noszenie w chuście - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-11, 19:57   #1
hannah_7
Raczkowanie
 
Avatar hannah_7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 44

noszenie w chuście


zstanawiam się nad zakupem chusty dla mojego malca (urodzi się na przełomie czerwca i lipca) , bo nie wyobrażam sobie szybkiego wyjścia do sklepu w wózkiem (nota bene - do najblizszego sklepiku wózek się nie zmieści,pod sklepem go ne zostawę a i w sklepach typu biedronka/stokrota niewygodnie), przyda się też jak myślę w sytuacji karmienia, jeżel takowe będze potrzebne gdześ "w terene"

czy macie jakieś doświadczenie w tej materii , możecie polecić / odradzić jeżeli odradzić, to poprosiłabym również o inf dlaczego
jeżeli polecić , to jaką- ja myślałam o bebelulu - lulu
hannah_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 08:37   #2
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: noszenie w chuście

Ja nie mam absolutnie żadnych doświadczeń z chustą i polegam na opinii innych, ale wkleję Ci to, co znalazłam w necie
Może choć odrobinkę pomoże
chusta.pl
opinie na e-rodzinie
opinie kobitek na babyboom
ps, hanah, ale masz pięęękny brzuszek w avatarku
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 10:45   #3
hannah_7
Raczkowanie
 
Avatar hannah_7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 44
Dot.: noszenie w chuście

serdeczne dzięki
z przyjemnością poczytam

PS. skoro o brzuszku - ja to zdjęcie nazywam "synuś z rodzicami", czyli nasza pierwsza rodzinna fota
pozdrawiam serdecznie
hannah_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 16:45   #4
isabellla
Raczkowanie
 
Avatar isabellla
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 75
Dot.: noszenie w chuście

Mam tą z chusta,pl, pół godziny i masz wprawę w wkładaniu dziecka, jest super, jest po złożeniu mała, możesz ją wszędzie ze sobą wziąś.

Pozdraiwm
isabellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 17:01   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: noszenie w chuście

Osobiscie nie mam zadnego doswiadczenia a żaluje .
Teraz z pewnoscia skorzystałbym z takiej chusty ,tymbardziej ze moze służyc bardzo długo ,jest praktyczna ,bezpieczna i rece ma sie zawsze wolne.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 17:48   #6
hannah_7
Raczkowanie
 
Avatar hannah_7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 44
Dot.: noszenie w chuście

isabellla
dziękuję za poradę - ta chusta była przez Ciebie wykorzystywana od urodzenia Twojego szkraba ?
widziałam takie na allegro - cenowo rewelacjnie się przedstawia, mam tylko pytanko - bo mój mąz stwierdził, ze taka troszkę za "szmaciana" (chyba w znaczeniu "za delikatna" ) , ale to co piszesz, zdaje się ten argument odpierać i w użytkowaniu to nie przeszkadza?

pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wszystkie odpowiedzi, może się ich jeszcze trochę uzbiera - całe szczęście - mam jeszcze czas na zakupy
hannah_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 18:20   #7
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: noszenie w chuście

Sama nie uzywalam takiej chusty, ale podczas roznych wyjazdow widzialam sporo mam tak wlasnie noszacych swoje dzieci. Nawet specjalnie te mamy obserwowalam, zeby dokladnie obejrzec jak sobie z dzieckiem w chuscie radza. Taka chusta bardzo dobrze sprawdzala sie na plazy, w restauracji i na spacerach. Swietny pomysl, dzieci chyba tez byly zadowolone, bo spaly i nie plakaly, chyba noszenie w chuscie daje im poczucie bezpieczenstwa. Ale z tego co obserwowalam w duzym sklepie chusta nie sprawdzala sie zbyt dobrze, mamy musialy bardzo chronic malenstwo, bo w tloku nie kazdy widzial, ze w chuscie jest dziecko. A podczas noszenia dziecka w chuscie mamy nie maja wolnych obu rak, zawsze jedna podtrzymywaly albo ochranialy dzieci.
Wszystko ma swoje zalety i wady, ale pomysl noszenia dziecka w chuscie, szczegolnie na poczatku, jak dziecko jest malutkie wydaje mi sie dobrym pomyslem.
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-12, 18:59   #8
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: noszenie w chuście

Hej ja też się dołączam do pytania. Myślę o takiej http://www.allegro.pl/show_item.php?item=900160 16
Wydaje mi się solidniejsza i jakaś taka pewniejsza niż te klasyczne, ale może się mylę? Czy ktoś używał tego wynalazku, albo może zna kogoś kto używał. Ja przy pierwszym dziecku miałam nosidełko ale nie do końca się sprawdziło mogłam go używać gdy mały miał 5-6 miesięcy i to na bardzo krótko nosiłam syna tylko "przodem do kierunku jazdy" czyli tyłem do mnie bo inaczej ryczał. Potem używałam takiego plecaka nosidełka ze stelażem alpinusa był super, ale zdecydowanie dla starszych dzieciaków. Teraz przyglądam się tej chuście bardzo mi się podoba wizualnie ale czy jest praktyczna
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 19:45   #9
isabellla
Raczkowanie
 
Avatar isabellla
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 75
Dot.: noszenie w chuście

Cytat:
Napisane przez hannah_7
isabellla
dziękuję za poradę - ta chusta była przez Ciebie wykorzystywana od urodzenia Twojego szkraba ?
widziałam takie na allegro - cenowo rewelacjnie się przedstawia, mam tylko pytanko - bo mój mąz stwierdził, ze taka troszkę za "szmaciana" (chyba w znaczeniu "za delikatna" ) , ale to co piszesz, zdaje się ten argument odpierać i w użytkowaniu to nie przeszkadza?

pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wszystkie odpowiedzi, może się ich jeszcze trochę uzbiera - całe szczęście - mam jeszcze czas na zakupy
Partycja była noszona po ukończeniu pierwszego miesiąca, noszę ją w chuście w domu i jak pójdziemy na szczepienie, Chusta jest głeboka więc nie musisz trzymac dziecka, do chusty dołączona jest płyta w jakich pozycjach nosic dziecko w różnym wieku. Mój sąsiad powiedział że wygląda to tak jakby mała była nadal w brzuchu.


Pozdrawiam
isabellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 14:34   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
chusty dla bobasów :)

szkoda ze nie odkrylam tego 6 lat temu ,moze komus sie przyda ,chociaz ma to tez swoje minusy

www.bebelulu.pl
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 17:05   #11
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: noszenie w chuście

Cytat:
Napisane przez Boz
Hej ja też się dołączam do pytania. Myślę o takiej http://www.allegro.pl/show_item.php?item=900160 16
Wydaje mi się solidniejsza i jakaś taka pewniejsza niż te klasyczne, ale może się mylę? Czy ktoś używał tego wynalazku, albo może zna kogoś kto używał. Ja przy pierwszym dziecku miałam nosidełko ale nie do końca się sprawdziło mogłam go używać gdy mały miał 5-6 miesięcy i to na bardzo krótko nosiłam syna tylko "przodem do kierunku jazdy" czyli tyłem do mnie bo inaczej ryczał. Potem używałam takiego plecaka nosidełka ze stelażem alpinusa był super, ale zdecydowanie dla starszych dzieciaków. Teraz przyglądam się tej chuście bardzo mi się podoba wizualnie ale czy jest praktyczna

Ja mam własnie ta chustę. Jest świetna, szczegolnie dla maluszka, nie wiem jak pozniej. Wykorzystuję ja równiez do dyskretnego karmienia piersią - ostatnio byli u nas znajomi wiec władowałam małą do chusty i normalnie karmiłam przy gosciach, nic nie było widac
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-14, 21:27   #12
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Dot.: noszenie w chuście

Ja uszyłam sobie chustę, jak Nastia miała pół roku i do dziś używamy (16 m-cy). Generalnie bardzo polecam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 19:15   #13
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: noszenie w chuście

Chciałam reaktywować ten wątek. Może ktoś ma jeszcze cos do powiedzenia na ten temat z własnych doświadczeń? Dołączam aktualna stronę Allegro interesującego mnie produktu a może macie inne podobne ?
http://www.allegro.pl/item107872915_baby_bag_no sidelko_chusta_0_18_mcy_p remaxx_kolory.html
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 19:24   #14
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: noszenie w chuście

http://www.babybean.pl/ A może ktoś ma taką
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 19:29   #15
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: noszenie w chuście

ogladalam "mamo juz jestem" na tvn style wlasnie o chustach i nosidlach.
padiatra i fizjoterapeuta bardzo zachwalali chuste szczegolnie dla malutkich dzieci, wazne jest tylko, zeby dziecko bylo w pozycji pollezacej, lub lezacej i jak najmniej krepowalo to jego ruchy. obydwoje mowili, ze chusty mozna uzywac od pierwszych dni zycia, a nosidelka (takie dla mamy, czy dla taty na szelkach) musza byc usztywnione, dziecko musi byc w nim w pozycji siedzacej i musi miec przynajmniej pol roczku (ze wzgledu na kregoslup).
ja myslalam o nosidelku wlasnie (szczegolnie dla tatusia), ale po tym programie tez sie zdecyduje na chuste
pozdrawiam
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 20:47   #16
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: noszenie w chuście

A jaką kupujesz JUPI masz już coś na oku. Moja koleżanka ma tą drugą
Babybean typu Classic i powiedziała że sama praktycznie nie używała i może mi dać na spróbowanie. Mnie się bardziej podoba ta pierwsza ale darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 12:30   #17
Nakretka
Raczkowanie
 
Avatar Nakretka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 433
Dot.: noszenie w chuście

A może któraś z mamuś używała Tikamak firmy Red Castle? Wygląda solidnie i tak się zastanawiam, czy to zadziała?
Zwłaszcza dla wrześniowego malucha - czyli pewnie głównie do noszenia po domu, bo na dworze zaraz będzie zima
Nakretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 18:42   #18
parkygirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 21
Dot.: noszenie w chuście

hej Mamusie i Ciezarowki!
chcialabym jeszcze wroci do tego watku.
czy ktoras z Was orentuje sie gdzie mozna dostac chuste w okoliy Katowic?
szukalam na stronie bebelulu, ale nie maja sklepu w K-cach

pozdrawiam
parkygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 20:16   #19
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: noszenie w chuście

Ja kupiłam na allegro ale moje dziecko jej nienawidzi . Po kilku próbach jak tylko go tam kładłam, nawet spokojnego i uśmiechniętego, natychmiast zaczynał przeraźliwie ryczeć. Dobrze więc jest najpierw wypróbować jak się ma okazję..... Widocznie to super sprawa ale nie dla każdego malucha
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-18, 17:21   #20
parkygirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 21
Dot.: noszenie w chuście

moglabys prosze napisc jaki to model chusty?

dzieki
parkygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 19:47   #21
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Dot.: noszenie w chuście

Ortopedzi najchętniej zakopaliby wszystkie te chusty daleko na Madagaskarze. To fatalny wynalazek dla dziecięcych bioder, podobnie jak ciasne beciki. Nóżki dziecka, nawet tego ze zdrowymi bioderkami absolutnie nie powinny być złączone! Tak samo jak nie wolno kłaść dziecka na boku!!! Może to bezpieczna pozycja dla dziecka w tej chuście, ale na pewno najgorsza dla jego bioder. Mój lekarz ortopeda ( a właściwie lekarz Kaliny ) nie przyjmuje dzieci noszonych w chustach Nie ma z nim żadnej dyskusji.
I ma rację.
Kiedyś szerokie pieluchowanie i rozkładanie nóżek "na żabkę" było naturalne, wręcz oczywiste, a teraz używa się pampersów i mamy lawinę dzieci w Koszlach
Zakopać chusty na Madagaskarze albo pod Giewontem, jeśli bliżej
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 20:43   #22
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: noszenie w chuście

Widać moje dziecko wie co dobre dla niego
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 16:44   #23
201701020941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 214
Dot.: noszenie w chuście

Popieram w 100% Helenę, mojej córeczce ortopeda też zabronił. Leżenie na plecach jest najzdrowsze.
201701020941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 13:55   #24
aniasz78
Przyczajenie
 
Avatar aniasz78
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 19
Dot.: noszenie w chuście

hej, ja kupiłam taką chuste ale to był niewypał.. moja córeczka kompletnie nie chciała w niej siedziec lezec i wogóle... to poprostu zalezy od dziecka jedno polubi drugiemu bedzie przeszkadzała. Radze spróbowac kupic bo a nuż sie okaze ze maluszek polubi bedziesz miała wygode i odciązenie dla rąk. Ja zamawia lam w sklepie chusta.pl bo tam w razie gdy chusta nie zda egzaminu mozna odesłać bez względu na slady i czas uzytkowania. Koszt koło 50 zł wiec w razie niewypału tez nie tragedia ze wyrzucone pieniadze...ale tam zwracaja . Jesli kupisz bebelu to koszt jest o wiele wiekszy bo one chyba cos okolo 200 azł kosztują i tam takich zwrotów nie ma. Ale twoja decyzja. Moim zdaniem warto spróbowac bo czasem chusta to wybawienie
aniasz78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 14:18   #25
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: noszenie w chuście

Cytat:
Tak samo jak nie wolno kłaść dziecka na boku!!!
Hm, a ja właśnie wróciłam z CZD i tamtejsza rehabilitantka pokazała mi krótki kurs opieki nad maluszkiem - jak układać dziecko na pleckach, na brzuszku i na boczku również [ale podparte zwiniętym kocykiem, którego dolna część włożona jest między nóżki]. Zaznaczam, że Oleńka ma prawie 3 miesiące.
Co do chusty, niezbyt entuzjastycznie się wypowiadała, potraktowała ją jako modny gadżet - dobra gdy dziecko śpi, ale na dłuższą metę ogranicza rozwój ruchowy. W sumie to już zgłupiałam, ale z chusty zrezygnowałam choć miałam zamiar ją nabyć.

Witaj z powrotem Aniu .
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 12:36   #26
agusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 342
Red face Dot.: noszenie w chuście

witam
ja tez mam mieszane uczucia co do tej chusty....kupilam ja przez allegro jak córka miała 2 miesiace, było fajnie dobrze sie nam zasypiało, bardzo szybko, ale ... przy wizycie u ortopedy wyszło że ma problem z bioderkiem, a wcześneij nie miała! nie wiem czy ten fakt łączyc z użytkowaniem chusty czy poprostu tak sie złożyło narazie odłożyłam chuste bo nosimy sie w pieluszce frejki, raz na boku nosilam dzidzie w tej chuscie odkad sie dowiedziałam o tym bioderku. Nie wiem czy to przez to, że jest ciasno w chuście jak dziecko lezy na boku i cos sie poprzestawiało, bo przeciez była sprawdzana z bioderkami i w szpitalu i przy pierwszm szczepieniu, i było dobrze!
agusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 08:42   #27
aniasz78
Przyczajenie
 
Avatar aniasz78
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 19
Dot.: noszenie w chuście

witam

a pdobno ortopedzi zalecają noszenie w chustach :/ może i chore bioderko nie ma związku z noszeneim w chuscie...ale jaki dziwny zbieg okolicznosci... ja kupiłam chuste ale po kilku próbachi głębszym zastanowieniu się odesłałam z powrotem.
pozdrawiam
aniasz78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 11:53   #28
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: noszenie w chuście

Widziałam że ktoś wyżej pytał o chustę tikamak ale może jednak ktoś ją ma? Bo ja właśnie ją kupiłam (za 1zł.50gr w lumpeksie ) ale nigdy nie miałam do czynienia z chustami i nie wiem czy ona jest dobra? I nie wiem dokładnie jak ją nosić bo ona ma klamrę na ramieniu i do tego jest poduszka taka chyba by nie bolało od tej klamry, ale kiedy chustę przekładam tak by poduszka była na ramieniu to wtedy na wierzchu mam te paseczki do ściągania a według mnie powinny być schowane.
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 12:58   #29
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: noszenie w chuście

polecam stronki www.chustomania.pl, www.chusty.info
tam mozna poczytac o tym jak chuste nosic, zeby dziecku nie szkodzic i dlaczego sa takie fajne polecam tez przejsc sie na bezplatne warsztaty, gdzie spotykaja sie mamy- "chustomamy"

pozdrawiam, "chustomama" 6tygodniowej Hani
__________________
just... very happy
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 10:37   #30
Skarletka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: noszenie w chuście

Odświeżam wątek Czy któraś z Was korzystała z chust z tej strony: http://polekont.pl/ Szukając info, trafiłam na felieton właścicielki: http://www.edusiec.pl/Dziecko-noszone-dziecko-kochane Ktoś zna, ktoś poleca?
Skarletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:36.