Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2 - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-03, 18:58   #1021
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;2044207 7]co to po co Ci on [/QUOTE]
Narazie tak jest, jak się wyleczy będzie git:/
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 02:28   #1022
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

A co powiecie o sytuacji,w której podrażnienie i pieczenie sromu(od tego się zaczyna) oraz pochwy (następnie) zaczyna się po owulacji,trwa do okresu i potem przechodzi do owulacji i od nowa. Bez upławów,cykl regularny.
Byłam u gina,dostałam leki(antybiotyk i gynofemidazol) plus maść betadine na po okresie.Wszystko wzięłam jak trzeba a jest od nowa to samo.
Suplementy z kwasem mlekowym biorę od czasu antybiotykoterapii aż do teraz. Poradźcie coś bo już nie mam siły.
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 04:29   #1023
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
A co powiecie o sytuacji,w której podrażnienie i pieczenie sromu(od tego się zaczyna) oraz pochwy (następnie) zaczyna się po owulacji,trwa do okresu i potem przechodzi do owulacji i od nowa. Bez upławów,cykl regularny.
Byłam u gina,dostałam leki(antybiotyk i gynofemidazol) plus maść betadine na po okresie.Wszystko wzięłam jak trzeba a jest od nowa to samo.
Suplementy z kwasem mlekowym biorę od czasu antybiotykoterapii aż do teraz. Poradźcie coś bo już nie mam siły.
Podczas tych dolegliwości zrób wymaz z pochwy. Może coś się wyhoduje.
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 09:25   #1024
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Kobitki teraz sezon letni, trzeba uważać. Teraz najbardziej można COSIk złapać. Trzeba jeść dużo kefirów, jogurtów naturalnych, ja staram się jeść codziennie.
Trzymajmy się
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 10:12   #1025
dalena2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 16
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

tak, stokrotka ma rację, ponad to żadnych słodyczy i serków pleśniowych ;( ja walczyłam z tą chorobą ponad rok temu, już mam teraz spokój, mimo to boję się że wróci, kupie provag żeby się troche wzmocnić. Ważne żeby partner też się leczył, trzeba o tym powiedzieć podczas wizyty u ginekologa. Bo kiedy chcesz wyleczyć grzybice sama to jest jak walka z wiatrakami, kilka dni poprawy a potem jest jeszcze gorzej...
wszystkim chorym życzę cierpliwości, bo przynajmniej ja byłam strasznie nerwowa przez to swędzenie i pieczenie
dalena2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 11:04   #1026
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Dziewczyny, chyba nabawiłam się infekcji. Na razie jest ona w początkowej fazie, jest to minimalne pieczenie. Smaruję się Clotrimazolem. Myślicie, że to na tym etapie wystarczy?

Póki co, po powrocie ze studiów (tam mam swojego ginekologa) na wakacje do mojego miasteczka, żaden ginekolog u mnie w mieście nie chce mnie przyjąć! We wrześniu. Nawet prywatnie. Nie wiem co mam zrobić
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 11:41   #1027
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Nie wiecie,można zrobić wymaz bez lekarza?
Z pobraniem próbki dam radę, ale da się kupić te patyczki specjalne?
Problem w tym,że do lekarza(prywatnie!) dam radę się dostać za około 3 tygodnie.A szczerze mówiąc nie ma sensu iść,płacić 100zł plus za posiew zamiast zrobić sam posiew od razu.
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-04, 17:11   #1028
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chyba nabawiłam się infekcji. Na razie jest ona w początkowej fazie, jest to minimalne pieczenie. Smaruję się Clotrimazolem. Myślicie, że to na tym etapie wystarczy?

Póki co, po powrocie ze studiów (tam mam swojego ginekologa) na wakacje do mojego miasteczka, żaden ginekolog u mnie w mieście nie chce mnie przyjąć! We wrześniu. Nawet prywatnie. Nie wiem co mam zrobić
Hmm, u mnie też zawsze się zaczynało od minimalnego pieczenia i niestety Clotrimazol nie pomógł i bez lekarza się nie obeszło. Zresztą tę maść stosuje się raczej na swędzenie. Radzę jak najszybciej udać się do ginekologa, bo samo raczej nie przejdzie Prywatnie na pewno ktoś Cię powinien przyjąć.

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Nie wiecie,można zrobić wymaz bez lekarza?
Z pobraniem próbki dam radę, ale da się kupić te patyczki specjalne?
Problem w tym,że do lekarza(prywatnie!) dam radę się dostać za około 3 tygodnie.A szczerze mówiąc nie ma sensu iść,płacić 100zł plus za posiew zamiast zrobić sam posiew od razu.
Da się kupić te patyczki w aptece, poprawnie to się nazywa podłoże transportowe na posiew z pochwy. Ale nie jestem przekonana, czy możesz to sama zrobić Robiąc posiew prywatnie bez skierowania będziesz i tak musiała za niego zapłacić, a potem i tak pewnie byś poszła z wynikiem do lekarza. Więc może warto poczekać te 3 tygodnie na wizytę i niech Ci ginekolog pobierze ten wymaz, on na pewno zrobi to dokładniej
__________________









Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-05, 08:23   #1029
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez stokrotka1404 Pokaż wiadomość
Kobitki teraz sezon letni, trzeba uważać. Teraz najbardziej można COSIk złapać. Trzeba jeść dużo kefirów, jogurtów naturalnych, ja staram się jeść codziennie.
Trzymajmy się
Fakt, okres wakacyjny jest szczególnie trudny, ale jogurty i kefiry nie zawierają odpowiedniej ilości i odpowiednich szczepów bakterii kwasu mlekowego. owszem, nie zaszkodzą, trochę dostarcza dobrej flory jelitowej ale w przypadku ochrony ukladu moczowo-płciowego jednak lepiej dokupić probiotyk ginekologiczny

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chyba nabawiłam się infekcji. Na razie jest ona w początkowej fazie, jest to minimalne pieczenie. Smaruję się Clotrimazolem. Myślicie, że to na tym etapie wystarczy?
jest ryzyko, że zaleczysz a nie wyleczysz. możesz smarować clotrimazolem (nawet trochę nałożyć na patyczek higieniczny i wysmarować wnetrze pochwy), łykać lacibios femina, wietrzyć okolice intymne, podmywać sie płynem do higieny z kwasem mlekowym. dusza szansa, że dolegliwości zostaną zlagodzone niemniej i tak jak tylko będziesz miała możliwośc, to idź do lekarza, czy na kontrolę czy w celu zdiagnozowania i wyleczenia infekcji.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 07:57   #1030
wiewiorasek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 53
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

witam was wczoraj wybrałam wyniki cytologi od roku lecze sie na grzybice. i wreszcie miałąm spokoj po doustnych tabletkach nic nie piekło nie swedziało poprpstu raj a tu wczoraj mi Pani mowi ze teraz pojkawiły sie bakterie . nie grzybica a bakterie i przepisała mi globuli gynalgin vagical i zel feminym activ;/ no i w tym przypadku zapomniałąm sie zapytac co moj moze brac;./ bo on pewnie tez to ma hmm moze clotrimazolum?
wiewiorasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 08:03   #1031
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez wiewiorasek Pokaż wiadomość
witam was wczoraj wybrałam wyniki cytologi od roku lecze sie na grzybice. i wreszcie miałąm spokoj po doustnych tabletkach nic nie piekło nie swedziało poprpstu raj a tu wczoraj mi Pani mowi ze teraz pojkawiły sie bakterie . nie grzybica a bakterie i przepisała mi globuli gynalgin vagical i zel feminym activ;/ no i w tym przypadku zapomniałąm sie zapytac co moj moze brac;./ bo on pewnie tez to ma hmm moze clotrimazolum?
Clotrimazolum działa tylko na grzyby i rzęsistka niestety...
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 09:18   #1032
wiewiorasek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 53
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

a czy ktos moze wie czy stosowanie globulek moze wpłynąc jakos an badanie krwi?
wiewiorasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 11:46   #1033
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Jezu dziewczyny chyba oszaleję

Na jutro mam umówioną wizytę u ginekologa, udało się załatwić. Niestety u niezbyt dobrego, ale nigdzie indziej nie było szans.

Całą noc dziś prawie nie spałam, tak mi to ustrojostwo dokuczało. Clotrimazolum i Tantum Rosa już nie przynosi ulgi.

Nie wiem czemu, ale co roku latem w lipcu mam taki problem Myślicie, że kąpiel w jeziorze może mieć na to wpływ?
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 12:21   #1034
PannaCola
Zadomowienie
 
Avatar PannaCola
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 328
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

No ja swoją infekcję na pewno przywlokłam z jeziora
Nigdy nie miałam takich problemów. Tabletki antykoncepcyjne biorę od września zeszłego roku. Teraz w czerwcu wykąpałam się w jeziorze no i masz...

A mam takie pytanie, bo ogólnie wszystkie objawy ustąpiły : upławy, swędzenie ,pieczenie. Tylko chyba opuchlizna ( jeśli mogę tak to nazwać ) została. Staram się nie używać tamponów, ale raz musiałam . W ogóle go nie mogłam włożyć... Odczuwałam wręcz ból... Myślicie,że coś dalej jest nie w porządku... ?
__________________
kocha Jego. ;*

www.pajacyk.pl kliknij na brzuszek.!
PannaCola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 12:45   #1035
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez wiewiorasek Pokaż wiadomość
a czy ktos moze wie czy stosowanie globulek moze wpłynąc jakos an badanie krwi?
nie

Cytat:
Napisane przez PannaCola Pokaż wiadomość
No ja swoją infekcję na pewno przywlokłam z jeziora
Nigdy nie miałam takich problemów. Tabletki antykoncepcyjne biorę od września zeszłego roku. Teraz w czerwcu wykąpałam się w jeziorze no i masz...

A mam takie pytanie, bo ogólnie wszystkie objawy ustąpiły : upławy, swędzenie ,pieczenie. Tylko chyba opuchlizna ( jeśli mogę tak to nazwać ) została. Staram się nie używać tamponów, ale raz musiałam . W ogóle go nie mogłam włożyć... Odczuwałam wręcz ból... Myślicie,że coś dalej jest nie w porządku... ?
po pewnym czasie objawy mogą ulec złagodzeniu, co nie oznacza, że infekcja "samoistnie" się zaleczyła. Skoro odczuwasz ból - wizyta u gina wskazana.
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 12:54   #1036
PannaCola
Zadomowienie
 
Avatar PannaCola
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 328
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Byłam u gina pod koniec czerwca... dostałam Orungal, globulki Clotrimazolum i maść... Ogólnie pomogło, tylko ten ból
__________________
kocha Jego. ;*

www.pajacyk.pl kliknij na brzuszek.!
PannaCola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 16:43   #1037
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez PannaCola Pokaż wiadomość
Byłam u gina pod koniec czerwca... dostałam Orungal, globulki Clotrimazolum i maść... Ogólnie pomogło, tylko ten ból
może zaaplikujesz sobie lactovaginal po kuracji ?
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 17:23   #1038
hejYou
Zakorzenienie
 
Avatar hejYou
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 005
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Do dziewczyn, które stosowały globulki NYSTATYNA

Czy te globulki wam wyciekały czy wypadały takie hmm miękkie kawałki ?
No bo ja właśnie skończyłam je brać i tak od początku zastanawiałam się czy ze mną wszystko okej czy one mają w taki sposób ' wypadać ' .
No i czy wam pomogły i na jak długo . Bo u mnie wszystkie objawy ustąpiły . Dostałam nystatyne, flumycon i miałam zrobić płukanie tantum rose , tylko obawiam się żeby to dziadostwo nie wróciło
__________________
Świat jest mały. Ostatecznie wszyscy kiedyś spotkamy się w łóżku.
hejYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 18:21   #1039
PannaCola
Zadomowienie
 
Avatar PannaCola
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 328
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez doloresd Pokaż wiadomość
może zaaplikujesz sobie lactovaginal po kuracji ?
Jutro idę do ginekologa znów. Zobaczymy co powie...
__________________
kocha Jego. ;*

www.pajacyk.pl kliknij na brzuszek.!
PannaCola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 22:09   #1040
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez hejYou Pokaż wiadomość
Do dziewczyn, które stosowały globulki NYSTATYNA

Czy te globulki wam wyciekały czy wypadały takie hmm miękkie kawałki ?
No bo ja właśnie skończyłam je brać i tak od początku zastanawiałam się czy ze mną wszystko okej czy one mają w taki sposób ' wypadać ' .
No i czy wam pomogły i na jak długo . Bo u mnie wszystkie objawy ustąpiły . Dostałam nystatyne, flumycon i miałam zrobić płukanie tantum rose , tylko obawiam się żeby to dziadostwo nie wróciło
Ja stosowałam Nystatynę i w sumie to mi pomogła miałam spokój na jakieś pół roku Po tym czasie znowu dopadła mnie grzybica, ale to dlatego, że po kuracji nie zastosowałam żadnego probiotyku na odbudowanie flory bakteryjnej pochwy Później w posiewie właśnie wyszedł mi brak bakterii kwasu mlekowego, a ja niestety za późno się o tym dowiedziałam, bo musiałam 3 miesiące czekać na wizytę do mojej ginekolog
Dlatego radzę koniecznie po kuracji zastosować jakiś probiotyk, np. Provag albo Lactovaginal, polecam także Vitagyn C - krem.
__________________









Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 23:12   #1041
hejYou
Zakorzenienie
 
Avatar hejYou
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 005
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Myszka_83 Pokaż wiadomość
Ja stosowałam Nystatynę i w sumie to mi pomogła miałam spokój na jakieś pół roku Po tym czasie znowu dopadła mnie grzybica, ale to dlatego, że po kuracji nie zastosowałam żadnego probiotyku na odbudowanie flory bakteryjnej pochwy Później w posiewie właśnie wyszedł mi brak bakterii kwasu mlekowego, a ja niestety za późno się o tym dowiedziałam, bo musiałam 3 miesiące czekać na wizytę do mojej ginekolog
Dlatego radzę koniecznie po kuracji zastosować jakiś probiotyk, np. Provag albo Lactovaginal, polecam także Vitagyn C - krem.

czy ten probiotyk trzeba przyjmować codziennie ? bo niestety nie mogę sobie pozwolić na kupowanie co 10 dni takiego probiotyku
__________________
Świat jest mały. Ostatecznie wszyscy kiedyś spotkamy się w łóżku.
hejYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 23:31   #1042
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez hejYou Pokaż wiadomość
czy ten probiotyk trzeba przyjmować codziennie ? bo niestety nie mogę sobie pozwolić na kupowanie co 10 dni takiego probiotyku
Ale po co co 10 dni kupować? Wystarczy, że po skończonej kuracji weźmiesz jedno opakowanie probiotyku i to generalnie powinno wystarczyć. A później dla pewności możesz go stosować profilaktycznie, np. po okresie.
__________________









Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 10:43   #1043
hejYou
Zakorzenienie
 
Avatar hejYou
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 005
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Myszka_83 Pokaż wiadomość
Ale po co co 10 dni kupować? Wystarczy, że po skończonej kuracji weźmiesz jedno opakowanie probiotyku i to generalnie powinno wystarczyć. A później dla pewności możesz go stosować profilaktycznie, np. po okresie.

oo to super bo myślałam, że trzeba przyjmować codziennie, że po tych 10 dniach znowu będę musiała kupić kolejne opakowanie, ale jak to jedno już pomoże to super
Który waszym zdaniem jest najlepszy ? Bo wybierams ię do apteki po tabletki dzisiaj to przy okazji bym kupiłą probiotyk
__________________
Świat jest mały. Ostatecznie wszyscy kiedyś spotkamy się w łóżku.
hejYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 14:38   #1044
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez hejYou Pokaż wiadomość
oo to super bo myślałam, że trzeba przyjmować codziennie, że po tych 10 dniach znowu będę musiała kupić kolejne opakowanie, ale jak to jedno już pomoże to super
Który waszym zdaniem jest najlepszy ? Bo wybierams ię do apteki po tabletki dzisiaj to przy okazji bym kupiłą probiotyk
Ja też mam właśnie mały dylemat z tym związany Też niedawno skończyłam kurację i użyłam już po niej Vitagyn C w postaci kremu dopochwowego - kiedyś naprawdę mi pomógł i teraz jak na razie też ale dla pewności zastosuję coś jeszcze tak profilaktycznie, bo się boję że nie mam w pełni odbudowanej flory bakteryjnej po tym ostatnim leczeniu. Mam zamiar kupić Lactovaginal, bo myślę że szybciej zadziała tam gdzie powinien, bo jest dopochwowy Chociaż już czytałam różne teorie na temat tych wszystkich probiotyków i myślę, że to bardzo indywidualna sprawa, który probiotyk jest tak naprawdę dla kogo dobry
__________________









Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 21:30   #1045
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez wiewiorasek Pokaż wiadomość
witam was wczoraj wybrałam wyniki cytologi od roku lecze sie na grzybice. i wreszcie miałąm spokoj po doustnych tabletkach nic nie piekło nie swedziało poprpstu raj a tu wczoraj mi Pani mowi ze teraz pojkawiły sie bakterie . nie grzybica a bakterie i przepisała mi globuli gynalgin vagical i zel feminym activ;/ no i w tym przypadku zapomniałąm sie zapytac co moj moze brac;./ bo on pewnie tez to ma hmm moze clotrimazolum?
Mojemu partnerowi ginekolog zapisał Tinidazolum (4 tabletki). Clotrimazolum nie pomoże, bo jest na grzybicę, a nie na bakterie.

Cytat:
Napisane przez wiewiorasek Pokaż wiadomość
a czy ktos moze wie czy stosowanie globulek moze wpłynąc jakos an badanie krwi?
Byłam kiedyś na badaniu krwi, wspomniałam o braniu globulek i pani w laboratorium powiedziała, że nie jest to przeszkodą i nie wpływa na wyniki.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 22:14   #1046
pocominazwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 12
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Witam dziewczyny w zeszłym tygodniu skończyłam leczenie grzybicy. Jak zgłosiłam się do lekarza z niepokojącymi objawami to mój ginekolog w czasie badania zapytał mnie czy nie brałam przypadkiem jakiś antybiotyków albo innych leków, odpowiedziałam że nie, wtedy zapytał czy czasem chłopak nie przyjmował jakiś leków no i faktycznie przyjmował gripex czy jakieś inne cuda, lekarz stwierdził, że to najprawdopodobniej przez to dostałam grzybicy bo wszystko przenosi się przez płyny ustrojowe (zawsze myślałam, że tylko przez "osobiste" przyjmowanie leków można sobie zaszkodzić). No ale już się tego pozbyłam na szczęście, tylko teraz problem tkwi w tym, że mój partner znowu musi zażywać jakieś leki i boje się, że znowu nabawię się przez to grzybicy. Przez jaki okres czasu powinniśmy się powstrzymać od współżycia żeby ewentualnie te leki źle na mnie nie wpłynęły i infekcja nie powróciła? bardzo proszę o pomoc
pocominazwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-08, 08:30   #1047
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez pocominazwa Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny w zeszłym tygodniu skończyłam leczenie grzybicy. Jak zgłosiłam się do lekarza z niepokojącymi objawami to mój ginekolog w czasie badania zapytał mnie czy nie brałam przypadkiem jakiś antybiotyków albo innych leków, odpowiedziałam że nie, wtedy zapytał czy czasem chłopak nie przyjmował jakiś leków no i faktycznie przyjmował gripex czy jakieś inne cuda, lekarz stwierdził, że to najprawdopodobniej przez to dostałam grzybicy bo wszystko przenosi się przez płyny ustrojowe (zawsze myślałam, że tylko przez "osobiste" przyjmowanie leków można sobie zaszkodzić). No ale już się tego pozbyłam na szczęście, tylko teraz problem tkwi w tym, że mój partner znowu musi zażywać jakieś leki i boje się, że znowu nabawię się przez to grzybicy. Przez jaki okres czasu powinniśmy się powstrzymać od współżycia żeby ewentualnie te leki źle na mnie nie wpłynęły i infekcja nie powróciła? bardzo proszę o pomoc
co ??! grzybica po gripexie
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-08, 08:33   #1048
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;2054328 5]co ??! grzybica po gripexie [/QUOTE]

Też wydało mi się to dziwne. Grzybica może być skutkiem kuracji antybiotykowej, a Gripex to nie antybiotyk przecież
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-08, 09:34   #1049
pocominazwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 12
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

też mi się wydało to dziwne, bo przecież to nie antybiotyk :/ ale gin powiedział, że to mogło być przez to albo przez jakieś inne leki na przeziębienie :/
pocominazwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-08, 12:07   #1050
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez pocominazwa Pokaż wiadomość
też mi się wydało to dziwne, bo przecież to nie antybiotyk :/ ale gin powiedział, że to mogło być przez to albo przez jakieś inne leki na przeziębienie :/
Specjalnie poszperałam w necie i znalazłam jako czynniki sprzyjające powstaniu grzybicy następujące leki: antybiotyki, kortykosteroidy, gestageny w kuracjach hormonalnych i antykoncepcji, immunosupresyjne, antymetabolity, przeciwreumatyczne.
Ani słowa o zwykłym paracetamolu
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:20.