rok nie dostalas okresu i u ginekologa nie bylas?
nie kombinuj sama z lekami tylko idź do porządnego ginekologa!
Dokładnie tak jak pisze Marwari. Nie wolno kombinować z hormonami na własną rękę. I do lekarza marsz. Do porządnego ginekologa, a jak on się nie przejmie twoim staniem (który doprawdy nie jest niczym normalnym) do dobrego endokrynologa.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 13:14   #2511
Queen Of The Damned
Zadomowienie
 
Avatar Queen Of The Damned
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 888
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Heh tym razem do faceta się zapiszę, bo kobieta do której chodziłam jest okropna :/ właśnie znalazłam swoje wyniki z ubiegłego roku jak leżałam w szpitalu mi je zrobili.
LH: 0,67 miv/ml FSH: 0,89 miv/ml Estradiol 28,51 pg/ml Testosteron : 43,2 ng/dl ale kompletnie się na nich nie znam.
__________________
Osiągnięcie szczęścia to kwestia motywacji

09.05.2003 - cukrzyca t.1
26.06.2012 - sarkoidoza
172cm- 53 kg
Queen Of The Damned jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 13:41   #2512
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Queen Of The Damned Pokaż wiadomość
Heh tym razem do faceta się zapiszę, bo kobieta do której chodziłam jest okropna :/ właśnie znalazłam swoje wyniki z ubiegłego roku jak leżałam w szpitalu mi je zrobili.
LH: 0,67 miv/ml FSH: 0,89 miv/ml Estradiol 28,51 pg/ml Testosteron : 43,2 ng/dl ale kompletnie się na nich nie znam.
A wiesz może w której fazie cyklu były robione? Niestety nie pomogę Ci w rozszyfrowaniu, bo moje są podane w innych jednostkach i nie mogę dopasować norm.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 13:33   #2513
Queen Of The Damned
Zadomowienie
 
Avatar Queen Of The Damned
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 888
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Właśnie wróciłam od ginekologa ... nie było tak strasznie jak myślałam. Zbadała mnie powiedziałą, że nadrzerki nie mam i wypisała mi tabletki. Są one bez recepty, ale kompletnie nie mogę rozszyfrować nazwy ... Hynfem ?? czy jakoś tak ... mam je brać 2 razy dziennie po tabletce aż do skończenia opakowania.
__________________
Osiągnięcie szczęścia to kwestia motywacji

09.05.2003 - cukrzyca t.1
26.06.2012 - sarkoidoza
172cm- 53 kg
Queen Of The Damned jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 17:57   #2514
Blonde_Stranger
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Przez dwa lata brałam pigułki anty. Dwa miesiące temu je odstawiłam. Pierwsza miesiączka,po miesiącu, była regularna tak jakbym nadal brała pigułki. Pojawiła się w tym samym dniu kiedy pojawiała się gdy je brałam. Teraz,drugą,miesiączkę powinnam dostać przedwczoraj. I nic. W dodatku wczoraj złapały mnie silne skurcze w dole brzucha,tak silne że momentami nie mogłam się ruszać,ból był kłujący i przeszywający,brzuch napuchnięty,ogólne złe samopoczucie. Dziś bóle osłabły,ale okresu nadal nie widać...

Dodam że odkąd przestałam brać pigułki ani razu nie uprawiałam seksu,parę razy doszło jedynie do pettingu i nie miałam kontaktu ze spermą. Co więc może być przyczyną spóźnienia i takich bóli? czy możliwe że przez pierwszy miesiąc po odstawieniu mój organizm był jeszcze pod wpływem hormonów i dlatego miesiączka była regularna?
Idę do lekarza ale chciałabym dowiedzieć się czy któraś z was była w takiej sytuacji?

__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=544787

pozbędę się Noa Cacharel 95 ml!
Blonde_Stranger jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 19:29   #2515
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Blonde_Stranger Pokaż wiadomość
Przez dwa lata brałam pigułki anty. Dwa miesiące temu je odstawiłam. Pierwsza miesiączka,po miesiącu, była regularna tak jakbym nadal brała pigułki. Pojawiła się w tym samym dniu kiedy pojawiała się gdy je brałam. Teraz,drugą,miesiączkę powinnam dostać przedwczoraj. I nic. W dodatku wczoraj złapały mnie silne skurcze w dole brzucha,tak silne że momentami nie mogłam się ruszać,ból był kłujący i przeszywający,brzuch napuchnięty,ogólne złe samopoczucie. Dziś bóle osłabły,ale okresu nadal nie widać...

Dodam że odkąd przestałam brać pigułki ani razu nie uprawiałam seksu,parę razy doszło jedynie do pettingu i nie miałam kontaktu ze spermą. Co więc może być przyczyną spóźnienia i takich bóli? czy możliwe że przez pierwszy miesiąc po odstawieniu mój organizm był jeszcze pod wpływem hormonów i dlatego miesiączka była regularna?
Idę do lekarza ale chciałabym dowiedzieć się czy któraś z was była w takiej sytuacji?

Pierwszy okres był z odstawienia. Niestety kiedy się pojawi pierwsza naturalna miesiączka tego nie wie nikt. Teoretycznie dwa lata to niewiele, ale teraz możesz się przygotować na pewne problemy z powrotem miesiączki. Ja mam gorszy problem, niedługo odstawiam piguy po 11 latach. Ciekawe co się będzie działo. Tyle, że dla mnie okres mógłby zaniknąć na zawsze, płakać po nim nie bedę.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 21:13   #2516
malutka20068
Zadomowienie
 
Avatar malutka20068
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 118
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Dziś mój szósty dzień z Luteiną, jak na razie nic jutro ostatni czyli siódmy, potem siedem dni przerwy a jak w tym czasie nie dostanę okresu to chyba niedobrze ehhh... to czekanie
__________________
20/40
waga: 51->53,5->54,5->55,5
malutka20068 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 21:31   #2517
Queen Of The Damned
Zadomowienie
 
Avatar Queen Of The Damned
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 888
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malutka20068 Pokaż wiadomość
Dziś mój szósty dzień z Luteiną, jak na razie nic jutro ostatni czyli siódmy, potem siedem dni przerwy a jak w tym czasie nie dostanę okresu to chyba niedobrze ehhh... to czekanie
Też brałam Luteinę 50 i w moim przypadku okresu nie dostałąm. Dzisiaj byłam u ginekologa i wypisał mi Agufem 2x1 i mam brać przez 15 dni (do skończenia opakowania) zobaczę jakie będą efekty .
__________________
Osiągnięcie szczęścia to kwestia motywacji

09.05.2003 - cukrzyca t.1
26.06.2012 - sarkoidoza
172cm- 53 kg
Queen Of The Damned jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-29, 09:42   #2518
majashih
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 345
GG do majashih
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Agufem 2x dziennie czy dwie tabletki raz dziennie? Ja dostałam Agufem ale jeden i to rano:/
__________________
07.06.2009
majashih jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-29, 10:09   #2519
nimk
Raczkowanie
 
Avatar nimk
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 67
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Witam, pierwszy okres miałam osiem lat temu. Przez pierwsze kilka lat pojawiał się on nieregularnie, nie widziałam w tym jednak nic dziwnego. Trzy lata temu uległam antykoncepcji Wówczas oczywiście okres wyrównał się. Byłam na plastrach nieco ponad rok. Po odstawieniu hormonów okres wrócił do swojej "normy" - rozregulował się. Bywało różnie, aż w końcu okres zanikł na 9 miesięcy, aby nagle wrócić. To było niesamowite - ostatniej jesieni-zimy właściwie pierwszy raz w życiu miałam wyrównany cykl. Trwało to trzy miesiące. Obecnie okresu nie widziałam już od świąt bożonarodzeniowych.
Byłam z tym oczywiście u lekarza. Każdy proponuje to samo - morfologia. Nie jem mięsa, ale zastępuję to soją, warzywami strączkowymi etc. Jem zdrowo, wręcz ortorektycznie - to jest inny problem, ale lekarze twierdzą że nie należy go łączyć bezpośrednio z brakiem okresu ponieważ wyniki krwi mam bardzo dobre.
Jestem zmęczona. Za każdym razem mdleję i płaczę przy pobieraniu krwi, ponieważ panicznie się tego boję. W dodatku zawsze okazuje się, że badania nie wykazują niczego niepokojącego. Poziom hormonów również mam w normie.
Podpowiedzcie, czy macie jakiekolwiek pomysły?
Nie tęsknię za okresem, przyzwyczaiłam się do tego, że rzadko mnie odwiedza. Wszyscy którzy o tym słyszą biją jednak na alarm i twierdzą, że dzieje się coś złego. Nie wiem, co o tym myśleć i co z tym robić.
Pozdrawiam
nimk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-29, 10:17   #2520
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nimk Pokaż wiadomość
Witam, pierwszy okres miałam osiem lat temu. Przez pierwsze kilka lat pojawiał się on nieregularnie, nie widziałam w tym jednak nic dziwnego. Trzy lata temu uległam antykoncepcji Wówczas oczywiście okres wyrównał się. Byłam na plastrach nieco ponad rok. Po odstawieniu hormonów okres wrócił do swojej "normy" - rozregulował się. Bywało różnie, aż w końcu okres zanikł na 9 miesięcy, aby nagle wrócić. To było niesamowite - ostatniej jesieni-zimy właściwie pierwszy raz w życiu miałam wyrównany cykl. Trwało to trzy miesiące. Obecnie okresu nie widziałam już od świąt bożonarodzeniowych.
Byłam z tym oczywiście u lekarza. Każdy proponuje to samo - morfologia. Nie jem mięsa, ale zastępuję to soją, warzywami strączkowymi etc. Jem zdrowo, wręcz ortorektycznie - to jest inny problem, ale lekarze twierdzą że nie należy go łączyć bezpośrednio z brakiem okresu ponieważ wyniki krwi mam bardzo dobre.
Jestem zmęczona. Za każdym razem mdleję i płaczę przy pobieraniu krwi, ponieważ panicznie się tego boję. W dodatku zawsze okazuje się, że badania nie wykazują niczego niepokojącego. Poziom hormonów również mam w normie.
Podpowiedzcie, czy macie jakiekolwiek pomysły?
Nie tęsknię za okresem, przyzwyczaiłam się do tego, że rzadko mnie odwiedza. Wszyscy którzy o tym słyszą biją jednak na alarm i twierdzą, że dzieje się coś złego. Nie wiem, co o tym myśleć i co z tym robić.
Pozdrawiam
Należy po pierwsze znaleźć dobrego endokrynologa, który zleciłby kompleksową diagnostyke, niestety bez pobierania krwi się nie obejdzie z pewnością.

Co do diety - przy tak rozregulowanych cyklach powinnaś uważać na soję, albo wykluczyć ją z diety. Ja też nie jem mięsa, już 15 rok leci, ale 6 lat temu endokrynolog w porozumieniu z dietetykiem wykluczył kategorycznie soję z mojej diety. Ona ma fitohormony, które niestety w niestabilnej gospodarce hormonalnej potrafią sporo namieszać. I naprawdę, poszukaj kompetentnego lekarza.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:47.