Syndrom sknery-ekonomisty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-25, 13:39   #1
Nuitblanche
Rozeznanie
 
Avatar Nuitblanche
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 957
Question

Syndrom sknery-ekonomisty


Do rzeczy: co macie w zwyczaju wybierać (kiedy kasy nie brak) - mniejsze zło, czyli mniejsza butelka, mniejszy wydatek, czy też większa butelka, większy wydatek, ALE!! ekonomicznie rzecz biorąc (wybaczcie) taniej za każdy mililitr... Miotam się jak wilk w klatce, ponieważ nie wiem co wybrać - setka czy pięćdziesiątka. Sto zł w jedną, sto w drugą, eeech... Problemu nie ma, gdy trafia się okazja i nie ma się nad czym zastanawiać, wtedy się klika i rumieniec rozkoszy zalewa twarz Taka sytuacja jest jasna i klarowna, ale co z relacją pojemność/kasa?
Nuitblanche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 13:53   #2
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Syndrom sknery-ekonomisty

Nie lubię dużych pojemności (no chyba, że to Madness ) Przerażają mnie. Na ich widok od razu zaczyna prześladować mnie myśl: Kiedy ja to zużyję Prędzej się zepsuje. Byłoby przecież szkoda... I gdzie tu zysk?

Najlepsze są te średnie flakony, z reguły jest to 50ml. Je najbardziej lubię.

Jeśli jednak nie mam wystarczającej ilości pieniędzy na funduszu perfumeryjnym, a zależy mi bardzo na zapachu, to kupuję najmniejszą=najtańszą pojemność.

Nigdy jednak nie przeliczam mililitrów na pieniądze. Dla mnie kolosalne znaczenie w przypadku zakupu perfum ma flakon. Może być mało mililitrów, ale w oryginalnym flakonie Z korkiem oczywiście
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 14:35   #3
AmabA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: Syndrom sknery-ekonomisty

W przypadku moich wielkich miłości zapachowych - Escady Collection
(nieodżałowanie wycofanej najchętniej widziałabym 400ml flaszkę
Moje dwie piąćdziesiątki to niby dużo, ale kiedyś przyjdzie czas pożegnania
Setki wybieram tam gdzie zapach rzeczywiście mnie zauroczy.
Ambre Narguile Hermessence jest (o ile wiem tylko w 100 ml flakoniku, ale nawet gdyby był w mniejszym kupiłabym 100
Zapachy, które po prostu lubię czytaj Gris Clair wolę, mieć w 50-tkach.
A w 30-tkach najchętniej widziałabym (choć to niemożliwe) Tea For Two, Avignon, Messe de Minuit, Kyoto...
AmabA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 14:38   #4
Nuitblanche
Rozeznanie
 
Avatar Nuitblanche
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 957
Dot.: Syndrom sknery-ekonomisty

Cytat:
Napisane przez homyk Pokaż wiadomość
Dla mnie kolosalne znaczenie w przypadku zakupu perfum ma flakon. Może być mało mililitrów, ale w oryginalnym flakonie Z korkiem oczywiście
Niewątpliwie, odlewki (dla mnie i próbki) tracą na uroku. Szczególnie nie lubię próbek bez atomizerów, zmieniają strukturę zapachu na skórze, ale kiedy nie ma się perfumerii pod bokiem, to nie można wybrzydzać Co do tematu wątku - kusi mnie Lalique Le Parfum, ale jednocześnie dręczy, że przy zakupie 50ml, za 100zł więcej mogę mieć 100ml
Nuitblanche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 14:42   #5
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Syndrom sknery-ekonomisty

Nie lubię dużych opakowań, najlepsze dla mnie jest 50 ml, moja skóra dość dobrze trzyma zapachy i zużywam je stosunkowo wolno. 100 ml nawet najbardziej ulubionego, trochę mnie stresuje. Bezpodstawnie boję się, że zapach mi się znudzi na zawsze...
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 14:47   #6
agaa13
Zakorzenienie
 
Avatar agaa13
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 770
Dot.: Syndrom sknery-ekonomisty

ja również wolę 50 a jeśli funduszy brak kupuję 30.
__________________
agaa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 14:51   #7
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Syndrom sknery-ekonomisty

Dawniej, kiedy miałam 3 flakony wybierałam setki. Teraz wiem, że przy kilkunastu flaszkach niemożliwym jest zużycie przeze mnie tak dużej pojemności nawet w ciągu kilku lat i najczęście wybieram 30 i 50. 100ml jest zarezerwowane dla Theoremy, bo to miłość mojego życia
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-25, 14:52   #8
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Syndrom sknery-ekonomisty

Och jak ja nienawdzię takiego przeliczania, szlag mnie trafia jak musze wybierać: albo-albo. Najgorzej jak zacznę siedzieć i rozkminiać, to później się tak zaplątam, że w efekcie sama nie wiem co mi się opłaci, a co nie.

Najchętniej kupowałabym 100ml, bądź 75 ml zwłaszcza ulubionych perfum-czysta ekonomia, a jak zapach ewentualnie bym mi się znudził, to jest co wymienić...
Z praktycznego pkt widzenia przewaznie zaś kupuję 50 ml. Nie znoszę 30, bo szybko je wykańczam...

A i nie lubię za bardzo odlewek perfum, nigdy tego nie kupuje i nigdy się na takową nie wymieniłam, ale w drodze desperacji dopuszczam taką opcję. Traci na tym zapach.
Pomijam oczywiście próbki i 2-3 ml zapachu na testy, bo to insza inszość.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 14:58   #9
AmabA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: Syndrom sknery-ekonomisty

Cytat:
Napisane przez homyk Pokaż wiadomość
Dla mnie kolosalne znaczenie w przypadku zakupu perfum ma flakon. Może być mało mililitrów, ale w oryginalnym flakonie Z korkiem oczywiście
Flakon ma dla mnie przeogromne znaczenie.
To część zapachu, często nierozerwalnie z nim związana.
Nie kupiłabym perfum dla samego flakonu, ale gdybym musiała wybierać to wolałabym chyba fikcyjne 30 ml EC w sukni niż 50 ml odlewkę...
Dziwadło ze mnie w tej kwestii
Próbek bez atomizera też nie lubię Jak ja otwieram taką próbkę to przeważnie 30% jest na podłodze, 50% na lustrze, a pozostale 20% w umywalce.
AmabA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 15:22   #10
Nuitblanche
Rozeznanie
 
Avatar Nuitblanche
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 957
Dot.: Syndrom sknery-ekonomisty

Cytat:
Napisane przez Nuitblanche Pokaż wiadomość
...Lalique Le Parfum, ale jednocześnie dręczy, że przy zakupie 50ml, za 100zł więcej mogę mieć 100ml
Pomyślałam, że idąc dalej tym tropem, wychodzi na to, że:
100 ml kosztuje 300zł,
różnica między 100ml a 50ml to 100zł,
to 2xróżnica=200zł, a reszta to butelka, pudełko i promocja.

Ameryki nie odkryłam, bo wieki wieków już było o tym wiadomo, ale tak biednych uzależnionych w balona robić... Serca kapitaliści nie mają
Nuitblanche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 15:23   #11
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Syndrom sknery-ekonomisty

Generalnie nie mam takiego problemu z cena. Wiem, ze najtansze sa male pojemnosci, ale kupujac je, nie sugeruje sie cena, tylko tym, ze po prostu zuzyje z nich jakies 20 ml Rzadko kupuje 50 ml, chyba ze nie ma mniejszej pojemnosci, wiekszy flakon jest ladniejszy (np. tak jest w przypadku perfum Chanel - 30-ki sa takie pudelkowe) itd. 50 lub 100 ml jestem w stanie kupic, kiedy przywiaze sie do zapachu i wiem, ze dlugo bede mu wierna. Zdarza sie to jednak raz na 100 flakonow Poza tym silnijesza od kasy jest dla mnie mysl, ze perfumy moga sie zepsuc.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-25, 15:26   #12
Nuitblanche
Rozeznanie
 
Avatar Nuitblanche
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 957
Dot.: Syndrom sknery-ekonomisty

Cytat:
Napisane przez ropuszka Pokaż wiadomość
Poza tym silnijesza od kasy jest dla mnie mysl, ze perfumy moga sie zepsuc.
Ten problem przestałam odczuwać, od kiedy zaczęłam wymieniać się próbkami - w części flaków znacząco ubyło perfum
Nuitblanche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 15:57   #13
lady-dark
Zadomowienie
 
Avatar lady-dark
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 1 713
Dot.: Syndrom sknery-ekonomisty

Ja mam inny problem... perfumy znikają u mnie w zastraszającym tępie. Kiedyś kiedy używałam jedynie wody z Avonu - szła mi ok. buteleczka 50ml miesięcznie/1,5mc. Nosiłam stale w torebce, regularnie dopsikując się. Teraz mam już flakonów ok 20 i w dużej częsci widzę już dno . Co gorsza, luksusowe zapachy wcale nie są na mnie trwalsze (to chyba PH mojej skóry - inni też na mnie nie czują)i też dopsikuje kilka razy dziennie, tyle że teraz mam taki wybór że pachne codziennie czymś innym - w rezultacie perfumki starczają mi na dłużej. Z tym że kupuje je jeszcze częściej niż dawniej...

Gdy mam do wyboru 100-tke, a 50 tke to wole tydzien pozbierac, i kupic sobie jednak 100-tke. 30 - tka dla mnie jest jak miniaturka. Pierwszy flakonik - to był Dior - Poison - 30 ml - wypsikałam w niecałe 2 mc!! Jestem strasznie nieekonomiczna.
lady-dark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 16:01   #14
lady-dark
Zadomowienie
 
Avatar lady-dark
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 1 713
Dot.: Syndrom sknery-ekonomisty

Acha - i żeby nie było - najbardziej oczywiście cenię sobie jakość i pewność. Nie wyobrażam sobie także żeby moja buteleczka była jakimś testerem. Kocham patrzeć na moje buteleczki! To moje zboczenie... Nie zniosłabym nawet najmniejszej ryski na flakonie, nie mówiąc już o braku korka... Dlatego wszystkie moje zapachy kupuję w Sephorze ewentualnie na promocji w Rossmannie. Gdybym miała do wyboru 100ml oryginalnego oczywiscie zapachu w jakims flakonie zastępczym juz wolalabym 30-tke tego samego w pięknym flakonie!
lady-dark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 16:24   #15
dreamer4
Zadomowienie
 
Avatar dreamer4
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gdynia Śródmieście
Wiadomości: 1 570
GG do dreamer4
Dot.: Syndrom sknery-ekonomisty

Im wiekszy tym lepszy , no czasami mniejsze flakony są ładniejsze, a flakon to dla mnie b ważny "składnik" perfum jako całości..
Ja dośc szybko zużywam perfumy, lubię robic próbeczki i odlewki, a jak sami wiecie lubię, kupuję i używam nawet damskie, dlatego dość często wymieniam się czymś z siostrą, mamą a jak już totalnie mi się znudzi mogę puścić w świat.
__________________

dreamer4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 16:45   #16
aga79
Zakorzenienie
 
Avatar aga79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 911
Dot.: Syndrom sknery-ekonomisty

To jest mój odwieczny dylemat jaką pojemność kupić Jak kupię 30stkę to mało jej używam bo szybko się skończy, a znowu 100tki szybko mi się nudzą, tak więc najodpowiedniejsza dla mnie pojemnosć to 50 lub 75 ml Względy ekonomiczne też biorę pod uwagę, bo jeżeli 100ml jest niewiele droższe od 50 to oczywiście wybiorę większą pojemnosć
NIe lubię odlewek, a tymbardziej tych bez atomizera. Zdecydowanie wolę flakony Co innego małe próbeczki do przetestowania
__________________
Insta https://instagram.com/aagawuu/
aga79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 18:42   #17
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Syndrom sknery-ekonomisty

Najchętniej kupuję małe flakony, zapachy szybko mi się nudzą, więc wolę mieć różnorodne perfumy o małych pojemnościach, bo nigdy nie udało mi się zużyć 100 ml.
Jeśli chcesz kupić zapach, który bardzo lubisz i będziesz go namiętnie używać, to lepiej wybrać większy flakon, moim zdaniem .
Też nie lubię odlewek, oryginalne opakowania mają niezaprzeczalny urok.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 18:45   #18
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Syndrom sknery-ekonomisty

ja kupię prawie tylko 30ml jestem perfumoholiczką, więc lubię zmieniać perfumy, większych bym pewnie nie zużyłam, ale ostatnio znalazłam w końcu moje perfumy i przy nich pozostanę na dłużej
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 18:53   #19
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Syndrom sknery-ekonomisty

Preferuję 30 ml, bo lubie nosić perfumy w torebce. I w ogóle są takie śliczne. Setki mam tylko tych, które ciężko zdobyć.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-25, 18:55   #20
tulipanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 793
Dot.: Syndrom sknery-ekonomisty

Ech, no właśnie. Często mam ten problem. Bo przecież drugie tyle perfum kosztuje stosunkowo bardzo niewiele więcej. Aż grzech nie kupić setki, jeśli różnica wynosi np. 50 zł, ale z drugiej strony nie zawsze owe 50 zł się aktualnie posiada do wydania na perfumy Dlatego jeśli mam akurat taką kwotę pieniędzy do wydania, to wolę dołożyć i kupić więcej, zawsze powtarzam, że najwyżej postaram się powymieniać odlewkami, ale jeszcze tego nie robiłam, bo muszę kupić atomizerki, a z tym mam problem
Do niedawna byłam "setkomaniaczką" czyli wszystko co chciałam miało być w największej pojemności. Teraz trochę mi przeszło, patrząc np. na 100 ml Smoka za każdym razem pojawia się pytanie "kiedy ja go zużyję", ale... ja nie lubię zużywać problem polega na tym, że wolę żeby się zepsuło, niż skończyło dlatego nadal lubię setki, bo dają mi komfort używania, przy 50 ml jest już zaniepokojony wzrok za każdym razem kiedy psikam (czy aby nie ubywa za szybko ). A przy 30 ml jest najgorzej, taką pojemność mam tylko L Lempickiej i aż mi szkoda ją zużywać, bo mam wrażenie, że zaraz jej zabraknie
tulipanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 19:03   #21
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Syndrom sknery-ekonomisty

Ja też lubię 30 i 50 - są zgrabniejsze, no i nie znudzą się, jak mnie kiedys 5 Aleja, której miałam 125 ml - pod koniec nie mogłam na nią patrzeć. Ale teraz, po przerwie, znów mi sie podoba
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 19:03   #22
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Syndrom sknery-ekonomisty

Odkąd moja kolekcja przebrała naprawdę duże rozmiary zdecydowałam,że będe kupować tylko 30-tki.Dzięki temu nie mam aż tak dużej obawy,że nie dam rady ich wszystkich zużyć.
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 19:16   #23
Lukasz_
Przyczajenie
 
Avatar Lukasz_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 21
Dot.: Syndrom sknery-ekonomisty

Ja staram sie uzbierac pieniążki, i kupowac flakony o poj. 100ml (moze dlatego ze dopier zaczynam moja przygode z perfumami) Mniejsze flakony jakos mi sie nie podobaja
Lukasz_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 20:03   #24
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Syndrom sknery-ekonomisty

Mam podobnie, dopóki miałam tak z 5 flakonów, to leciały same setki, bo ciągle czułam niedosyt, przy 15 flakonie zaczęłam się zastanawiać, że ciut za dużo i od tamtej pory zaczęłam kupować mniejsze pojemności.
Natomiast ciągle żal mi, że dokładając 40zł mogłabym mieć dwa razy większą pojemność...
Wyjątek stonowi Lolitka mogłabym się w niej kąpać, gdybym tylko mogła. W sumie dziękuję Marteczce i Dreamerowi, że kupiliśmy po te 20ml Lolitki, a z drugiej strony przeklinam, bo chcę jej używać ciagle i jednocześnie żal, bo pięknie wygląda w tej małej pojemności. I chyba napiszę list do Świętego o większą Lolitkę.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 20:58   #25
bieta
Zadomowienie
 
Avatar bieta
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 061
Dot.: Syndrom sknery-ekonomisty

Ja zużywam perfumy bardzo powoli i z tego powodu kupuję zwykle 30. 100 ml miałam dwa razy w życiu, w bardzo zamierzchłych czasach, raz to był Pret-a-porter, drugi jakiś Benetton - obu nie udało mi się zużyć nawet do połowy, a zapach Coty znienawidziłam chyba do końca życia - stało się to dla mnie nauczką i setki starannie omijam
Kupując na allegro wybieram 50 - o wiele bardziej się opłaca, jednak wiem. że niektóre z planowanych zapachów na pewno kupię w najmniejszej pojemności, jaką znajdę. Większej ich ilości nie uda mi się zutylizować (Angel) cały czas dręczy mnie też obawa, że perfumy się zniszczą.
Bardzo żałuję, że nie można kupić miniatur (tzn. można, ale polowania na allegro nie są moją pasją, zresztą z kosztami przesyłki średnio się taki interes opłaca). Zapachy nudzą mi się bardzo szybko, na wiele mam ochotę, a próbki nie mają tego uroku, co pełnowymiarowe flakoniki
bieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 21:17   #26
Meriamon
Rozeznanie
 
Avatar Meriamon
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Tu i tam Tamtaram :-)
Wiadomości: 876
Smile Dot.: Syndrom sknery-ekonomisty

Stety-niestety wolę największe pojemności bo mam jak to już tu ładnie zostało ujęte komfort psychiczny
Mam trzy 30'tki i własnie szkoda mi ich używac
Nie wiem ale choćbym miała mieć cały pokój w wodach to tylko 100'tki
30'tki tylko wtedy gdy zapach mi sie podoba,ale nie na tyle by często po niego sięgac
Jestem pod tym względem przepadzitkiem, zresztą odkąd pamiętam, zawsze wolałam większe rzeczy
__________________
Boże, obdarz mnie spokojem...
Bym zaakceptował(a) rzeczy, których nie mogę zmienić
Odwagą, bym zmienił(a) rzeczy, które zmienić mogę
I mądrością, bym umiał(a) je rozróżnić...
Meriamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 01:15   #27
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Syndrom sknery-ekonomisty

Ja nie mam moralnych problemów z przeliczaniem "co się opłaca, a co nie"
W przeciwieństwie do mojej mamy, z którą często z tego powodu toczę walki. Ja chcę 30ml, ona woli kupić 50-tkę, bo się opłaca.
A prawda jest taka, że wolę zapłacić więcej za mniejszą pojemność (czyli - idealne dla mnie 30ml lub 40ml), niż potem użerać z niechcianym zapachem. A że niestety nos mam bardzo zmienny, to rzadko który zapach jestem gotowa kupić w większym flakonie (wyjątek - Baby Doll YSL).
Na dodatek każdy zapach po przekroczeniu magicznej ilości 40ml zaczyna mnie strasznie nudzić, męczyć i ogólnie mam go dość
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 08:57   #28
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Syndrom sknery-ekonomisty

ja też preferuję 30-tki z kilku powodów. Po pierwsze - zuzywam perfumy w dosyć ppowolnym tempie, psikam się tylko jak wychodze z domu i nie nosze ich po torebkach, bo i tak zapominałabym się dopsikiwać. Poza tym zapachy strasznie szybko mi sie nudzą, dlatego wole kupić tę mnejszą pojemność i potestowac - mam ten komfort, że zapach raczej mi się nie znudzi, a kto we, może akurat trafię na coś przy czym chciałabym pozostać dłużej. Dodatkowo nie martwię się, kiedy ja to wszystko zużyję. I jeszcze jedno - kwestia finansowa, jako bedna studentkaraczej nie mogłabym pozowolic sobie na wieksza ilosc setek-a tu prosze i wydaje mniej pieniazkow, i wieksze pole manewru.
No i mam wieksza pewność ze nie kupuje podrobki, bo malych pojemnosci raczej sie nie podrabia (chyba) - czyt.zakupy na allegro
Reasumujac małe jest piękne...i praktyczne :-D
megilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 09:02   #29
falka
Raczkowanie
 
Avatar falka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 411
Dot.: Syndrom sknery-ekonomisty

a ja jestem wogóle sknera
i czasem sama na siebie jestem wściekła....
sama sobie kupuję tylko małe pojemności, ale nie ze względu na cenę, ale na pojemność. Nie lubię wykańczać perfum, które po 20, 30 ml mnie drażnią. Strasznie się denerwuję, gdy np. tata daje mi prezenty w postaci seteczek (bo wyszło taniej - tata jest ekonomistą).
Sknera ze mnie wychodzi też wtedy, gdy mam sobie ochotę jakiś zapach kupić, ale przeważnie chodzę koło niego tak długo aż mi przejdzie
Nie wiem z czego to wynika... Dopóki nie skończyłam studiów i nie pokończyłam licznych stażów nie kupowałam wysokopółkowców. I może tu jest właśnie problem... Ciągle pamiętam czasy, kiedy na buty zimowe odkładałam pół roku... I teraz, mimo znacznej poprawy materialnej ten skneryzm niestety został.
I jeszcze jedna cecha sknery: ja się cieszę (!!!) jak mi te 30stki się kończą
Bo z czystym sumieniem mogę kupić następne...
__________________
Siła zdolna zmieniać świat (...)
jest więc według ciebie Chaosem, sztuką i nauką?
Przekleństwem, błogosławieństwem i postępem?
A nie przypadkiem Wiarą? Miłością? Poświęceniem?
http://www.suwaczki.com/tickers/p19u9n73qxcp5qvv.png

falka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 09:09   #30
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Syndrom sknery-ekonomisty

Moja największa pojemność to 75 ml (Gucci II) które uwielbiam ale nie zużyłam jeszcze nawet połowy flakonu. Wniosek z tego, że dość wolno zużywam perfumy. Wolę mniejsze pojemności 30, 50 ml ponieważ psikam się tylko gdy wychodzę z domu, raczej nie dopsikuję się w ciągu dnia, więc po prostu widmo zepsucia perfum jest silniejsze niż przeliczanie co się bardziej opłaca
Poza tym wolę mieć mniejsze pojemności a więcej flakonów. W większe pojemności inwestuję tylko wtedy gdy zapach szalenie mi się spodoba i wiem że będę go często używać Bardzo lubię też miniaturki.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:43.