Solarium - jak sprawdzic ktore dobre? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-16, 09:24   #1
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898

Solarium - jak sprawdzic ktore dobre?


Mimo, ze tego nie chce zdecydowalam sie isc na solarium.
Problem w tym, ze mieszkam w Anglii, gdzie solaria sa znacznie mniej popularne. Stad tez moje pytania: jak sprawdzic czy lampy w solarium nie sa stare? Oczywiscie wiem, ze moge sie zapytac, ale kto mi tam prawde powie... I jak sprawdzic jaka jest moc tych lamp oraz co ile trzeba wymieniac lampy, bo to tez sie chce zapytac.

Wszystko przez to, ze za 5 tygodni jade do Wloch, gdzie bedzie okolo 30 stopni wzwyz.
Cere mam blada, ale opalam sie w miare dobrze, lecz wolno - jedyne co potrzebuje to odrobina koloru, nie moge tego uzyskac droga naturalna bo tu nie ma slonca, albo temperatury sa za niskie.
Na codzien jak chce wygladac brazowo to uzywam samoopalacza. Kupilam sobie ostatnio z Lancome, daje ciemny, ladny kolor i nie robi zaciekow, ale co z tego skoro trzyma sie 3 dni - potem sie robia bardzo brzydkie laty. Niestety zmycie tej warstwy trwa troche nawet z peelingiem potrzebowlalabym pare dni, a nie chce chodzic pare dni blada. Stad tez opcja solarium. Tzn troche koloru z solarium i znacznie mniej samoopalacza, ktorego jak naloze troszeczke to normalnie schodzi, lecz wtedy kolor jest za jasny do mojej jasnej cery.
Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze solarium jest niezdrowe, ale nie widze innego wyjscia, np nie sadze zeby opalenizna natryskowa trzymala sie nieskazitelnie przez tydzien.

Jesli to niewlasciwe forum to prosze o przeniesienie watku.



__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 10:11   #2
blabla51
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 464
Dot.: Solarium - jak sprawdzic ktore dobre?

o wszystko musisz zapytać na miejscu. lampy wymienia się co jakiś czas, mianowicie wtedy gdy przepracują one wyznaczoną ilość godzin, ile to jest nie pamiętam ale warto poszukać ile powinny pracować a później zweryfikować to co pani (lub pan) na solarium powie. moc jest napisana na lampach więc możesz to z łatwością sprawdzić. a tak swoją drogą nowe lampy + niekompetentna obsługa = poparzenie. pamiętam jak kiedyś kobitka na solarium nie uprzedziła mnie, że zmieniali lampy w skutek czego wyglądałam jak indianin.
blabla51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 14:27   #3
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Solarium - jak sprawdzic ktore dobre?

Cytat:
Napisane przez blabla51 Pokaż wiadomość
a tak swoją drogą nowe lampy + niekompetentna obsługa = poparzenie. pamiętam jak kiedyś kobitka na solarium nie uprzedziła mnie, że zmieniali lampy w skutek czego wyglądałam jak indianin.


Miałam identycznie!
poszłam na solarium pierwszy raz (!). Poszłam na 5 minut.. później okazało sie że lampy były zmienione dzień wczesniej.. przez 4 dni miałąm ochotę siedzie opd prysznicem z chłodną wodą..
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 16:24   #4
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Solarium - jak sprawdzic ktore dobre?

No to przyłączę się jako kolejna poszkodowana (;
Chodziłam na solarium przed weselem kuzynki, było ok, w maju poszłam przed komersem, a były po wymianie Nikt mnie mógł mi dotknąć pleców, a noszenie biustonosz bylo koszmarem ;/

A wracając do tematu: pozostaje spytać obsługi/wypróbować samemu (;
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 22:15   #5
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Solarium - jak sprawdzic ktore dobre?

Dziewczyny nie straszcie mnie, nigdy wcześniej nie korzystałam z solarium, ale teraz jestem zdecydowana na małe opalanko przed własnym ślubem i tak planuje na początek 4 minuty max 7. I będę miała teraz wielkiego stresa co te lampy ze mnie zrobią.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 05:25   #6
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Solarium - jak sprawdzic ktore dobre?

Jeśli masz czas, to zacznij od jak najmniejszej dawki, żeby zobaczyć jak skóra reaguje
Pani w solarium do którego poszła na moje pytanie 'Na ile minut iść na pierwszy raz?' odpowiedziala z baranią miną 'Nie wiem.'. Czyli ja mam wiedzieć, hm? ;D
Wylądowałam pierwszy raz po długiej przerwie na lampie "800" na 5 minut -_-
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 09:03   #7
blabla51
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 464
Dot.: Solarium - jak sprawdzic ktore dobre?

dziewczyny najważniejsze to zorientować się jak mocne są lampy, ile ich jest i ile godzin przepracowały. jeżeli lampy są mocniejsze niż 160 to na pierwszy raz 5 min stanowczo wystarczy.poza tym radzę się przewracać (raz leżymy na plecach, ran na brzuchu) co by się równo opalić. ja przewracam się średnio co minutę. nie wiem co wam tu jeszcze doradzić...
blabla51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-17, 09:27   #8
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Solarium - jak sprawdzic ktore dobre?

Cytat:
Napisane przez blabla51 Pokaż wiadomość
dziewczyny najważniejsze to zorientować się jak mocne są lampy, ile ich jest i ile godzin przepracowały. jeżeli lampy są mocniejsze niż 160 to na pierwszy raz 5 min stanowczo wystarczy.poza tym radzę się przewracać (raz leżymy na plecach, ran na brzuchu) co by się równo opalić. ja przewracam się średnio co minutę. nie wiem co wam tu jeszcze doradzić...

Po co się przewracać? Skoro lampy są z dołu i z góry..?
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 09:46   #9
aleksandra999
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 402
Dot.: Solarium - jak sprawdzic ktore dobre?

Cytat:
Napisane przez blabla51 Pokaż wiadomość
poza tym radzę się przewracać (raz leżymy na plecach, ran na brzuchu) co by się równo opalić. ja przewracam się średnio co minutę. .

Mam tylko jedno skojarzenie.

Edytowane przez aleksandra999
Czas edycji: 2008-06-17 o 10:30
aleksandra999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 09:54   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Solarium - jak sprawdzic ktore dobre?

Fajne sa te stojace z klimatyzacja - wydaja mi sie najbardziej higieniczne, poza tym mozesz sie w nich ruszac (ja nawet tancze sobie w rytm z muzyki z radia, ktore stoi kolo kabiny ).

Klimatyzacja zapewnia, ze nie jest Ci za goraco.

Co do lamp to ja sie nie znam - mam swoje ulubione i tam mam pewnosc, ze mi wszystko powiedza, bo dbaja o klienta - nawet slyszalam jak pilnuja, aby ktos za dlugo nie siedzial.

Zreszta ja to nigdy na dluzej niz 2-3 min nie bywam, zawsze jak cos to mozna przyjsc ponownie - lepiej za slabo niz za mocno sie opalic.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 12:22   #11
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Solarium - jak sprawdzic ktore dobre?

Cytat:
Napisane przez aleksandra999 Pokaż wiadomość
Mam tylko jedno skojarzenie.
Ale teraz dowaliłaś

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Zreszta ja to nigdy na dluzej niz 2-3 min nie bywam, zawsze jak cos to mozna przyjsc ponownie - lepiej za slabo niz za mocno sie opalic.
Masz racje i dla skóry nieco zdrowiej.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-17, 12:51   #12
Michaline
Raczkowanie
 
Avatar Michaline
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Czasem z Grodu Kraka czasem z uroczej górskiej doliny :)
Wiadomości: 226
Dot.: Solarium - jak sprawdzic ktore dobre?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość

Co do lamp to ja sie nie znam - mam swoje ulubione i tam mam pewnosc, ze mi wszystko powiedza, bo dbaja o klienta - nawet slyszalam jak pilnuja, aby ktos za dlugo nie siedzial.

Zreszta ja to nigdy na dluzej niz 2-3 min nie bywam, zawsze jak cos to mozna przyjsc ponownie - lepiej za slabo niz za mocno sie opalic.

Wiem, że to OT nie gniewajcie się

Rena, a jakie solarium w Krakowie polecasz?


Jednak co do tematu wątku, to polecam po prostu spytać wśród znajomych, którzy korzystają, albo zaczepić jakąś panią wychodzącą z solarium o opinię
__________________
69...68...67...66...65...64...63...62...61...60...59...58...57...56...55...54...53...52

CEL: 12kg/6mcy
Michaline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 13:12   #13
blabla51
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 464
Dot.: Solarium - jak sprawdzic ktore dobre?

Cytat:
Napisane przez ankasz Pokaż wiadomość
Po co się przewracać? Skoro lampy są z dołu i z góry..?
a po to, że lampy które są u góry są dalej niż te od dołu. poza tym kiedy leżymy to często się pocimy w związku z czym miejsca które przylegają bezpośrednio do łóżka mogą się bardziej przypiec. wiele dziewczyn ma problem z tzw. kółeczkiem nad pośladkami- a to właśnie robi się gdy leżymy tylko na plecach. to samo dotyczy kresek pod pośladkami i łopatkami.
blabla51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 16:32   #14
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Solarium - jak sprawdzic ktore dobre?

Cytat:
Napisane przez Michaline Pokaż wiadomość
Wiem, że to OT nie gniewajcie się

Rena, a jakie solarium w Krakowie polecasz?
Na karmelickiej blisko skrzyzowania z Batorego - tam gdzie jest tez fryzjer. Ale jakiego maja fryzjera nie wiem.

Od razu napisze, ze sama wyczytalam o tym solarium na wizazu w jakims wczesniejszym watku i tylko potwierdzam (bylam ze 3-4 razy), ze jest ok.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 20:12   #15
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Solarium - jak sprawdzic ktore dobre?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Fajne sa te stojace z klimatyzacja - wydaja mi sie najbardziej higieniczne, poza tym mozesz sie w nich ruszac (ja nawet tancze sobie w rytm z muzyki z radia, ktore stoi kolo kabiny ).

Klimatyzacja zapewnia, ze nie jest Ci za goraco.

Co do lamp to ja sie nie znam - mam swoje ulubione i tam mam pewnosc, ze mi wszystko powiedza, bo dbaja o klienta - nawet slyszalam jak pilnuja, aby ktos za dlugo nie siedzial.

Zreszta ja to nigdy na dluzej niz 2-3 min nie bywam, zawsze jak cos to mozna przyjsc ponownie - lepiej za slabo niz za mocno sie opalic.
Znalazlam jedno solarium i bylam na 3 min. Jest to stojace i bylo ok poki co wygladalo profesjonalnie. Pani ktora mnie obslugiwala byla profesjonalna tez. Planuje isc jeszce pare razy, zobaczymy jakie beda efekty.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 22:39   #16
senioritte
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 15
Dot.: Solarium - jak sprawdzic ktore dobre?

dziewczyny jesli ktos sie wczesniej nie opalal to seans zaczyna sie od 5 minut. jak czytam ze chodzicie na solar na 2-3 minuty to nie wiem co powiedziec, dziwie sie ze uruchamiaja lozka na te 2-3 minuty, chyba ze moze jakis blad sie wkradl. jesli pytasz na ile starcza komplet nowych lamp to roznie, zalezy od producenta lamp, zazwyczaj jest to 800 godzin a czasem i 1000godzin. (tak, godzin a nie minut) tak naprawde lampy sa nowe nie przez jeden dzien czy dwa po zalozeniu ale przez pierwsze 100 godzin, wiec niekiedy i 2 miesiace po wymianie. zazwyczaj ludzie jak slysza ze lampy maja np 3 miesiace to uwazaja ze sa stare... nic bardziej blednego, pierwsze 100 godzin - lampy sa caly czas nowiusienkie. moc masz napisana na lampie, standardowe to 160W, oczywiscie twarzowki duuuuzo wiecej.
senioritte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 23:32   #17
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 596
Dot.: Solarium - jak sprawdzic ktore dobre?

Dlaczego niby nie na 3-4 minuty?
Ja uważam ze to odpowiedni czas dla najssniejszego fototypu cery...
Ale co kto lubi.
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 09:32   #18
Lentylka_
Raczkowanie
 
Avatar Lentylka_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 53
Dot.: Solarium - jak sprawdzic ktore dobre?

Też uważam, że wszystko zależy od fototypu skóry. Przy jasnej skórze nie ma co ryzykować i szaleć na samym początku. Skóra musi się przyzwyczaić.
Lentylka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 20:54   #19
senioritte
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 15
Dot.: Solarium - jak sprawdzic ktore dobre?

[1=bfca8d39b0c33d1e642320d 525f11dd69d86e6d3_6578f56 ebc91f;17735728]Dlaczego niby nie na 3-4 minuty?
Ja uważam ze to odpowiedni czas dla najssniejszego fototypu cery...
Ale co kto lubi.[/QUOTE]

najjasniejszy fototyp to f. celtycki, w ktorym wystepuje brak pigmentacji skory i dlugosc opalania nie ma tu znaczenia poniewaz pigmentacja nie wystapi, skora sie parzy a nie opala. w takim przypadku mozna sie poddac terapi farmakologicznej i to moze pomoc. wiec upewnijcie sie czy jestescie typem I bo w tym przypadku opalanie nie ma wiekszego sensu. typ I i II sa bardzo podobne z tym ze I ma bardziej przechlapane jesli chodzi o opalanie.
senioritte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:07.