Aparaty ortodontyczne cz. IX - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-24, 16:56   #3001
monii15
Raczkowanie
 
Avatar monii15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: O.
Wiadomości: 166
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez xxhawkexx Pokaż wiadomość
mam pytanie do wszystkich aparatek i aparatów(nie wiem czy tak jest poprawnie:p) dzisiaj założono mi separatory i strasznie boli mnie szczęka.chcę sie zapytać was w jakim celu są zakładane takie separatory?
z góry thx
te gumki zakładane są po to, aby między zębami zrobiły się większe przerwy (szpary), żeby ortodonta mógł spokojnie zamontować pierścienie
__________________

51kg-50-49-48-47-46-45kg

APARATKA- góra,dół - metal - 29.06.10r.



monii15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 16:58   #3002
elinka20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 326
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez xxhawkexx Pokaż wiadomość
mam pytanie do wszystkich aparatek i aparatów(nie wiem czy tak jest poprawnie:p) dzisiaj założono mi separatory i strasznie boli mnie szczęka.chcę sie zapytać was w jakim celu są zakładane takie separatory?
z góry thx
separatory są zakładane żeby zrobić miejsce pomiędzy zębami na pierścienie (takie metalowe obrączki na których trzyma się później aparat) im dłużej ponosisz separacje tym łatwiej pójdzie założenie pierścieni. troszkę będzie boleć ale wytrzymasz
moja osobista rada: nie dociskaj zbyt usilnie szczęki zwłaszcza przy jedzeniu
elinka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 17:35   #3003
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

HEY JA DZIŚ Z INNEJ BECZKI!
Podsyłam link, abyście wypełnili/ły moją ankietę i podali dalej - będę bardzo wdzięczna! pozdrawiam i w razie pytań piszcie!


http://www.ankietka.pl/ankieta/44692...otografii.html
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 17:42   #3004
Dziewucha
Zakorzenienie
 
Avatar Dziewucha
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: ukraina
Wiadomości: 3 737
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Dziewczyny mam takie pytanie, ponieważ od zawsze jestem przewrażliwiona na punkcie moich jedynek a dokładnie ich wielkości, wydaje mi się że są za duże w stosunki do reszty zębów czy można je jakoś bezpiecznie spiłować lub coś innego i czy moge o to poprosic sama czy dentysta o tym decyduje ?
__________________
ha!
Dziewucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 18:13   #3005
Hebe5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez elinka20 Pokaż wiadomość
mój mąż również tak uważa mimo że początkowo stwierdził że jestem za stara na aparat



widać no to ja najwyraźniej nie przykuwam uwagi bo czuje dopiero jak przejadę językiem po wewnętrznej stronie ząbków, dwója przylega do jedynki tylko ma troszeczkę dziwny kształt i dlatego to tak wygląda.



jak dla mnie to może jej nie poprawiać
dla osób które mnie nie znają, albo nie pamiętają wstawiam zdjęcia z przed rozpoczęcia leczenia
o matko! każdy w inną stronę, jak po przejściu huraganu nie do wiary że tak ładnie wyprostowały się
__________________
Aparatka:

góra
: 30.10.09r
dół: 16.04.10r
W drodze do pięknego uśmiechu...
Hebe5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 18:26   #3006
gabryssiaa
Zakorzenienie
 
Avatar gabryssiaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 5 648
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

chciałam pokazać moje stare zdjęcia aparatu zamieszczone w którejść części tego wątku ale jak kliknęłam w ustawienia-staty i wszystkie napisane przeze mnie wiadomości to widocznych było tylko 5 stron.. więc nie wiem:< sama jestem ciekawa tamtych zdjęć
gabryssiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 18:45   #3007
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

elinka super zębusie

dziewuchana koncu zdecydujesz Ty i orto co z jedynkami
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-24, 18:49   #3008
Hebe5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez gabryssiaa Pokaż wiadomość
chciałam pokazać moje stare zdjęcia aparatu zamieszczone w którejść części tego wątku ale jak kliknęłam w ustawienia-staty i wszystkie napisane przeze mnie wiadomości to widocznych było tylko 5 stron.. więc nie wiem:< sama jestem ciekawa tamtych zdjęć
a w ustawienia->różne->załączniki też nie ma?
__________________
Aparatka:

góra
: 30.10.09r
dół: 16.04.10r
W drodze do pięknego uśmiechu...
Hebe5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 18:59   #3009
elinka20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 326
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Hebe5 Pokaż wiadomość
o matko! każdy w inną stronę, jak po przejściu huraganu nie do wiary że tak ładnie wyprostowały się
wiem i nie byłam pewna czy aparat sobie z tym poradzi, ale na forum mnie uświadomili że nie ma rzeczy nie możliwych
elinka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 19:11   #3010
karadisa
Raczkowanie
 
Avatar karadisa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 150
GG do karadisa
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez elinka20 Pokaż wiadomość
mój mąż również tak uważa mimo że początkowo stwierdził że jestem za stara na aparat



widać no to ja najwyraźniej nie przykuwam uwagi bo czuje dopiero jak przejadę językiem po wewnętrznej stronie ząbków, dwója przylega do jedynki tylko ma troszeczkę dziwny kształt i dlatego to tak wygląda.



jak dla mnie to może jej nie poprawiać
dla osób które mnie nie znają, albo nie pamiętają wstawiam zdjęcia z przed rozpoczęcia leczenia
Oooo jaaaaa!!! To chyba magia NIESAMOWITE Normalnie nie mogę wyjść z podziwu! PIĘKNIE!!! Dziękuje za te fotki baaaaardzo dodające otuchy... zwłaszcza jak zęby bolą
__________________
APARATKA:
góra: 25-05-2010 dół: 23-06-2010
karadisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 19:16   #3011
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez elinka20 Pokaż wiadomość
mam zdjęcia, ale na nim nie widać tego tak, po prostu czuje się to jak przejedzie palcem albo językiem, no i orto. ciągle to próbuje zrobić tak jak powinno
Elinka babucho wstrętna! Wiesz, że Cię nienawidzę za te zębiaszcza .
Ale cieszę się, że po meksyku zostało tylko zdjęcie!
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-24, 19:23   #3012
Temperance30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 268
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

a to moje postępy
Temperance30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 19:59   #3013
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez elinka20 Pokaż wiadomość
mój mąż również tak uważa mimo że początkowo stwierdził że jestem za stara na aparat



widać no to ja najwyraźniej nie przykuwam uwagi bo czuje dopiero jak przejadę językiem po wewnętrznej stronie ząbków, dwója przylega do jedynki tylko ma troszeczkę dziwny kształt i dlatego to tak wygląda.



jak dla mnie to może jej nie poprawiać
dla osób które mnie nie znają, albo nie pamiętają wstawiam zdjęcia z przed rozpoczęcia leczenia
ale różnica. niesamowite
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 21:49   #3014
yennefer999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez karadisa Pokaż wiadomość
Dziekuję za komplement Ja nie jestem w ogóle zadowolona z moich zębów - to mój największy kompleks. Ale już go likwiduję więc spoko A co do kolorowych gumek to wyszłam z założenia, że aparat tak i tak widać, więć nie ma co go kamuflować i udawć, że go nie ma!!! Poszłam w drugą stronę Jeszcze bardziej go uwidaczniam Zabawa gumkami jest świetna Sama zobaczysz

Acha! Niesamowite, że można leczyć masowo zęby pod narkozą to musi być naprawdę niezłe zasypiasz i budzisz się z wszystkimi wyleczonymi zębami Drogi taki zabieg???
heh...tak mi sie wydaję wlasnie, ze bakcyla polkne..ale poki co zaloze najparwdopodobniej szafirowy.
Ja tez od zawsze mam kompleky na punkcie zębow tyle ze ja uzasadnione

Zabieg w narkozie to jak dla mnie jedyna deska ratunku. Kosztuje sporo - sama narkoza wyjdzie ok 1000zł. A reszta to standardowe koszty leczenia. Suma kosmiczna, ale przeciez mam co chcialam. W kazdym razie zacielama sie na maksa i obiecalam sobie ze doprowadze zeby do porządku w koncu. Tak bym przy usmiechaniu sie nie musiala zaslaniac sie ręką.....


Elinka 20 niesamowite! masz teraz piekne ząbki - zazdroszcze

Cytat:
Napisane przez monii15
chyba nie mogę nic zrobić.. będę odtąd jeść jedynie jakieś jogurty albo pokarmy miękkie, bo nie chce, żeby mi następne gumki powypadały. aż boję się myć zęby :S
ło matko, co mnie czeka

Temperance piekne ząbki juz masz, postepy juz widac bardzo. Wydaje mi sie ze u wiekszosci z was bardzo szybko widac zmiany na lepsze. Dlaczego wiec leczenie trwa tak dlugo? czy pozniejszy etap to utrwalenie efektow?

Dziula bylam dzis u pani doktor Budel. Bardzo mila osoba, wywarla na mnie bardzo dobre wrazenie. Jesli chodzi o plan leczenia to bardzo podobnie do tego co uslyszalam na poprzedniej konsultacji. Roznica jesli chodzi o sciągniecie zebow by nie bylo luki po dwoch wyrwanych zebach na sole (szostka i siodemka). Uslyszalam dzis ze da rade to zrobic bez dostawiania implantow! moze zostac minimalna przerwa tylko! wow!
Poza tym przekonuja mnie wzgledy finansowe, zarowno zalozenie aparatu, jak i wizyty kontrolne sa duzo tansze niz u poprzedniej orto.
Wiec chyba sie zdecyduje
__________________

czekam na aparat jak na zbawienie
kończę leczyć ząbki.

Edytowane przez yennefer999
Czas edycji: 2010-06-24 o 21:58
yennefer999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 22:12   #3015
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez elinka20 Pokaż wiadomość
widać no to ja najwyraźniej nie przykuwam uwagi bo czuje dopiero jak przejadę językiem po wewnętrznej stronie ząbków, dwója przylega do jedynki tylko ma troszeczkę dziwny kształt i dlatego to tak wygląda.



jak dla mnie to może jej nie poprawiać
dla osób które mnie nie znają, albo nie pamiętają wstawiam zdjęcia z przed rozpoczęcia leczenia

Różnica kolosalna Jak zostało wcześniej napisane, było po huraganie, teraz to jest super
Skoro ma kształt inny to podejrzewam, że dlatego mi się wydaje, że to widzę. Ale ja ogólnie mam schizy jakieś względem zębów, jakbym orto powiedziała dzisiaj, że moja jedynka jest chyba krzywo (a założę się, że nie jest i tylko mi się tak wydaje ), to by mnie wywaliła przez okno. W ogóle to była zdziwiona, że moja dwójka dolna tak ładnie w ten ścisk weszła, cały czas trochę odstawała, a teraz jest prawie idealnie. Dolną lewą 1 mam grubszą (nie szerszą) niż dwójkę

Jutro dzwonię do niej i się umawiam na ściąganie na 28.07 A jeśli nie 28.07 to najpóźniej 04.08 Ale się będę szczerzyć
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 07:00   #3016
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez yennefer999 Pokaż wiadomość

Temperance piekne ząbki juz masz, postepy juz widac bardzo. Wydaje mi sie ze u wiekszosci z was bardzo szybko widac zmiany na lepsze. Dlaczego wiec leczenie trwa tak dlugo? czy pozniejszy etap to utrwalenie efektow?
nosi się tyle żeby jak piszesz utrwalić efekty i żeby nie rozeszły się po zdjęciu... dlatego też później nosisz aparat retencyjny


a ja dzisiaj za niecałe 2 godzinki mam zakończenie roku i WAKACJE
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 08:10   #3017
yennefer999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez betti_888 Pokaż wiadomość
nosi się tyle żeby jak piszesz utrwalić efekty i żeby nie rozeszły się po zdjęciu... dlatego też później nosisz aparat retencyjny


a ja dzisiaj za niecałe 2 godzinki mam zakończenie roku i WAKACJE
no wlasnie - retencja.... ja wczoraj uslyszalam od pani ortodontki, ze luk retencyjny na dolnej szczęce będę musiala nosic do konca zycia , a na gornej przez "jakis czas" Ale co mi tam, chyba nie jest to bardzo uciązliwe. Z resztą - o czym ja myślę - poki co jeszcze aparatu nie mam
super z tymi wakacjami masz u mnie te dobre czasy niestety dawno minęly - teraz praca praca praca....
__________________

czekam na aparat jak na zbawienie
kończę leczyć ząbki.
yennefer999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 09:01   #3018
rozgwiazda
Rozeznanie
 
Avatar rozgwiazda
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 868
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez elinka20 Pokaż wiadomość
mam zdjęcia, ale na nim nie widać tego tak, po prostu czuje się to jak przejedzie palcem albo językiem, no i orto. ciągle to próbuje zrobić tak jak powinno
hehe to tak jak u mnie.. tylko ja już ją zostawiłam w spokoju bo w ogóle nie chciała się słuchać.. a przez to, że tak długo nosiłam aparat to już nie mogłam kombinować.. i jest nadal tak.. że jak przejadę językiem to ale juz trudno..

Ale kurde teraz to aż się chce zdj wklejać, co? poprawa niesamowita..
__________________
Była aparatka.. góra i dół fot0: #1559
rozgwiazda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 09:16   #3019
dziula881
Raczkowanie
 
Avatar dziula881
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 253
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez yennefer999 Pokaż wiadomość
heh...tak mi sie wydaję wlasnie, ze bakcyla polkne..ale poki co zaloze najparwdopodobniej szafirowy.
Ja tez od zawsze mam kompleky na punkcie zębow tyle ze ja uzasadnione

Zabieg w narkozie to jak dla mnie jedyna deska ratunku. Kosztuje sporo - sama narkoza wyjdzie ok 1000zł. A reszta to standardowe koszty leczenia. Suma kosmiczna, ale przeciez mam co chcialam. W kazdym razie zacielama sie na maksa i obiecalam sobie ze doprowadze zeby do porządku w koncu. Tak bym przy usmiechaniu sie nie musiala zaslaniac sie ręką.....


Elinka 20 niesamowite! masz teraz piekne ząbki - zazdroszcze



ło matko, co mnie czeka

Temperance piekne ząbki juz masz, postepy juz widac bardzo. Wydaje mi sie ze u wiekszosci z was bardzo szybko widac zmiany na lepsze. Dlaczego wiec leczenie trwa tak dlugo? czy pozniejszy etap to utrwalenie efektow?

Dziula bylam dzis u pani doktor Budel. Bardzo mila osoba, wywarla na mnie bardzo dobre wrazenie. Jesli chodzi o plan leczenia to bardzo podobnie do tego co uslyszalam na poprzedniej konsultacji. Roznica jesli chodzi o sciągniecie zebow by nie bylo luki po dwoch wyrwanych zebach na sole (szostka i siodemka). Uslyszalam dzis ze da rade to zrobic bez dostawiania implantow! moze zostac minimalna przerwa tylko! wow!
Poza tym przekonuja mnie wzgledy finansowe, zarowno zalozenie aparatu, jak i wizyty kontrolne sa duzo tansze niz u poprzedniej orto.
Wiec chyba sie zdecyduje
Ooo no to bardzo się cieszę że mogłam pomóc Ja nie ukrywam że też przekonały mnie względy finansowe Wizyta kosztuje zawsze tyle samo tzn nie dopłacasz już za nic dodatkowego bo np slyszalam ze u innych orto za samo zamknięcie drzwi 100 czy 150 zł a to co robi jeszcze dodatkowo płatne. Tu również jak coś odpadnie lub się zepsuje między wizytami to za te drobne naprawy nic nie płacisz jak to ujeła pani dr są w cenie "miesięcznego abonamentu"

Dziewczyny bardzo proszę o kciuki w poniedziałek bo mam naprawde mega ważny egzamin ....
__________________
Ślub - 14.09.2013
dziula881 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-25, 10:58   #3020
gabryssiaa
Zakorzenienie
 
Avatar gabryssiaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 5 648
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Hebe5 Pokaż wiadomość
a w ustawienia->różne->załączniki też nie ma?
kocham Cię dziękuję

a więc to pierwsze zdjęcie jest z miesiąc po założeniu, ten kieł wystawał dużo bardziej, ale mniej więcej widać. No i on się wpasował ale teraz inna dwójka robi problemy. Nie mam krzywego zgryzu poprostu mi się dolna szczęka tak wysunęła

1. stare
2. dziś i ten nieszczęsny łancuszek pomiędzy jedynkami
gabryssiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 11:13   #3021
Karmenka
Zakorzenienie
 
Avatar Karmenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9 296
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cześć
Udzielałam się tu kiedyś, dawno, dawno temu.
Ale aparat dalej noszę. Od stycznia zeszłego roku, więc już 1,5 roku. I jeszcze jakieś pół roku będę nosić.

Mam straszliwy problem z dziąsłami, zarastają mi aparat, dosłownie.
I zdjęcia.
1. przed założeniem aparatu
2. dzisiejsze. Prawa jedynka poleciała trochę do tyłu przed tą dwójkę, ale nie ma się czym martwić, wyprostowanie jej to kwestia paru dni od wizyty.
__________________
bloguje

Edytowane przez Karmenka
Czas edycji: 2010-06-25 o 11:14
Karmenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 12:22   #3022
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez yennefer999 Pokaż wiadomość
no wlasnie - retencja.... ja wczoraj uslyszalam od pani ortodontki, ze luk retencyjny na dolnej szczęce będę musiala nosic do konca zycia , a na gornej przez "jakis czas" Ale co mi tam, chyba nie jest to bardzo uciązliwe. Z resztą - o czym ja myślę - poki co jeszcze aparatu nie mam
super z tymi wakacjami masz u mnie te dobre czasy niestety dawno minęly - teraz praca praca praca....

no a ja mam za rok maturę a potem studia i też praca
Cytat:
Napisane przez Karmenka Pokaż wiadomość
Cześć
Udzielałam się tu kiedyś, dawno, dawno temu.
Ale aparat dalej noszę. Od stycznia zeszłego roku, więc już 1,5 roku. I jeszcze jakieś pół roku będę nosić.

Mam straszliwy problem z dziąsłami, zarastają mi aparat, dosłownie.
I zdjęcia.
1. przed założeniem aparatu
2. dzisiejsze. Prawa jedynka poleciała trochę do tyłu przed tą dwójkę, ale nie ma się czym martwić, wyprostowanie jej to kwestia paru dni od wizyty.

ale nawet na tym 2 zdjęciu widać jakie masz czerwone dziąsła... może powinnaś zapytać orto o to albo dentystę... może jakaś ziołowa łagodna pasta?
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 15:27   #3023
xxhawkexx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 16
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez elinka20 Pokaż wiadomość
separatory są zakładane żeby zrobić miejsce pomiędzy zębami na pierścienie (takie metalowe obrączki na których trzyma się później aparat) im dłużej ponosisz separacje tym łatwiej pójdzie założenie pierścieni. troszkę będzie boleć ale wytrzymasz
moja osobista rada: nie dociskaj zbyt usilnie szczęki zwłaszcza przy jedzeniu

bo już mnie bolą zeby i nie moge jeść;/
a jak dociskam to już wgl masakra.

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Karmenka Pokaż wiadomość
Cześć
Udzielałam się tu kiedyś, dawno, dawno temu.
Ale aparat dalej noszę. Od stycznia zeszłego roku, więc już 1,5 roku. I jeszcze jakieś pół roku będę nosić.

Mam straszliwy problem z dziąsłami, zarastają mi aparat, dosłownie.
I zdjęcia.
1. przed założeniem aparatu
2. dzisiejsze. Prawa jedynka poleciała trochę do tyłu przed tą dwójkę, ale nie ma się czym martwić, wyprostowanie jej to kwestia paru dni od wizyty.

co to za kolorek gumek te na drugim zdjęciu?

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

mam do was wszystkich jeszcze jedno pytanko
jakie są sposoby oprócz środków przeciwbólowych żeby zwalczyć ból zębów po założeniu separatorów czy aparatu orto.?czy to p[o prostu musi samo minąć?
__________________
Będę o ciebie walczyła
dopóki bije twoje serce...

xxhawkexx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 15:31   #3024
Karmenka
Zakorzenienie
 
Avatar Karmenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9 296
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez betti_888 Pokaż wiadomość

ale nawet na tym 2 zdjęciu widać jakie masz czerwone dziąsła... może powinnaś zapytać orto o to albo dentystę... może jakaś ziołowa łagodna pasta?
Dziąsła to czerwone, bo wczoraj miałam wizytę, zęby bolą to i dziąsła lekko opuchnięte.
A orto mi każe szorować coby się te dziąsła cofnęły. No i ja szoruje, to krew leci.
Cytat:
Napisane przez xxhawkexx Pokaż wiadomość
co to za kolorek gumek te na drugim zdjęciu?


mam do was wszystkich jeszcze jedno pytanko
jakie są sposoby oprócz środków przeciwbólowych żeby zwalczyć ból zębów po założeniu separatorów czy aparatu orto.?czy to p[o prostu musi samo minąć?
niebieski

ja nigdy żadnych środków nie brałam, nawet jak bardzo bolało.
nie lubię brać tabletek przeciwbólowych.
i lody mi pomagają chyba sobie zaraz jakiś sorbecik zjem.
__________________
bloguje
Karmenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 18:03   #3025
Temperance30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 268
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez betti_888 Pokaż wiadomość
nosi się tyle żeby jak piszesz utrwalić efekty i żeby nie rozeszły się po zdjęciu... dlatego też później nosisz aparat retencyjny

To fakt, że zęby mogą się rozejść - ja na podczas każdej wizyty, w momencie gdy zęby są "uwolnione" od drucika dosłownie czuję, jak same zaczynają się przesuwać - taki efekt jak np. poduszka medyczna. Nie sądziłam, że to możliwe w tak krótkiej chwili no ale tak już było dwa razy.
Temperance30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 18:30   #3026
wydziergana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: tutaj.
Wiadomości: 2 544
GG do wydziergana
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

mam aparat na dole!
nic nie boli, tylko dziąsła swędzą powiedzcie mi dziewczyny, czy wy cały czas macie nalepione takie coś na górnych zębach po to, żeby nie domykać szczęki? (żeby dolne zamki się nie poodklejały)
__________________
sex, DRUMS & rock'n'roll!
wydziergana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 19:14   #3027
rozgwiazda
Rozeznanie
 
Avatar rozgwiazda
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 868
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez wydziergana Pokaż wiadomość
mam aparat na dole!
nic nie boli, tylko dziąsła swędzą powiedzcie mi dziewczyny, czy wy cały czas macie nalepione takie coś na górnych zębach po to, żeby nie domykać szczęki? (żeby dolne zamki się nie poodklejały)
na tych co są pierścienie?
__________________
Była aparatka.. góra i dół fot0: #1559
rozgwiazda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 19:41   #3028
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Karmenka Pokaż wiadomość
Dziąsła to czerwone, bo wczoraj miałam wizytę, zęby bolą to i dziąsła lekko opuchnięte.
A orto mi każe szorować coby się te dziąsła cofnęły. No i ja szoruje, to krew leci.

niebieski

ja nigdy żadnych środków nie brałam, nawet jak bardzo bolało.
nie lubię brać tabletek przeciwbólowych.
i lody mi pomagają chyba sobie zaraz jakiś sorbecik zjem.
może nie trzeba szorować a delikatnie masować... a jak szczotka za twarda to spróbuj może palcem

Cytat:
Napisane przez wydziergana Pokaż wiadomość
mam aparat na dole!
nic nie boli, tylko dziąsła swędzą powiedzcie mi dziewczyny, czy wy cały czas macie nalepione takie coś na górnych zębach po to, żeby nie domykać szczęki? (żeby dolne zamki się nie poodklejały)
chodzi Ci o podwyższenie (taka duża plomba)?
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 19:42   #3029
gabryssiaa
Zakorzenienie
 
Avatar gabryssiaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 5 648
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

ktoś mnie przyuważył czy niekoniecznie?
gabryssiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 20:29   #3030
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez gabryssiaa Pokaż wiadomość
kocham Cię dziękuję

a więc to pierwsze zdjęcie jest z miesiąc po założeniu, ten kieł wystawał dużo bardziej, ale mniej więcej widać. No i on się wpasował ale teraz inna dwójka robi problemy. Nie mam krzywego zgryzu poprostu mi się dolna szczęka tak wysunęła

1. stare
2. dziś i ten nieszczęsny łancuszek pomiędzy jedynkami

mam podobny łańcuszek tylko cieńszy
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-28 18:27:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:10.