Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-09, 19:02   #2641
karotka92
Przyczajenie
 
Avatar karotka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 12
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj u pani dermatolog, przepisała mi właśnie Differin w żelu. Mam okropne grudki, malutkie, ani tego wycisnąć, ani nic... Próbowałam wszystkiego, zinerytu, brevoxylu, klindacne i epiduo... Zaczęłam brać hormony, a mimo wszystko to i tak nie znikło... Teraz mam Differin. Czy na takie grudki jakie są w załączniku to pomoże? W ogóle, czy ktoś ma taki problem jak ja? to jest na policzkach
Ja mam podobne grudki w niektórych miejscach i odkąd używam differin to wszystkie zaczynają wychodzić na wierzch. Trochę się ostatnio załamałam ale niestety na efekty trzeba poczekać
karotka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 19:48   #2642
exoexo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 289
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Zaczelam smarowac sie Differinem w zelu i na razie tylko czolo... chociaz posmarowalam sie dopiero drugi raz skore mam wysuszona na wiór... i to pomimo smarowania kremem Bambino (czyli mega tlustym) skory twarzy...
to normalne?
exoexo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 00:23   #2643
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj u pani dermatolog, przepisała mi właśnie Differin w żelu. Mam okropne grudki, malutkie, ani tego wycisnąć, ani nic... Próbowałam wszystkiego, zinerytu, brevoxylu, klindacne i epiduo... Zaczęłam brać hormony, a mimo wszystko to i tak nie znikło... Teraz mam Differin. Czy na takie grudki jakie są w załączniku to pomoże? W ogóle, czy ktoś ma taki problem jak ja? to jest na policzkach
Swego czasu miałam dużo takich grudek, teraz też czasem miewam, ale już w o wiele mniejszym nasileniu, sporadycznie. Differin pomaga właśnie na tego typu wypryski, także nie przerywaj kuracji. Powodzenia
Cytat:
Napisane przez exoexo Pokaż wiadomość
Zaczelam smarowac sie Differinem w zelu i na razie tylko czolo... chociaz posmarowalam sie dopiero drugi raz skore mam wysuszona na wiór... i to pomimo smarowania kremem Bambino (czyli mega tlustym) skory twarzy...
to normalne?
Hmm, może dermatolog powinna przepisać Ci differin w kremie zamiast w żelu skoro aż tak Cię wysusza? Ja bym poczekała jeszcze kilka dni, dalej smarowała się kremem (oczywiście nie wtedy co differinem) i obserwowała swoją twarz. Jak dalej skóra będzie bardzo sucha, to może spróbuj stosować lek co 2gi dzień?
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 09:00   #2644
exoexo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 289
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez fabienne Pokaż wiadomość
Hmm, może dermatolog powinna przepisać Ci differin w kremie zamiast w żelu skoro aż tak Cię wysusza? Ja bym poczekała jeszcze kilka dni, dalej smarowała się kremem (oczywiście nie wtedy co differinem) i obserwowała swoją twarz. Jak dalej skóra będzie bardzo sucha, to może spróbuj stosować lek co 2gi dzień?
Dzieki. W innym watku doradzono mi, zebym wlasnie smarowala na differin krem nawilzajacy w odstepie godzinnym.. To jak to w koncu jest?
exoexo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 13:24   #2645
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Moim zdaniem nie powinno się nic nakładać na differin, zresztą zdaje się, ze nawet w ulotce coś o tym było. Differin jest lekiem i jeśli ma dobrze działać to uważam, że powinniśmy mu na to pozwolić, a nie "zapychać" go innymi smarowidłami.
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 07:47   #2646
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Jutro będzie tydzień terapii Diff. Od tej pory wyskoczyły mi tylko 2 większe pryszcze na policzkach. Cierpliwie smaruję policzki dalej, zastanawiam się, czy to jeszcze będzie wychodzić, czy już koniec "oczyszczania" (wątpię wątpię). Pozwoliłam sobie zrelacjonować pierwszy tydzień Pozdrawiam ;*
Aha, czytam odnośnie mycia twarzy przy differinie. Mi pani dermatolog zaleciła produkty dla dzieci, tzn mydełko bambino albo nivea. Czy to ok? No i jeszcze rano stosuję krem z garniera, do bardzo suchej skóry.

Edytowane przez 201803111829
Czas edycji: 2012-02-15 o 08:02
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 16:53   #2647
karotka92
Przyczajenie
 
Avatar karotka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 12
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Wysyp ciągle nie znika, byłam u dermatologa i stwierdził, że Differin jest dla mnie za słaby, dał mi Epiduo + Tetralysal. Mam nadzieję, że ten zestaw pomoże. Nie mam aż tak silnego trądziku (głównie zaskórniki, które wyszly na wierzch po differinie) mimo to jakoś nie mogę się go pozbyć
karotka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-17, 06:46   #2648
exoexo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 289
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Dzieki
A czy przy differinie mozna stosowac zel garnier 3w1 czysta skora? (zaweira kwas salicylowy ale w pewnie extra malym stezeniu)
exoexo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 17:28   #2649
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez exoexo Pokaż wiadomość
Dzieki
A czy przy differinie mozna stosowac zel garnier 3w1 czysta skora? (zaweira kwas salicylowy ale w pewnie extra malym stezeniu)
Nie powinno się stosować żadnych kosmetyków przeciwtrądzikowych, tylko łagodne środki do mycia. A więc garnier odpada.
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 05:53   #2650
exoexo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 289
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez fabienne Pokaż wiadomość
Nie powinno się stosować żadnych kosmetyków przeciwtrądzikowych, tylko łagodne środki do mycia. A więc garnier odpada.
Dziekuje!
To jeszcze ostatnie pytania bym miala... A czy jakieś maseczki gleboko oczyszczajace (dla skory normalnej nie tradzikowej?)/ albo glinka?

Czy kompletnie nic?
exoexo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 11:17   #2651
krd
Raczkowanie
 
Avatar krd
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 172
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Raz w tygodniu stosuję zieloną glinkę,a później algi. Ale mnie Differin nie rusza, nie ma podrażnienia,pieczenia,za czerwienienia. W moim przypadku pomaga,z pewnością nie szkodzi, ale musisz sama ocenić możliwości swojej skóry,w końcu Ty znasz ją najlepiej.
krd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-23, 20:32   #2652
iluvfashion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2
Dot.: differin

Cytat:
Napisane przez emilka32 Pokaż wiadomość
dziękuję bardzo
mam jeszcze pytanie, czemu w trakcie stosowania differinu nie mozna stosować kosmetyków antytrądzikowych? jaki podkład polecacie nie nasilający trądziku i korektor antybakteryjny najlepiej w sztyfcie?
Najlepiej nie radzę używać podkładów. Korektor to może jakiś z apteki. Np. Vichy Dermablend. Najlepiej się zapytaj pani z apteki)
iluvfashion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 16:32   #2653
Ciachoszka
Przyczajenie
 
Avatar Ciachoszka
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Ja też używam DIFFERIN. Jestem zdeterminowana i stosuję go codziennie wieczorem i tak przez miesiąc...jeszcze zostały dwa. Ale wiem, że nie mogę odstawić, bo nawet jak raz zapomnę to wiem, że będę miała mega wysyp.
No więc kochane, życzę wytrwałości w walce. Damy radę!!!
;*********
Ciachoszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 22:32   #2654
_Niki90_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 10
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Witam... ja zaczelam stosowac Differin 1marca... dermatolog kazala raz na dwa dni, a codziennie 2x dziennie myc twarz zelem vitella, i smarowac kremem nivea soft, mam grudki na policzkach takie ze nie da sie ich nawet wycisnac;/ i wygladaja jakbym dostala jakiegos rumienia, ale nie o tym, a na noc stosuje differin, ale masaakra, wysypu ejsczez nie dostalam, ale po tej vitelli twarz mam jak papier scierny i jak poten jesczez smaruje sie tym differinem to juz w ogole masakra wszystko swedzi ;/ i skore mi starsznie sciaga;//// a moje grudki wygladaja dosc wyrazniej niz przed kuracja, myslicie zeby stosowac to dalej?
_Niki90_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 15:33   #2655
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez _Niki90_ Pokaż wiadomość
Witam... ja zaczelam stosowac Differin 1marca... dermatolog kazala raz na dwa dni, a codziennie 2x dziennie myc twarz zelem vitella, i smarowac kremem nivea soft, mam grudki na policzkach takie ze nie da sie ich nawet wycisnac;/ i wygladaja jakbym dostala jakiegos rumienia, ale nie o tym, a na noc stosuje differin, ale masaakra, wysypu ejsczez nie dostalam, ale po tej vitelli twarz mam jak papier scierny i jak poten jesczez smaruje sie tym differinem to juz w ogole masakra wszystko swedzi ;/ i skore mi starsznie sciaga;//// a moje grudki wygladaja dosc wyrazniej niz przed kuracja, myslicie zeby stosowac to dalej?
Nie znam kosmetyków vitelli, ale z tego co patrzyłam w necie są przystosowane do skóry problemowej, więc nie powinny powodować podrażnień. Oczywiście teoretycznie. Sama ich nie stosowałam, ale skoro masz za bardzo podrażnioną skórę, to może spróbuj czegoś innego do mycia, np. physiogelu? On jest naprawdę delikatny. I może jakiś lepszy krem z apteki? W sumie dziwne, że dermatolog poleciła Ci nivea soft, bo on w moim odczuciu bardziej nadaje się na balsam, krem do rąk, czy taki ogólny kremik powiedziałabym rodzinny - do wszystkiego. Do twarzy proponowałabym jakiś lepszy kosmetyk, przystosowany do skóry problemowej i wrażliwej. Powodzenia
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 19:10   #2656
_Niki90_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 10
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Masakra ddermatolog mnie oszpeciła;/ wyglądam tragicznnie, tym differinem nie smarowalam kolo ust, a mam tam spieczone i suche i czerwone;/;/ i generalnie caly ryj;/ a jutro musez isc do pracy do ludzi i zacecac ludzi do zakupow;/ a z taka twarza beda uciekac ode mnie co ja mam teraz poradzic?;/
_Niki90_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 06:37   #2657
exoexo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 289
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez _Niki90_ Pokaż wiadomość
Masakra ddermatolog mnie oszpeciła;/ wyglądam tragicznnie, tym differinem nie smarowalam kolo ust, a mam tam spieczone i suche i czerwone;/;/ i generalnie caly ryj;/ a jutro musez isc do pracy do ludzi i zacecac ludzi do zakupow;/ a z taka twarza beda uciekac ode mnie co ja mam teraz poradzic?;/
Tez tak mialam Na noc smaruj usta kremem silnie nawilzajacym (ja smaruje Bambino) i nie bedzie problemow.
To samo z powiekami...

Na dzien silny krem nawilzajacy (np. cetaphil) i bedzie ok... na to podklad..

Ja na poczatku wygladalam okropnie a teraz nie mam ani jednego pryszcza - wszystko sie goi. Czasem cos wyskoczy ale differin w jedna noc, gora dwie daje rade
exoexo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 07:43   #2658
shiral
Zadomowienie
 
Avatar shiral
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: płock/Wrocław/Poznań
Wiadomości: 1 873
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Dziewczyny pamiętajcie, nie musicie nakładać Differinu na każdą noc. Jeśli Was bardzo podrażnia nakładajcie cienką warstwą co drugą-trzecią noc. Unikajcie też bliskich okolic ust i powiek, są to bardzo wrażliwe i delikatne miejsca na twarzy.
Sama mam Differin w kremie ze względu na naczynkową cerę, jak na razie policzki są w takim stanie jakim były, ale na efekty muszę czekać jeszcze ok 6 tygodni.
__________________
Moja strona : ORGAZMUM
Zapraszam
shiral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 13:54   #2659
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

wlasnie dostalam od swojej dermatolog differin - na zluszczanie naskorka z przebarwien. podobno to ma tylko zluszczajacy element, ale widze po Was, ze jednak cos tam jakby co to leczy . w zasadzie wszystko sie poki co uspokolilo, goja sie jakies 2 ranki male, co jakis czas pory sie zatkaja.. to takie zluszczanei jak najbardziej . natomiast ktoras pisala wyzej, ze zaczyna epiduo + tetralysal (ten zestaw mialam ponad rok temu i na mnei podzialal za pierwszym razem rewelacyjnie!). i jak sama derma dzisiaj stwierdzila: epiduo i zluszcza i leczy, wiec jest nieco mocniejsze od differinu wg niej.
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-18, 22:19   #2660
_Niki90_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 10
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Zaczynam zauważam poprawe twarzy po differinie, jest gładziutka jak u niemowlaka, natomiast usta - masakra, tak mi ta vitella wysuszyla i podraznila, ze mam wysuszone i czerwone, ledwo jem;/ tak boli, smarowalam bambino, na noc, i w dzien- i zadnego efektu jets juz tak 18 dni;./// i nie wiem co mam z tymi ustami zrobic;/
_Niki90_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 22:24   #2661
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Hej,
zapraszam do siebie na bloga, gdzie prowadze watek Tradzikowe ABC na podstawie mojej 15 letniej walki z pryszczami. Wkrotce opisywac bede wszystko co bylo mi zapisane przez dermatologa, differin oczywiscie tez przerobilam.
pozdrawiam
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 14:57   #2662
natiii90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 103
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

ja leczyłam się 7 miesięcy Differinem i zużyłam 3 opakowania, naprawdę warto używać i nie należy się zniechęcać. A na usta może wazelina lub maść tranowa (do kupienia w aptece).
natiii90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 06:25   #2663
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Ja używam już ponad miesiąc, noc w noc, i prawie nie pomaga.. zniknęło mi tylko troszeńkę grudek na lewym policzku, na prawym tyle samo ile było. Stosować dalej?
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 10:08   #2664
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ja używam już ponad miesiąc, noc w noc, i prawie nie pomaga.. zniknęło mi tylko troszeńkę grudek na lewym policzku, na prawym tyle samo ile było. Stosować dalej?
Zupełnie nie rozumiem czemu większość osób na tym forum jest taka niecierpliwa.. Piszesz, że używasz differinu już miesiąc, a ja bym powiedziała, że dopiero miesiąc. Przecież to jest dopiero sam początek kuracji! Żeby jakikolwiek lek na trądzik zaczął działać potrzeba czasu, naprawdę. Dlatego trzeba się uzbroić w cierpliwość, innego wyjścia po prostu nie ma.
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 17:14   #2665
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Po prostu chciałabym, żeby to dało jakikolwiek efekt, a tu ani wysypu, ani poprawy, więc nie wiem, czy działa
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 18:06   #2666
ewawrotniak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

moja siostra używa Acnefanu i jest bardzo zadowolona, nie wysusza i trądzik znika po kilku dniach, pozdrawiam
ewawrotniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 16:50   #2667
hakunamakata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

ja też używam Acnefanu i jestem zadowolona, nie wysusza i szybko działa
hakunamakata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 13:23   #2668
natiii90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 103
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

trzeba byc cierpliwym podczas stosowania differinu i kuracja przynajmniej u mnie nie skonczyła się na jednej tubce. też miałam grudki i po miesiacy tylko na jednym policzku zniknelo lecz z czasem wszystkiego sie pozbyłam
natiii90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 02:00   #2669
MaryJez
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 27
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Dziewczyny też mam mega problem z cerą. Mam 26 lat a wyglądam jak nastolatka. Nigdy wczesniej nie miałam problemu z trądzikiem, czasem za młodu cos wyskoczyło na czole, czy na nosie, a teraz moje policzki są zmasakrowane. Do tego stopnia, że czasami wstyd mi do pracy wychodzić, bo pracuję z klientami i mam wrażenie że wszyscy na to patrzą. Nie są to takie typowe pryszcze jak zazwyczaj, których się można szybko pozbyć, tylko grudy. Dermatolożka przepisała mi differin i protopic 2 razy w tygodniu. Protopic na moją mega suchą skórę, a differin na trądzik, ale użyję go czasami 2 dni pod rząd i muszę odstawić. Rano twarz mam taką, że wygląda i czuję jakbym żelazkiem po niej jeździła, jest mocno zaczerwieniona i piecze:/ Moja mama, która ma słaby wzrok bez okularów widzi, że mam twarz zmasakrowaną, a to już jest dla mnie wyznacznik mojej ogromnej tragedii:P Powiedzcie mi, czy warto przetrwać te bóle? Ogólnie poprawy nie widzę zadnej, ale moze po dłuższym leczeniu coś z tego będzie? Tak jak większość z Was zauwazyłam po differinie nasilenie objawów, ale tak średnio mogę sobie na to pozwolić, żeby wyglądać jak nie wiem co:/ Mam już przez to wszystko doła. I jak myślicie? Czy differin i protopic to dobre połączenie? Wg mnie obie maści się wykluczają lekko:/ Differin wysusza, a protopic nawilża, ale w ten sposob, ze rano czasami mam pełno białych syfków... dosłownie jeden na drugim Help me
Aha! rano używam kremu la roche posay toleriane ultra. Jest ok, bo nawilża, ale może macie jakiś lepszy pomysł? Kiedyś kupiłam krem z avene, ale jak go nakładałam na twarz to po pol godziny wyglądało jakbym się spociła a pod nosem miałam dosłownie kropelki, jakby mi sie ten krem topił na twarzy:/
MaryJez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 09:41   #2670
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez MaryJez Pokaż wiadomość
Dziewczyny też mam mega problem z cerą. Mam 26 lat a wyglądam jak nastolatka. Nigdy wczesniej nie miałam problemu z trądzikiem, czasem za młodu cos wyskoczyło na czole, czy na nosie, a teraz moje policzki są zmasakrowane. Do tego stopnia, że czasami wstyd mi do pracy wychodzić, bo pracuję z klientami i mam wrażenie że wszyscy na to patrzą. Nie są to takie typowe pryszcze jak zazwyczaj, których się można szybko pozbyć, tylko grudy. Dermatolożka przepisała mi differin i protopic 2 razy w tygodniu. Protopic na moją mega suchą skórę, a differin na trądzik, ale użyję go czasami 2 dni pod rząd i muszę odstawić. Rano twarz mam taką, że wygląda i czuję jakbym żelazkiem po niej jeździła, jest mocno zaczerwieniona i piecze:/ Moja mama, która ma słaby wzrok bez okularów widzi, że mam twarz zmasakrowaną, a to już jest dla mnie wyznacznik mojej ogromnej tragedii:P Powiedzcie mi, czy warto przetrwać te bóle? Ogólnie poprawy nie widzę zadnej, ale moze po dłuższym leczeniu coś z tego będzie? Tak jak większość z Was zauwazyłam po differinie nasilenie objawów, ale tak średnio mogę sobie na to pozwolić, żeby wyglądać jak nie wiem co:/ Mam już przez to wszystko doła. I jak myślicie? Czy differin i protopic to dobre połączenie? Wg mnie obie maści się wykluczają lekko:/ Differin wysusza, a protopic nawilża, ale w ten sposob, ze rano czasami mam pełno białych syfków... dosłownie jeden na drugim Help me
Aha! rano używam kremu la roche posay toleriane ultra. Jest ok, bo nawilża, ale może macie jakiś lepszy pomysł? Kiedyś kupiłam krem z avene, ale jak go nakładałam na twarz to po pol godziny wyglądało jakbym się spociła a pod nosem miałam dosłownie kropelki, jakby mi sie ten krem topił na twarzy:/
Protopic nie jest kremem nawilżającym, tylko lekiem immunosupresyjnym, czyli obniżającym odporność skóry. Jeżeli nie masz atopowego zapalenia skóry, to na Twoim miejscu nie używałabym go
Jeśli chodzi o krem nawilżający to nie pomogę, bo sama jeszcze szukam.
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-24 22:59:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:48.