Wyprowadzka do innego miasta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-12, 09:18   #1
DawidKato
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1

Wyprowadzka do innego miasta


Cześć Wam!
Chciałbym się spytać czy ktoś miał podobną sytuację jak ja i jak sobie poradził? Mieszkam w małym mieście, mam pracę za niecałe 600zł na półetatu. Muszę opłacać szkołę 300zł miesięcznie więc zostają praktycznie grosze. Rodzice też nie są w jakiejś super sytuacji materialnej, więc mało co pomagają Myślę nad wyprowadzką do Katowic. W tym problem, że nie mam tam znajomych, ani załatwionej pracy. Wiem, że jakbym się przeprowadził to jest szansa na dostanie stypendium socjalnego na uczelni więc odciążyło by to trochę mnie. Co prawda pieniądze poszłyby pewnie na wynajem pokoju w Katowicach. Mam 22 lata, jestem na I roku studiów, ale wiem, że w moim mieście nie ruszę dalej. Tylko jest problem, jak ruszyć w Katowicach? Szukać byle jakiej pracy? Mam doświadczenie w pracy na infolinii, ale taka praca wykańcza psychicznie i nie chce pracować dłużej tak...Pojechać normalnie do Katowic, roznieść cv i czekać na odzew? a może najpierw mieszkanie (mam trochę pieniędzy zaoszczędzonych, nie dużo, ale na początek starczy) wynająć i łapać co popadnie, nawet jakaś infolinia a później szukać czegoś lepszego? Nie wiem jak się za to zabrać
DawidKato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 09:42   #2
amru
Raczkowanie
 
Avatar amru
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 180
Dot.: Wyprowadzka do innego miasta

Moi rodzice wyjechali za granicę 20 lat temu, zaraz po zniesieniu wiz do tej naszej bliższej Europy, za pożyczone pieniądze, bez języka. Mieszkali w 8 osób w jednym mieszkaniu, łapali się prac dorywczych i dali radę

Szukaj pokoju gdzieś, na call center zawsze Cię przyjmą, więc się zatrudnij w takiej pracy i rozglądaj się po prostu za czymś lepiej płatnym. Z kasy z call center da się utrzymać wynajmując pokój/miejsce w pokoju Do call center na ogół wysyła się cv przez internet, 2 dni później dzwonią i idziesz na rozmowę, po której na 99,999% Cię przyjmą na szkolenie, pare dni i zaczynasz zarabiać Powodzenia!
__________________
wymieniam w marcu
amru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 09:49   #3
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Wyprowadzka do innego miasta

Prawdopodobnie zawsze masz drogę powrotu. Nie wiem tylko czy w przypadku podjęcia przez Ciebie pracy, nie zabraliby Ci stypendium socjalnego - i czy w płatnych szkołach jest w ogóle opcja takiego stypendium. Co do Katowic - to spore miasto, na pewno ma więcej perspektyw zawodowych niż mała mieścinka, ale zapewne wzrosną też koszty utrzymania. Na początek brałabym i call center, a potem szukała czegoś bardziej dochodowego i interesującego.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 13:18   #4
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Wyprowadzka do innego miasta

Hmmm...
Ja najpierw poszukałabym pracy, a potem się przeprowadziła. Łatwiej znaleźć pokój "na szybko" niż pracę.
I sprawdź przepisy odnośnie stypendium- do jakich dochodów są przyznawane i o jakich pieniądzach mówimy. Żeby nie doszło do sytuacji, że zarobisz najniższą krajową, albo mniej na umowę zlecenie, przekroczysz próg na stypendium, zapłacisz za szkołę, pokój i zostaną Ci grosze na życie. Sprawdź też, czy w środku roku akademickiego możesz dostać stypendium.

Wszystko trzeba przemyśleć
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 14:31   #5
Ajm91
Raczkowanie
 
Avatar Ajm91
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 97
Dot.: Wyprowadzka do innego miasta

Ja przeprowadziłam się sama do Katowic jeszcze przed maturą i znalazłam pracę w ciągu 2 dni. Jeżeli nie zależy Ci na jakimś konkretnym stanowisku, albo zarabianiu kokosów, to o pracę nie jest ciężko
__________________
Ajm91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 16:49   #6
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Wyprowadzka do innego miasta

dlaczego teraz nie dostajesz stypendium, a po przeprowadzce miałbyś dostawać? nie rozumiem
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 17:23   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wyprowadzka do innego miasta

Najpierw praca, potem przeprowadzka.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-12, 20:54   #8
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Wyprowadzka do innego miasta

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
dlaczego teraz nie dostajesz stypendium, a po przeprowadzce miałbyś dostawać? nie rozumiem
Też tego nie rozumiem. Stypendium jest przecież niezależne od miejsca zamieszkania... No chyba, że chodzi o stypendium mieszkaniowe. Ale tam są ściśle określone warunki.
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-13, 13:31   #9
ms shy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 21
Dot.: Wyprowadzka do innego miasta

Cześć,

chciałabym się Was poradzić drogie Wizażanki, bo mam spory dylemat...
Jestem po licencjacie, chcąc nie chcąc po obronie mam rok przerwy - od kilku miesięcy pracuję w Katowicach w swojej wymarzonej branży muzycznej. Od października chcę iść na magisterkę do Wrocławia.... Tylko mam obawy,czy aby na pewno podołam pogodzić studiowanie dzienne w innym mieście i pracę w innym. Zrobiłam mały "wywiad" co do kierunku na drugim stopniu, na który chcę iść. Ponoć wykładowcy są mega pozytywni, można się z nimi dogadać. U mnie w pracy też jest luźna atmosfera nie mam określonych konkretnie godzin pracy... Oczywiście nie chcę rezygnować z pracy, ponieważ w branży muzycznej nie jest łatwo się odnaleźć. Myślę, że jeśli udało mi się już zaczepić o taką pracę to nie warto jej "puszczać" Czy ktoś z Was miał już podobną sytuację?
ms shy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-13 14:31:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:43.