Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2 - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-16, 11:38   #301
elane
Rozeznanie
 
Avatar elane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 594
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

wyleczyc to sie wyleczysz do tego czasu tylko szkoda, ze kuracje bedziesz przerywac przez okres. kiedy skonczysz brac czopki, a nawet juz teraz zazywaj doustny probiotyk np: Laciobios femina, zeby odbudowac flore w pochwie. Ja do tego radze jesc 2 razy na dzien naturalne jogurty, bo maja naturalne kultury bakterii, ktore sa potrzebne nam dziewczynom unikaj kapieli w wannie i nie siadaj na sedes.
Ja swego czasu chorowalam na przeklekle zapalenie i nie pomgalo mi nic, bylam chodzaca apteka. Teraz (odpukac!) jestem zdrowa od kilku miesiescy dlatego, ze jadlam jogurty w takiej ilosci, ze choroba sama mi przeszla... Nawet wymaz wyszedlmi w 100% prawidlowy. Wierzcie czy nie, ale ja juz naprawde bylam zdesperowana, wiec stwierdzilam ze jogurty mi nie zaszkodza i moe warto sprobowac.
__________________

Every day I love U more!


Per aspera ad astra
elane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-16, 13:04   #302
Tikitaka
Raczkowanie
 
Avatar Tikitaka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 225
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez elane Pokaż wiadomość
wyleczyc to sie wyleczysz do tego czasu tylko szkoda, ze kuracje bedziesz przerywac przez okres. kiedy skonczysz brac czopki, a nawet juz teraz zazywaj doustny probiotyk np: Laciobios femina, zeby odbudowac flore w pochwie. Ja do tego radze jesc 2 razy na dzien naturalne jogurty, bo maja naturalne kultury bakterii, ktore sa potrzebne nam dziewczynom unikaj kapieli w wannie i nie siadaj na sedes.
Ja swego czasu chorowalam na przeklekle zapalenie i nie pomgalo mi nic, bylam chodzaca apteka. Teraz (odpukac!) jestem zdrowa od kilku miesiescy dlatego, ze jadlam jogurty w takiej ilosci, ze choroba sama mi przeszla... Nawet wymaz wyszedlmi w 100% prawidlowy. Wierzcie czy nie, ale ja juz naprawde bylam zdesperowana, wiec stwierdzilam ze jogurty mi nie zaszkodza i moe warto sprobowac.
Mam pytanko, w jakiej ilości jadłaś te jogurty? ;P
A ja oprócz jogurtów polecam jeszcze do jedzenia czosnek i grejpfruty mają właściwości przeciwgrzybicze, a ponadto witaminka C, która zakwasza środowisko w pochwie
__________________
„Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia,
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia
myśli złych”
Tikitaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-16, 13:25   #303
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Tikitaka Pokaż wiadomość
Mam pytanko, w jakiej ilości jadłaś te jogurty? ;P
A ja oprócz jogurtów polecam jeszcze do jedzenia czosnek i grejpfruty mają właściwości przeciwgrzybicze, a ponadto witaminka C, która zakwasza środowisko w pochwie
ja raz wlozylam pokrojony w plasterki czosnek i prawie zwymiotowalam
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-16, 14:13   #304
elane
Rozeznanie
 
Avatar elane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 594
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Tikitaka Pokaż wiadomość
Mam pytanko, w jakiej ilości jadłaś te jogurty? ;P
A ja oprócz jogurtów polecam jeszcze do jedzenia czosnek i grejpfruty mają właściwości przeciwgrzybicze, a ponadto witaminka C, która zakwasza środowisko w pochwie
3 razy na dzien przez 3 tygodnie, potem zredukowalam ilosc na 2 jogurciki na dzien i to naprawde pomaga
__________________

Every day I love U more!


Per aspera ad astra
elane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-16, 23:59   #305
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

A jak to jest z kefirem? Czytałam różne opinie, że kefir też jest dobry, ale też i takie, ze tylko jogurt naturalny się nadaje.
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 08:20   #306
elane
Rozeznanie
 
Avatar elane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 594
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

co do kefiru to czytalam opinie, ze absolutnie nie stosowac.
Tylko podobno nadaja sie jogurty naturalne, ale dlaczego to nie wiem
__________________

Every day I love U more!


Per aspera ad astra
elane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 22:59   #307
krowa_bez_mleka
Zakorzenienie
 
Avatar krowa_bez_mleka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 085
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
nie wymaz i posiew to nie to samo. wymaz to wymaz, czyli pobranie materiału i obejrzenie pod mikroskopem i zbadanie w kierunku obecności drobnoustrojów a wymaz NA POSIEW to jak pobrany materiał posiewa się na podłożach róznych i hoduje w odpowiednich warunkach dla najczęstszych patogenów. posiew jest bardziej szczegółowy, dzięki niemu znasz gatunek i rodzaj bakterii/grzyba i często dołączony jest antybiogram. po samym wymazie (np. cytologia to też wymaz) masz tylko informacje o tym, czy to grzyby czy bakterie czy pierowtniak itd ale bez szczegółów. zazwyczaj te badania są platne niestety ale warto wykonać. ja dopiero po tym badaniu się dowiedziałam, co się dzieje a często jest tak, że lekarze leczą np. na grzybicę podczas gdy jest infekcja bakteryjna czy mieszana. na co najmniej tydzien przed zrobieniem posiewu nie powinno się stosować żadnych leków dopochwowych. jeśli stosujesz probiotyki doustne (typu lacibios femina), to nie musisz ich odstawiać, bo tutaj chodzi o wykrycie patogenów. no i współzyć nie powinno sie na dzień przed.
A ile mniej wiecej taki posiew kosztuje? I czy potrzebne jest skierowanie?
__________________
gdy chcę się napić to piję
a kiedy senna to leżę
świętem radości jest życie
kiedy chcę grzeszyć to grzeszę
krowa_bez_mleka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-19, 13:12   #308
elane
Rozeznanie
 
Avatar elane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 594
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

ja mialam skierowanie od swojego gina, jak sie nie myle to 30 zl u moim laboratorium
__________________

Every day I love U more!


Per aspera ad astra
elane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 12:06   #309
Anetka9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 248
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

mysle że w takiej sytuacji kontrola nie jest konieczna, jesli wydzielinie nie torzyszy świąd, pieczenie, brzydki zapach itp, a szczególnie jesli wystepuje przed miesiączką to naturalna sprawa. Faktycznie jakby było coś bardziej niepokojącego to mozna iśc do gina.Pozdrawiam

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:38 ----------

a co do jedzenia jogurtów na grzybice pochwy to chyba nie jest do końca skuteczne sprawa. Wydaje mi się ze bakterie z kefirów nie zasiedlają środowiska pochwy tylko jelita.Ktoś tu wspominał o probiotykach i to jest dużo lepszy pomysł. Bo pałeczki kwasu mlekowego z probiotyków napewno kolonizują sie w pochwie , a te z jogurtów chyba nie do końca.Jasne że jogurty są wskazane, ale ich skuteczność w temacie ochrony przed grzybicą wydaje mi sie niepewna.Ja łykam provag profilaktycznie i jestem zadowoona.Już tu chyba o nim pisałam. Ale naprawde wieże w działanie probiotyków i w ogóle w działanie profilaktyczne.
Anetka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 12:12   #310
elane
Rozeznanie
 
Avatar elane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 594
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Anetka9 Pokaż wiadomość

a co do jedzenia jogurtów na grzybice pochwy to chyba nie jest do końca skuteczne sprawa. Wydaje mi się ze bakterie z kefirów nie zasiedlają środowiska pochwy tylko jelita.Ktoś tu wspominał o probiotykach i to jest dużo lepszy pomysł. Bo pałeczki kwasu mlekowego z probiotyków napewno kolonizują sie w pochwie , a te z jogurtów chyba nie do końca.Jasne że jogurty są wskazane, ale ich skuteczność w temacie ochrony przed grzybicą wydaje mi sie niepewna.Ja łykam provag profilaktycznie i jestem zadowoona.Już tu chyba o nim pisałam. Ale naprawde wieże w działanie probiotyków i w ogóle w działanie profilaktyczne.
sluchaj, ja chorowalam 8 miesiecy. Wyleczylam sie i za 2 tygodnie lapalam znowu. Nie pomagaly mi zadne globulki, kremy, nic. Zaczelam jesc jogurty, leki odrzucilam. Po nastepnym cyklu zrobilam posiew - 100% praiwdlowo. Wiec ja akurat wierze w naturalna ochrone
__________________

Every day I love U more!


Per aspera ad astra
elane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 19:59   #311
Devise91
Przyczajenie
 
Avatar Devise91
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 21
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Znacie się na tym trochę to mam do was pytanie:
Czuję że moje wargi sromowe w okolicach pochwy pieczą. Tak od 3 dni. Nie jestem dziewicą ale nie miałam żadnej, ani stosunku ani innego rodzaju kontaktów z chłopakiem przez tydzień wcześniej. Czy też mogę mieć grzybicę?
Nie czuję swędzenia, tylko tak jakby skóra była podrażniona, nie jest bardziej zaczerwieniona niż zwykle w tym miejscu, nie ma żadnych krostek itp.

Boję się iść do ginekologa, mam 18 lat i powinnam ale w moim domu nigdy sie o tym nie rozmawiało. Moja mama nie wie, że współżyję, nigdy nie pytała aczkolwiek pewnie się domyśla. Ona sama nigdy nie powiedziała, ze idzie do ginekologa i po posru sama się boję a zapytać mame tez nie mam odwagi.
Devise91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 20:06   #312
elane
Rozeznanie
 
Avatar elane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 594
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Devise91 Pokaż wiadomość
Znacie się na tym trochę to mam do was pytanie:
Czuję że moje wargi sromowe w okolicach pochwy pieczą. Tak od 3 dni. Nie jestem dziewicą ale nie miałam żadnej, ani stosunku ani innego rodzaju kontaktów z chłopakiem przez tydzień wcześniej. Czy też mogę mieć grzybicę?
Nie czuję swędzenia, tylko tak jakby skóra była podrażniona, nie jest bardziej zaczerwieniona niż zwykle w tym miejscu, nie ma żadnych krostek itp.

Boję się iść do ginekologa, mam 18 lat i powinnam ale w moim domu nigdy sie o tym nie rozmawiało. Moja mama nie wie, że współżyję, nigdy nie pytała aczkolwiek pewnie się domyśla. Ona sama nigdy nie powiedziała, ze idzie do ginekologa i po posru sama się boję a zapytać mame tez nie mam odwagi.
Grzybica objawia sie uplawami, o nieprzyjemnym zapachu, o serkowatym wygladzie, pieczeniem i swedzeniem (nie zawsze, ale czesto). Skoro wspolzyjesz, powinnas sie wybrac koniecznie do ginekologa. Co do rozmowy z mama, musisz sie przelamac, to juz ta pora
a co do Twoich objawow, to nie wiem co Ci poradzic... troche podejrzane to jest, wiec powinnas zwrocic sie do gina
__________________

Every day I love U more!


Per aspera ad astra
elane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 20:12   #313
Devise91
Przyczajenie
 
Avatar Devise91
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 21
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

A te jogurty i witamina C pomaga?
No ja właśnie nie wiem przez dwa dni miałam remont w domu i miałam kontakt z duza ilością gipsu, watą szklaną, kurzem, jak to przy remoncie.. ale nigdzie się przecież w tym nie rozbierałam.. może to rodzaj uczulenia albo coś? Kurz do tego malowałam grzejnik więc dłuższy czas siedziałam w tym? Może to coś w tym rodzaju?

Właśnie nie mam upławów żadnych tylko to pieczenie. Nawet w ciągu dnia mi nie przeszkadza tylko wieczorem.. a można się tam przewiać jak plecy kark, zapalenie pęcherza? Ale to nie powinno piec wtedy chyba.. kurcze głupoty już teraz gadam

Edytowane przez Devise91
Czas edycji: 2010-01-20 o 20:14
Devise91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 20:21   #314
elane
Rozeznanie
 
Avatar elane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 594
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

witamina C i jogurty sie je po to, zeby zakwaszac i uzupelniac flore w pochwie, a Ty masz problem z wargami. Moze to jest forma jakiegos dziwnego uczulenia, nie wiem tego. Musisz udac sie do lekarza.
__________________

Every day I love U more!


Per aspera ad astra
elane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 20:24   #315
Devise91
Przyczajenie
 
Avatar Devise91
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 21
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Yhm, i tak dziękuję za pomoc..
Spróbuje wypić wapno licząc, że to uczulenie.
Dziękuję za pomoc
Devise91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 14:31   #316
Aurelia009
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 191
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Moje pytanie brzmi.Czy ktoś miał grzybicę pochwy?Ja długo leczyliście?Jakimi lekami?Jakie mieliście objawy?

U mnie tylko było 3 dni pieczenie po oddaniu moczu.Byłam u ginkologa wczorajj i stwerdziła mam dużą grzybicę przepisała mi dopochwowo Clotrimazol raz na noc i maść.

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------

Czy grzybica może uszkadzać jajniki lub nerki?Ja mam dużą grzybicę tak mi wczoraj ginekolog powiedziała tylko że wczoraj cały dzień mi bolało w tyle jakby nerka a pod wieczór oprócz bólu w tyle zaczeło mnie boleć na dole jakby ktoś ciagnął w różne strony miałam ciagnący ból plus jakby odbyt mnie bolał coś okropnego chciałam wczorja dzwonić na pogotowie.Czy taki ból może być przyczyną grzybicy?

Edytowane przez Aurelia009
Czas edycji: 2010-01-21 o 14:29
Aurelia009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 15:05   #317
elane
Rozeznanie
 
Avatar elane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 594
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

grzybica moze byc niebezpieczna gdy sie na nia choruje bardzo dlugo. Bol podbrzusza podczas infekcji jest normalny
__________________

Every day I love U more!


Per aspera ad astra
elane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 15:17   #318
Aurelia009
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 191
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

elane.Niebezpieczna jak długo.Ja mam taki ból ciągnący w nocy jak mnie złapało niewiedziałam co mam zrobić.Ani usiąść ani wstać chodzić mnie bolało.Najgorzej było w nocy ból nie dowytrzymania chciałam dzwonić na pogotowie wziełam nospę zanim usnełam jeszcze bolało ale mnie nawet niewiedziałam kiedy usnełam jak się obudziłam dzisiaj rano już nie bolało dopiero zaczeło mnie boleć na dole przed śniadaniem.Wczoraj zobaczyła i powiedziała mi że mam dużą grzybicę nic mi nie pobierała ani nie robiła usg.Już dłuższy czas nie robi usg.Się boję że to coś poważnego.A dzisiaj zauważyłam wcześniej oprócz pieczenia po oddaniu moczu swędzenie.Wiem że mam brać clotrimazol 1x1 na noc i maśc o tej samej nazwie 2x1.

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------


Edytowane przez Aurelia009
Czas edycji: 2010-07-01 o 15:38
Aurelia009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 15:26   #319
elane
Rozeznanie
 
Avatar elane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 594
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Aurelia009 Pokaż wiadomość
elane.Niebezpieczna jak długo.Ja mam taki ból ciągnący w nocy jak mnie złapało niewiedziałam co mam zrobić.Ani usiąść ani wstać chodzić mnie bolało.Najgorzej było w nocy ból nie dowytrzymania chciałam dzwonić na pogotowie wziełam nospę zanim usnełam jeszcze bolało ale mnie nawet niewiedziałam kiedy usnełam jak się obudziłam dzisiaj rano już nie bolało dopiero zaczeło mnie boleć na dole przed śniadaniem.Wczoraj zobaczyła i powiedziała mi że mam dużą grzybicę nic mi nie pobierała ani nie robiła usg.Już dłuższy czas nie robi usg.Się boję że to coś poważnego.A dzisiaj zauważyłam wcześniej oprócz pieczenia po oddaniu moczu swędzenie.Wiem że mam brać clotrimazol 1x1 na noc i maśc o tej samej nazwie 2x1.

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------

Tylko najgorzej jest że niewiem jak długo mam grzybicę.W październiku jak byłam miałam nadżerkę i miałam wypalankę.A pewnie grzybica i nadżerka jest co innego chyba że się mylę.
Niebiezpieczna jak sie ja ma chyba z jakies 2 lata ;p troche sie tez borykalam z roznymi zapaleniami. Jesli masz takie bole, to powinnas miec zrobione usg - najlepiej dopochwowe bo jest dokladniejsze. Dziewczyny, jesli ginekolog Wam go nie robi to upomnijcie sie same Po leczeniu idz sobie na kontrole i popros, bo po prostu chcesz i sie martwisz i masz ku temu prawo. Nie wiem skad moga sie u Ciebie az takie mocne bole brac.
A nadzerka to ranka na szyjce, grzybica to po prostu zlapac i masz zaburzona flore bakteryjna w pochwie. Kochalas sie z chlopakiem w tym czasie? Kiedy ja bylam chora moj tez sie musial podleczyc, mimo braku objawow - faceci rzadko kiedy je miewaja
__________________

Every day I love U more!


Per aspera ad astra
elane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 16:12   #320
Aurelia009
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 191
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

elane.Też miałaś grzybicę i brałaś clotrimazol?Właśnie ja sama się dziwię dlaczego mi niezrobiła usg gdzie przy każdej wizycie mówię że mi na dole boli nawet jak są nieregularne cykle to nic z tym nie robi mówi do 40 dni jest normalne a ja mam skaczące i mi się wydaje że powinna uregulować cykle chyba że się mylę.Dzisiaj przyjmuje prywatnie dzwonię i nikt nie odbiera.

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

Skąd się bierze ta grzybica.Też czytałam że grzybica się bierze jak się ma nieodpowiednią bieliznę lub obcisłe spodnie.

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

Tylko z tego co słyszałam do na pacjenta na miesiąc jest złotówka a badanie kosztuje więcej.Kobiety w ciąży są na pierwszym miejscu a temu co boli to na ostatnim a tak niepowinno być.
Aurelia009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 17:28   #321
elane
Rozeznanie
 
Avatar elane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 594
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Aurelia009 Pokaż wiadomość
elane.Też miałaś grzybicę i brałaś clotrimazol?Właśnie ja sama się dziwię dlaczego mi niezrobiła usg gdzie przy każdej wizycie mówię że mi na dole boli nawet jak są nieregularne cykle to nic z tym nie robi mówi do 40 dni jest normalne a ja mam skaczące i mi się wydaje że powinna uregulować cykle chyba że się mylę.Dzisiaj przyjmuje prywatnie dzwonię i nikt nie odbiera.

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

Skąd się bierze ta grzybica.Też czytałam że grzybica się bierze jak się ma nieodpowiednią bieliznę lub obcisłe spodnie.

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

Tylko z tego co słyszałam do na pacjenta na miesiąc jest złotówka a badanie kosztuje więcej.Kobiety w ciąży są na pierwszym miejscu a temu co boli to na ostatnim a tak niepowinno być.
ehh ten nasz kraj jest taki, ze prywatnie zrobia Ci wszystko, dlatego ja tak chodze, oczywscie slono placa za wizyte, ale przynajmniej mam spokoj i jestem zadowolona.
Grzybice mozna zlapac siadajac na sedes w publicznym miejscu, na basenie, przez seks, zla higiene itd.
Bralam clortimazolum, mnie tam nic nie pomgagalo, ale wiem, ze jest najpopularniejszy i dziewczynom ten lek sluzy. Biorac tabletki i kremujac sie kup sobie probiotyk 'lacibios femina' na odbudowanie flory w pochwie. I wybierz sie do gina na te usg koniecznie, wypros go
__________________

Every day I love U more!


Per aspera ad astra
elane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 18:07   #322
Aurelia009
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 191
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

elane.A prywatnie ile zapłaciłaś za wizytę?Różni się czym prywatnie a na kasę chorych chodzi o leczenie.A ty jak złapałaś grzybicę?Co to jest lacibios femina?Jakiś lek?Jutro spróbuję dodzownić się do ginekologa i powiem jaka sprawa jest że mi boli.A jak chodziłaś na kasę chorych to często miałaś jakieś stany zapalne?A jaki ci lek pomógł?Jak długo się z tym męczyłaś?
Aurelia009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 18:17   #323
elane
Rozeznanie
 
Avatar elane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 594
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Aurelia009 Pokaż wiadomość
elane.A prywatnie ile zapłaciłaś za wizytę?Różni się czym prywatnie a na kasę chorych chodzi o leczenie.A ty jak złapałaś grzybicę?Co to jest lacibios femina?Jakiś lek?Jutro spróbuję dodzownić się do ginekologa i powiem jaka sprawa jest że mi boli.A jak chodziłaś na kasę chorych to często miałaś jakieś stany zapalne?A jaki ci lek pomógł?Jak długo się z tym męczyłaś?
ja od zawsze chodze prywatnie, place 80 zl za wizyte, ale ginekolog robi mi badania kompleksowe, o co nie poprosze to zawsze mi zrobi Leczenie zawsze jest te same, bo tutaj nie ma co wydziwiac.
Lacibios femina to probiotyk, taki suplement diety, ktory odbudowuje flore bakteryjna w pochwie kobiety w stanach zapalnych, grzybicach i rowniez pozniej mozna go brac profilaktycznie.
Mnie zaden lek nie pomogl, co chwile lapalm chorobe na nowo, jadlam jogurty 3 razy na dzien i mi przeszlo samo, ale moja rada zebys najpierw sie leczyla tak jak CI lekarz zalecil. Ale dla profilaktyki jedz sobie tez naturalne jogurty
__________________

Every day I love U more!


Per aspera ad astra
elane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 18:47   #324
Devise91
Przyczajenie
 
Avatar Devise91
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 21
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

To znowu ja
Co do mojego problemu to wypiłam sobie wapno dzisiaj i sama nie wiem czy to dzięki temu ale to pieczenie przechodzi. Wczoraj mnie nawet drażniło jak źle siedziałam a dzisiaj pawie nic nie czuję Czyli myślę, ze to nie grzybica? Bo chyba tak sama tylko z wapnem by nie przeszła?
Devise91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 18:53   #325
elane
Rozeznanie
 
Avatar elane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 594
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Devise91 Pokaż wiadomość
To znowu ja
Co do mojego problemu to wypiłam sobie wapno dzisiaj i sama nie wiem czy to dzięki temu ale to pieczenie przechodzi. Wczoraj mnie nawet drażniło jak źle siedziałam a dzisiaj pawie nic nie czuję Czyli myślę, ze to nie grzybica? Bo chyba tak sama tylko z wapnem by nie przeszła?
grzybica ma inne objawy. Pewnie to uczulenie
__________________

Every day I love U more!


Per aspera ad astra
elane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 18:54   #326
Aurelia009
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 191
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Lacibios femina.To są jakieś tabletki,zioła?Gdzie to można dostać?Czy to niejest czasem drogie?Teraz zaczełam czuć nieprzyjemny zapach tam.Czy to może być od grzybicy?Czy jak się weźmie całą serię tego leku to też trzeba mieć wypalankę?
Aurelia009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 18:59   #327
elane
Rozeznanie
 
Avatar elane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 594
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Aurelia009 Pokaż wiadomość
Lacibios femina.To są jakieś tabletki,zioła?Gdzie to można dostać?Czy to niejest czasem drogie?Teraz zaczełam czuć nieprzyjemny zapach tam.Czy to może być od grzybicy?Czy jak się weźmie całą serię tego leku to też trzeba mieć wypalankę?
tak od grzybicy jest nieprzyjemny zapach. Jaka wypalanke po grzybicy?! Nadzerka a grzybnica to sa 2 zupelnie rozne sprawy, poczytaj o tych troche. A co do lacibios, to wystarczy wpisac w google. Tutaj link:
http://zdrowoteka.pl/p,pl,8725,laci-...+kapsulek.html
__________________

Every day I love U more!


Per aspera ad astra
elane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 19:55   #328
Devise91
Przyczajenie
 
Avatar Devise91
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 21
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Ulżyło mi
Devise91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 20:58   #329
Aurelia009
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 191
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Lacibios femina jest na receptę czy bez?
Aurelia009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 21:13   #330
elane
Rozeznanie
 
Avatar elane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 594
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

bez
__________________

Every day I love U more!


Per aspera ad astra
elane jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:35.