Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011 - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-17, 20:36   #1231
malina201
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 50
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez BordAna Pokaż wiadomość
dobry wieczór!
żyję.. mąż też
u nas też zima zimna brrr...
ja to myślę że mnie to FATUM nie opuści.. ale tak sobie myślę że co mnie nie zabije to wzmocni .. chyba tak jakoś to szło.
Dzisiaj miałam rezonans magnetyczny na moje nieszczęsne kolano, wczoraj ustalili mi zabiegi rehabilitacyjne na koniec lutego i tak się bujam...
dzisiaj dostałam też wspaniałe pismo z mojej uczelni...
w grudniu przysłali mi że mnie skreślają z listy studentów (kompletnie nie rozumiem ich decyzji bo wysłałam pod koniec września do nich podanie z prośbą o przedłużenie sesji z powodu zagrożonej ciązy i porodu przez cc - przez to nie mogłam się stawić na dwa egz poprawkowe!) a wczoraj otwieram kopertę a tam wezwanie do zapłaty za 3 miesiące studiów (do momentu skreślenia) no i masakra... ciekawe skąd ja wezmę 1300zł
teraz niestety mam inne wydatki...
w czw jadę do dziekanatu zrobić aferę...
już się boję
w czw mamy mieć pierwszą kolędę na nowym M, ale co ja zrobię... tamta sprawa jest niestety wa żniejsza..szczególnie że mam 7 dni na odwołanie się od decyzji..
nie martw sie tez mialam przedluzona sesje w powodu porodu musza ci dac
malina201 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 20:40   #1232
madzialena-lublin
Rozeznanie
 
Avatar madzialena-lublin
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin i okolice
Wiadomości: 975
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

WY tu już o krzesełkach do karmienia, ząbkach i zupkach, a ja przeżywam bo moja córcia zaczyna rączką sięgać do zabawek na leżaczku

Dzisiaj moja córcia wzięła mnie z zaskoczenia- chciałam ok 11 wyjść z nią na dwór, leżała w leżaczku, po 10 poszłam na górę się ogarnąć, schodzę, a ona śpi Co prawda obudziła się po pół godzinie, akurat jak przyjechała do mnie koleżanka, ale po jakiejś godzince znowu usnęła i dała mamie poplotkować
Swoją drogą ostatnio tak ma, ze jak uśnie to często się budzi właśnie po 20-30 min i czasem już nie uśnie z powrotem (ale tylko w ciągu dnia). Nie wiem ocb?

W ogóle to strasznie mi dzisiaj smutno- mąż mojej przyjaciółki jutro rano ma operację- podejrzewają raka Wszystko wyszło tak ekspresowo, w piątek był na wizycie u lekarza Oby się mylili, oby nie złośliwy
__________________
Kamilka
madzialena-lublin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 20:42   #1233
tusia872
Zadomowienie
 
Avatar tusia872
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 679
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Cotka moja mama mówiła, że jabłuszko można skrobać łyżeczką, ale nie wiem jak. A marchewkę to nie mam pomysłu jak utrzeć? surową?
ja bym najpierw ugotowała a pozniej blender albo tarka ja bede od marchewki zaczynac i taki własnie mam na nia plan
Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
właśnie dostałam eska od natki, będe płakać
no ale może rzeczywiście będzie lepiej jak się spotkamy gdy śniegi stopnieją, będzie bezpieczniej
no mam nadzieje ze ta zima za długo nie potrwa i ze szybko sie spotkamy ale powiem wam ze jakos tak sie spokojnie teraz czuje
Cytat:
Napisane przez BordAna Pokaż wiadomość
dobry wieczór!
żyję.. mąż też
u nas też zima zimna brrr...
ja to myślę że mnie to FATUM nie opuści.. ale tak sobie myślę że co mnie nie zabije to wzmocni .. chyba tak jakoś to szło.
Dzisiaj miałam rezonans magnetyczny na moje nieszczęsne kolano, wczoraj ustalili mi zabiegi rehabilitacyjne na koniec lutego i tak się bujam...
dzisiaj dostałam też wspaniałe pismo z mojej uczelni...
w grudniu przysłali mi że mnie skreślają z listy studentów (kompletnie nie rozumiem ich decyzji bo wysłałam pod koniec września do nich podanie z prośbą o przedłużenie sesji z powodu zagrożonej ciązy i porodu przez cc - przez to nie mogłam się stawić na dwa egz poprawkowe!) a wczoraj otwieram kopertę a tam wezwanie do zapłaty za 3 miesiące studiów (do momentu skreślenia) no i masakra... ciekawe skąd ja wezmę 1300zł
teraz niestety mam inne wydatki...
w czw jadę do dziekanatu zrobić aferę...
już się boję
w czw mamy mieć pierwszą kolędę na nowym M, ale co ja zrobię... tamta sprawa jest niestety wa żniejsza..szczególnie że mam 7 dni na odwołanie się od decyzji..

ja to mam zycie.. nie ma co..

Ancia: jak Ty to robisz że tak chudniesz?? ćwiczysz coś?
ja jak narazie schudłam tylko 16kg, ale od 4 dni jestem na diecie dukana i zobaczymy jakie będą efekty...

tak Wam już zazdroszczę podawania dzieciom papek, warzywek itp..
ciekawe czy nam pediatra pozwoli na włączenie ich do jadłospisu ze wzgl na tą skazę..
biedna trzymam kciuki zeby ten pech cie opuscił szybko no i zeby w dziekanacie wszystko sie dobrze potoczyło

Natka a ta kaszke manne do mleka dajesz czy do czego? bo ja myslałam zeby dawac albo do mleka albo do jakis kaszek b/glutenowych
__________________
KAMILKA - 02.10.2011

"Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje."
tusia872 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 20:47   #1234
malina201
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 50
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez madzialena-lublin Pokaż wiadomość

W ogóle to strasznie mi dzisiaj smutno- mąż mojej przyjaciółki jutro rano ma operację- podejrzewają raka Wszystko wyszło tak ekspresowo, w piątek był na wizycie u lekarza Oby się mylili, oby nie złośliwy
jezeli podejzewaja raka to jest to nowotwor zlosliwy wszelkiego rodzaju guzy nie sa nowotworami niezlosliwymi wiem bo mialam guza piersi "wlokniaka" i cala rodzina panike siala ze mam raka bo na karcie bylo napisane ze nowotwor i duzo o tym czytalam ale jezeli ma robiona biopsje to moze akurat jest to tylko jakis guz
malina201 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 20:48   #1235
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
o jaaaa, ale Pudzian duuuzy i odważny!
A no Pudzian Lekarz się pytał kto go nosi i sprawdzał muskuły mnie i tż - kto ma większe

Cytat:
Napisane przez stokrotka_ Pokaż wiadomość
Nooo.... a to źle?? te słoiczki małe..to taka 1/3 to naprawdę niewiele



wooooowwww...to prawie 2 kg więcej niż Sara..


Cytat:
Napisane przez tusia872 Pokaż wiadomość
no mam nadzieje ze ta zima za długo nie potrwa i ze szybko sie spotkamy ale powiem wam ze jakos tak sie spokojnie teraz czuje

Ja mam nadzieję, ze do przyszłego tygodnia ta zima się wyrobi i zniknie co?

Natka a ta kaszke manne do mleka dajesz czy do czego? bo ja myslałam zeby dawac albo do mleka albo do jakis kaszek b/glutenowych
Daję albo do swojego mleka albo do mm, ale ponoć można dać nawet do owoców ze słoiczka
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 20:48   #1236
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

no ładnie teraz sie okazuje ze sie bały zamiast wczesnej pisać szalone
a swoja droga to ja choinkę zlikwidowałam żebyśmy wiecej miejsca miały
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 20:50   #1237
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
no ładnie teraz sie okazuje ze sie bały zamiast wczesnej pisać szalone
a swoja droga to ja choinkę zlikwidowałam żebyśmy wiecej miejsca miały
Mnie w domu nastraszyli I się nakręciłam Ale przedtem się nie bałam
Ja już tydzień choinki nie mam
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-17, 20:53   #1238
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość
Nie nadrobię. Chciałam poczytać, ale się coraz gorzej czuje.
Dobrej nocy Misiaki
Strasznie współczuję. Oby Wam przeszło raz dwa.
Ta zmienna pogoda taka zdradziecka.

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Wieści po szczepieniu... Szymon waży uwaga.... 8750 g i mierzy 71cm - ale coś mi ta miara nie pasi więc spróbuję go sama zmierzyć. Na szczepieniu nie płakał nic a nic, tylko stęknął przy ukłuciu
Ale ZAZDROSZCZĘ :mdleję: Rewelacyjna waga!!
I wielkie dla Szymka za postawę przy szczepieniu. Dzielny facet.

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Mój mąż - uwaga - kupił piżamki na 12-18 miesięcy . I dziwi się, czemu są wielkie na Franka .
Z Frania kawał chłopa, za 3 miechy będą dobre. Ważne, że nie kupił na 62

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość

[/COLOR]A ja wątkowy wieloryb ważę jeszcze jakieś 3 kg więcej niż przed ciążą, schudłam 33 kg . A wyglądam czy ja wiem, może inaczej, brzuszek ciut większy i cycki brzydkie, ale mam to w nosie. Dla mojego skarba warto wszystko.
33 kg... BRAWO!!!!!

Cytat:
Napisane przez BordAna Pokaż wiadomość
dobry wieczór!
żyję.. mąż też
u nas też zima zimna brrr...
ja to myślę że mnie to FATUM nie opuści.. ale tak sobie myślę że co mnie nie zabije to wzmocni .. chyba tak jakoś to szło.
Dzisiaj miałam rezonans magnetyczny na moje nieszczęsne kolano, wczoraj ustalili mi zabiegi rehabilitacyjne na koniec lutego i tak się bujam...
dzisiaj dostałam też wspaniałe pismo z mojej uczelni...
w grudniu przysłali mi że mnie skreślają z listy studentów (kompletnie nie rozumiem ich decyzji bo wysłałam pod koniec września do nich podanie z prośbą o przedłużenie sesji z powodu zagrożonej ciązy i porodu przez cc - przez to nie mogłam się stawić na dwa egz poprawkowe!) a wczoraj otwieram kopertę a tam wezwanie do zapłaty za 3 miesiące studiów (do momentu skreślenia) no i masakra... ciekawe skąd ja wezmę 1300zł
teraz niestety mam inne wydatki...
w czw jadę do dziekanatu zrobić aferę...
już się boję
w czw mamy mieć pierwszą kolędę na nowym M, ale co ja zrobię... tamta sprawa jest niestety wa żniejsza..szczególnie że mam 7 dni na odwołanie się od decyzji..

ja to mam zycie.. nie ma co..
Rzeczywiście niewesoło, ale jakoś się uloży, zobaczysz. Będzie dobrze. Z całych sił trzymam

Proszę o Wasze SZCZERE opinie co do tego wózka - http://moda.allegro.pl/spacerowka-qu...055185985.html.
spray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 20:54   #1239
MoniaZ82
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaZ82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 390
GG do MoniaZ82 Send a message via Skype™ to MoniaZ82
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
matka wariatka



Cytat:
Napisane przez spray Pokaż wiadomość
A, i zapomniałam się pochwalić, że w konkursie Carlsberga WYGRAŁAM BILET NA EURO

ale z Ciebie szczesciara... TZ pewnie szczesliwy


Cytat:
Napisane przez stokrotka_ Pokaż wiadomość
Już mi lepiej. 2 paracetamole,septolete..i jest lepiej

my dziś po debiucie.. podałam tak godzinę przed karmieniem..by nie była mega głodna i się nie denerwowała. teraz zbliża się pora karmienia a Sara usnęła. widać marchew działa :

super my tez ten tydzien razem
u nas czy jablko czy kleik.... to nie dziala na sen.....
ale dla Was za debiut marchewkowy ....
i jeszcze raz ze dziewczyny spedza tydzien z tatusiem...


Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość

No to żeśmy się spotkały...pochorowałam się...i zarazilam Stefka temperatura 38.1 W nocy sie źle czulam i wstawalam do niego i musialam go zarazić Matka idiotka zamiast maske ubrać...

Dziewczyny...przepraszam tak chciałam Was poznać...
Oj kochana.... wspolczuje Ci i przytulam z calych sil
Niech Tz Cie grzeje i obyscie jak najszybciej wyzdrowieli....
Buziaki dla Ciebie i Stefka...

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Zanim nadrobię - pytanko do mam wprowadzających gluten - co, jak, kiedy?
WIem, że 2-3g/100g produktu, ale interesuje mnie jakimi produktami to wprowadzacie, no ogólnie. Bo jakos nie wiem, jak z Frankiem się do tego przymierzyć.
ja to jestem ciemna w tym temacie.... a czytalam na lipcowkach ze tez walkowaly ten temat...
o co cho z tym glutenem ????

Cytat:
Napisane przez stokrotka_ Pokaż wiadomość


a u nas nocka znów super była...dziecko mi się naprawia
jak to zrobilas?? Pisz mi tu szybko....
a moja kiedy sie naprawi ??


Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość


nie ma
a ja myslalam ze zapomnialas o jajach i dalam dwa.....
ale muffiny wyszly.... sa pyszne....


Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
idziemy kąpać...mam nadzieje,ze dzis da się uśpić moje dziecię bez histerii. dobrej nocki mamiszcza


zeby bylo dobrze.... czekam na relacje....
spokojnej nocki
__________________
Ząbki
MoniaZ82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 20:55   #1240
BordAna
Zadomowienie
 
Avatar BordAna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: województwo pomorskie
Wiadomości: 1 106
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

kurcze..Wy tu spotkanie planujecie ale większość z Was ze śląska.. a jest ktoś z okolic trójmiasta lub wogóle "znad morza?
bo na Śląsk to ja raczej nie dam rady przyjechać..
BordAna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 20:58   #1241
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez malina201 Pokaż wiadomość
jezeli podejzewaja raka to jest to nowotwor zlosliwy wszelkiego rodzaju guzy nie sa nowotworami niezlosliwymi wiem bo mialam guza piersi "wlokniaka" i cala rodzina panike siala ze mam raka bo na karcie bylo napisane ze nowotwor i duzo o tym czytalam ale jezeli ma robiona biopsje to moze akurat jest to tylko jakis guz
nie zgodzę się. miałam guza chromochłonnego w nerce i był to nowotwór niezłośliwy, czyli nie dający przerzutów.

a co do biletu na euro to mamy mieszane uczucia, bo jeden bilet to trochę lipa.. samemu jechać...

Edytowane przez spray
Czas edycji: 2012-01-17 o 21:00
spray jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-17, 20:59   #1242
BordAna
Zadomowienie
 
Avatar BordAna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: województwo pomorskie
Wiadomości: 1 106
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez spray Pokaż wiadomość

Proszę o Wasze SZCZERE opinie co do tego wózka - http://moda.allegro.pl/spacerowka-qu...055185985.html.
jakbym nie miała spacerówki to chętnie bym się na nią skusiła, szczególnie że jest "lekka" i wygląda na solidną...
"lekkie rzeczy" mnie kręcą
BordAna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 21:00   #1243
madzialena-lublin
Rozeznanie
 
Avatar madzialena-lublin
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin i okolice
Wiadomości: 975
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez malina201 Pokaż wiadomość
jezeli podejzewaja raka to jest to nowotwor zlosliwy wszelkiego rodzaju guzy nie sa nowotworami niezlosliwymi wiem bo mialam guza piersi "wlokniaka" i cala rodzina panike siala ze mam raka bo na karcie bylo napisane ze nowotwor i duzo o tym czytalam ale jezeli ma robiona biopsje to moze akurat jest to tylko jakis guz

(przepraszam, że takie smuty tu poruszam, ale załamałam się dzisiaj po tym co usłyszałam)
__________________
Kamilka
madzialena-lublin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 21:00   #1244
malina201
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 50
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez spray Pokaż wiadomość
nie zgodzę się. miałam guza chromochłonnego w nerce i był to nowotwór niezłośliwy, czyli nie dający przerzutów.
no napisalam ze guzy to nowotwory niezlosliwe a rak jest nowotworem zlosliwym

Edytowane przez malina201
Czas edycji: 2012-01-17 o 21:01
malina201 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 21:02   #1245
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez malina201 Pokaż wiadomość
no napisalam ze guzy to nowotwory niezlosliwe a rak jest nowotworem zlosliwym
a, to co innego. Jakoś nie doczytałam z sensem.
spray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 21:02   #1246
madzialena-lublin
Rozeznanie
 
Avatar madzialena-lublin
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin i okolice
Wiadomości: 975
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez spray Pokaż wiadomość
Proszę o Wasze SZCZERE opinie co do tego wózka - http://moda.allegro.pl/spacerowka-qu...055185985.html.
Wygląda baardzo fajnie
Pytanie tylko, jak z poręcznością po złożeniu (bo z tego co kojarzę, to u znajomych wszystkie lekkie spacerówki raczej "w pionie" są składane)
__________________
Kamilka
madzialena-lublin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 21:03   #1247
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez spray Pokaż wiadomość

Proszę o Wasze SZCZERE opinie co do tego wózka - http://moda.allegro.pl/spacerowka-qu...055185985.html.
wyglądowo mi się nic a nic nie podoba, ale za to wygląda na baaaardzo funkcjonalny
ogólnie to mi te wózki "parasolki" się nie podobają, ale one mają być lekkie i małe po złożeniu a nie ładne
Cytat:
Napisane przez madzialena-lublin Pokaż wiadomość

(przepraszam, że takie smuty tu poruszam, ale załamałam się dzisiaj po tym co usłyszałam)

Edytowane przez acelinka
Czas edycji: 2012-01-17 o 21:05
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 21:03   #1248
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez malina201 Pokaż wiadomość
agus1978 ja poprostu myje obieram scieram na tarce (na gwiazdkach) mieszam i voilà deser podany
Dzięki
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 21:05   #1249
MoniaZ82
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaZ82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 390
GG do MoniaZ82 Send a message via Skype™ to MoniaZ82
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Uff nadrobiłam was wreszcie Cały dzień nie miałam neta
Wieści po szczepieniu... Szymon waży uwaga.... 8750 g i mierzy 71cm - ale coś mi ta miara nie pasi więc spróbuję go sama zmierzyć. Na szczepieniu nie płakał nic a nic, tylko stęknął przy ukłuciu Pytałam lekarza o te budzenie nocne nie z głodu i po raz drugi dostałam Debridat - to jest na ogólną poprawę pracy jelit i na trawienie i na ulewanie - zobaczymy co to da.



Natka za wage.... maly Pudzian z niego....

Cytat:
Napisane przez malina201 Pokaż wiadomość
ty wieloryb bo masz trzy kilo wiecej? mi 13 zostalo do mojego wygladu sie nie moge doczepic bo rozstepow nie mam cycki to wiadomo ze nie powroca do czasow dawnej swietnosc ponton na brzuchu jest wiec sie nie utopie latem na basenie






Spray bardzo ladny ten wozeczek....i bardzo lekki a to chyba wazne przy zakupie spacerowki....
__________________
Ząbki
MoniaZ82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-17, 21:07   #1250
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Anciu wg etykiety wychodzi, że produktów z glutenem jest 6%(kasza manna i płatki zbóż) czyli na cały 190g słoiczek jest tego 11,4 grama (a samego glutenu na pewno mniej) także myślę, że spokojnie na dwa razy można ten słoiczek podzielić - więcej na raz chyba Franio nie zje
Mam nadzieję, że dobrze dedukuję

Nie wiem, jak to doczytałaś .
Ale z tego wynika, że jest 2/3gramy na 100ml, wiec nie trzeba dzielić słoiczka, bo to chodzi tylko o dawkowanie - musi być 2-3g/100, a jak dajesz 150 to automatycznie więcej, tak czytałam w jakimś poradniku.
Ale pewnie słoiczek i tak będzie na 2 razy. Myślisz, że od jutra ot tak można zacząć?
A wprowadzałaś ten gluten w mniejszych ilościach czy od razu te 2/3 gramy? Bo tak na noc trochę strach.
Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
ja mam taki i na razie sprawdza sie super
http://allegro.pl/blender-zelmer-491...994577782.html

kruszony lodzik do drinków =rewelka
ogóreczek w plasterki=rewelka
malibu -rewelka
placki ziemniaczane-rewelka -tarcie ziemniaków odeszło w błogie zapomnienie

mamy go od wigili i na razie testuje rózne rzeczy i jak na razie ok , duzo czesci i u mni ena pewno bedą wykorzystane, musisz sie zastanowic do czego chces zblender bo ja chciałam do różnych rzeczy i dlatego taka opcja ale sa i mniejsze , mniej czesci itd, na dzien dzisiejszy z całego kompletu jestem zadowolona
Woooow to jakaś wypaśna wersja, ja myślałam o jakimś tam za 80-100 zł, ale może faktycznie warto dołożyć i kupić coś porządniejszego.
Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
jaki wieloryb, rybunia kochana a nie wieloryb

nie no marchewke to ugotowaną raczej przynajmniej tak mi sie wydaje.
Wieloryb i już.
Ale sok z marchewki to już z surowej, co? Bo tak mi chyba pediatra zalecała.
A Natka je gluten??
Cytat:
Napisane przez stokrotka_ Pokaż wiadomość
Nooo.... a to źle?? te słoiczki małe..to taka 1/3 to naprawdę niewiele
W sumie nie wiem, ale na początek mówią o 2-3 łyżeczkach.
Cytat:
Napisane przez malina201 Pokaż wiadomość
ty wieloryb bo masz trzy kilo wiecej? mi 13 zostalo do mojego wygladu sie nie moge doczepic bo rozstepow nie mam cycki to wiadomo ze nie powroca do czasow dawnej swietnosc ponton na brzuchu jest wiec sie nie utopie latem na basenie
Wieloryb, bo ważyłam 104 kg .
Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
A jabłuszko i marchewkę to ja będą dawać gotowane
Jabłka raczej można surowe, ale wiadomo, kazda z nas będzie robić po swojemu.
A poradniczki jutro zeskanuję
Cytat:
Napisane przez tusia872 Pokaż wiadomość
ja bym najpierw ugotowała a pozniej blender albo tarka ja bede od marchewki zaczynac i taki własnie mam na nia plan
No marchewka jednak lepsza na początek, bo u nas po jabłku było ciężko z marchewką
Ty masz myśl - dodawać gluten do tych bezglutenowych!!! Ale ja jestem tępa strzała!
Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Daję albo do swojego mleka albo do mm, ale ponoć można dać nawet do owoców ze słoiczka
Podobno właśnie można. No i są gotowe słoiczki z glutenem.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 21:08   #1251
malina201
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 50
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez spray Pokaż wiadomość
a, to co innego. Jakoś nie doczytałam z sensem.
ech bo ja to zle napisalam teraz dopatrzylam blad;/ mialo byc ze wszystkiego rodzaju guzy nie sa nowotworami zlosliwymi sorry
malina201 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 21:16   #1252
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez spray Pokaż wiadomość
Proszę o Wasze SZCZERE opinie co do tego wózka - http://moda.allegro.pl/spacerowka-qu...055185985.html.
mnie się wizualnie nie podoba więc się nawet w funkcje nie wczytuję

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
ja myslalam ze zapomnialas o jajach i dalam dwa.....
ale muffiny wyszly.... sa pyszne

hihi ważne że się udały


Natka brawo za szczepienie i za wagę tyż- ale masz klocka hihihi

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Ale sok z marchewki to już z surowej, co? Bo tak mi chyba pediatra zalecała.
A Natka je gluten??


No marchewka jednak lepsza na początek, bo u nas po jabłku było ciężko z marchewką
Ty masz myśl - dodawać gluten do tych bezglutenowych!!! Ale ja jestem tępa strzała!

Podobno właśnie można. No i są gotowe słoiczki z glutenem.
weźcie te rady i to co się dowiedziałyście o tym glutenie gdzieś zapisujcie

a do soku z marchwi to by trzeba mieć sokowirówkę co nie?
ja to myślałam, ze się podaje marchewkę świeżą utartą na tarce tej gwiazdkowej to wyjdzie też taka papka chyba?

piżamki będą na zaś
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka

mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 21:19   #1253
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Wieloryb i już.
Ale sok z marchewki to już z surowej, co? Bo tak mi chyba pediatra zalecała.
A Natka je gluten??
.
nie, bo wyrodna matka ciągle zapomina kupić manne ale jutro już kupie, obiecuje

z wozków "parsolek" to ja bym stawiała na taki: http://allegro.pl/espiro-active-2011...056984742.html
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 21:21   #1254
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

a jeszcze się przyglądnęłam temu wózkowi, to jak dla mnie wygląda jakby sie miał zaraz rozlecieć. Bałabym się posadzić dziecko w nim.

Madzialena trzymam kciuki.
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka

mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 21:21   #1255
malina201
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 50
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
a do soku z marchwi to by trzeba mieć sokowirówkę co nie?
ja to myślałam, ze się podaje marchewkę świeżą utartą na tarce tej gwiazdkowej to wyjdzie też taka papka chyba?

piżamki będą na zaś
mi tesciowa mowila ze najlatwiejszym sposoben na sok jest zetrzec na tarce i wycisnac reka.. nie probowalam bo nie chce za bardzo babrac w jej jedzeniu:P
malina201 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 21:23   #1256
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

[QUOTE=acelinka;31683243]i wery dobrze

suuuper

a nie masz na tarce takich drobnych, drobnych oczek? Mi na nich ściera na miazge

zdrówka kochana

a to dlaczego miałas cesarke? Bo może nie doczytałam jak pisałaś
ja go lubię, ot fajny dowcipny człowiek a przy porodzie ile było śmiechu, a potem się dziewczyny dziwiły że mówiłam że poród to super sprawa

i będziesz wracac do tej pracy?

Ja ogólnie też go lubię, i gdyby nie to,że akurat mial urlop to bym została przy naszym szpitalu, no ale..cesarkę mialam ze względu na przewidywaną wagę dziecka, wielkość, mój wiek i wcześniejsze poronienie.
Tak, będę.
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 21:24   #1257
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez malina201 Pokaż wiadomość
mi tesciowa mowila ze najlatwiejszym sposoben na sok jest zetrzec na tarce i wycisnac reka.. nie probowalam bo nie chce za bardzo babrac w jej jedzeniu:P
ale to przez gazę się wyciska - tak ja przynajmniej robiłam jak mi się chciało soku, a nie było innej możliwości zdobycia go

Acelinko ja też będę właśnie w tym stylu spacerówki szukać
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka

mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 21:24   #1258
MalgosiaM8
Zakorzenienie
 
Avatar MalgosiaM8
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Okolice Lublina
Wiadomości: 4 467
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez malina201 Pokaż wiadomość
ech bo ja to zle napisalam teraz dopatrzylam blad;/ mialo byc ze wszystkiego rodzaju guzy nie sa nowotworami zlosliwymi sorry
no własnie bo już miałam to sprostować


witajcie laseczki
podczytuje cały czas , jestem na bieżąco, ale tak nawijacie jak za czasów brzuszka ja się zaczytałam w książce i każdą wolną chwilę spędzam z książką w łapce

dobra to i ja się przyznam
pediatra pozwoliła na jabłko u Staśka jak nie będzie robił kupki minimum dwa dni , no i mamuśka wykorzystała sytuacje dałam wczoraj pierwszy raz , to reagował o tak sobie "co mi tui matka dajesz" , ale dziś to już mu się rączki trzęsły do jedzenia i wszystko zjadał co mu dałam na łyżeczce
Pediatra przy skazie zezwoliła na jabłko, ale na marchewke jeszcze nie. Także czekam cierpliwie, chociaż mam radochę z tego jabłak i z tego jak Stasiek wsuwa

Ancia gratuluję wagi
Cotka gratki za pierwsze jabłuszko dla Filipka
Małgosia zdrówka dla was
__________________
Obrączkę mi wcisnał na rękę... 5.09.2009

Staś wziął rodziców z zaskoczenia i już jest z nami!
25.08.2011

Stanisław wywrócił moje życie do góry kołami
MalgosiaM8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 21:25   #1259
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez madzialena-lublin Pokaż wiadomość
WY tu już o krzesełkach do karmienia, ząbkach i zupkach, a ja przeżywam bo moja córcia zaczyna rączką sięgać do zabawek na leżaczku

Dzisiaj moja córcia wzięła mnie z zaskoczenia- chciałam ok 11 wyjść z nią na dwór, leżała w leżaczku, po 10 poszłam na górę się ogarnąć, schodzę, a ona śpi Co prawda obudziła się po pół godzinie, akurat jak przyjechała do mnie koleżanka, ale po jakiejś godzince znowu usnęła i dała mamie poplotkować
Swoją drogą ostatnio tak ma, ze jak uśnie to często się budzi właśnie po 20-30 min i czasem już nie uśnie z powrotem (ale tylko w ciągu dnia). Nie wiem ocb?

W ogóle to strasznie mi dzisiaj smutno- mąż mojej przyjaciółki jutro rano ma operację- podejrzewają raka Wszystko wyszło tak ekspresowo, w piątek był na wizycie u lekarza Oby się mylili, oby nie złośliwy
Współczuję. Rak to podła bestia. Niestety wiem jak to jest ponieważ bliska mi osoba teraz się z tym dziadostwem zmaga.

Cytat:
Napisane przez malina201 Pokaż wiadomość
jezeli podejzewaja raka to jest to nowotwor zlosliwy wszelkiego rodzaju guzy nie sa nowotworami niezlosliwymi wiem bo mialam guza piersi "wlokniaka" i cala rodzina panike siala ze mam raka bo na karcie bylo napisane ze nowotwor i duzo o tym czytalam ale jezeli ma robiona biopsje to moze akurat jest to tylko jakis guz
Nie wystawiałabym tak szybko diagnozy.
DO póki nie ma przerzutów, do czasu do póki nie ma wyników które potwierdzałyby złośliwość- to bym była dobrej myśli.

Mam jakiegoś bolące małe zgrubienie w piersi. Miał ktoś takie?
CO robić ?
Nie wygląda mi na to co już przechodziłam...
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 21:27   #1260
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez spray Pokaż wiadomość
Z Frania kawał chłopa, za 3 miechy będą dobre. Ważne, że nie kupił na 62
no tak, nie pomyslałam, że mógł przesadzić w odwrotną stronę.
A wózek nie w moim guście.
Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
ja to jestem ciemna w tym temacie.... a czytalam na lipcowkach ze tez walkowaly ten temat...
o co cho z tym glutenem ????
No właśnie nie wiem, więc dlatego pytam .
Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
weźcie te rady i to co się dowiedziałyście o tym glutenie gdzieś zapisujcie

a do soku z marchwi to by trzeba mieć sokowirówkę co nie?
ja to myślałam, ze się podaje marchewkę świeżą utartą na tarce tej gwiazdkowej to wyjdzie też taka papka chyba?

piżamki będą na zaś
A sok z marchwi to jak starkujesz surową to masz, bo to kilka łyżeczek trzeba - podobno.Tak mówiła ta moja pediatra.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:28.