Zmiana tabletek - zbiorczy! - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-29, 11:04   #661
daab123
Zakorzenienie
 
Avatar daab123
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3 630
Dot.: Zmiana tabletek a skutki uboczne?

to ja zrobię te badania na własną rękę. tylko jaki to jest koszt jeśli można spytać?
__________________
 
Razem od 07.01.2011

daab123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 12:51   #662
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Zmiana tabletek a skutki uboczne?

Zależy od przychodni/laboratorium
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 23:37   #663
Wenaa
Raczkowanie
 
Avatar Wenaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 467
GG do Wenaa
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Ja podobnie jak daab123 zle się czułam po ponad roku brania tabletek (miałam podobne objawy) postanowiłam więc odstawić tabletki, zobaczyć jak sie będę czuła no i psychicznie jest lepiej ale miewam silne bole brzucha, czy któraś z was tak miała po odstawieniu tabletek? zamierzam wrócić do tabletek lecz nie mam pojęcia jakich teraz. może cos polecicie?
__________________
Wenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 19:51   #664
phacelia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Post Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Witam
Mam 24 lata. Przez 2 lata brałam tabletki antykoncepcyjne (21+7). Ginekolog przepisał mi je ze względu na rozchwiane hormony, po wcześniejszych badaniach. Lekarz polecił mi zrobić 2-miesięczną przerwę w ich stosowaniu. Po zużyciu ostatniego opakowania wystąpiło prawidłowe krwawienie z odstawienia. Następny cykl przebiegał bez zastrzeżeń - kolejną miesiączkę (już bez tabletek) dostałam z jednodniowym opóźnieniem. Chciałabym jeszcze jeden cykl przejść bez brania tabletek. Czy będzie to prawidłowe? Powinnam czekać dłużej z odstawieniem? Zaznaczam, że w trakcie stosowania tabletek nie miałam żadnych niepokojących objawów. Regularnie chodzę do ginekologa. Mam prawidłową cytologię (robiłam w maju). Oczywiście, chciałabym wrócić do zażywania antykoncepcji hormonalnej, ponieważ nie planuję jeszcze zostać mamą Czekam na odpowiedź i Wasze rady
phacelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 15:17   #665
propolka
Raczkowanie
 
Avatar propolka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 307
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Mam pytanie. Czy przechodząc z Kontraceptu (20 mikrogramów etynyloestradiolu + 75 mikrogramów gestodenu) gdzie zrobiłam normalnie 7 dniową przerwę i zażyłam pierwszą tabletkę Lesinelle (0,02 mg etynyloestradiolu + 3 mg drospirenon) 8 dnia, to jestem zabezpieczona od pierwszej tabletki już?
__________________
"Nie umiem Cię pocieszyć kiedy patrzysz w przeszłość, ale mogę wziąć dobre wino i pójść tańczyć w deszczu z Tobą...
Wiesz już, ta, jesteś dla mnie chociaż jestem złodziejem, twe najlepsze chwile kradnę..."
propolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 19:10   #666
JiRinChoi
Przyczajenie
 
Avatar JiRinChoi
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 10
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Witam
Mam pytanie odnośnie zmiany tabletek.
Otóż, zmieniłam tabletki Artizia na Bonadea (Artizia miała zbyt niską dawkę hormonów) i wg ulotki powinnam być od razu zabezpieczona ALE z ostatniego opakowania Artizi wzięłam 20 tabletek, nie 21 tak jak powinnam (musiałam wcześniej zażyć dodatkową tabletkę z powodu wymiotów i nie chciałam kupować nowego opakowania tylko dla jednej tabletki...). I nie wiem właśnie jak mam to traktować - czy jako pominięcie tabletki w ostatnim tyg przez co muszę być dodatkowo zabezpieczona przez najbliższe 7 dni czy też tego zabezpieczenia stosować nie muszę skoro nie przerwałam przyjmowania hormonów a tylko zwiększyłam ich dawkę?
Była bym BARDZO wdzięczna za odpowiedź
JiRinChoi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 21:11   #667
Ekwadorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 30
Przejście z Yaz na Yasmin - problem

Cześć!

Mam problem z tabletkami antykoncepcyjnymi mianowicie :

Podczas pobytu w Polsce pod koniec marca, zrobiłam badania hormonalne ze względu na problemu skórne, które zaczęły się parę lat temu po Diane35.
Z wynikami udałam się do mojego ginekologa, aby przepisał mi nowe tabletki antykoncepcyjne, ponieważ może właśnie rozregulowane hormony są źródłem problemów z cerą. Lekarz po zapoznaniu się z wynikami, zalecił mi branie tabletek YAZ. Jako, że mieszkam w UK wypisał receptę na 6 miesięcy. Niestety byłam u niego w dzień powrotu do Anglii, i dostałam w aptece tylko 3 opakowania , odpis recepty zostawiłam mamie aby mi je wykupiła i dosłała. W połowie czerwca ( podczas brania ostatniego opakowania) mama wysłała mi kolejne opakowanie, jednak moja nadzieja malała z dnia na dzień zaglądając do skrzynki. Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę YAZ i dzisiaj udałam się do tutejszego lekarza. Wzięłam puste opakowanie, pokazałam, wytłumaczyłam iż zależy mi na tych tabletkach. Dwukrotnie zapytałam się czy recepta wypisana została właśnie na YAZ - potwierdzono, że tak. Po receptę miałam wrócić o 17. Niestety recepta, którą dostałam jest na tabletki Yasmin - tłumaczenie było takie, że w UK lekarze nie przepisują YAZ i są generalnie zakazane Oczywiście lekarza już nie było, jedynie recepcjonistka. Odwiedziłam aptekę, wzięłam Yasmin, w aptece również zdziwienie, że pytam o Yaz. I teraz mam mętlik w głowie. Czy powinnam po 3 miesiącach zmieniać tabletki na nowe? Po YAZ co prawda cera mi się pogorszyła, wydaje mi się, że lekko mnie usypiają - więc nie jestem z nich zadowolona, jednak boję się "zabawy z hormonami". Druga kwestia kiedy powinnam zacząć brać Yasmin?
Wczoraj wzięłam ostatnią, czwartą placebo tabletkę YAZ, okres dostałam
w niedzielę. Mogę bez problemu dzisiaj zacząć Yasmin?

Proszę o porady, ponieważ trochę się pogubiłam

Z góry dziękuję
Ekwadorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-02, 21:32   #668
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Przejście z Yaz na Yasmin - problem

Przecież to zamiennik, o ile się nie mylę?
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 21:53   #669
Ekwadorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 30
Dot.: Przejście z Yaz na Yasmin - problem

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Przecież to zamiennik, o ile się nie mylę?
Z tego co wiem Yasmin ma większą ilość estrogenów, jednak reszta składu jest podobna.

Pogubiłam się w dawkowaniu. Czy mogę normalnie zacząć nowe opakowanie Yasmin dzisiaj? Jeśli wczoraj skończyłam Yaz a okres dostałam w niedzielę?
Podejrzewam, że idealnie byłoby zażyć nowe tabletki w pierwszy dzień okresu wolałabym jednak nie robić miesięcznej przerwy
Ekwadorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 14:24   #670
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Przejście z Yaz na Yasmin - problem

Cytat:
Napisane przez Ekwadorka Pokaż wiadomość
Z tego co wiem Yasmin ma większą ilość estrogenów, jednak reszta składu jest podobna.

Pogubiłam się w dawkowaniu. Czy mogę normalnie zacząć nowe opakowanie Yasmin dzisiaj? Jeśli wczoraj skończyłam Yaz a okres dostałam w niedzielę?
Podejrzewam, że idealnie byłoby zażyć nowe tabletki w pierwszy dzień okresu wolałabym jednak nie robić miesięcznej przerwy
Yasmin jest mocniejszy. Skończ Yaz i weź Yasmin następnego dnia po skończeniu placebo Yazu. Nie rób żadnej miesięcznej przerwy bo rozwalisz sobie tylko gospodarkę hormonalną.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 22:12   #671
catlady
Raczkowanie
 
Avatar catlady
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 305
Dot.: Artizia/Harmonet/Kontracept/Logest/Sylvie 20 - wątek zbiorczy!

Dzisiaj wzięłam ostatnią tabletkę z hormonem z Yaz i teraz czekają mnie cztery dni na placebo. Pytanie - ginekolog poleciła mi żebym wzięła pierwszą tabletkę Sylvii30 pierwszego dnia krwawienia, co jeżeli ono nie pojawi się aż do poniedziałku? Wiecie, chciałabym zacząć równo z opakowaniem które zaczyna się właśnie od poniedziałku.
A drugie pytanie, ważniejsze dla mojego mężczyzny - czy po zmianie tabletek czeka nas dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatyw, czy nie musimy się niczym martwić?
__________________

catlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-04, 09:15   #672
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Artizia/Harmonet/Kontracept/Logest/Sylvie 20 - wątek zbiorczy!

YAZ zawiera 0,02 mg etynyloestradiolu oraz 3 mg drospirenonu,
Sylvie 30 - 0,03 mg etynyloestradiolu i 0,075 mg gestodenu.
Z tego widać, że przechodzisz ze słabszych tabletek na mocniejsze.
Więc możesz wziąć Sylvie :
- w pierwszy dzień krwawienia
- zaraz po tabletkach placebo, czyli w Twoim przypadku w poniedziałek, pierwszy dzień przyjmowania tabletek nie ulegnie zmianie.
- zaraz po tabletkach aktywnych, bez brania placebo, czyli dzisiaj.
W każdym z przypadków antykoncepcja zostanie zachowana, nie trzeba dodatkowo się zabezpieczać
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 11:42   #673
catlady
Raczkowanie
 
Avatar catlady
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 305
Dot.: Artizia/Harmonet/Kontracept/Logest/Sylvie 20 - wątek zbiorczy!

Bardzo ci dziękuję
__________________

catlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 12:26   #674
Ephee
Raczkowanie
 
Avatar Ephee
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 453
Odp: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Hej dziewczyny dostałam wczoraj nowe tabletki i zmieniam z Daylette na Harmonet, i moje pytanie jest następujące: czy wziąć Harmonet w pierwszy dzień okresu, który powinnam dostać przy 3 tabletce placebo z Daylette, czy skończyć Daylette i odczekać do kolejnego okresu?
Kolejne pytanie, czy zmieniając tabletki będziemy z moim tż potrzebować dodatkowego zabezpieczenia? Nie bardzo znam się na tych dawkach...


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
studentka pedagogiki wczesnoszkolnej
Ephee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 13:07   #675
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Odp: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Daylette - 0,02 mg etynyloestradiolu i 3 mg drospirenonu
Hormonet -0,02 mg etynyloestradiolu, 0,075 mg gestodenu
Pigułki są tak samo mocne, zmieniasz na hormonet z taką samą ilością estrogenu. Więc możesz go wziąć :
- po skończeniu tabletek placebo Daylette
- w pierwszy dzień krwawienia z odstawienia
- bez brania tabletek placebo, zaraz po aktywnych.
Antykoncepcja we wszystkich przypadkach zachowana, nie ma potrzeby dodatkowej antykoncepcji
Mam nadzieję, że zauważyłaś, że Hormonet ma inny schemat przyjmowania, jest 21 tabletek i nie ma tabletek placebo.
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 13:47   #676
Ephee
Raczkowanie
 
Avatar Ephee
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 453
Odp: Dot.: Odp: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez giovanna92 Pokaż wiadomość
Daylette - 0,02 mg etynyloestradiolu i 3 mg drospirenonu
Hormonet -0,02 mg etynyloestradiolu, 0,075 mg gestodenu
Pigułki są tak samo mocne, zmieniasz na hormonet z taką samą ilością estrogenu. Więc możesz go wziąć :
- po skończeniu tabletek placebo Daylette
- w pierwszy dzień krwawienia z odstawienia
- bez brania tabletek placebo, zaraz po aktywnych.
Antykoncepcja we wszystkich przypadkach zachowana, nie ma potrzeby dodatkowej antykoncepcji
Mam nadzieję, że zauważyłaś, że Hormonet ma inny schemat przyjmowania, jest 21 tabletek i nie ma tabletek placebo.
Tak, wiem. Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź a jak to jest, biorę 21 i przez kolejne 7 dni nic, a w dniu tak jakby 29 biorę nowe opakowanie?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
studentka pedagogiki wczesnoszkolnej
Ephee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 13:55   #677
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Tak Mi z początku też się to wydawało trudne do zapamiętania. Poprostu bierzesz 21 tabletek, potem 7 dni przerwy i na 8 dzień nowe opakowanie. Dlatego nowe opakowanie zawsze będziesz rozpoczynała w tym samym dniu tygodnia. Dla przykładu, ja zaczynam nowe opakowanie w piątek, leci mi 3 tygodnie (21 tabletek) , w piątek zaczynam przerwę- 7 dni (pt,sb,nd,pn,wt,śr,czw) , przychodzi piątek i zaczynam nowe opakowanie , itd. Zapamiętaj, że NIGDY nie można WYDŁUŻAĆ przerwy- musi trwać maksymalnie 7 dni
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...

Edytowane przez giovanna92
Czas edycji: 2013-07-04 o 14:13
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 21:08   #678
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Ephee Pokaż wiadomość
Tak, wiem. Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź a jak to jest, biorę 21 i przez kolejne 7 dni nic, a w dniu tak jakby 29 biorę nowe opakowanie?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Tak, właśnie tak bierzesz Na początku możesz ustawić sobie przypomnienie w telefonie, później wejdzie Ci to w nawyk i przerwa nie będzie stanowiła problemu
__________________

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2013-07-04 o 21:10
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 21:21   #679
Ephee
Raczkowanie
 
Avatar Ephee
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 453
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Tak, właśnie tak bierzesz Na początku możesz ustawić sobie przypomnienie w telefonie, później wejdzie Ci to w nawyk i przerwa nie będzie stanowiła problemu
Żeby pamiętać to ja nie mam problemu Na szczęście
Ephee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-05, 17:17   #680
Ephee
Raczkowanie
 
Avatar Ephee
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 453
Odp: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Dziewczyny, a jak teraz z okresem? Miałam przy 3 tabletce placebo zawsze, dziś wzięłam Harmonet po aktywnych.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
studentka pedagogiki wczesnoszkolnej
Ephee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 18:14   #681
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Odp: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Na krwawienie z odstawienia nie ma reguły, można dostać w każdy dzień przerwy. Ja jak brałam Microgynon dostawałam od 3 do 5 dnia. Teraz jak biorę Lesinelle prawie zawsze dostaję w 4 dzień Czasem może się zdarzyć, że krwawienie w ogóle nie przyjdzie, nie oznacza to ciąży
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 18:20   #682
Ephee
Raczkowanie
 
Avatar Ephee
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 453
Dot.: Odp: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez giovanna92 Pokaż wiadomość
Na krwawienie z odstawienia nie ma reguły, można dostać w każdy dzień przerwy. Ja jak brałam Microgynon dostawałam od 3 do 5 dnia. Teraz jak biorę Lesinelle prawie zawsze dostaję w 4 dzień Czasem może się zdarzyć, że krwawienie w ogóle nie przyjdzie, nie oznacza to ciąży
Nie, chodzi mi o to, że wzięłam Harmonet po aktywnych tabletkach, a okres dostawałam przy 3 placebo z Daylette, i co z tym moim okresem będzie w tym miesiącu, przy nowej tabletce.
Ephee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 18:23   #683
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Odp: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Może wystąpić plamienie , ale tym się nie przejmuj Krwawienie wystąpi z reguły po zakończeniu opakowania.
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 18:29   #684
Ephee
Raczkowanie
 
Avatar Ephee
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 453
Dot.: Odp: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez giovanna92 Pokaż wiadomość
Może wystąpić plamienie , ale tym się nie przejmuj Krwawienie wystąpi z reguły po zakończeniu opakowania.
Czyli skoro już wzięłam pierwszą tabletkę, to teraz nie dostanę okresu, a pojawi się dopiero po 21 tabletce? Wybacz, że tak dopytuję, ale wolę być pewna
Ephee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 18:53   #685
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Odp: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Nie dostaniesz krwawienia z odstawienia. Możesz co najwyżej plamić.
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 22:39   #686
gosiaczek738
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 29
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Witam, przez 3 lata brałam Cilest, z którego byłam bardzo zadowolona żadnych skutków ubocznych i cena przystępna. Jednak na ostatniej wizycie dowiedziałam się że tabletki zostały wycofane z produkcji i dlatego ginekolog zapisał mi inne: Sylvie 30, obecnie jestem przy koncówce ostatniego blistra cilestu. mam takie pytanie, ponieważ na ostatniej wizycie bylam trochę rozbita wynikami badań i chyba za bardzo do mnie wszystko nie bardzo docierało co do mnie mówil, a mianowicie aby pierwsza tabletkę nowych tabletek wziąść w pierwszym dniu krwawienia, tak?Biorę w pierwszym dniu krwawienia przez 21 dni i później normalnie tak jak do tej pory 7 dniowa przerwa i w 8 dzien pierwsza tab z nowego blistra tak?piszę poprostu aby sie upewnic bo nigdy wczesniej nie mialam zmienianych tabletek. a czy podczas zmiany tabletek lepiej stosowac dodatkowa antykoncepcje czy wszystko bedzie w porzadku i nie ma sie czym martwic heh. Co wogóle sądzicie o tych tabletkach?
gosiaczek738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 06:31   #687
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Cilest zawiera norgestimatum 0,250 mg i 0,035 mg ethinyloestradiolum
Sylvie 0,075 mg gestodenu i 0,030 mg etynyloestradiolu.

Jak widać zmieniasz z mocniejszego Cilestu na słabszą Sylvie 30. Masz dwa wyjścia :
1. nie robisz w ogóle przerwy. po zakończeniu Cilestu zaczynasz Sylvie. Wtedy dzień przyjmowania pierwszej tabletki nie ulegnie zmianie. Mogą jednak wystąpić lekkie plamienia , ale w cale nie muszą. A potem normalnie robisz 7 dniową przerwę.
2. Zaczynasz brać Sylvie w pierwszy dzień krwawienia. tzn. bierzesz do końca Cilest, zaczynasz przerwę. i w którymś tam dniu przerwy przychodzi Ci krwawienie i wtedy bierzesz pierwszą tabletkę Sylvie. Bierzesz je do końca blistra, potem normalnie 7dniowa przerwa. Przy zastosowaniu się do tej zasady pierwszy dzień przyjmowania tabletki ulegnie zmianie.
W obu przypadkach antykoncepcja zachowana, nie musisz używać dodatkowej metody anty
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 17:19   #688
gosiaczek738
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 29
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez giovanna92 Pokaż wiadomość
Cilest zawiera norgestimatum 0,250 mg i 0,035 mg ethinyloestradiolum
Sylvie 0,075 mg gestodenu i 0,030 mg etynyloestradiolu.

Jak widać zmieniasz z mocniejszego Cilestu na słabszą Sylvie 30. Masz dwa wyjścia :
1. nie robisz w ogóle przerwy. po zakończeniu Cilestu zaczynasz Sylvie. Wtedy dzień przyjmowania pierwszej tabletki nie ulegnie zmianie. Mogą jednak wystąpić lekkie plamienia , ale w cale nie muszą. A potem normalnie robisz 7 dniową przerwę.
2. Zaczynasz brać Sylvie w pierwszy dzień krwawienia. tzn. bierzesz do końca Cilest, zaczynasz przerwę. i w którymś tam dniu przerwy przychodzi Ci krwawienie i wtedy bierzesz pierwszą tabletkę Sylvie. Bierzesz je do końca blistra, potem normalnie 7dniowa przerwa. Przy zastosowaniu się do tej zasady pierwszy dzień przyjmowania tabletki ulegnie zmianie.
W obu przypadkach antykoncepcja zachowana, nie musisz używać dodatkowej metody anty
Dziękuję,potwierdziłaś potwierdziłaś opcje lekarza czyli 2, raczej zastosuje sie do niej bo o tej mi ginekolog wspominał . Jeszcze raz bardzo dziękuje
gosiaczek738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 15:54   #689
chocolate1994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Nie wiem gdzie to napisać, bo dużo wątków jest zamkniętych. Znalazłam aptekę gdzie antykoncepcja jest bardzo tania. Długo jej szukałam, bo wiele postów jest starych więc ceny w aptekach uległy zmianie.
Kupuję w aptece farm-jed. http://aptekawaw.pl/
Odnoszę się do Yazu, ale dużo leków jest tam znacznie tańszych więc inne tabletki antykoncepcyjne też są pewnie tanie.
Przez internet - 32,90zł (Yaz)
Jeżeli kupicie w aptece na miejscu to kosztuje około 38zł. (Yaz)
chocolate1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 23:27   #690
highhope
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 166
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Dziewczyny proszę o odpowiedź:
Zmienilam tabletki z Atywi na Asubtele.Po 7dniowej przerwie wzielam nowe tabl. i biore je juz 6dni i dzis kochalam sie z chlopakiem,ale nie do konca bo byl to stos. przerywany.(a slyszalam ze na poczatku brania nowych tabletek trzeba uwazac?)Moje pytanie brzmi: czy przy zmianie tabletek powinnismy sie dodatkowo zabezpieczac? Czy mam sie teraz czego obawiac mimo ze nie skonczyl w srodku?
highhope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-17 10:01:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:16.