Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-10, 21:51   #31
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez wredne_slonko
Skoro dziecko pobiera wzorce od rodziców to jakim cudem w rodzinach gdzie jest tatuś i mamusia okazuje się, że dziecko jest homoseksualne? Przecież tego się z domu nie wynosi


A usłyszeć mamusie i tatusia jest zdrowiej?
Ludzie tak się przed tym bronią, bo jest to inne.. Uważam, że pary homoseksualne powinny mieć prawo do adopcji. Mam bliski kontakt z domem dziecka i wiem, że tym dzieciom poprostu potrzebna jest miłość. Bez różnicy kto nią obdarza. W bardzo niewielu przypadkach wychowankowie domów dziecka wychodzą na porządnych ludzi, a tym bardziej potrafiących zakładać rodziny. Oczywiście, że nasze społeczeństwo jest nietolerancyjne i taki dziecko miało by w wielu sytuacjach ciężko w życiu, ale uwieżcie, że od tego wszystkiego ważniejsze jest dla nich poczucie bezpieczeństwa i miłości.
Wredne slonko
No fakt zdarza sie-no ale majac wybor wolalabym miec mame i tate i od nich sie uczyc niz uczyc sie od dwoch tatusiow -ochyda.

Na drugi argument juz odpowiedzialam i nie chce sie powtarzac
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 22:01   #32
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez paula78
prosilam o nie przytaczanie argumentów o bicu itp bo takie rzeczy moga sie zdarzac w rodzinach homo a nie dzieje sie poniewaz homo nie ma prawa do adopcji .
ja napisałam tylko jakiego rodzaju rodzina jest dla mnie dziwna. Nie wspomniałam o tym że w rodzinach homoseksualnych takie rzeczy by sie nie zdarzały. Nie wiem, nie widziałam, nie słyszałam.



Cytat:
Napisane przez paula78
a co am piernik do wiatraka?nie rozmawiamy o adopcji heteryków tylko homo czyli osob tej samej płci.
odniosłam sie tu do wypowiedzi Dahlia gdzie napisała, że homoseksualiści nie mogą byc rodzicami bo fizycznie jest to niemożliwe


Cytat:
Napisane przez paula78
akurat dla mnie biblia to żaden autorytet,a co drugi homo twierdzi ze jest bardzo wierzący.
Ale dla wielu ludzi Biblia (byłabym wdzięczna za dużą literę, jakiś szacunek się jednak należy) jest autorytetem w sprawach dla nich wygodnych. Niekoniecznie stosują się do zasad w niej zapisanych w życiu codziennym, ale bardzo dobrze wiedza kiedy powinni się do nich odnieść.


Cytat:
Napisane przez paula78
jesli dla czegos trendy maja byc poswiecane dzieci to wybacz ale to chyba nie fair i tu dzieje im sie krzywda.
Ja nie napisałam, że to jest fair. Z tym trenedm to jest takie moje subiektywne odczucie i wynik obserwacji, wcale tak w rzeczywistości nie musi być. Ale zgadzam się, że dobro dzieci jest najważniejsze.


Cytat:
Napisane przez paula78
a skad masz pewnosc ze nie beda krzywdzone nie mogąc miec mamy -kobiety a nie pana z zgięta rączka i piskliwym glosikiem?
eh... to jest stereotyp geja. Znam wiele heteryków, którzy też zachowują się bardzo zniewieściale, czy oni też nie mogą być tatusiami?? Skoro ty odnosisz się do stereotypów ja odniosę się do przykładu, który do Ciebie nie przemawia (niestety to już nie jest wyjątek). A skąd masz pewność, że dzieci nie będą krzywdzone nie mogąc mieć taty, kochającego homoseksualisty, a pana dla którego będzie codziennością lanie ich pasem, albo gwałcenie (zaznaczam że to nie są już przypadki ekstremalne, w mediach takie przypadki są codziennie)

Cytat:
Napisane przez paula78
to niech maja normalnie dzieci ,prosze bardzo ,jesli sobie urodza prosze bardzo ,tutaj kobiety maja lepiej ,zajdzie w ciaze i wychowuje z partnerka gorzej z facetami.
Podążając za Twoim tokiem rozumowania, małżeństwa nie mogące mieć dzieci, też nie powinny adoptować, no bo w końcu NIE MOGĄ sami ich urodzić.


Cytat:
Napisane przez paula78
a co ma in vitro do homo?w koncu sa to komorki heteryków ,adpotuja heterycy.
a skąd wiesz, że nie ma tam komórek homo


Cytat:
Napisane przez paula78
tak ,jest duzo dzieci wiec oddajmy je homo ,bedzie wiecej pieniedzy na pozniejsze ich leczenie psychiatryczne,te dzieci sa juz tak pokrzywdzone ze 2 tatusiów nie zrobi im wody z mózgu.
a skąd wiesz, że tak będzie. A może wyrosną z nich normalni ludzie. Tak samo ja nie mam pewności, Ty również nie możesz jej mieć. W innych krajach chyba mogą być dzieci wychowywane przez homoseksualistów, narazie ni widu ni słychu o przypadku jakieś patologi a podejrzewam, że coś takiego szybko by się rozniosło...


Zawsze wychodziłam z założenia że istnieją różne odcienie szrości tak samo jest w tym przypadku. Myślę, że trzeba zaryzykować i pozwolić im spróbować, niech takie rodziny mają kuratorów, którzy by zaglądali do nich co jakiś czas, robili wywiady środowiskowe.
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 22:01   #33
wredne_slonko
Rozeznanie
 
Avatar wredne_slonko
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 665
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez paula78
adoptuje sie dzieci aby im bylo lepiej a nie rodzicomczy po to aby cokolwiek udowodnic swiatu a mam wrazenie ze pary homo chca na sile wszytkim cos udowadniac.
Tutaj się zgadzam, ale nie chodzi przecież o to aby oddawać dzieci na prawo i lewo Miłość rodziców homoseksualnych wcale nie musi być bylejaka. Trudno jest to wartościować.
W sumie pary homoseksualne(szczególnie kobiety) nie mają większych trudności, żeby mieć dzieci(oczywiście będzie to biologiczne dziecko tylko jednej z osób) W takiej sytuacji uważam, że lepiej jeśli zaadoptują i dadzą szanse dziecku które nie otrzymało jej od pary heteroseksualnej.
__________________
Zaginieni !!

Asia Surowiecka

Maciek Marczak
wredne_slonko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 22:18   #34
luizinha
Rozeznanie
 
Avatar luizinha
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 526
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

tak sobie teoretyzujemy bo w sumie kazdy ma swoj wlasny poglad na takie sprawy i moze go wyrazac a naprawde wydaje mi sie ze problem polega na tm ze homoseksualisci chca udawac pary hetero i udowadniac swiatu ze sa tacy sami. Jednak z calym szacunkiem dla homoseksualistow, nie spotkalam jeszcze szczesliwego dziecka, ktorego jedno z rodzicow nagle oznajmilo swiatu swoja seksualnosc a dzieci takich spotkalam kilkoro. m in. dziewczyne ktorej matka oswiadczyla ze jest lesbijka, kiedy panienka miala ok 5-6 lat. Od tego czasu panna mieszkala z mamusia i jej towarzyszką i mysle, co raczej nie wyszlo jej na dobre bo byla najbardziej pokrecona seksualnie osobe jaka znam. jako 14latka wprowadzila sie do domu mojego kolegi i mieszkala z nim w charakterze sprzatajacej seks-zabawki dopoki nie znudzilo mu sie jej utrzymywanie. A ona zgadzalasie na wszystko bo nie chciala widziec swojej homoseksualnej mamusi ktora obwiniala za wszystkie swoje problemy. Z czego widac dosc wyraznie, ze nie potrafila budowac zwiazkow z facetami, ktorzy zawsze ja wykorzystywali, i cale swoje zycie miala poplatane przez skomplikowane układy damsko-meskie w swojej rodzinie.
luizinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 22:31   #35
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez Kasiulka__
Zgadzam się z Tobą
sa bardzo wiarygodne badania naukowe potwierdzajace, ze pary homoseksualne wychowuja rownie zdrowe i przystosowane zyciowo dzieci jak i pary heteroseksualne... czyli rodzicami sa nie lepszymi ani nie gorszymi.
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 07:20   #36
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

MOj negatywny stosunek do adopcji przez homo wynika z tego ,iz tego nie czuje nie przemawia to do mnie.

Decydujac sie na bycie homo czy te zpoprostu bycie homo niesie za soba pewne ograniczenia i albo to akceptujesz albo nie ,ja decydujac sie na konkubinat (bo nie czuje potrzby malzenstwa)akceptuje brak mozliwosci adopcji pomimo iz tworzymy zwiazek hetero ,brak prawa spadkowego,biore to z pewna odpowiedzialnoscia.

Na szczescie w polsce sie to nie zdarzy wiec sobie teoretyzujemy ,ja nie dalabym im takiego prawa,maja co maja ,tolerancje ,niech sie obsciskuja na ulicy,ale dzieci nie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 08:37   #37
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Też nie widzę dobrych stron adopcji, czy posiadania dzieci przez pary homoseksualne. Walczymy o równouprawnienie. I to szanuję, ale w sferze prawnej, materialnej. Uważam, że takie pary powinny mieć prawo zawierania związków małżeńskich, czy mieć prawo dziedziczenia itp.. Natomiast jestem przeciwniczką wprowadzenia tolerancji w prawach naturalnych, jakim jest prawo posiadania dzieci. Nie uważam, że homoseksualizm jest chorobą, ale już sama natura wiedziała co robi, i uczyniła takie związki niepłodnymi. Widocznie nie bez powodu.
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-11, 08:53   #38
mila2005
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 143
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Ja uwazam że takie pary dzieci nie powinny miec cała rteszta owszem ale nie dzieci ,do rego potrzebna jest kobieta i mężczyzna ,oglądałam kiedyś taki program w kraju w którym są zalegalizowane takie związki, i dzieci adoptowane w tych związkach otóż z tymi dziećmi było dużo problemów ,dzieci te wstydziły sie przyznawać do tego ze mają takich rodziców,dzieci były wyśmiewane,miały żal do rodziców ze nie są z normalnych rodzin a także im samym było ciężko zrozumiec dlaczego nie mają prawdziwej mamy...dzieci stawały sie zamknięte w sobie nie rozwijały się prawidłowo emocjonalnie,same dzieci sie wypowaiadały ,szkoda mi ich było podano że z ponad 95% takich dzieci były problemy .Nikt mnie nie przekona że takie pary są lepszymi rodzivcami,dla mnie to jedynie ich zachcianka a dzieci z takich związków tylko cierpią ...Zresztą do "zrobienia"dziecka potrzeba faceta i kobiety i na tym fundamencie opierają się moje przekonania ,wiem ze odezwą sie głosy a co z samotnymi matkami ale to już inna kwestia...
mila2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 09:27   #39
Dahlia
Raczkowanie
 
Avatar Dahlia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 61
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez Little_Shee
nie uważam, że rodzina gdzie rodzicami są homoseksualiści jest rodziną dziwną.
Rozumiem. Ale powiedz szczerze, czy chciałabyś być wychowywana w takiej "rodzinie"? Bo nawet jeśli będzie w niej miłość, to ja i tak bym nie chciała. Rodzice adopcyjni, to zupełnie co innego. Niepotrzebnie porównujesz ich do homoseksualistów. Na adopcyjnego ojca można powiedzieć ojciec i tak go traktować. Na adopcyjną matkę można powiedzieć mama i tak ją traktować. A jak się ma dwie matki i żadnego ojca, to nie jest to dziwne? I rację ma osóbka, która pisała przede mną, że dziecko wychowywane w takiej rodzinie będzie wyśmiewane przez inne dzieci w przedszkolu i szkole. Nie wiem, czy o tym wiesz, ale dzieci w szkole nie mają litości - mogą zatruć życie takiemu dziecku. Szkoła to dżungla - zwłaszcza podstawówka i gimnazjum. Ponoć w szkołach ponadgimnazjalnych też już się robi nieciekawie. Inność jest tępiona bardzo ostro. Agresja i przemoc na porządku dziennym. I idź tu teraz do tych szkolnych dżungli uczyć dzieciaków tolerancji.
Poza tym czego homoseksualiści mogą nauczyć "swoje" dziecko"? W pierwszej kolejności homoseksualizmu. Dlatego nadal uważam, że już sam temat jest wielkim błędem.
Dahlia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 09:38   #40
Dahlia
Raczkowanie
 
Avatar Dahlia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 61
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez awia
ale tu potrzebne sa argumenty ZA
a nie co kto mysli.
mysle ze osoba wyksztalcona, humanista potrafi podac argumenty za w kazdej, najwet najbardziej ekstremalnej sprawie.
i totalnie abstrachujac od wlasnych przekonan.

jesli para homoseksualna jest w stanie stowrzyc dziecku dobre warunki do zycia, i bedzie kochalo to dziecko jak swoje wlasne, to jak najbardziej jest pozytywne.
wzorce daje czlowiek, rodzic, moralne a nie seksualne,
seksualnosc jest indywiudalna sprawa kazdego czlowieka.
przeciez rodzic homoseksualny moze byc wspanialym czlowiekiem, dobrym, cieplym, posdtepujacy zgodnie z zasadami moralnymi,zgodnie z prawem.
dziecko na pewno nauczy sie szacunku do innych ludzi, jak juz pisaly wizazanki-bedzie tolerancyjne, otwarte na to co nowe i inne.
homoseksualizm nie jest czyms czym mozna sie zarazic, co mozna przyjac za swoje. albo sie jest homoseksualista albo nie i orientacja rodzicow nic nie zmienia.
j
Jak można podawać argumenty ZA, jeśli nie jest to zgodne z wewnętrznym przekonaniem? Mamy być kłamcami i bajdurzyć, jak to wspaniale wychować się w rodzinie homo? Nie zmuszaj nikogo do kłamstwa. Nie jestem przeciwko gejom, ale ten pomysł z wychowywaniem przez nich dzieci jest po prostu niedobry.
I nie zgodzę się z tym, że orientacja seksualna rodziców nie ma żadnego wpływu na orientację dzieci. Przecież w skład ogólnego wychowania wchodzi także wychowanie seksualne. Poza tym rodzice (tak naturalni, jak i adopcyjni) mają stanowić i często stanowią wzorzec dla dziecka.
Teraz kwestia tolerancji. Być może oni nauczą dziecko tolerancji, ale zobacz, co będzie działo się dalej: tolerancyjne dziecko gejów pójdzie do szkoły, gdzie może spotkać się z poniżaniem i szykanowaniem. Czy wtedy nadal będzie zadowolone z tego, że żyje w tolerancyjnej i zgodnej rodzinie? Na pewno nie - będzie czuło się gorsze, może nawet będzie narastał w nim bunt i agresja. Zawsze trzeba myśleć o skutkach, zanim zacznie mówić się o tolerancji dla czegoś nowego.
Dahlia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 09:38   #41
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez Dahlia
Poza tym czego homoseksualiści mogą nauczyć "swoje" dziecko"? W pierwszej kolejności homoseksualizmu. Dlatego nadal uważam, że już sam temat jest wielkim błędem.
Aha.. a od kogo homoseksualizmu naczyły się osoby, które nigdy wcześniej nie stykały się z kimś odmiennej orietnacji?? Przecież homoseksualizm nie jest ani zaraźliwy, ani nie da się go "nauczyć" jak to ujęłaś.

ja nie chcę nikogo przekonywać, że adopcja dzieci przez homoseksualistów jest czymś dobrym i świetnym pomysłem. Sama tak do końca nie uważam. Staram się tylko poczuć jak Ci ludzie i gdybym nie daj Boże sama nie mogła mieć dzieci a do tego nie pozolono mi adoptować to chyba umarłabym z żalu, że nie mogę mieć przy sobie żadnej małej kruszynki, na którą przelałabym swoją miłość. Bo tak wbre pozorom homoseksualiści mają w sobie dużo miłości (jeśliby tak nie było nie chcieliby małżeństwa zalegalizować, a żyliby w wolnych związkach a co im tam... ). Poza tym jak tu już było wcześniej wspomniane nasze społeczeństwo patrzy na nich przez pryzmat seksualności, a przecież oni całego dnia nie spędzają w łóżku i sex w życiu nie jest dla nich priorytetem.

reasumując zarówno wśród heteryków są rodziny patologiczne, gdzie rodzice kompletnie nie nadają się do bycia rodzicami, pośród homoseksualistów pewnie byłoby podobnie.
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-11, 09:51   #42
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Przeczytałam dalszy ciąg dyskusji i nasunęło mi się kilka pytań.

1. Ktoś napisał, że pracwał lub pracuje w DM i wie na pewno , że takim dziecim jest wszystko jedno do kogo trafią: d dwóch tatusiów , dwóch mamuś , czyu jednego tatusia i jednej mamusi. W takim bądz razie rozumiem , że dzieci z Domów Dziecka zostały wprst zapytane, to przez kogo wolą być wychowywane?

2. Dlaczego sądziecie , ze kobieta homoseksualna nie ma przeszkód na naturalne posiadanie dzieci. Czyżby wymyślono sztuczne plemniki?
Wiem ,że istnieje metoda in vitro, ale ile par będzie na nią stać?

Ja nadal nie zmieniłam zdania w tej kwestii i nigdy go nie zmienię, bo jeśli dla dziecka jest krzywdzący model rodziny, w który tylko jeden z rodziców czynnie go wychowuje, to tym bardziej będzie krzywdząco działało na psychikę i dalsze funkcjonowanie w społeczeństwie dziecka , wychowywanie przez rdziców tej samej płci.

Równouprawnienie TAK, ale NIE w kwestii adpcji czy posiadania dzieci przez homoseksualistów .
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 09:59   #43
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez manolita
2. Dlaczego sądziecie , ze kobieta homoseksualna nie ma przeszkód na naturalne posiadanie dzieci. Czyżby wymyślono sztuczne plemniki?
Wiem ,że istnieje metoda in vitro, ale ile par będzie na nią stać?

.
nie ma przeszkod w zajscie w ciąze z wybranym przez nią meżczyzną,nie musi powiadamiac o ciązy ojca tylko urodzic i wychowywac je w związku z inna kobieta.

geje maja jednak troche gorzej w tej kwestii,adopcja to jedyna droga.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 10:06   #44
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez paula78
nie ma przeszkod w zajscie w ciąze z wybranym przez nią meżczyzną,nie musi powiadamiac o ciązy ojca tylko urodzic i wychowywac je w związku z inna kobieta.

geje maja jednak troche gorzej w tej kwestii,adopcja to jedyna droga.

Teretycznie tak, ale wtedy będzie to sprzeczne z jej przekonaniami, z jej homoseksualną naturą.

Albo się pzostaje przy tym co się wybrało i akceptuje sie takim jakim się jest ze wszystkimi konsekwencjami, albo.... no właśnie co?

Natura sama zdecydowała, hoseksualiści nie mgą posiadać dzieci niech tak zostanie.
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 10:12   #45
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez manolita
Ja nadal nie zmieniłam zdania w tej kwestii i nigdy go nie zmienię, bo jeśli dla dziecka jest krzywdzący model rodziny, w który tylko jeden z rodziców czynnie go wychowuje, to tym bardziej będzie krzywdząco działało na psychikę i dalsze funkcjonowanie w społeczeństwie dziecka , wychowywanie przez rdziców tej samej płci.
to akurat nie jest argument, bo robiono wiele badan i dzieci wychowywane w takich rodzinach sa tak samo dobrze funkcjonujace i zdrowe psychicznie jak dzieci wychowane w rodzinach z matka i ojcem. wystarczy troche poczytac, poszukac.
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 10:21   #46
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez vanilla_sky
to akurat nie jest argument, bo robiono wiele badan i dzieci wychowywane w takich rodzinach sa tak samo dobrze funkcjonujace i zdrowe psychicznie jak dzieci wychowane w rodzinach z matka i ojcem. wystarczy troche poczytac, poszukac.
Niekoniecznie mają się zupełnie dobrze, jeszcze niedawno miałam o tym cały wykład . Niedawno, tzn. ok dwch lat temu , chyba , ze naukowcy doszli d nowych wniosków.
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 10:29   #47
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez manolita
Niekoniecznie mają się zupełnie dobrze, jeszcze niedawno miałam o tym cały wykład . Niedawno, tzn. ok dwch lat temu , chyba , ze naukowcy doszli d nowych wniosków.
czy mialabys mozliwosc odszukac jakas poszlake tych badan? jakies nazwisko, ja juz sobie znajde, ale cokolwiek. chetnie przeczytam, bo wierzyc mi sie nie chce, czytalam o tym wiele i moge powiedziec, ze cos tam sie orientuje (studiuje tez psychologie, gdzie czesto ten temat poruszano) i wszystko co wiem zaprzecza temu co mowisz, dlatego chetnie bym przeczytala o tych "nowych wnioskach".
a tu bardzo solidny artykul na ten temat:
http://www.apa.org/pi/parent.html
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 10:33   #48
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez Magdalenkaaa
Drogie moje wiżanki!
Mam problem. Musze znaleśc argumenty na to ze homesksualne pary sa dobrymi a nawet lepszymi rodzicami jak pary heteroseksualne.
Ja sama żadnych znaleść nie moge. Licze na wasza pomoc!
Bede wdzieczna za kazde słowo.
A co ty na ten temat uważasz?
Jak myślisz czy chciałabyś aby Twoje dziecko było wychowane przez parę homesksualną, czy heteroseksualną?
Co winosła by w wychowanie Twojego dziecka para homoseksualna, a co heteroseksualna?
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 11:34   #49
żaba :)
Raczkowanie
 
Avatar żaba :)
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 417
GG do żaba :)
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Ja szczerze mówiąc nie widzę żadnych argumentów za tym, ze pary homoseksualne miałyby być lepszymi rodzicami. Trzeba też pomyśleć o psychice takiego dziecka. Co tu duzo mówic. To co najmniej dziwne. Gdybym była na miejscu takiego dziecka nie chciałabym usłyszeć "Widziałam twoich rodziców. Całkiem mili panowie."
Jak wypowiedziała się jedna z wizażanek, natura sama wybrała.
żaba :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-11, 12:24   #50
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Nie przekonują mnie słowa o "naturze". Gdybysmy na niej polegali, połow z nas nie byłoby już wśród żywych.

Rodzice homoseualni mają wg mnie identyczne szanse na bycie dobrymi rodzicami jak rodzice heteroseksualni. Nie przekonują mnie też stereotypy płci - kobieta może być nieczułą i zimną matką, mężczyzna może być pełną ciepła, opiekuńczą i delikatną osobą.

I tak, jeżeli się uprą mogą mieć własne dzieci, zakaz adopcji jest wg mnie bezsensowny, uderza w dzieci, które potrzebują domu.
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 12:27   #51
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Nie przekonują mnie słowa o "naturze". Gdybysmy na niej polegali, połow z nas nie byłoby już wśród żywych.

Rodzice homoseualni mają wg mnie identyczne szanse na bycie dobrymi rodzicami jak rodzice heteroseksualni. Nie przekonują mnie też stereotypy płci - kobieta może być nieczułą i zimną matką, mężczyzna może być pełną ciepła, opiekuńczą i delikatną osobą.

I tak, jeżeli się uprą mogą mieć własne dzieci, zakaz adopcji jest wg mnie bezsensowny, uderza w dzieci, które potrzebują domu.
no wlasnie - lepiej bym nie mogla tego napisac
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 13:02   #52
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Być moze ta kwestia jest jedyna w ktorej jestem starodawna,trudno,moz ewynika to z tego iż uwazam homoseksualizm za cos nienormalnego ale jestem jednoczesnie w stanie go tolerowac .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 13:05   #53
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez Złośnica81

I tak, jeżeli się uprą mogą mieć własne dzieci, zakaz adopcji jest wg mnie bezsensowny, uderza w dzieci, które potrzebują domu.
No właśnie, tak naprawdę nie wiemy nawet, ile jest takich rodzin. Zdarza się np, że ktoś był w związku hetero i ma z niego dziecko, ale w praktyce wychowuje je z partnerem tej samej płci.

Jeśli chodzi o temat, to hmm.. nie sądze, żeby mogli być lepszymi, raczej tak samo dobrymi. Ogólnie adopcja to trudny i często ciągnący się proces, więc pary decydujące się na to muszą naprawdę chcieć tego dziecka, co dobrze wróży na przyszłość.
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 13:11   #54
Intuicja
Raczkowanie
 
Avatar Intuicja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 334
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez paula78
zrobmy eksperyment i oddajmy im dzieci z domów dziecka ,lub popierajace ten pomysl niech urodza dzieci i im oddadza.
Paula, nie siej zgrozy
Moim zdaniem, argumenty "za" tym , ze tego typu "rodzice" sa lepsi to absurd. Mysle, ze moga byc dobrzy/ zli, opekunczy/ zaniedbujacy w takim samym stopniu jak hetero. Dodajac jednak do tego MAKABRYCZNY wplyw na rozwoj dziecka takiej rodziny w naszym spoleczenstwie, destrukcje jego psychiki zaden argument na + mnie nie przekona, nawet gdyby istniał.
W tym przypadku nie przemawia przeze mnie brak tolerancji, ale troska o psychike dzieci z takich domow, nie oszukujmy sie.
__________________
Intuicja-najwartościowsze źródło poznania
Intuicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 13:37   #55
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Troska o psychikę...?

Nie jestem psychologiem, patrzę na świat oczyma dziecka wychowanego przez dwoje heteroseksualnych, świetnie dobranych, kochających się i szczęśliwych rodziców
Uważam że dziecku potrzebny jest dom i kochający opiekunowie. Kochający i szanujący dziecko i siebie nawzajem. I dla mnie nie mają w tym momencie znaczenia preferencje i płeć rodziców.

Tysiąc razy bardziej wolałabum być wychowywana przez dobrych rodziców - homoseksualistów niż przez heteroseksualną "normalną" rodzinę, gdzie rodzice na siebie wrzeszczą, zdradzają itd, lub tatuś siedzi na tyłku przed telewizorem a mamusia biega jak z piórkiem i robi za służącą dla całej familii.
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 13:41   #56
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez Intuicja
Paula, nie siej zgrozy
Moim zdaniem, argumenty "za" tym , ze tego typu "rodzice" sa lepsi to absurd. Mysle, ze moga byc dobrzy/ zli, opekunczy/ zaniedbujacy w takim samym stopniu jak hetero. Dodajac jednak do tego MAKABRYCZNY wplyw na rozwoj dziecka takiej rodziny w naszym spoleczenstwie, destrukcje jego psychiki zaden argument na + mnie nie przekona, nawet gdyby istniał.
W tym przypadku nie przemawia przeze mnie brak tolerancji, ale troska o psychike dzieci z takich domow, nie oszukujmy sie.
Intuicjo, świetnie to ujęłaś Podpisuję się rękami i nogami.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 13:41   #57
the magus
Wtajemniczenie
 
Avatar the magus
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 558
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

nie mogę znaleźć takich argumentów, jak większość wizażanek uważam, że pary homoseksualne nie powinny wychowywać dzieci. przecież to dziecko może mieć w późniejszym życiu poroblemy we współżyciu z ludźmi - rówieśnicy w przedszkolu często są bezlitosne, i taki dzieciak może stać się dla nich kozłem ofiarnym.
the magus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 13:42   #58
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Troska o psychikę...?

Nie jestem psychologiem, patrzę na świat oczyma dziecka wychowanego przez dwoje heteroseksualnych, świetnie dobranych, kochających się i szczęśliwych rodziców
Uważam że dziecku potrzebny jest dom i kochający opiekunowie. Kochający i szanujący dziecko i siebie nawzajem. I dla mnie nie mają w tym momencie znaczenia preferencje i płeć rodziców....
piszesz to jako dziecko z dobrej ,zdrowej rodziny hetero.




Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Tysiąc razy bardziej wolałabum być wychowywana przez dobrych rodziców - homoseksualistów niż przez heteroseksualną "normalną" rodzinę, gdzie rodzice na siebie wrzeszczą, zdradzają itd...
bierzemy pod uwage zdrowe rodziny hetero ktore zawsze sa lepsze dla dziecka .
w zwiazkach homo moze byc to samo ,homo tez maja emocje ,tez krzycza ,tez zdradzaja.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 13:44   #59
misioczat
Wtajemniczenie
 
Avatar misioczat
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 291
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Ale trudny temat.. Jesli mialabym jednym slowem okreslic swoje stanowisko w kwestii adoptowania dzieci przez pary homoseksualne, to bylabym na NIE.
Ale! Z jednego, jedynego powodu. Z powodu potwornej nietolerancji otoczenia. Domyslam sie, ze w wiekszosci srodowisk "takie" dziecko byloby zaszczutym dziwadlem z przyczepiona metka "pedal" i nie mialoby zycia w szkole i na podworku.
I jest to dla mnie jedyny argument na NIE. Niestety, tak silny, ze az przewazajacy.
A teraz wyobrazmy sobie, ze ten argument nie istnieje. Oto samotne, "niczyje", bujajace sie w przod i w tyl dziecko siedzi i tepo patrzy sie w sciane smutnego Domu Dziecka. Tuli sie do kazdej osoby, ktora znajdzie sie w poblizu, z nadzieja patrzy na kazdego, kto moze stac sie potencjalnym rodzicem. I oto przychodzi para homoseksualna. Sa ze soba od kilku lat, kochaja sie, szanuja i maja srodki na utrzymanie dziecka. Chca obdarzyc go miloscia i zapewnic dobra przyszlosc.. Sa to dojrzale, zrownowazone, odpowiedzialne osoby, czyli spelniajace wszelkie wymagania, by zostac rodzicem (tyle, ze homo).
Ogladalam jakis czas temu Rozmowy w toku, poswiecone wlasnie temu tematowi. W programie pojawily sie argumenty takie, jak tutaj: co bedzie, jak dziecko zobaczy dwoch tatusiow uprawiajacych seks. Psycholog odpowiedziala: "A jaka roznica miedzy sypialnia homo a hetero? Jedna i druga powinny byc absolutnie niedostepne dla dziecka" - oczywiscie w czasie uprawiania seksu, a nie w ogole Dalej padl argument, ze dziecko wychowywane przez pare homo moze "przejac styl zycia" od rodzicow. Dlaczego mamy przyjac, ze rodzice homo beda uczyc / zachecac / wszczepiac cos dziecku? Normalnie myslacy rodzic, czy to homo czy hetero nie bedzie w zaden sposob ingerowal w seksualnosc dziecka tym bardziej, ze ona po prostu jest jaka jest i dziecko obcujac z para homo moze sie jedynie nauczyc tolerancji i akceptacji dla drugiego czlowieka, a nie stac sie homo. Ktos tu juz to napisal, a ja powtorze (rowniez za psychologiem): skad w takim razie wziely sie osoby homoseksualne, skoro wyszly z rodzin hetero?
W swiecie idealnym (czyt. spoleczenstwie tolerancyjnym) zdecydowanie wolalabym byc wychowywana przez dwoch kochajacych mnie gejow niz przez dom dziecka. A w rozgrzanej sypialni rodzicow nie chcialabym sie znalezc bez wzgledu na to, ze czy to sypialnia homo czy hetero brrrrr
misioczat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 13:46   #60
Intuicja
Raczkowanie
 
Avatar Intuicja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 334
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez Złośnica81

Tysiąc razy bardziej wolałabum być wychowywana przez dobrych rodziców - homoseksualistów
W naszym spoleczenstwie?

Wszystko pieknie, ale dziecko kiedys wyjdzie ze swojego dobrego, milego domu, pojdzie na plac zabaw, do szkoly, zauwazy- lub raczej zostanie mu USWIADOMIONA jego odmiennosc. Stygmatyzacja, szykany- czy to nie zawazy na psychice? Czy dziecko nie moze wina obarczac za to swoich rodzicow? albo odseparowac sie od otoczenia? A w przyszlosci, powielac model rodziny, w ktorej sie wychowalo- jesli wogole ja zalozy?
Na dzien dzisiejszy nie jestesmy na to gotowi jako grupa spoleczna, ktora ma bardzo waskie pojecie tolerancji- brutalne i przykre ale prawdziwe.
__________________
Intuicja-najwartościowsze źródło poznania
Intuicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:31.