Schudnąć 50 kg - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-25, 22:44   #1
czarna_blondynka
Raczkowanie
 
Avatar czarna_blondynka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 95

Schudnąć 50 kg


Witam.
Dziewczyny pomóżcie :-(
Muszę i chcę zgubić aż 50 kg. Od czego zacząć? Co robić? Może macie jakieś doświadczenia z tak potężną metamorfozą?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.10.2005
28.05.2009
14.08.2010
_________________
31.12.2015 - 2 kreski
11.08.2016 - Wojtuś
czarna_blondynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-25, 22:49   #2
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 252
Dot.: Schudnąć 50 kg

Masz duzo do zrobienia, ale pocieszenie jest takie, ze kilogramy przy tak duzej nadwadze na poczatku szybko leca, wiec pierwsze efekty widac szybko.

Nigdy nie musialam az tyle schudnac, to na pewno trudne zadanie, ale jesli moglabym ci cos poradzic, to chyba zebys zaczela malymi kroczkami, zeby sie od razu nie zniechecic. Na poczatek postaraj sie rozbic to, co jesz, na 5 posilkow, pic 2 litry wody z cytryna dziennie i czesciej sie ruszac - kondycji pewnie na poczatku nie masz nie wiadomo jak swietnej, wiec raczej bym sie zdecydowala na spacery/nordic walking/jazde rowerem niz od razu bieganie/mordowanie z Chodakowska.

Powodzenia
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-26, 09:20   #3
czarna_blondynka
Raczkowanie
 
Avatar czarna_blondynka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 95
Dot.: Schudnąć 50 kg

Tak to bardzo dużo. Mój problem jest taki że jem jeden / max dwa posiłki na dzień. Piję tylko rano kawę. Teraz jestem trzy miesiące po porodzie i chce znaleźć w sobie siłę. Tym bardziej że niedługo ktoś będzie musiał ganiać za synkiem. Może ktoś jeszcze coś doradzi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.10.2005
28.05.2009
14.08.2010
_________________
31.12.2015 - 2 kreski
11.08.2016 - Wojtuś
czarna_blondynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-26, 10:09   #4
justaa3564
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 4
Dot.: Schudnąć 50 kg

Cześć,

ilość posiłków nie jest aż tak istotna ten mit został obalony. Sprawdz sobie diete "intermittent fasting" do tego musisz dorzucić jakąś formę aktywności - do spalania tłuszczu potrzebujesz przyśpieszyć metabolizm !!
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
justaa3564 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-26, 12:56   #5
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Schudnąć 50 kg

Cytat:
Napisane przez czarna_blondynka Pokaż wiadomość
Tak to bardzo dużo. Mój problem jest taki że jem jeden / max dwa posiłki na dzień. Piję tylko rano kawę. Teraz jestem trzy miesiące po porodzie i chce znaleźć w sobie siłę. Tym bardziej że niedługo ktoś będzie musiał ganiać za synkiem. Może ktoś jeszcze coś doradzi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Musisz zliczyć, ile kalorii zjadasz, wliczasz także każdy napój jeśli je zawiera, każdy gryz wszytkiego. Najlepiej zapisywac wszystko około tygodnia jedząc normalnie jak zwykle i wyciągnac z tego srednią.
Potem porównać to ze swoim zapotrzebowaniem - wyliczysz je orientacyjnie, na podstawie kalkulatorów z neta. najlepiej policzyć w kilku i porównac wyniki.

I tu najwazniejsze, dlaczego namawiam Cie do powyższego.
50 kilo nadwagi, to nie jest w kij dmuchał, a razem z informacją ze jesz tylko 1-2 razy dziennie wiec naprawde trudno wtedy w siebie wrzucić ilość kalorii potrzebna na utrzymanie a co dopiero taką nadwagę, to jest to powazny alarm do tego, żeby bardzo dokładnie sprawdzić, czy nie ma problemów z tarczycą / hashimoto / cukrzycą / pasozytami (!!!! przytrucie organizmu przez bytnosć pasożytów, może wywoływać otyłość i cukrzycę(! jesli bytują w trzustce) / czymś innym.

Jesli wyjdzie Ci ze zjadasz mniej niż teoretycznie potrzebujesz, lub w okolicach zapotrzebowania, to wtedy masz pewność że diety i ćwiczenia nie pomoga bez włączenia dobrze dobranej farmakologii, bo nei w ilosci jedzenia tkwi problem tylko w chorobie.
A przy 50 kg nadwagi u młodej osoby, naprawde sa duze powody podejrzewać jakies schorzenie/pasożyty, to juz nie jest zwykła nadwaga łatwa do wyhodowania łakomstwem. Choć oczywiście jest taka mozliwość.
Wiec najpierw badania i dobranie leków, potem dopiero jest sens dietować.

Ale jeśli Ci wyjdzie że faktycznie po prostu za dużo zjadasz, to możesz spróbować na własną rękę diety. Liczyć kalorie i wyczyścić jadłospis ze śmieci, oprzeć swoje jedzenie na białku, tłuszczach, warzywach, a produkty weglowodanowe w okresie chudnięcia w bardzo kontrolowanych ilościach i bardzo ściśle dobierane pod kątem ich indeksu glikemicznego.


Może napisz przykładowo, co, ile i kiedy na ogół zjadasz? Tak z kilku dni jadłospisy?
Dużo pracujesz? Wysypiasz się?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-26, 13:19   #6
czarna_blondynka
Raczkowanie
 
Avatar czarna_blondynka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 95
Dot.: Schudnąć 50 kg

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Musisz zliczyć, ile kalorii zjadasz, wliczasz także każdy napój jeśli je zawiera, każdy gryz wszytkiego. Najlepiej zapisywac wszystko około tygodnia jedząc normalnie jak zwykle i wyciągnac z tego srednią.

Może napisz przykładowo, co, ile i kiedy na ogół zjadasz? Tak z kilku dni jadłospisy?
Dużo pracujesz? Wysypiasz się?
Dziękuję za odpowiedź.
Badania mam wszystkie dobre. Wszystkie robiłam jak byłam w ciąży czyli kilka miesięcy temu. Tarczyca, cukrzyca, cholesterol, hormony, krew itp. Lekarze się dziwili że przy takiej wadze nie mam chociażby cukrzycy ciążowej.
W młodych latach miałam zawsze niedowage. Ważyłam 53 kg. Niestety zachorowałam i musiałam przyjmować sterydy i hormony. Wtedy puchłam i zaczęłam odrzucać jedzenie. Od kilku lat jestem zdrowa. Jednak nadmiar kilogramów i niechęć do częstych posiłków utrzymuje się nadal. Zatopiłam się w śmieciowym żarciu na wynos zagłębiając się coraz bardziej w fotelu. Przez cztery lata praktycznie nigdzie nie wychodziłam. Pracuje przy komputerze. Czyli okrągłe 24h/dobę siedzę! W fotelu, na krześle lub śpię. Jest jeszcze jedna rzecz która rujnuje mój organizm. Brak pewności siebie. Jak przechodzę na dietę kilogramy lecą jak szalone ale przez brak wiary w siebie samą zawsze się poddaję Wiem że jeśli schudnę uda mi się choć trochę ją odzyskać. Chcę robić wszystko z synem i chcę to zmienić.

Przykładowe menu jakie miałam do tej pory :

7:00 kawa duża
9:30 jajecznica / bułka z metką cebulową / bułka zapiekanka z szynką i serem / tosty /zupka chińska
17:30 kurczak z frytkami / ziemniaki ze schabowym / coś z mc Donalda / coś z KFC / pizza / zapiekanka z makaronem/ lasagne / karkówka z ziemniakami.

Mniej więcej tak wygląda moja pożal się Boże "dieta".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.10.2005
28.05.2009
14.08.2010
_________________
31.12.2015 - 2 kreski
11.08.2016 - Wojtuś
czarna_blondynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-26, 21:42   #7
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Schudnąć 50 kg

Duże wyzwanie przed Tobą. Życzę Ci powodzenia
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-27, 13:28   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Schudnąć 50 kg

pierwsze słyszę, żeby pasożyty powodowały nadwagę. pasożyty powodują stany chorobowe czy niedożywienie, więc w jaki sposób ktoś ma tyć?

masz w ogóle pojęcie o zdrowym odżywianiu? bo to podstawa podstaw.
właśnie oglądałam "kochanie, ratujmy nasze dzieci". polecam, skoro jesteś młodą matką. masz tak naprawdę ostatni dzwonek, żeby wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe i od początku uczyć tego dziecka.

jeśli masz możliwość to skorzystaj z pomocy dobrego dietetyka. jeśli nie to czytaj w necie.

podstawowe założenia na początek:
1. wywalenie wszystkich fast foodów, słodyczy, słodkich napojów. ograniczasz smażone, makarony i białe pieczywo.
2. wprowadzasz owoce, warzywa, kasze, ryże, gotowane/pieczone potrawy.
3. codziennie idziesz na godzinny spacer z dzieckiem. jak masz czas to możesz dorzucić inne aktywności.
4. wypijasz 2 litry wody dziennie.
5. wprowadzasz 4 posiłki o stałych porach. jeśli nie jesteś nauczona jeść normalnych śniadań to zacznij od płynnych śniadań, np. robionych przez siebie soków albo smoothie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-27, 20:39   #9
czarna_blondynka
Raczkowanie
 
Avatar czarna_blondynka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 95
Dot.: Schudnąć 50 kg

Skazana_na_blusa dziękuję za wszystkie rady.
Ja też oglądam ten program i żeby moje dzieciątko nie poszło w moje ślady, muszę zrobić ze sobą porządek.
Tym razem musi się udać!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.10.2005
28.05.2009
14.08.2010
_________________
31.12.2015 - 2 kreski
11.08.2016 - Wojtuś
czarna_blondynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-28, 07:24   #10
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Schudnąć 50 kg

przede wszystkim zrezygnuj całkowicie z fastfoodów.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-28, 10:38   #11
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Schudnąć 50 kg

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
pierwsze słyszę, żeby pasożyty powodowały nadwagę. pasożyty powodują stany chorobowe czy niedożywienie, więc w jaki sposób ktoś ma tyć?

Tak, ale otyłość i nawet skrajne niedożywienie się nie wykluczają. Niedożywienie z winy pasożytów to raczej "objadanie" żywiciela z witamin i substancji odżywczych a nie kalorii. Do łatwych i szybkich kalorii mamy dziś wręcz nieograniczony dostęp, a pasożyty poprzez wydzielane susbstancje chemiczne, wpływają na mózg - drastycznie zwiększają łaknienie.


czarna_blondynka, Skazana juz Ci z grubsza napisała co i jak, zresztą, z tego co piszesz, to Ty sama wiesz co i jak, tylko nie masz w sobie dyscypliny żeby robić długoterminowo.
Może potrzebna by była pomoc psychologa jednak?
Skoro najbardziej sabotujesz sama siebie, nie widząc sensu nawet w przypadku kiedy udaje Ci się zmobilizować i chudnąć? Najgorsza wojna zawsze jest z własną głową. Czasami trzeba zwrócić się po pomoc z tym do fachowca, żaden wstyd.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-28, 12:06   #12
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Schudnąć 50 kg

cava, o jakich pasożytach konkretnie mowa? bo wiesz, na studiach miałam przez rok parazytologię i mocno to się kłóci z tym, czego nas uczyli. metabolity pasożytów mogą wpływać drażniąco na okoliczne tkanki czy jak w przypadku glizdy, na układ nerwowy, ale nie jest to pobudzenie łaknienia. tasiemce - ograniczają także wchłanianie białek, tłuszczy, węgli, więc i kalorii.
omawialiśmy fefdziesiąt (albo i w setkach?) pasożytów i w żadnym przypadku nie było pobudzania łaknienia. jak już - biegunki, brak apetytu, wymioty, spadki masy ciała.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-28, 16:11   #13
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 252
Dot.: Schudnąć 50 kg

Cytat:
Napisane przez justaa3564 Pokaż wiadomość
Cześć,

ilość posiłków nie jest aż tak istotna ten mit został obalony. Sprawdz sobie diete "intermittent fasting"
Bzdura i reklama.
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-28 17:11:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:17.