Od dzis biegam aby schudnąć!!! - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-16, 13:14   #811
magda*M
Rozeznanie
 
Avatar magda*M
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 838
GG do magda*M
Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

Witajcie. Tak Was "podczytuję" od jakiegoś czasu i doszlam do wniosku, że chciałabym dołączyć do Waszego wątku. Mogę ?
Może w skrócie postaram się opisać dlaczego...
Głównie dlatego, że udzielanie się w wątku mnie motywuje, bo nawet jeśli zdarzy mi się kilka dni lenistwa to ciąży na mnie świadomość, że "przecież od kilku dni nie napisałam co ćwiczyłam, co robiłam...". Tak przynajmniej mam w wątku z ćwiczeniami Mel B . Ćwiczę ogólnie od sierpnia 2012 (długi czas jeździłam na rolkach, później w zimę przeszłam na domowe ćwiczenia- właśnie Mel cardio, ABS i pośladki, ćwiczenia interwałowe z Fitappy, wiosna znowu rolki, no i w końcu bieganie ). Do biegania wciągnął mnie mój mąż ale w zeszłym roku pierwsze podejście strasznie mnie zniechęciło i było nieudane (ale z czasem zrozumiałam, że miałam bardzo słabą kondycję). Po takim dłuższym czasie ćwiczenia (ogólnie czegokolwiek, ale jednak ćwiczenia) bieganie zaczyna mi się podobać. W zeszłym tygodniu przebiegłam swoje pierwsze w życiu 8 km (co prawda w prawie godzinę, ale jednak). Jeśli biegam z mężem to biegamy ciut dłuższe (jak dla mnie) dystanse od 5 do 8 km a jak biegam sama to robię sobie interwały (np. wczoraj 8 rund:90 sek trucht, 15 sek sprint oczywiście plus rozgrzewka i biegiem powrót do domu- 25 min cały trening).
Robię to wszystko po to, żeby poprawić swoje ciało. Niby nie mam nadwagi ale strasznie nie podoba mi się mój brzuch (jestem po jednej ciąży, ale dość dawno bo 8 lat...), no i kilka rzeczy jeszcze jak się poprawi przy okazji to się nie pogniewam
No to tyle ode mnie na początek. Mam nadzieję, że mogę się przyłączyć.

A... i wyczytałam tu, że przy bieganiu takich 5 km się brzucha nie zgubi to widzę, że jednak muszę się nastawić na bardziej 8 niż 5 km ;-)

Edytowane przez magda*M
Czas edycji: 2013-10-16 o 13:19
magda*M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 13:31   #812
Psotka87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 325
Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

Brzuch to w ogóle ciężko zgubić biegając... raczej ogólne wysmuklenie sylwetki i tyle.
__________________
07.2013-07.2014: 93kg --> 74kg/180cm

Zrobione: 30d Shred, Ripped in 30, 6w6p, Insanity!, Killer Abs
Psotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:13   #813
magda*M
Rozeznanie
 
Avatar magda*M
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 838
GG do magda*M
Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez Psotka87 Pokaż wiadomość
Brzuch to w ogóle ciężko zgubić biegając... raczej ogólne wysmuklenie sylwetki i tyle.
No zgodzę się, wiem, że jeśli chce się zgubić "centymetry" to nie ma możliwości wybrania sobie:"teraz biegam i gubię brzuch a później np. uda..."
Ale ogólnie na pewno lepiej się spala tkankę biegając niż ćwicząc nawet cardio 20 min w domu. Tzn. widzę po prostu po sobie.
magda*M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 19:01   #814
cacajuate
Zadomowienie
 
Avatar cacajuate
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: México
Wiadomości: 1 902
Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez $MARTUSIA Pokaż wiadomość
5km to zamalo organizm po 30 minutach dopiero zaczyna tracic kalorie wiec co najmniej 45minut ja biegam 1godzine 30-40 minut 2 razy w tygodniu ale od lutego synek zacznie chodzic do szkoły wiec więcej czasu będę miała to zaczne 3 -4 razy w tygodniu biegac powodzenia zycze dziewczyny wam wszystkim
Padam jak czytam takie bzdury. A podobno ucza podstawowej logiki i fizyki w szkolach Rozumiem, e przez pierwsze 30 min organizm to pepetum mobile? Dziala bez energii? FACEPALM
__________________
Run Tequila -> mój blog o bieganiu w Meksyku

Meksyk i bieganie na fejsie TUTAJ
cacajuate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 06:35   #815
bea369
Raczkowanie
 
Avatar bea369
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 134
Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Bea waga to nie wszystko. Mierzylas się? U mnie waga też nie spada - inna sprawa, że owszem mam ze 4 kg na plusie, ale nie przeszkadzają i diety nie stosuje bo na schudnieciu aż tak mi nie zależy.
Ale jeśli chodzi o wygląd, kształt sylwetki jest lepiej. Zresztą sporo znajomych mówi, że schudlm a waga tego nie potwierdza
Uszy do góry i nie myśl o wadze.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dzięki za słowa otuchy Mandragorrka. Ja tak naprawdę martwię się obwodem ud, który miałam nadzieję zmniejszyć dzięki bieganiu. Tymczasem zmniejszył mi się obwód talii i bioder, a w udach nie zmniejszył się nawet 1 cm. To dodatkowo powiększyło dysproporcje i wydają się jeszcze grubsze.
bea369 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 06:45   #816
$MARTUSIA
Raczkowanie
 
Avatar $MARTUSIA
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Nederland -sprang capelle
Wiadomości: 105
GG do $MARTUSIA Wyślij wiadomość przez MSN do $MARTUSIA Wyślij wiadomość przez Yahoo do $MARTUSIA Send a message via Skype™ to $MARTUSIA
Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez cacajuate Pokaż wiadomość
Padam jak czytam takie bzdury. A podobno ucza podstawowej logiki i fizyki w szkolach Rozumiem, e przez pierwsze 30 min organizm to pepetum mobile? Dziala bez energii? FACEPALM
to nie bzdury poczytaj sobie konkretnie o bieganiu to się dowiesz dokładnych informacji .T o wtedy będziesz mogla udzielić się z swoin zdaniem co do biegania
__________________
$MARTUSIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 06:49   #817
cacajuate
Zadomowienie
 
Avatar cacajuate
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: México
Wiadomości: 1 902
Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez $MARTUSIA Pokaż wiadomość
to nie bzdury poczytaj sobie konkretnie o bieganiu to się dowiesz dokładnych informacji .T o wtedy będziesz mogla udzielić się z swoin zdaniem co do biegania
Troche pobiegalam maratonow, to 'costam' wiem o bieganiu. Ale tu kazdy debil by wiedzial, na podstawie PODSTAW FIZYKI, ze ZADEN mechanizm nie dziala bez dostarczenia mu energii. Takze napisz moze SKAD ona sie bierze? Z kosmosu? NIE MA TAKIEJ MOZLIWOSCI ZEBY SIE NIC NIE SPALALO ROBIAC CWICZENIA. TO jakbys mowila, ze przez pierwsze 30 min jazdy samochod nic nie pali. Ogarnij sie.
__________________
Run Tequila -> mój blog o bieganiu w Meksyku

Meksyk i bieganie na fejsie TUTAJ
cacajuate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-17, 07:11   #818
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez bea369 Pokaż wiadomość
Dzięki za słowa otuchy Mandragorrka. Ja tak naprawdę martwię się obwodem ud, który miałam nadzieję zmniejszyć dzięki bieganiu. Tymczasem zmniejszył mi się obwód talii i bioder, a w udach nie zmniejszył się nawet 1 cm. To dodatkowo powiększyło dysproporcje i wydają się jeszcze grubsze.
Niestety miejsce chudniecia chyba zależy od indywidualnych uwarunkowań. U mnie najpierw leci z cyckow potem brzuch i dopiero na końcu uda. Wiadomo przy dłuższym odchudzaniu ze wszystkiego zejdzie.
Będzie dobrze. Najważniejsze że cwiczysz. Ciałko zrobi się ładne.

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:06 ----------

Cytat:
Napisane przez cacajuate Pokaż wiadomość
Troche pobiegalam maratonow, to 'costam' wiem o bieganiu. Ale tu kazdy debil by wiedzial, na podstawie PODSTAW FIZYKI, ze ZADEN mechanizm nie dziala bez dostarczenia mu energii. Takze napisz moze SKAD ona sie bierze? Z kosmosu? NIE MA TAKIEJ MOZLIWOSCI ZEBY SIE NIC NIE SPALALO ROBIAC CWICZENIA. TO jakbys mowila, ze przez pierwsze 30 min jazdy samochod nic nie pali. Ogarnij sie.
Cacajuate a propos maratonów. Moje marzenie na za kilka lat możesz polecić jakieś książki? Ostatnio nabrałam ochoty na zakup książki o bieganiu i nie widzialam na co się zdecydować. Znasz może coś?
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 07:21   #819
cacajuate
Zadomowienie
 
Avatar cacajuate
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: México
Wiadomości: 1 902
Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

Wysile sie i napisze, o co chodzi z tym chudnieciem i bieganiem, zeby juz nie musiec odnosic sie do wypowiedzi, ktore zdradzaja jawny brak jakiejkolwiek umiejetnosci logicznego myslenia.

Przy bieganiu sie spala. Tak samo, jak przy lezeniu , wiszeniu, spaniu itd. Logicznie rzecz biorac, skoro osoba w spiaczce lezaca plackiem potrzebuje energii to i biegajaca jej potrzebuje, chocby dlatego, ze serce bije szybciej (szybciej bije = wiecej zuzywanej energii, for rialz)

Teraz pytanie CO sie spala. Zaczne od tego, ze akt biegania w trakcie aktu niegania nie spala tluszczu,..... zazwyczaj. Bieganie na dystans, czyli jednostajne, dlugie bieganie, spala glikogen skladowany w miesniach (poza maratonami itd, patrz nizej).

Czy bieganie spala tluszcz?

Jesli doprowadza do ujemnego bilansu kalorycznego, to czywiscie, TAK. Mowiac krotko, jesli spalicie glikogen, to organizm zechce go uzupelnic. Jesli dostarczycie mu tyle samo kcal, co wczesniej, to znaczy, ze bedzie mial MINUS w wysokosci kcal ze spalonego glikogenu. Reansumujac, bieganie spowoduje braki w baku, ktore organizm uzupelni albo z zarcia, albo, jesli nie dostarczycie mu dosc kcal w zarciu, z tluszczu z pupencji. Stad sie bierze chudniecie przy bieganiu.

Co do spalania tluszcz W TRAKCIE biegania, nastepuje ono wtedy, gdy organizm wykorzysta wszystkie zapasy glikogenu POZA tymi potrzebnymi mozgowi do pracy, poniewaz mozg pracuje WYLACZNIE na glikogenie (inne paliwa mu nie podchodza). Stad bierze sie maratonie tzw. sciana: po 30 kilometrze, bo na tyle, mniej wiecej mamy glikogenu w miesniach naturalnie, organizm odcina doplyw paliwa do miesni zachowujac reszte dla mozgu, ktory, jak wiadomo, jest superwazny. Niektorzy biegacze wytrenowali sie tak, ze ich organizm przestawia sie w tym momencie na bezposrednie spalanie tkanki tluszczowej, ale to nie jest wcale automatyczne i wymaga przygotowania i treningu. Tu mowimy o wszystkich, poza Kenijczykami i Etiopijczykami, ktorzy z powodu uwarunkowan genetycznych i/ lub (lekarze nie moga sie zdecydowac) srodowiskowych naturalnie maja zapasy gikogenu na ponad 50 km. Mozna tez sie wytrenowac tak, zeby "upchac" jak najwiecej glikogenu w miesniach, po to sie z reszta je tone makaronu na 3 dni przed maratonem.

Wezcie tez pod uwage, ze z powodu wymienionych wyzej zaleznosci, bieganie NA DYSTANS nie sluzy spalaniu, czesc mojego wlasnego treningu sluzy temu by spalic jak najmniej tzn by jak najlepiej gospodarowac energetyka, co jest generalnie odwrotne do zamierzen pan odchudzajacych sie. Takze nie idzcie w kilometry, bo to nie ma sensu. Proponuje raczej skonsultowac sie z kims sensownym, kto wam wyluszczy jak wlaczyc trening biegowy do treningu i jaki to trening ma byc. Trzaskanie kilometrow nie jest najlepszym uzyciem czasu, chociaz oczywiscie lepsze niz nic. Z uwagi na latwosc i oczywistosc wiele osob zaczyna przygode ze sportem od tego i chwala im za to

---------- Dopisano o 07:21 ---------- Poprzedni post napisano o 07:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Cacajuate a propos maratonów. Moje marzenie na za kilka lat możesz polecić jakieś książki? Ostatnio nabrałam ochoty na zakup książki o bieganiu i nie widzialam na co się zdecydować. Znasz może coś?
Sluze pomoca, pisz PM jak chcesz. Najlepsza ksiazka o bieganiu, hardcore, to Tim Noakes The Lore Of Running. Dla mnie jedyna, ale ja juz jestem na takim poziomie (wiedzy, nie biegania hahaha!), ze wiekszosc jest zbyt skapa w info. Ja swoja kupilam na allegro, wiec jest dostepna w Polsce, ale jedynie w oryginale angielskim. Na poczatek jednak proponuje po prostu przeszperac net. Co Ci na poczatek potrzeba ? Plan treningowy? Mozesz tez poszukac ziomali od biegania
__________________
Run Tequila -> mój blog o bieganiu w Meksyku

Meksyk i bieganie na fejsie TUTAJ
cacajuate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 06:10   #820
bea369
Raczkowanie
 
Avatar bea369
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 134
Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez cacajuate Pokaż wiadomość
Wysile sie i napisze, o co chodzi z tym chudnieciem i bieganiem, zeby juz nie musiec odnosic sie do wypowiedzi, ktore zdradzaja jawny brak jakiejkolwiek umiejetnosci logicznego myslenia....
Dzięki bardzo za garść cennej wiedzy - na pewno się przyda
bea369 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 07:38   #821
$MARTUSIA
Raczkowanie
 
Avatar $MARTUSIA
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Nederland -sprang capelle
Wiadomości: 105
GG do $MARTUSIA Wyślij wiadomość przez MSN do $MARTUSIA Wyślij wiadomość przez Yahoo do $MARTUSIA Send a message via Skype™ to $MARTUSIA
Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez charlie charlie Pokaż wiadomość
$Martusia a ile mniej więcej biegasz? chodzi mi o czas lub km
biegam po 12km po 1godzinie i 30 minut 2 razy w tygodniu to mi wystarcza aby się utrzymać w swojej wadze a jak 9km biegałam w 56 minut tez było dobrze
__________________
$MARTUSIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-18, 09:08   #822
cacajuate
Zadomowienie
 
Avatar cacajuate
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: México
Wiadomości: 1 902
Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez $MARTUSIA Pokaż wiadomość
biegam po 12km po 1godzinie i 30 minut 2 razy w tygodniu to mi wystarcza aby się utrzymać w swojej wadze a jak 9km biegałam w 56 minut tez było dobrze
Duzo masz czasu widze, nudzi ci sie pewnie. Moglabys te same efekty osiagnac 35 min treningiem silowym ( w sensie spalania) zamiast meczyc sie slimaczym tempem 30 min (takim tempem to sie biega ultramaratonie, no offence). Co tam se kto lubi.... Za brak wiedzy placi sie .Czasem kasa, czasem zasobami czasowymi
__________________
Run Tequila -> mój blog o bieganiu w Meksyku

Meksyk i bieganie na fejsie TUTAJ
cacajuate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 11:30   #823
magda*M
Rozeznanie
 
Avatar magda*M
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 838
GG do magda*M
Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez cacajuate Pokaż wiadomość
Duzo masz czasu widze, nudzi ci sie pewnie. Moglabys te same efekty osiagnac 35 min treningiem silowym ( w sensie spalania) zamiast meczyc sie slimaczym tempem 30 min (takim tempem to sie biega ultramaratonie, no offence). Co tam se kto lubi.... Za brak wiedzy placi sie .Czasem kasa, czasem zasobami czasowymi
Owszem zgodzę się, że pewnie wiedzę to masz (przynajmniej tak to wygląda) i niektóre rady są bardzo cenne. Tylko czy czasem od nadmiaru wiedzy to nosek nie jest za wysoko?
Po co od razu taki ton negujący poczynania wszystkich próbujących zadbać o siebie i przyzwyczaić organizm do ruchu? Powyższa odpowiedź by była dużo przyjemniejsza do czytania bez pierwszego zdania.
magda*M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 15:35   #824
cacajuate
Zadomowienie
 
Avatar cacajuate
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: México
Wiadomości: 1 902
Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

magda, to info o efektach sportow jest TU na TYM forum. Watki podwieszone. Potrzebne jakies 20 min zeby ja zdobyc
__________________
Run Tequila -> mój blog o bieganiu w Meksyku

Meksyk i bieganie na fejsie TUTAJ
cacajuate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 19:03   #825
cacajuate
Zadomowienie
 
Avatar cacajuate
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: México
Wiadomości: 1 902
Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez $MARTUSIA Pokaż wiadomość
biegam po 12km po 1godzinie i 30 minut 2 razy w tygodniu to mi wystarcza aby się utrzymać w swojej wadze a jak 9km biegałam w 56 minut tez było dobrze
Zawezmę się i wytłumaczę, dlaczego to nie jest dobra opcja.

Wyjaśniłam już powyżej, jak działa bieganie na dystans. Teraz przyjrzyjmy się bieganiu 12 km w 1h 30 min. Taki czas oznacza, że biegamy bardzo wolno, bo to jest wiecej, niż 7 min/km. To z kolei oznacza, że jest to wysiłek na niskich obrotach, niskim procencie VO2max. To sprawia, że nie powoduje zwiększenia wydolności organizmu. Jasne, że na początku napewno zwiększało forme, jeśli ktoś nie był w stanie przebiec 5km. W tej chwili jednak nic nie wnosi. Co do samych walorów odchudzających, niestety ma to odwrotny skutek do zamierzonego, poniewaz organizm przy takich bodźcach magazynuje, metabolizm nie przyspiesza (w najlepszym razie, w najgorszym wręcz zwalnia). Jeśli ktoś ma tyle czasu i chce go spożytkować na bieganie, sugerowałabym biegac, zamiast 2x 12km, raz 8 szybciej, raz 10 wolno i raz 6 progresywnie (zacząć wolno, i przyspieszać).
__________________
Run Tequila -> mój blog o bieganiu w Meksyku

Meksyk i bieganie na fejsie TUTAJ
cacajuate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 08:08   #826
$MARTUSIA
Raczkowanie
 
Avatar $MARTUSIA
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Nederland -sprang capelle
Wiadomości: 105
GG do $MARTUSIA Wyślij wiadomość przez MSN do $MARTUSIA Wyślij wiadomość przez Yahoo do $MARTUSIA Send a message via Skype™ to $MARTUSIA
Talking Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez cacajuate Pokaż wiadomość
Zawezmę się i wytłumaczę, dlaczego to nie jest dobra opcja.

Wyjaśniłam już powyżej, jak działa bieganie na dystans. Teraz przyjrzyjmy się bieganiu 12 km w 1h 30 min. Taki czas oznacza, że biegamy bardzo wolno, bo to jest wiecej, niż 7 min/km. To z kolei oznacza, że jest to wysiłek na niskich obrotach, niskim procencie VO2max. To sprawia, że nie powoduje zwiększenia wydolności organizmu. Jasne, że na początku napewno zwiększało forme, jeśli ktoś nie był w stanie przebiec 5km. W tej chwili jednak nic nie wnosi. Co do samych walorów odchudzających, niestety ma to odwrotny skutek do zamierzonego, poniewaz organizm przy takich bodźcach magazynuje, metabolizm nie przyspiesza (w najlepszym razie, w najgorszym wręcz zwalnia). Jeśli ktoś ma tyle czasu i chce go spożytkować na bieganie, sugerowałabym biegac, zamiast 2x 12km, raz 8 szybciej, raz 10 wolno i raz 6 progresywnie (zacząć wolno, i przyspieszać).
Widzisz mi niezalerzy na tym żeby schudnąć bo już do zdobyłam i chudłam wlasnie majac diete i tak biegając jak biegam pultora roku warzylam jeszcze 86kg a teraz już w tym momencie warze 62kg wiec biegam dla samej siebie żeby w swojej wadze się trzymać i wystarcza mi to bo waga mi do góry nie idzie biegając takim tepem 7 minut na kilometr wiec apsolutbie się tym się przejmuje czy wolno czy szybko jak mam ochote ale dziekuje za podpowiec
__________________
$MARTUSIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 08:20   #827
cacajuate
Zadomowienie
 
Avatar cacajuate
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: México
Wiadomości: 1 902
Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

Martusia, ja to rozumiem, ale odnosze sie do faktu, ze widentnie nie cwiczysz dla zamilowania sportu czy przyjemnosci, ale dla utrzymania wagi. Po co w takim razie tracisz na to tyle czasu, gdy moglabys ten sam efekt utrzymania osiagnac polowa tego czasu? Mysle, ze to jest mina, na ktora wpakowuje sie wiele 'entuzjastek' odchudzjacego biegania.
__________________
Run Tequila -> mój blog o bieganiu w Meksyku

Meksyk i bieganie na fejsie TUTAJ
cacajuate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 20:27   #828
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

cacajuate, podałabyś jakieś rzetelne źródło informacji na temat HIIT i interwałów? chodzi mi głównie o HIIT. artykuły na jakie natrafiam przeczą sobie nawzajem albo sprowadzają HIIT i interwały do tej samej rangi. Np. informacja o czasie trwania HIIT - na jednej ze stron jest info, że koniecznie powinniśmy się zmieścić w 25-30 minutach, a na innej, że trening dłuższy niż 25-30 jest możliwy przy HIIT pod warunkiem, że nadal robimy te X powtórzeń (z reguły podaje się, że 5).
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 22:11   #829
cacajuate
Zadomowienie
 
Avatar cacajuate
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: México
Wiadomości: 1 902
Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

tekila, 1) logika: jasne, ze mozna robic HIIT godzine, ale znajdz mi taka osobe, ktora jest w stanie to zrobic. Wez pod uwage, ze HIIT zaklada nie tylko robienie cwiczen na kolkretnym HR, ale tez szybkie przechodzenie z wysokiego HR na niskie HR. Po prostu nawet, jesli bedziesz w stanie po 20 min dalej wykonywac te powtorzenia na takiej samej czestotliwosci wysokich HR, to zejscie do niskiego HR zajmie Ci wiecej i dlatego nalezy przestac. Wbrew temu, co sie moze wydawac, w HIITcie nie chodzi o te wysokie HR tylko o zmiane, to to przechodzenie, to jest wyzwaniem.
2) o interwalach w bieganiu mozesz sobie poczytwac wlasnie we wspomnianej wyzej ksiazce Noakes'a. Co chcesz o nich wiedziec, to Ci zacytuje?
__________________
Run Tequila -> mój blog o bieganiu w Meksyku

Meksyk i bieganie na fejsie TUTAJ
cacajuate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-20, 07:43   #830
$MARTUSIA
Raczkowanie
 
Avatar $MARTUSIA
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Nederland -sprang capelle
Wiadomości: 105
GG do $MARTUSIA Wyślij wiadomość przez MSN do $MARTUSIA Wyślij wiadomość przez Yahoo do $MARTUSIA Send a message via Skype™ to $MARTUSIA
Angry Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

[QUOTE=cacajuate;43334740]Martusia, ja to rozumiem, ale odnosze sie do faktu, ze widentnie nie cwiczysz dla zamilowania sportu czy przyjemnosci, ale dla utrzymania wagi. Po co w takim razie tracisz na to tyle czasu, gdy moglabys ten sam efekt utrzymania osiagnac polowa tego czasu? Mysle, ze to jest mina, na ktora wpakowuje sie wiele 'entuzjastek' odchudzjacego biegania.[/QUOwidzisz musze cos robic zeby nietyc a sprubuje zmniejszyc dystans a szybciej biec ale powiem ci ze duzo ludzi tak biega ktorych mijam biegajac a czasu to ja duzo tez nie mam bo dziecko do przeczkola zaprowadzic na 8,30 juz odebrac musze o 11.00 synka tez do szkoly na 8,30 z psem musze wyisc na spacer a do biegania moj pies sie nie nadaje zaleniwy jest wiec mam tylko 2 godziny zeby pobiegac wykapac sie i odebrac dziecko bo 11,45 synka ze szkoly musze odebrac i na 13,00 spowrotem saprowadzic wiec niemam czasu jak to napisalas w czesniejszej wiadomosci zebym na silownie chodzila bym chciala ale niemam jak a blisko tez niemam 10km na silownie
__________________
$MARTUSIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 09:37   #831
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez cacajuate Pokaż wiadomość
tekila, 1) logika: jasne, ze mozna robic HIIT godzine, ale znajdz mi taka osobe, ktora jest w stanie to zrobic. Wez pod uwage, ze HIIT zaklada nie tylko robienie cwiczen na kolkretnym HR, ale tez szybkie przechodzenie z wysokiego HR na niskie HR. Po prostu nawet, jesli bedziesz w stanie po 20 min dalej wykonywac te powtorzenia na takiej samej czestotliwosci wysokich HR, to zejscie do niskiego HR zajmie Ci wiecej i dlatego nalezy przestac. Wbrew temu, co sie moze wydawac, w HIITcie nie chodzi o te wysokie HR tylko o zmiane, to to przechodzenie, to jest wyzwaniem.
2) o interwalach w bieganiu mozesz sobie poczytwac wlasnie we wspomnianej wyzej ksiazce Noakes'a. Co chcesz o nich wiedziec, to Ci zacytuje?
czyli powinniśmy się zmieścić w tych pięciu powtórzeniach?
o tętnie to już w ogóle nikt nie pisze
ja do tej pory biegam tak: 2 minuty rozgrzewki, 1,5 min szybkiego biegu (u mnie to wychodzi jakieś 12-13km/h), 1 min odpoczynku, 1,5 min szybkiego biegu, 1 min odpoczynku - kilka takich powtórzeń, aż się nie zmacham wystarczająco, by nie móc wytrzymać tempa, a potem zwalniam: 1,5 min - 9km/h, 1 min odpoczynek. nie wiem czy można to nazwać interwałami. niestety nie wiem też jakie mam tętno, bo mój pulsometr zawsze pokazuje coś w granicach 86, niezależnie od tego czy dopiero się rozgrzewam czy szybko biegnę.
w związku z tym moje pytanie: czy jestem w stanie zrobić HIIT bez mierzenia tętna? jak to powinno czasowo wglądać? 30sek sprintu na 30/45 sek odpoczynku czy dłuższe te odcinki? i jak szybko biegać? rozumiem, że jak najszybciej, ale jeśli pobiegnę np. 16-18km/h to nie wiem czy będę w stanie zrobić odpowiednią ilość powtórzeń.
Cytat:
Napisane przez $MARTUSIA Pokaż wiadomość
widzisz musze cos robic zeby nietyc a sprubuje zmniejszyc dystans a szybciej biec ale powiem ci ze duzo ludzi tak biega ktorych mijam biegajac a czasu to ja duzo tez nie mam bo dziecko do przeczkola zaprowadzic na 8,30 juz odebrac musze o 11.00 synka tez do szkoly na 8,30 z psem musze wyisc na spacer a do biegania moj pies sie nie nadaje zaleniwy jest wiec mam tylko 2 godziny zeby pobiegac wykapac sie i odebrac dziecko bo 11,45 synka ze szkoly musze odebrac i na 13,00 spowrotem saprowadzic wiec niemam czasu jak to napisalas w czesniejszej wiadomosci zebym na silownie chodzila bym chciala ale niemam jak a blisko tez niemam 10km na silownie
zrób sobie siłownię w domu. ja dokupiłam ciężarki, obciążniki, kiedyś kupiłam ciężkie hula hop i skakankę (przypomniałaś mi, że chyba powinnam je wyciągnąć i trochę poużywać), a za resztę przyrządów służą mi meble mam w planach jeszcze zainwestować w drążek do podciągania, taki, który się montuje na framudze. wiele ćwiczeń jesteś w stanie sama wykonać w domu, nawet bez tych przyrządów.
__________________

Edytowane przez tekila901
Czas edycji: 2013-10-20 o 09:42
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 13:10   #832
$MARTUSIA
Raczkowanie
 
Avatar $MARTUSIA
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Nederland -sprang capelle
Wiadomości: 105
GG do $MARTUSIA Wyślij wiadomość przez MSN do $MARTUSIA Wyślij wiadomość przez Yahoo do $MARTUSIA Send a message via Skype™ to $MARTUSIA
Talking Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
czyli powinniśmy się zmieścić w tych pięciu powtórzeniach?
o tętnie to już w ogóle nikt nie pisze
ja do tej pory biegam tak: 2 minuty rozgrzewki, 1,5 min szybkiego biegu (u mnie to wychodzi jakieś 12-13km/h), 1 min odpoczynku, 1,5 min szybkiego biegu, 1 min odpoczynku - kilka takich powtórzeń, aż się nie zmacham wystarczająco, by nie móc wytrzymać tempa, a potem zwalniam: 1,5 min - 9km/h, 1 min odpoczynek. nie wiem czy można to nazwać interwałami. niestety nie wiem też jakie mam tętno, bo mój pulsometr zawsze pokazuje coś w granicach 86, niezależnie od tego czy dopiero się rozgrzewam czy szybko biegnę.
w związku z tym moje pytanie: czy jestem w stanie zrobić HIIT bez mierzenia tętna? jak to powinno czasowo wglądać? 30sek sprintu na 30/45 sek odpoczynku czy dłuższe te odcinki? i jak szybko biegać? rozumiem, że jak najszybciej, ale jeśli pobiegnę np. 16-18km/h to nie wiem czy będę w stanie zrobić odpowiednią ilość powtórzeń.

zrób sobie siłownię w domu. ja dokupiłam ciężarki, obciążniki, kiedyś kupiłam ciężkie hula hop i skakankę (przypomniałaś mi, że chyba powinnam je wyciągnąć i trochę poużywać), a za resztę przyrządów służą mi meble mam w planach jeszcze zainwestować w drążek do podciągania, taki, który się montuje na framudze. wiele ćwiczeń jesteś w stanie sama wykonać w domu, nawet bez tych przyrządów.
Jak biegać, żeby schudnąć i zgubić tłuszcz.





Aby zacząć przygodę z bieganiem musisz wiedzieć kilka podstawowych rzeczy. Aby schudnąć musisz biegać z odpowiednią szybkością i w odpowiednim czasie. Nie zawsze bieganie spowoduje spalanie tłuszczu!

Rzeczy, których potrzebujesz, aby schudnąć biegając:
- pulsometr (lub partner biegowy do rozmów)
- dobre buty biegowe
- odpowiednia dieta i wsparcie rodziny

Zanim zaczniesz chudnąć, musisz poznać kilka podstawowych zasad, którymi kieruje się Twoje ciało.

Chudnij w wolnym tempie


Żeby schudnąć, trzeba biegać wolno i długo. To musisz sobie zapamiętać na całą swoją biegową przygodę. Masz biegać długo i powoli, bardzo powoli. To bardzo ważne!

Schudnąć nie jest łatwo. Gdyby było, nie czytalibyście tego poradnika. Z pewnością nie pomoże sama dieta, nie pomoże też 10 minut spaceru dziennie. Aby spalić niepotrzebny tłuszczyk, musicie poświęcić trochę czasu, wysiłku i zrezygnować z waszych ulubionych ciastek z kremem. Jeśli macie wystarczająco dużo samozoparcia, możecie spróbować diety 1000 kalorii (jednak po jej ukończeniu należy zacząć zdrowe odżywianie na dłuższą metę).
Jak biegać, żeby spalać tłuszcz?

Już dawno udowodniono, że tłuszcz jest najlepiej spalany w okolicach 65-70% naszego maksymalnego zakresu tętna. Tutaj podczas treningu niezwykle przydatny okazuje się pulsometr. To urządzenie wskaże nam dokładne tętno i powie kiedy biec szybciej lub wolniej, aby znaleźć się w określonej strefie tętna.

Nie każdy jednak ma w domu pulsometr, albo nie każdy chce go mieć. Bez pulsometru też można efektywnie się odchudzać i spalać tłuszczyk z boczków. Tutaj przydaje się partner biegowy z którym możesz podczas treningu porozmawiać. Tempo biegu powinno pozwolić Wam na rozmowę bez większego wysiłku. Jeśli ciężko Wam się rozmawia- biegniecie za szybko
Biegać trzeba wolno!

Jeśli nie masz jeszcze kondycji, aby biec bez przerwy przez pół godziny – zacznij od spacerów, a raczej szybkiego marszu. Musisz poruszać się w takim tempie, aby móc
swobodnie rozmawiać. Wtedy- mniej więcej- Twoje tętno jest w zalecanym zakresie. Wtedy spalasz tłuszcz.

Długość treningu ma znaczenie

Co najmniej pół godziny! 5 spacerków po 10 minut dziennie nie ma sensu. Organizm zacznie spalać tłuszcz po około 20 minutach wysiłku. Zatem, jeśli biegasz/maszerujesz przez 30 minut, to przez ostatnie 10 minut treningu Twój organizm najefektywniej spala tłuszcz.

Zatem, im dłużej będziesz na treningu, tym więcej tłuszczu spalisz. To chyba logiczne, prawda? Pamiętaj jednak, że wzrost szybkości treningu nie da żadnego pożytku Twojemu brzuszkowi czy udom. Gdy trening jest szybszy- następuje przyrost masy mięśniowej i tzw. siły biegowej.

Ty chcesz budować wytrzymałość biegową i chudnąć. Zatem powtórzę się po raz trzeci- biegaj powoli!

Jeśli chcesz zacząć korzystać ze wspomnianego pulsometru, zajrzyj do porad na stronach biegowych (choćby na naszej stronie) i wybierz odpowiedni sprzęt dla siebie. Aby schudnąć, wystarczy Ci najprostszy model.
Plany treningowe pomogą w odchudzaniu

Jeśli chcesz zacząć biegać, skorzystaj z planów treningowych dla osób początkujących.
Najpopularniejszym planem treningowym, jest plan z naszego serwisu. Możesz z niego korzystać bez obaw o swoje zdrowie. Potem przyjdzie pora na bardziej zaawansowane treningi.
Życzymy powodzenia w zrzucaniu zbędnych kilogramów.
http://jak-biegac.pl/jak-biegac-zeby...zgubic-tluszcz
__________________
$MARTUSIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 14:09   #833
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez $MARTUSIA Pokaż wiadomość
Jak biegać, żeby schudnąć i zgubić tłuszcz.





Aby zacząć przygodę z bieganiem musisz wiedzieć kilka podstawowych rzeczy. Aby schudnąć musisz biegać z odpowiednią szybkością i w odpowiednim czasie. Nie zawsze bieganie spowoduje spalanie tłuszczu!

Rzeczy, których potrzebujesz, aby schudnąć biegając:
- pulsometr (lub partner biegowy do rozmów)
- dobre buty biegowe
- odpowiednia dieta i wsparcie rodziny

Zanim zaczniesz chudnąć, musisz poznać kilka podstawowych zasad, którymi kieruje się Twoje ciało.

Chudnij w wolnym tempie


Żeby schudnąć, trzeba biegać wolno i długo. To musisz sobie zapamiętać na całą swoją biegową przygodę. Masz biegać długo i powoli, bardzo powoli. To bardzo ważne!

Schudnąć nie jest łatwo. Gdyby było, nie czytalibyście tego poradnika. Z pewnością nie pomoże sama dieta, nie pomoże też 10 minut spaceru dziennie. Aby spalić niepotrzebny tłuszczyk, musicie poświęcić trochę czasu, wysiłku i zrezygnować z waszych ulubionych ciastek z kremem. Jeśli macie wystarczająco dużo samozoparcia, możecie spróbować diety 1000 kalorii (jednak po jej ukończeniu należy zacząć zdrowe odżywianie na dłuższą metę).
Jak biegać, żeby spalać tłuszcz?

Już dawno udowodniono, że tłuszcz jest najlepiej spalany w okolicach 65-70% naszego maksymalnego zakresu tętna. Tutaj podczas treningu niezwykle przydatny okazuje się pulsometr. To urządzenie wskaże nam dokładne tętno i powie kiedy biec szybciej lub wolniej, aby znaleźć się w określonej strefie tętna.

Nie każdy jednak ma w domu pulsometr, albo nie każdy chce go mieć. Bez pulsometru też można efektywnie się odchudzać i spalać tłuszczyk z boczków. Tutaj przydaje się partner biegowy z którym możesz podczas treningu porozmawiać. Tempo biegu powinno pozwolić Wam na rozmowę bez większego wysiłku. Jeśli ciężko Wam się rozmawia- biegniecie za szybko
Biegać trzeba wolno!

Jeśli nie masz jeszcze kondycji, aby biec bez przerwy przez pół godziny – zacznij od spacerów, a raczej szybkiego marszu. Musisz poruszać się w takim tempie, aby móc
swobodnie rozmawiać. Wtedy- mniej więcej- Twoje tętno jest w zalecanym zakresie. Wtedy spalasz tłuszcz.

Długość treningu ma znaczenie

Co najmniej pół godziny! 5 spacerków po 10 minut dziennie nie ma sensu. Organizm zacznie spalać tłuszcz po około 20 minutach wysiłku. Zatem, jeśli biegasz/maszerujesz przez 30 minut, to przez ostatnie 10 minut treningu Twój organizm najefektywniej spala tłuszcz.

Zatem, im dłużej będziesz na treningu, tym więcej tłuszczu spalisz. To chyba logiczne, prawda? Pamiętaj jednak, że wzrost szybkości treningu nie da żadnego pożytku Twojemu brzuszkowi czy udom. Gdy trening jest szybszy- następuje przyrost masy mięśniowej i tzw. siły biegowej.

Ty chcesz budować wytrzymałość biegową i chudnąć. Zatem powtórzę się po raz trzeci- biegaj powoli!

Jeśli chcesz zacząć korzystać ze wspomnianego pulsometru, zajrzyj do porad na stronach biegowych (choćby na naszej stronie) i wybierz odpowiedni sprzęt dla siebie. Aby schudnąć, wystarczy Ci najprostszy model.
Plany treningowe pomogą w odchudzaniu

Jeśli chcesz zacząć biegać, skorzystaj z planów treningowych dla osób początkujących.
Najpopularniejszym planem treningowym, jest plan z naszego serwisu. Możesz z niego korzystać bez obaw o swoje zdrowie. Potem przyjdzie pora na bardziej zaawansowane treningi.
Życzymy powodzenia w zrzucaniu zbędnych kilogramów.
http://jak-biegac.pl/jak-biegac-zeby...zgubic-tluszcz
-dieta 1000 kcal
-wolne bieganie-bardzo wolne!!!-powtórze wolne!!! bieganie
-spalanie tłuszczu po 20 minutach

:O same bzdury!!!
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 14:13   #834
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez $MARTUSIA Pokaż wiadomość
Jak biegać, żeby schudnąć i zgubić tłuszcz.





Aby zacząć przygodę z bieganiem musisz wiedzieć kilka podstawowych rzeczy. Aby schudnąć musisz biegać z odpowiednią szybkością i w odpowiednim czasie. Nie zawsze bieganie spowoduje spalanie tłuszczu!

Rzeczy, których potrzebujesz, aby schudnąć biegając:
- pulsometr (lub partner biegowy do rozmów)
- dobre buty biegowe
- odpowiednia dieta i wsparcie rodziny

Zanim zaczniesz chudnąć, musisz poznać kilka podstawowych zasad, którymi kieruje się Twoje ciało.

Chudnij w wolnym tempie


Żeby schudnąć, trzeba biegać wolno i długo. To musisz sobie zapamiętać na całą swoją biegową przygodę. Masz biegać długo i powoli, bardzo powoli. To bardzo ważne!

Schudnąć nie jest łatwo. Gdyby było, nie czytalibyście tego poradnika. Z pewnością nie pomoże sama dieta, nie pomoże też 10 minut spaceru dziennie. Aby spalić niepotrzebny tłuszczyk, musicie poświęcić trochę czasu, wysiłku i zrezygnować z waszych ulubionych ciastek z kremem. Jeśli macie wystarczająco dużo samozoparcia, możecie spróbować diety 1000 kalorii (jednak po jej ukończeniu należy zacząć zdrowe odżywianie na dłuższą metę).
Jak biegać, żeby spalać tłuszcz?

Już dawno udowodniono, że tłuszcz jest najlepiej spalany w okolicach 65-70% naszego maksymalnego zakresu tętna. Tutaj podczas treningu niezwykle przydatny okazuje się pulsometr. To urządzenie wskaże nam dokładne tętno i powie kiedy biec szybciej lub wolniej, aby znaleźć się w określonej strefie tętna.

Nie każdy jednak ma w domu pulsometr, albo nie każdy chce go mieć. Bez pulsometru też można efektywnie się odchudzać i spalać tłuszczyk z boczków. Tutaj przydaje się partner biegowy z którym możesz podczas treningu porozmawiać. Tempo biegu powinno pozwolić Wam na rozmowę bez większego wysiłku. Jeśli ciężko Wam się rozmawia- biegniecie za szybko
Biegać trzeba wolno!

Jeśli nie masz jeszcze kondycji, aby biec bez przerwy przez pół godziny – zacznij od spacerów, a raczej szybkiego marszu. Musisz poruszać się w takim tempie, aby móc
swobodnie rozmawiać. Wtedy- mniej więcej- Twoje tętno jest w zalecanym zakresie. Wtedy spalasz tłuszcz.

Długość treningu ma znaczenie

Co najmniej pół godziny! 5 spacerków po 10 minut dziennie nie ma sensu. Organizm zacznie spalać tłuszcz po około 20 minutach wysiłku. Zatem, jeśli biegasz/maszerujesz przez 30 minut, to przez ostatnie 10 minut treningu Twój organizm najefektywniej spala tłuszcz.

Zatem, im dłużej będziesz na treningu, tym więcej tłuszczu spalisz. To chyba logiczne, prawda? Pamiętaj jednak, że wzrost szybkości treningu nie da żadnego pożytku Twojemu brzuszkowi czy udom. Gdy trening jest szybszy- następuje przyrost masy mięśniowej i tzw. siły biegowej.

Ty chcesz budować wytrzymałość biegową i chudnąć. Zatem powtórzę się po raz trzeci- biegaj powoli!

Jeśli chcesz zacząć korzystać ze wspomnianego pulsometru, zajrzyj do porad na stronach biegowych (choćby na naszej stronie) i wybierz odpowiedni sprzęt dla siebie. Aby schudnąć, wystarczy Ci najprostszy model.
Plany treningowe pomogą w odchudzaniu

Jeśli chcesz zacząć biegać, skorzystaj z planów treningowych dla osób początkujących.
Najpopularniejszym planem treningowym, jest plan z naszego serwisu. Możesz z niego korzystać bez obaw o swoje zdrowie. Potem przyjdzie pora na bardziej zaawansowane treningi.
Życzymy powodzenia w zrzucaniu zbędnych kilogramów.
http://jak-biegac.pl/jak-biegac-zeby...zgubic-tluszcz
a co to ma wspólnego z moją wypowiedzią?

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Cytat:
Napisane przez miss venflon Pokaż wiadomość
-dieta 1000 kcal
-wolne bieganie-bardzo wolne!!!-powtórze wolne!!! bieganie
-spalanie tłuszczu po 20 minutach

:O same bzdury!!!
ja bym się chyba na śmierć zanudziła biegając godzinę jednym tempem
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 14:28   #835
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

nuda nudą-ale te mądrości to najszybszy sposób żeby rozwalić sobie metabolizm
yoyo już czycha-czeka na wolniej i dłużej !!!
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 17:44   #836
cacajuate
Zadomowienie
 
Avatar cacajuate
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: México
Wiadomości: 1 902
Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

Martusia, to co napisalas, to sa takie bzdury, ze nawet nie chce mi sie juz komentowac. CHyba NIC tam nie ma prawdziwego, az sie balam, ze zaraz przeczytam, ze ziemia jest plaska. Gupie gupoty.

Tequila, nie, nie da sie zrobic HIITU bez pulsomierza, chyba, ze jestes juz doswiadczona: ja, na przyjkad, wiem doskonale jaki mam puls i kiedy, bo to wyczuwam, ale to jest juz pewna wprawa .
__________________
Run Tequila -> mój blog o bieganiu w Meksyku

Meksyk i bieganie na fejsie TUTAJ
cacajuate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 12:54   #837
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

Cacajuate kilka dni temu pytałam o książke. Polecilas mi już lekture dla zaawansowanych biegaczy. Jeszcze nie jestem na takim etapie, ale kiedys mam zamiar być w międzyczasie doatalam,w prezencie jakąś książke o bieganiu to sobie ja poczytam.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 13:15   #838
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Cacajuate kilka dni temu pytałam o książke. Polecilas mi już lekture dla zaawansowanych biegaczy. Jeszcze nie jestem na takim etapie, ale kiedys mam zamiar być w międzyczasie doatalam,w prezencie jakąś książke o bieganiu to sobie ja poczytam.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
książki poleconej przez cacajuate niestety nie można nigdzie dostać
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 13:51   #839
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
książki poleconej przez cacajuate niestety nie można nigdzie dostać
Nie można? Szkoda, nawet zapisałam sobie jej tytuł z myślą że w przyszlosci się przyda

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 15:24   #840
cacajuate
Zadomowienie
 
Avatar cacajuate
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: México
Wiadomości: 1 902
Dot.: Od dzis biegam aby schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
książki poleconej przez cacajuate niestety nie można nigdzie dostać
Ja kupilam na allegro. Nie ma?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 15:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

Jest na allegro:
http://allegro.pl/lore-of-running-ti...591862052.html
__________________
Run Tequila -> mój blog o bieganiu w Meksyku

Meksyk i bieganie na fejsie TUTAJ
cacajuate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-14 02:46:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:25.