Jak dobrze wyjść na zdjęciu? :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-10, 21:36   #31
lordi157
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 20
Dot.: jak dobrze wyjść?

Cytat:
Napisane przez eres Pokaż wiadomość
Fotograf to osoba ktora trzyma w rekach aparat i naciska na spust ::P:
aaa idz, bo jak Cie piepszne zaraz... ;p pytam serio, czy jest jakiś sposób na to by wyjść lepiej? patrzec sie w jakies konkretne miejsce, czy co?
lordi157 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 21:41   #32
eres
Rozeznanie
 
Avatar eres
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 938
Dot.: jak dobrze wyjść?

Cytat:
Napisane przez lordi157 Pokaż wiadomość
aaa idz, bo jak Cie piepszne zaraz... ;p
Kawal prymitywa z Ciebie.
__________________
And if I am a number, I'm infinity plus one ...
eres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 21:47   #33
lordi157
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 20
Dot.: jak dobrze wyjść?

widać, ze na zartach sie nie znasz, ale nie chce mi sie z Tobą kłucic... jak nie masz zamiaru mi pomóc, to po co wogóle piszesz posty w tym temacie?
lordi157 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 22:02   #34
Agusia007
Zadomowienie
 
Avatar Agusia007
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 457
GG do Agusia007
Dot.: jak dobrze wyjść?

Głowa wygląda lepiej kiedy przechylimy ją delikatnie na bok.
Delikatny uśmiech doda tego "czegoś".
Kiedy siedzimy i ktoś robi nam zdjęcie, załóżmy nogę na nogę i usiądźmy odrobinę bokiem, to sprawi że nogi bedą wyglądały na dłuższe.
Tylko tyle znam dobrych rad na ten temat
__________________
Zapuszczamy włosy!!
So allein will ich nicht sein...Wo bistu du?
Das Feuer liebt mich..HILF MIR!
ein kleiner Mensch stirbt nur zum schein
wolte ganz allein sein..
Ich will ein Herzschlag kontrollieren
Ich muss Zerstören!Neein!
Nocny marek
Agusia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 22:16   #35
dmch
Przyczajenie
 
Avatar dmch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29
Dot.: jak dobrze wyjść?

Najlepszym sposobem by dobrze wyjść na zdjęciach to chyba jest tylko to... by po prostu w siebie uwierzyć. Wiele osób ma w sobie sporo uroku osobistego, ale tego sama nie dostrzega, często mają za wady jakieś konkretne sprawy, gdy inni się w tych wadach zakochują.

Jeśli fotograf chce zrobić zdjęcie z którego dana osoba jest zadowolona to ma na to dwie metody - pierwsza to usiłować trafić trochę tępe ujęcie na wprost - każdy jest do tego przyzwyczajony, że tak właśnie się widzi w lustrze. Ujęcia takie są neutralne i choć nie robią szału, to każdy raczej będzie z nich zadowolony.
Drugi sposób jest o wiele drastyczniejszy - brzmi: schować zdjęcia i pokazać za pięć lat. Przez ten czas ludzie się zmieniają, a nawet mogę nazwać po imieniu: starzeją. Coraz bardziej widać zmarszczki, figura powoli nie ta, a jak po drodze jeszcze przypląta się ciąża to już zupełnie. Z czasem nabiera sie dystansu, z czasem widzi się siebie lepiej.

Tak jak ktoś zauważył by mieć naprawdę dobre zdjęcia potrzeba odpowiedniego fotografa, on pokaże w danej osobie coś ładnego, coś ciekawego i wybierze te zdjęcia, ktore naprawdę są warte tego. Jeśli nie masz dostępu do profesjonalisty (kolega, znajomy, sąsiad, wujek itd..) to napewno znajdziesz gdzieś jakiegoś pasjonata, który Ci pomoże.
A przypadkowymi kadrami się nie przejmuj, chociaż ciągle myślę, że przesadzasz to jednak nawet najładniejszym i najbardziej zadbanym ludziom zdarzy się mieć okropne ujęcie.
__________________
dmch
dmch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 09:12   #36
Isia83
Zadomowienie
 
Avatar Isia83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 471
Dot.: jak dobrze wyjść?

Jeśli masz w miarę ładne i równe zęby to do zdjęć uśmiechaj się właśnie "zębami". Z takim uśmiechem człowiek zawsze wygląda radośniej i korzystniej
__________________



Nasz dzien - 02.07.2011


Było cudownie...
kilka zdjęć...


Isia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 14:33   #37
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: jak dobrze wyjść?

A ja znowu na zdjeciach NIGDY nie usmiecham sie z zebami, robie delikatny usmiech, taki tajemniczy a'la mona lisa lol i ustawiam sie lekko lewym bokiem do obiektywu, glowe przechywam troche tak zeby wzrok byl podniesiony hehe, a jak cala postawa, NIGDY nie staje przodem do obiektywu zawsze tak lekko bokiem - mam raczej owalna twarz i jak robie przodem to jak "ksiezyc w pelni" tzn ja siebie tak postrzegam...
takze wszystko to kwestia "wycwiczenia" sie
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-11, 18:01   #38
tuliqanka
Przyczajenie
 
Avatar tuliqanka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11
Dot.: jak dobrze wyjść?

Cytat:
Napisane przez lordi157 Pokaż wiadomość
Od kiedy pamiętam na zdięciach wychodziłem jak "potwór" ;p nie wcale aż taki brzydki ;p ale to jak wyhchodze na zdięciach to tragedia... jak stoje przed lustrem to wyglądam ok, ale na fotkach zawsze coś wychodzi nie tak... byćmoze widząc obiektyw staram sie jakoś specjalnie pozować?? nie potrafie sie ustawić jak normalny człowiek... jest jakiś sposób aby normalnie na nich wychodzic?
sama mam ten problem :P Może niech ci zrobią zdjęcie z zaskoczenia take są podobno najładniejsze :P Albo zatrudnij zawodowego fotografa
tuliqanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 19:27   #39
kozunia89
Raczkowanie
 
Avatar kozunia89
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 32
Dot.: jak dobrze wyjść?

http://www.money.pl/wakacje/galeria/zdjecie,917.html
__________________
FREMOUSSE
kozunia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 19:39   #40
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: jak dobrze wyjść?

kozunia chodzi o to, że żeby dobrze wyjść najlepiej schować twarz w cieniu?
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 21:27   #41
halinka1410
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 176
Dot.: jak dobrze wyjść?

moja metoda na zdjecia sa wyglupy - albo sie szczerze, jakbym sie glosno smiala, albo jakos dziwnie stane - ze niby skacze/biegam/costam robie. .. Wtedy zdjecie wyglada na zrobione w ruchu i zawsze lepiej wychodzi niz "przepozowane". A przepozowanie na zdjeciach moim zdaniem jest gorsze nawet od zgarbionej sylwetki i miny p.t. "co ja tu k***a robie" Zeby wygladac szczuplo dobrze jest wystawic jedna noge do przodu, lekko ugieta, podczas gdy ciezar ciala spoczywa na tylnym biodrze. Jesli chodzi o twarz to czesto robie "zolwika" - glowa wyciagnieta do przodu i do gory, ale broda skierowana w dol - wtedy szyja sie wysmukla, wydluza i nie ma kilku podbrodkow Choc dla osoby patrzacej z boku taka poza wyglada smiesznie, to jednak na zdjeciach sie sprawdza
halinka1410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-17, 17:56   #42
kozunia89
Raczkowanie
 
Avatar kozunia89
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 32
Dot.: jak dobrze wyjść?

dokldnie wtedy tylko widac sylwetki liczy sie koncowy efekt a nie twarz z bliska zwroc uwage ze osoby ktore ladnie wychodza tj twarz maja tone makijazu
__________________
FREMOUSSE
kozunia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 11:28   #43
o_Lenka^_^
Przyczajenie
 
Avatar o_Lenka^_^
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z drugiej strony lustra
Wiadomości: 17
Question Ładnie zdięcia są na całe życie

Czy znacie jakieś sposoby na super zdjęcia: jaki makijaż, pozowane czy naturalne, co z oświetleniem a może ktoś ma jakieś sugestie? Co zrobić żeby zdjęcia które są pamiątką tego najjedyńszego dnia były naprawdę fajne?
Gdzie w Warszawie znaleźć dobrego fotografa ???:c onfused:
o_Lenka^_^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 11:40   #44
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Ładnie zdięcia są na całe życie

Przede wszystkim jedna rada- nie przekombinowywać. Nie szukać super dodatkowych efektów na siłę. Nie babrać się w to, co modne teraz. Moda ma do siebie to, że przemija. Kilka lat temu hitem były zdjęcia, gdzie para młoda za cudowną sprawą photoshopa lądowała w Egipcie czy jakimś innym ciepłym kraju pod palmami i ze słoniami. A dzisiaj? Chciałybyście teraz takie zdjęcia mieć?.
Co do makijażu- powinien on być troszkę mocniejszy i matowy.
oświetlenie- najlepsze jest w pogodny dzień niedługo po wschodzie i przed zachodem, jest ono wtedy bardzo łagodne i ciepłe. Odradzam zdjęcia w ostrym świetle, zdjęcia wyjdą zimne

Pozowane czy naturalne? Z tego co widzę, to w większości przypadków jest pół na pół. I te pozowane, i te, gdzie para młoda robi "swoje" a fotograf pstryka fotki mogą wyjść naprawdę super! Ja proponowałabym zrobić troszkę pozowanych, jeśli fotograf ma na to pomysł, a potem pójść na spontan- czyli bawić się sesją. Zrobić coś głupiego, szalonego, a fotograf niech pstryka. Moja najlepsza fotka z sesji plenerowej, to jak z mężem zaczęliśmy sobie szaleć po prostu- ganiać się itp a fotograf sobie pstrykał zdjęcia

A tak może dla przykładu pokażę moje zdjęcia. Robione były wcześnie rano i przy zachodzie słońca, są pod tym linkiem:

http://www.inter-foto.pl/fotografia-slubna

pierwsza galeria
__________________




Edytowane przez agunia82
Czas edycji: 2008-10-24 o 14:30
agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 12:21   #45
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Ładnie zdięcia są na całe życie

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Przede wszystkim jedna rada- nie przekombinowywać.
Popieram w 100 %. Photoshop jest fajna sprawa ale tylko do malych przerobek, nie chcialabym miec zdjec z miejsc w ktorych nie bylam. Bo najfajniejsze zdjecia sa te, ktore laczymy ze wspomnieniami. Kazda poza moze miej swoj emocjonalny sentyment . I musi miec uchwycone uczucie, spojrzenie, usmiech, dotyk. To jest magia chwili zamknieta "w obiektywie".
Mysmy mieli zdjecia pozowane i spontaniczne. Takie ustawiane z fotografem i takie powstale na podstawie wypadu w teren ze znajomymi, badz sami z wlasnym aparatem i bratem. Ciekawe ujecia, ciekawe aranzacje, takze takie zwykle dla Ciotek i wujaszkow.
Nie trzeba miec super fotografa aby miec ekstra zdjecia. Wystarczy tylko zapalony kumpel amator i mozna miec ekstra zdjecia.

Na pewno trzeba miec mocniejszy i wyrazisty makijaz, zeby bylo go widac. Dla mnie najfajniejsze zdjecia sa w sepi lub czarno-biale, maja swoja magie.
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 15:04   #46
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: jak dobrze wyjść?

polecam artykuł http://www.wizaz.pl/Makijaz/Inspirac...-fotograficzny "Makijaż do fotografii czarno- białej"
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 14:36   #47
garfieldek
Zakorzenienie
 
Avatar garfieldek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: puszka po Pepsi ;>
Wiadomości: 21 373
Dot.: jak dobrze wyjść?

Delikatny usmiech, ktory doda blasku oczom (lepsze to niz ponura mina) i ja zawsze wole, zeby mi robili zdjecia z lewej strony, nie wiem czemu ale zawsze wychodza korzystniej niz te robione z prawego boku
__________________
PM2014


Wymianka
garfieldek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 15:58   #48
lizzi
Przyczajenie
 
Avatar lizzi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: Jak dobrze wyjść na zdjęciu? :)

Ja ciągle nie poznałam tego "sekretu". U fotografa zawsze czuję się pogięta jak paragraf i przeważnie mam wypisaną na twarz myśl "jak on mnie powyginał?". Nie muszę chyba mówić, że te zdjęcia nie należą do udanych. Za to, co ciekawe, kiedyś znajomy zrobił mi zdjęcie, ale najpierw krzyknął "weź się raz uśmiechnij i dam Ci spokój" i to zdanie tak mnie zmotywowało, że wyszło super .
lizzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:50.