Silny ból- do tych ktorzy przechodza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-28, 10:00   #1
shanonnowa
Rozeznanie
 
Avatar shanonnowa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 814

Silny ból- do tych ktorzy przechodza


Wiem wiem wiem ze gdzies napewno taki temat jest, ale nie mam zamiaru teraz siedziec dwie godziny i szukac go...
Pytanie tylko do tych ktorzy miewaja silne bole przy okresie...
Dzis całą noc nie spałam bo mialam silny bol podbrzusza wiedzialam ze to napewno ze zblizajacą sie miesiaczka i tak, dzis rano dostalam okresu.
Nie pomaga Nospa, ibuprom apap czy inne szatanstwa. Nawet 'maciek' z goraco woda.Pomaga tylko Solpadeine ale na krotko. A jets to silny lek wiec nie chce brac go dziesiec rayz w ciagu dnia.
Dziewczyny jak radzicie sobie z takim bolem? Pijecie jakies specjalne herbaty [ jakie?] inne tabletki [?] czy juz sama nie wiem co??

Mam zamiar wybrac sie zaraz do apteki, ale chciala bym znac co inne dziewcyzny biora jesli maja takie bole..

Mileog przedpoludnia
shanonnowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 10:38   #2
erha
Zakorzenienie
 
Avatar erha
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 5 275
Dot.: Silny ból- do tych ktorzy przechodza

Cytat:
Napisane przez shanonnowa Pokaż wiadomość
Wiem wiem wiem ze gdzies napewno taki temat jest, ale nie mam zamiaru teraz siedziec dwie godziny i szukac go...
Pytanie tylko do tych ktorzy miewaja silne bole przy okresie...
Dzis całą noc nie spałam bo mialam silny bol podbrzusza wiedzialam ze to napewno ze zblizajacą sie miesiaczka i tak, dzis rano dostalam okresu.
Nie pomaga Nospa, ibuprom apap czy inne szatanstwa. Nawet 'maciek' z goraco woda.Pomaga tylko Solpadeine ale na krotko. A jets to silny lek wiec nie chce brac go dziesiec rayz w ciagu dnia.
Dziewczyny jak radzicie sobie z takim bolem? Pijecie jakies specjalne herbaty [ jakie?] inne tabletki [?] czy juz sama nie wiem co??

Mam zamiar wybrac sie zaraz do apteki, ale chciala bym znac co inne dziewcyzny biora jesli maja takie bole..

Mileog przedpoludnia
Gorąca woda? Przecież rozszerza naczynia krwionośne, krwawienie większe i w czym to ma pomóc?
Moja rada: idź na basen. Ruch doskonale rozluźnia i to pomaga przy bolesnych miesiączkach.
erha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 10:46   #3
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Silny ból- do tych ktorzy przechodza

Cytat:
Napisane przez shanonnowa Pokaż wiadomość
Wiem wiem wiem ze gdzies napewno taki temat jest, ale nie mam zamiaru teraz siedziec dwie godziny i szukac go...
Pytanie tylko do tych ktorzy miewaja silne bole przy okresie...
Dzis całą noc nie spałam bo mialam silny bol podbrzusza wiedzialam ze to napewno ze zblizajacą sie miesiaczka i tak, dzis rano dostalam okresu.
Nie pomaga Nospa, ibuprom apap czy inne szatanstwa. Nawet 'maciek' z goraco woda.Pomaga tylko Solpadeine ale na krotko. A jets to silny lek wiec nie chce brac go dziesiec rayz w ciagu dnia.
Dziewczyny jak radzicie sobie z takim bolem? Pijecie jakies specjalne herbaty [ jakie?] inne tabletki [?] czy juz sama nie wiem co??

Mam zamiar wybrac sie zaraz do apteki, ale chciala bym znac co inne dziewcyzny biora jesli maja takie bole..

Mileog przedpoludnia
tobie się nie chce a nam ma się chcieć ?! przecież to ciebie boli...
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 10:55   #4
aniakre
Przyczajenie
 
Avatar aniakre
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 23
Dot.: Silny ból- do tych ktorzy przechodza

ja polecam lek Vegantalgin mozesz go dostac bez recepty dziala jak no spa ale ma inny rodzaj srodka przeciwbolowego i weź to przez 2 dni, leż w łozku nic na to nie poradzisz niestety!!! ja @ najczesciej przechodze b. boleśnie i lekarka powiedzala ze albo to endomerioza (co wyklczylismy) albo taka uroda. Moze byc tez inna choroba. ja akurat mam wodniaka prawego jajowodu co ez moze byc przyczyna bolesnej miesiaczki ale nie musi. najlepiej zrob usg idz do ginekologa bo czasami takie bole cos oznaczaja... pozdrawiam!
__________________
aniakre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 10:56   #5
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Silny ból- do tych ktorzy przechodza

Cytat:
Napisane przez erha Pokaż wiadomość
Gorąca woda? Przecież rozszerza naczynia krwionośne, krwawienie większe i w czym to ma pomóc?
Moja rada: idź na basen. Ruch doskonale rozluźnia i to pomaga przy bolesnych miesiączkach.
Taaa... chyba nie masz bolesnych miesiączek. Mam kumpele, która ma właśnie takie i podczas okresu nie ma siły się podnieść z łóżka z tego bólu, więc nie sądzę, żeby miała siły pływać. Jedyne co jej pomaga to termoforek.
Współczuję wszystkim dziewczynom, które muszą się tak męczyć
lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 11:08   #6
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: Silny ból- do tych ktorzy przechodza

doskonale Cie rozumiem. pierwsze dni zawsze mialam wycięte z zyciorysu. wymioty, zawroty glowy, ból nie do opanowania. nawet spać nie mogłam z bólu. koniecznie idź do ginekologa. KONIECZNIE! bo po1. to moze byc cos powaznego, po2. jesli nie jest powazne, to i tak nie mozesz się tak męczyć.

mi pomagała (nie jakoś rewelacyjnie) ciepła kąpiel i... garść tabletek:/ po których byłam jeszcze bardziej otumaniona (organizm się uodparniał i małe dawki przestały wystarczać). teraz lekarz (wreszcie) podjął się pracy nad moim beznadziejnym przypadkiem i zobaczymy.
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 11:14   #7
shanonnowa
Rozeznanie
 
Avatar shanonnowa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 814
Dot.: Silny ból- do tych ktorzy przechodza

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
tobie się nie chce a nam ma się chcieć ?! przecież to ciebie boli...
przeciez nie karze szukac watku w ktorym jets pisane o tym, tylko wyraznie napisalam ze watek kierowany do osob ktore przechodza bolesne miesiaczki i ktore polecaja cos dobrego na zmniejszenie bolu...
trzeba wyraznie czytac.

aniakre dzieki !
do gina ide pod koniec wrzesnia bo moj zaczla wlasnie urlop:/
koniecznie musze mu o tym wspomniec

erha
chyba naprawde nie wiesz co to znacza bolesne miesiaczki skoro piszesz ze goraca woda nie pomaga.

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------

Cytat:
Napisane przez aktaga13 Pokaż wiadomość
doskonale Cie rozumiem. pierwsze dni zawsze mialam wycięte z zyciorysu. wymioty, zawroty glowy, ból nie do opanowania. nawet spać nie mogłam z bólu. koniecznie idź do ginekologa. KONIECZNIE! bo po1. to moze byc cos powaznego, po2. jesli nie jest powazne, to i tak nie mozesz się tak męczyć.

mi pomagała (nie jakoś rewelacyjnie) ciepła kąpiel i... garść tabletek:/ po których byłam jeszcze bardziej otumaniona (organizm się uodparniał i małe dawki przestały wystarczać). teraz lekarz (wreszcie) podjął się pracy nad moim beznadziejnym przypadkiem i zobaczymy.

dobrze ze sa jeszcze dziewczyny ktore DOBRZE to rozumieja...

mi termoworek tez pomaga ale tylko minimalnie
idealny jest dla mnie Solpadeine w musujacych tabletkach... Nie jest na bole misiaczkowe tylko ogolem, moj tata bral gdy mial zlamany obojczyk.Jest silny bardzo silny i skuteczny, ale dla mnie to tylko ukojenie na jakies 3-4 h
masaz TŻ tez, ale nie zawsze byc przy mnie moze
a Nospa i inne tablety na bole miesiaczkowe W OGOLE mi nie pomagaja, wogole.

Za 2h do pracy, nie wiem jak wytrzymam

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Cytat:
Napisane przez aktaga13 Pokaż wiadomość
doskonale Cie rozumiem. pierwsze dni zawsze mialam wycięte z zyciorysu. wymioty, zawroty glowy, ból nie do opanowania. nawet spać nie mogłam z bólu. koniecznie idź do ginekologa. KONIECZNIE! bo po1. to moze byc cos powaznego, po2. jesli nie jest powazne, to i tak nie mozesz się tak męczyć.

mi pomagała (nie jakoś rewelacyjnie) ciepła kąpiel i... garść tabletek:/ po których byłam jeszcze bardziej otumaniona (organizm się uodparniał i małe dawki przestały wystarczać). teraz lekarz (wreszcie) podjął się pracy nad moim beznadziejnym przypadkiem i zobaczymy.

dobrze ze sa jeszcze dziewczyny ktore DOBRZE to rozumieja...

mi termoworek tez pomaga ale tylko minimalnie
idealny jest dla mnie Solpadeine w musujacych tabletkach... Nie jest na bole misiaczkowe tylko ogolem, moj tata bral gdy mial zlamany obojczyk.Jest silny bardzo silny i skuteczny, ale dla mnie to tylko ukojenie na jakies 3-4 h
masaz TŻ tez, ale nie zawsze byc przy mnie moze
a Nospa i inne tablety na bole miesiaczkowe W OGOLE mi nie pomagaja, wogole.

Za 2h do pracy, nie wiem jak wytrzymam
shanonnowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-28, 11:14   #8
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Silny ból- do tych ktorzy przechodza

Mimo, że biorę tabletki anty, które mi gin przepisał też między innymi ze względu na bolesność miesiączek, nadal się z bólem od czasu do czasu zmagam (może nie jest tak intensywny, jak przed braniem, ale jednak upierdliwy).
Ostatnio, się poskarżyłam i dostałam receptę na Spasmolinę (ok. 15 zł).
I jak ręką odjął.

Ktoś wspomniał o Solpadeine, owszem, jest skuteczna (bo to dość silny środek. Polecam też Effaclar Codeine, ale jest na receptę), ale ja mam po niej zawroty głowy i jakieś takie spowolnienie ruchowe, które nie pozwala mi np. na prowadzenie samochodu (po prostu boję się, że czegoś nie zauważę, albo za wolno zareaguję, etc)
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"



Edytowane przez Vilqa
Czas edycji: 2009-08-28 o 11:19
Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 11:22   #9
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Silny ból- do tych ktorzy przechodza

ja na bolesne miesiączki biorę nimesil (jest tylko na receptę). 'testowałam' różne cuda i tylko to na mnie działa, ale ostrzegam że jest naprawdę cholernie silny (ja się po nim czuję otumaniona).

trochę zmniejszyły mi bóle też tabletki anty..

idź do lekarza, bo z reguły tak silne bóle mają jakąś przyczynę - czy to endometriozę, czy niewłaściwe ulokowanie macicy, czy cholera wie co jeszcze. pozdrawiam
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 11:31   #10
shanonnowa
Rozeznanie
 
Avatar shanonnowa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 814
Dot.: Silny ból- do tych ktorzy przechodza

Dzieki dziewczyny za rady!
Narazie kupilam Solpadeine, bo pomaga, choc na krotko:/Ale mysle ze przezyje dzis osiem godzin w pracy. Za pol miesiaca ide na wizyte, i wteyd napisze co jest przyczyną umierania podczas okresu
Milego dzionka
shanonnowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 12:26   #11
loneliness18
Rozeznanie
 
Avatar loneliness18
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 580
Dot.: Silny ból- do tych ktorzy przechodza

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
tobie się nie chce a nam ma się chcieć ?! przecież to ciebie boli...

zauważyłam, że lubisz sie wymądrzać:/

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

ja na szczęscie nie wiem co to znaczy bolesna miesiąćzka, owszem czasem czuję ból w podbrzuszu ale nie ejst on silny dlatego nie stosuję tabletek przeciwbólowych. ktoś wspomniał, o tabletkach anty, racja łagodzą objawy miesiąćzki, wiec jesli jeszcze nie stosujesz a nie bedzie to dla ciebie problem to moze spróbuj uporać się ze swoim problemem w ten sposób.
loneliness18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-28, 12:28   #12
ewcik
Zakorzenienie
 
Avatar ewcik
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 574
Dot.: Silny ból- do tych ktorzy przechodza

Ja mam to samo...Wszystko zaczyna się tak ok.3 dni przed..Masakra! Ile razy już miałam tak, że myśłałam, że umrę.. Okropny ból..Ale pomagam sobie tym, że przed okresem biorę Agufem( chyba tak sie to piszę) lub Scopolan; są to leki ziołowe.. i trochę pomaga a tak to tabletki Febrofen(na recepte).
ewcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 12:50   #13
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Silny ból- do tych ktorzy przechodza

SNP, mam silny, uporczywy i dręczący od wieku nastoletniego, ale gina mam jeszcze bardziej maniakalnego
powiedział mi a propos dolegliwości: "DZIECI RODZIC!! po drugim przejdzie"

w dzień okresu biorę stałą dawkę Ketonalu, 2 dni czasem 3, ponieważ inaczej sie nie da w moim przypadku
wspomagam się masowaniem brzucha, kilka godzin leże/siedze z goracym termoforem na brzuchu i przechodzi w koncu

bywa ze zwracam z bólu, ale wtedy juz dzwonie do przychodni i pielegniarka wpada z wizyta dac mi dwa magiczne zastrzyki

u mnie to norma

jak brałam tabletki antykoncepcyjne nie miałam bólów w czasie krwawienia z odstawienia, znaczna poprawe tez obseruje przy braniu preparatów z izoflawonami sojowymi, czy olejem z Dyni, ale np obecnie mam duzy ból jajnika, że łzy mi wyciska jak np kichnę.. a biore juz ktorys miesiac olej z Dyni, wiec juz sama nie wiem czy powinnam pisac ze pomaga, jakos w tym miesiacu tego nie widac


EDIT
jak byłam nastolatką ginekolozka zapisała mi Luteinę (dowcipnie) i Perionorm (kropelki do picia), nie pomogło na ból, jak miał sie pojawić to sie pojawił, ale złagodziło mi SNP

był na onecie kiedyś fajny artykuł "Kobiety w okresie ochronnym"

między innymi pisali w nim tak:
"Napięcie przedmiesiączkowe można skutecznie obniżyć poprzez proste zabiegi, na przykład ćwiczenia fizyczne. Redukują one stres, napięcie, podnoszą nastrój, poprawiają krążenie przez wzrost produkcji beta-endorfin. Kobietom w tym czasie zaleca się spacery, bieganie, pływanie, jazdę na rowerze. Ulgę w napięciu uzyskać można poprzez odpowiednią dietę. Wskazane jest spożywanie 6 małych posiłków z niską zawartością cukrów prostych i ograniczenie kawy, alkoholu, soli i tłuszczów. Zamiast kolejnego kubka kawy, lepiej sięgnąć po uspokajającą melisę. Warto wprowadzić do diety owoce, które wykazują działanie moczopędnie, np. arbuz. Natka pietruszki dodawana do kanapek czy dań obiadowych ma podobne właściwości. Ulgę przynosi wypijanie około dwóch litrów wody dziennie, najlepiej niegazowanej. Unikać należy tłustych, smażonych potraw oraz produktów wzdymających. Posiłek spożywamy w spokoju, dokładnie przeżuwając każdy kęs. Dzięki temu skróceniu ulegają długie, trudnostrawne łańcuchy błonnika zawartego w warzywach i owocach. Taka przekąska mniej obciąża przewód pokarmowy. Dodatkowo warto sięgnąć po produkty, które zwiększają produkcję serotoniny – hormonu szczęścia, np. żółty ser, banany i czekoladę. Dietę uzupełniamy witaminami i składnikami mineralnymi, głównie witaminą B6 (zawartą głównie w pełnoziarnistych produktach zbożowych, tłustych rybach, bananach i drobiu), witaminą B complex, witaminą C i E, magnezem – w celu złagodzenia takich objawów, jak drażliwość, zmęczenie, zatrzymywanie płynów. Nie zapominamy o wapniu – uważa się, że istnieje związek między PMS a późniejszym występowaniem osteoporozy, podawanie tego minerału traktować można jako profilaktykę. Poza tym: wyniki ostatnich badań wskazują, że przyjmowanie wapnia (ok. 1200 mg na dobę) w 48 proc. przypadków powoduje ustąpienie wielu objawów, takich jak przygnębienie, smutek, lęk, niepokój, drażliwość, ból głowy."

warto wszystko wypróbować na sobie, nic sie nie traci, a mozna zyskać
każdemu z tak silnym bólem radzi sie wizyte u gina by wykluczyc rózne choróbska, które moga taki ból powodowac w połaczeniu z okołomiesiączkowymi dolegliwościami

z herbatek i ziółek to najlepiej uspokajające i uspokajające ziołowe tabsy tez wskazane, nalezy je zaczac pic juz na tydzien/dwa przed @, szczególnie poleca sie melise, krwawnik, szyszki chmielu

od nastolaty mowiono mi ze to tyłozgięcie macicy, ze to jakies zapalenia jajników i inne - nic z tych rzeczy nigdy nie mialam, ale zauwazylam ze im wiecej mam stresu tym wiekszy ból brzucha

pozdro

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2009-08-28 o 13:00
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 13:28   #14
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: Silny ból- do tych ktorzy przechodza

aha. mi pomagał jeszcze... seks choc niestety krwawienie było bardziej nasilone, to jednak ból w dużej mierze ustepował
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 14:19   #15
aniakre
Przyczajenie
 
Avatar aniakre
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 23
Dot.: Silny ból- do tych ktorzy przechodza

Cytat:
Napisane przez aktaga13 Pokaż wiadomość
aha. mi pomagał jeszcze... seks choc niestety krwawienie było bardziej nasilone, to jednak ból w dużej mierze ustepował
Jezu.. ja to bym umarla z bólu jakbym miala w ten dzien sie kochac z mezem...
__________________
aniakre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 14:50   #16
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Silny ból- do tych ktorzy przechodza

Cytat:
Napisane przez shanonnowa Pokaż wiadomość
przeciez nie karze szukac watku w ktorym jets pisane o tym, tylko wyraznie napisalam ze watek kierowany do osob ktore przechodza bolesne miesiaczki i ktore polecaja cos dobrego na zmniejszenie bolu...
trzeba wyraznie czytac.

aniakre dzieki !
do gina ide pod koniec wrzesnia bo moj zaczla wlasnie urlop:/
koniecznie musze mu o tym wspomniec

erha
chyba naprawde nie wiesz co to znacza bolesne miesiaczki skoro piszesz ze goraca woda nie pomaga.

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------




dobrze ze sa jeszcze dziewczyny ktore DOBRZE to rozumieja...

mi termoworek tez pomaga ale tylko minimalnie
idealny jest dla mnie Solpadeine w musujacych tabletkach... Nie jest na bole misiaczkowe tylko ogolem, moj tata bral gdy mial zlamany obojczyk.Jest silny bardzo silny i skuteczny, ale dla mnie to tylko ukojenie na jakies 3-4 h
masaz TŻ tez, ale nie zawsze byc przy mnie moze
a Nospa i inne tablety na bole miesiaczkowe W OGOLE mi nie pomagaja, wogole.

Za 2h do pracy, nie wiem jak wytrzymam

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------




dobrze ze sa jeszcze dziewczyny ktore DOBRZE to rozumieja...

mi termoworek tez pomaga ale tylko minimalnie
idealny jest dla mnie Solpadeine w musujacych tabletkach... Nie jest na bole misiaczkowe tylko ogolem, moj tata bral gdy mial zlamany obojczyk.Jest silny bardzo silny i skuteczny, ale dla mnie to tylko ukojenie na jakies 3-4 h
masaz TŻ tez, ale nie zawsze byc przy mnie moze
a Nospa i inne tablety na bole miesiaczkowe W OGOLE mi nie pomagaja, wogole.

Za 2h do pracy, nie wiem jak wytrzymam
dziewczyno, nie chodzi o to ze goraca woda nie pomaga, tylko ze mozesz dostac krwotoku w czasie okresu! cieplo rozrzedza krew, dlatego ogrzewanie brzucha w czasie okresu nie jest wskazane.

a solpadeine bierzesz na raz jedna czy dwie tabletki? bo ja dopiero niedawno zorientowalam sie ze na raz powinno sie brac dwie. poza tym dziennie mozna ich kilka wziac. jak wystarczaja na 4 godziny (co jest napisane w ulotce), no to co 4 godziny po dwie. byle nie przekroczyc dziennie 8 tabletek. poza tym sklamalas, bo solpadeine jest rowniez na bole miesiaczkowe. inaczej by Ci nie pomagal (poza tym ulotka sie klania).

a przede wszystkim: do lekarza lec!
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 14:59   #17
martaaa509
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 273
Dot.: Silny ból- do tych ktorzy przechodza

ach te okresy... to chyba zmora większości dziewczyn...

Edytowane przez martaaa509
Czas edycji: 2009-08-28 o 15:03
martaaa509 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 15:01   #18
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: Silny ból- do tych ktorzy przechodza

Cytat:
Napisane przez shanonnowa Pokaż wiadomość
Wiem wiem wiem ze gdzies napewno taki temat jest, ale nie mam zamiaru teraz siedziec dwie godziny i szukac go...
Pytanie tylko do tych ktorzy miewaja silne bole przy okresie...
Dzis całą noc nie spałam bo mialam silny bol podbrzusza wiedzialam ze to napewno ze zblizajacą sie miesiaczka i tak, dzis rano dostalam okresu.
Nie pomaga Nospa, ibuprom apap czy inne szatanstwa. Nawet 'maciek' z goraco woda.Pomaga tylko Solpadeine ale na krotko. A jets to silny lek wiec nie chce brac go dziesiec rayz w ciagu dnia.
Dziewczyny jak radzicie sobie z takim bolem? Pijecie jakies specjalne herbaty [ jakie?] inne tabletki [?] czy juz sama nie wiem co??

Mam zamiar wybrac sie zaraz do apteki, ale chciala bym znac co inne dziewcyzny biora jesli maja takie bole..

Mileog przedpoludnia
ja biorę solpadine i mi pomaga albo ketonal ale to jest dla silnych ludzi lek bo bardzo mocny mnie nic nie jest i tylko raz w miesiącu go biorę
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 15:01   #19
martaaa509
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 273
Dot.: Silny ból- do tych ktorzy przechodza

Cytat:
Napisane przez shanonnowa Pokaż wiadomość
Wiem wiem wiem ze gdzies napewno taki temat jest, ale nie mam zamiaru teraz siedziec dwie godziny i szukac go...
Pytanie tylko do tych ktorzy miewaja silne bole przy okresie...
Dzis całą noc nie spałam bo mialam silny bol podbrzusza wiedzialam ze to napewno ze zblizajacą sie miesiaczka i tak, dzis rano dostalam okresu.
Nie pomaga Nospa, ibuprom apap czy inne szatanstwa. Nawet 'maciek' z goraco woda.Pomaga tylko Solpadeine ale na krotko. A jets to silny lek wiec nie chce brac go dziesiec rayz w ciagu dnia.
Dziewczyny jak radzicie sobie z takim bolem? Pijecie jakies specjalne herbaty [ jakie?] inne tabletki [?] czy juz sama nie wiem co??

Mam zamiar wybrac sie zaraz do apteki, ale chciala bym znac co inne dziewcyzny biora jesli maja takie bole..

Mileog przedpoludnia
2 lata temu też miałam taki problem.miesiączki były moją zmorą, zwłaszcza pierwsze 2 dni.I to chyba drugi dzień był zawsze tym najgorszym.Ból był taki silny że potrafiłam 2 dni przesiedzieć w domu i nie iść w te dni do szkoły.Skurcze brzycha, ciężar w podbrzuszu, opuchnięte obolałe nogi jak z betonu...poprostu koszmar.Nie pomagało dosłownie nic, żadna no-spa, ibuprom czy apap...Kiedy skończyłam szkołę nie wyobrażałam sobie siebie w jakiejkolwiek pracy w trakcie miesiączki.Do szkoły można sobie nie przyjść 2 dni w miesiący a do pracy raczej nie...Kiedy zaczęłam pracować wybrałam się do ginekologa, przepisał mi tabletki antykoncepcyjne po których wogóle nie czułam że mam okres.To jedyne moje wybawienie...Boję się nawet teraz odstawiać tabsy poniewaz panicznie boję się tamtego bólu...
martaaa509 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-28, 15:03   #20
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: Silny ból- do tych ktorzy przechodza

Cytat:
Napisane przez aktaga13 Pokaż wiadomość
aha. mi pomagał jeszcze... seks choc niestety krwawienie było bardziej nasilone, to jednak ból w dużej mierze ustepował
zgadzam się z koleżanką owszem w ten dzień się kochac nie zbyt dobry pomysł ale szczerze?? pomaga naprawdę brzuch mnie po sexie nie bolał taka fajnie rozluźniona byłam
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 15:03   #21
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: Silny ból- do tych ktorzy przechodza

Cytat:
Napisane przez loneliness18 Pokaż wiadomość
zauważyłam, że lubisz sie wymądrzać:/

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

ja na szczęscie nie wiem co to znaczy bolesna miesiąćzka, owszem czasem czuję ból w podbrzuszu ale nie ejst on silny dlatego nie stosuję tabletek przeciwbólowych. ktoś wspomniał, o tabletkach anty, racja łagodzą objawy miesiąćzki, wiec jesli jeszcze nie stosujesz a nie bedzie to dla ciebie problem to moze spróbuj uporać się ze swoim problemem w ten sposób.
Co do wymądrzania - też to zauważyłam...
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 17:37   #22
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: Silny ból- do tych ktorzy przechodza

Cytat:
Napisane przez aniakre Pokaż wiadomość
Jezu.. ja to bym umarla z bólu jakbym miala w ten dzien sie kochac z mezem...
ja tez tak myslalam, ale któregoś dnia jakoś tak samo wyszło i okazało się lekiem na całe zło tylko to jednak trzeba lubić, przełamać się. nie każdemu się spodoba. no i pozostają względy estetyczno-higieniczne.
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 17:50   #23
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Silny ból- do tych ktorzy przechodza

choć sama nie mam nigdy bóli podczas miesiączki,

to mieszkałam z koleżanką, która podczas okres zwijała się z bólu i nie ruszała z łóżka
straszne to było jak się męczyła,

pomogły jej tabletki antykoncepcyjne,

jak ręką odjął
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 18:40   #24
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Silny ból- do tych ktorzy przechodza

mozna powiedziec ze spotkalam sie z podobnym przypadkiem ;p pol roku mieszkalam w pokoju z dziewczyna, ktora bierze tabletki anty, wtedy jest ok. ale bez tabletek, to ledwo zyje. zwija sie z bolu, wyglada jakby miala zaraz pasc itp. wiec tabletki na pewno w niektorych przypadkach sa rozwiazaniem
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.

Edytowane przez Neciak89
Czas edycji: 2009-08-28 o 18:43
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 20:30   #25
nanaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 573
GG do nanaa
Dot.: Silny ból- do tych ktorzy przechodza

przyłączam się, bo mnie także nękają straszliwie bolesne miesiączki ok. rok czasu brałam tablety anty i po nich mi się ODROBINĘ poprawiło, ale teraz musiałm z nich zrezygnowac, i mimo ze okres mi się cholernie rozregulował to boli mnie jeszcze bardziej. bo teraz boli mnie nie tylko przed okresem ale wogóle non stop odczuwam cos takiego jakbym miała lada dzien dostac okresu. wrażliwośc piersi, bóle jajników itp. wykończyc się z tym wszystkim można
mi pomagały (bo teraz to juz wszystko zawodzi) gorące kąpiele(ale faktycznie mozna po nich krwotoku dostac, więc w gorącej wodzie kąpałam się dzien przed okresem a nie w trakcie), napar z rumianku i trochę no spa.
3majcie się dzielnie
nanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 22:34   #26
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Silny ból- do tych ktorzy przechodza

Cytat:
Napisane przez nanaa Pokaż wiadomość
przyłączam się, bo mnie także nękają straszliwie bolesne miesiączki ok. rok czasu brałam tablety anty i po nich mi się ODROBINĘ poprawiło, ale teraz musiałm z nich zrezygnowac, i mimo ze okres mi się cholernie rozregulował to boli mnie jeszcze bardziej. bo teraz boli mnie nie tylko przed okresem ale wogóle non stop odczuwam cos takiego jakbym miała lada dzien dostac okresu. wrażliwośc piersi, bóle jajników itp. wykończyc się z tym wszystkim można
mi pomagały (bo teraz to juz wszystko zawodzi) gorące kąpiele(ale faktycznie mozna po nich krwotoku dostac, więc w gorącej wodzie kąpałam się dzien przed okresem a nie w trakcie), napar z rumianku i trochę no spa.
3majcie się dzielnie
skoro masz takie objawy to mysle ze powinnas isc do ginekologa. na normalne to to nie wyglada
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 22:35   #27
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: Silny ból- do tych ktorzy przechodza

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
skoro masz takie objawy to mysle ze powinnas isc do ginekologa. na normalne to to nie wyglada
KONIECZNIE! dziewczyny, czy wy nie zdajecie sobie sprawy z konsekwencji zaniedbywania wizyt u ginekologa?! przeciez to może być objaw czegoś poważnego!
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 23:10   #28
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Silny ból- do tych ktorzy przechodza

no ale wiadomo ze ginekolog gryzie i zapladnia
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 00:36   #29
agatka-szoszonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 70
Dot.: Silny ból- do tych ktorzy przechodza

pomaga mi setka ketonalu i taniec brzucha. (gin twierdzi że wymioty powodowane bólem przy okresie to moja uroda. podobno urodzenie dziecka ma mi pomóc.)
agatka-szoszonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 07:47   #30
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: Silny ból- do tych ktorzy przechodza

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
no ale wiadomo ze ginekolog gryzie i zapladnia
o kurde a ja nie dawno u ginekologa byłam, ciekawe czy w ciąży jestem
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:04.