Mole, wszędzie mam mole!!! - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-10, 23:00   #301
gosiak0071
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 176
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Witam Was!!
Dzis i ja rozpoczęłam walkę z molami.
Nie mogę zlokalizować larw, natomiast znalazłam 2 kokony przy suficie. Wszystkie szafki w kuchni wysprzątane, jedzenie w pojemnikach i słoikach, plastry z feromonami przyklejone i łapią się na nie te paskudztwa!!
Nie wiem czy przypadkiem nie mam też ubraniowych, więc w szafach saszetki i skórki cytryny umieszczone.....
Szału dostaję
gosiak0071 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 08:31   #302
Dilayla
Zadomowienie
 
Avatar Dilayla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 235
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

znów są...u mnie chyba nie do wytępienia..boazeria w przedpokoju,duzo zakamarkow gdzie moga wleźć żadne pojemniki nie dziaaj,jak chca to i tak wejda,zastanawialam sie nad trzymaniem pewnych rzeczy w lodówce.,po tym jak znalazłam w zupie dwie larwy chyba były w kaszy jęczmiennej,nie zauważyłam ich
Dzis sprzątanie octem..ale faktycznie w czerwcu maja chyba najbardziej idealne warunki
__________________
„…to żaden powód nic nie robić tylko dlatego,
że nie można zrobić wszystkiego…”

Dilayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 07:54   #303
olalira
Przyczajenie
 
Avatar olalira
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

...

Edytowane przez olalira
Czas edycji: 2017-09-10 o 22:11 Powód: usuwanie
olalira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 11:51   #304
ankotkinia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Ja stosuje takie przylepce. Mam je w szafie i na szafie, więc mole wpadają. Na razie jestem bardzo zadowolona.
__________________
Piękne i wyjątkowe wnętrza.




Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-09-28 o 19:33 Powód: link
ankotkinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 14:49   #305
gosiak0071
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 176
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Ja miałam całkiem spory zapasik mąki pszennej w szafce, więc poszła do śmietnika. I..... spożywczych nie ma Widziałam jak jeden wleciał przez okno i od razu do kuchni, czyli te feromony muszą je przyciągać, ale szybko się przykleił.

Co do ubraniowych - na razie też cisza. Mam nadzieję, że wszystkie kokony usunęłam, ale to się dopiero okaże....
gosiak0071 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 21:38   #306
kamap
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Witam Was, ja też walczę z molami spożywczymi. Zalęgły się w szafce z produktami sypkimi. Walka trwa już bardzo długo. Same płytki do których się przylepiają nie pomagają. Giną tylko latające już mole, a ich larwy czy jak to nazwać w gniazdach zostają. Sprzątnęłam gruntownie szafki (wszystkie stojące, w jednym ciągu), myjąc je wodą z octem, również miejsca za szafkami. Jak się okazało znalazłam ich gniazda w zawiasach szafki i półce (płycie) - zalęgły się pomiędzy. Wszystkie produkty w słoikach wyniosłam do pokoju. Dodatkowo szafkę, która stoi pusta na razie wypsikałam dwukrotie owadozolem na owady latające, dodatkowo umieściłam znowu tę płytkę. Mam już dość, najgorzej jak się okaże że one są już wtych słoikach.
kamap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 18:05   #307
gosiak0071
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 176
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Mi się znowu pojawiły fruwające spożywczaki... Nie mam pojęcia, gdzie larwy mają "gniazda". Wiem, że kilka wleciało przez okno, ale szybko straciły życie
gosiak0071 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-06, 23:28   #308
kokosowa_nutella
Raczkowanie
 
Avatar kokosowa_nutella
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 247
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Ja potrzebuje pomocy z odziezowymi ;(((( czy to kiedys sie skonczy???Co polecacie? Oprocz przepatrzenia,wymycia octem wszystkiego,przylepiania plastrow z feromonami,rozkladaniu takich mydelek I kulek na mole???zezra mi mendy wszystkie najlepsze gatunkowo ciuchy.

---------- Dopisano o 00:28 ---------- Poprzedni post napisano o 00:20 ----------

Jakiej firmy jest kratka na mole o ktorej tak czesto wspominalyscie?moze to by pomoglo.
__________________
Wymianka:
[https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=834898]
kokosowa_nutella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 11:10   #309
Vanilia22
Przyczajenie
 
Avatar Vanilia22
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Niestety muszę powiedzieć, że też mam mole spożywcze. Tak się stało gdyż mam szafkę gdzie jest suszarka na naczynia i ona nie jest szczelna, przesiąka wodą i było gorąco po 30 stopni i teraz widzę fruwające owady. Robiłam porządki w mieszkaniu i zauważyłam larwy w moim pokoju oddalonym od kuchni z 10 metrów! Nie wiem co mam robić i chyba wyrzucę tą szafkę. Nie widzę innych larw tylko fruwające motyle tego gada.
Jak długo może trwać walka z molami? Nastawiam się na zażartą walkę!
__________________
Vanilia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 11:44   #310
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Cytat:
Napisane przez Vanilia22 Pokaż wiadomość
Niestety muszę powiedzieć, że też mam mole spożywcze. Tak się stało gdyż mam szafkę gdzie jest suszarka na naczynia i ona nie jest szczelna, przesiąka wodą i było gorąco po 30 stopni i teraz widzę fruwające owady. Robiłam porządki w mieszkaniu i zauważyłam larwy w moim pokoju oddalonym od kuchni z 10 metrów! Nie wiem co mam robić i chyba wyrzucę tą szafkę. Nie widzę innych larw tylko fruwające motyle tego gada.
Jak długo może trwać walka z molami? Nastawiam się na zażartą walkę!
Mole wejdą wszędzie. Najlepiej kup sobie naklejki na mole spożywcze, na allegro 3,50 zł naklejka z firmy Bros, będę je zamawiać.

To, że mole są tam gdzie trzymasz suszarkę na naczynia, nie znaczy, że nie są np. w tabletkach.

Sezon dla moli jest idealny latem, dogodny zwłaszcza jeśli rolety w domu są opuszczone, gdy nikt nie hałasuje....

Walka z molami może trochę potrwać, zwracaj uwagę na łączenie ściany z sufitem - tam najczęściej robią kokony.

Najlepiej zrób porządek wszędzie, gdzie się da. Szafki przetrzyj wodą z octem, wiem, że zapach nieprzyjemny, ale na nie skuteczny.

U mnie mimo naklejek, samce się przykleiły a królowe zrobiły kokony w tabletkach przeciwbólowych i w szafce, gdzie najrzadziej zaglądam.
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 16:35   #311
Vanilia22
Przyczajenie
 
Avatar Vanilia22
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Robiłam porzadki generlane całkiem niedawno i nic nie zauwazylam ale widzę, że teraz z lupą będę chodzić i szukać. Uczulę też moich współmieszkańców bo pokoje są wynajmowane.
brzydzę sie robactwem ale wytoczyłam wojnę i jej nie odpuszczę.
__________________
Vanilia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-20, 15:54   #312
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

echhh dowód na to że mole można przynieść z jedzeniem: widziałam fruwającego mola w jednym z dużych hipermarketów - nie chcę robić czarnego PR, bo przecież każdemu to robactwo się może zalęgnąć, ale ... wyobrażacie sobie że oni mieliby nagle wyrzucić całe jedzenie ? :P
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 07:05   #313
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Cytat:
Napisane przez kokosowa_nutella Pokaż wiadomość
[/COLOR]Jakiej firmy jest kratka na mole o ktorej tak czesto wspominalyscie?moze to by pomoglo.
Expel - u mnie wytłukł dziadostwo do zera. Ból jest taki, że śmierdzi to przez pierwsze 3 dni potwornie, ale potem szczęśliwie przestaje, a wciąż działa
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 08:33   #314
kokosowa_nutella
Raczkowanie
 
Avatar kokosowa_nutella
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 247
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Dzięki wielkie,zabieram się za szukanie na allegro,bo sama już nie daje sobie rady (
Za każdym razem wyciągając ulubione ciuchy z szafy modlę się by nie było dziur,dziur nie ma(odpukać) ale dziennie zabijam po 2-3 mole mimo iż mam w pokoju 2 naklejki z feromonami i wszystko pryskam lawendowym sprayem i myję octem.

---------- Dopisano o 09:33 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

http://allegro.pl/ expel-x-2-plytka-komary-meszki-muchy-owady-globol-i3501882866.html

Czy to ta płytka?
__________________
Wymianka:
[https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=834898]
kokosowa_nutella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 11:13   #315
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Niestety nie - chociaż może w przypadku Twoich moli zadziała, bo masz chyba problem z tymi "ubraniowymi"? Ja spożywcze wytłukłam inną płytką/kratką, której na Allegro nie kupowałam, bo znalazłam ją w pobliskim Tesco
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 15:13   #316
kokosowa_nutella
Raczkowanie
 
Avatar kokosowa_nutella
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 247
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Kurcze niedobrze,zanim przeczytałam Twój post to kupiłam dwie sztuki..

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

No z odzieżowymi paskudami...i nie mogę sie ich pozbyć jak wydaje mi się,że już po nich to poprostu wykluwa mi się kolejny "miot"...Może coś pomoże,a jak nie z molami to się chociaż komarów pozbędę :P
__________________
Wymianka:
[https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=834898]
kokosowa_nutella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 06:24   #317
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Z komarami (i w sumie nie tylko, bo i molami przylatującymi od sąsiadów ) wygrała u mnie dopiero moskitiera. Wcześniej walczyłam rozmaitymi sposobami, łącznie ze stworzeniem na balkonie mini ogródka z każdym rodzajem zielska, który miał działać na komary odstraszająco. Osiągnęłam tylko tyle, że zielsko przyjemnie pachniało i pięknie prezentowało się wizualnie
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 09:56   #318
Laguna05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 40
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Wszystko musisz wymyć wodą z octem: szafki, podłogi, meble, naczynia, wszystko... Porozstawiaj w szafkach pojemniki z goździkami i dodatkowo w szafkach gdzie trzymasz artykuły spożywcze połóż plasterek cytryny. Porozlepiaj też lepy na mole, można je kupić w markecie. Wyrzuć wszystko co nie jest hermetycznie zamknięte : mąka, cukier,ryż, makaron, kisiel, galaretki, sól, nawet nieotwarte opakowania. Wszystko staraj się trzymać w lodówce, nawet sypkie produkty. Przez miesiąc będą się jeszcze pałętać po domu ale jak zachowasz ostrożność to powinnaś je wytępić. Wiem bo sama miałam ten problem.
__________________
Drinki w głowie- taka faza,
Cieszy mnie Bacardi, Mojito, Oaza.
Laguna05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 10:46   #319
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Myślę że trzymanie wszystkiego w lodówce to już przesada. Spokojnie wystarczy pakowanie do słoików lub innych szczelnych opakowań.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-06, 16:56   #320
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Zgadzam się, szczelne pojemniki zdają egzamin - warto tylko sprawdzać czy nie przesypujemy do nich larw moli przyniesionych ze sklepu
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 16:32   #321
Alioth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 224
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Mam mole ubraniowe, niewiele ale jednak. Sa od kiedy wprowadzilam sie do tego mieszkania. Latem moze 20 lapie sie na naklejke, zima w ogole ich nie widze.
Jeszcze mi nie zniszczyly zadnego ubrania a mam kilka welnianych i jedwabnych. Odpukac. Czasem te grubsze swetry trzymam w zamrazarce, dzisiaj kilka rzeczy tam zapakuje.
Nie sadze zebym sie pozbyla dopuki znowu sie nie przeprowadzimy.
Alioth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 23:31   #322
gorzka6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 19
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Witam,
Mam prośbę, w zamkniętym plastikowym szczelnym pojemniku z kapeluszami suszonych grzybów, chodzą takie malutkie przezroczyste robaczki, jest ich pełno. Jakieś pół roku temu patrzyłam to było wszystko ok, a teraz mój mąż patrzył, bo nowe zbieraliśmy, a w tamtych bieg pełno robaczków. Mam pytanie, czy jakoś można uratować te grzyby?
gorzka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 10:50   #323
kokosowa_nutella
Raczkowanie
 
Avatar kokosowa_nutella
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 247
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Mi właśnie poniszczyły ubrania,wszystkie ulubione bawełniane,jeden sweterek o który bardzo dbałam i którego już nie dostanę nigdzie.Mój pokój pachnie lawendą i naftaliną jak u starej baby a ich wciąż wszędzie pełno próbowałam z octem nic,wieszałam milion pierdół w szafach nic,lawenda nic,wykładanie szafy gazetami nic + ubrania brudne od druku ;/ przepatrzyłam wszystkie ciuchy,poprałam w 60 stopniach,regał z książkami wysmarowałam podwójną porcją octu i NIC!

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Cytat:
Napisane przez gorzka6 Pokaż wiadomość
Witam,
Mam prośbę, w zamkniętym plastikowym szczelnym pojemniku z kapeluszami suszonych grzybów, chodzą takie malutkie przezroczyste robaczki, jest ich pełno. Jakieś pół roku temu patrzyłam to było wszystko ok, a teraz mój mąż patrzył, bo nowe zbieraliśmy, a w tamtych bieg pełno robaczków. Mam pytanie, czy jakoś można uratować te grzyby?
Fujka!Ja bym NIGDY!!! nie zjadła czegoś po czym łaziły robale!!!!!
__________________
Wymianka:
[https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=834898]
kokosowa_nutella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 14:13   #324
MegaIzabela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

U mnie "przygoda" zacznie się dzisiaj...
W weekend zabiłam dwa latające, a na plaster (płapka feromonowa) przylepiły się kolejne dwa. Mam już doświadczenie. Przeżyłam polowania u mamy i babci. Nie wiem czy przez przypadek sama ich nie zaprosiłam do domu. Od niespełna miesiąca mieszkam w nowym mieszkaniu po generalnym remoncie. Nowe meble i sprzęty. Sypkie rzeczy trzymam w słoikach z ikei (taka moja mała fobia). Z racji tego, że jestem lekko przeczulona na tym punkcie (inwazja u mamy...) zakupiłam w rossmanie te lepiące płapki. Tak profilaktycznie. Gdybym miała w trakcie przeprowadzki przenieść jakiegoś nieproszonego gościa. Ktoś powyżej opisywał, że przez te plastry mole zwabione zapachem same przylatywały... Boję się, że i tak było u mnie Ostatnio w przejściu (mieszkanie w kamienicy) widziałam jednego dziada. Nie wiadomo, czy sąsiedzi nie mają. Czy jeśli wleciały niedawno (ten weekend) to zdążyły się już u mnie rozmnożyć? Po pracy pędzę po ocet, a potem akcja eksterminacja. Zobaczymy co z tego będzie. Nie uśmiecha mi się demontować całej kuchni

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Weź, nie jedź tego! Nie próbuj nawet tego ratować. Skoro padło to ofiarą robaczków (obojętnie jakich), to odpuść. Brrrr
MegaIzabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 15:20   #325
Alioth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 224
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Cytat:
Napisane przez kokosowa_nutella Pokaż wiadomość
Mi właśnie poniszczyły ubrania,wszystkie ulubione bawełniane,jeden sweterek o który bardzo dbałam i którego już nie dostanę nigdzie.Mój pokój pachnie lawendą i naftaliną jak u starej baby a ich wciąż wszędzie pełno próbowałam z octem nic,wieszałam milion pierdół w szafach nic,lawenda nic,wykładanie szafy gazetami nic + ubrania brudne od druku ;/ przepatrzyłam wszystkie ciuchy,poprałam w 60 stopniach,regał z książkami wysmarowałam podwójną porcją octu i NIC!
Wspulczuje Ci, mam nadzieje ze poradzisz sobie z nimi. Jesli masz duza zamrazalke to tam przechowuj te cenniejsze ubrania. Taki sweter wyjety z zamrazalki nie jest zbyt przytulny ale zniszczy larwy ktore juz sa i masz gwarancje ze nowe nie wejda. To jedyna rzecz ktora na 100% ochroni dane ubranie. Rzeczy ktore nie zmieszcza sie (na przyklad dlugi welniany plaszcz) trzymam poza szafa, wieszam na wierzchu w swietle.
Jesli chodzi o zapachowe substancje to one beda dzialac tylko jesli ta szafka w ktorej sa bedzie hermetycznie szczelna, inaczej zapach zbyt wietrzeje i nie przeszkadza juz naszym przyjacielom molom. Tak wyczytalam gdzies. Ja nie wiem jak sie ich pozbyc, trzymam tylko populacje w ryzach tymi papierkami feromonowymi.

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

Cytat:
Napisane przez MegaIzabela Pokaż wiadomość
U mnie "przygoda" zacznie się dzisiaj...
W weekend zabiłam dwa latające, a na plaster (płapka feromonowa) przylepiły się kolejne dwa. Mam już doświadczenie. Przeżyłam polowania u mamy i babci. Nie wiem czy przez przypadek sama ich nie zaprosiłam do domu. Od niespełna miesiąca mieszkam w nowym mieszkaniu po generalnym remoncie. Nowe meble i sprzęty. Sypkie rzeczy trzymam w słoikach z ikei (taka moja mała fobia). Z racji tego, że jestem lekko przeczulona na tym punkcie (inwazja u mamy...) zakupiłam w rossmanie te lepiące płapki. Tak profilaktycznie. Gdybym miała w trakcie przeprowadzki przenieść jakiegoś nieproszonego gościa. Ktoś powyżej opisywał, że przez te plastry mole zwabione zapachem same przylatywały... Boję się, że i tak było u mnie Ostatnio w przejściu (mieszkanie w kamienicy) widziałam jednego dziada. Nie wiadomo, czy sąsiedzi nie mają. Czy jeśli wleciały niedawno (ten weekend) to zdążyły się już u mnie rozmnożyć? Po pracy pędzę po ocet, a potem akcja eksterminacja. Zobaczymy co z tego będzie. Nie uśmiecha mi się demontować całej kuchni
Ja tez sie wprowadzilam do mieszkania po generalnym remoncie i mam w domu mole. Wydaje mi sie jednak ze zagniezdzily sie u mnie w mieszkaniu, chociaz nie widzialam nigdy larw ani kokonow. Nie jest ich wiele ale jednak troche za duzo zeby wlatywaly z zewnatrz. Chyba ze przechodza ze strychu, do ktorego mamy klapke w przedpokoju..
Nie ja robilam remont ale kto inny, nie sadze zeby taka firma przykladala sie do sprzatania, pewnie wykladziny i szafki polozyli na brud.

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Cytat:
Napisane przez gorzka6 Pokaż wiadomość
Witam,
Mam prośbę, w zamkniętym plastikowym szczelnym pojemniku z kapeluszami suszonych grzybów, chodzą takie malutkie przezroczyste robaczki, jest ich pełno. Jakieś pół roku temu patrzyłam to było wszystko ok, a teraz mój mąż patrzył, bo nowe zbieraliśmy, a w tamtych bieg pełno robaczków. Mam pytanie, czy jakoś można uratować te grzyby?
Po co reanimowac stare skoro masz juz nowe? Wyrzuc i badz czujna, moga pojawic sie w czyms innym.
Alioth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 12:19   #326
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Cytat:
Napisane przez MegaIzabela Pokaż wiadomość
U mnie "przygoda" zacznie się dzisiaj...
W weekend zabiłam dwa latające, a na plaster (płapka feromonowa) przylepiły się kolejne dwa. Mam już doświadczenie. Przeżyłam polowania u mamy i babci. Nie wiem czy przez przypadek sama ich nie zaprosiłam do domu. Od niespełna miesiąca mieszkam w nowym mieszkaniu po generalnym remoncie. Nowe meble i sprzęty. Sypkie rzeczy trzymam w słoikach z ikei (taka moja mała fobia). Z racji tego, że jestem lekko przeczulona na tym punkcie (inwazja u mamy...) zakupiłam w rossmanie te lepiące płapki. Tak profilaktycznie. Gdybym miała w trakcie przeprowadzki przenieść jakiegoś nieproszonego gościa. Ktoś powyżej opisywał, że przez te plastry mole zwabione zapachem same przylatywały... Boję się, że i tak było u mnie Ostatnio w przejściu (mieszkanie w kamienicy) widziałam jednego dziada. Nie wiadomo, czy sąsiedzi nie mają. Czy jeśli wleciały niedawno (ten weekend) to zdążyły się już u mnie rozmnożyć? Po pracy pędzę po ocet, a potem akcja eksterminacja. Zobaczymy co z tego będzie. Nie uśmiecha mi się demontować całej kuchni

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Weź, nie jedź tego! Nie próbuj nawet tego ratować. Skoro padło to ofiarą robaczków (obojętnie jakich), to odpuść. Brrrr
Nie dziwię się, że jesteś taka ostrożna. U mnie wszędzie łapki feromonowe, a latem wszystkie zapełnione. Kupiłam na all firmy Bross nowe, i zarazem tańsze (7zł 2 szt) - nie znoszę tych owadów! Moje koleżanki też miały w ubraniach, jedzeniu. Jestem już "nawiedzona" co do moli a w domu codziennie patrzę na łączenie ściany z sufitem i zaglądam do szafek patrząc czy nie ma nowych insektów. Oczywiście ocet też musiał być! Królowe zagnieździły się w tabletkach!!! dokładnie Ibuprom, a ja niczego sobie nie myśląc sięgnęłam po tabletkę od bólu głowy, oczywiście obrzydzenie mam do nich po dzień dzisiejszy ( i do nich i do tabletek).

Oczywiście wszystkie produkty sypkie w słoikach IKEA

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

Cytat:
Napisane przez gorzka6 Pokaż wiadomość
Witam,
Mam prośbę, w zamkniętym plastikowym szczelnym pojemniku z kapeluszami suszonych grzybów, chodzą takie malutkie przezroczyste robaczki, jest ich pełno. Jakieś pół roku temu patrzyłam to było wszystko ok, a teraz mój mąż patrzył, bo nowe zbieraliśmy, a w tamtych bieg pełno robaczków. Mam pytanie, czy jakoś można uratować te grzyby?
Miesiąc temu kupiłam w aptece len mielony, który chciałam wykorzystać do masek na włosy i cerę, oczywiście paragon wyrzuciłam, bo niby po co być w jego posiadaniu. Po 2-ch dniach chciałam zrobić maseczkę, otworzyłam kartonik wyciągam opakowanie foliowe a tam mnóstwo robaków i ich jaj! Gdybym miała paragon zaniosłabym to do apteki! Fuuuu
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 11:14   #327
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Mole z apteki - no, to już jest jakiś całkiem nowy poziom w temacie...
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 21:44   #328
gorzka6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 19
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Grzybki jednak reanimowałam. Znalazłam poradę. Do mikrofali je włożyłam, padły, potrzymałam 2 dni na balkonie, w tym pojemniku, bo myślałam co dalej. W końcu otworzyłam, grzyby przebrałam, wyeliminowałam 3-4, a resztę wymoczyłam. Najpierw w zimnej wodzie, później w mleku, a na końcu ugotowałam i dopiero usmażyłam. Tak uwielbiam takie grzybki tzn. kapelusze smażone w cieście. U mnie na święta są przysmakiem, więc zrobiłam je i z moim mężem zjedliśmy. Nie mówię, że miałam opory, ale jak zobaczyłam pozytywny efekt mikrofali to zaczęłam zmieniać zdanie. Pozdrawiam.
gorzka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 16:16   #329
mlo0oda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Starachowice
Wiadomości: 78
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Kochane powiedzcie mi gdzie nabyliscie swoje plytki expel'a ? przeszkualam prawie cale miasto i nie wiem co dalej robic czy szukac gdzies indziej czy zamowic w internecie..?
mlo0oda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 13:33   #330
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

U mnie był spokój na ok. 2 tygodnie, a dzisiaj sobie wyfundowały nowe gniazdo w słoiku z kaszą manną oraz z mąką razową! nie wiem jak tam wlazły, ale o tyle dobre, że te latające wyleźć nie mogły

Zwracajcie uwagę na zamknięte opakowania herbaty, przypraw, kostki rosołowe, budynie, cukry wanilinowe itp.
U mnie po uprzedniej walce sobie urządziły impreze właśnie w przyprawach.
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-21 12:59:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:29.