P. dermatolog proszę o pomoc! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-26, 07:47   #1
aaaaaaaaaaaaaaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2
Unhappy

P. dermatolog proszę o pomoc!


Witam, mam 19 lat oraz problem ze skórą. Od jakiegoś roku z tyłu głowy, nad karkiem skóra stała się zaczerwieniona, oraz się łuszczy. Świąd jest czasem silny a przy drapaniu fragmenciki martwego naskórka odpadają w postaci takich drobnych "łuseczek". Zaraz po umyciu głowy szamponem świąd ustaje i objawów praktycznie nie widać gołym okiem, jednak wraz z wydzielaniem przez skórę głowy sebum świąd się nasila. Rok temu byłam u pani dermatolog która przepisała mi płyn - Pimafucort, który praktycznie nic mi nie pomógł. Później stosowałam Elocom, również bez efektów. Czy jest możliwe, że jest to grzybica? Od jakiegoś czasu nasiliło się również wypadanie włosów i czy może to być również spowodowane grzybem? Mam nadzieję, że nie jest to łuszczyca. Bardzo proszę o pomoc!
Pozdrawiam.
aaaaaaaaaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 06:06   #2
aaaaaaaaaaaaaaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2
Dot.: P. dermatolog proszę o pomoc!

up up! Proszę o pomoc p. dermatolog i inne wizażanki, które mają podobny problem!
aaaaaaaaaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 19:32   #3
justyna:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nowhere
Wiadomości: 246
Dot.: P. dermatolog proszę o pomoc!

Podpinam się pod wątek, bo mam koleżankę cierpiącą na podobny problem. Może któraś z wizażanek i pani dermatolog nam pomoże.
justyna:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 19:53   #4
charpar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 29
Dot.: P. dermatolog proszę o pomoc!

mój tata ma takie objawy, tylko ze w okolicy czola i skroni, tez mu schodzi tam skora i ciagle zaczerwienione jest. Byl z tym u trezch dermatologów, wreszcie dostał sie na konsultacje do prof. Rudnickiej i ona wskazala ze to moze byc DLE-przewlekly liszaj, rumien, bo reszta łeb w łeb powtarzala ze to grzyb cz drozdak i sterydy przepisywali. Mial wyciety do badania kawalek chorej skóry i ma miec niedlugo wyniki.
Wiec moja rada to pojsc do paru dermatologow, a nie tylko kierowac sie opinia jednego.
charpar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 12:19   #5
GraziaP
Raczkowanie
 
Avatar GraziaP
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 367
GG do GraziaP
Dot.: P. dermatolog proszę o pomoc!

ja również prosze o pomoc, mam 5 letniego synka, który na bardzo suchą skórę, wyglada jak rybia łuska, ale to nie to. wygląda jakby miał chropę na cielę , w okresie letnim to trochę zanika.
Czym, jakimi maściami, balsamami go smarować?? Proszę o pomoc
GraziaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 18:26   #6
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: P. dermatolog proszę o pomoc!

Objawy opisane odpowiadają raczej łojotokowemu zapeleniu skóry, ale może byc to również grzybica. Musi Pani zwrócic się do dermatologa bezposredni!!! należy to po prostu zobaczyć i zalecić właściwe postepowanie.
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 00:27   #7
majka versace
Zadomowienie
 
Avatar majka versace
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 1 316
Dot.: P. dermatolog proszę o pomoc!

Ja również podpinam się pod wątek

Pytanie mam do pani dermatolog.

Trzy miesiące temu byłam u dermatologa z guzkiem na plecach. Lekarz powiedział że to jest "książkowy" przykład kaszaka do usunięcia. Następnego dnia poszłam na zabieg usunięcia (już do innego lekarza) który to wyciął ale powiedział że nie wie co to było ale napewno(!) nie kaszak. Oddałam to do badania histopatologicznego. Wynik jest po łacinie i nie bardzo wiem co to było i skąd się bierze. Po konsultacji telefonicznej dowiedziałam się tylko że nie jest to nic złośliwego.

Wynik "Fibrohistiocytoma. Excisio non completa." Prosze o odpowiedź i opinie pani doktor
__________________

majka versace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-01, 09:08   #8
GraziaP
Raczkowanie
 
Avatar GraziaP
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 367
GG do GraziaP
Dot.: P. dermatolog proszę o pomoc!

Ja mam prośbę, nie wiem czym smarować szorstką skórę na kolanach, kolana wyglądają jakby były brudne, mają nie estetyczny wygląd - prosze o poradę
GraziaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:06.