Nowa Zelandia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-25, 19:30   #1
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980

Nowa Zelandia


hej dziewczyny! Czy sa jakies emigrantki w krainie Kiwi? U mnie wyjazd w planach. Jak dobrze pojdzie to zawitam tam na sylwestra, jak z papierami zejdzie dluzej to wyjazd przeloze na poczatek przyszlego roku.

Glownie ciekawi mnie jak tam wyglada rynek pracy i jakie branze maja najwieksze wziecie.

No i jak wyglada tam zycie od strony praktycznej
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 20:41   #2
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: Nowa Zelandia

Nie znam odpowiedzi, ale musze napisac, ze oj zazdroszcze Ci
co prawda bylam tak tylko jako turystka, ale chcialabym zostac na dluzej, bylo wspaniale
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 21:09   #3
tarji
Zadomowienie
 
Avatar tarji
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 1 335
Dot.: Nowa Zelandia

Cytat:
Napisane przez Little_Shee Pokaż wiadomość
hej dziewczyny! Czy sa jakies emigrantki w krainie Kiwi? U mnie wyjazd w planach. Jak dobrze pojdzie to zawitam tam na sylwestra, jak z papierami zejdzie dluzej to wyjazd przeloze na poczatek przyszlego roku.

Glownie ciekawi mnie jak tam wyglada rynek pracy i jakie branze maja najwieksze wziecie.

No i jak wyglada tam zycie od strony praktycznej
Jak masz jakieś konkretne pytania to dawaj, zapytam koleżanki, która tam mieszka Co prawda przeprowadza się teraz do Australii, ale mieszkała tam sporawo
__________________

“I know what I have to do, and I’m going to do whatever it takes. If I do it, I’ll come out a winner, and it doesn’t matter what anyone else does.”
-Florence Griffith Joyner-
tarji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 21:24   #4
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Nowa Zelandia

[1=a298662d510bb0f537bc3b0 c2466fe273199e5e8_64a898f 2369c4;30730453]Nie znam odpowiedzi, ale musze napisac, ze oj zazdroszcze Ci
co prawda bylam tak tylko jako turystka, ale chcialabym zostac na dluzej, bylo wspaniale [/QUOTE]
Kurczę, ja też zazdroszczę Nigdy tam jeszcze nie byłam, ale bardzo bym chciała, a co dopiero się wyprowadzić tam
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 21:31   #5
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Nowa Zelandia

masahiko ja bede sobie zazdroscic jak juz sie tam znajde narazie staram sie brac to bardziej na zimno, "w razie czego".

tarji jakbys mogla spytac kolezanke jak wyglada tam znalezienie pracy i ewentualna mozliwosc doksztalcania sie. Mam magistra stosunkow, czyli tak naprawde nic. Moim atutem sa jezyki znam 4. I czy pracodawca jest w miare "chetny" udzielenia pomocy w ewentualnej bitwie o work visa. Ja bede niedaleko Auckland, na wyspie Waiheke, tam mam przyjaciol, u ktorych zaczepimy sie na poczatek.

No i jeszcze jak Kiwi patrza na Europejczykow - nieanglofonow Pytam sie bo juz mam troche doswiadczenia mieszkania za granica, w Irlandii np znajac minimum angielskiego moglas miec calkiem niezla prace, dawali szanse, tu we Francji jest troche bardziej pod gorke...
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 09:08   #6
tarji
Zadomowienie
 
Avatar tarji
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 1 335
Dot.: Nowa Zelandia

Cytat:
Napisane przez Little_Shee Pokaż wiadomość
tarji jakbys mogla spytac kolezanke jak wyglada tam znalezienie pracy i ewentualna mozliwosc doksztalcania sie. Mam magistra stosunkow, czyli tak naprawde nic. Moim atutem sa jezyki znam 4. I czy pracodawca jest w miare "chetny" udzielenia pomocy w ewentualnej bitwie o work visa. Ja bede niedaleko Auckland, na wyspie Waiheke, tam mam przyjaciol, u ktorych zaczepimy sie na poczatek.

No i jeszcze jak Kiwi patrza na Europejczykow - nieanglofonow Pytam sie bo juz mam troche doswiadczenia mieszkania za granica, w Irlandii np znajac minimum angielskiego moglas miec calkiem niezla prace, dawali szanse, tu we Francji jest troche bardziej pod gorke...
A jakie te języki znasz?
Spytam o wszystko Co prawda ona mieszka w Otago, ale pewnie wszędzie podobnie jest.

Jak coś mi odpisze, to dam znać tu.

A tak poza tym, to też chciałabym sobie pojechać do Nowej Zelandii, chociaż na rok. Otago i Northland to dwie moje miłostki.
__________________

“I know what I have to do, and I’m going to do whatever it takes. If I do it, I’ll come out a winner, and it doesn’t matter what anyone else does.”
-Florence Griffith Joyner-

Edytowane przez tarji
Czas edycji: 2011-11-26 o 09:09
tarji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 13:18   #7
trawa_morska
Zadomowienie
 
Avatar trawa_morska
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 532
Dot.: Nowa Zelandia

Ja mam pytanie - jak juz tam bedziesz, czy faktycznie jest tam pelno wielkich pajakow i węży? Bedziesz w miescie?
Bo mielismy kiedys w planach wyjazd wlasnie do Australii, ale to mnie skutecznie zniechecilo, wiec jestem ciekawa, jak to jest w praktyce i jak sobie ludzie z tym radza.
trawa_morska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-26, 13:27   #8
tarji
Zadomowienie
 
Avatar tarji
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 1 335
Dot.: Nowa Zelandia

Cytat:
Napisane przez trawa_morska Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie - jak juz tam bedziesz, czy faktycznie jest tam pelno wielkich pajakow i węży? Bedziesz w miescie?
Bo mielismy kiedys w planach wyjazd wlasnie do Australii, ale to mnie skutecznie zniechecilo, wiec jestem ciekawa, jak to jest w praktyce i jak sobie ludzie z tym radza.
To nie do mnie, ale odpowiem To mit. Jest tyle samo pająków, co i w Polsce, a że czasami się trafi jakiś wyrośnięty, to od razu sensację robią.
__________________

“I know what I have to do, and I’m going to do whatever it takes. If I do it, I’ll come out a winner, and it doesn’t matter what anyone else does.”
-Florence Griffith Joyner-
tarji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 18:12   #9
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Nowa Zelandia

Cytat:
Napisane przez tarji Pokaż wiadomość
A jakie te języki znasz?
Spytam o wszystko Co prawda ona mieszka w Otago, ale pewnie wszędzie podobnie jest.

Jak coś mi odpisze, to dam znać tu.

A tak poza tym, to też chciałabym sobie pojechać do Nowej Zelandii, chociaż na rok. Otago i Northland to dwie moje miłostki.
Francuski, angielski, rosyjski i polski, powoli tez biore sie za hiszpanski. Jestem Ci bardzo wdzieczna! W sumie mam tam znajomych, nowozelandczyka i jego dziewczyne francuzke, ale oni nie siedza w tym temacie. Pojechali tam rok temu, on po dlugiej nieobecnosci i otworzyli hostel na Waiheke. Brak pracy im nie grozi

No ja mam wlasnie plan pojechania na rok, 9 miesiecy dokladnie bo na tyle jest wiza, a pozniej sie zobaczy
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 22:24   #10
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Dot.: Nowa Zelandia

Cytat:
Napisane przez Little_Shee Pokaż wiadomość
hej dziewczyny! Czy sa jakies emigrantki w krainie Kiwi? U mnie wyjazd w planach. Jak dobrze pojdzie to zawitam tam na sylwestra, jak z papierami zejdzie dluzej to wyjazd przeloze na poczatek przyszlego roku.

Glownie ciekawi mnie jak tam wyglada rynek pracy i jakie branze maja najwieksze wziecie.

No i jak wyglada tam zycie od strony praktycznej
napisz do wizażanki Amoura ona tam teraz tyłek praży
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!

szien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 18:36   #11
tarji
Zadomowienie
 
Avatar tarji
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 1 335
Dot.: Nowa Zelandia

Koleżanka odpisała:

Hmm, nie wiem zbyt dużo o podaniach o wizę i procesie wizowym... Ale postaram się pomóc! Więc... Skoro wie, gdzie przyjedzie, może porozsyłac parę CV przed przylotem.

Mamy parę stron z pracami:
www.seek.co.nz
www.trademe.co.nz

Znalezienie pracy jest w sumie łatwe, jak się zna doskonale angielski. W lato jest raczej najwięcej.
Pracodawcy zgadzają się zasponsorowac wizę, co jest łatwiejsze w przypadku, kiedy chcesz odnowic wizę i zostac dłużej. Pracodawcy chcą kogoś, kto zna angielski, jest rzetelny i dobrze się prezentuje w NZ. Często również preferuję, jeśli ma się własny transport do i z pracy. (Pisząc i wysyłając CV, miej pewnośc, że CV jest ważne i nie ma żadnych błędów, ani złej punktacji)

Większośc Kiwi to bardzo gościnne osoby I lubią pomagac turystom. NZ to bardzo multi-kulturowy kraj! Więc zazwyczaj akceptujemy nowych ludzi

Mam nadzieję, że to pomoże!


Pozdrawiam!
__________________

“I know what I have to do, and I’m going to do whatever it takes. If I do it, I’ll come out a winner, and it doesn’t matter what anyone else does.”
-Florence Griffith Joyner-
tarji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-13, 22:37   #12
CremaCatalana
Rozeznanie
 
Avatar CremaCatalana
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 857
Dot.: Nowa Zelandia

Cytat:
Napisane przez tarji Pokaż wiadomość
Koleżanka odpisała:

Hmm, nie wiem zbyt dużo o podaniach o wizę i procesie wizowym... Ale postaram się pomóc! Więc... Skoro wie, gdzie przyjedzie, może porozsyłac parę CV przed przylotem.

Mamy parę stron z pracami:
www.seek.co.nz
www.trademe.co.nz

Znalezienie pracy jest w sumie łatwe, jak się zna doskonale angielski. W lato jest raczej najwięcej.
Pracodawcy zgadzają się zasponsorowac wizę, co jest łatwiejsze w przypadku, kiedy chcesz odnowic wizę i zostac dłużej. Pracodawcy chcą kogoś, kto zna angielski, jest rzetelny i dobrze się prezentuje w NZ. Często również preferuję, jeśli ma się własny transport do i z pracy. (Pisząc i wysyłając CV, miej pewnośc, że CV jest ważne i nie ma żadnych błędów, ani złej punktacji)

Większośc Kiwi to bardzo gościnne osoby I lubią pomagac turystom. NZ to bardzo multi-kulturowy kraj! Więc zazwyczaj akceptujemy nowych ludzi

Mam nadzieję, że to pomoże!


Pozdrawiam!
Kurczę, aż chce się tam jechać
__________________
"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem
Może coś przeoczyłem, a może nie znam sam siebie"
CremaCatalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 18:12   #13
tarji
Zadomowienie
 
Avatar tarji
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 1 335
Dot.: Nowa Zelandia

Cytat:
Napisane przez CremaCatalana Pokaż wiadomość
Kurczę, aż chce się tam jechać
Zgadza się. Gościnni ludzie + rajskie krajobrazy, ach...
__________________

“I know what I have to do, and I’m going to do whatever it takes. If I do it, I’ll come out a winner, and it doesn’t matter what anyone else does.”
-Florence Griffith Joyner-
tarji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 09:18   #14
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Nowa Zelandia

dzieki tarji!! Niestety NZ, musze odlozyc na pozniej. Okazalo sie, ze jak moj chlopak, ktory jest Francuzem, moze tam jechac bez przeszkod tak dla Polakow jest troche pod gorke. 100 wiz na rok na cala Polsce. Rozpoczecie rozdawania 14tego lutego, po paru dniach wiz brak... bede probowala w lutym, a jak nie to inny kraj. Swiat w koncu wielki jest
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 16:02   #15
tarji
Zadomowienie
 
Avatar tarji
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 1 335
Dot.: Nowa Zelandia

Cytat:
Napisane przez Little_Shee Pokaż wiadomość
dzieki tarji!! Niestety NZ, musze odlozyc na pozniej. Okazalo sie, ze jak moj chlopak, ktory jest Francuzem, moze tam jechac bez przeszkod tak dla Polakow jest troche pod gorke. 100 wiz na rok na cala Polsce. Rozpoczecie rozdawania 14tego lutego, po paru dniach wiz brak... bede probowala w lutym, a jak nie to inny kraj. Swiat w koncu wielki jest
Szkoda, ale mam nadzieję, że w lutym Ci się uda! NZ to piękny kraj! A jak nie, to pojedź do Francji, posiedź trochę, zdobądź obywatelstwo i hopsa! Buźka
__________________

“I know what I have to do, and I’m going to do whatever it takes. If I do it, I’ll come out a winner, and it doesn’t matter what anyone else does.”
-Florence Griffith Joyner-
tarji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 17:11   #16
Dojota
Rozeznanie
 
Avatar Dojota
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 877
Dot.: Nowa Zelandia

Chciałabym troche odświeżyć ten wątek. Bardzo chiałabym pojechać do Nowej Zelandii i chciałbym poznać doświadczenie osób, które już tam są/były
Orientuje się ktoś czy może da sie wyjechac na wizie turystycznej jako au pair i dopiero pozniej ubiegac się o working holiday?
__________________
wymianka
Dojota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:14.