Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;) - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2014-12-11, 17:21   #2761
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Przerzuciłam się na stacjonarny ale tym normalnym tez jeszcze jeżdżę ale tylko trochę po sklepach jak muszę.

Ja na rower staram się ubierać tak żeby się nie przegrzewać. ostatnio brałam ubranie termiczne pod spód, cienką kamizelę nieprzewiewną bluzę z misiem i na to wiatrówka, a na głowę czapkę i chustkę na uszy. Nie jest mi zimno na razie. jak wzięłam kurtkę zimową to było mi za gorąco podczas jazdy. Piję raz na jakiś czas korę wierzby i jakoś mnie przeziębienia nie biorą.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 18:46   #2762
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
Przerzuciłam się na stacjonarny ale tym normalnym tez jeszcze jeżdżę ale tylko trochę po sklepach jak muszę.

Ja na rower staram się ubierać tak żeby się nie przegrzewać. ostatnio brałam ubranie termiczne pod spód, cienką kamizelę nieprzewiewną bluzę z misiem i na to wiatrówka, a na głowę czapkę i chustkę na uszy. Nie jest mi zimno na razie. jak wzięłam kurtkę zimową to było mi za gorąco podczas jazdy. Piję raz na jakiś czas korę wierzby i jakoś mnie przeziębienia nie biorą.
Póki pogoda pozwala, to zamierzam kursować rowerem. Choćby teraz przed świętami gdy ludki dostają świra przedświątecznego i korki w mieście.
Mam też nadzieję, że uda mi się pojechać jeszcze przed świętami na jakiś dłuższy wypad rowerem. Ale, ale to się okaże na dniach czy mogę szaleć
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-18, 21:11   #2763
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Red face Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Dawno mnie nie było. Miałam problem z internetem. No wiec w 2014 zrobiłam 5153 km (liczę ze stacjonarnym, na stacjonarnym mam 960). Rekord 154 w ciągu dnia. Max szybkość zanotowana to 56,6 km/h.

W tym roku zrobiłam 5 km na rowerze . Nie było czasu na więcej bo robiłam generalne porzadki. Poprawię się mam nadzieję. Chociaż na stacjonarnym, trzeba ćwiczyć przed sezonem.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 15:02   #2764
Madziaplbia
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 6
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Piję raz na jakiś czas korę wierzby i jakoś mnie przeziębienia nie biorą.
Również jeżdżę sporo na rowerze. Kory wierzby nie próbowałam, ale dobrze sprawdza się imbir dodany do herbaty
Madziaplbia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-15, 20:02   #2765
isabel mountain
Raczkowanie
 
Avatar isabel mountain
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Kiece
Wiadomości: 99
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Zrobiłam wczoraj 50 km ze swoim klubem rowerowym i czułam się cudownie.
Oczywiście wcześniej odpowiednio się przygotowywałam, robiłam sobie krótsze dystanse.
Na blogasku popełniłam post o przsygotowaniu cery i ciała na rower zimą, Kto zainteresowany tematem - serdecznie zapraszam
p.s. JEŹDZICIE W KAMIZELKACH ODBLASKOWYCH???
__________________
http://bakcylove.pl/
isabel mountain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 11:29   #2766
201607061212
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 674
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez isabel mountain Pokaż wiadomość
p.s. JEŹDZICIE W KAMIZELKACH ODBLASKOWYCH???
Nie mam nawet takiej kamizelki Ale i tak raczej bym w niej nie jeździła, bo na rower chodzę tylko jak jest jasno, a w razie czego to i tak wszystkie moje ciuchy sportowe mają odblaski
201607061212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 10:04   #2767
para_noja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 14
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Hej, dziewczyny proszę o wskazówkę. Szukam solidnego u-locka, ale chciałabym zamknąć się w budżecie 100 zł. Macie jakiś pomysł?
para_noja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-16, 08:27   #2768
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez isabel mountain Pokaż wiadomość
Zrobiłam wczoraj 50 km ze swoim klubem rowerowym i czułam się cudownie.
Oczywiście wcześniej odpowiednio się przygotowywałam, robiłam sobie krótsze dystanse.
Na blogasku popełniłam post o przsygotowaniu cery i ciała na rower zimą, Kto zainteresowany tematem - serdecznie zapraszam
p.s. JEŹDZICIE W KAMIZELKACH ODBLASKOWYCH???
Ja posiadam i jeżdżę w niej ale nie zawsze. Zazwyczaj jak jadę gdy jest ciemno albo jak jadę jakimiś drogami gdzie jest duży ruch. Na ścieżki rowerowe czy jakieś mniej uczęszczane drogi to zazwyczaj mam różniaste bluzki i kurtki z odblaskami.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-21, 16:05   #2769
ysabela
Rozeznanie
 
Avatar ysabela
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Wrocław/ Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 567
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez para_noja Pokaż wiadomość
Hej, dziewczyny proszę o wskazówkę. Szukam solidnego u-locka, ale chciałabym zamknąć się w budżecie 100 zł. Macie jakiś pomysł?
Mam zwyklastego u-locka ze sklepu rowerowego osiedlowego i trzy lata chroni mój wypasiony rower przed wrocławskimi złodziejami (tylko siodełko mi gnoje pocięły ). Nie słyszałam nic o markach u-locków i różnicy w jakości zamków, podejrzewam że każdy będzie dobry. Oczywiście, nie będzie też bezpieczny w 100%, słyszałam o złodziejach, którzy podjeżdżają na parking rowerowy samochodem dostawczym, blokady przecinają strumieniem ciekłego azotu(?) i w ciągu minuty się zwijają.
W każdym razie, ja z moim u-lockiem parkuję w ryzykownych miejscach i wciąż mam fajny rower, a facet miał mniej fajny rower z badziewną sprężynką i zwinęli mu po tygodniu. Blokada to podstawa

Edytowane przez ysabela
Czas edycji: 2015-03-21 o 16:06
ysabela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 19:47   #2770
moreletrele
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 31
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

dziewczyny podpowiedzcie mi gdzie w krakowie kupie koszyk do roweru? chodzi mi o jakiś tani może być z komisu
moreletrele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 20:38   #2771
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez moreletrele Pokaż wiadomość
dziewczyny podpowiedzcie mi gdzie w krakowie kupie koszyk do roweru? chodzi mi o jakiś tani może być z komisu
a w marketach patrzyłaś? zaczął się sezon rowerowy i działy rowerowe odżyły
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-13, 18:33   #2772
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Hej wszystkim,
Ja sie obecnie przerzucilam na szose.Goralem tez jezdze na eskapady weekendowe.Pozatym moja kolekcja powiekszyla sie i obecnie mam 6 rowerowMam tez nowego chlopaka ktory jezdzi rowerem wszedzie i tez tak jak ja nie posiada samochodu-jezdzimy non stop razem-zyc nie umierac
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (239,6 KB, 46 załadowań)
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 18:36   #2773
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (227,6 KB, 28 załadowań)
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 09:47   #2774
Madzia87
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia87
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 277
GG do Madzia87
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Zazdroszczę terenów do jeżdżenia..
Dziewczyny czy jak jeździcie na rowerze to musicie się mocno przechylać żeby dobrze trzymać kierownicę dłońmi ? Ja czasami chciałabym jeździć bardziej wyprostowana, ale na góralu to chyba tak się nie da.. Albo mam za dużą ramę Mam 161 cm i ramę S-17" bo mniejszej nie było Mam męski rower Kross Level a3 2013.
__________________
Nigdy nie jest za późno stać się tym czym mogłbyś się stać.
George Eliot
Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki.
Jack Canfield i Mark Victor Hansen




Madzia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 12:50   #2775
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Hej wszystkim,
Ja sie obecnie przerzucilam na szose.Goralem tez jezdze na eskapady weekendowe.Pozatym moja kolekcja powiekszyla sie i obecnie mam 6 rowerowMam tez nowego chlopaka ktory jezdzi rowerem wszedzie i tez tak jak ja nie posiada samochodu-jezdzimy non stop razem-zyc nie umierac
Hej, hej Elfie. Zazdroszczę kolekcji.
I jazdy rowerem.
Ja mam przymusową przerwę w jeździe rowerem, do tego mój rower sprzedałam, ale na jesień będę mieć nowy, trekkingowy
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 09:39   #2776
ssqu
Raczkowanie
 
Avatar ssqu
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 87
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Oo wątek dla mnie Uwielbiam rower, mam obecnie Kross'a A6 już dość wiekowego, ale daje radę Marzy mi się szosa, ale na razie nie ma szans na zakup
U mnie w lesie trwa wycinka plus deszcz i takie mam warunki :/
http://lh3.googleusercontent.com/-1K...405_165257.jpg
Cytat:
Napisane przez Madzia87 Pokaż wiadomość
Zazdroszczę terenów do jeżdżenia..
Dziewczyny czy jak jeździcie na rowerze to musicie się mocno przechylać żeby dobrze trzymać kierownicę dłońmi ? Ja czasami chciałabym jeździć bardziej wyprostowana, ale na góralu to chyba tak się nie da.. Albo mam za dużą ramę Mam 161 cm i ramę S-17" bo mniejszej nie było Mam męski rower Kross Level a3 2013.
Ja mam 172cm i 17'' czy 17,5'' Mogłabyś podwyższyć kierownicę dodając podkładki pod mostek wtedy pozycja będzie bardziej wyprostowana
ssqu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 12:55   #2777
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

W zeszły weekend otwarłam sezon na krótkie spodenki na rowerze Szkoda,że dziś nie ma tak sprzyjającej aury-ale mimo to pojeżdżone.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0606.jpg (141,3 KB, 28 załadowań)
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 17:18   #2778
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez miss venflon Pokaż wiadomość
W zeszły weekend otwarłam sezon na krótkie spodenki na rowerze Szkoda,że dziś nie ma tak sprzyjającej aury-ale mimo to pojeżdżone.

Przyłączam się do wątku
u mnie też w tym tygodniu zimno
a w zeszłym tygodniu tak pieknie, że też krótkie spodenki załozyłam
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 17:24   #2779
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez Madzia87 Pokaż wiadomość
Zazdroszczę terenów do jeżdżenia..
Dziewczyny czy jak jeździcie na rowerze to musicie się mocno przechylać żeby dobrze trzymać kierownicę dłońmi ? Ja czasami chciałabym jeździć bardziej wyprostowana, ale na góralu to chyba tak się nie da.. Albo mam za dużą ramę Mam 161 cm i ramę S-17" bo mniejszej nie było Mam męski rower Kross Level a3 2013.
powiem ci, że miałam tak samo, do tego strasznie bolaly mnie nadgarstki dziewczyny w innym watku poradziły mi, by podnieśc mostek (wystarczy odkręcic śrubkę i podnieśc- w załączeniu łopatologiczny opis na podstawie mostka mojego roweru )- udało się jestem bardziej wyprostowana i nadgarstki mnie nie bolą z tym, że nie wiem, czy masz regulowany mostek.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pobrane.jpg (11,2 KB, 15 załadowań)
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-19, 17:40   #2780
Madzia87
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia87
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 277
GG do Madzia87
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
powiem ci, że miałam tak samo, do tego strasznie bolaly mnie nadgarstki dziewczyny w innym watku poradziły mi, by podnieśc mostek (wystarczy odkręcic śrubkę i podnieśc- w załączeniu łopatologiczny opis na podstawie mostka mojego roweru )- udało się jestem bardziej wyprostowana i nadgarstki mnie nie bolą z tym, że nie wiem, czy masz regulowany mostek.
Oj nie widziałam nic takiego w moim rowerze Mam tylko taką śrubę z góry i jakieś dwie po bokach.. Kiedyś czytałam, że jeszcze istnieje możliwość zakupu krótkiego mostku, ale podobno wtedy rower prowadzi się bardziej nerwowo więc nie wiem czy to dobry pomysł
__________________
Nigdy nie jest za późno stać się tym czym mogłbyś się stać.
George Eliot
Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki.
Jack Canfield i Mark Victor Hansen




Madzia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 09:20   #2781
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 507
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Nareszcie rozpoczęłam sezon rowerowy!

Jeśli pogoda dopisze, może wybierzemy się z TŻ rowerami na działkę (50 km od Warszawy) w długi weekend. Ostrzę sobie apetyt na rowerowe spacery po tamtejszych przysiółkach, mam do nich sentyment. Oby tylko było w miarę ciepło i nie padało.

Jeśli ten plan wypali i się rowerowo rozkręcę, może zacznę już jeździć rowerem do pracy - dobrze by było.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-28, 07:21   #2782
demoiselle19
Raczkowanie
 
Avatar demoiselle19
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 39
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Witam
Już nie mogę się doczekać czasu po maturach, w końcu zacznę sezon rowerowy! Teraz nauka, korepetycje... Miałabym wyrzuty sumienia, że ten czas mogłam poświęcić na naukę
Mam pytanko - jaki jest stan ścieżek rowerowych we Wrocławiu i Warszawie? W którymś z tych miast będę studiować i jestem pewna, że gdy tylko pogoda pozwoli to moim głównym środkiem transportu będzie rower
__________________
I'm a grown woman. I'll do whatever I want.
demoiselle19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-28, 08:27   #2783
karambajka
Lady D.
 
Avatar karambajka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Hej, chciałabym roweromaniaczki kupić sobie nowy rower, ale absolutnie się na tym nie znam... proszę o pomoc

Chciałabym przeznaczyć maks 1900 na rower typowo miejski, mam 164 cm wzrostu i zastanawiam się jaką wybrać ramę 53 czy już 57, bo boję się, że na 53 nie będę miała wyprostowanej postawy ciała - co jest dla mnie ważne (wcześniejszy rower miał ramę na 170 cm wzrostu i lepiej mi się jeździło, gdy stopa ledwo cała dotykała pedała niż na rozmiarze, który był dopasowany do mojego wzrostu).

Napaliłam się strasznie na Gazellę (stać mnie niestety na używaną), ale nie wiem jaki model wybrać, myślałam o tych:

http://allegro.pl/rower-gazelle-touc...296349469.html

http://allegro.pl/rower-damski-gazel...297261567.html

http://allegro.pl/gazelle-chamonix-p...292227943.html

http://allegro.pl/gazelle-orange-lit...297369772.html

http://allegro.pl/rower-gazelle-damk...304551944.html

Niestety stać mnie jedynie na używaną Gazellę, więc nie wiem czy nie lepiej np kupić rower Krossa nowy za tą samą cenę?

Co do tego jak będę go używała:

Przyjezdzki na weekend do 30-40 km głównie na ścieżkach rowerowych, rzadziej za miastem, ale głównie ulica..
Wyłącznie w celach relaksu, chciałabym, aby przyjemnie się jeździło i kręgosłup nie był nadmiernie przeciążony po 3-4 h jazdy - w ciągu tygodnia mam pracę siedzącą. Miałam wcześniej rower krossa, ale był zbyt masywny, chciałabym coś lższejszego na miasto.

Do tego chciałabym, aby rower był zgrabny i kobiecy - chętnie jakiś kolorek, gdyż to ma być typowo rower miejski.

Moja kondycja jest dobra,czasem biegam, chodzę na siłownię, ale chciałabym więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu no i po prostu lubię jazdę na rowerze

Z góry dziękuje za porady

Edytowane przez karambajka
Czas edycji: 2015-04-28 o 08:34
karambajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-28, 20:07   #2784
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez demoiselle19 Pokaż wiadomość
Witam
Już nie mogę się doczekać czasu po maturach, w końcu zacznę sezon rowerowy! Teraz nauka, korepetycje... Miałabym wyrzuty sumienia, że ten czas mogłam poświęcić na naukę
Mam pytanko - jaki jest stan ścieżek rowerowych we Wrocławiu i Warszawie? W którymś z tych miast będę studiować i jestem pewna, że gdy tylko pogoda pozwoli to moim głównym środkiem transportu będzie rower
W Wawie- umiarkowanie zadowalający.
Znaczy ścieżek trochę jest...tam gdzie nie ma, a są dość ruchliwe ulice- nikt cię nie przegoni z chodnika, mandatu też raczej nie dostaniesz. Ale często zdarzają się niedoróbki...ot- ścieżka jest, pięknie ładnie....i koniec.urywa się w najdurniejszym z możliwych miejsc.
No ale ogólnie oceniam na plus to, że ścieżek jest coraz więcej. Spokojnie da się po Wawie jeździć tylko rowerem i to przez cały rok.
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-28, 20:13   #2785
demoiselle19
Raczkowanie
 
Avatar demoiselle19
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 39
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
W Wawie- umiarkowanie zadowalający.
Znaczy ścieżek trochę jest...tam gdzie nie ma, a są dość ruchliwe ulice- nikt cię nie przegoni z chodnika, mandatu też raczej nie dostaniesz. Ale często zdarzają się niedoróbki...ot- ścieżka jest, pięknie ładnie....i koniec.urywa się w najdurniejszym z możliwych miejsc.
No ale ogólnie oceniam na plus to, że ścieżek jest coraz więcej. Spokojnie da się po Wawie jeździć tylko rowerem i to przez cały rok.
Ooo, no to super. Ale chyba i tak najprawdopodobniej w październiku zawitam we Wrocławiu
__________________
I'm a grown woman. I'll do whatever I want.
demoiselle19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 14:31   #2786
ysabela
Rozeznanie
 
Avatar ysabela
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Wrocław/ Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 567
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez demoiselle19 Pokaż wiadomość
Ooo, no to super. Ale chyba i tak najprawdopodobniej w październiku zawitam we Wrocławiu
Wrocław jest wybitnie rowerowy, moim zdaniem. Jestem na trzecim roku i trzeci rok rower to jest mój podstawowy środek transportu. Wszędzie, gdzie potrzebuję mam ścieżkę, tj ze wszystkich trzech miejsc zamieszkania na uczelnię, do rynku, na dworzec, do Korony (do Decathlonu :P) itd, itd., przy tym mieszkam na Wielkiej Wyspie, wokół której jest tak cudowna trasa równolegle do rzeki, że na wiosnę czuję się jak na wczasach w uzdrowisku. Nie zdarzyło mi się nie móc gdzieś dojechać rowerem. Jeśli wybieram tramwaj, to dlatego, że nie mam prawa jazdy, a część ścieżek jest poprowadzonych po ulicy i tracę głowę na skrzyżowaniach.
O niektórych ścieżkach dowiedziałam się dopiero w tym roku i do tej pory trochę oszukiwałam i na fragmentach jeździłam chodnikami, no ale: człowiek uczy się całe życie Trzeba tylko uważać, bo na takich właśnie momentach, gdzie nagle ścieżka "znika" lubi stać straż miejska.
ysabela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 15:15   #2787
demoiselle19
Raczkowanie
 
Avatar demoiselle19
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 39
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Jeśli dobrze pamiętam to koło Galerii Dominikańskiej jest ścieżka po ulicy Ale skoro jest sporo normalnych to też super, aż nie mogę się doczekać
__________________
I'm a grown woman. I'll do whatever I want.
demoiselle19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 23:42   #2788
ysabela
Rozeznanie
 
Avatar ysabela
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Wrocław/ Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 567
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez demoiselle19 Pokaż wiadomość
Jeśli dobrze pamiętam to koło Galerii Dominikańskiej jest ścieżka po ulicy
Właśnie tam jest mój punkt krytyczny drugi jest przed Mostem Grunwaldzkim, kilka razy próbowałam tam przejechać bez zawracania i cofania się i jeszcze się nie udało, zawsze gdzieś źle wjechałam :P Kwestia przyzwyczajenia, chyba.
ysabela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-02, 15:41   #2789
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 507
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
W Wawie- umiarkowanie zadowalający.
Znaczy ścieżek trochę jest...tam gdzie nie ma, a są dość ruchliwe ulice- nikt cię nie przegoni z chodnika, mandatu też raczej nie dostaniesz. Ale często zdarzają się niedoróbki...ot- ścieżka jest, pięknie ładnie....i koniec.urywa się w najdurniejszym z możliwych miejsc.
No ale ogólnie oceniam na plus to, że ścieżek jest coraz więcej. Spokojnie da się po Wawie jeździć tylko rowerem i to przez cały rok.
Pogrubione: niestety, to prawda dlatego opracowałam sobie trasę z domu do pracy (z Mokotowa na Wolę) w taki sposób, żeby jechać głównie ścieżkami,a tam, gdzie ścieżka się urywa, żeby móc jechać bardzo szerokim chodnikiem. Trochę dłużej się jedzie, niż w linii prostej, ale daję radę.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 22:02   #2790
ogwiazdka
Wtajemniczenie
 
Avatar ogwiazdka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 831
GG do ogwiazdka
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Dziewczyny,
przepraszam że się tak wcinam, ale chciałam szybko zapytać o opinię o rowerach Vanessa. Widziałam, że któraś z Was zastanawiała się nad nim, ale nie znalazłam żadnych opinii.
Potrzebuję czegoś miejskiego, żeby jeździć do pracy, więc nie jakoś mega dużo.

Czy możecie mi ten rower polecić albo odradzić?
Z góry dziękuję!
__________________
Mój blog --> http://fashionable-lady.blogspot.com/
Zapraszam

Blog zawieszony





ogwiazdka jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-21 16:38:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:38.