Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-17, 19:42   #1
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Lightbulb

Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??


Choc rzecz miala miejsce w USA wydala mi sie ciekawym zjawiskiem.
Powszechnie wiadomo ze w tamtejszych szkołach nie wolno propagowac religii.
Tymczasem niedawno sad uznał ze obnoszenie sie z ateizmem w szkole nie jest neutralne swiatopogladowo i narusza obywatelska wolnosc słowa i wyznania

Sytuacja tyczy sie bezposrednio szkol, jednak mozna ja odniesc rowniez do przejawow agresywnego ateizmu z ktorym osobiscie stykam sie w tym kraju...
Mało tego istnieje poglad iz prezentowane przez czesc ateistow agresywne postawy wobec ludzi wierzacych nosza znamiona "nowej religii" .

Wsród lawiny watkow w ktorych krytykuje sie wyznanie, instytucje koscielne, i obraza ludzi wierzacych -uderzajac m.in w mistyczny wymiar wiary postanowilam załozyc ten wątek nie dla przeciwwagi ale przede wszystkim dla wierzacych ktorzy uwazaja ze "Agresywny ateizm zawsze wydawał mi się równie wstrętny jak nietolerancja religijna" (E.Cioran) .

Zapraszam do dyskusji

Jak mawial A.Asnyk

" Nie depczcie przeszłości ołtarzy, choć macie nowe, doskonalsze wznieść. "

(watek zainspirowany http://forum.gazeta.pl/forum/w,67,94...gia_w_USA.html )

Enjoy
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).


Edytowane przez aniko 23
Czas edycji: 2009-08-17 o 19:55
aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 19:52   #2
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??

Pewnie, ze tak. Nawet mamy to na wizazu calkiem pokazna grupke wyznawcow tego anty-kultu
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 19:58   #3
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Pewnie, ze tak. Nawet mamy to na wizazu calkiem pokazna grupke wyznawcow tego anty-kultu
mało tego, zastanawiam sie co determinuje rosnąca tendecje takich zachowan, czy naprawde " katol jest taki smieszny bo jego Boga powiła dziewica"??

Dla niektorych "rentgen w komorce" jest analogia wiary
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 20:19   #4
Trista
Rozeznanie
 
Avatar Trista
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 775
Dot.: Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??

Ja się nie dziwię, że niektórzy są agresywni. Bo to już nie chodzi o to że ktoś wierzy czy nie, a o to, że wierzący, którzy wierzą w rzeczy czasami śmieszne i fizycznie niemożliwe decydują naszym życiem. Np. dlaczego ja jako niewierząca muszę płacić podatki, które w pewnej części są rozdzielane na kościół? Mnie to się nie podoba. Nie miałabym nic przeciwko finansowaniu różnych religi w tym samym stopniu aby utrzymać kulturę itp. Ale nie tak jak to sie odbywa teraz. Dlaczego min. z moich pieniędzy księża mają czym jezdzić?
Dlaczego jestem wytykana palcami jeżeli w niedzielę sprzątam?
Dlaczego 15 sierpnia Madonna nie mogła dać koncertu? Przecież nikt nie zmuszał w uczestnictwie.
__________________
***Nie umiem Cię pocieszyć kiedy patrzysz w przeszłość
Ale mogę wziąć dobre wino i pójść tańczyć w deszczu z Tobą***
Trista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 20:26   #5
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??

Cytat:
Napisane przez aniko 23 Pokaż wiadomość
mało tego, zastanawiam sie co determinuje rosnąca tendecje takich zachowan, czy naprawde " katol jest taki smieszny bo jego Boga powiła dziewica"??

Dla niektorych "rentgen w komorce" jest analogia wiary
Widocznie przezywaja przy tym ekstaze Nie wiem, frustracja jakas? Agresja z ktora sobie nie radza? Brak kultury i poszanowania pogladow innych?

Cytat:
Napisane przez Trista Pokaż wiadomość
Ja się nie dziwię, że niektórzy są agresywni. Bo to już nie chodzi o to że ktoś wierzy czy nie, a o to, że wierzący, którzy wierzą w rzeczy czasami śmieszne i fizycznie niemożliwe decydują naszym życiem. Np. dlaczego ja jako niewierząca muszę płacić podatki, które w pewnej części są rozdzielane na kościół? Mnie to się nie podoba. Nie miałabym nic przeciwko finansowaniu różnych religi w tym samym stopniu aby utrzymać kulturę itp. Ale nie tak jak to sie odbywa teraz. Dlaczego min. z moich pieniędzy księża mają czym jezdzić?
Dlaczego jestem wytykana palcami jeżeli w niedzielę sprzątam?
Dlaczego 15 sierpnia Madonna nie mogła dać koncertu? Przecież nikt nie zmuszał w uczestnictwie.
To wierzacy decyduja o Twoim zyciu Ciekawe, to kogo ja mam obwinic, ze podatki ida na szereg rzeczy, ktore mi sie nie podobaja? Dlaczego ktos ma mrzonki, zeby sobie roscic prawo do tego, ze ma nie placic na np. Fundusz Koscielny, a panstwo wydaje 15mld zl rocznie na KRUS?

Piszesz nieprawde i tyle - gros wsparcia panstwa dla zwiazkow wyznaniowych (bynajmniej nie tylko KK), jest realizowany wlasnie przez konserwacje zabytkow, wspieranie uczelni i szkol o uprawnieniach publicznych. Nikt nie placi za czyjes samochody z Twoich pieniedzy

Nie wspominajac o tym, ze ciekawe na jakiej podstawie zakladasz, ze te wydatki sa pokrywane akurat z wplywow od podatku od osob fizycznych Polecam przeczytac budzet zanim bedziesz gadala bzdury.

Tak samo z koncertem Madonny - jak to nie mogla ? A kto jej niby zabronil? Latwo pisac bzdury, ale zauwazyc, ze KK jako taki mial ten koncert w glebokim powazaniu juz trudno
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.

Edytowane przez Wyrak
Czas edycji: 2009-08-17 o 20:27
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 20:37   #6
Trista
Rozeznanie
 
Avatar Trista
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 775
Dot.: Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??

Po pierwsze nikt mi nie wmówi, że KK dostaje tyle samo pieniędzy co inne religie. Chociażby zatrudnianie księży w szkołach jako katechetów. I fakt, nikt nie płaci konkretnie za samochody. Ksiądz dostaje pieniądze, i to z nich ten samochód kupi.
I nigdzie nie napisałam że płace podatki jedynie jako osoba fizyczna.
Po drugie, nie napisałam że KK miał coś przeciwko koncertowi Madonny. Jednak kościół w Polsce to nie wszystko. Są jeszcze katolicy, czyli wyznawcy tej chorej instytucji.
I nigdzie nie napisałam też, że to jedyna rzecz która mnie się nie podoba. Wg mnie KRUS to również niepotrzebny wydatek ale o tym nie jest teraz mowa.
Nie podoba mi się to, że katolicy upierają się nad dodatkowymi dniami wolnymi w ICH święta, które oczywiście obowiązywałyby innych.
__________________
***Nie umiem Cię pocieszyć kiedy patrzysz w przeszłość
Ale mogę wziąć dobre wino i pójść tańczyć w deszczu z Tobą***
Trista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 20:38   #7
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Tak samo z koncertem Madonny - jak to nie mogla ? A kto jej niby zabronil? Latwo pisac bzdury, ale zauwazyc, ze KK jako taki mial ten koncert w glebokim powazaniu juz trudno
Co nie zmienia faktu, że sporo szumu wokół tego koncertu było - nawet chyba jakiś wiec przeciwników, czy coś?..

Ja z "agresywnego ateizmu" wyrosłam, chyba. U mnie się to brało z tego, że czułam się zaszczuta przez jakże wierzące otoczenie które mi nieźle dawało w kość, wyzywając mnie od satanistek, szatanistek, diabłów etc. Z czasem doszłam do wniosku, że najlepszą obroną jest atak - w końcu zwierzę, które nie ma dokąd uciekać, też się rzuci na prześladowcę... czy nie? Odkąd opuściło mnie to poczucie prześladowania odeszły też wszelkie przejawy agresywnego ateizmu.
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-17, 20:49   #8
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??

Cytat:
Napisane przez Trista Pokaż wiadomość
Po pierwsze nikt mi nie wmówi, że KK dostaje tyle samo pieniędzy co inne religie.
Pewnie, ze nie - inne religie dostaja wiecej niz KK propocjonalnie do liczby wyznawcow.

W ogole, to czego Ty oczekiwalas, ze KK z 34mln ochrzczonych bedzie dostawal tyle samo pieniedzy, ile inne religie, ktore razem wziete maja jakies 10% tej liczby wyznawcow lacznie? Nie widzisz absurdu w tej Twojej wypowiedzi?

Cytat:
Napisane przez Trista Pokaż wiadomość
Chociażby zatrudnianie księży w szkołach jako katechetów.
Ksieza pobieraja wynagrodzenie za to dopiero od kilku lat, a szkoly zatrudniaja kaplanow roznych wyznan i religii.

Cytat:
Napisane przez Trista Pokaż wiadomość
I fakt, nikt nie płaci konkretnie za samochody. Ksiądz dostaje pieniądze, i to z nich ten samochód kupi.
dazace do nieskonczonosci. Wydalo sie, za jakies pol etatu w szkole sa takie kokosy

Cytat:
Napisane przez Trista Pokaż wiadomość
I nigdzie nie napisałam że płace podatki jedynie jako osoba fizyczna.
A co za roznica ? Skad wiesz, ze akurat z Twoich podatkow idzie cos na konkretny cel?

Cytat:
Napisane przez Trista Pokaż wiadomość
Po drugie, nie napisałam że KK miał coś przeciwko koncertowi Madonny. Jednak kościół w Polsce to nie wszystko. Są jeszcze katolicy, czyli wyznawcy tej chorej instytucji.
Twoja wypowiedz jest chamska i obrazliwa. Teraz jasno wychodzi na wierzch, ze jestes osoba uprzedzona do kleru i instytucji KK, wlasnie taka klasyczna agresywna ateistka, co nie umie sie nawet na ten temat wypowiedziec bez obrazania wierzacych.

Koncze dyskusje z Toba, ze wzgledu na to, ze nie utrzymujesz odpowiedniego poziomu, siegajac po obrazliwe okreslenia jak wyzej.

Cytat:
Napisane przez illuvies Pokaż wiadomość
Co nie zmienia faktu, że sporo szumu wokół tego koncertu było - nawet chyba jakiś wiec przeciwników, czy coś?..
Pewnie, ze bylo wiecej szumu. Ot, media.

Przykopywanie wierzacym i KK przy tej okazji ukazuje tylko, ze problem agresywnego ateizmu jak najbardziej w Polsce istnieje
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 20:58   #9
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??

Cytat:
Napisane przez Trista Pokaż wiadomość
Po pierwsze nikt mi nie wmówi, że KK dostaje tyle samo pieniędzy co inne religie. Chociażby zatrudnianie księży w szkołach jako katechetów. I fakt, nikt nie płaci konkretnie za samochody. Ksiądz dostaje pieniądze, i to z nich ten samochód kupi.
I nigdzie nie napisałam że płace podatki jedynie jako osoba fizyczna.
Po drugie, nie napisałam że KK miał coś przeciwko koncertowi Madonny. Jednak kościół w Polsce to nie wszystko. Są jeszcze katolicy, czyli wyznawcy tej chorej instytucji.
I nigdzie nie napisałam też, że to jedyna rzecz która mnie się nie podoba. Wg mnie KRUS to również niepotrzebny wydatek ale o tym nie jest teraz mowa.
Nie podoba mi się to, że katolicy upierają się nad dodatkowymi dniami wolnymi w ICH święta, które oczywiście obowiązywałyby innych.
Można rzec przykład książkowy agresywnego ateizmu. Jestem chora, bo wierze w Boga? Naprawde nie potrafisz dyskutować bez obrażania innych?
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 21:21   #10
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Widocznie przezywaja przy tym ekstaze Nie wiem, frustracja jakas? Agresja z ktora sobie nie radza? Brak kultury i poszanowania pogladow innych?
Za to katolicy to chodzące poszanowanie dla cudzych poglądów, zwłaszcza gdy wieszają we wszystkich instytucjach publicznych krzyże, ustawiają tak plan lekcji żeby religia była w środku zajęć, tak aby uprzykrzyć życie osób które na te zajęcia nie chodzą, gdy wpadają na pomysł żeby wliczać ocenę z religii do średniej gdy praktycznie nie prowadzi się zajęć z etyki, gdy zajadle walczą o kolejne katolickie święto 3 króli, gdy nauczycieli zmuszają do uczestnictwa w obrządku katolickim tłumacząc to koniecznością sprawowania opieki nad dziećmi.
Prawda jest taka że to katolicy "wyhodowali" agresywnych ateistów poprzez narzucanie swojej wiary na każdym kroku, a tak naprawdę wojujących po każdej stronie nie brakuje, u katolików jest chociażby spora grupa "moherowych beretów", więc nie ma co tak naskakiwać tylko na ateistów, ale spojrzeć na fanatyków w każdej grupie "wyznaniowej".


Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
To wierzacy decyduja o Twoim zyciu Ciekawe, to kogo ja mam obwinic, ze podatki ida na szereg rzeczy, ktore mi sie nie podobaja? Dlaczego ktos ma mrzonki, zeby sobie roscic prawo do tego, ze ma nie placic na np. Fundusz Koscielny, a panstwo wydaje 15mld zl rocznie na KRUS?
Różnica między KRUS a Funduszem Kościelnym jest spora, bo KRUS to nie instytucja religijna (pomijam fakt że osobiście też nie podoba mi się wydawanie tylko pieniędzy na KRUS). Podobno jesteśmy państwem świeckim więc nie powinno się finansować działalności żadnych instytucji religijnych, ochrona zabytków to odrębna kwestia, choć tu też jest coś nie tak, bo często odmawia się właścicielom pieniędzy na remont zabytkowych kamienic, a jakoś nie słyszałam jeszcze żeby odmówiono pieniędzy na remonty kościołów.



Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie wspominajac o tym, ze ciekawe na jakiej podstawie zakladasz, ze te wydatki sa pokrywane akurat z wplywow od podatku od osob fizycznych Polecam przeczytac budzet zanim bedziesz gadala bzdury.
W budżecie nie jest zapisane że dany podatek idzie na konkretne wydatki co oznacza że każdy wydatek jest finansowany proporcjonalnie z wszystkich podatków, również z podatku od osób fizycznych, czyli z naszych dochodów. Jak państwo chce finansować kościoły to niech wprowadzi podatek kościelny taki jak w Niemczech.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Tak samo z koncertem Madonny - jak to nie mogla ? A kto jej niby zabronil? Latwo pisac bzdury, ale zauwazyc, ze KK jako taki mial ten koncert w glebokim powazaniu juz trudno
Nikt ostatecznie nie zabronił, ale chciano aby do takiego zakazu doszło, protest przeciwko koncertowi Madonny prowadził ksiądz Stanisław Małkowski. Hierarchowie kościoła mieli tyle rozsądku że nie zgodzili się na specjalne msze przebłagalne aby koncert się nie odbył, ale za to nie potępili działania księdza, ani go nie powstrzymali, a ten ksiądz nie działał jako osoba prywatna tylko przedstawiciel kościoła katolickiego.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 21:25   #11
Trista
Rozeznanie
 
Avatar Trista
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 775
Dot.: Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??

Nikt mi nie wmówi, że gwałcenie chłopców czy dziewczynek a następne jedyne przenoszenie księży do innych parafi jest zdrowe. Podobnie z oszustwami finansowymi. Następnie Rydzyk i jego szajka. Czy to jest normalne? Czy normalne jest też to, że "wierzący" (oczywiście nie wszyscy, żeby nie było ze uogólniam) nie rzadko mają więcej grzechów niż ci straszni ateiści? Seks przed ślubem, zdrady, i inne grzeszki są na porządku dziennym ale jak przychodzi co do czego to w kościele w pierwszych ławkach (o ile w ogóle chodzą do kościoła). I ktoś by powiedział ze to nie są katolicy itp., jednak zaliczają oni się do procentu który decyduje ile KK dostaje od państwa.
Wielu tzw. "katolików" to hipokryci (wiem z doświadczenia), którzy nawracają, modlą się za mnie, a pod kołderką prezerwatyw czy tabletek anty nie uważają za antykoncepcję.
I nie ma rozdzielności w sensie na co idą moje podatki (niestety).
Co więcej, odnosząc się natomiast do aborcji nie mogę podjąć decyzji legalnie o swoim ciele. Nikt przecież nie nakazuje tym biednym katoliczkom dokonywac aborcji, jednak jeżeli ja chcę o sobie zdecydować to nie mogę. Nie podoba mi się to, że katolicy tworzą ograniczenia (do których sami się często nie stosują) przez które uwiązani są również ludzie nie podzielający tej wiary czy poglądów.
__________________
***Nie umiem Cię pocieszyć kiedy patrzysz w przeszłość
Ale mogę wziąć dobre wino i pójść tańczyć w deszczu z Tobą***
Trista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-17, 21:40   #12
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??

Jak Kali ukraść krowę, to jest dobrze jak Kalemu ukraść, to jest źle... dotyczy to obu stron. Proponuję zacząć szanować innych, tak jak chciałoby się, aby mnie szanowano...
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 21:44   #13
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??

Cytat:
ustawiają tak plan lekcji żeby religia była w środku zajęć
to akurat ustala pani wicedyrektor i uważam że nie jest to podyktowane złośliwością tylko faktem, że jeden ksiądz uczy te 10 klas :P jakby nie patrzeć, to plus bo ma się godzinę wolnego na odrobienie lekcji - inną sprawą jest to że brakuje etyków którzy prowadzili by lekcje etyki zamiast religii (u mnie prowadziła bibliotekarka w piątek, dla absolutnie wszystkich nie chodzących na religie (jakieś 90 osób w całej szkole) godzinę po moich lekcjach _-_)
a od września etyka będzie obowiązkowa (teraz nie była) i kto będzie jej uczył? pewnie bibliotekarki i w dużej mierze księża co się niestety mija z celem :P

Cytat:
gdy wpadają na pomysł żeby wliczać ocenę z religii do średniej
To nie kościół wpadł na to, to pan Giertych który miał wiele ciekawych pomysłów. Fakt faktem że potem księża (bynajmniej u mnie) strasznie serio potraktowali te oceny i kazali robić jakieś zaliczenia, pisać eseje na temat duszy - bzdurka żeby w klasach maturalnych sobie tym zaprzątać głowę, toteż jak pisałam było z 90 osób nie chodzących na religie w całej szkole. Ale - nie podoba się, to wyjdź.

Cytat:
gdy nauczycieli zmuszają do uczestnictwa w obrządku katolickim tłumacząc to koniecznością sprawowania opieki nad dziećmi.
Gdzie zmuszają (?)

Cytat:
Prawda jest taka że to katolicy "wyhodowali" agresywnych ateistów poprzez narzucanie swojej wiary na każdym kroku
Wymień kroki:P

Nie no fakt faktem - etyków brakuje, etyki uczyć będzie ksiądz czy bibliotekarka _-_ Etyki może teoretycznie uczyć ksiądz, ale niewielu jest takich którzy zrobią prawdziwą lekcje etyki bez wtrącania do tego wiary.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 21:45   #14
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??

Cytat:
Napisane przez Trista Pokaż wiadomość
Po pierwsze nikt mi nie wmówi, że KK dostaje tyle samo pieniędzy co inne religie. Chociażby zatrudnianie księży w szkołach jako katechetów. I fakt, nikt nie płaci konkretnie za samochody. Ksiądz dostaje pieniądze, i to z nich ten samochód kupi.
I nigdzie nie napisałam że płace podatki jedynie jako osoba fizyczna.
Po drugie, nie napisałam że KK miał coś przeciwko koncertowi Madonny. Jednak kościół w Polsce to nie wszystko. Są jeszcze katolicy, czyli wyznawcy tej chorej instytucji.
I nigdzie nie napisałam też, że to jedyna rzecz która mnie się nie podoba. Wg mnie KRUS to również niepotrzebny wydatek ale o tym nie jest teraz mowa.
Nie podoba mi się to, że katolicy upierają się nad dodatkowymi dniami wolnymi w ICH święta, które oczywiście obowiązywałyby innych.

Jak miło się dowiedzieć, że jestem wyznawczynią chorej instytucji. Za każdym razem jak widzę taki wątek na wizażu to obiecuje sobie, że zachowam spokój. Ale nie mogę jak czytam takie posty jak twoje. Uważasz się za lepszą od katolików? A może gorsza, skoro musisz wylewać swoje frustracje na forum? Może nie zauważyłaś, ale decyduje większość. I dopóki większość społeczeństwa Polskiego będzie deklarować się jako katolicy to będą katolickie święta dniami ustawowo wolnymi od pracy.

Cytat:
Napisane przez Trista Pokaż wiadomość
Nikt mi nie wmówi, że gwałcenie chłopców czy dziewczynek a następne jedyne przenoszenie księży do innych
Cytat:
Napisane przez Trista Pokaż wiadomość
parafi jest zdrowe. Podobnie z oszustwami finansowymi. Następnie Rydzyk i jego szajka. Czy to jest normalne? Czy normalne jest też to, że "wierzący" (oczywiście nie wszyscy, żeby nie było ze uogólniam) nie rzadko mają więcej grzechów niż ci straszni ateiści? Seks przed ślubem, zdrady, i inne grzeszki są na porządku dziennym ale jak przychodzi co do czego to w kościele w pierwszych ławkach (o ile w ogóle chodzą do kościoła). I ktoś by powiedział ze to nie są katolicy itp., jednak zaliczają oni się do procentu który decyduje ile KK dostaje od państwa.
Wielu tzw. "katolików" to hipokryci (wiem z doświadczenia), którzy nawracają, modlą się za mnie, a pod kołderką prezerwatyw czy tabletek anty nie uważają za antykoncepcję.
I nie ma rozdzielności w sensie na co idą moje podatki (niestety).
Co więcej, odnosząc się natomiast do aborcji nie mogę podjąć decyzji legalnie o swoim ciele. Nikt przecież nie nakazuje tym biednym katoliczkom dokonywac aborcji, jednak jeżeli ja chcę o sobie zdecydować to nie mogę. Nie podoba mi się to, że katolicy tworzą ograniczenia (do których sami się często nie stosują) przez które uwiązani są również ludzie nie podzielający tej wiary czy poglądów.
Księża to tacy sami ludzie jak inni. Tak samo jak wśród policjantów, lekarzy, prawników itd, zdarzają się gwałty i przypadki pedofilii, tak samo dzieje się wśród księży. Nie każdy ksiądz to gwałciciel, a lekarz pazerny łapówkarz. Myślisz bardzo stereotypowo, nie można osądzać całej instytucji kościoła jako złej z powody błędów niektórych ludzi. Zdarzały się przecież przypadki molestowania uczennic przez nauczycieli, gdy sprawa wychodziła na jaw zdarzało się, że tacy ludzie po prostu zmieniali szkołę. I co, środowisko nauczycielskie to samo zło i dzieci powinny uczyć się w domach?

Myślałby kto jak to biedne ateistki są zniewolone i uciemiężone przez kościół. Prawo zabrania aborcji i koniec.

Nie wiem co się dzieje, ale wojujący ateizm zieje z każdego kąta. Teraz modne jest być niewierzącym i drwić z religii, a już szczytem lansu jest narzekanie na wszechobecne złooo KK.
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 21:48   #15
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??

A może po prostu są ludzie wierzący, którzy patrząc na to co się dzieje i w jaki sposób uważają, że jest źle!
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 21:53   #16
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??

Btw a termin "agresywny ateizm" wydaje mi się nie na miejscu. prędzej "antyklerykalizm"
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 21:54   #17
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Pewnie, ze nie - inne religie dostaja wiecej niz KK propocjonalnie do liczby wyznawcow.

W ogole, to czego Ty oczekiwalas, ze KK z 34mln ochrzczonych bedzie dostawal tyle samo pieniedzy, ile inne religie, ktore razem wziete maja jakies 10% tej liczby wyznawcow lacznie? Nie widzisz absurdu w tej Twojej wypowiedzi?
Tradycyjnie ulubione przez księży naciąganie faktów. Które kościoły poza katolickim dostają niby te pieniądze?
A tak w ogóle to żadne pieniądze nie powinny iść na kościoły (no chyba że z podatku kościelnego zbieranego od wyznawców danej religii), niech kościoły same zbierają pieniądze na swoją działalność.
No i to gadanie o tylu ochrzczonych, tylko nie zapominaj że prawie nikt z tych ochrzczonych nie wyraził na to zgody, jako pełnoletnia osoba z pełną zdolnością do czynności prawnych, czyli tak naprawdę ich przynależność nie jest prawdziwa. To może ja sobie wymyślę religię i zacznę oblewać wodą ludzi na ulicy, a potem powiem że tak wiele osób mam ochrzczonych?


Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Ksieza pobieraja wynagrodzenie za to dopiero od kilku lat, a szkoly zatrudniaja kaplanow roznych wyznan i religii.
Co z tego ze od kilku lat? Jak dla mnie to marne pocieszenie że zatrudnia się kapłanów różnych religii, bo jak dla mnie nikt z nich nie powinien dostawać pieniędzy budżetowych, niech poszczególne kościoły finansują nauczanie swojej religii.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
A co za roznica ? Skad wiesz, ze akurat z Twoich podatkow idzie cos na konkretny cel?
Jak już pisałam wcześniej idzie proporcjonalnie z wszystkich podatków.
Zapewne gdyby chodziło o finansowanie aborcji, czy in vitro to byś zmienił zdanie i pisał że nie chcesz żeby z Twoich podatków to finansować.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 21:56   #18
Trista
Rozeznanie
 
Avatar Trista
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 775
Dot.: Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??

Dosiak, książ to czlowiek jak każdy inny, ale nadal przedstawiciel KK. Nikt nie mówi, że gwałty nauczycieli są ok, ale przyznasz, że sprawy oszustw księży, obok oszustw polityków są najczęściej ukrywane. I niestety również dlatego ,że sami wierzący nie chcą "pobrudzić" KK i po prostu wszystko ukrywają.
__________________
***Nie umiem Cię pocieszyć kiedy patrzysz w przeszłość
Ale mogę wziąć dobre wino i pójść tańczyć w deszczu z Tobą***
Trista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 22:01   #19
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??

Cytat:
...gdy nauczycieli zmuszają do uczestnictwa w obrządku katolickim tłumacząc to koniecznością sprawowania opieki nad dziećmi.
W mojej szkole była nauczycielka - ateistka. Babka była bardzo w porządku i nikt jej nie "zmuszał do uczestnictwa w obrządku", po prostu opiekę nad klasą brał za nią wtedy inny nauczyciel i nikt nie robił z tego powodu problemu
Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Btw a termin "agresywny ateizm" wydaje mi się nie na miejscu. prędzej "antyklerykalizm"
Może i tak, ale ja znam akurat wojującego ateistę, traktującego "Boga urojonego" jak biblię, a Dawkinsa jak proroka, bezczelnie i chamsko w twarz wyśmiewającego ludzi wierzących w bogi i taktującego ich jak niższy gatunek. Miłe to, nie powiem
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-17, 22:04   #20
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??

Cytat:
że sprawy oszustw księży, obok oszustw polityków są najczęściej ukrywane
a niektóre oszustwa są tak dobrze ukrywane że nigdy się o nich nie dowiesz ;}
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 22:05   #21
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??

Cytat:
Napisane przez Trista Pokaż wiadomość
Dosiak, książ to czlowiek jak każdy inny, ale nadal przedstawiciel KK. Nikt nie mówi, że gwałty nauczycieli są ok, ale przyznasz, że sprawy oszustw księży, obok oszustw polityków są najczęściej ukrywane. I niestety również dlatego ,że sami wierzący nie chcą "pobrudzić" KK i po prostu wszystko ukrywają.
Przyznaje, że ksiądz powinien być moralny i stosować sie do religii, której naucza. Niestety nie wszyscy tacy są. Potępiam również tuszowanie afer i przerzucanie księży- gwałcicieli do innych parafii. Nie mniej jednak nie neguje całej instytucji kościoła. Są też prawdziwi księża, tacy z powołania, spotkałam ich osobiście.
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 22:06   #22
Trista
Rozeznanie
 
Avatar Trista
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 775
Dot.: Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??

Cytat:
Napisane przez Fela Von Helvete Pokaż wiadomość

Może i tak, ale ja znam akurat wojującego ateistę, traktującego "Boga urojonego" jak biblię, a Dawkinsa jak proroka, bezczelnie i chamsko w twarz wyśmiewającego ludzi wierzących w bogi i taktującego ich jak niższy gatunek. Miłe to, nie powiem

Bo oczywiście nie ma żadnej babci która by nie splunęła na ateistę. Ani żadnego katolika który by nie traktowal ludzi niewierzących jako kogoś gorszego
__________________
***Nie umiem Cię pocieszyć kiedy patrzysz w przeszłość
Ale mogę wziąć dobre wino i pójść tańczyć w deszczu z Tobą***
Trista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 22:06   #23
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??

Ja w ogóle publiczne obnoszenie się ze swoją wiarą lub jej brakiem uważam za co najmniej niestosowne.
Nie wiem dlaczego ludzie tak chętnie pejorują o, było nie było, intymnych sprawach

A tu widzę kolejny bokserski wątek się szykuje...
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 22:08   #24
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??

Cytat:
Napisane przez Trista Pokaż wiadomość
Bo oczywiście nie ma żadnej babci która by nie splunęła na ateistę. Ani żadnego katolika który by nie traktowal ludzi niewierzących jako kogoś gorszego
A doczytałaś do czego się to odnosiło?
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 22:21   #25
Trista
Rozeznanie
 
Avatar Trista
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 775
Dot.: Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??

Cytat:
Napisane przez Fela Von Helvete Pokaż wiadomość
A doczytałaś do czego się to odnosiło?
Doczytałam. I sądzę, że podopnie istnieć powinno hasło "agresywny katolik"

A co do KK, sądzę że chęci ma dobre, jakieś przesłanie itp. Jednak w tych czasach zrobiło się z tego niezłe szambo. Katolicy i pseudokatolicy za bardzo chcą ingerować w cudze życia. Religia powinna być kwestią sumienia każdej, poszczególnej osoby, i nie powinna być narzucana szerszemu ogółowi. Każdy obiektywnie powinien patrzeć na prawa, przywileje i obowiązki innych ludzi. Katolicy powinni dać prawo wyboru co do in vitro i aborcji a my, co do wyboru swiąt kościelnych. Jak chcą to niech nie pracują.
Ważne żeby zobaczyć co jest dobre, a nie trwanie w jakimś przekonaniu bo kościół tak nakazuje.
Jak dla mnie cenniejszy człowiek będący ateistą, żyjący godnie, który jest dobry niż katolik, który biega do kościoła aż się kurzy, ale w duszy istny sajgon.
A niestety, często ludzie są postrzegani przez pryzmat wiary.
__________________
***Nie umiem Cię pocieszyć kiedy patrzysz w przeszłość
Ale mogę wziąć dobre wino i pójść tańczyć w deszczu z Tobą***
Trista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 22:26   #26
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??

Wrzucanie wszystkich Ateistów do jednego worka i nazywanie ich agresywnymi to głupota. Mnie takie stwierdzenie obraża, bo sama jestem Ateistką. Owszem są "ateiści", którzy niezbyt mile odnoszą się do katolików, ale czy pewna część katolików też nie odnosi się agresywnie do ateistów czy osób innej wiary?
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 22:33   #27
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??

Cytat:
Napisane przez Trista Pokaż wiadomość
Doczytałam. I sądzę, że podopnie istnieć powinno hasło "agresywny katolik"
Doczytałaś, ale nadal nie rozumiesz Chodziło mi o to, że ta "agresja" nie ma miejsca jedynie w antyklerykalizmie, ale w samym ateizmie również, dlatego wg mnie określenie "agresywny ateizm" też może mieć zastosowanie. Nie musisz się odgryzać, że przecież katolicy też bywają agresywni.
Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
Wrzucanie wszystkich Ateistów do jednego worka i nazywanie ich agresywnymi to głupota. Mnie takie stwierdzenie obraża, bo sama jestem Ateistką. Owszem są "ateiści", którzy niezbyt mile odnoszą się do katolików, ale czy pewna część katolików też nie odnosi się agresywnie do ateistów czy osób innej wiary?
Temat nie jest o ateistach, a o "agresywnych ateistach", więc w czym problem?
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 22:58   #28
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
to akurat ustala pani wicedyrektor i uważam że nie jest to podyktowane złośliwością tylko faktem, że jeden ksiądz uczy te 10 klas :P jakby nie patrzeć, to plus bo ma się godzinę wolnego na odrobienie lekcji.

To nie kościół wpadł na to, to pan Giertych który miał wiele ciekawych pomysłów.
Ja nie pisałam że księża czy kościół tylko katolicy.
Mnie wcale się nie podobała ta wolna godzina, zwłaszcza gdy jedynym wolnym miejscem w szkole była podłoga na korytarzu. Naprawdę wolałabym wracać wcześniej do domu lub później przychodzić do szkoły.
Co do układania planu to osoby nie chodzące na religię nie występowały w każdej klasie więc naprawdę to nie byłby wielki problem żeby ustawić plan odpowiednio. Poza tym pensum nauczyciela to 18 godzin tygodniowo, czyli dziennie 3,6 godziny, wymiar zajęć z religii to 2 godziny tygodniowo, to znaczy że wystarczy prowadzić religię dla każdej klasy za jednym razem i tak rozkład pracy jednego nauczyciela religii to: codziennie od rana 2 godziny dla 5 klas, a przez 4 dni w tygodniu religia po lekcjach. Jeżeli jest więcej klas to jest więcej nauczycieli religii.


Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Gdzie zmuszają (?)
Czytałam wiosną artykuł na ten temat, niestety nie potrafię go znaleźć w internecie, kuratorium wysłało list (http://www.kuratorium.radom.pl/Downl...tnych_2009.pdf) no a w którejś ze szkół nauczyciele się zbuntowali, na to kuratorium odpisało mniej więcej w słowach że nauczyciele nie występują tam jako katolicy tylko opiekunowie uczniów i mają iść.

---------- Dopisano o 23:58 ---------- Poprzedni post napisano o 23:41 ----------

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
to akurat ustala pani wicedyrektor i uważam że nie jest to podyktowane złośliwością tylko faktem, że jeden ksiądz uczy te 10 klas :P jakby nie patrzeć, to plus bo ma się godzinę wolnego na odrobienie lekcji - inną sprawą jest to że brakuje etyków którzy prowadzili by lekcje etyki zamiast religii (u mnie prowadziła bibliotekarka w piątek, dla absolutnie wszystkich nie chodzących na religie (jakieś 90 osób w całej szkole) godzinę po moich lekcjach _-_)
a od września etyka będzie obowiązkowa (teraz nie była) i kto będzie jej uczył? pewnie bibliotekarki i w dużej mierze księża co się niestety mija z celem :P


To nie kościół wpadł na to, to pan Giertych który miał wiele ciekawych pomysłów. Fakt faktem że potem księża (bynajmniej u mnie) strasznie serio potraktowali te oceny i kazali robić jakieś zaliczenia, pisać eseje na temat duszy - bzdurka żeby w klasach maturalnych sobie tym zaprzątać głowę, toteż jak pisałam było z 90 osób nie chodzących na religie w całej szkole. Ale - nie podoba się, to wyjdź.


Gdzie zmuszają (?)


Wymień kroki:P

Nie no fakt faktem - etyków brakuje, etyki uczyć będzie ksiądz czy bibliotekarka _-_ Etyki może teoretycznie uczyć ksiądz, ale niewielu jest takich którzy zrobią prawdziwą lekcje etyki bez wtrącania do tego wiary.
Cytat:
Napisane przez Trista Pokaż wiadomość
A co do KK, sądzę że chęci ma dobre, jakieś przesłanie itp. Jednak w tych czasach zrobiło się z tego niezłe szambo.
Powiedziałabym raczej że Jezus miał dobre chęci, niestety Kościół Katolicki naciągnął bardzo mocno jego nauki, ale tak naprawdę robi wszystko żeby zdobyć jak największą władzę i pieniądze (wprowadzenie celibatu aby po śmierci księży ich majątek przechodził na własność kościoła, sprzedaż odpustów, budowanie pałaców dla hierarchów kościoła takich jak biskupi czy dla samego papieża, który ma letnią rezydencję z basenem i innymi wygodami). Gdyby przyjąć nauki Jezusa to wszystko było by dobrze, ale kościół poszedł dalej, np. z tymi odpustami, jest to uczenie zakłamania: nawet jak nagrzeszysz to mając pieniądze zawsze możesz wyczyścić swoje konto z grzechami.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 07:08   #29
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??

A mnie się niepodoba to, że ktoś kto bladego pojęcia nie ma o religii stawia mnie jako katoliczkę na równi z o. Rydzykiem, księżmi pedofilami i innymi niechlubnymi przykładami moich współwyznawców.


Religia katolicka funkcjonuje na cąłym świecie, a tutaj jakby widać wszyscy nadają o tym jak to w Polsce są ciemiężeni przez religię i organizacje katolickie.

Proszę moze jeszcze usłyszymy kilka argumentów przeciwko np. CARITAsowi?
albo współnocie Chleb Życia s. Małgorzaty Chmielewskiej?
Czy polski ateista wie kto to jest s. Chmielewska?
czy jedynie będzie pluł na katolików, bo o. Rydzyk znowu walnął jakiś nietakt czy głupotę?

Wyznaję religię, z przyczyn której polski system sprawiedliwości odebrał dziecko matce.(sprawa przedstawiona w Sprawie dla reportera 26/03/2009).

To nie jest tolerancja.
Zresztą jestem zwolennikiem rozsądnej tolerancji tzn. przeciwnikiem rozciągania poprawności politycznej.
Jak rozbudujemy system tolerancji w Polsce, nikt nie będzie mnie mógł wyzwać od katoli nawiedzonych moherów, bo zostanie pozwany do sądu za obrazę.
Wszechtolerancja nie prowadzi do wolności słowa.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 07:44   #30
malpula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 195
Dot.: Agresywny ateizm- religią NIE-wierzacych??

Cytat:
Napisane przez Dosiak Pokaż wiadomość
Jak miło się dowiedzieć, że jestem wyznawczynią chorej instytucji. Za każdym razem jak widzę taki wątek na wizażu to obiecuje sobie, że zachowam spokój. Ale nie mogę jak czytam takie posty jak twoje. Uważasz się za lepszą od katolików? A może gorsza, skoro musisz wylewać swoje frustracje na forum? Może nie zauważyłaś, ale decyduje większość. I dopóki większość społeczeństwa Polskiego będzie deklarować się jako katolicy to będą katolickie święta dniami ustawowo wolnymi od pracy.
[B]


Księża to tacy sami ludzie jak inni. Tak samo jak wśród policjantów, lekarzy, prawników itd, zdarzają się gwałty i przypadki pedofilii, tak samo dzieje się wśród księży. Nie każdy ksiądz to gwałciciel, a lekarz pazerny łapówkarz. Myślisz bardzo stereotypowo, nie można osądzać całej instytucji kościoła jako złej z powody błędów niektórych ludzi. Zdarzały się przecież przypadki molestowania uczennic przez nauczycieli, gdy sprawa wychodziła na jaw zdarzało się, że tacy ludzie po prostu zmieniali szkołę. I co, środowisko nauczycielskie to samo zło i dzieci powinny uczyć się w domach?

Myślałby kto jak to biedne ateistki są zniewolone i uciemiężone przez kościół. Prawo zabrania aborcji i koniec.

Nie wiem co się dzieje, ale wojujący ateizm zieje z każdego kąta. Teraz modne jest być niewierzącym i drwić z religii, a już szczytem lansu jest narzekanie na wszechobecne złooo KK.
Jest różnica między drwić z religii a drwić z instytucji Kk.
Jeśli chodzi o akty pedofilii, gwałtów itp - sprawy są zatajane odgórnie przez hierarchów kościoła, wychodzą po latach... pedofilii się nie wyleczy, a tym bardziej kiedy próbuje się ją kryć- i jedynie to należy potępiać, bo jak powiedziałaś zboczeńcy zdarzają się wszędzie.

Deklaracja bycia katolikiem- nie słyszałam o czymś takim, a to że zostałam ochrzczona to inna sprawa- nie miałam prawa głosu, byłam za mała by podjąć decyzję samodzielnie.
W liceum ksiądz za moje poglądy zrobił mi cholerną nagonkę. Nie zgodziłam się by odczytywał jakieś kazanie prałata Jankowskiego, przesycone nienawiścią do Żydów. Dlaczego Kk mówi o miłości do bliźniego a pozwala na takie występy. Podsumowaniem akcji, było wyrzucenie mnie z reprezentacji szkoły w kosza, którą prowadził ów ksiądz.
Narzekam na to,że kościół nie płaci podatków- generując ogromne przychody (np. z domów pielgrzyma, fundacji, których działalność wykracza poza cele statutowe....), że naucza o skromności, a żyje w przepychu.
__________________
Rak nie wyrok!!!
Pomożmy Madzi.a!!!
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619





lepiej milczeć i być uważanym za głupca, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości
malpula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-24 17:58:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:30.