Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-09-26, 09:35   #4771
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Wczoraj dokonalam tego desperackiego czynu i przebilam pepek samo przebicie bolalo, za przeproszeniem, jak jasna cholera teraz odczuwam tylko lekki dyskomfort, jakby cos ostrego uwieralo mnie od srodka pepka. Jestem przeszczesliwa, bo zbieralam sie ze 3 lata ale moja wrodzona plochliwosc nie pozwalala mi udac sie do salonu. Nagle wczoraj przyszlo mi do glowy, ze przebije sobie pepek i 10 min pozniej siedzialam juz w samochodzie jadac do salonu piercingu Przebijalam poleconym przez kolezanke kolczykiem tytanowym.

Jako zalecenia dostalam czyscic trzon kolczyka patyczkiem do uszu nasaczonym w wodzie utlenionej, przesuwajac kolczyk w gore i w dol oraz smarowanie mascia Tribiotic. Dodatkowo mycie okolic pepka mydelkiem Protex 3. Stad pytanie do weteranek kolczykowania - czy zalecenia sa prawidlowe? Z gory dziekuje Wam za podopowiedzi

Ale sie ciesze
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 14:05   #4772
Trish-ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 23
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

no mi powiedzieli zeby trzon kolczyka przecierac patyczkiem do ucha nasaczonym spirytusem salicynowym,co prawda po swiezo przekutym pepku to wykonujac ta czynnosc "gryzlam sciany" ale w zamian za moje cierpienie nic mi nie puchlo i nie podchodzilo tak bardzo ropa,za to ranke mialam przemywac woda utleniona,to juz bardziej komfortowe.Prucz tego nie wolno mi bylo (i nadal jest) moczyc pepka podczas kapieli w wannie tak wiec staram sie zeby woda ani zadne plyny sie nie dostaly do mojej kochanej dziurki w pepku..co mi tam jeszcze mowili...a zeby jak zaczerwieni mi sie pepuszek dookola to troszeczke i to bardzo cieniutko posmarowac zaczerwienienie kremem nivea ale tak zeby nie dotknac kremem dziurki,tylko dookola..no i co ? ponad tydzien po przekluciu i zero ropy,zero opuchlizn,zero limfy tylko zaczerwienienie (ale pracuje nad tym) jeszcze ze 2 tygodnie i mam zamiar zmienic kolczyk..i tu moje pytanie--chce wsadzic zloty..moge ? (minie miesiac od przeklucia)
Trish-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 17:19   #4773
kmq
Raczkowanie
 
Avatar kmq
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 205
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Jako zalecenia dostalam czyscic trzon kolczyka patyczkiem do uszu nasaczonym w wodzie utlenionej, przesuwajac kolczyk w gore i w dol oraz smarowanie mascia Tribiotic. Dodatkowo mycie okolic pepka mydelkiem Protex 3. Stad pytanie do weteranek kolczykowania - czy zalecenia sa prawidlowe?
ZADNE z 'zalecen' nie jest prawidlowe. przemywaj sola fizjologiczne, mozesz tez octeniseptem. zadnych wod utlenionych, spirytusow, tribioticow i innych tego typu historii. i nie ruszaj kolczykiem, to tylko podraznia kanal przeklucia. i nastepnym razem w omijaj ten salon szeroookim lukiem

ps. weteranek jak weteranek, ja jak cos robie, to staram sie przynajmniej nie uszkodzic

Trish-ka, wspolczuje 'spirytusowej terapii' ktora z pewnoscia nie przyniosla wcale takich zbawiennych efektow, moze sie tylko tak wydawac (chociaz i to jest dziwne). najlepiej poczekaj jeszcze z miesiac przed wymiana, pepek naprawde dlugo sie goi. poza pielegnacja, dobrym przekluciem itd. to po prostu kwesia czasu. a sam kolczyk - jesli zloty zloty to raczej nie bardzo, jesli zloty pokrywany zlotym kolorem, a wlasciwie tytanowy lub inny dobry, to tak.

Edytowane przez kmq
Czas edycji: 2007-09-26 o 21:46
kmq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 20:56   #4774
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

lalesiu nic nie ruszaj żadnym patyczkiem,wodą utleniona i trybiotykiem,bo to podstawowe błędy pielęgnacji.
Kup za 25zł octenisept i pryskaj 2-3 razy dziennie.
Nic więcej.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 21:01   #4775
pperłowaa
Raczkowanie
 
Avatar pperłowaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 63
Dot.: Re: jak w końcu z tym pępkiem ??

Według mnie kolczyk w pępku może zrobić sobie każdy kto sie na to zdecyduje. Ja w końcu się odważyłam i nie żałuje! Polecam
pperłowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 21:12   #4776
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Re: jak w końcu z tym pępkiem ??

Cytat:
Napisane przez pperłowaa Pokaż wiadomość
Według mnie kolczyk w pępku może zrobić sobie każdy kto sie na to zdecyduje. Ja w końcu się odważyłam i nie żałuje! Polecam
hm?
troszkę nielogiczne zdanie
Chyba to naturalne,że napierw jest decyzja,potem przebicie
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-27, 07:26   #4777
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Re: jak w końcu z tym pępkiem ??

ludzie wybijcie sobie z głowy SPIRYTUS, WODĘ UTLENIONĄ, TRIBIOTIC, MAŚCI NAGIETKOWE itp.
polecam sól fizjologiczną, bo nie wysusza tak jak spirytus czy woda utleniona dziurki (a suszyc nie wolno), nie zapycha jak jakieś maści, a tribiotic to tylko w takich przypadkach gdzie zaczyna się coś babrac i nic nie da się poradzic.
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-27, 10:30   #4778
Trish-ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 23
Dot.: Re: jak w końcu z tym pępkiem ??

to ja juz w koncu nie wiem...
serio serio z moja dziurka jest wszystko wporzadku,mimo ze czyszcze kolczyk spirytusem salicynowym a dziurke woda utleniona.Tak jak mi powiedzieli w salonie tak robie,a z reszta w tym salonie 2 moje kolezanki przekuwaly pepek,to samo im zalecono i maja elegancko pogojone dziurki i bardzo ladnie to wyglada.Bez wyszuszen,blizn ropy itp a robily kolczyk ok.poltora miesiaca przede mna...a co do tego zlota...no chodzi mi o kolczyk ze szczerego zlota no bo mam zlote kolczyki w uszach i ogolnie zlota bizuterie i dziwnie bedzie wygladalo jak bede miala w pepku srebrnego koloru kolczyk,dlatego chcialam zloto..heh sama juz nie wiem
Trish-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-27, 10:31   #4779
Trish-ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 23
Dot.: Re: jak w końcu z tym pępkiem ??

co ewentualnie moze sie stac gdy po miesiacu zmienie kolczyk na zloty? moze sie zaczas paskudzic czy co ?
Trish-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-27, 15:16   #4780
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Re: jak w końcu z tym pępkiem ??

Wybij sobie z głowy ruszanie tego po miesiącu.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-27, 15:26   #4781
korin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 1 318
Dot.: Re: jak w końcu z tym pępkiem ??

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;5390136]ludzie wybijcie sobie z głowy SPIRYTUS, WODĘ UTLENIONĄ, TRIBIOTIC, MAŚCI NAGIETKOWE itp.
polecam sól fizjologiczną, bo nie wysusza tak jak spirytus czy woda utleniona dziurki (a suszyc nie wolno), nie zapycha jak jakieś maści, a tribiotic to tylko w takich przypadkach gdzie zaczyna się coś babrac i nic nie da się poradzic.[/quote]


Ja stosowałam tribiotyk przez 7dni(nie powinno się go stosować dłużej) i nic mi nie pomógł. W ciężkich sytuacjach polecam riwanol(skonsultowane z lekarzem), jest tani, można go dostać w każdej aptece, a wiele osób ma go w domowej apteczce. Mi jako jedyny lek świetnie pomagał niestety paskudztwo strasznie brudzi.
korin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-27, 16:02   #4782
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Re: jak w końcu z tym pępkiem ??

Cytat:
Napisane przez Trish-ka Pokaż wiadomość
to ja juz w koncu nie wiem...
serio serio z moja dziurka jest wszystko wporzadku,mimo ze czyszcze kolczyk spirytusem salicynowym a dziurke woda utleniona.Tak jak mi powiedzieli w salonie tak robie,a z reszta w tym salonie 2 moje kolezanki przekuwaly pepek,to samo im zalecono i maja elegancko pogojone dziurki i bardzo ladnie to wyglada.Bez wyszuszen,blizn ropy itp a robily kolczyk ok.poltora miesiaca przede mna...a co do tego zlota...no chodzi mi o kolczyk ze szczerego zlota no bo mam zlote kolczyki w uszach i ogolnie zlota bizuterie i dziwnie bedzie wygladalo jak bede miala w pepku srebrnego koloru kolczyk,dlatego chcialam zloto..heh sama juz nie wiem
słuchaj, to tylko pozór że jest zagojone. takie świństwa jak woda utleniona albo spirytus wyszuszają tylko dziurkę (a nie można tego robic) i to tylko od zewnątrz. zacznij zmieniac kolczyk (oczywiście nie po miesiącu, bo dziurka potrzebuje czasu do zagojenia się), energiczniej ruszac czy coś i się przekonasz że dziurka się nie zagoiła ale wysuszyła od zewnątrz.

EDIT:
jeśli wcześniej od takich metod nie zacznie się coś dziac
robiłaś u kosmetyczki czy w salonie piercingu i tatoo? jeśli u kosmetyczki to się nie dziwie że takie cud rady dali
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-27, 19:35   #4783
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Re: jak w końcu z tym pępkiem ??

Dziekuje za dobre rady dziwne, ze opinie sa tak zupelnie odmienne robilam w sprawdzonym przez wiele moich kolezanek, znanym i polecanym salonie tatoo i piercingu w Lodzi. Nazywa sie Zool, moze ktoras z Was zna?musze kupic ten Octenisept a co myslicie o psikaniu plynem do dezynfekcji rak i powierzchni skory przed operacja? Rodzice mojego chlopaka sa lekarzami i bez problemu mam dostep do tego typu bajerow
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-27, 20:18   #4784
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Re: jak w końcu z tym pępkiem ??

Ja bym nie kombinowała.
Octenisept,albo ampułki soli fizjologicznej.
Ale octenisept taniej wyjdzie,bo ampułka 30 groszy,a przemywać nie będziesz 2 tygodnie z pewnością
Ja zużyłam 1/3 octeniseptu dopiero a psikam 2 razy dziennie od 2 miesięcy.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-27, 21:21   #4785
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Dziekuje za dobre rady dziwne, ze opinie sa tak zupelnie odmienne robilam w sprawdzonym przez wiele moich kolezanek, znanym i polecanym salonie tatoo i piercingu w Lodzi. Nazywa sie Zool, moze ktoras z Was zna?musze kupic ten Octenisept a co myslicie o psikaniu plynem do dezynfekcji rak i powierzchni skory przed operacja? Rodzice mojego chlopaka sa lekarzami i bez problemu mam dostep do tego typu bajerow
płyny do dezynfekcji są na bazie alkocholu-często izopropylowego-mają szerokie spektrum działania ale sa bardzo "agresywne"-podrażniają i wysuszają-pozatym na opakowaniu takiego środka pisze zazwyczaj,żeby nie stosowac na otwarte rany
sól fizjologiczna lub Octanisept wystarczą
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-28, 07:00   #4786
Trish-ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 23
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

ruszalam kolczykiem i nawet wielokrotnie go wyjmowalam i nic,nie leci mi ropa ani nic w tym stylu,no mam tylko malutkie zaczerwienienie przy zakretce od kolczyka a tak jest wszysko dobrze,ogolnie mi sie zawsze szybko i ladnie wszystko goi w przypadku pepka nie bylam co do tego przekonana no bo to jednak wrazliwe miejsce ale jest naprawde dobrze,nie chcecie to nie wiezcie
Trish-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-28, 07:02   #4787
Trish-ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 23
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

fakt ze spirytus i woda wysuszaja bo z poczatku schodzila mi skora dookola kolczyka ale jest dobrze
Trish-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-28, 08:01   #4788
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

no skoro tak sądzisz. ale jak niedługo zacznie się coś babrac to nie lec do nas z płaczem. prawie na każdej stronie tego wątku możesz znaleźc posty dziewczyn, które potraktowały spirytusem ranę, i że wszystko było git, a później do nas z płaczem, że zaczęło się coś dziac, że nie chcą wyjmowac kolczyka na stałe. chcesz to uwierz w dobre rady, nie chcesz nie wierz, ale jeśli masz trochę współczucia dla swojej dziurki, nie traktuj jej spirytusem

a jeśli wyjmowałaś, ruszałaś, do gratuluję pomysłowości, pewnie niedługo pojawi się post że zaczęło się coś babrac
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-28, 18:40   #4789
**KaNiA**
Raczkowanie
 
Avatar **KaNiA**
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 301
GG do **KaNiA**
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

hej moglybyscie polecic mi jakis sprawdzony salon w Trojmiescie?
__________________
**KaNiA** jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-29, 08:58   #4790
Trish-ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 23
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

w takim razie dawac mi tu nazwy wszystkich chemikali do higieny pepuszka...tylko skutecznie prosze i w miare tanio ^^ bo nie zarabiam milionow
Trish-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 09:14   #4791
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
w takim razie dawac mi tu nazwy wszystkich chemikali do higieny pepuszka...tylko skutecznie prosze i w miare tanio ^^ bo nie zarabiam milionow
a może odrobinkę grzeczniej
wszytskie środki do pielęgnacji były wypisane w tym wątku
co polecamy a co odradzamy
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 09:15   #4792
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Trish-ka Pokaż wiadomość
w takim razie dawac mi tu nazwy wszystkich chemikali do higieny pepuszka...tylko skutecznie prosze i w miare tanio ^^ bo nie zarabiam milionow
wystarczyłoby przejrzeć 10 ostatnich postów..
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 11:11   #4793
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

^up up^ dziewczyny polecały sól fizjologiczną i octenisept
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 12:12   #4794
Malwina 22
Raczkowanie
 
Avatar Malwina 22
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 198
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Chce toc wyjaśnic.
Ja przekulam sobie pępek na 15 urodzinki.2 razy dziennie przemywałam wodą utlenioną i nic sie nie chciało goic chyba przez miesiąc.Miałam juz wyjąć kolczyk jak mama powiedziała zebym sprobowała spirytusem.
Na początku troszke piekło ale pozniej tylko robiło cie cieplo.Wszystko zagoilo mi sie w tydzień a z woda pewnie dalej bym sie męczyła.

Mnie osobiście bardziej bolały te szczypce ktorymi kosmetyczka przytrzymuje skore,spryskała mi jakims plynem pępek i przez 20 min po przekluciu jeszcze nic nie czulam.Chyba zmroziła.Troche sie bałam bo podobno przekłucie pępka najbardzie boli (naj mniej w języku,ale ja osobiście nie mam tam kolczyka)Ale ciach pach i po krzyku.Za przekłucie zaplaciłam 50 zł ale kolczyk kupowalam sama u zlotnika.Mam uczulenie na inne metale dlatego musialam miec kolczyk albo ze zlota albo ewentualnie ze stali.Wazne jest tez zeby nie wyjmowac kolczyka bo ledwo co zagojona ranka od nowa sie "rozrywa".Takie dłubanie przy tym nic nie da a tylko pogorszy sytuacje.Kosmetyczka u ktorej miałam przekłuwany pępek miała odpowiednie uprawnienia,niektore ich nie mają.
Malwina 22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 14:47   #4795
Trish-ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 23
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Moja odzywka pt "dawac mi tu (...)" nie miala byc odebrana jako jakies niegrzeczne sformulowanie,przyswirowa lam sobie i tyle...nie trzeba sie odrazu bulwersowac...heh (zal) no nic...
Trish-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 16:14   #4796
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

żal to jest to,że nie stać cię nawet na przejrzenie kilku ostatnich postów.
Nie wspomne o kilku tysiącach w wątku.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 16:28   #4797
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Malwina 22 Pokaż wiadomość
Chce toc wyjaśnic.
Ja przekulam sobie pępek na 15 urodzinki.2 razy dziennie przemywałam wodą utlenioną i nic sie nie chciało goic chyba przez miesiąc.Miałam juz wyjąć kolczyk jak mama powiedziała zebym sprobowała spirytusem.
Na początku troszke piekło ale pozniej tylko robiło cie cieplo.Wszystko zagoilo mi sie w tydzień a z woda pewnie dalej bym sie męczyła.

Mnie osobiście bardziej bolały te szczypce ktorymi kosmetyczka przytrzymuje skore,spryskała mi jakims plynem pępek i przez 20 min po przekluciu jeszcze nic nie czulam.Chyba zmroziła.Troche sie bałam bo podobno przekłucie pępka najbardzie boli (naj mniej w języku,ale ja osobiście nie mam tam kolczyka)Ale ciach pach i po krzyku.Za przekłucie zaplaciłam 50 zł ale kolczyk kupowalam sama u zlotnika.Mam uczulenie na inne metale dlatego musialam miec kolczyk albo ze zlota albo ewentualnie ze stali.Wazne jest tez zeby nie wyjmowac kolczyka bo ledwo co zagojona ranka od nowa sie "rozrywa".Takie dłubanie przy tym nic nie da a tylko pogorszy sytuacje.Kosmetyczka u ktorej miałam przekłuwany pępek miała odpowiednie uprawnienia,niektore ich nie mają.
nie odbieraj źle mojej wypowiedzi, ale takich jak twoje jest tysiące na wątku, a później jak zaczyna się coś babrac to te osoby przychodzą z płaczem o pomoc
po pierwsze gratuluje pomysłowości, żeby to zrobic u kosmetyczki ja bym się tam nie dała zaciągnąc, tylko salon piercingu
po drugie, gratuluje pomysłowości temu, który wpadł na pomysł z wodą utlenioną czy spirytusem. ja nawet przed zapoznaniem się z tym wątkiem, nie uwierzyłabym, że to są dobre metody. polecam octenisept lub sól fizjologiczną. spirytus odstaw jak najszybciej, najlepiej od razu.
po trzecie, ja też mam alergię na nikiel, którą zapewne ty też masz, no i tu mogę cię śmiało poinformowac, że nie powinnaś nic nosic z stali chirurgicznej (o której pisałaś że możesz). z takich dostępnych metali dla ciebie jest złoto, srebro (tylko że ono się chyba do pępka nie nadaje, dziewczyny na wątku coś gadały o tym) oraz tytan.
i tutaj się przyczepię do końcówki wypowiedzi.

"Wazne jest tez zeby nie wyjmowac kolczyka bo ledwo co zagojona ranka od nowa sie "rozrywa".Takie dłubanie przy tym nic nie da a tylko pogorszy sytuacje.Kosmetyczka u ktorej miałam przekłuwany pępek miała odpowiednie uprawnienia,niektore ich nie mają."

ja myślę, że nie ma czegoś takiego jak ledwo zagojona rana. albo się zagoiła albo nie. ledwo zagojona może się wydac jak się ją wysuszy spirytusem (a suszyc nie można). od zewnątrz wygląda na zagojoną, od środka tak nie jest. radzę odstawic spirytus jak najsyzbciej.
i myślałam że uprawnienia mają tylko salony tattoo i piercingu


sorka za takiego i w dodatku długaśnego posta, ale od rana jakoś skaczę na wszystkich i się wnerwiam. a takie posty...
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 19:18   #4798
karta666
Zadomowienie
 
Avatar karta666
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdańsk ;)
Wiadomości: 1 932
GG do karta666 Send a message via Skype™ to karta666
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez **KaNiA** Pokaż wiadomość
hej moglybyscie polecic mi jakis sprawdzony salon w Trojmiescie?
Z tego co wiem dobry jest salon "Leżeć" tattoo.gdi.pl
Chociaz sama tam nie byłam, wybieram się jednak w najblizszym czasie przekłuć tam pępek

100 zł kosztuje przebicie pępka razem z kolczykiem
__________________
"Najprzebieglejszy mężczyzna nie dorówna w fałszu najszczerszej kobiecie."
"Jeśli się chce, by mężczyzna czy chłopiec pożądał danej rzeczy, należy ją jedynie uczynić trudno osiągalną."— Mark Twain
________________

Jestem FIT !


karta666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 20:00   #4799
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

łaaaaaaaaa..... a może to ja nie mam uprawnień
pobiegnę i sprawdzę.......łaaaaaaaaa aaaaaaa

"żart" powyżej

srebro i złoto zawieraja domieszki innych metali-alergizujących

żal to mi czasem tyłek ściska jak czytam genialne rady i sposoby
a serce cieszy jak widzę ,ile osób udało sie "wyedukować" w kwestii pielęgnacji-tak ,że czasem nie ma potrzeby abym się odzywała-dzięki dziewczyny
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 21:33   #4800
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

heh, jak tak czytam takie "edukujące" posty, to przyznam, że dziwnie brzmią. tak jakby na chama się chciało coś oczywistego wytłumaczyc. no ale dziwi mnie to, że jak się pisze na tym wątku, to problemem jest przeczytac kilka ostatnich postów. ale dobrze że chociaż trochę osóbek tu się wyedukuje chociaż jest na wątku jeszcze kilka opornych
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:26.