Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-11, 13:23   #1
Alt_A
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 62
Exclamation

Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?


Witam. Szukając pracy natknęłam się na ofertę dodatkowego zarobku przy przepisywaniu tekstów które będą dostarczane na maila. Nie mogę znaleźć jednak w internecie żadnych informacji o firmie... Może najlepiej będzie, jak zamiast opisywać to po swojemu wkleję wiadomość, którą od nich dostałam?



Oferta pracy zdalnej ANKRA TEKST


Firma nasza ANKRA TEKST zatrudnia osoby do pracy za pośrednictwem internetu
w dziedzinie poprawy, przepisywania i obróbki tekstów, fakturyzacji i standaryzacji dokumentów finansowych oraz tłumaczeń.
Dzięki wysokim standardom bezpieczeństwa stosowanych w naszej firmie oraz możliwości pracy z nami w systmie on-line jesteśmy
w stanie zminimalizować dodatkowe koszty i zaproponować Państwu atrakcyjne warunki płacowe oraz nie normowane godziny pracy.

Praca oferowna Państwu polega na przepisywaniu materialów z książek, pism, dokumentów finansowych np faktury, bilasne. Nie wymagada to żadnych
dodatkowych umiejętności poza dokładnym przepisaniem otrzymanych materiałów.
Materiały są do Państwa przesyłane w formie wiadomości e-mail na wcześniej podany adres w postraci plików pdf lub jpg.
Standardowo dokument ma wielkość ok 240 słów (95% przypadków). Następnie otwierają Państwo otrzymay plik gdzie jest np; tekst
jednostronicowy i przepisują go Państwo do programu WORD, po przepisaniu odsyłają go Państwo do nas. My w terminie do 24 godzin
od otrzymania materiału od Państwa przesyłamy na zweryfikowane konto środki za wykonaną pracę, a Państwo otrzymują kolejne materiały.
Można również zrezygnować z otrzymanych materiałów, wtedy system automatycznie prześle kolejny. Nie wymgadamy limitów do
przepisania, może być to 3 strony miesięcznie jak rówież kilkadzisiąt lub więcej.
Stawka za jedną strone wynosi od 15 do 30 zł, podczas przesyłania do Państwa materiałów przy każdym z nich będzie widniała
informacja na jaką stawkę jest on wyceniony.

Po pozytywnm rozpatrzeniu Państwa kandydatury oraz popawnej werfikacji Państwa danych (potwierdzenie zgodności danych z kwestionariusza
wraz z danymi przy dokonaniu przelewu weryfikacyjnego) otrzymują Państwo od nas umowę zlecenie. Jest ona wysyłana pocztą zaraz po
dokonaniu poprawnej weryfikacji przez Państwa (przelew).
Na podpisanie umowy mają Państwo 7 dni, istnieje również możliwość rezygnacji z wykonywanej pracy bez żadnych konsekwencji
po złożeniu wypowiedzenia (wystraczy drogą mailową lub listownie).


Masz prpces rekrutacji ograniczyliśmy do minimum, dzięki temu mamy możliwość weryfikacji i oceny Państwa w możliwie najktrótszym
czasie. Poniżej informacje jak podjąć współpracę z naszą firmą.

1. należy przesłać do nas poprawnie wypełniony kwestioanriusz

2. WAŻNE należy przesłac nam skan w np w pdfie lub za pomocą skanu tzw zdjecie ze swojego konta osobistego strony gdzie widac adres tj ulica, numer domu
kod pocztowy i miasto.. Jest to koniecznie ponieważ często zdarza się nie dokładne wpisywanie adresu w kwestionariuszu co
opoźnia przyjęcie do pracy gdyż musi on byc ponownie weryfikowany.


3. po otrzymaniu poprawnego kwestionariusza przesyłamy Państwu dane do przelewu weryfikacyjnego dane osobowe ( ma to na celu
potwierdzenie iż dane które otrzymaliśmy w kwestionariuszu są zgodne z danymi z Pańtwa konta osobistego na które -będziemy
przesyłać zarobione środki-jest to konieczne ze względu o dbałość i bezpieczeństwo Państwa danych).Następnie należy wykonać przelew
w kwocie 1 zł na dane które otrzymali Państwo od nas. ( kwota 1zł jest Państwu zwracana po dokonaniu przelewu).

4. Po dokonaniu poprawnego przelewu i zaksięgowaniu u nas informujemy Państwa o przyjęciu do naszej firmy i przesyłamy
listownie umowę, gdy ją Państwo otrzymają możemy zaczynać współpracę.


Z pracy można zrezygnować w dowolnej chwili po złożenie listownie lub drogą mailową wypowiedzenia- nie wiąże się to z żadnymi
konsekwencjami dla Państwa osoby, a środki zgromadzone do tej pory są automatycznie do Państwa przesyłane.



Co o tym sądzicie? Warto zaryzykować?
Alt_A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 17:44   #2
Justine1989
Zakorzenienie
 
Avatar Justine1989
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Bel Air ;)
Wiadomości: 3 579
Dot.: Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?

mi to zalatuje ściemą, za wysokie stawki
znajomy policjant ostrzegał mnie, że przy szukaniu pracy mam nie robić żadnych przelewów (choćby najmniejszych) dla pracodawcy, więc coś musi w tym być
Justine1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 22:03   #3
Oleeeńka
Raczkowanie
 
Avatar Oleeeńka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 127
Dot.: Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?

Poczytaj tutaj : http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/...ce-n64009.html

Całkiem niedawno czytałam gdzieś artykuł o tym, że oprócz skanu dowodu "pracodawcy" żądają wykonania przelewu na niewielką kwotę( tak jak w tym ogloszeniu). Wszystko po to, żeby wyłudzić dane osoby, która o "pracę" się ubiega. Tak więc radzę zachować ostrożność
__________________
Oleeeńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 22:23   #4
enchant
Raczkowanie
 
Avatar enchant
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 288
Dot.: Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?

Radzę nie ryzykować - jaki pracodawca oczekuje skanu widoku z konta bankowego? Na kilometr śmierdzi oszustwem - nawet nie chciałabym wiedzieć, co oni zrobią z takimi danymi.
Stawka, o jakiej mowa jest wzięta z kosmosu - za przepisanie strony tyle nikt nie płaci.

---------- Dopisano o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------

Jeszcze jedno - przepisywanie tekstu z pliku jpg czy pdf nie może być aż tak trudne i uciążliwe, żeby zatrudniać do tego ludzi. Tekst w pdf edytuje się w bardzo prosty sposób, natomiast do przepisywania tekstów z jpg (czyli zdjęć) wystarczy zwykły OCR.
Ściema jak nic celem wyłudzenia danych. Jak wiadomo konto zakłada się na podstawie danych z dowodu osobistego - żebyś potem nie obudziła się z jakimś wezwaniem do spłaty kredytu...
Możesz do nich napisać, że prosisz o dane firmy (Regon, NIP) by upewnić się, że nie wysyłasz danych do osoby prywatnej. Jak Ci przyślą te dane (w co za bardzo nie wierzę) to najpierw je sprawdź na tej stronie http://www.stat.gov.pl/regon/
Jeśli wszystko będzie się zgadzać to poszukaj numer do firmy przez google i zadzwoń z pytaniem czy to oni dali takie ogłoszenie. Może się okazać, że wykorzystują do przekrętu dane jakiejś firmy...
enchant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 12:57   #5
szyleczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 8
Dot.: Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?

witajcie
też sie zastanawiam co to jest, czy sciema, chyba jednak tak..
ale neistety połasilam sie i maja moje dane i ta zlotówke przelalam, glupia oj glupia :/ ale porobilam przedtem skany ogloszen i skany maili od faceta..dzisiaj sie pojawilo nowe ogloszenie i tez zrobilam skana i napisalam do nich z innego maila. pewnie znowu wysla te kwestionariusze ..

faktycznie o Ankra tekst nie ma zadnej opini , nic, jest tylko ze dzialanosc powstala w2001 roku, znalazlam ta babke Anne na Goldenline.pl i wczoraj napisalam do niej wiadomosc, czy rekrutowala ostatnio jakies osoby..bo zalatuje to sciema wielka. miala byc umowa i cos nie dostalam. jestem ciekawa co odpisze i o ile odpisze..a nr telefonu nie ma nigdzie.

oczywiscie regon , nip byl podany i dane tej calej ankry lacznie z adresem ..pytanie tylko czy pod ta babke sie ktos podszywa co ma ta dzialanosc, czy nie..

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------

to oszusci, wlasnie dostalam pismo, ze zawarlam umowe z bankiem o otworzenie konta. moge tez odstapic od umowy. co za ludzie

Edytowane przez szyleczka
Czas edycji: 2013-08-14 o 11:30
szyleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 18:15   #6
enchant
Raczkowanie
 
Avatar enchant
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 288
Dot.: Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?

To teraz powinnaś lecieć na policję ze wszystkimi danymi, wydrukami maili etc. i zgłosić bezprawne wykorzystanie Twoich danych osobowych najprawdopodobniej w celu oszustwa. Po pierwsze może ustrzeżesz innych przed oszustami, a po drugie na wypadek ryzyka, że poza kontem bankowym w jednym banku, w innym nie podpisano umowy kredytowej! Nie każdy bank od razu reaguje i możesz dopiero za jakiś czas dostać papiery z informacją o terminach i ratach spłaty... a jeśli dojdzie to tego za jakiś czas to zbyt łatwo nie wykpisz się informacją, że udostępniłaś swoje dane a ktoś to wykorzystał.
Na przyszłość nauczka, że nie podaje się danych osobowych typu skan dowodu albo konta bankowego nie zweryfikowanym podmiotom. A szukanie kogoś na goldenline też nie było rozsądne, bo prawdziwa właścicielka firmy mogła tam zaglądać raz na miesiąc - pisałam o bezpośrednim kontakcie, telefonicznym (na numer stacjonarny) bądź osobistym. Ech...
enchant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 22:31   #7
szyleczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 8
Dot.: Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?

w piatek jade do banku i zalatwie ta sprawe, na policje raczej tez.
a co wlascicielki to tylko tam znalazlam jej profil, nigdzie nie ma nr telefonu podanego..dzownilam na infolinie , na 913 i nie ma numeru, pewnie zastrzezony . a w warszawie nie mieszkam.
napisalam tez do tablicy.pl gdzie byly te ogloszenia ,ze to oszustwo..swoja droga w sumie ta osoba co chwile widze zaklada nowe konto i pisze ogloszenia. ale dzisiaj zablokowali jej odrazu te ogloszenia.
mam nadzieje,że sprawa sie wyjasni dobrze.,
szyleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-17, 09:45   #8
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?

Ja dziś również zgłosiłam na Tablica.pl ich ogłoszenie.
Oczywiście w ogłoszeniu nie było napisane co to za firma, ale na mój mail natychmiast przyszły kwestionariusze i prośby o skany. Gdy zobaczyłam nazwę Ankra tekst od razu przypomniał mi się ten wątek.

szyleczka
nie wiem czy to Ci coś pomoże ale w mailu do mnie było napisane aby wszystko przesłać firmie na adres karolmalinowski@vp.pl

Edytowane przez 201707171556
Czas edycji: 2013-08-17 o 09:49
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 13:09   #9
misiaczeklbn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5
Dot.: Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?

Hej dziewczny !!
Wiem, pewnie powiecie że jestem idiotką, ale odpowiedziałam na to ogloszenie, tzn nie wysłałam żadnego skanu ani przelewu, bo i mnie tutaj włączyło się światełko ostrzegawcze, ale jednak odpisałam na ich ogłoszenie na portalu, który je wyświetlił dołączając swoje cv. Są w nim oczywiście moje dane niby tylko imię nazwisko, adres i data urodzenia, ale jednak, myślicie że mam się czym martwić ?? Można to jakoś wykorzystać w umowach z bankiem itd czy jedynie nr dowodu dają taką możliwość oszustom?? Proszę o odpowiedź, bo już bardzo się denerwuje.
misiaczeklbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 14:22   #10
Justine1989
Zakorzenienie
 
Avatar Justine1989
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Bel Air ;)
Wiadomości: 3 579
Dot.: Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?

Cytat:
Napisane przez misiaczeklbn Pokaż wiadomość
Hej dziewczny !!
Wiem, pewnie powiecie że jestem idiotką, ale odpowiedziałam na to ogloszenie, tzn nie wysłałam żadnego skanu ani przelewu, bo i mnie tutaj włączyło się światełko ostrzegawcze, ale jednak odpisałam na ich ogłoszenie na portalu, który je wyświetlił dołączając swoje cv. Są w nim oczywiście moje dane niby tylko imię nazwisko, adres i data urodzenia, ale jednak, myślicie że mam się czym martwić ?? Można to jakoś wykorzystać w umowach z bankiem itd czy jedynie nr dowodu dają taką możliwość oszustom?? Proszę o odpowiedź, bo już bardzo się denerwuje.
nie powinnaś się martwić
Justine1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 15:53   #11
szyleczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 8
Dot.: Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?

Durga tez dostalam dzis takiego maila od tej osoby , bo chciaalm sprawdzic czy znow ci oszusci dalej dzialaja na tablicy. szkoda gadac.
ja bylam w banku, konto zablokowalam, i nie bylo zadnych operacji na tym koncie wiec nikt pozyczki nie wzial. chyba nie zdązył, przynajmniej mam taka nadzieje podany byl nr telefonu ale raczej jest na karte..co za typy no

misiaczeklbn jak nie maja twojego numeru pesel ani numeru dowodu to niczym sie nie martw.
szyleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-17, 18:23   #12
misiaczeklbn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5
Dot.: Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?

Dzięki wielkie ! Kamień z serca. Mam nadzieję, że Wasze sprawy też uda się pomyślnie rozwiązać i nie ujdzie to tym oszustom na sucho !! Nie do pomyślenia, że istnieją tacy ludzie ...
misiaczeklbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 20:12   #13
enchant
Raczkowanie
 
Avatar enchant
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 288
Dot.: Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?

Cytat:
Napisane przez szyleczka Pokaż wiadomość
ja bylam w banku, konto zablokowalam, i nie bylo zadnych operacji na tym koncie wiec nikt pozyczki nie wzial. chyba nie zdązył, przynajmniej mam taka nadzieje podany byl nr telefonu ale raczej jest na karte..co za typy no
Na policję poszłaś? Pamiętaj, że to nie musiało być jedyne konto założone na Twoje dane... poza tym policja zaczęłaby monitorować tego typu ogłoszenia i w końcu gościa dorwą.

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

Cytat:
Napisane przez misiaczeklbn Pokaż wiadomość
Hej dziewczny !!
Wiem, pewnie powiecie że jestem idiotką, ale odpowiedziałam na to ogloszenie, tzn nie wysłałam żadnego skanu ani przelewu, bo i mnie tutaj włączyło się światełko ostrzegawcze, ale jednak odpisałam na ich ogłoszenie na portalu, który je wyświetlił dołączając swoje cv. Są w nim oczywiście moje dane niby tylko imię nazwisko, adres i data urodzenia, ale jednak, myślicie że mam się czym martwić ?? Można to jakoś wykorzystać w umowach z bankiem itd czy jedynie nr dowodu dają taką możliwość oszustom?? Proszę o odpowiedź, bo już bardzo się denerwuje.
PESEL i meldunek, albo dowód osobisty - jeśli tych danych nie mają to z samym adresem nic nie zwojują.
enchant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 10:30   #14
gemini02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 7
Dot.: Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?

Ja też odpowiedziałam na ogłoszenie, wysłałam tylko CV, ale ich odpowiedź od razu wzbudziła podejrzenie.
szyleczka, spróbuj pójść na policję z tym, weź te skany i koniecznie to pismo o zawarciu umowy z bankiem o otworzeniu konta. Nie wiadomo, co zrobili jeszcze z Twoimi danymi i jakie inne pisma jeszcze możesz otrzymać... Tylko jeśli Cię na komisariacie spławią, bo powiedzą, że nie było przestępstwa, w końcu sama udostępniłaś dane i nikt nie naciągnął Cię na kasę, upieraj się, że podejrzewasz możliwość popełnienia przestępstwa, jeśli mimo wszystko Cię odprawią, idź na inny komisariat.
(przerabiałam niedawno pewną sytuację, o innym charakterze co prawda, ale przekonałam się, jakie jest podejście policji w tym kraju, dopiero na trzecim komisariacie usłyszałam jakąś radę i przyjęli zgłoszenie)
I staraj się na przyszłość zachować więcej rozsądku. Powodzenia.
gemini02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 14:29   #15
Malutka_25
Raczkowanie
 
Avatar Malutka_25
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 37
Dot.: Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?

Cześć. Niestety, ja też dałam się nabrać i odpowiedziałam na to ogłoszenie. Wysłałam też wszystkie dane ( teraz się martwię że ktoś weźmie na moje dane kredyt albo wykorzysta je w inny sposób....na policji jeszcze nie byłam, żadne pismo tez do mnie nie przyszło choć minął już prawie miesiąc. Nie wiem czy czekać aż coś się wydarzy czy profilaktycznie już pójść to zgłosić. Tylko z drugiej strony co mam zgłosić? Że sama dałam wszystkie swoje dane łącznie z numerem konta jakiemuś nieznajomemu typowi??? Pewnie mnie wysmieją i powiedzą idź Pani do domu, a nie gitarę zawracasz :/ z kolei jak później sobie poradzić z taką sytuacją kiedy np. przyjdzie mi pismo o spłacie kredytu itp.? Poradźcie coś bo zaczynam świrować
Malutka_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 21:33   #16
szyszkownik25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?

Cześć,
Ja też się na to nadziałem, ale w porę się zorientowałem i zastrzegłem od razu dokumenty w banku. Typowa metoda wyłudzenia na słupa. Na szczęście nie wysłałem skanu dowodu i nikt nie dołączy tego do dokumentacji kredytowej w banku. Teraz podszywają się na portalu tablica.pl pod firmę TEKST Sp. z o. o. ŻÓŁKIEWSKIEGO 7A, 05-501 Piaseczno, powiat piaseczyński, woj. MAZOWIECKIE. Firma jest wpisana do rejestru przedsiębiorców, ale nie jest to sp. z o.o. tylko jednoosobowa działalność gospodarcza! Oczywiście jako naiwny człowiek podałem moje dane osobowe, a potem dopiero zapaliła mi się lampka bezpieczeństwa. Od razu zastrzegłem dokumenty w banku, a jutro idę wyrobić nowy dowód.
szyszkownik25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 11:50   #17
szyleczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 8
Dot.: Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?

dzieki za ostrzenie!
tez widzialam , ze sa dziwne ogloszenia na tablicy.pl, podejrzewalam, ze cos sie za tym kryje. co za oszusci:rolleye s:
szyleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 23:33   #18
Eithel_Amarth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 48
GG do Eithel_Amarth
Exclamation Dot.: Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?

Też się nadziałam na tych sk&%#@ów!

Moje dane mają, bo wypełniłam ten cholerny formularz, który rozsyłali mailem, ale skanu dowodu nie wysyłałam i nie robiłam im przelewu.

Myślicie, że mogą na mnie założyć konto albo wziąć pożyczkę, jak nie mają skanu dowodu?

Naczytałam się sporo w necie teraz o tym, i generalnie ludzie piszą, że żeby założyć konto na skan dowodu to pracownik banku też musi być takim samym złodziejem jak Ci cholerni oszuści.

Kredyt czy pożyczka w banku to już w ogóle ciężka sprawa, żeby tak o wziąć sobie na skan dowodu.


Jak mają jakiegoś wspólnika, który jest pracownikiem banku to na pewno nie mają takich wspólników we wszystkich bankach jakie są, tylko w kilku. Szyleczka, jak nazywa się bank, w którym Tobie konto założyli?
__________________
-------------Nie zgadzam się na kopiowanie i przetwarzanie moich zdjęć! -------------

Edytowane przez Eithel_Amarth
Czas edycji: 2013-09-24 o 23:37
Eithel_Amarth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 10:49   #19
szyleczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 8
Dot.: Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?

ale z tych szybkich pozyczek online mozna wziasc chyba pozyczke
jak sie ma podany numer dowodu i pesel. nieraz nie chce zadnych skanów dowod, w sumie nie wiem :/

mi w multibanku zalozyli, ale nie zdazyli nic wziać bo nie bylo akcji na tym koncie zadnych, odrazu zablokowali to konto i caly dostep jak poszlam do banku.
szyleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-26, 13:05   #20
Eithel_Amarth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 48
GG do Eithel_Amarth
Dot.: Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?

Chyba jednak w szybkich pożyczkach chcą skan dowodu.

Mam nadzieję, że im się szybko policja do dupy dobierze.
__________________
-------------Nie zgadzam się na kopiowanie i przetwarzanie moich zdjęć! -------------
Eithel_Amarth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 08:35   #21
Malutka_25
Raczkowanie
 
Avatar Malutka_25
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 37
Dot.: Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?

Nie byłabym taka pewna co do kompetencji i działań policji :/ ja byłam na komisariacie, i to nie jednym. Nasi "stróże prawa" mnie w zasadzie wyśmiali. Skoro nie było przestępstwa to oni nic nie zrobią, to po pierwsze. Po drugie, jeden z nich nawet twierdził że sama jestem sobie winna bo przecież dane podałam dobrowolnie i nikt mnie nie zmuszał do tego... na wszelki wypadek wydrukowałam sobie wszystkie maile i resztę rzeczy... zgłoszenia nikt nie chciał ode mnie przyjąć...
Malutka_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 16:10   #22
Eithel_Amarth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 48
GG do Eithel_Amarth
Dot.: Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?

Dobrze, że mój chrzestny jest Komendantem Policji, jak się okaże, że coś wykombinują na moje dane, to gościa wyciągnie nawet z pod ziemi.
__________________
-------------Nie zgadzam się na kopiowanie i przetwarzanie moich zdjęć! -------------
Eithel_Amarth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 11:04   #23
Malutka_25
Raczkowanie
 
Avatar Malutka_25
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 37
Dot.: Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?

No niestety, nie każdy ma tak dobrze Nie urażając nikogo, jako osoba płacąca podatki również na utrzymanie Policji, zostałam potraktowana jak co najmniej idiotka przez panów policjantów, którzy zamiast chociażby dać mi jakąś radę, śmiali się ze mnie w żywe oczy (konkretnie jeden z nich). Powiem więcej, zawsze kiedy moi znajomi nabijali się z policjantów, ja ich broniłam (sama chciałam kiedyś wstąpić do Policji), ale po tej sytuacji na kilku komisariatach, mogę na własnych doświadczeniach potwierdzić, że traktują ludzi jak śmieci... ale nie o to chodzi w tym temacie moim zdaniem nikt im się do dupy nie dobierze, bo ciągle pojawiają się nowe lipne ogłoszenia. Musiałoby zgłosić się w tym samym czasie kilka osób w tej sprawie, a to trochę trudne bo jak widzę każdy z nas jest z innego miasta, a oni chyba próbują wszędzie złapać naiwnych młodych ludzi (takich jak my). Na szczęście pod każdym wnioskiem, kredytem czy innym takim należy podpisać się własnoręcznie, i tu w toku wyjaśniania sprawy pozostaje tylko jedna możliwość - grafolog, który potwierdzi że to nie my braliśmy te kredyty ( oczywiście zakładając najgorszą opcję), analizując podpis na papierach.
Ja osobiście skanu dowodu osobistego też nie wysyłałam, ale podałam dane o które prosili i przelałam tę cholerną złotówkę z konta i wysłałam potwierdzenie przelewu . Zauważyłam też że mniej więcej od tego czasu na mój e-mail zaczęły przychodzić masy spamów i to takie sugerujące, że to ich sprawka - np. oferty banków, informacje o kredytach, które niby mogę dostać itp. Mogę zatem podejrzewać, że to nasz niedoszły "pracodawca" :P

Morał z tego jeden - nie można już nikomu i w nic wierzyć ;(
Malutka_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 10:40   #24
szyleczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 8
Dot.: Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?

hej
dawno nie pisalam. powiem wam ze cisza od tego czasu..
ale natknelam sie na jeszcze jedno oszuswto i poszlam do banku bo znow konto zalozone . bylo to w lutym tego roku.
bank zawiadomil policje i za miesiac przyszedl do mnie policjant zebym zlozyla zeznania. powiedzialam co wiedzialam i w zasadzie nie wiem co dalej. pytali mi sie czy znam ta i ta osobe (podal imie i nazwisko). chyba wiecej osob sie nabrało i moze cos ruszylo. ale jak mowie narazie cisza.
szyleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 09:13   #25
Malutka_25
Raczkowanie
 
Avatar Malutka_25
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 37
Dot.: Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?

Ja też byłam w banku - tak jak mi radziłaś. Konto zamknęli, ale widać było że zależy im na "uciszeniu" sprawy. Na policji jedno wielkie NIC. Pan stwierdził że to JA SAMA założyłam konto, a nie jakiś ciemny typ bo wysłałam przelew aktywacyjny. Nawet nie chciał zobaczyć tych wszystkich wydruków z maila generalnie? żenada! W jakim innym banku miałaś założone to konto? ja w mBanku - i to mi zamknęli, nic się na nim nie działo co prawda, ale po co ktoś je zakładał - nie wiem. Na policji byłam kilka razy i za każdym NIKT, ale to nikt mi nie pomógł. Wręcz powiedzieli mi że jeśli ktoś wziął jakiś kredyt itp. na moje dane to będę musiałą go spłacać póki nie udowodnię że to nie ja ... kraj, który zamiast pomagać obywatelom broni oszustów? szkoda słów Daj znać jak się czegoś dowiesz, masz chociaż to szczęście że ktoś się Twoją sprawą zainteresował
Malutka_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 10:46   #26
szyleczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 8
Dot.: Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?

mi zalozyli w aliorze i pozniej w multibanku
i w multibanku wogole nic nie mowili ze mam isc na policje, tylko konto zamkneli.
natomiast w aliorze jak poszlam to odrazu powiedzieli jakie orzeczenie mam napisac i zglosic na policje.
nie poszlam..po miesiacu policja sama sie zglosila wlasnie odnosnie sprawy z bankiem w millenium
byc moze kazdy bank inaczej robi..tutaj odrazu w tych dwoch bankach powiedzieli ze to przekręt i oszustwo bo nie zgadza sie nr telefonu komórkowego.
dziwie sie ze mbank tak postepuje sama tam mam konto i chyba zmienie zdanie po tym co napisalas, ze zalezy im na uciszeniu sprawy
__________________
<ciach_reklama>

Edytowane przez szyleczka
Czas edycji: 2014-06-23 o 11:59
szyleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 08:49   #27
Malutka_25
Raczkowanie
 
Avatar Malutka_25
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 37
Dot.: Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?

Szyleczka, dzięki za informację To jednak nie był mBank tylko ten sam co w Twoim przypadku Multi - i dokładnie tak samo zrobili, dzwoniłam do obu i w multi miałam założony rachunek bez żadnych operacji. Zamknęli mi konto i raczej zniechęcali do pójścia na komendę. I tak poszłam, z jakim skutkiem już pisałam Ale gdzieś czytałam że mBank i Multi to tak naprawdę wszystko jeden właściciel, ale czy to prawda nie wiem.
W takim razie też zgłoszę się do Aliora i zapytam czy mam tam konto... mam nadzieję, że przez telefon udzielą mi takiej informacji. Ciekawe czy policja faktycznie szuka tego typa, mam nadzieję, że tak i że zrobią z nim porządek. Ogłoszeń na tablicy już nie wrzuca - pisałam do nich w tej sprawie i zaczęli blokować podobne ogłoszenia

Edytowane przez Malutka_25
Czas edycji: 2014-06-24 o 08:59
Malutka_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 10:45   #28
szyleczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 8
Dot.: Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?

takie konta czasami zakladaja bo zarabiaja na tym, ale nie robia zadnych przelewów, nie biora pozyczke. Dowiedzialam sie o tym, ze sa programy partnerskie własnie ze otwierasz konto i masz z tego np 60 zł. Może dlatego osoba wpadla na tak "genialny" pomysl,zeby zakladac konta i miec z tego kase :/ kosztem innych ludzi i ich nerwów.
A co do banków to tez slyszalam, ze Multi i mBank to jest i to samo.
__________________
<ciach_reklama>
szyleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 14:42   #29
kotka_md
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3
Angry Dot.: Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?

Miałam nie dawno to samo, byłam głupia i odpowiedziałam. Teraz mam sprawy w sądzie za wykorzystanie moich danych osobowych przez osoby tzrecie i zaciągnięcie pożyczki. Ostrzegam przed takimi tekstami.

Cytat:
Napisane przez Alt_A Pokaż wiadomość
Witam. Szukając pracy natknęłam się na ofertę dodatkowego zarobku przy przepisywaniu tekstów które będą dostarczane na maila. Nie mogę znaleźć jednak w internecie żadnych informacji o firmie... Może najlepiej będzie, jak zamiast opisywać to po swojemu wkleję wiadomość, którą od nich dostałam?



Oferta pracy zdalnej ANKRA TEKST


Firma nasza ANKRA TEKST zatrudnia osoby do pracy za pośrednictwem internetu
w dziedzinie poprawy, przepisywania i obróbki tekstów, fakturyzacji i standaryzacji dokumentów finansowych oraz tłumaczeń.
Dzięki wysokim standardom bezpieczeństwa stosowanych w naszej firmie oraz możliwości pracy z nami w systmie on-line jesteśmy
w stanie zminimalizować dodatkowe koszty i zaproponować Państwu atrakcyjne warunki płacowe oraz nie normowane godziny pracy.

Praca oferowna Państwu polega na przepisywaniu materialów z książek, pism, dokumentów finansowych np faktury, bilasne. Nie wymagada to żadnych
dodatkowych umiejętności poza dokładnym przepisaniem otrzymanych materiałów.
Materiały są do Państwa przesyłane w formie wiadomości e-mail na wcześniej podany adres w postraci plików pdf lub jpg.
Standardowo dokument ma wielkość ok 240 słów (95% przypadków). Następnie otwierają Państwo otrzymay plik gdzie jest np; tekst
jednostronicowy i przepisują go Państwo do programu WORD, po przepisaniu odsyłają go Państwo do nas. My w terminie do 24 godzin
od otrzymania materiału od Państwa przesyłamy na zweryfikowane konto środki za wykonaną pracę, a Państwo otrzymują kolejne materiały.
Można również zrezygnować z otrzymanych materiałów, wtedy system automatycznie prześle kolejny. Nie wymgadamy limitów do
przepisania, może być to 3 strony miesięcznie jak rówież kilkadzisiąt lub więcej.
Stawka za jedną strone wynosi od 15 do 30 zł, podczas przesyłania do Państwa materiałów przy każdym z nich będzie widniała
informacja na jaką stawkę jest on wyceniony.

Po pozytywnm rozpatrzeniu Państwa kandydatury oraz popawnej werfikacji Państwa danych (potwierdzenie zgodności danych z kwestionariusza
wraz z danymi przy dokonaniu przelewu weryfikacyjnego) otrzymują Państwo od nas umowę zlecenie. Jest ona wysyłana pocztą zaraz po
dokonaniu poprawnej weryfikacji przez Państwa (przelew).
Na podpisanie umowy mają Państwo 7 dni, istnieje również możliwość rezygnacji z wykonywanej pracy bez żadnych konsekwencji
po złożeniu wypowiedzenia (wystraczy drogą mailową lub listownie).


Masz prpces rekrutacji ograniczyliśmy do minimum, dzięki temu mamy możliwość weryfikacji i oceny Państwa w możliwie najktrótszym
czasie. Poniżej informacje jak podjąć współpracę z naszą firmą.

1. należy przesłać do nas poprawnie wypełniony kwestioanriusz

2. WAŻNE należy przesłac nam skan w np w pdfie lub za pomocą skanu tzw zdjecie ze swojego konta osobistego strony gdzie widac adres tj ulica, numer domu
kod pocztowy i miasto.. Jest to koniecznie ponieważ często zdarza się nie dokładne wpisywanie adresu w kwestionariuszu co
opoźnia przyjęcie do pracy gdyż musi on byc ponownie weryfikowany.


3. po otrzymaniu poprawnego kwestionariusza przesyłamy Państwu dane do przelewu weryfikacyjnego dane osobowe ( ma to na celu
potwierdzenie iż dane które otrzymaliśmy w kwestionariuszu są zgodne z danymi z Pańtwa konta osobistego na które -będziemy
przesyłać zarobione środki-jest to konieczne ze względu o dbałość i bezpieczeństwo Państwa danych).Następnie należy wykonać przelew
w kwocie 1 zł na dane które otrzymali Państwo od nas. ( kwota 1zł jest Państwu zwracana po dokonaniu przelewu).

4. Po dokonaniu poprawnego przelewu i zaksięgowaniu u nas informujemy Państwa o przyjęciu do naszej firmy i przesyłamy
listownie umowę, gdy ją Państwo otrzymają możemy zaczynać współpracę.


Z pracy można zrezygnować w dowolnej chwili po złożenie listownie lub drogą mailową wypowiedzenia- nie wiąże się to z żadnymi
konsekwencjami dla Państwa osoby, a środki zgromadzone do tej pory są automatycznie do Państwa przesyłane.


Co o tym sądzicie? Warto zaryzykować?


---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Cytat:
Napisane przez enchant Pokaż wiadomość
Na policję poszłaś? Pamiętaj, że to nie musiało być jedyne konto założone na Twoje dane... poza tym policja zaczęłaby monitorować tego typu ogłoszenia i w końcu gościa dorwą.

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------



PESEL i meldunek, albo dowód osobisty - jeśli tych danych nie mają to z samym adresem nic nie zwojują.
Kochana Was robili na Ankrę a mnie załatwili na inna firmę i również z Warszawy. Okazało się że ktoś zakładał konto na mnie ale w Ostrowi Mazowieckiej. Cwaniaki.

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

Cytat:
Napisane przez szyleczka Pokaż wiadomość
takie konta czasami zakladaja bo zarabiaja na tym, ale nie robia zadnych przelewów, nie biora pozyczke. Dowiedzialam sie o tym, ze sa programy partnerskie własnie ze otwierasz konto i masz z tego np 60 zł. Może dlatego osoba wpadla na tak "genialny" pomysl,zeby zakladac konta i miec z tego kase :/ kosztem innych ludzi i ich nerwów.
A co do banków to tez slyszalam, ze Multi i mBank to jest i to samo.
ING zakłada konta bez podpisów czy sprawdzenia zainteresowanego. Zakładają na potwierdzenie konta, dlatego chcą te przelewy.
kotka_md jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 08:39   #30
Malutka_25
Raczkowanie
 
Avatar Malutka_25
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 37
Dot.: Ankra tekst- przepisywanie tekstów, któraś sprawdziła?

kotka_md - kiedy dokładnie miałaś tą sytuację? ja w sierpniu zeszłego roku wypełniłam ten formularz i zrobiłam przelew nie wiem jak jeszcze mogę sprawdzić czy ktoś nie wziął kredytu... tak jak pisałam wcześniej, policja ma gdzieś moje zgłoszenia. U mnie póki co cicho, ale siedzieć i czekać aż coś się wydarzy to też nie jest fajne :/ duży kredyt wzięli? jak się to wszystko potoczyło?
współczuję Ci i trzymam kciuki żeby tych dupków dorwali i zrobili porządek z nimi! Ja teraz jestem uczulona i żadnych "fuch" nie szukam
Malutka_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-01 19:00:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:47.