CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-24, 21:44   #2731
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V

Szop, szop!



Kas, zdrowiej


Tymeno, robię makaron z brukselka regularnie. pPierwszy raz właśnie z tego przepisu white plate a pozniej (chyba) z kwestii smaku- z czosnkiem i migdałami.
Wyczepisty jest!
Smak zaskakujący- jak na brukselkę



A książki Jadlonomia i O jabłkach są bardzo podobnie wydane. Kolorystyka, styl.
I obie pyszne. Te dwie książki aktualnie u mnie są "na tapecie" a właściwie kuchennym stole ;-) Uwielbiam je przeglądać i się inspirować kulinarnie.

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Kattko, na pewno nie wyglądasz wstrętnie.
Dawaj foto z synkiem
Albo chociaż samego synka.



Ja nie lubie byc fotografowana i mam strasznie mało zdjeć z Tymkiem.
Żałuję, że prawie w ogóle nie mam z nim zdjęć jak był maluuuutki.

Edytowane przez mskladaczek
Czas edycji: 2015-01-25 o 06:06
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 08:05   #2732
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V

Wstawać śpioszki shop shop


Mskladaczku
tymena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 08:23   #2733
tharoon
Zakorzenienie
 
Avatar tharoon
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 106
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V






Miłego dnia
tharoon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 11:35   #2734
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V

Dobry


Mskladaczek
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 14:15   #2735
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V

Cześć

Chyba się obraziłam na asosa. Przyszła moja druga sukienka. Miała być obcisła i do kolana. Jest do ziemi i za duża na mnie przynajmniej trzy rozmiary
No, ale biorąc pod uwagę jej cenę, nie opłaca się odsyłać. Kolejna rzecz z asosa do zwężenia u mojej mamy. A dlaczego jest długa a nie krótka, to kompletnie nie rozumiem. Przysięgam, że zamawiałam ją na trzeźwo
Raczej nic już u nich nie kupię. No ok, okulary przyszły fajne i już zostały rozdzielone między mamę, siostrę i mnie.
Za dużo grzebię po sklepach i mam za swoje

Mskladaczku

Edytowane przez rawita
Czas edycji: 2015-01-25 o 14:16
rawita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 17:13   #2736
Córka D'artagnana
Zakorzenienie
 
Avatar Córka D'artagnana
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 957
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V

Cześć


Oglądajcie dzisiaj, jeśli komu czas i warunki pozwalaja, Emigrantów z Tomaszem Kotem na TVKultura o 19.05.

http://www.teatrtelewizji.tvp.pl/rek...imat_18559743/

Edytowane przez Córka D'artagnana
Czas edycji: 2015-01-25 o 17:14
Córka D'artagnana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 17:42   #2737
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
Cześć

Chyba się obraziłam na asosa. Przyszła moja druga sukienka. Miała być obcisła i do kolana. Jest do ziemi i za duża na mnie przynajmniej trzy rozmiary
No, ale biorąc pod uwagę jej cenę, nie opłaca się odsyłać. Kolejna rzecz z asosa do zwężenia u mojej mamy. A dlaczego jest długa a nie krótka, to kompletnie nie rozumiem. Przysięgam, że zamawiałam ją na trzeźwo
Raczej nic już u nich nie kupię. No ok, okulary przyszły fajne i już zostały rozdzielone między mamę, siostrę i mnie.
Za dużo grzebię po sklepach i mam za swoje

Mskladaczku


Mama Ci ją skroci na krotką, a z reszty zrobi spódnicę albo bluzkę na lato
Cytat:
Napisane przez Córka D'artagnana Pokaż wiadomość
Cześć


Oglądajcie dzisiaj, jeśli komu czas i warunki pozwalaja, Emigrantów z Tomaszem Kotem na TVKultura o 19.05.

http://www.teatrtelewizji.tvp.pl/rek...imat_18559743/

Buuu...na zakupy zaraz spadam


Melduję że Kallos bananowy jednak zostaje u mnie. Hennowałąm dziś wosy, nalożylam po spłukaniu henny na doslownie dwie minuty ( ale nie samego tylko dodałam do niego soku z cytryny) i włosy są cudnie śliskie, mięciutkie i sypkie. Dam mu jeszcze szansę jednak ;-)
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-25, 17:46   #2738
Córka D'artagnana
Zakorzenienie
 
Avatar Córka D'artagnana
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 957
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V

Posłuchajcie co miał do powiedzenia 13stycznia 2014r. na forum Parlamentu Europejskiego najnowszy polski emigrant... zarobkowy...
w odpowiedzi na wystapienie angielskiego europosła Nigela Farage

https://www.youtube.com/watch?v=UYdQO58FXvE
Córka D'artagnana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 17:52   #2739
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V

Cytat:
Napisane przez Córka D'artagnana Pokaż wiadomość
Posłuchajcie co miał do powiedzenia 13stycznia 2014r. na forum Parlamentu Europejskiego najnowszy polski emigrant... zarobkowy...
w odpowiedzi na wystapienie angielskiego europosła Nigela Farage

https://www.youtube.com/watch?v=UYdQO58FXvE



Farage dobrze powiedzial, chyba to co myśli większość Polaków, tych mieszkających w Polsce przynajmniej....a Tusk....
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 18:01   #2740
Córka D'artagnana
Zakorzenienie
 
Avatar Córka D'artagnana
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 957
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V

Tusk to zenada jak i cała ta pożal sie boże polska klasa polityczna z lewa i prawa(poza bardzo nielicznymi wyjatkami)....
ale trzeba przyznac,że za agenturalność zachód dobrze wynagradza...
Córka D'artagnana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 18:36   #2741
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V

Ło matko
rawita jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-25, 18:57   #2742
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V

Czy jest jeszcze szansa na uratowanie Polski? Na zatrzymanie tej degrengolady? Co mozna zrobić, by wszystkich tych obibokow, karierowiczow, oszustów i złodziei wywalić na zbity pysk?
Strasznie to przygnębiające.
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 20:12   #2743
mirra77
Zakorzenienie
 
Avatar mirra77
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 404
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V

Cytat:
Napisane przez Córka D'artagnana Pokaż wiadomość
Posłuchajcie co miał do powiedzenia 13stycznia 2014r. na forum Parlamentu Europejskiego najnowszy polski emigrant... zarobkowy...
w odpowiedzi na wystapienie angielskiego europosła Nigela Farage

https://www.youtube.com/watch?v=UYdQO58FXvE
Widziałam to.
coraz bardziej oddalam się od polityki i mimo że to nieobywatelska postawa mam coraz bardziej wywalone na to kto rządzi... przestaję powoli chodzić na wybory. straciłam nadzieję i przestałam się łudzić.

chciałam coś jeszcze napisać. tak z innej beczki. i dla rozładowania. ale nic mi mądrego nie przychodzi do głowy. o może to że zjadłam dziś pyszną kaczkę na obiad
__________________
Kosmetyki, perfumy, buty, torebki i inne różności na wymianę >>KLIK<<


mirra77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 20:28   #2744
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Czy jest jeszcze szansa na uratowanie Polski? Na zatrzymanie tej degrengolady? Co mozna zrobić, by wszystkich tych obibokow, karierowiczow, oszustów i złodziei wywalić na zbity pysk?
Strasznie to przygnębiające.
Chyba jedynie rewolucja, obalenie aktualnego rządu i wymiana na świeżą krew....no i zaostrzenie prawa konkretne,żeby ta świeża krew trochę się bała ....



Z innej beczki
Muszę mieć, podobno cudo https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...-oil-care.html
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 04:15   #2745
tharoon
Zakorzenienie
 
Avatar tharoon
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 106
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V





Miłego dnia
tharoon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 10:05   #2746
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V

Dobry

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Doszła Madonna ToD i...jest cudna Mocno pudrowa na mnie, trochę chemiczna...ale świetna, chcę tą drugą też
Ale już mialam nic nie kupować w tym miesiącu...to kupię w lutym
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 11:05   #2747
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V

Justyno gratulacje!

Ja postanowiłam walczyć z moim zakupoholizmem, tak na serio. Na razie ograniczę się do kupna max. jednego ciucha w miesiącu i jakichś butów na lato.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 12:02   #2748
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V

Mnie szkoda forsy na ciuchy. Są tak marnej jakości, że to dramat jest. Czasami jak się coś trafi fajnego to biorę 2-3 sztuki w kilku kolorach ale to się zdarza bardzo rzadko.

Ostatnio napaliłam się na rękawiczki skórzane z Reserved za jakieś 40 zł (po przecenie) ale przyjaciółka, która przez kilka lat pracowała w dziale projektowym powiedziała mi, że ta skóra to może być nawet z psa Nigdy się nie interesowali skąd chińczycy pozyskują skórę, miało być tanio, to jedyny wyznacznik To pewnie jest nieprawda ale takie to było sugestywne, że odmówiłam sobie tych rękawiczek.

Oduczam się też wydawać forse na kosmetyki. O ile z kolorówką mi się udaje, tak do wszelkich mazideł i peelingów mam słabość
tymena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 12:15   #2749
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
Justyno gratulacje!

Ja postanowiłam walczyć z moim zakupoholizmem, tak na serio. Na razie ograniczę się do kupna max. jednego ciucha w miesiącu i jakichś butów na lato.
To trzymam kciuki,żeby się udało
Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Mnie szkoda forsy na ciuchy. Są tak marnej jakości, że to dramat jest. Czasami jak się coś trafi fajnego to biorę 2-3 sztuki w kilku kolorach ale to się zdarza bardzo rzadko.

Ostatnio napaliłam się na rękawiczki skórzane z Reserved za jakieś 40 zł (po przecenie) ale przyjaciółka, która przez kilka lat pracowała w dziale projektowym powiedziała mi, że ta skóra to może być nawet z psa Nigdy się nie interesowali skąd chińczycy pozyskują skórę, miało być tanio, to jedyny wyznacznik To pewnie jest nieprawda ale takie to było sugestywne, że odmówiłam sobie tych rękawiczek.

Oduczam się też wydawać forse na kosmetyki. O ile z kolorówką mi się udaje, tak do wszelkich mazideł i peelingów mam słabość
O kurde, mam nadzieję że to jednak nie z jakiegoś miłego zwierzaka

No...jak coś fajnego się trafi, to też biorę w kilku egzemplarzach
Ale z ciuchów to mnie tylko sukienki kręcą i teraz jedynie obcisłe, w określonych kolorach....więc marnie widzę szansę na jakiekolweik zakupy .


Kolorówki mam prawie po kokardkę,musiałoby być coś super, w jakiejś śmiesznej cenie...a i tak nie wiem czy bym się skusiła....pielęgnacji mam chwilowo za dużo, muszę zużyć zanim wywalę....

No...maski mnie kręcą ostatnio włosowe( znowu ), ale wczoraj pojechała wielka paczka do Marty, więc zrobiło mi się miejsce na nowe.....
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-26, 12:54   #2750
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V

Moją piętą achillesową są tylko ciuchy. W kolorówce i kosmetykach pielęgnacyjnych jestem minimalistką. To też duży sukces, bo jeszcze kilka lat temu miałam mnóstwo cieni do powiek, odżywek i kremów.
Straszne z tymi rękawiczkami. Mam jedne z mohito, to ten sam koncern.

Justyno mnie też kręcą głównie obcisłe sukienki w określonym kolorze, a jakoś kupowanie ich idzie mi łatwo

Ale to już przeszłość

Edytowane przez rawita
Czas edycji: 2015-01-26 o 12:55
rawita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 13:03   #2751
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V

O tak, cienie do powiek! namiętnie je zbierałam i kusiła mnie każda nowość No i prasa kobieca i wnętrzarska. Kiedyś kupowałam z 10 magazynów w miesiącu a teraz ani jednego.

Właściwie jestem super minimalistką aż w nagrodę mogłabym sobie coś fundnąć
tymena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 13:28   #2752
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V

Żadna z nas nie wspomniała o perfumach W ciągu ostatnich pięciu miesięcy kupiłam tylko jedną flachę Ale nadrobiłam w wakacje Na szczęście nie mam już żadnych chciejstw. Nie mogę się doczekać, kiedy poużywam tego co mam tylko w odsłonie wiosenno-letniej.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 13:42   #2753
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V

To prawda Ja w zeszłym roku kupiłam jakieś 3 flaszki. Szok!
tymena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 16:19   #2754
Córka D'artagnana
Zakorzenienie
 
Avatar Córka D'artagnana
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 957
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Czy jest jeszcze szansa na uratowanie Polski? Na zatrzymanie tej degrengolady? Co mozna zrobić, by wszystkich tych obibokow, karierowiczow, oszustów i złodziei wywalić na zbity pysk?
Strasznie to przygnębiające.

Kattko, nie ma już tej szansy Polska, w ciągu 25 sprzedano wszystko, to co było wartościowe znajduje się już tylko w rękach obcego kapitału, Polska nie produkuje żadnych własnych towarów i została zredukowana do roli rezerwuaru taniej siły roboczej i niczego więcej. Przywrócony w Polsce po 1989 dziki kapitalizm(diabelski plan Balcerowicza...) zniszczył wszystko i nie sądzę by komukolwiek udało się uratowac jeszcze Polskę przed nieuchronna katastrofą. wszyscy polscy politycy są tylko marionetkami w rękach USA i UE. Wykonują ich polecenia.
Wg prof. Kieżuna proces prywatyzacji był wielkim skandalem. Sprzedawalismy firmy za bezcen, często za mniej, niz wynosiły honoraria, jakie za wycenę danego przedsiębiorstwa brali zagraniczni eksperci(w sumie na wycenę naszych przedsiębiorstw państwo wydało kilka miliardów dolarów(......) 628 wielkich i nowoczesnych na owe czasy, zakładów zbudowanych w PRL-u zostało zlikwidowanych. Że mozna było prywatyzować inaczej najlepiej widac na przykładzie czeskiej Skody i rumuńskiej Daci. Pierwszą kupił Volkswagen, drugą Renault, ale obie marki zachowały własne narodowe nazwy, rozwinęly produkcję w oparciu o własne autorskie modele, zwiększyły zatrudnienie, zdobyły wiele zagranicznych rynków i dzis są wizytówkami swoich krajów. (...)
A już prawdziwym skandalem- na granicy sabotażu, była likwidacja PGR-rów. Oczywiscie te rolne kombinaty były źle zarządzane, ale mimo to dostarczały aż 35% całej żywności.Tymczasem zniszcono je niemal z dnia na dzień w sytuacji, gdy w kraju panowała ogromna inflacja.Efekt tej polityki był taki,że setki tysięcy hektarów na lata stanęlo odłogiem, a pewna ich częśc nie jest uprawiana do dzis. Nie mówiąc juz o tym, że wielu pracowników PRR-rów nigdy nie znalazło pracy.
Kolejna patologia naszej transformacji to supermarkety, które zniszczyły tysiące drobnych polskich kupców. W wielu zagranicznych miastach supermarkety można otwierać tylko na obrzeżach.W Polsce sa w centrach duzych miast.
No i wreszcie banki. W Niemczech zagraniczne banki stanowia tylko 6%, we Francji-10%, w niewielkiej Danii-20% całego systemu finansowego. Tymczasem my w kraju mamy tylko trzy polskie banki, w tym jedynie Bank Gospodarstwa Krajowego w 100% jest w polskich rekach. Wszystkie nasze banki sprzedalismy za około 25 miliardów złotych, gdy tymczasem tylko dwa lata temu zarobiły one na czysto 15 miliardów złotych i ogromna część tych zysków została wytransferowana za granicę
...
cdn.




Córka D'artagnana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 16:39   #2755
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V

Wlasnie to mnie przeraza
Tym bardziej, ze teraz czaja sie z zalegalizowaniem sprzedazy lasow panstwowych i pewnie okaże się, ze kopalnie, ktore teraz są kula u nogi polskiej gospodarki, zaczna kwitnac gdy zostana wykupione przez Niemcow albo Chinczykow, a dochody wyplyna z Polski nigdy nie zahaczajac o nasza skarbowke....
Ech, jak te nastepne pokolenia beda żyły?
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 16:52   #2756
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
Justyno mnie też kręcą głównie obcisłe sukienki w określonym kolorze, a jakoś kupowanie ich idzie mi łatwo

Ale to już przeszłość
Po prostu masz lepsze oko do perełek sukienowych

Zobaczymy jak dlugo potrwa ta przeszlość
Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
To prawda Ja w zeszłym roku kupiłam jakieś 3 flaszki. Szok!
No...mi przybylo ciut więcej, ale wszystkie taniutkie, więc się nie liczy. I sporo wyleciało


Cienie też namiętnie gromadzilam...ale w sumie używam tylko kilku kolorów....wiec bez sensu...no i pokochalam paletki Sleek, na bazie ArtDeco są super, więcej nie potzrebuję. Chyba że jakąś obłędnie piękna zieleń


A...i zrobiłam wczoraj milionpińćsetne podej ście do brązowego makijarzu oka...i kurna za każdym razem wyglądam jak bym ryczała przez tydzień...a wszędzie trąbią,że do szaro niebieskich oczu pasuja bronzowe cienie..ta, akurat
Cytat:
Napisane przez Córka D'artagnana Pokaż wiadomość

Kattko, nie ma już tej szansy Polska, w ciągu 25 sprzedano wszystko, to co było wartościowe znajduje się już tylko w rękach obcego kapitału, Polska nie produkuje żadnych własnych towarów i została zredukowana do roli rezerwuaru taniej siły roboczej i niczego więcej. Przywrócony w Polsce po 1989 dziki kapitalizm(diabelski plan Balcerowicza...) zniszczył wszystko i nie sądzę by komukolwiek udało się uratowac jeszcze Polskę przed nieuchronna katastrofą. wszyscy polscy politycy są tylko marionetkami w rękach USA i UE. Wykonują ich polecenia.
Wg prof. Kieżuna proces prywatyzacji był wielkim skandalem. Sprzedawalismy firmy za bezcen, często za mniej, niz wynosiły honoraria, jakie za wycenę danego przedsiębiorstwa brali zagraniczni eksperci(w sumie na wycenę naszych przedsiębiorstw państwo wydało kilka miliardów dolarów(......) 628 wielkich i nowoczesnych na owe czasy, zakładów zbudowanych w PRL-u zostało zlikwidowanych. Że mozna było prywatyzować inaczej najlepiej widac na przykładzie czeskiej Skody i rumuńskiej Daci. Pierwszą kupił Volkswagen, drugą Renault, ale obie marki zachowały własne narodowe nazwy, rozwinęly produkcję w oparciu o własne autorskie modele, zwiększyły zatrudnienie, zdobyły wiele zagranicznych rynków i dzis są wizytówkami swoich krajów. (...)
A już prawdziwym skandalem- na granicy sabotażu, była likwidacja PGR-rów. Oczywiscie te rolne kombinaty były źle zarządzane, ale mimo to dostarczały aż 35% całej żywności.Tymczasem zniszcono je niemal z dnia na dzień w sytuacji, gdy w kraju panowała ogromna inflacja.Efekt tej polityki był taki,że setki tysięcy hektarów na lata stanęlo odłogiem, a pewna ich częśc nie jest uprawiana do dzis. Nie mówiąc juz o tym, że wielu pracowników PRR-rów nigdy nie znalazło pracy.
Kolejna patologia naszej transformacji to supermarkety, które zniszczyły tysiące drobnych polskich kupców. W wielu zagranicznych miastach supermarkety można otwierać tylko na obrzeżach.W Polsce sa w centrach duzych miast.
No i wreszcie banki. W Niemczech zagraniczne banki stanowia tylko 6%, we Francji-10%, w niewielkiej Danii-20% całego systemu finansowego. Tymczasem my w kraju mamy tylko trzy polskie banki, w tym jedynie Bank Gospodarstwa Krajowego w 100% jest w polskich rekach. Wszystkie nasze banki sprzedalismy za około 25 miliardów złotych, gdy tymczasem tylko dwa lata temu zarobiły one na czysto 15 miliardów złotych i ogromna część tych zysków została wytransferowana za granicę
...
cdn.




I w malutkich miastach też są centralnie naćkane w okropnych ilościach...a małe sklepiki ciągle sie zamykają....



Będę miala bluzę w kosmiczne kocie łby

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Wlasnie to mnie przeraza
Tym bardziej, ze teraz czaja sie z zalegalizowaniem sprzedazy lasow panstwowych i pewnie okaże się, ze kopalnie, ktore teraz są kula u nogi polskiej gospodarki, zaczna kwitnac gdy zostana wykupione przez Niemcow albo Chinczykow, a dochody wyplyna z Polski nigdy nie zahaczajac o nasza skarbowke....
Ech, jak te nastepne pokolenia beda żyły?
Słowakom podobno bardzo się podobają nasze kopalnie....

Jak by zlikwidować przynajmniej połowę tej okołokopalnianej biurokracji, zarządow, prezesow i innych waznych i koniecznie potzrebnych biorących po kilkadziesiąt lub więcej tysięcy co miesiąc, to pewnie by się okazalo że i gornikowi można zapłacić więcej, i węgiel byłby tańszy dla przeciętnego Kowalskiego, i kopalnie zrobiłyby się opłacalne....
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 19:03   #2757
Córka D'artagnana
Zakorzenienie
 
Avatar Córka D'artagnana
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 957
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Wlasnie to mnie przeraza
Tym bardziej, ze teraz czaja sie z zalegalizowaniem sprzedazy lasow panstwowych i pewnie okaże się, ze kopalnie, ktore teraz są kula u nogi polskiej gospodarki, zaczna kwitnac gdy zostana wykupione przez Niemcow albo Chinczykow, a dochody wyplyna z Polski nigdy nie zahaczajac o nasza skarbowke....
Ech, jak te nastepne pokolenia beda żyły?
beda zyły na niby polskich ziemiach pod niemieckim panowaniem...to oczywiście optymistyczny wariant, bo wydaje mi sie,ze Polska w ogóle przestanie istniec jako państwo.

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
...


I w malutkich miastach też są centralnie naćkane w okropnych ilościach...a małe sklepiki ciągle sie zamykają....
...
niestety tak np.w Rabce likwidują Rabkoland, w jego miejsce ma powstac kolejny supermarket, tym razem Lidl...i to tuz przy małym ryneczku gdze lokalni rolnicy sprzedaja swoje produkty...



Jest bardzo ciekawy najnowszy nr Przegladu(nr5 z 26.01.),a w nim artykuł Poziom nierówności-najwyższy od 200 lat.
Córka D'artagnana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 19:22   #2758
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V

Cytat:
Napisane przez Córka D'artagnana Pokaż wiadomość

niestety tak np.w Rabce likwidują Rabkoland, w jego miejsce ma powstac kolejny supermarket, tym razem Lidl...i to tuz przy małym ryneczku gdze lokalni rolnicy sprzedaja swoje produkty...
.
Hm...wiesz, u nas też budują Lidla...jakieś 150 - 200 metrów od rynku...wcześniej myślalam,że akurat taka lokalizacja, bo fajna wielka dzialka należąca do UM stoi pusta i zachwaszczona...ale w świetle tego co piszesz to zaczynam myśleć,że to jakaś taktyka, żeby ludzi wykończyć....
Już większość sklepikow chemicznych/kosmetycznych padła odkąd przy samym rynku( częściowo na terenie, w budynku prywatnym) powstal Rossman...
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 19:33   #2759
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V

Cytat:
Napisane przez Córka D'artagnana Pokaż wiadomość
Posłuchajcie co miał do powiedzenia 13stycznia 2014r. na forum Parlamentu Europejskiego najnowszy polski emigrant... zarobkowy...
w odpowiedzi na wystapienie angielskiego europosła Nigela Farage

https://www.youtube.com/watch?v=UYdQO58FXvE
widziałam to i Farage święte słowa prawi.
To w ogóle mądry facet jest.
Widziałam gdzieś jego wywiad dla radia maryja bodajże - nieistotne dla kogo, bo mówił mądrze na temat UE całego tego parlamentu, tego ile zarabiają, komu i jak rozkazują i co na siebie wzięliśmy przystępując do Unii.

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Czy jest jeszcze szansa na uratowanie Polski? Na zatrzymanie tej degrengolady? Co mozna zrobić, by wszystkich tych obibokow, karierowiczow, oszustów i złodziei wywalić na zbity pysk?
Strasznie to przygnębiające.
Kattko powiem Ci, że ja od kilku miesięcy myślę nieustannie o tym.
Właściwie to bardziej odtąd jak Antek pojawił się na świecie.
Obawiam się o jego przyszłość, o to w jakim kraju przyjdzie mu żyć.
I niestety mam czarne wizje patrząc na to co się dzieje.
Staram się jak najwięcej artykułów i materiałów udostępniać na moim FB - innych niż podają mainstreamowe media. Takich, o których media nie mówią.
Robię to po to, żeby ludzie, którzy są całkowicie, kompletnie nieświadomi zaczęli otwierać oczy na to co się dzieje.
Bo niestety mam takie doświadczenia, że inteligentni, wykształceni ludzie dają się mamić. Nie mają czasu, albo po prostu nie chce im się poszukać informacji głębiej, poza to co podają w mediowej papce.
Przerażające jest to w kontekście nadchodzących wyborów.

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Mnie szkoda forsy na ciuchy. Są tak marnej jakości, że to dramat jest. Czasami jak się coś trafi fajnego to biorę 2-3 sztuki w kilku kolorach ale to się zdarza bardzo rzadko.
Ja robię tak samo. Niestety w sklepach teraz w większości szajs totalny. Składy ubrań to głównie same sztuczne włókna, poliestry i inne.
Nawet T-shirty przestają szyć z bawełny, tylko wszędzie ten poliester.
Wiadomo - taniej.


Cytat:
Napisane przez Córka D'artagnana Pokaż wiadomość

Kattko, nie ma już tej szansy Polska, w ciągu 25 sprzedano wszystko, to co było wartościowe znajduje się już tylko w rękach obcego kapitału, Polska nie produkuje żadnych własnych towarów i została zredukowana do roli rezerwuaru taniej siły roboczej i niczego więcej. Przywrócony w Polsce po 1989 dziki kapitalizm(diabelski plan Balcerowicza...) zniszczył wszystko i nie sądzę by komukolwiek udało się uratowac jeszcze Polskę przed nieuchronna katastrofą. wszyscy polscy politycy są tylko marionetkami w rękach USA i UE. Wykonują ich polecenia.
Wg prof. Kieżuna proces prywatyzacji był wielkim skandalem. Sprzedawalismy firmy za bezcen, często za mniej, niz wynosiły honoraria, jakie za wycenę danego przedsiębiorstwa brali zagraniczni eksperci(w sumie na wycenę naszych przedsiębiorstw państwo wydało kilka miliardów dolarów(......) 628 wielkich i nowoczesnych na owe czasy, zakładów zbudowanych w PRL-u zostało zlikwidowanych. Że mozna było prywatyzować inaczej najlepiej widac na przykładzie czeskiej Skody i rumuńskiej Daci. Pierwszą kupił Volkswagen, drugą Renault, ale obie marki zachowały własne narodowe nazwy, rozwinęly produkcję w oparciu o własne autorskie modele, zwiększyły zatrudnienie, zdobyły wiele zagranicznych rynków i dzis są wizytówkami swoich krajów. (...)
A już prawdziwym skandalem- na granicy sabotażu, była likwidacja PGR-rów. Oczywiscie te rolne kombinaty były źle zarządzane, ale mimo to dostarczały aż 35% całej żywności.Tymczasem zniszcono je niemal z dnia na dzień w sytuacji, gdy w kraju panowała ogromna inflacja.Efekt tej polityki był taki,że setki tysięcy hektarów na lata stanęlo odłogiem, a pewna ich częśc nie jest uprawiana do dzis. Nie mówiąc juz o tym, że wielu pracowników PRR-rów nigdy nie znalazło pracy.
Kolejna patologia naszej transformacji to supermarkety, które zniszczyły tysiące drobnych polskich kupców. W wielu zagranicznych miastach supermarkety można otwierać tylko na obrzeżach.W Polsce sa w centrach duzych miast.
No i wreszcie banki. W Niemczech zagraniczne banki stanowia tylko 6%, we Francji-10%, w niewielkiej Danii-20% całego systemu finansowego. Tymczasem my w kraju mamy tylko trzy polskie banki, w tym jedynie Bank Gospodarstwa Krajowego w 100% jest w polskich rekach. Wszystkie nasze banki sprzedalismy za około 25 miliardów złotych, gdy tymczasem tylko dwa lata temu zarobiły one na czysto 15 miliardów złotych i ogromna część tych zysków została wytransferowana za granicę
...
cdn.


To wszystko prawda, ale niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę.
Kieżun w ogóle napisał książkę "Patologia transformacji". Czekam aż mama skończy czytać i też się za nią biorę.

Nie mamy przemysłu, nie mamy swoich banków, niedługo nie będziemy mieć surowców, bo rozsprzedadzą kopalnie węgla, a już na miedzi zaczynają kłaść łapy.
Państwo dowala KGHM-owi takie podatki, że już jedna z kopalni jest nierentowna. Kumacie? KGHM, który takie zyski przynosi zacznie powoli iść w ruinę

http://www.nettg.pl/news/126731/kghm...kopalnie-lubin

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość


Słowakom podobno bardzo się podobają nasze kopalnie....

Jak by zlikwidować przynajmniej połowę tej okołokopalnianej biurokracji, zarządow, prezesow i innych waznych i koniecznie potzrebnych biorących po kilkadziesiąt lub więcej tysięcy co miesiąc, to pewnie by się okazalo że i gornikowi można zapłacić więcej, i węgiel byłby tańszy dla przeciętnego Kowalskiego, i kopalnie zrobiłyby się opłacalne....
Nasze kopalnie podobają się nie tylko Słowakom, ale i Niemcom i Czechom, a i Australijczykom. Ci ostatni niedługo otworzą kopalnię tam, gdzie ponoć nie było już co wydobywać, a okazuje się, że są złoża antracytu czyli najlepszej odmiany węgla.

No i dokładnie jest tak jak piszesz - polskie górnictwo pełne jest patologii. Trzeba by wymieść całą tą wierchuszkę, która zgarnia grube miliony i obciąża kopalnie dusząc je..
Jeden z przykladów:
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/400...go_255586.html

Co do kosztów zarządzania kopalniami - to za rządów PO koszty administracji wzrosły o 100% - 1miliarda do 2 miliardów!!! Pieprzone kolesiostwo.
Zobaczcie na ten wykres:
https://www.facebook.com/Racjonalist...type=1&fref=nf

Cytat:
Napisane przez Córka D'artagnana Pokaż wiadomość
beda zyły na niby polskich ziemiach pod niemieckim panowaniem...to oczywiście optymistyczny wariant, bo wydaje mi sie,ze Polska w ogóle przestanie istniec jako państwo.

niestety tak np.w Rabce likwidują Rabkoland, w jego miejsce ma powstac kolejny supermarket, tym razem Lidl...i to tuz przy małym ryneczku gdze lokalni rolnicy sprzedaja swoje produkty...
Są nawet teorie, że Polska ma być osłabiona i wystawiona tak, żeby Żydzi mogli ją przejąć w odpowiednim czasie..
__________________


Edytowane przez irkax
Czas edycji: 2015-01-26 o 19:54 Powód: dodanie linki o KGHM
irkax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 20:06   #2760
BigMama
Zakorzenienie
 
Avatar BigMama
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: .................... tych miasteczek nie ma już ............................
Wiadomości: 9 516
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V

Cytat:
Napisane przez irkax Pokaż wiadomość
widziałam to i Farage święte słowa prawi.
To w ogóle mądry facet jest.
różnie tam o nim mówią w ojczyźnie , ale ja posrednio dzięki jego wystąpieniu dowiedziałam się o tym, że pieniądze z prywatyzacji lasów państwowych miały pójść na odszkodowania za mienie odebrane w czasie II wojny i sprywatyzowane dekretami Bieruta

cyt. za wikileaks.org, a podkreślenie moje "(...)PRIVATE PROPERTY RESTITUTION 6. (C) On prospects for passing legislation on compensation for private property confiscated in WWII and the Communist era, Komorowski expressed concern that the financial crisis had presented "new circumstances." Nevertheless, Komorowski said, PM Tusk is determined to force intransigent ministers, especially the Agriculture and Environment Ministries, to contribute to a compensation fund by selling government-owned real estate, including forests. "We have to look for extra funds" because of declining property values. Komorowski reiterated that Tusk was determined to move forward with the legislation. Komorowski hinted that the ten-year repayment plan envisioned in the current draft legislation would be a "safety mechanism." He said it was absolutely essential to start the process, but did not specify when the legislation would be introduced in parliament. "

w notce ambasadora nie ma o tym mowy wprost, ale chodzi tu m.in. o odszkodowania za mienie pożydowskie KLIK

Cytat:
Państwo dowala KGHM-owi takie podatki, że już jedna z kopalni jest nierentowna. Kumacie? KGHM, który takie zyski przynosi zacznie powoli iść w ruinę
... dobierają się też do lasów, nie udało się sprzedać ? no to nałożyli opłaty KLIK
__________________






BigMama jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-17 17:42:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:16.