♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡ - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-07-11, 14:19   #481
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Wlaśnie my jesteśmy ludzmy pracy i w salonie nawet nie mamy tv za to ja nie usne w ciszy, musi mi się tv tłuc.
Bambi
Na brak pracy i zajęcia nie narzekam. Ciągle zostają nam nie dokończone sprawy związane ze śmiercią mamy, mam swoją firmę, ktorej teraz przenosimy niespodziewanie lokalizacje, bo wprowadziłam się do domu rodziców, co wymaga dużej logistyki od nas i jeszcze tacie pomagam z jego DG, bo on nawet przelewu nie umie zrobić, nie mowiąc o wysłaniu maila a wszystko ogarniała moja mama, także od 7 do 7 ciągle mam zajęcie
A jeszcze muszę się pożalić. Moja mama mieszkała ze swoja mamą, a dziadek nie żyje 13 lat. Jutro u nas niedziela grobowa (msza jak na 1 listopada) i rozumiecie, że nikt z rodzeństwa mamy (a jest ich 5) nie pofatygował się posprzatać na cmentarzu na grobie dziadka (ich ojca) itd. Brat mamy mieszka za płotem i przyjechał z zagranicy i nawet do swojej mamy przez tydzień nie zajrzał... więc wczoraj 80latka i ja w 8 miesiącu ciaży pojechałyśmy ogarnąć te groby. Połowe nocy nie przespałam przez skurcze przez to bo to jednak 3 godziny nam zeszło, ale nie mogłam słuchać płaczu mojej babci, że nikt nawet nie pojedzie na te groby. Już chciała iść na piechote (a mamy 5 km na cmentarz), więc nie mogłam jej z tym zostawić. Ale zawsze tak było... wszystko na głowie mojej mamy. Przez te 13 lat ona sprzątała na cmentarzu i nigdy nikomu nic nie powiedziała, a teraz wszyscy myślą, że ja mam to robić?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

[1=081ed4854e23be6738824bf 7e7324809f3af476a_65822e8 20d4a7;87992383]Treść usunięta[/QUOTE]BELLAMY UP potem robisz z niego lozko dla starszaka i komode lub biurko

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 14:49   #482
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Mamaporazczwarty co to za mieszkanko? w sensie jakiś osobny domek na podwórku? kuchnia super!

Katarzanka ale to przykre, że nikt się nie kwapił do posprzątania grobu kobieta na końcówce ciąży i kobieta 80 lat musiały to robić... masakra!

My mamy tv w sypialni, ale od ponad miesiąc nawet nie włączaliśmy 🤷☠♀️ a wcześniej netflix albo vod

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 14:56   #483
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Wlaśnie my jesteśmy ludzmy pracy i w salonie nawet nie mamy tv za to ja nie usne w ciszy, musi mi się tv tłuc.
Bambi
Na brak pracy i zajęcia nie narzekam. Ciągle zostają nam nie dokończone sprawy związane ze śmiercią mamy, mam swoją firmę, ktorej teraz przenosimy niespodziewanie lokalizacje, bo wprowadziłam się do domu rodziców, co wymaga dużej logistyki od nas i jeszcze tacie pomagam z jego DG, bo on nawet przelewu nie umie zrobić, nie mowiąc o wysłaniu maila a wszystko ogarniała moja mama, także od 7 do 7 ciągle mam zajęcie
A jeszcze muszę się pożalić. Moja mama mieszkała ze swoja mamą, a dziadek nie żyje 13 lat. Jutro u nas niedziela grobowa (msza jak na 1 listopada) i rozumiecie, że nikt z rodzeństwa mamy (a jest ich 5) nie pofatygował się posprzatać na cmentarzu na grobie dziadka (ich ojca) itd. Brat mamy mieszka za płotem i przyjechał z zagranicy i nawet do swojej mamy przez tydzień nie zajrzał... więc wczoraj 80latka i ja w 8 miesiącu ciaży pojechałyśmy ogarnąć te groby. Połowe nocy nie przespałam przez skurcze przez to bo to jednak 3 godziny nam zeszło, ale nie mogłam słuchać płaczu mojej babci, że nikt nawet nie pojedzie na te groby. Już chciała iść na piechote (a mamy 5 km na cmentarz), więc nie mogłam jej z tym zostawić. Ale zawsze tak było... wszystko na głowie mojej mamy. Przez te 13 lat ona sprzątała na cmentarzu i nigdy nikomu nic nie powiedziała, a teraz wszyscy myślą, że ja mam to robić?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

BELLAMY UP potem robisz z niego lozko dla starszaka i komode lub biurko

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Ja też tak mam od 15 lat małżeństwa. Wszyscy maja w nosie różne sprawy papierkowe i sprawy typu groby, a jedynie św. Pamięci teściowa moja najukochańsza na świecie ogarniała groby, a że była przekochana to ja to robilam za nią, rodzina jest ogólnie mega duża, ale tylko ja z mężem oganriam to wszystko. Myślę sobie, że to nic, dobro powraca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Mamaporazczwarty co to za mieszkanko? w sensie jakiś osobny domek na podwórku? kuchnia super!

Katarzanka ale to przykre, że nikt się nie kwapił do posprzątania grobu kobieta na końcówce ciąży i kobieta 80 lat musiały to robić... masakra!

My mamy tv w sypialni, ale od ponad miesiąc nawet nie włączaliśmy 🤷♀️ a wcześniej netflix albo vod

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mamy swoje pół domu, piętro z osobnym wejściem oczywiście, ale stare budownictwo, wiec pomieszczenia takie osobne każde, a chcialabym mieć połączony salon z kuchnią w mieszkaniu nad warsztatami mam czerwona lodówkę, to jest dopiero czad

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 15:16   #484
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
Ja też tak mam od 15 lat małżeństwa. Wszyscy maja w nosie różne sprawy papierkowe i sprawy typu groby, a jedynie św. Pamięci teściowa moja najukochańsza na świecie ogarniała groby, a że była przekochana to ja to robilam za nią, rodzina jest ogólnie mega duża, ale tylko ja z mężem oganriam to wszystko. Myślę sobie, że to nic, dobro powraca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Mamy swoje pół domu, piętro z osobnym wejściem oczywiście, ale stare budownictwo, wiec pomieszczenia takie osobne każde, a chcialabym mieć połączony salon z kuchnią w mieszkaniu nad warsztatami mam czerwona lodówkę, to jest dopiero czad

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym chętnie to robiła, bo nie umywam rąk od parcy bo z mamą też jeździłam. Tylko denerwuje mnie, że jest teraz dla mnie ciężki okres, koncówka ciąży, przrżycia związane ze śmiercią mamy też się odbiły na moim zdrowiu. A gdy wracam z babcią zmęczona a potem pół nocy męczą mnie skurcze znowu gdzie i tak jestem zagrożona przedwczesnym porodem, a wujek siedzi sobie w tym czasie w basenie z drineczkiem to serio mam ochotę płakać, bo sami powinni pomyśleć. Na pogrzebie i stypie nade mną lamentowali jak ja sobie dam z tym rade itd. A po pogrzebie (minął miesiąc prawie) nie zadzwonił do mnie NIKT z rodzeństwa mamy jak sobie daje rade czy coś z babcią pomóc itd. Przecież to ich mama, straciła córkę, więc tez jest w rozsypce. Szkoda mi w tym wszystkim babci...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 15:34   #485
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Ja bym chętnie to robiła, bo nie umywam rąk od parcy bo z mamą też jeździłam. Tylko denerwuje mnie, że jest teraz dla mnie ciężki okres, koncówka ciąży, przrżycia związane ze śmiercią mamy też się odbiły na moim zdrowiu. A gdy wracam z babcią zmęczona a potem pół nocy męczą mnie skurcze znowu gdzie i tak jestem zagrożona przedwczesnym porodem, a wujek siedzi sobie w tym czasie w basenie z drineczkiem to serio mam ochotę płakać, bo sami powinni pomyśleć. Na pogrzebie i stypie nade mną lamentowali jak ja sobie dam z tym rade itd. A po pogrzebie (minął miesiąc prawie) nie zadzwonił do mnie NIKT z rodzeństwa mamy jak sobie daje rade czy coś z babcią pomóc itd. Przecież to ich mama, straciła córkę, więc tez jest w rozsypce. Szkoda mi w tym wszystkim babci...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Rozumiem, dlatego uważam, że jesteś dobrym człowiekiem i to dobro do Ciebie wróci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 15:45   #486
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
Rozumiem, dlatego uważam, że jesteś dobrym człowiekiem i to dobro do Ciebie wróci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jedyny cel jaki teraz mam to być chociaż w połowie tak dobrą matką jak moja była dla mnie

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 15:58   #487
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Puściłam chyba ostatnie pranie z rzeczami Oliwiera, wypadałoby jeszcze poprasować to, co mi zalega, bo znowu cały kosz się zebrał

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-11, 15:58   #488
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość

Jedyny cel jaki teraz mam to być chociaż w połowie tak dobrą matką jak moja była dla mnie

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Na pewno będziesz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 16:04   #489
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Katarznaka strasznie przykre to wszystko

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 16:40   #490
Madz!uHa
Zadomowienie
 
Avatar Madz!uHa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stolica Polskiej Miedzi
Wiadomości: 1 792
GG do Madz!uHa
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez stypi_89 Pokaż wiadomość
A jak młodą czujesz? Bo ja moją właśnie czuję tak po prawej stronie głównie tak jakby pod żebrami i koło kręgosłupa 🤷sama jestem ciekawa jak jest ułożona, ale czuję że główkowo i to mnie trochę stresuje i frustruje ale zobaczymy, w środę wizyta to może się czegoś dowiem A jaką wielkość walizki bierzecie do szpitala? Bo ja muszę kupić walizkę i nie wiem, który rozmiar będzie ok i w który siwe zmieszczę Ja też właśnie mam staranie dużo przebarwień w tej ciąży 🤷 i nie wiem jak sobie z nimi radzić My mamy taki na łóżeczko, twardy, bo nie mamy miejsca na osobny, a te miękkie to dla mnie nie wygodne to wolę wtedy na łóżku albo na kanapie z podkładem przebierać ja zawsze ten przewijak z łóżeczka ściągam i kładę między łóżeczko a komodę

U mnie od dwóch dni się tak brzuch stawia, że zaczynam się mocno stresować najgorzej jest wieczorem, jak się położę po całym dniu no i w końcu zabrałam się za zamówienie z Gemini w koszyku już jest większość, ale zamówienie klepnę w poniedziałek, bo może mi się coś jeszcze przypomni w weekend

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tam biorę tą największą Sam szlafrok i podkłady zajmą pół walizy, a gdzie jeszcze woda, ręczniki, kosmetyki, jedzenie i inne. Bodziaki małej schowam do tego kuferka.
A gemini zamówiłam przed chwilą. Ponad 400zł, a został mi jeszcze termometr i inhalator. Na wit. D poczekam, co poleci mi pediatra, a kapturków do karmienia nie biorę, bo nie jest powiedziane, że będę miała problem. Zawsze można dokupić jak będzie trzeba

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Wlaśnie my jesteśmy ludzmy pracy i w salonie nawet nie mamy tv za to ja nie usne w ciszy, musi mi się tv tłuc.
Bambi
Na brak pracy i zajęcia nie narzekam. Ciągle zostają nam nie dokończone sprawy związane ze śmiercią mamy, mam swoją firmę, ktorej teraz przenosimy niespodziewanie lokalizacje, bo wprowadziłam się do domu rodziców, co wymaga dużej logistyki od nas i jeszcze tacie pomagam z jego DG, bo on nawet przelewu nie umie zrobić, nie mowiąc o wysłaniu maila a wszystko ogarniała moja mama, także od 7 do 7 ciągle mam zajęcie
A jeszcze muszę się pożalić. Moja mama mieszkała ze swoja mamą, a dziadek nie żyje 13 lat. Jutro u nas niedziela grobowa (msza jak na 1 listopada) i rozumiecie, że nikt z rodzeństwa mamy (a jest ich 5) nie pofatygował się posprzatać na cmentarzu na grobie dziadka (ich ojca) itd. Brat mamy mieszka za płotem i przyjechał z zagranicy i nawet do swojej mamy przez tydzień nie zajrzał... więc wczoraj 80latka i ja w 8 miesiącu ciaży pojechałyśmy ogarnąć te groby. Połowe nocy nie przespałam przez skurcze przez to bo to jednak 3 godziny nam zeszło, ale nie mogłam słuchać płaczu mojej babci, że nikt nawet nie pojedzie na te groby. Już chciała iść na piechote (a mamy 5 km na cmentarz), więc nie mogłam jej z tym zostawić. Ale zawsze tak było... wszystko na głowie mojej mamy. Przez te 13 lat ona sprzątała na cmentarzu i nigdy nikomu nic nie powiedziała, a teraz wszyscy myślą, że ja mam to robić?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

BELLAMY UP potem robisz z niego lozko dla starszaka i komode lub biurko

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Strasznie mi przykro z tego powodu... Mam nadzieję, że wszystko się ułoży.

Niestety, ale podobnie wszystko spada na moją rodzinę, albo tylko na mnie i na męża. Postaraj się nie forsować, często odpoczywaj - a dziadka poproś o pomoc i dużo sił przy szczęśliwym rozwiązaniu na pewno pomoże. Jak któraś z Dziewczyn powiedziała - dobro zawsze wraca.
__________________
There's no sadness, no cry...

just take it and fly...
Madz!uHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 07:11   #491
Misio1849
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 983
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Dziewczyny jak to jest ze zmianą lekarza w ciąży? Chodzę prywatnie ale chciałabym zmienić też na prywatnego. Lubię swoją gin ale ona nie pracuje w szpitalu, poza tym zawsze ma opóźnienia. Chciałabym zmienić na innego lekarza czy jakieś papiery muszę wypełnić czy coś? Czy nowy bez problemu będzie mi dawał zwolnienie czy muszę do zusu jakieś papiery zanieść w związku ze zmianą lekarza?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Misio1849 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-12, 07:16   #492
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Misio1849 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak to jest ze zmianą lekarza w ciąży? Chodzę prywatnie ale chciałabym zmienić też na prywatnego. Lubię swoją gin ale ona nie pracuje w szpitalu, poza tym zawsze ma opóźnienia. Chciałabym zmienić na innego lekarza czy jakieś papiery muszę wypełnić czy coś? Czy nowy bez problemu będzie mi dawał zwolnienie czy muszę do zusu jakieś papiery zanieść w związku ze zmianą lekarza?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Zmieniałam lekarza w ciąży 3 razy. Za każdym razem lekarz prowadzący prywatnie. Bierzesz wyniki na pierwszą wizyte, karte ciąży i tyle. Zusu to nie interesuje kto wystawia zwolnienie, może nawet lekarz rodzinny

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 07:22   #493
Bezimienna2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 295
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Dzień dobry😉

Ktoś ostatnio pytał jaka walizkę kupić - DUŻĄ!! Ja kupiłam średni rozmiar i teraz jestem w czarnej d***e... próbuje się spakować, ale szpital sam z siebie nic dla nas nie ma wiec mam przechlapane.. tutaj połowa walizki, a ile jeszcze rzeczy do spakowania
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg B53C41F1-CEEA-43FF-BB34-055BF37A8A71.jpg (175,4 KB, 80 załadowań)
Bezimienna2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 07:26   #494
Misio1849
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 983
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Zmieniałam lekarza w ciąży 3 razy. Za każdym razem lekarz prowadzący prywatnie. Bierzesz wyniki na pierwszą wizyte, karte ciąży i tyle. Zusu to nie interesuje kto wystawia zwolnienie, może nawet lekarz rodzinny

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Dzięki wielkie

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Misio1849 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 07:35   #495
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Misio1849 Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Ja w poprzedniej ciazy zmieniłam lekarza w 9 miesiącu, bo chciałam rodzic w szpitalu, w którym on jest ordynatorem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 08:25   #496
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Bezimienna2019 Pokaż wiadomość
Dzień dobry



Ktoś ostatnio pytał jaka walizkę kupić - DUŻĄ!! Ja kupiłam średni rozmiar i teraz jestem w czarnej d***e... próbuje się spakować, ale szpital sam z siebie nic dla nas nie ma wiec mam przechlapane.. tutaj połowa walizki, a ile jeszcze rzeczy do spakowania
Wziełabym tylko kilka saszetek tantum rosa i kosmetyki w wersji mini. Jeszcze myślę czy nie wziąć mydła cedrowego bo nim się cała umyję (włosy, buzie i ciało) zamiast wszystko osobno. Zawsze to troszkę mniej miejsca zajmie
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 08:29   #497
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Wziełabym tylko kilka saszetek tantum rosa i kosmetyki w wersji mini. Jeszcze myślę czy nie wziąć mydła cedrowego bo nim się cała umyję (włosy, buzie i ciało) zamiast wszystko osobno. Zawsze to troszkę mniej miejsca zajmie
Ja tez kupilam mały szampon i biorę tyloo mydło bambino, nie lubie myc sie mydłem, ale te parę dni wytrzymam, a i tak nie powinno się używać żeli do mycia tych "dorosłych"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 08:38   #498
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Bezimienna2019 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Ktoś ostatnio pytał jaka walizkę kupić - DUŻĄ!! Ja kupiłam średni rozmiar i teraz jestem w czarnej d***e... próbuje się spakować, ale szpital sam z siebie nic dla nas nie ma wiec mam przechlapane.. tutaj połowa walizki, a ile jeszcze rzeczy do spakowania

Jak się spakowalam to mi pół walizki wolne zostaje
Ale w szpitalu gdzie chce rodzic położne proszą żeby mama i higieniczne były spakowane w walizkę a dla dziecka w torbę sportowa. No i dwa żeby nie brać 5 paczek podpasek tylko 1 - ze w każdej chwili ktoś może donieść na oddział. Gdyby nie to ze chcą osobno to bym się spokojnie ze wszystkim w walizkę zmieściła.
Szampon, żel pod prysznic i do intymnej mam w przelane do małych butelek (tych podróżnych)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:32 ----------

Co pakujecie do walizek ? Bo może ja o połowie zapomniałam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
sent from iphone

Edytowane przez senira666
Czas edycji: 2020-07-12 o 08:42
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 08:42   #499
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-12, 08:47   #500
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Ja na yt znalazłam babeczkę która pokazuje co brać do szpitala + lista ze szpitala w którym chcesz rodzić

Co do szamponów my mamy małe buteleczki i tam przeleje szampon, żel do mycia, krem do twarzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 09:27   #501
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

U nas mam wziac dla dziecka niewiele rzeczy, piekuchy tetrowe, krem do pupy i chusteczki do pupci, więc spakuje do torebki od wózka i władze do kojej walizki na wierzchu, zeby ewentualnie mogły położne wyciągnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 09:36   #502
Bezimienna2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 295
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Ja tez chyba postaram się w takim razie zmniejszyć ilość rzeczy branych do szpitala. A czy to jest tak, ze z ta cała walizka idzie się najpierw na sale porodowa?
I jeszcze powiedzcie proszę co bierzecie dla dziecka do ubrania na te 3 dni. Nie wiem kompletnie w co się ubiera takiego bobaska �� myślałam o 3 zestawach: body krótki rękaw+ śpiochy z długim rękawem+ czapeczka+ niedrapki

I czy dla dziecka bierzecie tez żel do mycia? Smoczek? Ręcznik?

Edytowane przez Bezimienna2019
Czas edycji: 2020-07-12 o 09:41 Powód: A
Bezimienna2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 10:03   #503
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Bezimienna2019 Pokaż wiadomość
Ja tez chyba postaram się w takim razie zmniejszyć ilość rzeczy branych do szpitala. A czy to jest tak, ze z ta cała walizka idzie się najpierw na sale porodowa?
I jeszcze powiedzcie proszę co bierzecie dla dziecka do ubrania na te 3 dni. Nie wiem kompletnie w co się ubiera takiego bobaska �� myślałam o 3 zestawach: body krótki rękaw+ śpiochy z długim rękawem+ czapeczka+ niedrapki

I czy dla dziecka bierzecie tez żel do mycia? Smoczek? Ręcznik?
Dla dziecka żel i ręcznik?

U mnie właściwie wszystko zapewnia szpital. Na pewno jest rozpiska co masz zabrać do szpitala

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 10:18   #504
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Bezimienna2019 Pokaż wiadomość
Ja tez chyba postaram się w takim razie zmniejszyć ilość rzeczy branych do szpitala. A czy to jest tak, ze z ta cała walizka idzie się najpierw na sale porodowa?
I jeszcze powiedzcie proszę co bierzecie dla dziecka do ubrania na te 3 dni. Nie wiem kompletnie w co się ubiera takiego bobaska �� myślałam o 3 zestawach: body krótki rękaw+ śpiochy z długim rękawem+ czapeczka+ niedrapki

I czy dla dziecka bierzecie tez żel do mycia? Smoczek? Ręcznik?

U nas jest najpierw badanie lekarskie potem wchodzisz do pokoju gdzie się przebierasz w koszule do porodu i tam zostawiasz walizkę / torbę.
Co do ubrań to mam 5 kompletów 3 na długi rękaw i 2 na krótki.
Biorę ręcznik i pluń do mycia dziecka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 10:26   #505
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Bezimienna2019 Pokaż wiadomość
Ja tez chyba postaram się w takim razie zmniejszyć ilość rzeczy branych do szpitala. A czy to jest tak, ze z ta cała walizka idzie się najpierw na sale porodowa?
I jeszcze powiedzcie proszę co bierzecie dla dziecka do ubrania na te 3 dni. Nie wiem kompletnie w co się ubiera takiego bobaska �� myślałam o 3 zestawach: body krótki rękaw+ śpiochy z długim rękawem+ czapeczka+ niedrapki

I czy dla dziecka bierzecie tez żel do mycia? Smoczek? Ręcznik?
Ja chyba bralam torbę na salę, nie pamietam, ale raczej tak, skoro stalam pod prysznicem z godzinę to musialam miec swój ręcznik

U nas czapeczek i niedrapków nie używają. Nawet zaraz po porodzie, patrzyłam na zdjęcia, dzieci bez czapki były.

I u mnie się nie kąpie w szpitalu, dopiero w domu.

Więc co szpital to inny obyczaj. Z ubrań wzielabym tylko pajace i body, bo jak gorąco to bym samo body zakładała. Ale ja ogólnie team pajace, dla mnie cały dzień dziecko może być w pajacu. Dopiero jak starsze to na dzień jakieś inne ubranka dawałam.
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 10:59   #506
Bezimienna2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 295
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Ja chyba bralam torbę na salę, nie pamietam, ale raczej tak, skoro stalam pod prysznicem z godzinę to musialam miec swój ręcznik

U nas czapeczek i niedrapków nie używają. Nawet zaraz po porodzie, patrzyłam na zdjęcia, dzieci bez czapki były.

I u mnie się nie kąpie w szpitalu, dopiero w domu.

Więc co szpital to inny obyczaj. Z ubrań wzielabym tylko pajace i body, bo jak gorąco to bym samo body zakładała. Ale ja ogólnie team pajace, dla mnie cały dzień dziecko może być w pajacu. Dopiero jak starsze to na dzień jakieś inne ubranka dawałam.
Ja tez właśnie planuje pajace (napisałam śpiochy bo mi się to zawsze myli). Kurczę z tymi ręcznikami to mam teraz problem, bo zajmują tyyyyle miejsca... chyba wezmę męża takie z siłowni małe szybkoschnące
Bezimienna2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 11:02   #507
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Bezimienna2019 Pokaż wiadomość
Ja tez właśnie planuje pajace (napisałam śpiochy bo mi się to zawsze myli). Kurczę z tymi ręcznikami to mam teraz problem, bo zajmują tyyyyle miejsca... chyba wezmę męża takie z siłowni małe szybkoschnące
Mamaginekolog ma spoko ręczniki koleżanki są zadowolone. I nie są one takie grube. Zobacz sobie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 11:06   #508
Bezimienna2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 295
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
Mamaginekolog ma spoko ręczniki koleżanki są zadowolone. I nie są one takie grube. Zobacz sobie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla Igi już mam, a dla kobiet tez są u niej na stronie? W ogóle właśnie chyba u mamagjnekolog kupię koszule do porodu, bo mój biust (115cm) w nic się nie zmieści 🤦
Bezimienna2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 11:29   #509
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Ja chcę w tym tygodniu ogarnąć torbę w końcu i myślę spakować się do średniej walizki i do tego mała torba i chyba do tej torby takie rzeczy do porodu przede wszystkim, koszula, przekąski, butelka filtrująca.
Dla dziecka mam na liście szpitalnej bardzo mało rzeczy do zabrania. Tylko ciągle mam z tyłu głowy co by było jakby nie przyjęli mnie w tym szpitalu co chce rodzić bo tam jest ogólnie zawsze oblężenie a we wrześniu najwięcej dzieci się rodzi 🤣 i trzeba będzie jechać do innego szpitala i tam trzeba będzie mieć inne rzeczy to chyba będę musiała coś przygotować w razie czego dla męża bo przecież on nie ogranie. Zrobię też na pewno zdjęcia tych rzeczy co zostaną w domu jak trzeba będzie coś dowieźć to jestem pewna że mój mąż nie ogarnie co to jest więc podkłady czy pampersy, czy jakieś inne ubranko na wyjście, coś z kosmetyków to będę to instruowac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 11:33   #510
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Bezimienna2019 Pokaż wiadomość
Dla Igi już mam, a dla kobiet tez są u niej na stronie? W ogóle właśnie chyba u mamagjnekolog kupię koszule do porodu, bo mój biust (115cm) w nic się nie zmieści 🤦
O tego nie wiem. Nawet nie patrzyłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-23 14:31:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:11.