♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡ - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-07-02, 20:11   #181
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Ja mam taką cienką narzutkę mgiełkę to to wezmę w ramach szlafroka. Mam 4 koszule rozpinane na bokach, kupowałam jak rodziłam starszego i zostawiłam. Brałam najtańsze na allegro, nie zamierzam wymieniać, bo to ma być funkcjonalne a nie ładne

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 20:35   #182
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez ewulkamala16 Pokaż wiadomość
Laski A jeśli chodziło koszule do porodu, do karmienia. Macie coś na oku????

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam z dolce sonno z poprzedniego porodu i terwz tez je biorę do szpitala. Dokupilam sobie jedną z Dr Nap już do domu do karmienia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 20:44   #183
karolina_zb
Zakorzenienie
 
Avatar karolina_zb
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: OsW
Wiadomości: 7 915
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
Osobiście uważam, że ta żyrafa to nieporozumienie. Kosztuje krocie, jak na takiego gryzaka, a jest w sumie obrzydliwe, kawałek gumy jak te kaczuszki do wanny. Moj syn wcale się tym nie zachwycał podobnie do mnie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Serio? To nieźle... A tak ją polecają...
Cytat:
Napisane przez stypi_89 Pokaż wiadomość
Odpowiadam zbiorowo, bo mi cytaty wywaliło 🤦♀️🤦♀️🤦♀️

Z truskawek zrobiliśmy dżem i trochę zamroziłam, żeby mieć później na sorbety ale szybko się nawet uwinęliśmy z mężem

Co do koszul ja mam dwie z italian fashion i wzięłam sobie rozmiar M, czyli taki jaki noszę, ale do dziewczyn, które mają większy biust radziłabym wziąć większy, bo jest dość wąska. Szlafrok też mam z Italian fashion i jest ok. Fajna bawełna, jak koszula

Co do tycia to ja się nie wypowiadam... Tak jak z pierwszą córką prawie nie przytyłam i wszyscy mówili, że od tyłu w ogóle nie wyglądam jak w ciąży, tak teraz mam wrażenie, że się toczę i nie mogę patrzeć na siebie w lustrze 🤢

Ja z aptecznych rzeczy to w sumie nic nie kupuje, bo mam po starszej prawie wszystko. Została mi tylko Wit D do kupienia, dla siebie podkłady i majtki poporodowe.

A dziewczyny macie może jakieś sprawdzone staniki sportowe? Jakoś mi się w takich ostatnio najlepiej chodzi, a teraz w tych upałach muszę częściej je zmieniać i nie nadążam z praniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Polecam z h&m. Dobra cena i jakość.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie
cynamon
HRVATSKA ITALIA ESPANA PORTUGAL Elláda Türkiye
karolina_zb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 20:48   #184
Bezimienna2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 295
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Chodzi któraś z Was do szkoły rodzenia?

My dzisiaj po pierwszym spotkaniu, mąż bal się, ze będzie jedynym facetem, ale jeszcze dwóch śmiałków było 😉 w ogóle mam wrażenie, ze my wyglądamy jak para nastolatków 😂 nawet mąż się śmiał tez z tego 😉 a oboje w tym roku będziemy mieli 28 lat 🙈
Na kolejnym spotkaniu będziemy oglądać filmik z porodu cc i SN. Podlaczalismy sobie tez na dzisiejszych zajęciach takie elektrody, które podobno niwelują ból, ale ja chyba mam za dużo tłuszczu i jakoś specjalnie nie czułam 😂 tzn na środku pleców czułam i nie było to jakieś super, ale na dole prawie wcale...
Bezimienna2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 21:16   #185
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

My się nie zapisujemy do szkoły rodzenia chociaż chciałabym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 21:49   #186
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Bezimienna2019 Pokaż wiadomość
Chodzi któraś z Was do szkoły rodzenia?

My dzisiaj po pierwszym spotkaniu, mąż bal się, ze będzie jedynym facetem, ale jeszcze dwóch śmiałków było w ogóle mam wrażenie, ze my wyglądamy jak para nastolatków nawet mąż się śmiał tez z tego a oboje w tym roku będziemy mieli 28 lat
Na kolejnym spotkaniu będziemy oglądać filmik z porodu cc i SN. Podlaczalismy sobie tez na dzisiejszych zajęciach takie elektrody, które podobno niwelują ból, ale ja chyba mam za dużo tłuszczu i jakoś specjalnie nie czułam tzn na środku pleców czułam i nie było to jakieś super, ale na dole prawie wcale...
Ja mam 34, maz 36, a wszyscy myślą, że jesteśmy grubo przed 30tka 🤣 ja w ogole śmiesznie wyglądam z moimi synami, bo wszyscy myślą, że jestem ich siostrą, a tu nagle takie 14letnie "bydle" woła mamo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 22:24   #187
calineczka_dwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 76
♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Jakie zabawki kupujecie?

Ja zestaw żyrafa sophie + gryzak, sensorky, termofor Mom’s care i książeczkę kontrastową mom’s care. Mam też matę z zabawkami baby steps.

O żyrafach sophie słyszałam same dobre opinie, dlatego kupiłam, jest piękna. Jest wykonana w 100% z naturalnej gumy otrzymywanej z drzewa HEVEA. Co w niej obrzydliwego? Służy do gryzienia jak każdy gryzak.

Zastanawiam się nad jakąś przytulanką - whisbear, króliczek moonie, effik


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez calineczka_dwa
Czas edycji: 2020-07-02 o 22:26
calineczka_dwa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-02, 23:08   #188
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

[QUOTE=mamaporazczwarty;87 973180]
Cytat:
Napisane przez Baambi Pokaż wiadomość
Tak wygląda ten kolor z kawałkiem tapety na ścianie obok, w rzeczywistości jest jeszcze ładniejszy Załącznik 7720801

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ślicznie

---------- Dopisano o 00:06 ---------- Poprzedni post napisano o 00:02 ----------

Ja mam żyrafę sophie po córce nr 1 Jest praktycznie jak nowa, małej nie zauroczyła ;] ale podobno to kwestia dziecka, niektórym bardzo sie podoba.

---------- Dopisano o 00:08 ---------- Poprzedni post napisano o 00:06 ----------

Cytat:
Napisane przez calineczka_dwa Pokaż wiadomość
Jakie zabawki kupujecie?

Ja zestaw żyrafa sophie + gryzak, sensorky, termofor Mom’s care i książeczkę kontrastową mom’s care. Mam też matę z zabawkami baby steps.

O żyrafach sophie słyszałam same dobre opinie, dlatego kupiłam, jest piękna. Jest wykonana w 100% z naturalnej gumy otrzymywanej z drzewa HEVEA. Co w niej obrzydliwego? Służy do gryzienia jak każdy gryzak.

Zastanawiam się nad jakąś przytulanką - whisbear, króliczek moonie, effik


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakaś ciekawa grzechotka by się też przydała
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 00:27   #189
Natalinaa
Raczkowanie
 
Avatar Natalinaa
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 34
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Hej dziewczyny, dawno mnie tu nie było, cały czas robiliśmy remont w mieszkaniu i tak jakoś mnie to pochłonęło ale cały czas Was podczytywalam. Z wyprawki nie mam jeszcze nic, ale w tym miesiącu mam zamiar kompletowac wszystko. Do szkoły rodzenia chciałam się zapisać, ale przeczytałam, że zajęcia są 2 razy w tyg o 16, a mąż wraca z pracy dopiero o 18, więc lipa, chyba po prostu obejrzymy online.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Natalinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 05:08   #190
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez calineczka_dwa Pokaż wiadomość
Jakie zabawki kupujecie?

Ja zestaw żyrafa sophie + gryzak, sensorky, termofor Mom’s care i książeczkę kontrastową mom’s care. Mam też matę z zabawkami baby steps.

O żyrafach sophie słyszałam same dobre opinie, dlatego kupiłam, jest piękna. Jest wykonana w 100% z naturalnej gumy otrzymywanej z drzewa HEVEA. Co w niej obrzydliwego? Służy do gryzienia jak każdy gryzak.

Zastanawiam się nad jakąś przytulanką - whisbear, króliczek moonie, effik


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z zabawek nie kupuję nic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 05:48   #191
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Bezimienna2019 Pokaż wiadomość
Chodzi któraś z Was do szkoły rodzenia?

My dzisiaj po pierwszym spotkaniu, mąż bal się, ze będzie jedynym facetem, ale jeszcze dwóch śmiałków było w ogóle mam wrażenie, ze my wyglądamy jak para nastolatków nawet mąż się śmiał tez z tego a oboje w tym roku będziemy mieli 28 lat
Na kolejnym spotkaniu będziemy oglądać filmik z porodu cc i SN. Podlaczalismy sobie tez na dzisiejszych zajęciach takie elektrody, które podobno niwelują ból, ale ja chyba mam za dużo tłuszczu i jakoś specjalnie nie czułam tzn na środku pleców czułam i nie było to jakieś super, ale na dole prawie wcale...

Zaczynam w sobotę ale u nas jeszcze nie pozwolili być z partnerem. Tylko ciężarne i w maseczkach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 06:48 ---------- Poprzedni post napisano o 06:47 ----------

[QUOTE=calineczka_dwa;8797 3725]Jakie zabawki kupujecie?

Ja zestaw żyrafa sophie + gryzak, sensorky, termofor Mom’s care i książeczkę kontrastową mom’s care. Mam też matę z zabawkami baby steps.

O żyrafach sophie słyszałam same dobre opinie, dlatego kupiłam, jest piękna. Jest wykonana w 100% z naturalnej gumy otrzymywanej z drzewa HEVEA. Co w niej obrzydliwego? Służy do gryzienia jak każdy gryzak.

Zastanawiam się nad jakąś przytulanką - whisbear, króliczek moonie, effik



Póki co nic nie kupuje bo nie ma sensu a potem zobaczę co mi w oko wpadnie


Czytam i czytam i wszędzie pisze o tych szlafrokach do szpitala wiec wybiorę się dzisiaj do ciucholandu i kupię jakiś cienki na ten jeden raz

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
sent from iphone

Edytowane przez senira666
Czas edycji: 2020-07-03 o 06:23
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-03, 05:51   #192
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

U nas zajęcia szkoły rodzenia są online, w środę miałam pierwsze

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 06:07   #193
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez calineczka_dwa Pokaż wiadomość
Jakie zabawki kupujecie?

Ja zestaw żyrafa sophie + gryzak, sensorky, termofor Mom’s care i książeczkę kontrastową mom’s care. Mam też matę z zabawkami baby steps.

O żyrafach sophie słyszałam same dobre opinie, dlatego kupiłam, jest piękna. Jest wykonana w 100% z naturalnej gumy otrzymywanej z drzewa HEVEA. Co w niej obrzydliwego? Służy do gryzienia jak każdy gryzak.

Zastanawiam się nad jakąś przytulanką - whisbear, króliczek moonie, effik


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja myślę, że to po prostu moda, wyszczególni ktoś z żyrafą za parę dziesiąt zł i wszyscy kupują i chwalą, a ona ani kształtu nie ma łatwego do trzymania przez makutkie dziecko, a według mnie obrzydliwe są zakamarki. Żyrafa Sophie to gryzak, wiec musi być czysta i łatwa w wyszorowaniu. To, ze jest taka ekologiczna w produkcji jest jedyną zaletą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 06:29   #194
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 06:40   #195
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez calineczka_dwa Pokaż wiadomość
Jakie zabawki kupujecie?

Ja zestaw żyrafa sophie + gryzak, sensorky, termofor Mom’s care i książeczkę kontrastową mom’s care. Mam też matę z zabawkami baby steps.

O żyrafach sophie słyszałam same dobre opinie, dlatego kupiłam, jest piękna. Jest wykonana w 100% z naturalnej gumy otrzymywanej z drzewa HEVEA. Co w niej obrzydliwego? Służy do gryzienia jak każdy gryzak.

Zastanawiam się nad jakąś przytulanką - whisbear, króliczek moonie, effik


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ten króliczek jest cudny Mam to zapisnego i poluje ale cena konkretna i nie wiem czy jest tego warty.
Trochę doloze i mam upatrzony termometr
Coś podobno teraz nie polecają już tych wszystkich zabawek z szumami ale nie pamiętam dlaczego

Ja z zabawek kupiłam tylko jakieś grzechotki i gryzaki, coś tam wózka do przyjęcia czy nosidełka a sporo też dostałam od bratowej jakiś małych zabawek. Muszę to wszystko wyszorowac.

Chciałabym bardzo jakąś ładną karuzele do łóżeczka ale czekam może na rodzinę. No i ma te edukacyjną ale mam upatrzoną konkretną więc chyba sama zamówię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:40 ---------- Poprzedni post napisano o 06:33 ----------

U mnie nie ruszyła szkoła rodzenia... chociaż bardzo dziwne bo chce rodzić w szpitalu który ma bardzo dobre opinie, jest podobno na drugim miejscu w województwie jeśli chodzi o porodówke, dużo kobiet tam rodzi, zwłaszcza że zamkneli oddział położniczy w moim mieście ale szkoły nie wznowili po koronie ani nie ma zajęć online. A bardzo chciałam chodzić...

Ale koniec końców mam spotkania z moją położną i ona mi robi edukację więc jest to indywidualna szkoła rodzenia.
Mam w następnym tygodniu drugie spotkanie i już tworzę listę pytań do niej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 07:21   #196
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

U nas otworzyli szkołę rodzenia od lipca, ale ja nie idę. Chodziłam za pierwszym razem i nie bardzo mi się podobało.
Cytat:
Napisane przez calineczka_dwa Pokaż wiadomość
Jakie zabawki kupujecie?

Ja zestaw żyrafa sophie + gryzak, sensorky, termofor Mom’s care i książeczkę kontrastową mom’s care. Mam też matę z zabawkami baby steps.

O żyrafach sophie słyszałam same dobre opinie, dlatego kupiłam, jest piękna. Jest wykonana w 100% z naturalnej gumy otrzymywanej z drzewa HEVEA. Co w niej obrzydliwego? Służy do gryzienia jak każdy gryzak.

Zastanawiam się nad jakąś przytulanką - whisbear, króliczek moonie, effik


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam zabawki po dzieciach. Zostawiłam sobie 3 ulubione i teraz się okazuje, że się przydadzą to grzechotka oball shaker, a pozostałych dwóch już ich nie ma w sprzedaży.
Została mi też karuzelka i książeczka kontrastowa, no i oczywiście trochę dla takich już roczniaków i starszych.
[1=081ed4854e23be6738824bf 7e7324809f3af476a_65822e8 20d4a7;87973882]Treść usunięta[/QUOTE]My chcemy taki klimatyzator, co się daje pod sufit i druga część jest na zewnątrz. Mamy takie pomieszczenie (ogród zimowy) i tam przez okna nagrzewa się jak w szklarni do 40 stopni, a od tego cała reszta mieszkania. No ja ledwo daje teraz radę w tym upale.
U nas synek ma teraz łóżko 160x70 i myślałam że jeszcze z rok lub dwa da radę ale ma już prawie 130cm i ciągle powtarza, że mu już ciasno. Teraz weźmiemy już takie 200x90 z szafkami i biurkiem, bo za rok szkołę zaczyna.
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 07:53   #197
Madz!uHa
Zadomowienie
 
Avatar Madz!uHa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stolica Polskiej Miedzi
Wiadomości: 1 792
GG do Madz!uHa
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Ja po wizycie. Wszystko pozamykane ale ze względu na te bóle brzucha mam brać na stałe nospę. Wczesniej miałam brać tylko kiedy boli.
Na wadze +9 kg wiec się nie zmieszczę w 10 jak chcialam

Z wyprawki nie mam prawie nic. Jeszcze postanowiliśmy kupić w tym miesiącu klimatyzator i nowe łóżko dla najstarszego, wiec kupno dużych rzeczy typu wózek, fotelik, łóżeczko przesuniemy na sierpień.
My wózek już zamówiliśmy i czeka na odbiór, dostawkę zamówię zaraz, a fotelik to w sumie nie mam pojęcia


Cytat:
Napisane przez karolina_zb Pokaż wiadomość
Ja kupiłam już kilka I kupię jeszcze te, które chcę, bo znając moją rodzinę, to dadzą mi kasę i powiedzą kup coś młodemu. Wolę więc coś mieć na startW ten upał to zwykle w domu siedzę, ale nie jem dużo od początku ciąży. Nie mogę nawet nic na siłę wcisnąć, bo mam odruch wymiotny Ale jem duuużo owoców. Wczoraj np. zamiast kolacji wciągnęłam z mężem całego dużego świeżego ananasa Dziś w ruch poszły truskawkiMi to nawet pan doktor co wizytę powtarza, że dobrze wyglądam i mam się nie martwić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mniam mniam mniam! Owocki są super w taką pogodę, też lubię tak jeść Chociaż wczoraj obżarliśmy się chińszczyzną i bobem

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez Baambi Pokaż wiadomość
Tak wygląda ten kolor z kawałkiem tapety na ścianie obok, w rzeczywistości jest jeszcze ładniejszy Załącznik 7720801

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pięknie!!

Cytat:
Napisane przez Bezimienna2019 Pokaż wiadomość
Chodzi któraś z Was do szkoły rodzenia?

My dzisiaj po pierwszym spotkaniu, mąż bal się, ze będzie jedynym facetem, ale jeszcze dwóch śmiałków było 😉 w ogóle mam wrażenie, ze my wyglądamy jak para nastolatków 😂 nawet mąż się śmiał tez z tego 😉 a oboje w tym roku będziemy mieli 28 lat 🙈
Na kolejnym spotkaniu będziemy oglądać filmik z porodu cc i SN. Podlaczalismy sobie tez na dzisiejszych zajęciach takie elektrody, które podobno niwelują ból, ale ja chyba mam za dużo tłuszczu i jakoś specjalnie nie czułam 😂 tzn na środku pleców czułam i nie było to jakieś super, ale na dole prawie wcale...
My już mamy zajęcia od 24tc 2x godzinka online w formie wykładu, dodatkowo uczymy się oddychać przeponowo. A korzystaliście prawdopodobnie z plastrów TENS, któe pomagają na bóle krzyżowe

Cytat:
Napisane przez calineczka_dwa Pokaż wiadomość
Jakie zabawki kupujecie?

Ja zestaw żyrafa sophie + gryzak, sensorky, termofor Mom’s care i książeczkę kontrastową mom’s care. Mam też matę z zabawkami baby steps.

O żyrafach sophie słyszałam same dobre opinie, dlatego kupiłam, jest piękna. Jest wykonana w 100% z naturalnej gumy otrzymywanej z drzewa HEVEA. Co w niej obrzydliwego? Służy do gryzienia jak każdy gryzak.

Zastanawiam się nad jakąś przytulanką - whisbear, króliczek moonie, effik


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam na razie tylko szumisia.
Warto kupić tę żyrafkę?


[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;87973850]U nas zajęcia szkoły rodzenia są online, w środę miałam pierwsze

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
W Lubinie też tylko online

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
U nas otworzyli szkołę rodzenia od lipca, ale ja nie idę. Chodziłam za pierwszym razem i nie bardzo mi się podobało. Mam zabawki po dzieciach. Zostawiłam sobie 3 ulubione i teraz się okazuje, że się przydadzą to grzechotka oball shaker, a pozostałych dwóch już ich nie ma w sprzedaży.
Została mi też karuzelka i książeczka kontrastowa, no i oczywiście trochę dla takich już roczniaków i starszych.
My chcemy taki klimatyzator, co się daje pod sufit i druga część jest na zewnątrz. Mamy takie pomieszczenie (ogród zimowy) i tam przez okna nagrzewa się jak w szklarni do 40 stopni, a od tego cała reszta mieszkania. No ja ledwo daje teraz radę w tym upale.
U nas synek ma teraz łóżko 160x70 i myślałam że jeszcze z rok lub dwa da radę ale ma już prawie 130cm i ciągle powtarza, że mu już ciasno. Teraz weźmiemy już takie 200x90 z szafkami i biurkiem, bo za rok szkołę zaczyna.
O właśnie, książeczka kontrastowa.

Ja też "pufam" w taką pogodę. Bez ciąży źle znosiłam upały, a co dopiero teraz... Widzieliśmy taki klimatyzator powyżej 1k zł w Castramie i również będziemy się decydować
__________________
There's no sadness, no cry...

just take it and fly...
Madz!uHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 08:09   #198
Bezimienna2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 295
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Tak, to plastry tens, a wczoraj po głowie cały czas chodziło mi trans 😅

My z zabawek nic nie kupujemy, mamy jednego malutkiego pluszaczki z ikei( mała świnka), kupiliśmy ja jeszcze przed zajęciem w ciąże. Jeżeli chodzi o pluszaki, albo takie mini kocyki z głowa pluszaka to są one słodkie, ale mam straszne wspomnienia z nimi 😕 kiedyś pracowałam w żłobku, nigdy nie zapomnę jak dzieci chodziły z takimi brudnymi przytulankach, mamy mówiły, ze one są oczywiście prane, ale ten brud już nie schodzi 🤢 a dzieci nie chcialy wymienić przytulanki na nowszy model. Jedna mama suszyła ulubiona poduszkę w piekarniku, wyglądała okropnie 🤦 Dlatego w miarę możliwości nie chce przyzwyczajać do jednej ulubionej rzeczy. I drugi powód dlaczego nie chce pluszaków to pies🤣 ona ma pełno zabawek i uwielbia je gryźć 😆 trochę bym się wkurzyła gdyby pies wytarmosil szumisia za ponad 200zl
Bezimienna2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 08:13   #199
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Ja z zabawek na baby shower dostanę Misia Szumisia. Mam również książeczkę kontrastowa, kontrastową grzechotkę z MR B, termofor sensoryczny kontrastowy z MRB (tez może dłużyć jako zabawka-oczywiście bez wkładu grzejacego) i tez od nich kauczukowy gryzak. Narazie nic więcej nie kupuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-03, 08:22   #200
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

U nas ta żyrafa okazała się totalnym niewypałem. Sprzedałam bo była praktycznie nie używana i już więcej tego nie kupie

Co do zabawek to mam sporo po córce, jakieś książeczki kontrastowe, grzechotki, szumisia itp więc teraz nic nie kupuje. Jak już Hania się pojawi na świecie to będę myśleć o macie edukacyjnej i karuzeli


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 08:57   #201
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 09:05   #202
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Ja używałam elektrostymulacji tens w czasie porodu i czułam że pomagają. One nie tyle likwidują ból co jakby "odwracają uwagę" organizmu od tego bólu i rozluźniają co daje pewną ulgę

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------

Nasza córa aż do mniej więcej 2 roku kompletnie nie reagowała na pluszaki, nie interesowały jej.
Jako niemowlak lubiła najbardziej różnego rodzaju miękkie piłeczki, grzechotkę pandę, kubeczki kolorowe no i ksiązeczki te kontrastowe najpierw ale szybko chętnie oglądała też inne.

Byłam dzisiaj w labie. Martwię się o hemoglobinę i erytrocyty bo ostatnio miałam dosyć nisko. Lekarz powiedział że mam dietę poprawić i na razie nie przepisał dodatkowego żelaza.

Dzisiaj mam zamiar przejrzeć kosmetyczne apteczne rzeczy i zdecydować co muszę dokupić, zlożyć zamowienie. Ale kojarzę że mam sporo, mam nawet wkładki laktacyjne bo nie użyłam poprzednio ani jednej ;] No i ciąg dalszy zakupów ciuszkowych
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 09:28   #203
Wiolkaa93
Wtajemniczenie
 
Avatar Wiolkaa93
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 2 001
GG do Wiolkaa93
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Wiem że większość tutaj nastawia się na CC. A ja chcę rodzic sn, na razie w ogóle mnie to nie stresuję. Tylko nie wiem co ze znieczuleniem. Czy jest tu jakaś mama która rodziła bez? Da się przeżyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiolkaa93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 09:31   #204
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 09:42   #205
karolina_zb
Zakorzenienie
 
Avatar karolina_zb
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: OsW
Wiadomości: 7 915
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Bezimienna2019 Pokaż wiadomość
Chodzi któraś z Was do szkoły rodzenia?

My dzisiaj po pierwszym spotkaniu, mąż bal się, ze będzie jedynym facetem, ale jeszcze dwóch śmiałków było w ogóle mam wrażenie, ze my wyglądamy jak para nastolatków nawet mąż się śmiał tez z tego a oboje w tym roku będziemy mieli 28 lat
Na kolejnym spotkaniu będziemy oglądać filmik z porodu cc i SN. Podlaczalismy sobie tez na dzisiejszych zajęciach takie elektrody, które podobno niwelują ból, ale ja chyba mam za dużo tłuszczu i jakoś specjalnie nie czułam tzn na środku pleców czułam i nie było to jakieś super, ale na dole prawie wcale...
Ja nie idę. 2 koleżanki chodziły i stwierdziły, że nie warto. Poza tym, ja nie mogę za dużo myśleć o porodzie, bo potem spać nie mogę

Cytat:
Napisane przez calineczka_dwa Pokaż wiadomość
Jakie zabawki kupujecie?

Ja zestaw żyrafa sophie + gryzak, sensorky, termofor Mom’s care i książeczkę kontrastową mom’s care. Mam też matę z zabawkami baby steps.

O żyrafach sophie słyszałam same dobre opinie, dlatego kupiłam, jest piękna. Jest wykonana w 100% z naturalnej gumy otrzymywanej z drzewa HEVEA. Co w niej obrzydliwego? Służy do gryzienia jak każdy gryzak.

Zastanawiam się nad jakąś przytulanką - whisbear, króliczek moonie, effik


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kupiłam wielką pluszową żyrafę, która będzie stała obok łóżeczka, leżaczek bujaczek, królika i grzechotkę z LaMillou, 2 gryzaki, 2 grzechotki i kostkę sensoryczną. Jeszcze mamy jakiegoś pluszaka z pozytywką. Chcę dokupić Szumisia, żyrafę Sophie, karuzelę na łóżeczko, matę edukacyjną, a później puzzle piankowe.

Cytat:
Napisane przez Baambi Pokaż wiadomość

[/COLOR]Ja mam żyrafę sophie po córce nr 1 Jest praktycznie jak nowa, małej nie zauroczyła ;] ale podobno to kwestia dziecka, niektórym bardzo sie podoba.

---------- Dopisano o 00:08 ---------- Poprzedni post napisano o 00:06 ----------



Jakaś ciekawa grzechotka by się też przydała
Ooo, czyli jest szansa, że młody polubi żyrafkę





Cytat:
Napisane przez Madz!uHa Pokaż wiadomość



Mniam mniam mniam! Owocki są super w taką pogodę, też lubię tak jeść Chociaż wczoraj obżarliśmy się chińszczyzną i bobem
U nas bób będzie dziś Mniam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie
cynamon
HRVATSKA ITALIA ESPANA PORTUGAL Elláda Türkiye

Edytowane przez karolina_zb
Czas edycji: 2020-07-03 o 09:44
karolina_zb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 09:54   #206
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Wiolkaa93 Pokaż wiadomość
Wiem że większość tutaj nastawia się na CC. A ja chcę rodzic sn, na razie w ogóle mnie to nie stresuję. Tylko nie wiem co ze znieczuleniem. Czy jest tu jakaś mama która rodziła bez? Da się przeżyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tyle co wiem od koleżanek że da się przeżyć bez, nie ma wyjścia Teraz niestety nie jest łatwo że znieczuleniami, bo przede wszystkim brakuje anestezjologów. Wiele koleżanek rodziła bez właśnie z tego powodu. Czasem też np może być za późno na podanie znieczulenia ale podobno warto go mieć bo trochę oszczędza siły na ostatnią fazę porodu Ale wiadomo, boli tak czy siak. U nas w szpitalu jak ktoś się nastawiał na znieczulenie to musiał chyba że 3tyg przed terminem odbyć konsultacje z anestezjologiem. Muszę się zorientować co do tego jak to jest w szpitalu gdzie będę rodzić i czy w ogóle jest taka opcja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 10:00   #207
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Wiolkaa93 Pokaż wiadomość
Wiem że większość tutaj nastawia się na CC. A ja chcę rodzic sn, na razie w ogóle mnie to nie stresuję. Tylko nie wiem co ze znieczuleniem. Czy jest tu jakaś mama która rodziła bez? Da się przeżyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Da się, ja rodziłam bez znieczulenia i jeszcze porod wywolywany. Poród trwał 9 godzin. Takiej mocnej akcji gdzie już był u mnie jakiś krzyk bo serio skurcze odczuwałam max bylo może z 30 min - 1 ha. Wtedy ruszyło rozwarcie. Było to w wannie gdzie siedziałam/leżałam. Jak już ruszyło i mogłam sie poruszać to było do przeżycia. W ogole ciężko to jak dla mnie określić bólem. To jest bardziej jak max nieprzyjemne parcie, rozpieranie którego nie można rozładować.

A sama akcja porodowa już w ogóle dla mnie nie była bolesna
Tylko że mam wrażenie mój organizm znosi dobrze ból, mam wysoki próg bólowy. Lekarka powiedziała mojemu mężowi że mnie podziwia, że taka dzielna byłam. Nie piszę żeby się przechwalać tylko własnie pokazac że może być odczuwane to wszystko mocniej a ja zniosłam lżej

W każdym razie chcę rodzić sn znowu, tylko bardzo chcialabym niewywoływany porod
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 10:05   #208
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Baambi Pokaż wiadomość
Ja używałam elektrostymulacji tens w czasie porodu i czułam że pomagają. One nie tyle likwidują ból co jakby "odwracają uwagę" organizmu od tego bólu i rozluźniają co daje pewną ulgę [COLOR="Silver"]
Zaciekawiłas mnie tym i widzę że szpital gdzie chce rodzić ma taką możliwość, ciekawe jak w praktyce to wygląda, czy faktycznie jest do tego dostęp. Muszę wypytać o to wszystko kuzynkę mojego tż, bo rodziła 3tyg temu w tym szpitalu, tylko jej poród trwał godzinę tzn godzinę od przyjazdu urodziła, farciara

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Baambi Pokaż wiadomość
Da się, ja rodziłam bez znieczulenia i jeszcze porod wywolywany. Poród trwał 9 godzin. Takiej mocnej akcji gdzie już był u mnie jakiś krzyk bo serio skurcze odczuwałam max bylo może z 30 min - 1 ha. Wtedy ruszyło rozwarcie. Było to w wannie gdzie siedziałam/leżałam. Jak już ruszyło i mogłam sie poruszać to było do przeżycia. W ogole ciężko to jak dla mnie określić bólem. To jest bardziej jak max nieprzyjemne parcie, rozpieranie którego nie można rozładować.

A sama akcja porodowa już w ogóle dla mnie nie była bolesna
Tylko że mam wrażenie mój organizm znosi dobrze ból, mam wysoki próg bólowy. Lekarka powiedziała mojemu mężowi że mnie podziwia, że taka dzielna byłam. Nie piszę żeby się przechwalać tylko własnie pokazac że może być odczuwane to wszystko mocniej a ja zniosłam lżej

W każdym razie chcę rodzić sn znowu, tylko bardzo chcialabym niewywoływany porod
A bez znieczulenia bo nie było takiej możliwości czy dodatkowo płatne? Czy w ogóle nie proponowali?
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 10:09   #209
Wiolkaa93
Wtajemniczenie
 
Avatar Wiolkaa93
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 2 001
GG do Wiolkaa93
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Ja tyle co wiem od koleżanek że da się przeżyć bez, nie ma wyjścia Teraz niestety nie jest łatwo że znieczuleniami, bo przede wszystkim brakuje anestezjologów. Wiele koleżanek rodziła bez właśnie z tego powodu. Czasem też np może być za późno na podanie znieczulenia ale podobno warto go mieć bo trochę oszczędza siły na ostatnią fazę porodu Ale wiadomo, boli tak czy siak. U nas w szpitalu jak ktoś się nastawiał na znieczulenie to musiał chyba że 3tyg przed terminem odbyć konsultacje z anestezjologiem. Muszę się zorientować co do tego jak to jest w szpitalu gdzie będę rodzić i czy w ogóle jest taka opcja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tam gdzie chce rodzic dają zzo, trzeba mieć tylko wyniki badań z przed 7 dni, tak bynajmniej na ich stronie pisze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiolkaa93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 10:14   #210
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Wiolkaa93 Pokaż wiadomość
Tam gdzie chce rodzic dają zzo, trzeba mieć tylko wyniki badań z przed 7 dni, tak bynajmniej na ich stronie pisze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja raczej będę rodziła bez znieczulenia bo jest to nie specjalnie bezpieczne dla mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-23 14:31:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:01.