Apatia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-12-04, 08:40   #1
Yvone
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 73
GG do Yvone

Apatia


Kochane koleżanki. Jak wyjść z apatii???? Nic mi sie nie chce, po pracy leże pod kocem oglądam telewizję i wcinam KInder Bueno,,od wrzesnia miałam chodzić na aerobik ale nie mogę sie zmobilizować, nigdzie nie wychodzę bo mi sie nie chce. Brak mi entuzjazmu do życia i do wszystkiego. Ciągle jestem zmęczona i negatywnie nasrawiona do wszystkiego i wszystkich. Jak z tego wyjść ?? Jak sie zmobilizować?? [img]icons/icon9.gif[/img]
Yvone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-04, 09:01   #2
katarzynkaK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 207
Re: Apatia

Najgorzej jest wpaść w taki trans. Ze mną też tak było ostatnio przez kilka dni, a w zeszłym roku często. Kanapa ,ciepła herbatka, teleexpres, małe kimonko aż do bajki a potem trzeba było wstać, żeby kolację dziecku naszykować.
Zauważyłam, że najgorzej jest gdy się położysz, nigdzie nie jesteś umówiona i wtedy koniec..
Ale ostatnio lepiej się miewam, może dlatego, że od dłuższego czasu biorę witaminy, takie trójfazowe (nawet na zespół szalonej krowy przed okresem pomagają [img]icons/1jupi.gif[/img] Może i Tobie jakieś witaminy by pomogły? I wychodź z domu jak najczęściej, dziecko też jest sposobem na to żeby nie zasnąć [img]icons/icon33.gif[/img] [img]icons/icon12.gif[/img] (nawet to większe)
Pozdrawiam Kaśka
katarzynkaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-04, 09:07   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Apatia

Witam
Moze cos wiecej o tych witaminach?nazwa czy sa na recepte i jak dzialaja?
trzymajcie sie do wiosny juz nie daleko
pozdrawiam
linka
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-04, 09:13   #4
katarzynkaK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 207
Re: Apatia

Te witaminy to Femibion firmy Merck (28 tabletek w trzech kolorach) Róznią sie od siebie składem, są dopasowane do cyklu menstruacyjnego kobiety. I najważniejsze, że nie szalałam tak przed okresem...[img]icons/icon7.gif[/img]
katarzynkaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-04, 09:17   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Apatia

Coz za szybka odpowiedz, dzieki
Czy lekarz dopasowuje je do cyklu czy nalezy zrobic jakies badania,na jakiej zasadzie sa one dopasowywane do cyklu?
Ja mam straszne jazdy przed okresem i probowalam juz wszystkiego ale nadal jestem wsiekla krowa juz na 2 tygodnie przed okresem.
pozdrawiam
linka
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-04, 10:09   #6
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: Apatia

To zabawne, ale zanim przeczytalam odpowiedz Katarzyki to tez pierwsza mysl jaka mi przyszla do glowy to - dziecko [img]icons/icon7.gif[/img] Przy dzieciach czlowiek nie ma czasu ani mozliwosci na apatie. Chociac jak rozmawiam o tym z moja mlodsza siostra ( ktora tez czesto ma takei stany ) to ona twierdzi, ze juz woli swoja apatie [img]icons/icon10.gif[/img]

Droga Yvone, mysle, ze na pewno te witaminki nie zaszkodza. Poza tym chyba dobrze robi w takich momentach wizyta kogos bliskiego, moze zorganizowany wyjazd na weekend. Troszke wiecej ruchu i wizja jakiejs fajnej imprezy ze znajomymi potrafi dodac skrzydelek [img]icons/icon7.gif[/img]

Nie dawaj sie tej wstretnej jesienno zimowej atmosferze. Spacerek, kawka na miescie ze znjoma, usmiech na buzi i swiat powinien byc ladniejszy [img]icons/icon7.gif[/img]

Pozdrowionka [img]icons/icon7.gif[/img]
AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-04, 10:51   #7
Yvone
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 73
GG do Yvone
Re: Apatia

Dzięki. Może bierze się to stąd że niedawno przeprowdziłam sie do Gdańska z innego miasta.... i brakuje mi moich znajomych. Co do dziecka chciałabym je mieć w czerwcu odstawiłam tabletki i na razie nic..... Pozdrawiam serdecznie Yvone
Yvone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-12-04, 12:03   #8
katarzynkaK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 207
Re: Apatia

To są zwykłe witaminy dostępne w aptece bez recepty (ok. 23zł). Myślę , że skutkują.
katarzynkaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-04, 19:48   #9
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: Apatia

Zaplanuj sobie, że w konkretny dzień pójdziesz na aerobik (np. jutro). I już na pewno, nie ma że boli, idź. Jak się zacznie raz to będzie łatwiej. A jak jest więcej ruchu to ogólnie jest lepiej. Powodzenia [img]icons/icon7.gif[/img]
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-05, 07:56   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Apatia

katarzynkaK napisał(a):
> Te witaminy to Femibion firmy Merck (28 tabletek w trzech kolorach) Róznią sie od siebie składem, są dopasowane do cyklu menstruacyjnego kobiety. I najważniejsze, że nie szalałam tak przed okresem...[img]icons/icon7.gif[/img]

A czy te witaminy pomagają tylko na apatię i złe samopoczucie? Ja szukam czegoś dobrego na koncentrację. Od jakiegoś czasu jestem strasznie rozstrzepana [img]icons/icon9.gif[/img] [img]icons/icon9.gif[/img] [img]icons/icon9.gif[/img] Bez przerwy o czymś zapominam, co wcześniej nigdy mi się nie zdarzało. Co możecie mi doradzić? - zastanawiałam się nad lecytyną lub żeń-szeniem?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-05, 08:19   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Apatia

Witam

Co do wspomagania koncentracji to przede wszystkim ruch na swiezym powietrzu [img]icons/icon7.gif[/img] A potem, jesli to nie pomaga, mozesz sprobowac. Ja zanim siegnalbym po lecytyne (ktora jest relatywnie nowym srodkiem i jej dlugotrwale skutki uboczne nie sa do konca znane) sprobowalbym olejku z wiesiolka albo witamin dla osob w podeszlym wieku, ktore czesto maja rozne i naturalne "dopalacze" metabolizmu.
I nie bierz tego wieczorem, bo nie bedziesz mogla zasnac! [img]icons/icon23.gif[/img]

[img]icons/icon35.gif[/img]

p.s. Tak mi sie skojarzylo, ze gdyby to bylo amerykanskie forum, to zaraz padlaby propozycja Prozac'u - ale widac nie jestesmy hamburgerozerni [img]icons/icon12.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-05, 08:41   #12
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Apatia

Dziękuję Ci zło za cenne rady [img]icons/icon41.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-05, 08:44   #13
zlosliwiec
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Apatia

Ale tego Prozac'u nie wzielas chyba (mam nadzieje) na powaznie? Ilekroc nie spotkam jakiegos Prozakiewicza, to zawsze uderza mnie glupawy usmieszek na szanownym obliczu... [img]icons/icon12.gif[/img]

Ogolnie Prozac [img]icons/1nie.gif[/img]

[img]icons/icon35.gif[/img]


p.s. Tak mi sie przypomnialo.

TEST NA TO, CZY GOSCIU LYKA PROZAC
Najlepiej hamerykanskiemu osobnikowi (duze prawdopodobienstwo brania polepszaczy obrazu) zadaj pytanie: How are you?
1. Reakcja nieuzaleznionego: Fine, thanks.
2. Reakcja nacpanego Prozac'iem: Holy Mother! I am so fine, I am so happy, I love everybody, good-gooood-good vibrations...

[img]icons/icon7.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-05, 08:57   #14
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Apatia

ŻADNEGO PROZACU!!!! ZACZNĘ OD WIĘKSZEJ ILOŚCI RUCHU I SPACERÓW Z MOIM DZIECKIEM, TYLKO Z CZASEM U MNIE BARDZO KIEPSKO [img]icons/icon9.gif[/img] (więc pewnie i tak będę musiała wspomóc się jakimś "dopalaczem" typu lecytyna czy witaminki) [img]icons/icon20.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-05, 10:34   #15
romeska
Raczkowanie
 
Avatar romeska
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: leszno/gdańsk
Wiadomości: 149
GG do romeska
przeprowadzka do gdanska?

eh i tak ci zle w gdansku?? mnie tez czeka chyba jakas przeprowadzka z mojegu ukochanego miasta do gdanska....[img]icons/icon9.gif[/img]
romeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-05, 11:16   #16
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Apatia

Faktycznie, przy dziecku nie ma czasu na apatie. Ale przeprowadzka z miejsce na miejsce, prawie zima [img]icons/iglo.gif[/img] , brzydka pogoda, brak znajomych, ogólne przemęczenie i znudzenie, to już tyle czynników, że człowiek naprawdę miewa czarne myśli. Może jakiś długi soacer pomoże?? Jeśli nie poznałaś dobrze miasta, a jesteś ciekawa jego historii, spróbuj pozwiedzać?
Pozdrawienia od starej Gdańszczanki [img]icons/icon7.gif[/img] [img]icons/icon40.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-05, 12:09   #17
Yvone
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 73
GG do Yvone
Re: Apatia

Dzięki. Mam nadzieję że szybko sie pozbieram. Pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
Yvone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-05, 12:12   #18
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Apatia

Yvone, a na jakie osiedle się wprowadziłaś?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-05, 12:18   #19
Yvone
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 73
GG do Yvone
Re: Apatia

Słoneczna Dolina boczna od Kartuskiej
Yvone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-12-05, 12:29   #20
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Apatia

ojej, to jakieś nowe osiedle.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-05, 12:32   #21
Yvone
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 73
GG do Yvone
Re: Apatia

nowe nowe, a Ty gdzie mieszkasz????
Yvone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-05, 12:42   #22
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Apatia

osiedle żabianka
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-05, 13:05   #23
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Apatia

Jeśli chodzi o powiązanie posiadania dziecka z obecnością apatii, to nie ma większego związku
Ja mam cudownego synka, niezwykle pogodny, uśmiech nie schodzi mu z twarzyczki, ale niestety dłuższy czas byłam w strasznej apatii (bynajmniej nie poporodowej, bo synek ma prawie 2 latka). Z początkiem grudnia jest trochę lepiej, mam nadzieję, że wychodzę na prostą...
Przyczyna była nieznana - po prostku pustka wewnętrzna, brak emocji, pragnień, celów i światełka na końcu drogi, tylko szarość każdego dnia, pocieszanie siebie jedzeniem i samotność (mimo kochającej rodziny), ten stan jest po prostu straszny i nie można go bagatelizować, bo depresja stąd blisko...ja szukałam pomocy na zewnątrz - bezskutecznie, czasem jak się czegoś potzrebuje, to na złość nie ma; teraz uspokajam się wewnętrznie, ukojenie daje mi ... porządkowanie mojego wnetrza, systemu wartości, wiara, ale każdy ma inny sposób na stan apatii, najważniejsze, aby móc z kimś o tym pogadać, choć napisać jak tutaj;
trzymam kciuki !!!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-05, 13:13   #24
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Apatia

Właśnie Dana ujęła krótko to, co tę mi często leży na sercu. Mam nadzieję, dziewczyny, że wszystko bedzie dobrze.
Pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-05, 13:59   #25
Yvone
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 73
GG do Yvone
Re: Apatia

Zabianka jest dla mnie jedną wielką zagadką. MAsz GG????
Yvone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-05, 14:02   #26
Yvone
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 73
GG do Yvone
Re: Apatia

Dzieki. Teraz wiem że nie jestem sama. Pozdrawiam gorąco.
Yvone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-05, 15:08   #27
elve
Rozeznanie
 
Avatar elve
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 990
Re: Apatia

hihi, słoneczna dolina? moja szefowa tam mieszka.
dziewczyny nowo-gdańszczanki! Gdańsk jest naprawdę fajny! i jest tu co robić! a na apatię polecam szczególnie spacer nad morzem (tak z brzeźna do Sopotu i z powrotem - od razu człowiek inaczej patrzy na świat!) albo do lasu bukowego, którego ci u nas dostatek [img]icons/icon7.gif[/img] - buki mają dobroczynne działanie na zdrowie człowieka.
trzymajcie się ciepło, już niedługo dzień zacznie z powrotem się wydłużać, a i słońca będzie więcej.
pozdrowienia od gdańszczanki od urodzenia [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Born Again

W nosie kręci
elve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-05, 15:14   #28
Yvone
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 73
GG do Yvone
Re: Apatia

Chyba rzeczywiście w weekend karnę sie nad morze. Mój "chłop" bedzie w robocie więc bedę miała dużo czsu dla siebie. A tak na marginesie czy Twoj szefowa nie narzeka na Słoneczną Dolinę??? Mam na myśli czeste włamania do miieszkan??. Mnie to niestety spotkało
Yvone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-05, 15:28   #29
elve
Rozeznanie
 
Avatar elve
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 990
Re: Apatia

ona przezornie założyła sobie alarm przeciwwłamaniowy. jak widzę nie bez powodu.
mam nadzieję, że jak wasze osiedle przestanie już być takie "nowe", włamania także się skończą.
a co do spaceru nad morzem - jod rulez. naprawdę.
pzdrv
__________________
Born Again

W nosie kręci
elve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-05, 17:02   #30
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Apatia

Yvone, mieszkam niestety daleko Ciebie. Moje osiedle graniczy z Sopotem, Gdańskiem Przymorze i Oliwą. Muszę powiedzieć, ze nie słyszałam o jakiejś specjalnej fali włamań w Twojej okolicy. Ale może po prostu za mało o tym wiem. Za to dużo włamań jest w okolicy ul. łąkowej, Długie Ogrody. Moją koleżankę okradziono 2 razy!
Elve, a czy ty nadal mieszkasz w Gdańsku?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:44.