Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :) - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Na kolejny tytuł nowego wątku wybieram:
Butle i cycusie czyli wiosenne synki i córusie - majowo-czerwcowe mamy 2011 3 6,82%
My jesteśmy mega sexy mamusie a z nami nasze śliczne dzidziusie. V-VI 2011 3 6,82%
Oto nasze cudowne dzidziusie a my jesteśmy spełnione mamusie. V-VI 2011 0 0%
Pieluchy, butelki, nieprzespane noce... bardzo kochamy nasze brzdące. V-VI 2011 3 6,82%
Zawartości naszych brzuszków już tulimy przy serduszku. Mamusie V-VI 2011 12 27,27%
Pachnące główki, słodkie stópeczki i ich szczęśliwe, spełnione mateczki V-VI 2011 23 52,27%
Głosujący: 44. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-27, 17:18   #1141
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

Cytat:
Napisane przez Grazin Pokaż wiadomość
melduje sie na odchowalni wreszcie

jak na mój rozum to liczy sie od kona karmienia do poczatku nastepnego


ja jeszcze mam problem z ogarnięciem kąpieli, w sensie jak to zrobic zeby kąpać w miare o stałych porach a z drugiej strony zrobic tak zeby mały sie wybudził i nie wiem czy najpierw zjadł czy co? bo na głodnego go kąpac to też nie fajnie bo bedzie płakał.

wczoraj zrobiłam duzy błąd nakarmiłam go i dopakowałam jeszcze moim mlekiem odciagnietym z butelki połozyłam spac i po 30 min wybudziłam na kapiel. potem mialam koncert i nie mogl w ogole zasnac
nie wiem jak to robic.

widze ze moria i matal tez maja problem z ciaglym wiszeniem na cycu. moj je co półtorej godz maksymalnie co 3 godz i czasem je przez 40 minut....
bede sciagac z piersi i najpierw dostawiac do piersi a potem dawac jeszcze moje mleko z butelki.

jest duzy komfort z karmieniem mlekiem odciagnietym bo sie wie ile dzieciaczek zjada.

anulinka a Ty dostawiasz do piersi oprocz odciagania? staraj sie dostawiac zeby mleczko nie znikneło. mi tak połozna mowila. zeby zawsze najpier z piersi dasc.



pijecie soki ????karmiąc piersią?? zastanawiam sie czy moge sobie np małego kubusia wypic czy nie bardzo?
Z kąpielą mam nadal problem...
Czasem małego wybudzę po 45 minutach i już głodny Smok nie pomaga.
A po jedzeniu nie można - sama się przekonałaś. Wtedy zaburza się trawienie i mogą być bóle brzuszka.

Co do wiszenia na cycu - robię rewolucję. Przecierpię parę dni, ale może się poprawi.

Kubusia nie polecam
Położna mówiła, że po nim dzieci marudzą i wiszą na cycu. U nas się sprawdziło - wypiłam pół nie wiedząc tego (położna zobaczyła, że u mnie stoi na w pół wypity i wtedy mi to powiedziała).
Ja nie ryzykuję innych soków niż 100%, z jednego owoca i rozcieńczonego wodą.

andziot, eweska Zazdroszczę! Edzik nawet poleżeć chwilę na brzuszku nie chce
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 17:24   #1142
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

no Lilka ma głównie na brzuszku taką suchą skórę i na stopach, tzn na nóżkach na zgięciach. Nie chcę jej kąpać w oilatum tylko z tego powodu, bo wiem po sobie jak to jest...mam tylko nadzieję że mała nie ma po mnie dermatozy.

Andziot no ja dzisiaj dałam łyżeczką ale chyba nie potrafię bo wlałam jej do pyszczka a ona zaczęła miętolić jęzorem i wylała wszystko z buzi pediatra zalecił samą wit K póki jej krwiak z główki nie zejdzie.


My małą kąpiemy przed jedzeniem, później cyc i spanie. Kąpiel tak mniej więcej koło 19-20. Później śpi do 23-1 i się budzi. Zmiana pieluchy i cyc i śpimy dalej do 5, potem budzi się koło 7-8.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 17:27   #1143
Grazin
Zakorzenienie
 
Avatar Grazin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: oświęcim
Wiadomości: 5 442
GG do Grazin
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

Cytat:
Napisane przez andziot Pokaż wiadomość
raczej nie ma ograniczeń, to bardzo dobra pozycja, dla bioderek i ćwiacznia mięśni,
Zosia uwielbiała leżeć na brzuchu i jak juz opanowała technikę przewracania to nie było leżenia na plecach wcale
mam nadzieję że Gabi też będzie lubić
to super bo on to uwielbia
to samo mowiła połozna ze dobre dla bioderek i kregosłupa
Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
Z kąpielą mam nadal problem...
Czasem małego wybudzę po 45 minutach i już głodny Smok nie pomaga.
A po jedzeniu nie można - sama się przekonałaś. Wtedy zaburza się trawienie i mogą być bóle brzuszka.

Co do wiszenia na cycu - robię rewolucję. Przecierpię parę dni, ale może się poprawi.

Kubusia nie polecam
Położna mówiła, że po nim dzieci marudzą i wiszą na cycu. U nas się sprawdziło - wypiłam pół nie wiedząc tego (położna zobaczyła, że u mnie stoi na w pół wypity i wtedy mi to powiedziała).
Ja nie ryzykuję innych soków niż 100%, z jednego owoca i rozcieńczonego wodą.

andziot, eweska Zazdroszczę! Edzik nawet poleżeć chwilę na brzuszku nie chce
zaburza trawienie?
fuck
mi by najbardziej odpowiadało tak jak andziotek troche podlkaemnic kapiel i reszta karmienia
Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
no Lilka ma głównie na brzuszku taką suchą skórę i na stopach, tzn na nóżkach na zgięciach. Nie chcę jej kąpać w oilatum tylko z tego powodu, bo wiem po sobie jak to jest...mam tylko nadzieję że mała nie ma po mnie dermatozy.

Andziot no ja dzisiaj dałam łyżeczką ale chyba nie potrafię bo wlałam jej do pyszczka a ona zaczęła miętolić jęzorem i wylała wszystko z buzi pediatra zalecił samą wit K póki jej krwiak z główki nie zejdzie.


My małą kąpiemy przed jedzeniem, później cyc i spanie. Kąpiel tak mniej więcej koło 19-20. Później śpi do 23-1 i się budzi. Zmiana pieluchy i cyc i śpimy dalej do 5, potem budzi się koło 7-8.
ale super macie
długo trwało az siie dzieciaczek przestawił?
__________________
Grazin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 17:30   #1144
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

Grazin No podobno zaburza. U dorosłych też.
Ale nie każdemu dziecku to szkodzi, jak widać.
Edzik bardzo płakał, jak jadł przed kąpielą.

Metoda andziotka też się u nas nie sprawdziła.
Jak trochę zjadł, to się nastawił na jedzenie i odciągnięty od cyca płakał jeszcze głośniej.

Kilka razy udało mi się go wybudzić odpowiednio. Tak, że nie był jeszcze głodny, ale po kąpieli chciał już jeść i spać.
Ciężko wyczaić niestety
Cały czas próbuję.
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days

Edytowane przez matallewar
Czas edycji: 2011-05-27 o 17:33
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 18:13   #1145
atiz
Rozeznanie
 
Avatar atiz
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 534
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

matal ja kupuje albo bebelulu albo lambylamb (czy jakoś tak), bebelulu - sprawdzone przez dwie moje koleżanki - tkane oczywiście
grazin WITAM ! bardzo się cieszę że już z nami; my karmimy troszku przed a potem po jakiś 15 minutach kąpiel

Dziewczyny zaczyna się robić coraz ciekawiej, szybciej zapełniamy wątek, baaardzo dobrze, bo jakiś czas temu wiało nuuuudą

Pola dziś marudna, zauważyłam że coraz bardziej lubi na brzuszku leżeć i zaczął się okres fascynacji lusterkiem i obrazkami takimi prostymi - czarno białe wzory; ma taki otulacz na łóżeczko i uwielbia go
Śmieję się że ta fascynacja lusterkiem to dlatego że mąż codziennie rano i popołudniu podchodzi z nią do lustra w przedpokoju i mówi " Jaka piękna jestem"
Mała się już codziennie uśmiecha, wystarczy trochę porobić głupich min do niej.
__________________


POLA ANNA 2 maja 2011 godz. 1.30

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1r4dilo4zr.png

atiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 18:18   #1146
moria44
Wtajemniczenie
 
Avatar moria44
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z chałupki
Wiadomości: 2 504
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

Cytat:
Napisane przez Grazin Pokaż wiadomość
melduje sie na odchowalni wreszcie
Witaj Grazinku
Soków póki co nie piję.

Cytat:
Napisane przez andziot Pokaż wiadomość
moria może ona już woli butle ????? dzieci czasem odmawiają piersi jak się butle poda ... bo im się nie chce ssać aż tyle, skoro z butli leci ???
a próbowałaś Delicol ??? może ta faza wstępna mleka źle na nią działa ???
Delicolu próbowałam, na początku niby było lepiej ale po 2 dniach stosowania było gorzej niż przed ich zastosowaniem więc odstawiliśmy. Może zrobimy podejście nr 2

Co do butli, hmm no sama się zastanawiam ale ta teoria też nie do końca pasuje, bo nerwy przy UU nie pojawiają się na początku karmienia, kiedy jest najbardziej głodna a dopiero po 20-30 minutach jedzenia. Zmiana piersi nie pomaga. No i czasem jest wszystko dobrze a czasem padaka. Bardziej obstawiam, że to problemy z brzuszkiem, które nasilają się, gdy zaczyna trawić
__________________
Iguśka

God couldn’t be everywhere, so he created mothers

moria44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 18:18   #1147
caffelate05
Rozeznanie
 
Avatar caffelate05
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 613
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

Cytat:
Napisane przez moria44 Pokaż wiadomość
Mi też się nie podobają te kapsułki, szajskie są i chyba drogie, czy po prostu ta witamina tyle kosztuje?
moria44 przyznam Ci rację, ciężko się podaje witaminy z tych kapsułek.
Zaczęłam szukać jakieś innej opcji w necie na stronie apteki i w sumie niewielki wybór jest. Szukam teraz czegoś w kroplach, żeby było D razem z K i żeby jakoś łatwo się te kropelki odmierzało i podawało. Możecie coś polecić?

Co do soków to ja piłam do tej pory: świeży, własnej roboty sok z marchwi i jabłek oraz soki gerber czy bobo frut, ale te muszę rozcieńczać wodą takie słodkie są i więcej ich raczej nie kupię.
__________________
Julian
06.05.2011r.

Miłością jest... przemierzanie pokoju w nocy,
aby kołysanką i ciepłymi słowami
utulić ciebie płaczącego wtedy,
kiedy całe moje ja pragnie odpocząć.

Edytowane przez caffelate05
Czas edycji: 2011-05-27 o 18:21
caffelate05 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-27, 18:30   #1148
moria44
Wtajemniczenie
 
Avatar moria44
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z chałupki
Wiadomości: 2 504
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

Cytat:
Napisane przez eweska Pokaż wiadomość
Moi chłopcy też śpia na brzuszku dobrze im tak, normalnie jak spali na boczku to długo to nie trwało, a jak usną na brzuszku to musze ich czasami wybudzać :P
Dziewczynki jak to śpią Wasze maluchy na brzuszkach?
Ja jakaś lewa jestem, nawet mi do głowy nie przyszło, że to jest pozycja do snu. A nie ma obawy, że Maluszek położy głowę noskiem do materaca?

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

I jak nóżki wtedy leżą, podkurczone są? Czy na żabę rozłożyć (jeśli się tak da, w tej pozycji)
__________________
Iguśka

God couldn’t be everywhere, so he created mothers

moria44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 18:31   #1149
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

Cytat:
Napisane przez moria44 Pokaż wiadomość
Dziewczynki jak to śpią Wasze maluchy na brzuszkach?
Ja jakaś lewa jestem, nawet mi do głowy nie przyszło, że to jest pozycja do snu. A nie ma obawy, że Maluszek położy głowę noskiem do materaca?

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

I jak nóżki wtedy leżą, podkurczone są? Czy na żabę rozłożyć (jeśli się tak da, w tej pozycji)
Kochana na noc boję sie ich tak położyć, w dzień tylko spią na brzuszkach a w nocy na boczku.
Moi chłopcy sami na żabę sobie nóżki układają, nie muszę ich układać sama.
eweska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 18:38   #1150
caffelate05
Rozeznanie
 
Avatar caffelate05
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 613
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

Cytat:
Napisane przez moria44 Pokaż wiadomość
Dziewczynki jak to śpią Wasze maluchy na brzuszkach?
Ja jakaś lewa jestem, nawet mi do głowy nie przyszło, że to jest pozycja do snu. A nie ma obawy, że Maluszek położy głowę noskiem do materaca?

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

I jak nóżki wtedy leżą, podkurczone są? Czy na żabę rozłożyć (jeśli się tak da, w tej pozycji)
My też kładziemy na brzuszku. Nóżki same się układają. Małemu służy ta pozycja na brzuszek, dziś znowu się prężył i stękał, usnął położony na brzuszku właśnie i masowany po pleckach. Ja się trochę boję jak śpi w tej pozycji i non stop go wtedy doglądamy
__________________
Julian
06.05.2011r.

Miłością jest... przemierzanie pokoju w nocy,
aby kołysanką i ciepłymi słowami
utulić ciebie płaczącego wtedy,
kiedy całe moje ja pragnie odpocząć.
caffelate05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 18:39   #1151
Dziewczonka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dziewczonka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 2 628
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

Ja też dzisiaj zostałam oświecona, że dzieci mogą spac na brzuszku Wypróbuje to na pewno, tylko poczekam aż kikucik odpadnie, chociaż i lekarze i położna twierdzą, że dziecka nie uwiera
No i nawet nie wiedziałam, że soków nie wolno Mi wręcz zalecali, żebym szybciej doszła do siebie. Ja piję jabłkowy, porzeczkowy, Vitaminkę, dzisiaj kupiłam bananowy. Banany też jem - mam nadzieję, że nie robię nic złego
Dziewczonka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-27, 18:46   #1152
mazianka81
Rozeznanie
 
Avatar mazianka81
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 652
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

Cytat:
Napisane przez atiz Pokaż wiadomość
Siasiek my jedziemy w sierpniu nad jezioro w lubuskie, mała wtedy bedzie miala skonczone 3 m-ce
Andziot usg robie u siebie w Enel-Medzie, Pola ma tam opieke wykupioną, do neurologa dzieciecego ide do promyka słońca.
Atiz a gdzie dokładnie jedziecie??Bo ja mieszkam w lubuskim nad jeziorami
Tz chce we wrzesniu do Chorwacji,ale jakos nie jestem narazie pzrekonana




Cytat:
Napisane przez 24kasia86 Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki pisze z mojej ekstra nowej komorki, ciezko was bylo znalezc... Pamietacie mnie jeszcze?' ale zmiany, ile juz malenstw na swiecie mam tyle pytan, tyle chce napisac. Niedlugo bede miala lapka to sie odezwe bo na komorce ciezko...ehh tesknie bardzo!!!!!
Hej Kasiulka ,tesknimy

[QUOTE=moria44;27146126]
Achaaa i wiecie jaki mi piękny wczoraj prezent dała - dwa piękne świadome uśmiechy Później jeszcze tata jej ślicznego charmsa w rączkę wcisnął - buteleczkę mleka
QUOTE]

A co to te charmsy?? bo ja blondynka jestem.
Ja sie doczekac na usmiech nie moge,czasem jakby juz miał usteczka składac,ale jeszcze niee..

co do mleka my mamy Bebilon Pepti 1 i jest super,zageszczamy jedna miarka iwecej i jest ok.mały spi od karm do karm teraz po 4h,krótko czuwa,dzisiaj jak chciałam z nim "pogadac" to mi odleciał na kolanach.


No i ja tez dostałam okres wczoraj
juz kilka dni nic nie leciało,a tu nagle znowu,porazka.
__________________
__________________________
Julanka 04.12.2007

3660g i 57cm szczescia
Gabryś jest z nami od 23.04.2011
mazianka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 18:55   #1153
andziot
Zakorzenienie
 
Avatar andziot
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 180
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

Cytat:
Napisane przez moria44 Pokaż wiadomość
Dziewczynki jak to śpią Wasze maluchy na brzuszkach?
Ja jakaś lewa jestem, nawet mi do głowy nie przyszło, że to jest pozycja do snu. A nie ma obawy, że Maluszek położy głowę noskiem do materaca?

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

I jak nóżki wtedy leżą, podkurczone są? Czy na żabę rozłożyć (jeśli się tak da, w tej pozycji)
jak moja Gabrysia umie już główkę przekręcić z boku na bok na brzuszku to Twoja Iga na pewno też takie sztuki potrafi, więc się nie udusi
na noc jej tak nie kładę, ale w dzień tak, brzuszek się masuje i nóżki w super pozycji ...



dziewczyny położone spać,
żadna nie śpi ...
pewnie jeszcze U będę musiała zapodać ...
i mężul z 5 razy będzie musiał iść utulić Zosię
ale dzień już z górki
strasznie mi się dziś dłużyły te godziny !!!!!

w ogóle zauważyłam że mam mniej cierpliwości do Zosi
i czasem bez sensu na nią krzyknę
i wkurza mnie jak Gabrynia usypia a Zocha zaczyna krzyczeć, albo grać na pianinku itp

i mam zwisły brzuch
__________________
Trzy rzeczy pozostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka...
Dante Alighieri



Edytowane przez andziot
Czas edycji: 2011-05-27 o 18:57
andziot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 19:26   #1154
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

Grazin w szpitalu mała tak nie jadła, pierwszej nocy wisiała na cycu i darła się a drugiej nocy budziła co godzinę. Ale odkąd jesteśmy w domu to jest właśnie tak jak piszę, w nocy 2-3 pobudki a w dzień tak co 2-3 godziny.


Mała wykąpana, najedzona i śpi tzn ściemnia że śpi, ale oczy ma zamknięte tyle że marudzi pod nosem, ale już spała więc zaraz zaśnie znowu.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 20:16   #1155
moria44
Wtajemniczenie
 
Avatar moria44
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z chałupki
Wiadomości: 2 504
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

Cytat:
Napisane przez mazianka81 Pokaż wiadomość
A co to te charmsy?? bo ja blondynka jestem.
To są charmsy: http://i.pinger.pl/pgr408/44dc263f00...arms-Titel.jpg Takie zawieszki do bransoletki na rękę.

Też chciałam pepti ale na receptę jest więc poczekam tydzień do wizyty lekarskiej i jeśli nie będzie poprawy to wtedy kupimy

Cytat:
Napisane przez andziot Pokaż wiadomość
w ogóle zauważyłam że mam mniej cierpliwości do Zosi
i czasem bez sensu na nią krzyknę
i wkurza mnie jak Gabrynia usypia a Zocha zaczyna krzyczeć, albo grać na pianinku itp
Kochana to jest normalne i Twoja reakcja jest też zupełnie naturalna. Ja gdy dziś uspałam butlą dziecko a sąsiadka zaczęła zapitalać w szpilkach po domu to miałam ochotę przejść się do niej i porządnie nakrzyczeć a to taka miła i naprawdę cicha rodzina jest nad nami i bardzo ich lubimy

Dziewczynki, uciekam spać, dopchałam Małą 60ml mm i zasnęła więc ja razem z nią. Buziaki!
__________________
Iguśka

God couldn’t be everywhere, so he created mothers

moria44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 20:22   #1156
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

matallewar pytałam tej dziewczyny o tą chustę od pentelki i napisała mi że spoko, jakościowo dobra jest. Myślę że warto kupić tańszą i zobaczyć czy w ogóle Edzikowi podpasuje chusta i noszenie w niej a jak tak będzie to wtedy rozejrzeć się za droższą jak bardzo będziecie chcieli.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 21:28   #1157
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

witam was po przerwie
od srody nie otwieralam laptopa, tyle mamy pracy
olenka z moja mama
moje dziecko robi kupki co 2 dzien
polozna mowi, ze to normalne
jednak nie dostalam okresu
nie wiem co to bylo
bolalo wszysko jak jak na okres, brzuch, krzyz, nawet rozowe polecialo
dupa
dzisiaj mnie pray jajnik boli tak jak zawsze na owulke

bylismy dzisiaj w reserved z nadzieja, ze ubiore sie na chrzciny bo sa juz za tydzien
DUPA
czuje sie tragicznie, wygladam tragicznie, pojde w worku na smieci
Cytat:
Napisane przez andziot Pokaż wiadomość
no mi coraz krócej w nocy śpi, zdarzało się że już 6h przesypiała, a teraz jak 4 śpi to super

oko - no jakaś tam ropka jest, ale mało dziś
ty też Tobrexem kropiłaś jak Siasiek ???
bo chyba jednak pójdę kupić te krople ...

--------------------------------------------------

a jaką witaminę D dajecie ???
devikap
Cytat:
Napisane przez 24kasia86 Pokaż wiadomość
Witam kochane, nie bede cytowac bo z komor to graniczy cudem widze ze mamy podobne problemy z maluszkami. Moja stokrotka spi od 9 do 2 a potem do 4.30 i jeszcze do 7.30. W dzien tez sporo sypia, mniej wiecej o stalych porach. Jednak w chwilu aktywnosci moglaby byc stale noszona na ramieniu. Dzisiaj wyskoczyly jej krostki na twarzy, chyba potowki, bo w domu cieplo:/ nie mohe sie doczekac jak zmienie opis i avatar. Wasze sliczne nikola miala miec Maja lub Lena e byla by z maja i zameldowana na maja a Lenki maz nie chcial. Tak chcial syna a teraz nikosia jest jego oczkiem w glowie! ddaiissy gratuluje! Boze jaki ja mialam ciezki porod masakra! Piszcie co u was poczytam chociaz mam malo Mb juz:/ buzka

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Bledow na robilam ale za mala klawiatura:/ karmie butelka, mialam tak malo pokarmu ze szok:/ 2,5 tyg ja karmilam piersia, gdy rezygnowalam myslalan ze serce mi peknie, to bylo cudne niezapomniane uczucie cyce miekkie po dwoch dobach juz. Teraz nikola najedzona i zadowolona. Zaraz sie obudzi pewnie ti dostanie 90 ml przewine i smigam na spacerek.
ja tez 2,5 karmilam piersia..
witaj
Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
mimbi Zazdroszczę nudzenia się.
U mnie w domu bałagan - a ja lekka pedantka...
Wykąpałam się, ale skończyło się rykiem w leżaczku.
Zjadłam, ale ryk trwał.
Na spacerze nie byliśmy, bo pada...
Ehh...

Ponawiam pytanie:
Te 2-4 h między karmieniami mam liczyć od początku karmienia do początku karmienia czy od końca karmienia do początku karmienia??

Jak Wy liczycie??
od poczatku karmienia sie liczy
Cytat:
Napisane przez Grazin Pokaż wiadomość
melduje sie na odchowalni wreszcie

jak na mój rozum to liczy sie od kona karmienia do poczatku nastepnego


ja jeszcze mam problem z ogarnięciem kąpieli, w sensie jak to zrobic zeby kąpać w miare o stałych porach a z drugiej strony zrobic tak zeby mały sie wybudził i nie wiem czy najpierw zjadł czy co? bo na głodnego go kąpac to też nie fajnie bo bedzie płakał.

wczoraj zrobiłam duzy błąd nakarmiłam go i dopakowałam jeszcze moim mlekiem odciagnietym z butelki połozyłam spac i po 30 min wybudziłam na kapiel. potem mialam koncert i nie mogl w ogole zasnac
nie wiem jak to robic.

widze ze moria i matal tez maja problem z ciaglym wiszeniem na cycu. moj je co półtorej godz maksymalnie co 3 godz i czasem je przez 40 minut....
bede sciagac z piersi i najpierw dostawiac do piersi a potem dawac jeszcze moje mleko z butelki.

jest duzy komfort z karmieniem mlekiem odciagnietym bo sie wie ile dzieciaczek zjada.

anulinka a Ty dostawiasz do piersi oprocz odciagania? staraj sie dostawiac zeby mleczko nie znikneło. mi tak połozna mowila. zeby zawsze najpier z piersi dasc.



pijecie soki ????karmiąc piersią?? zastanawiam sie czy moge sobie np małego kubusia wypic czy nie bardzo?
odpusc kubusia
ja sobie zapodalam
nie polecam




a u nas ola ma fazy
o 20 ja kapalismy
dostala 120 mm
zrobila sie 21
i do teraz nie spi
rzysypia ale sie budzi, poprezy sie, pomarudzi powygina i znow zamyka oczka
i tak juz 2 h
zastaanawiam sie co to...
__________________
Aleksandra 19.04.2011

Edytowane przez agus87
Czas edycji: 2011-05-27 o 22:09
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-28, 06:39   #1158
Fronka
Raczkowanie
 
Avatar Fronka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 381
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

Na suchą skórę położna poleciła mi Linomag w płynie, przy wizycie miała przy sobie i od razu posmarowała. Skóra od razu mniej sucha się zrobiła.

Na brzuszek to kładziecie, czy dzieciaczki same się przewracają? Mój ma tydzień więc się sam jeszcze nie przewróci. W szpitalu pediatra mówiła że na brzuszku kłaść jak dziecko czuwa, ale nie jak śpi. No i nie zaraz po jedzeniu.

U nas wczoraj pierwszy raz mieliśmy problemy ze spaniem w nocy. Mały płakał wiercił się, niby chciał cyca ale jednak nie chciał. Na rękach u taty się trochę uspokajał ale co go odkładaliśmy do łóżka to znów płacz. W końcu po 2 godzinach udało mi się troszkę nakarmić i wtedy zasnął. Dziś rano było podobnie. Teraz nareszcie śpi Idę się jeszcze położyć.

Dziś jedziemy do rodziców. Lekarka wczoraj zasiała mi trochę wątpliwości czy to nie za wcześnie. Nie chodzi o wyjście na dwór tylko o skupisko ludzi. Żeby stopniowo dozować małemu spotkania z innymi. U rodziców ma być jeszcze siostra z 3-miesięcznym dzieckiem (przesunęliśmy dzień mamy bo w czwartek to było dla nas za wcześnie na taki wyjazd). Ale właściwie to oni wszyscy i tak już byli u małego i to wszyscy na raz, więc chyba możemy pojechać? Sama nie wiem
__________________
Fronka
Fronka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-28, 07:54   #1159
agnieszka_pe25
Wtajemniczenie
 
Avatar agnieszka_pe25
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 063
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

Cytat:
Napisane przez 24kasia86 Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki pisze z mojej ekstra nowej komorki, ciezko was bylo znalezc... Pamietacie mnie jeszcze?' ale zmiany, ile juz malenstw na swiecie mam tyle pytan, tyle chce napisac. Niedlugo bede miala lapka to sie odezwe bo na komorce ciezko...ehh tesknie bardzo!!!!!
hej kasiu
Cytat:
Napisane przez mimbi Pokaż wiadomość
No ale tej wody do sterylizatora to sie chyba leje duzo mniej niz normalnie do wyparzania, to na upartego mozna chyba mineralna wlewac, zeby kamienia nie bylo, jakas taka z 5litrowki?
.
potwierdzam, sterylizator boska rzecz
wlewa sie odrobinke wody-im wiecej nalejesz tym dluzszego czasu bedzie potrzebowac do wrzenia
mozna go odkamieniac kwaskiem cytrynowym,ja malam go dolaczonego do sterylizatora.
sterylizuje butelki , kazda po kazdym uzyciu, czyli wlaczam go z 3-4 razy w ciagu dnia, smoczki tez sterylizuje
przy pierwszym dziecku gotowalam w garze, i dziekuje bardzo , nigdy wiecej bym nie chciala

Cytat:
Napisane przez moria44 Pokaż wiadomość
Dziewczynki, mam takie szybkie pilne pytanko do mam podających mm Bebilon.
Jaki rodzaj wybrać - wybór tych początkowych spory. Myślę o Bebilonie Comfort 1. Używa któraś z Was?
ja podawalam
odradzam
nasz po dwoch dniach mial rewolucje zoladkowe
polozna mowila ze wlasnie po tym mleku

polozna mowila ze najlepszy bebilon to ten zwykly, premium czy cos,
my jestesmy na bebilonie pepti , mielismy przejsc na nutramigen, ale nie ma go
Cytat:
Napisane przez moria44 Pokaż wiadomość
Witaj Grazinku
Soków póki co nie piję.


Delicolu próbowałam, na początku niby było lepiej ale po 2 dniach stosowania było gorzej niż przed ich zastosowaniem więc odstawiliśmy. Może zrobimy podejście nr 2
nie uwiezysz mi ale my wlasnie po raz trzeci powrocilismy do delicolu!!!!
do espumisanu po raz drugi.


kochane mam pytanie co do ulewan.
nasz maly ulewa kilka razy przy jednym karmieniu, i potrafi to robic nawet dlugo po karmieniu, pomimo tego ze mu sie odbija
ale ulewa mu sie normalnie mlekiem niestrawionym, to jest ok?????


a pytanie nr 2. w jakiej pozycji nosicie maluchy w chuscie? tzn, dziecko jest pionowo? czy w pozycji kolyski?
jestem szczesliwa posiadaczka chusty od kilku dni, raz wzielam malego na spacer w niej, byl zachwycony!!
ale na razie sie wstrzymam z uzywaniem chusty, do usg bioderek


mialam chwile was doczytac,
mama jest u mnie
pomaga mi,
zaczelo sie u nas normowac,
maly pije wieczorem, potem ok 3ciej w nocy i potem juz ok 6-7
martwi mnie ta ilosc ulewan
dzisiaj mam ostatni egzamin,
potem tylko obrona i bede wolnaaaaaaaaaaa
dobrze ze mi mama pomaga, bo inaczej nie podeszlabym do o brony teraz,
no i czasu na wizaz nie mam wogole

trzymajcie sie kochane,
mam nadzieje ze juz neibawem bede czesciej
__________________
moich dwoch chlopcow<3
zaczynamy od nowa dietowanie
agnieszka_pe25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-28, 08:24   #1160
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

Agnieszko_pe trzymam kciuki za egzamin


Dzień dobry
u nas nocko jak zwykle spokojnie, pobudka o 2 i o 5, czyli dalej regularnie wstają
Dziś koło 6 mieli jakieś problemy bo chyba kupki nie mogli zrobić, cisnęli mocno, prężyli się i nic, ale w końcu chociaż pierdki zaczęli puszczać, dałam już im herbatkę koperkową i spokój. Choć rano i tak byli mega spokojni postękali, ale płaczu jakiegoś nie było, a później usneli i pół godziny temu wstali, teraz karmię jeszcze Wiktora a jedną ręką piszę

Powiem Wam, ż naprawdę cudowne mam dzxieciaczki, ciesze się że za dużo problemów z nimi nie mam (odpukać) bo tak jak czytam to nie wiem jak ja sama dałabym sobie z nimi radę gdyby mieli takie problemy z brzuszkami jak niektóre wasze dzieciaczki. A tak to jest u nas spokojnie wszystko ogarniam, daję radę i oby tak dalej było to będzie rewelacja

Dziś brzydka pogoda, pewnie dzień spędzimy w domu.
eweska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-28, 08:28   #1161
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

U nas noc spokojna.

Chyba znalazłam rozwiązanie WSZYSTKICH naszych problemów...
I pomogła mi w tym Tracy
Mały po prostu w paru kwestiach jest typowym wrażliwcem. Jak się przeoczy moment na zmianę pieluchy/karmienie/usypianie, to jest awantura.
Praktykuję od wczoraj rady Tracy w tej kwestii i mały śpi, zasypia we własnym łóżeczku, mniej marudzi

Co prawda teraz potrzebował suszarki, ale to dlatego, że się strasznie wkurzył, bo chciało mu się spać, a my go do UU, a już nie chciał
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-28, 08:57   #1162
andziot
Zakorzenienie
 
Avatar andziot
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 180
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

Witam się


Cytat:
Napisane przez Fronka Pokaż wiadomość

Na brzuszek to kładziecie, czy dzieciaczki same się przewracają? Mój ma tydzień więc się sam jeszcze nie przewróci. W szpitalu pediatra mówiła że na brzuszku kłaść jak dziecko czuwa, ale nie jak śpi. No i nie zaraz po jedzeniu.

U nas wczoraj pierwszy raz mieliśmy problemy ze spaniem w nocy. Mały płakał wiercił się, niby chciał cyca ale jednak nie chciał. Na rękach u taty się trochę uspokajał ale co go odkładaliśmy do łóżka to znów płacz. W końcu po 2 godzinach udało mi się troszkę nakarmić i wtedy zasnął. Dziś rano było podobnie. Teraz nareszcie śpi Idę się jeszcze położyć.

Dziś jedziemy do rodziców. Lekarka wczoraj zasiała mi trochę wątpliwości czy to nie za wcześnie. Nie chodzi o wyjście na dwór tylko o skupisko ludzi. Żeby stopniowo dozować małemu spotkania z innymi. U rodziców ma być jeszcze siostra z 3-miesięcznym dzieckiem (przesunęliśmy dzień mamy bo w czwartek to było dla nas za wcześnie na taki wyjazd). Ale właściwie to oni wszyscy i tak już byli u małego i to wszyscy na raz, więc chyba możemy pojechać? Sama nie wiem
na brzuszek kładę sama, jeszcze trochę czasu zanim zacznie się przewracać osobiście,
ze spaniem u nas też było w nocy prężenie
a co do wyjazdu - ja bym pojechała,
sami jedziemy za tydzień do rodziców

Cytat:
Napisane przez agus87 Pokaż wiadomość

a u nas ola ma fazy
o 20 ja kapalismy
dostala 120 mm
zrobila sie 21
i do teraz nie spi
rzysypia ale sie budzi, poprezy sie, pomarudzi powygina i znow zamyka oczka
i tak juz 2 h
zastaanawiam sie co to...
małą moja też dziś niespokojna w nocy była ...

Cytat:
Napisane przez agnieszka_pe25 Pokaż wiadomość
kochane mam pytanie co do ulewan.
nasz maly ulewa kilka razy przy jednym karmieniu, i potrafi to robic nawet dlugo po karmieniu, pomimo tego ze mu sie odbija
ale ulewa mu sie normalnie mlekiem niestrawionym, to jest ok?????

a pytanie nr 2. w jakiej pozycji nosicie maluchy w chuscie? tzn, dziecko jest pionowo? czy w pozycji kolyski?
jestem szczesliwa posiadaczka chusty od kilku dni, raz wzielam malego na spacer w niej, byl zachwycony!!
ale na razie sie wstrzymam z uzywaniem chusty, do usg bioderek



dzisiaj mam ostatni egzamin,
potem tylko obrona i bede wolnaaaaaaaaaaa
dobrze ze mi mama pomaga, bo inaczej nie podeszlabym do o brony teraz,
no i czasu na wizaz nie mam wogole

trzymajcie sie kochane,
mam nadzieje ze juz neibawem bede czesciej
za egzamin,
co do ulewań to Gabrysia też ulewała dłuuugo po karmieniu, takimi grudkami strawionymi, ale tylko z pierwszy tydzień po urodzeniu,
dzieci mają prawo ulewac gdzieś do 6miesiąca życia,
jedne bardziej drugie mniej ....

co do chusty to jest pozycja na kołyskę, ale dla bioderek nie jest fajna, ale dla kręgosłupa lepsza niż ta pionowa (która lepsza jest dla bioder) więc dobrej opcji nie ma,
zdania co do chust są bardzo podzielone,
zwolennicy mówią że dobrze zawiązana chusta nie szkodzi kręgosłupowi ...
sławny Zawitkowski poleca chusty ale dopiero jak dziecko umie porządnie trzymać głowę.


Cytat:
Napisane przez eweska Pokaż wiadomość
u nas nocko jak zwykle spokojnie, pobudka o 2 i o 5, czyli dalej regularnie wstają
Dziś koło 6 mieli jakieś problemy bo chyba kupki nie mogli zrobić, cisnęli mocno, prężyli się i nic, ale w końcu chociaż pierdki zaczęli puszczać, dałam już im herbatkę koperkową i spokój. Choć rano i tak byli mega spokojni postękali, ale płaczu jakiegoś nie było, a później usneli i pół godziny temu wstali, teraz karmię jeszcze Wiktora a jedną ręką piszę

Powiem Wam, ż naprawdę cudowne mam dzxieciaczki, ciesze się że za dużo problemów z nimi nie mam (odpukać) bo tak jak czytam to nie wiem jak ja sama dałabym sobie z nimi radę gdyby mieli takie problemy z brzuszkami jak niektóre wasze dzieciaczki. A tak to jest u nas spokojnie wszystko ogarniam, daję radę i oby tak dalej było to będzie rewelacja

Dziś brzydka pogoda, pewnie dzień spędzimy w domu.
oni nawet razem kupki cisną

ty im chyba wgrałaś jakieś programy

a jak siostra dała na imie swoim dzieciaczkom ??


Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
U nas noc spokojna.

Chyba znalazłam rozwiązanie WSZYSTKICH naszych problemów...
I pomogła mi w tym Tracy
Mały po prostu w paru kwestiach jest typowym wrażliwcem. Jak się przeoczy moment na zmianę pieluchy/karmienie/usypianie, to jest awantura.
Praktykuję od wczoraj rady Tracy w tej kwestii i mały śpi, zasypia we własnym łóżeczku, mniej marudzi

Co prawda teraz potrzebował suszarki, ale to dlatego, że się strasznie wkurzył, bo chciało mu się spać, a my go do UU, a już nie chciał

cieszę się że się razem poznajecie coraz lepiej
__________________
Trzy rzeczy pozostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka...
Dante Alighieri


andziot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-28, 09:18   #1163
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

Cytat:
Napisane przez andziot Pokaż wiadomość

oni nawet razem kupki cisną

ty im chyba wgrałaś jakieś programy

a jak siostra dała na imie swoim dzieciaczkom ??
Hehehe oni rano razem robią a w dzień już róznie :P
Siorka dała na imię Piotruś i Ola.
eweska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-28, 10:28   #1164
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

Cytat:
Napisane przez andziot Pokaż wiadomość

cieszę się że się razem poznajecie coraz lepiej
Choć to wcale nie takie proste
5 raz go usypiam tą metodą... Jest skuteczna, ale, przynajmniej na razie, długo trwa.
W nocy średnio spałam, bo tż się wścieka i mówi, że on tak nie umie dziecka uspokoić i wcześniejsza metoda też działała (no, chodzenie po mieszkaniu, trzęsienie, leżaczek - inaczej płacz ).
A teraz tż pojechał do lekarza. Wczoraj też był, ale zapomniał recepty
ŻADNE z niego wsparcie
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-28, 10:31   #1165
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

No chłopcy spią, ciekawe jak długo zwłaszcza Wiktor, usnął na boczku, ale po 15 minutach się obudził, położyłam go na brzuszku i jak na razie śpi ładnie, ale pewnie długo też nie pośpi bo zaraz będzie głodny jadł o 9 więc zbliża się pora jedzenia.

Weszłam sobie na kamerki internetowe, lubię czasem popatrzeć jaką ma mężul pogodę itp. aż mi się zatęskniło, szkoda że w tym roku tam nie pojedziemy.
Dziś mężul ma piękną słoneczną pogodę, a u nas leje.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nmm.jpg (181,2 KB, 34 załadowań)
eweska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-28, 10:36   #1166
Fronka
Raczkowanie
 
Avatar Fronka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 381
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

A jakich kremów używacie do buźki? potrzebuję nawilżający i na słońce. Chciałam kupić babydream na słońce, moja siostra używa i mówi że fajny, tylko że na tych produktach babydream nie ma informacji czy można stosować od 1 dnia. Pisze tylko że dla niemowląt.
możecie jakieś kremiki polecić dla tygodniowego malca?
__________________
Fronka
Fronka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-28, 10:55   #1167
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

Cytat:
Napisane przez Fronka Pokaż wiadomość
A jakich kremów używacie do buźki? potrzebuję nawilżający i na słońce. Chciałam kupić babydream na słońce, moja siostra używa i mówi że fajny, tylko że na tych produktach babydream nie ma informacji czy można stosować od 1 dnia. Pisze tylko że dla niemowląt.
możecie jakieś kremiki polecić dla tygodniowego malca?
Ja mam Nivea. On jest chyba dla noworodków też.

A niemowlęta to właśnie od skończonego 1 miesiąca
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-28, 10:57   #1168
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

Cytat:
Napisane przez Dziewczonka Pokaż wiadomość
Moja Aluśka też ma suchą skórkę - głównie na rączkach i stópkach - już się taka urodziła pomarszczona podobno to normalne przy przenoszonych dzieciaczkach. A teraz jej praktycznie wszedzie schodzi skóra - wygląda jak wąż zmieniający skórę , była wczoraj położna i powiedziała, że to normalne. Kąpiemy ją w wodzie z dodatkiem oliwki, a po kąpieli do wczoraj smarowalam ją mleczkiem nawilżającym Nivea, a wczoraj postanowiłam oliwką i efekt jest lepszy

Cytat:
Napisane przez Fronka Pokaż wiadomość
Na suchą skórę położna poleciła mi Linomag w płynie, przy wizycie miała przy sobie i od razu posmarowała. Skóra od razu mniej sucha się zrobiła.
U nas na suche raczki i nozki poszedl Linomag w kremie, tluste to to, ale dziala i po dwoch dniach sie ladnie zagoila sucha skora.

Cytat:
Napisane przez caffelate05 Pokaż wiadomość
My też kładziemy na brzuszku. Nóżki same się układają. Małemu służy ta pozycja na brzuszek, dziś znowu się prężył i stękał, usnął położony na brzuszku właśnie i masowany po pleckach. Ja się trochę boję jak śpi w tej pozycji i non stop go wtedy doglądamy
Tez mam jazde i chodze sprawdzic czy ona oddycha. Ale spanie w tej pozycji super dziala, jak ja boli brzuszek.

Jade na 13 do fryzjera!!!!!!!!!!!!!! Wczoraj natarlam sie oliwka po prysznicu!!!!!!! Mialam 15 minut dla siebie whoaaaaaa.
Wczoraj mielismy z TZ 6 rocznice i zamowilismy jedzenie, winko i swieczki, mala rozbolal brzuszek, wiec jedlismy osobno i nosilismy ja z 2 godz, padlismy na kanapie, ja sie budze o polnocy, a tam sie dalej pala te swieczki, dobrze ze chaty nie spalilismy...

A metoda na oliwke sprawdza sie super po pierwszym dniu - kupa zostaje w pieluszce inie przykleja sie do pupy, skora jest natluszczona wiec nie ma odparzen, a do tego nic jej tam nie wlazi w miejsca kobiece, bo tych kremow to ja wytrzec nie moge.

TZ do mnie dzisiaj "co ty tam piszesz na tym wizazu jak juz w ciazy nie jestes?", ja do niego "wczesniej pisalam w poczekalni, a teraz pisze w odchowalni". "Odchowalnia, to brzmi jak nazwa fermy kurczakow"

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Fronka Pokaż wiadomość
A jakich kremów używacie do buźki? potrzebuję nawilżający i na słońce. Chciałam kupić babydream na słońce, moja siostra używa i mówi że fajny, tylko że na tych produktach babydream nie ma informacji czy można stosować od 1 dnia. Pisze tylko że dla niemowląt.
możecie jakieś kremiki polecić dla tygodniowego malca?
Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
Ja mam Nivea. On jest chyba dla noworodków też.

A niemowlęta to właśnie od skończonego 1 miesiąca
Azaliz sa to stabilne filtry?
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-28, 11:22   #1169
caffelate05
Rozeznanie
 
Avatar caffelate05
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 613
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

Cytat:
Napisane przez mimbi Pokaż wiadomość
Jade na 13 do fryzjera!!!!!!!!!!!!!!
mimbi super zobaczysz od razu lepiej się poczujesz ja dziś mojego kumpla-fryzjera zamówiłam jak zawsze do domu, już się nie mogę doczekać włosy mam króciutkie i ciągle rosną jak szalone

Coś się ostatnio nie wyrabiamy spacerowo, bo TŻ korzysta z ostatnich dni urlopu i tego, że jest moja Mama i załatwia różne sprawy na mieście a ja z 3 piętra z wózkiem na razie się nie wypuszczam. No ale mamy balkon, więc Juluś się balkonuje codziennie - podoba mu się to i zauważyłam, że na powietrzu dłużej śpi.

I zapraszam do albumu, wstawiłam kilka pierwszych fotek Julinka
__________________
Julian
06.05.2011r.

Miłością jest... przemierzanie pokoju w nocy,
aby kołysanką i ciepłymi słowami
utulić ciebie płaczącego wtedy,
kiedy całe moje ja pragnie odpocząć.

Edytowane przez caffelate05
Czas edycji: 2011-05-28 o 11:33
caffelate05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-28, 11:33   #1170
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona pierwsza :)

a ja zauważyłam że nasza Lila po spacerze jest marudna na dworze nie śpi zazwyczaj a później jest chyba za bardzo zmęczona i spać nie może
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:43.