Sierpnióweczki 2016! Część VII. - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-09-16, 08:22   #4321
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Dziewczyny małemu odpadł pępek ale ma tam zakrwawione jakby, taka zaschnięta krew, tak powinni byc? Bo juz sama nie wiem i chyba pojde do przychodni zeby zerkneli....
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-16, 08:23   #4322
likap
Zadomowienie
 
Avatar likap
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 629
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez wiewioreczka Pokaż wiadomość
U nas o dziwo kąpiel jest bardzo lubiana i przebiega sprawnie. Płacz zaczyna się po wyjęciu z wody, na szczęście trwa króciutko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

A co do maratonu jedzenie-odbijanie-rozbudzanie to odkryłam że jak Natalka się naje i rozbudzi ja odbijanie to jak sie z nią poloze na kilka minut żeby tylko pociumkala pierś to zaraz zasypia. Pewnie to niezbyt dobrze bo nauczy się zasypiania przy piersi Ale skoro to działa to korzystam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wlasnie kapiel tez na spokojnie nawet po cala ja wysmarvemy i mleko a po mleku lament krzyk az z tego krzyku sie dlawi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
You're my only hope...

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=694057[/CENTER]
likap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-16, 08:24   #4323
wiewioreczka
Wtajemniczenie
 
Avatar wiewioreczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 171
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

I nas też była i kazali wyczyścić patyczkiem i jeszcze tydzień po odpadnieciu psikac okteniseptem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

wiewioreczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-16, 08:43   #4324
gosiaczkam
Raczkowanie
 
Avatar gosiaczkam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: DE/Krk
Wiadomości: 295
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
Dziewczyny małemu odpadł pępek ale ma tam zakrwawione jakby, taka zaschnięta krew, tak powinni byc? Bo juz sama nie wiem i chyba pojde do przychodni zeby zerkneli....
U nas też jeszcze jakiś czas krwawiło. trzeba czyścić w środku wacikiem. Żeby ubranek nie brudzić możesz gazik przykładać zacisnąć pampersem i dopiero ubranko
gosiaczkam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-16, 09:09   #4325
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
Dziewczyny małemu odpadł pępek ale ma tam zakrwawione jakby, taka zaschnięta krew, tak powinni byc? Bo juz sama nie wiem i chyba pojde do przychodni zeby zerkneli....
Tez tak mielismy. Bardzo szybko odpadl a potem podkrwawial. Octenisept, wytwrfie patyczkiem do sucha i ten strup co wypelnial pępek sam wypadl chyba po tyg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-16, 09:10   #4326
Georgia1976
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez Lucynka20xd Pokaż wiadomość
A Czy Wasze dzieciaki tez tak duzo purkaja?? Bo Filipek czesto puszcza bąka.

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Moja Mała puszcza bączki non stop i ja sie cieszę bo gdyby nie puszczają to chyba byłaby kolka.
Dodatkowo kupkę robi raz na tydzień - podobno normalne - wiec tym bardziej bączki wskazane

Cytat:
Napisane przez likap Pokaż wiadomość
Wlasnie polozna mi mowila, by kapac ok pol h po jedzeniu bo bedzie krzyk. Sama nie wiem juy. A przewijacie po czy przed jedzonkiem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jak przewijamy przed jedzeniem to krzyk straszny bo tak sie niecierpliwi. Jak przewijamy po to jest spokojniejsza ale generalnie tego nie lubi

Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
My wczoraj zaliczyliśmy pierwsza kąpiel Maks chyba nie do końca ogarnął sytuacje bo był bardzo spokojny, wręcz zrelaksowany, nawet jak główka była myta
Czy myjcie główkę tez płynem dla dzieci czy tylko woda? I potem spłukujecie ręką czy polewacie jakos głowy dzieciaków? (Wodą z miski czy kubka?)

Kąpiemy co dwa dni, do wody dwa psiki płynu, głowę myjemy na końcu polewając ręką tą samą wodą z wanienki. Z tego co czytałam wszelkiej chemii powinno być jak najmniej czy to w wodzie czy po np. oliwek/kremów
Dziecko powinno mieć szanse samo budować swoją warstwę ochronną skory

Cytat:
Napisane przez zonamojegomeza Pokaż wiadomość
My dolewamy plynu do wody i tą woda myjemy go całego, poza buzia. Buzię myjemy przed dolaniem płynu. Włosy ręką, potem polewamy wodą tez ręką.
Franek uwielbia kąpiele. Liczymy na to ze basen tez polubi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

My buzię myjemy po wyjęciu z wanienki wacikiem z wodą przegotowaną - jeszcze ;-)

Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
Kasia sie juz dawno nie odzywała
Dziewczyny, ktore karmią mieszanie, dajecie tylko wit D? Czy tez K?

Tak, D3 codziennie, K 150 co drugi dzień

Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
Dziewczyny małemu odpadł pępek ale ma tam zakrwawione jakby, taka zaschnięta krew, tak powinni byc? Bo juz sama nie wiem i chyba pojde do przychodni zeby zerkneli....

Nam odpadł gdzies po 10 dniach i potem jeszcze długo pojawiała sie krew. I położna i lekarz powiedziały, ze to normalne i tylko przemywac
Podejrzałam u położnej, ze octenisept psika do nakrętki i macza w tym patyczek do uszu i tak czyści pępuszek - my tez juz tak robimy - oszczędność spora w porównaniu w psikaniu bezpośrednio na patyczek ;-)
Georgia1976 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-16, 10:10   #4327
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Uff dzieki dziewczyny, bo juz sie bałam ze cos jest nietak, jakos sobie ubzdurałam ze pępek po odpadnięciu kikuta powinien byc zagojony.
A kapiecie juz normalnie jak nie am tego kikuta? W sensie zanuzacie brzuszek?
Każda z Was smaruje tym octeniaeptem? Bo ja niczym tego pępka nie smarowałam tylko wycierałam dwa razy dziennie wacikiem i nie wiem czy teraz zaczynać czyms smarować nagle.
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-16, 14:13   #4328
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Nie pamiętam czy był zanurzony brzuszek. U nas wszelkie wątpliwości rozwiewala położna srod u pediatra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-16, 15:44   #4329
florencee
Zadomowienie
 
Avatar florencee
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 531
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez likap Pokaż wiadomość
U nas mala po kapieli jest nerwowa, 3godziny ja uspokajamy, je lapczywie, potem placze, znow je juz nie wiem jak ja uspokoic. Od 3dni po kapieli cos jej sie udziela.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak było u nas, ale przed ostatnimi 2 kąpielami najpierw dałam pojeść z jednej piersi i po wszystkim sobie zjadał z drugiej i wyszło dużo spokojniej.

Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
Uff dzieki dziewczyny, bo juz sie bałam ze cos jest nietak, jakos sobie ubzdurałam ze pępek po odpadnięciu kikuta powinien byc zagojony.
A kapiecie juz normalnie jak nie am tego kikuta? W sensie zanuzacie brzuszek?
Każda z Was smaruje tym octeniaeptem? Bo ja niczym tego pępka nie smarowałam tylko wycierałam dwa razy dziennie wacikiem i nie wiem czy teraz zaczynać czyms smarować nagle.
U mojego synka ten pępek po odpadnięciu kikuta był powiedzmy że prawie zagojony, położna, która akurat była przy odpadnięciu powiedziała, że za około dobę już się ładnie zasklepi i żebym jeszcze kilka dni psikała Octeniseptem. Wtedy też położna nam pokazywała jak kąpać i powiedziała, że dziś jeszcze bez zanurzania, ale przy następnej kąpieli za 2 dni możemy.
Ja zamierzałam nic nie robić z pępkiem, ale w szpitalu psikali raz dziennie Octeniseptem, więc w domu też psiknęłam i po pierwszej nocy już kikut odpadł, więc za wiele się nie napracowałam.
florencee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-16, 17:57   #4330
likap
Zadomowienie
 
Avatar likap
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 629
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Mozliwe ze mala ma skok rozwojowy wczesniej w 3tyg i 1 dniu? Mala nie chce spac jest placzliwa, ciagle by jadla, jak sie odlozy to zrobi tylko krotka drzemke, sa juz pierwsze lzy i wodzi wzrokiem oraz jak na takiego maluszka podnosi glowe i sama ja chwile utrzyma. Ile u Was trwal pierwszy skok? Jak dalyscie rade?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
You're my only hope...

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=694057[/CENTER]
likap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-16, 19:14   #4331
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Mozliwe. Czytałam, że dzieci przenoszone/ wcześniaki mogą mieć skoki odpowiednio do swojego wieku według tp- ale nie muszą. My przechodzimy normalnie do tej pory mimo, że mam wcześniaka.

Dzisiaj byliśmy od 8 na dworze byliśmy u babci i na zakupach- jak wróciliśmy to płacz przez godzinę. Nawet pierś nie pomagała, chusta, noszenie. Zrobiliśmy kąpiel i tatuś uspokoił, teraz wisi na piersi ale nie chce ciągnąć za bardzo. Chyba za dużo wrażeń, jutro zostajemy w domciu i na spacer do parku
Jaka u Was pogoda? Dzisiaj miało już być chłodniej ale u nas nadal gorąco i słońce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
navioe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-16, 19:34   #4332
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez florencee Pokaż wiadomość
Też tak było u nas, ale przed ostatnimi 2 kąpielami najpierw dałam pojeść z jednej piersi i po wszystkim sobie zjadał z drugiej i wyszło dużo spokojniej.



U mojego synka ten pępek po odpadnięciu kikuta był powiedzmy że prawie zagojony, położna, która akurat była przy odpadnięciu powiedziała, że za około dobę już się ładnie zasklepi i żebym jeszcze kilka dni psikała Octeniseptem. Wtedy też położna nam pokazywała jak kąpać i powiedziała, że dziś jeszcze bez zanurzania, ale przy następnej kąpieli za 2 dni możemy.
Ja zamierzałam nic nie robić z pępkiem, ale w szpitalu psikali raz dziennie Octeniseptem, więc w domu też psiknęłam i po pierwszej nocy już kikut odpadł, więc za wiele się nie napracowałam.

Dzieki za informacje
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-16, 20:23   #4333
florencee
Zadomowienie
 
Avatar florencee
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 531
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez navioe Pokaż wiadomość
Mozliwe. Czytałam, że dzieci przenoszone/ wcześniaki mogą mieć skoki odpowiednio do swojego wieku według tp- ale nie muszą. My przechodzimy normalnie do tej pory mimo, że mam wcześniaka.

Dzisiaj byliśmy od 8 na dworze byliśmy u babci i na zakupach- jak wróciliśmy to płacz przez godzinę. Nawet pierś nie pomagała, chusta, noszenie. Zrobiliśmy kąpiel i tatuś uspokoił, teraz wisi na piersi ale nie chce ciągnąć za bardzo. Chyba za dużo wrażeń, jutro zostajemy w domciu i na spacer do parku
Jaka u Was pogoda? Dzisiaj miało już być chłodniej ale u nas nadal gorąco i słońce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Może rzeczywiście za dużo wrażeń, oby noc była spokojnie przespana.
U nas gorąc i duchota, od jutra zapowiadane ochłodzenie.

Znalazłam w portfelu wizytówkę doradczyni chustowej, która prowadziła zajęcia na szkole rodzenia (niesamowite, że wizytówka nie zaginęła ) i umówiłam się z nią na poniedziałek.
florencee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-17, 04:06   #4334
Krefetka
Zadomowienie
 
Avatar Krefetka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 664
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
Dziewczyny małemu odpadł pępek ale ma tam zakrwawione jakby, taka zaschnięta krew, tak powinni byc? Bo juz sama nie wiem i chyba pojde do przychodni zeby zerkneli....


Oczyść to wacikiem zamoczonym w spirytusie czy octinasepcie


Wysłane za pomocą magii
Krefetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-17, 08:09   #4335
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Juz oczyściłem tylko wodą pępek wyglada na zagojony, ma tylko troche jeszcze zaschniętej krwi w srode mamy wizytę u lekarza to dopytam
Kupowalyscie jakies nawilżacze powietrza?
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-17, 10:25   #4336
florencee
Zadomowienie
 
Avatar florencee
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 531
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
Juz oczyściłem tylko wodą pępek wyglada na zagojony, ma tylko troche jeszcze zaschniętej krwi w srode mamy wizytę u lekarza to dopytam
Kupowalyscie jakies nawilżacze powietrza?

No to dobrze, że zagojony i będziesz mogła jeszcze dopytać czy wszystko ok.

Nie mam nawilżacza, nie wydaje mi się, że jest u mnie za suche powietrze, ale może błądzę.

Wybieramy się dzisiaj na przejażdżkę do moich rodziców, muszę przećwiczyć akcję fotelikową z małym, bo we wtorek mamy kontrolę w szpitalu i może bez męża będę jechać. W ogóle dawno samochodu nie prowadziłam, w ciąży miałam budyń, ciekawe czy minął. :P
florencee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-17, 12:52   #4337
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez florencee Pokaż wiadomość
No to dobrze, że zagojony i będziesz mogła jeszcze dopytać czy wszystko ok.

Nie mam nawilżacza, nie wydaje mi się, że jest u mnie za suche powietrze, ale może błądzę.

Wybieramy się dzisiaj na przejażdżkę do moich rodziców, muszę przećwiczyć akcję fotelikową z małym, bo we wtorek mamy kontrolę w szpitalu i może bez męża będę jechać. W ogóle dawno samochodu nie prowadziłam, w ciąży miałam budyń, ciekawe czy minął. :P

To zycze powodzenia na pewno juz budyń przeszedł! Ja nie umiem jeszcze fotelika wpinać, tez sie musze nauczyć, bo zawsze maz to robi
Wlansie ja sie zastanawiam nad nawilżaczem bo wydawało mi sie ze mały miał gluty w nocy.... Bo tak dziwnie oddychał, świszcząco i niespokojnie spał :/
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-17, 19:02   #4338
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Florencee daj znać jak po wizycie, bo moja nie lubi chust . Będziemy próbować jeszcze, bo czytałam, że niektóre dzieci zakochują się z czasem..
Jutro na kontenerach jest impreza organizowana przez "Poznań w chustach" i można sobie motać dziecko w różne chusty, macać i wybierać. I są też fajne wykłady, więc jak ktoś z Pyrlandii nie ma co robić to można się przejść.

My kupujemy nawilżacz powietrza, bo u nas jest strasznie słuche powietrze, tż jest w trakcie wybierania. Lilia ma takie suche babole na ściankach nosa, właśnie od sluchego powietrza. U nas podobnie. Kropimy solą fizjologiczna, często wietrzymy pokój i spacerujemy. Charczenie to może być od mleka- nie wiem dokładnie co, ale u dzieci coś jest połączone i mogą charczeć. Młoda charczała i przeszło jest jeszcze ta sapka niemowlęca więc może dlatego charczy. Ja konsultowałam z lekarzem, bo też bylam przerażona.

Mój kwiatuszek nauczył się wzorowo zasypiać- po kąpieli przytula się do pieluchy, dostaje smoczka i na rękach zasypia w ciągu 5minut. Potem do łóżeczka na brzuszek i śpi do 1 . Jestem z niej bardzo dumna. Bez kąpieli nie ma opcji na spanie.
navioe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-18, 00:22   #4339
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Franek też charczy. Zwłaszcza w nocy. Podobno wiotkosc krtani- musi dojrzeć.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-18, 05:43   #4340
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez zonamojegomeza Pokaż wiadomość
Franek też charczy. Zwłaszcza w nocy. Podobno wiotkosc krtani- musi dojrzeć.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie to samo

---------- Dopisano o 06:42 ---------- Poprzedni post napisano o 06:42 ----------

Cytat:
Napisane przez navioe Pokaż wiadomość

Mój kwiatuszek nauczył się wzorowo zasypiać- po kąpieli przytula się do pieluchy, dostaje smoczka i na rękach zasypia w ciągu 5minut. Potem do łóżeczka na brzuszek i śpi do 1 . Jestem z niej bardzo dumna. Bez kąpieli nie ma opcji na spanie.
Moja córka nie toleruje snoczka

---------- Dopisano o 06:43 ---------- Poprzedni post napisano o 06:42 ----------

Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
Juz oczyściłem tylko wodą pępek wyglada na zagojony, ma tylko troche jeszcze zaschniętej krwi w srode mamy wizytę u lekarza to dopytam
Kupowalyscie jakies nawilżacze powietrza?
Ja planowałam nawilżacz ale sama już nie wiem
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-18, 06:57   #4341
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Dzień dobry.
Mąż kupil nawilzacz jak byłam w ciąży. Czasami używamy ale nie widać roznocy po nocy z nawilzaczem i bez.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-18, 08:10   #4342
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Hej! My już na dworze śmigamy do babci

Cytat:
Napisane przez pati0090 Pokaż wiadomość
Moja córka nie toleruje snoczka
Moja nie tolerowała i chwyciła dopiero pod koniec 6tygodnia.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
navioe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-18, 08:11   #4343
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

A maja Wasze dzieci juz jakies gluty? Bo u mojego dzis pierwszy zauważyłam, wkropilam po dwie krople soli fizjologicznej i jakos sie ich pozbyłam. Nie wiem czy do takich zaschnietych tez uzywacie katarka czy fridy?

---------- Dopisano o 09:11 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

Cytat:
Napisane przez zonamojegomeza Pokaż wiadomość
Dzień dobry.
Mąż kupil nawilzacz jak byłam w ciąży. Czasami używamy ale nie widać roznocy po nocy z nawilzaczem i bez.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A jaki macie?
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-18, 09:18   #4344
wiewioreczka
Wtajemniczenie
 
Avatar wiewioreczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 171
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Ja też wkraplam sól fizjologiczna do noska i pomaga na te zaschniete glutki.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

wiewioreczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-18, 09:25   #4345
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Ja wpsikuje sól/wodę morską. Właściwie to nie wiem-cos w sprayu. Potem aspirator i juz. Sa albo suche albo takie białe.

Nawilżacz jakis ultradzwiekowy z marketu.

Sent from my LG-H440n using Wizaz Forum mobile app
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-18, 09:31   #4346
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
A maja Wasze dzieci juz jakies gluty? Bo u mojego dzis pierwszy zauważyłam, wkropilam po dwie krople soli fizjologicznej i jakos sie ich pozbyłam. Nie wiem czy do takich zaschnietych tez uzywacie katarka czy fridy?

---------- Dopisano o 09:11 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------




A jaki macie?
Moja ma i psikamy wodą morską
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-18, 09:33   #4347
Lucynka20xd
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucynka20xd
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 2 753
GG do Lucynka20xd
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Ja psikam woda morska klade na brzuszek i samo wylatuje

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka
__________________

Kocham , Tęsknie, Czekam . . . ♥♥♥♥♥

Adrianek ♥♥
30.05.2014 /3700g,59cm/


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0aqox8ccd7.png








Lucynka20xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-18, 11:26   #4348
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Ja kropie rano i wieczorem po kąpieli. W dzień w razie potrzeby. I też kładę na bok albo na brzuch, czasem ją wkurza i sama sobie psiknie i wszystko wylatuje. Jej gluty są lekko zielone.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

A czy te nawilżacze ultradźwiękowe są dobre dla dzieci? Bo coś tam słyszałam, że nie bardzo dla dzieci i zwierząt ale nie zagłębiałam tematu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
navioe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-18, 12:47   #4349
Piernik Torunski
Zakorzenienie
 
Avatar Piernik Torunski
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 090
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez wiewioreczka Pokaż wiadomość
Też trochę wyluzowalismy, Bo na poczatku myśleliśmy ze male bonaski powinny sie najesc i zasnac a nasza coreczka nie chciala spac wiec wywniiskowalismy ze ciagle jest glodna. Na szczęście z czasem uczymy się coraz więcej rzeczy

A co do wagi to ja mam nadal Plus 10 kilo😕 no ale w ciąży przytylam az 20 więc jest też minus 10

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
też myslałam/czasem myślę,że jest głodna bo nie śpi..pociesza mnie to,że więcej dzieciaczków funkcjonuje podobnie..

Cytat:
Napisane przez wiewioreczka Pokaż wiadomość
U nas o dziwo kąpiel jest bardzo lubiana i przebiega sprawnie. Płacz zaczyna się po wyjęciu z wody, na szczęście trwa króciutko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

A co do maratonu jedzenie-odbijanie-rozbudzanie to odkryłam że jak Natalka się naje i rozbudzi ja odbijanie to jak sie z nią poloze na kilka minut żeby tylko pociumkala pierś to zaraz zasypia. Pewnie to niezbyt dobrze bo nauczy się zasypiania przy piersi Ale skoro to działa to korzystam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dla mnie wszytsko co działa jest ok..to małe dziecko - nie ma co się wkręcać,że przytlenie do cyca szkodzi niemowlakowi..z resztą robię podobnie jak Ty..u nas działa czasem dużo cierpliwości przy usypianiu tzn jak już zaśnie noszona to trzeba długa Ją trzymać/nosić/tulić nawet godz i dopiero odłozyć..


Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
Uff dzieki dziewczyny, bo juz sie bałam ze cos jest nietak, jakos sobie ubzdurałam ze pępek po odpadnięciu kikuta powinien byc zagojony.
A kapiecie juz normalnie jak nie am tego kikuta? W sensie zanuzacie brzuszek?
Każda z Was smaruje tym octeniaeptem? Bo ja niczym tego pępka nie smarowałam tylko wycierałam dwa razy dziennie wacikiem i nie wiem czy teraz zaczynać czyms smarować nagle.
jak kapalam nrmalnie, niczym nie smarowąłam kikuta, jak odpadł i podkrwawiał to raz na dwa dni przecierałam wacikiem nasączonym w spirytusie

Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
Juz oczyściłem tylko wodą pępek wyglada na zagojony, ma tylko troche jeszcze zaschniętej krwi w srode mamy wizytę u lekarza to dopytam
Kupowalyscie jakies nawilżacze powietrza?
my mamy nawilżacz,ale nie widze różnicy tak jak żona w oddechu dziecka/glutach itp

Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
To zycze powodzenia na pewno juz budyń przeszedł! Ja nie umiem jeszcze fotelika wpinać, tez sie musze nauczyć, bo zawsze maz to robi
Wlansie ja sie zastanawiam nad nawilżaczem bo wydawało mi sie ze mały miał gluty w nocy.... Bo tak dziwnie oddychał, świszcząco i niespokojnie spał :/
moja charczy codziennie

Cytat:
Napisane przez navioe Pokaż wiadomość
Florencee daj znać jak po wizycie, bo moja nie lubi chust . Będziemy próbować jeszcze, bo czytałam, że niektóre dzieci zakochują się z czasem..
Jutro na kontenerach jest impreza organizowana przez "Poznań w chustach" i można sobie motać dziecko w różne chusty, macać i wybierać. I są też fajne wykłady, więc jak ktoś z Pyrlandii nie ma co robić to można się przejść.

My kupujemy nawilżacz powietrza, bo u nas jest strasznie słuche powietrze, tż jest w trakcie wybierania. Lilia ma takie suche babole na ściankach nosa, właśnie od sluchego powietrza. U nas podobnie. Kropimy solą fizjologiczna, często wietrzymy pokój i spacerujemy. Charczenie to może być od mleka- nie wiem dokładnie co, ale u dzieci coś jest połączone i mogą charczeć. Młoda charczała i przeszło jest jeszcze ta sapka niemowlęca więc może dlatego charczy. Ja konsultowałam z lekarzem, bo też bylam przerażona.

Mój kwiatuszek nauczył się wzorowo zasypiać- po kąpieli przytula się do pieluchy, dostaje smoczka i na rękach zasypia w ciągu 5minut. Potem do łóżeczka na brzuszek i śpi do 1 . Jestem z niej bardzo dumna. Bez kąpieli nie ma opcji na spanie.
super,że tak pięknie zasypia

Cytat:
Napisane przez zonamojegomeza Pokaż wiadomość
Franek też charczy. Zwłaszcza w nocy. Podobno wiotkosc krtani- musi dojrzeć.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tez czytałam,że to niedojrzałośc krtani

Cytat:
Napisane przez zonamojegomeza Pokaż wiadomość
Dzień dobry.
Mąż kupil nawilzacz jak byłam w ciąży. Czasami używamy ale nie widać roznocy po nocy z nawilzaczem i bez.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
o właśnie..u nas tez bez roznicy-przynajmniej widocznej dla nas


Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
A maja Wasze dzieci juz jakies gluty? Bo u mojego dzis pierwszy zauważyłam, wkropilam po dwie krople soli fizjologicznej i jakos sie ich pozbyłam. Nie wiem czy do takich zaschnietych tez uzywacie katarka czy fridy?

---------- Dopisano o 09:11 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------




A jaki macie?
u nas są gluty- takie białe-położna mówiła,że to maź płodowa może wyłazić cały czas.. psikam solą i ciągnę tym urządzeniem podłączanym do odkurzacza

Cytat:
Napisane przez navioe Pokaż wiadomość
Ja kropie rano i wieczorem po kąpieli. W dzień w razie potrzeby. I też kładę na bok albo na brzuch, czasem ją wkurza i sama sobie psiknie i wszystko wylatuje. Jej gluty są lekko zielone.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

A czy te nawilżacze ultradźwiękowe są dobre dla dzieci? Bo coś tam słyszałam, że nie bardzo dla dzieci i zwierząt ale nie zagłębiałam tematu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czytałam,że ultradzwiekowe niewskazana przy zwierzetach ale nie wiem jak przy dzieciach

my mamy
Eldom Nawilżacz powietrza NU-5
Piernik Torunski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-18, 15:06   #4350
wiewioreczka
Wtajemniczenie
 
Avatar wiewioreczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 171
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Pierniczku u nas jest identycznie . Malutka usypia na rękach A jak tylkO próbujemy ją odłożyć to sie budzi,więc godzimy się na to spanie na rękach
Umie też zasnąć na dłużej przy piersi,przestaje efektywnie ssac i tylko sobie ciumka i śpi A potem wypluwa. I śpi ale tylko dopóki ktoś leży obok.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

wiewioreczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-18 12:46:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:50.